Opinie o Suntech S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Suntech S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Suntech S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Suntech S.A. w Warszawa

mało profesjonalna rekrutacja

Bardzo słaba i nie profesjonalna rekrutacja.. dziewczyna słychać, że młoda, za bardzo nie wiedziała o co pytać.. dotatkowo stwierdzenia rekruterki - "jesteśmy małą firmą, która ma niewielki budżet także nie mamy dużo pieniędzy żeby płacić ludziom" - "jesteśmy mało dynamiczną firmą, praca u nas jest raczej spokojna więcj jak ktoś szuka rozwoju to nie u nas"

@Pracodawca
@Zadowolony kandydat

Dziękujemy za udział w procesie rekrutacyjnym, czas poświęcony na zadania i spotkania z naszym zespołem oraz pomimo braku zatrudnienia wystawienia pozytywnej opinii. Mieliśmy przypadki, ze kandydaci, którzy po rekrutacji nie dostali oferty współpracy, wracali do nas bogatsi o nowe kompetencje i umiejętności, których brakowało im przy pierwszym podejściu i dostawali pracę. Właśnie teraz w połowie października wraca do nas po roku nauki, kandydatka na stanowisko Junior .Net Developera. Zachęcamy do aplikowania :) Zespół HR

Agata Nowy wpis

Hejka. ;) myślę o pracy jako młodszy specjalista ds. wdrożeń systemów IT. jestem samoukiem nie mam komercyjnego doświadczenia ale widzę, że wyróżniono jedynie kilka obszarów, w których byłoby ono mile widziane. ciekawa jestem przy tym rozmowy. macie porady z czego warto się ewentualnie przygotować?

mało profesjonalna rekrutacja

Damian
@mało profesjonalna rekrutacja

To przez telefon tylko rozmawialiście, czy było też spotkanie w siedzibie firmy i czy udało Ci się dowiedzieć, co to znaczy, że nie mają dużo pieniędzy? Jakie to stanowisko i ile mieli zamiar zaproponować, o ile już wcześniej nie pisali o tym w ogłoszeniu?

@SUNTECH
@Damian

Każdy z procesów rekrutacyjnych składa się z kilku etapów. Ilość spotkań i zadania są różne w zależności od profilu stanowiska i seniority a proces rekrutacji może odbywać się całkowicie zdalnie lub w biurze z zależności od dostępności kandydata. Każda rekrutacja składa się z: - rozmowy HR - sprawdzenia wiedzy (dla stanowisk tech na platformie Devskiller oraz na rozmowie z Managerem Tech, dla pozostałych biznes case) - interview z przełożonym Zapraszamy do aplikowania! Zespół HR

@SUNETCH
@mało profesjonalna rekrutacja

Dziękujemy za podzielenie się uwagami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego. Przytoczone sformułowania są niezgodne ani z naszą aktualną sytuacją biznesową, ani z naszą polityką rekrutacyjną. Firma Suntech S.A. liczy obecnie ponad 150 pracowników, ciężko zatem zaliczyć ją do kategorii firm małych. Cały czas rośniemy pod kontem ilości prowadzonych projektów dla naszych klientów jak i powiększania zespołów produktowych i wdrożeniowych. Ponadto nasza sytuacja finansowa jest bardzo solidna, co potwierdzają wyniki finansowe, które jako spółka giełdowa regularnie komunikujemy. Oferowanie przez nas wynagrodzenia plasują się na poziomie rynkowym, a warunki, które stwarzamy naszym pracownikom, zdecydowanie sprzyjają osobom ambitnym i chcącym się rozwijać. Jeśli przytoczone sformułowania faktycznie pojawiły się w trakcie procesu rekrutacji, z pewnością były one zwykłym nieporozumieniem wynikającym z niedoskonałości niektórych aspektów komunikacji mówionej. Zachęcamy do aplikowania! Zespół HR

Zadowolony kandydat
@mało profesjonalna rekrutacja

Ja akurat jestem bardzo zadowolony z procesu rekrutacyjnego. Aplikowałem na Junior.Net w ostatnim czasie. Proces przebiegł bardzo sprawnie. Dostałem feedback. Mimo że nie dostałem się do firmy, to uważam, że proces został poprowadzony bardzo profesjonalnie i w miłej atmosferze.

Laura
@Zadowolony kandydat

A możesz powiedzieć ile miałeś spotkań rekrutacyjnych i w jakim odstępie czasu? To były spotkania online, czy stacjonarnie u nich w biurze? No i długo Cię na każdej rozmowie maglowali :D Daj też znać, jeśli to nie tajemnica jaki feedback otrzymałeś, może to mi da jakieś wskazówki, jeśli zdecyduje się do nich aplikować jakich dokładnie ludzi szukają do swojego zespołu :)

Zadowolony kandydat
@Laura

1 etat to był test przez devskillera. Jakiś tydzień później było spotkanie telefoniczne z osobą z HR. Ostatni etap na, którym odpadłem, to było spotkanie już techniczne z programistą (około 1h). Wszystko było online. Dostałem feedback, że niewystarczająco dobrze poszła mi część techniczna, ale nie byłem zaskoczony, bo czułem, że nie poszło mi najlepiej, akurat trafił mi się słaby dzień. Sam proces jak pisałem był bardzo sprawny. I wszystkie osoby bardzo sympatyczne. Wiadomo szkoda, że się nie dostałem, ale, tak czy siak, się ciesze, że wziąłem udział. Mogłem zobaczyć, jak sobie radzę podczas rozmów rekrutacyjnych, a ta była moją pierwszą.

@Pracodawca Nowy wpis
@Zadowolony kandydat

Cześć, był ktoś na rozmowie o pracę w sprawie tego nowego ogłoszenia, co wisi w sieci? Chodzi o stanowisko młodszego specjalisty ds. wdrożeń systemów IT. Ile w Waszym przypadku trwał cały proces? Jedna rzecz mnie najbardziej interesuje. Wiadomo, jak się różni ten wspomniany harmonogram w zależności od umowy? Bo tam były wszystkie do wyboru podane.

@Pracodawca Nowy wpis

Dziękujemy za pytanie. Proces rekrutacji do Działu Wdrożeń trwa ok 2-3 tygodni, w zależności od dostępności kandydata i terminów po naszej stronie. Rekrutacja składa się z kilku etapów, testów tech na platformie DevSkieller, HR interview, rozmowy technicznej z Managerem. Forma zatrudnienia nie ma wpływu na etapy procesu rekrutacyjnego, ma na to wpływ poziom stanowiska, rola, zadania, dział. Pozdrawiamy :) Zespół HR

Jaka atmosfera jest między działami w Suntech S.A.?

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Suntech S.A. na stanowisko Specjalista-tka ds. Dokumentacji Technicznej bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Obecnie Suntech S.A. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Net Developer. Na Pracuj.pl dodano ogłoszenie 11 kwietnia.

@SUNTECH S.A.

Ze względu na intensywny rozwój mamy stale otwarte rekrutacje na: Młodszych Progrmistów .Net Młodszych Specjalistów ds Wdrożeń Systemów IT/ OSS Młodszych Specjalistów ds Integracji Systemów IT ogłoszenia znajdziecie na naszej stronie https://www.suntech.pl/pl/kariera oraz po majówce testujemy nowego dostawce https://justjoin.it/ Zapraszamy do aplikowania :) Zespoł HR

@@SUNTECH S.A.

O, to ciekawe. A można wysłac cv jednocześnie na kilka stanowisk? I jak sie na jedno nie dostanie kandydat, to jest brany pod uwagę tez przy innych posadach??

@SUNTECH
@Monika

Tak, można wysłać CV na kilka stanowisk. To, że kandydat nie spełnia kryteriów na jedno stanowisko, nie oznacza, ze z tego powodu nie będzie rozpatrywany w innej rekrutacji. Po analizie CV, w każdym procesie rekrutacji (w różnej formie i na różnych etapach) są testy sprawdzające określony poziom wiedzy potrzebny na danym stanowisku. Jest to jeden z ważniejszych czynników wpływających na ocenę kandydata i decyzje w procesie rekrutacji. Zapraszamy do aplikowania :) Zespół HR @Pracodawca

Młoda

Ile jest etapów rekrutacji na młodszego programistę C#? Podobno na początku wysyłają link do testu na devskiller? Jak wygląda taki test, z jakich zagadnień szczególnie się przygotować? I jak wyglądają dalsze etapy rekrutacji?

@Młoda

W procesie rekrutacyjnym na stanowisko Młodszego Progrmisty .NET dostajemy miesiecznie kilkaset CV. W związnu z tym zaktualizowaliśmy nasz proces rekrutacji i aktualnie składa sie z 3 etapów: 1. Test Devskiller badajacy wiedze tech (online) 2. Rozmowa HR (telefoniczna) 3. Interview z Rekruterem Tech (online lub w biurze w zaleznosci od preferencji kandydata) Zapraszamy do aplikowania :) Zespół HR

@SUNTECH S.A.

Ej, a czy trzeba zdać lub uzyskać jakąś ilość punktów z tego testu, aby był ten drugi etap, czy każdy, kto robi ten test jest też automatycznie ten drugi etap?

@Wiktoria

Wiktoria, do następnego etapu rekrutacji zapraszamy kandydatów z najlepszymi wynikami testów, zwykle w przedziale powyzej 50-70% poprawnych odpowiedzi. Miesięcznie testy Devskiller rozwiązuje kilkuset kandydatów a na interview z Managerami Tech mozemy zaprosić tylko ok 20 kandydatów w skali miesiaca. Z pozdrowieniami ;) Zespół HR

Obecnie firma Suntech S.A. poszukuje na stanowisko DevOps. Czy ktoś składa CV?

tak

rekrutowali, po czym była informacja że zatrudnili kogoś innego a ogłoszenie nadal wisi i nadal szukają

@tak

Niestety są różne przypadki losowe i kandydat, któremy złożylismy ofertę współpracy dzień przed podpisaniem umowy zmienił zdanie. Wznowiliśmy poszukiwania na stanowisko DevOps z tą samą agencją rekrutacyjną. Zapraszamy do aplikowania :) Zespół HR

@SUNTECH S.A.

Ale to od nowa jest rekrutacja, czy propozycję dostaje kolejna osoba, która odpowiada rekruterom? Osoby, które do tej pory nie wysyłały cv nadal mają szansę?

@Wiktoria

Tak, zaczynamy rekrutacje od początku, spotykamy sie z nowymi kandydatmi do momentu przyjecia oferty przez kandydata, ktorego chcemy zatrudnić. Jeżeli jeszcze nie zaaplikowałaś zachęcamy do aplikowania. Pozdrawiamy, zespół HR :)

Były programista

Pracowałem w Suntech jako programista .NET. Generalnie pozytywnie wspominam tam pracę. Atmosfera jest luźna/pozytywna. Mimo ogólnie dużej ilości zadań do zrobienia, nie czułem presji żeby coś zrobić na deadline. Firma się bardzo rozwija od ostatnich kilku lat (co też widać na giełdzie) i ma perspektywy, więc jest przestrzeń na rozwój. Oprócz tego co inni pisali, na plus w firmie jest brak "korporacyjności": szybko można załatwić sprawy czy to z managerem, z HRami czy wsparciem technicznym, a różnie to bywa, szczególnie w dużych firmach.

@Były programista

Co się stało jeśli mogę wiedzieć, że pomimo tak dobrego zdania na temat firmy jednak już tam nie pracujesz? Czy z zarobków też byłeś zadowolony? Pracowałeś na umowę o prece czy b2b?zastanawiam się nad aplikowaniem do firmy na stanowisko programisty, twoja opinia mnie do tego między innymi zachęciła ale chciałabym się dowiedzieć więcej na temat zarobków

Po kilku etapach rekrutacji zero odpowiedzi (1,5 miesiąca). Po opiniach miałem dobre zdanie o tym pracodawcy ale całkowite olanie człowieka jest w mojej opinii żenujące, zwłaszcza że jako kandydat też poświęcam swój czas. Rozumiem, że wiele osób mogło aplikować i nie było czasu na rozmowę telefoniczną ale można wysłać chociaż maila z informacją zwrotną ;)

Barbara
@Kandydat

A na jakie stanowisko kandydowałeś? W ogłoszeniu było jakieś info o feedback? Jak wyglądały te poszczególne etapy?

@Barbara

Aplikowałem na młodszego programistę .Net. Podczas ostatniego etapu dostałem informację, że zostanę poinformowany telefonicznie lub mailowo.

@Kandydat

Przepraszamy, za brak odpowiedzi po zakończonym procesie rekrutacyjnym. To ewidentnie niedopatrzenie z naszej strony. Jeżeli chciałbys otrzymać szczegółowy feedback po testach i rozmowie rekrutacyjnej prośba o kontakt z zespołem HR. Optymalizujemy swoje procesy i dołożymy wszelkich starań aby taka sytuacja nie miała więcej miejsca. Dziękujemy za udział w rekrutacji i życzymy powodzenia w poszukiwaniu nowych możliwości kariery.

Smiech
@SUNTECH S.A.

(usunięte przez administratora) robicie nie optymalizację. Człowiek traci czas na waszą rekrutację i zero informacji zwrotnej. Sama rekrutację też żenada 10 lat doświadczenia i człowiek usłyszy że się na tym nie zna bo dostaje test z pytaniami czysto teoretycznymi z cyklu jaki jest standard długości sznurówki wg dyrektywy z 2005 roku. Nigdy nie wykorzystywane w pracy. Proponuje wszystkim nie tracić czasu. Odradzam

kilka słów

rekrutacja miała być na poziomie i z klasą okazało się że jest na poziomie ale takiej z lasu firma generuje problemy już na etapie rekrutacji jak dla mnie strata czasu, kompletna brak szacunku do kompetencji i doświadczenia kandydata zarzucanie rekrutacji w trakcie, gdy nie ma ku temu powodów brak feedbacku firma nie potrafi poprawnie sprawdzić wiedzy kandydatów ale potrafi postawić w tej kwestii fałszywe zarzuty firma obraża doświadczonych kandydatów stwierdzając że nie mają oni doświadczenia, trzy dekady w komputerach to dla nich za mało chcą ciągnąć psychicznie w nieskończoność, zamiast postawić sobie granice

@kilka słów

Przykro nam, że ma Pan poczucie niesprawiedliwego potraktowania. W naszym przekonaniu jest ono subiektywne. Jeżeli chcialby Pan o tym porozmawiać prosze o kontakt z zespołem HR. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy powodzenia w poszukiwaniu nowego miejsca pracy.

Barbara
@kilka słów

Ale jakie problemy? Konkretnie, bo rzucasz trochę ogólnikami w komentarzu. W jaki sposób właściwie sprawdzają to, czy kandydat się nadaje? Są jakieś testy czy jak to wygląda?

M

Pracowałem w Suntechu jako programista .NET przez ponad 4 lata. W pracy panuje bardzo pozytywna/luźna atmosfera. W moim zespole około połowa zespołu przychodziła do biura, a połowa pracowała full-zdalnie, ale istniała dowolność w zależności od indywidualnych preferencji. Firma cały czas się rozwija i podpisywane są nowe kontrakty więc jest dużo zadań do robienia. W zależności od projektu/zespołu istnieje możliwość rozwoju w różnych dziedzinach/technologiach (głównie .NETowych) m.in.: Web - Angular, Mobile - Xamarin, Desktop - WPF/WindowsForms, po stronie backendowej głównie WCF, a w jednym z zespołów rozwijana jest sztuczna inteligencja. Ogólnie oceniam pozytywnie ten czas który spędziłem pracując w Suntechu.

Programista
@M

Mogę się podpisać pod tym co napisał M. Przez blisko 4 lata w Suntechu udało się popracować przy technologiach różnego typu - mobile, desktop, web i całkiem interesujących zadaniach. Zgadzam się również, że dużym plusem jest świetna atmosfera i ludzie z którymi dane mi było współpracować

Z
@M

Mogę się podpisać pod tym co napisał M.

Pracujesz w firmie Suntech S.A.? Jaką masz umowę?

Umowa o pracę

Emilia

Umowa jest na czas określony czy nieokreślony? Na jakie zarobki można tu liczyć? Jest jakiś system premiowy?

@Emilia

Ja mam umowę na czas nieokreślony. Tak, jest system premiowy, ale to trzeba mieć jakiś staż - czyli nie od razu. Nie chciałbym ujawniać swoich zarobków ;-)

byly pracownik
@Emilia

jest system premiowy ale zarobki raczej niższe niż u konkurencji

Planista

Bardzo podoba mi się praca w Suntech, ponieważ ma się tutaj realny wpływ na rozwój projektowanego systemu. Zadania często nie są proste i często samemu trzeba zaproponować rozwiązane, uważam to za jedną z największych zalet pracy w tej firmie, ponieważ pozwala to polepszać swoje umiejętności. W mojej opinii kolejną bardzo ważną zaletą jest elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej co sprawia że można idealnie połączyć studia z pracą. Dodatkowymi atutami są system benefitów, z którego punkty można wymieniać na bilety czy karnety sportowe, system obiadowy czy imprezy integracyjne. Polecam pracę w Suntech SA

Pracując w SunTech jako programista, możesz liczyć na ciekawe zadania dotyczące rozwoju systemu. Firma otrzymuje zamówienia od coraz większych klientów, przez co szybko się rozwija. W moim teamie pracujemy w scrumie, panuje u nas przyjemna atmosfera, a doświadczeni programiści zawsze są chętni do pomocy. Dodatkowymi zaletami pracy są elastyczny grafik, możliwość szkolenia się w różnych dziedzinach, system benefitów oraz integracje zespołowe i firmowe.

Zuzanna

Czy za tymi zamówieniami od coraz większych klientów idą też coraz większe zarobki czy raczej nie ma podwyżek? No i jakbyś jeszcze powiedział jakie to benefity są to też byłabym wdzięczna bo to fajny dodatek

Inny Pracownik
@Zuzanna

@Zuzanna Zamówienia od coraz większych klientów, to przede wszystkim rozwój firmy, rozwój zespołów, poczucie że to co robisz jest coraz bardziej poważne, taki generalny optymizm na przyszłość. Jasnej jest, że większe zamówienia wpływają na finanse firmy, więc myślę, że z tej kasy wypłacane są również podwyżki ????. Jeśli pytasz czy jest automatyczny mechanizm (np. po podpisaniu kolejnego zamówienia będziesz miała podwyżkę jako procent zrealizowanej kwoty), to odpowiedź jest taka, że nie ma.

noname

Cześć! Czy ktoś miał robiony test na komputerze na stanowisko Specjalisty ds. Testów? Czego mam oczekiwać i jak się przygotować do tego? Bardzo się martwię, bo naprawdę chcę się tam dostać.

NoName2
@noname

Przygotuj się z terminologii ISTQB. Test natomiast to sprawdzanie aplikacji, wyszukanie błędów. Są dość oczywiste. Następnie dodanie tytułu błędu, krótkiego opisu oraz kroków jak odtworzyć dany błąd.

Junior Programista

To pierwsza moja praca i bardzo cieszę się, że trafiłem do tej firmy. Dział odpowiadający za processing jest miły: każdy członek jest gotowy pomóc i poświęcić czas na wyjaśnienie różnych rzeczy, lider zespołu zawsze ma odpowiedzi na moje pytania i nie wyobrażam, żeby można było lepiej mnie wspierać. Jest możliwość pracowania stacjonarnie i zdalnie, w przypadku pracy w biurze jest zaoferowany szybki komp z dwoma monitorami. Biuro jest co dzień sprzątane, nie brakuje też zieleni. Firma proponuje obiadki za cenę, małą nie do wiary, jedzenie do wyboru na każdy gust. Polecam

Pracowałem w Suntech jako programista. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna. Zawsze mogłem liczyć na wsparcie pozostałych osób z zespołu. Firma bardzo dynamicznie się rozwija rozpoczynając kolejne projekty. Na pewno dużym plusem jest przestrzeń na rozwój i wdrażanie własnych pomysłów. Wymagana jest chęć działania w różnych technologiach (mobile, desktop, backend), ale możliwa jest też specjalizacja w danym kierunku. Tempo pracy bywało wysokie.

Czyli praca na plus? Można wiedzieć dlaczego zmieniłeś? A jak z zarobkami? Można częściowo zdalnie pracować?

@Karolina

jak jesteś programistą, to TAK, można częściowo zdalnie. Można również w biurze. Jest kilku programistów, którzy pracują całkowicie zdalnie.

Programista

@HanSolo w moim przypadku było to samo. Nie odpisałem w ciągu 5h do firmy Suntech, zostałem po 5h skreślony z kandydatów na dane stanowisko, co bardzo mnie rozbawiło.

Dawid
@Programista

@Programista dokładnie.. ja to samo :)

Zuzanna
@Dawid

Jeju przykro mi. :/ Ale może serio zależy im na ludziach 100% dyspozycyjnych i w ten sposób to właśnie weryfikują?

Developer

W ostatnich latach firma dynamicznie się rozwija. Pozyskała wielu nowych klientów oraz dofinansowanie na prace badawczo rozwojowe. Jako programista masz szansę pracować w aktualnych narzędziach i technologiach dostarczanych przez Microsoft. Jako wdrożeniowiec współpracować z klientami z całego świata, konfigurować, migrować, prowadzić analizy. Jako tester wykonywać testy manualne szerokiego zestawu aplikacji desktop, web oraz mobilnych jak również pisać testy automatyczne. Atmosfera jest pozytywna, współpraca i zrozumienie. Polecam.

Stefan
@Developer

Naciągana informacja bez krzty prawdy odnośnie zadań i ścisku tyłka odnośnie celów

@Stefan

@Stefan Bardzo po całości krytykujesz powyższą wypowiedź. Developer opisuje, że jego i jego kolegów praca jest ciekawa, ponieważ używa aktualnych narzędzi i technologii. Nie napisał, że nie zdarzają się wymagające cele. Ja również pracuję w Suntech wiele lat i zawsze podobała mi się możliwość podejmowania różnych zadań (pod warunkiem, że w ramach technologii Microsoft). Super jest, że można wysuwać swoje propozycje rozwojowe i jest to często wdrażane. Pozdrawiam ????

El Candidato

Firma oczekuje wykonania aplikacji w ramach zadania rekrutacyjnego. Za darmo. Brak słów.... Zrezygnowałem.

Zostaw merytoryczną opinię o Suntech S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Suntech S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Suntech S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Suntech S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 9 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Suntech S.A.