Opinie o Wizz Air w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wizz Air. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Wizz Air o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wizz Air w Warszawa

Pasażer

Najgorsza linia lotnicza jaką leciałam. Lot opóźniony 21h. Zero odzewu na reklamację. Zero kontaktu z liniami, jedyny kontakt to przez formularz reklamacyjny, zero obsługi, zwrotu kosztów za dodatkowe noclegi i taksówką, Nigdy więcej nie polecę tymi liniami , straciłam czas i pieniądze, sprawę kieruję na drogę sądową , zmarnowany czas i niepotrzebny stres.

Crew toksykology
@Pasażer

Super rewelacja fajna linia.fantastyczne dziewczyny ino co denerwuje to Ukraińcy na pokładzie, stewardessy z Ukrainy to nie powinno mieć miejsca.

Remik

Przeszedłem rekrutację i mam jechać na szkolenie. Moje pytanie: przelot do Budapesztu, koszty utrzymania, koszty szkolenia kto pokrywa? Czy w tym czasie dostanę jakieś wynagrodzenie? Czy Wizz Air może zrezygnować z kandydata podczas szkolenia? Czy zdarza się, że ktoś nie zdaje egzaminu? Po jakim czasie po szkoleniu rozpoczyna się pracę?

Marzena
@Remik

Ile kosztuje to szkolenie w razie rezygnacji, duża jest to kwota? A to szkolenie ile trwa dokładnie? Jak jest taki system pracy jak mówisz, to by mnie interesowało, zawsze jest tak, że są 2 dni wolne czy czasem może wyjśc inaczej niż planowaneć

Felix Nowy wpis

Firma zaznacza, że do pracy w charakterze personelu pokładowego potrzebuje kogoś, kto m.in. potrafi pływać. Serio, bez tego nie ma co myśleć o takiej posadzie?

Pawelos Nowy wpis
@Felix

Zgadza się, jest to wymóg konieczny i jest weryfikowany podczas ćwiczeń na basenie.

Julek Nowy wpis
@Pawelos

Dzięki za info. Właśnie szukają stewarda jako personel pokładowy. Rozumiem pływanie ale tatuaże i kolczyki też mogą zdyskwalifikować podczas rekrutacji czy tylko chodzi o widoczne miejsca na ciele? Ile zwykle trwa szkolenie zanim zostanie się przyjętym do pracy bo ważne jest dla mnie żeby płacili od pierwszego dnia. Tu tak jest?

Pierwszy i ostatni raz Nowy wpis

Zakupione miejsca w kwocie 440 PLN w obie strony dla dwóch osób gdzie miała być przestrzeń na nogi okazała się wielką farsą ponieważ samolot który został zmieniony nie miał takich możliwości. W powrotną stronę zakupiłem dodatkowy bagaż ( 10kg ) i karty pokładowe ponieważ nie miałem możliwości wydrukowania przy powrocie za całą tą usługę plus prowizja dla pośrednika 15EUR !!! zapłaciłem 130 EUR. Cały koszt biletów w obie strony z Warszawy na Maltę wyniósł 3603 PLN. Jak na tanią linię lotniczą gdzie siedzenia są gorsze niż w PKS to cena jest przegięciem. To był pierwszy i ostatni mój lot tą dziadowską linią.

irka

Najgorsza firma lotniska, jak by wcześniej przeczytała opinie, to nigdy przy nigdy by z nimi nie latała. Banda (usunięte przez administratora) Za niewykorzystany bilet lotniczy, nie dostała zwrotu na konto Bankowe 350 zl. Dla mnie to duża kwota.

Haj, widziałam, że już ktoś tu pytał o prace w załodze pokładowej, ale mnie interesuje praca w centrali na Węgrzech. Ale w internecie nie widziałam ogłoszeń właśnie do biura do centrali, tylko do latania samolotami. Czy wgl rekrutują w PL ludzi do centrali, czy trzeba szukać takich oferta na portalach zagranicznych??

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Wizz Air po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Data Analytics Manager. Jaki był jej rezultat?
Omijać szerokim łukiem

Przeżyłem głębokie rozczarowanie zarówno podczas szkolenia jak i samej pracy. Trenerzy w centrum szkoleniowym byli agresywni psychicznie, podnosili głos, używali sarkastycznych komentarzy i przejawiali kompleks władzy. W bazie Warszawskiej latem pracuje się po 6 razy w tygodniu, niekiedy po 60 godzin tygodniowo, z pobudkami codziennie o 3 w nocy na meldowanie o 4 rano. To normalne, że w lotnictwie czasami trzeba pracować w niestandardowych godzinach, ale powinno to być związane z zapewnieniem odpowiedniego odpoczynku - niestety nie jest. Łącznie życia osobistego z pracą w tej firmie podczas sezonu jest niemożliwe. Po okresie próbnym firma decyduje się na nie kontynuowanie współpracy bez podawania wyraźnych przyczyn, a następnie wysyła fakturę na opłatę za trening - koszt 4000 euro zmniejszający się proporcjonalnie do czasu pracy. Mimo decyzji ze strony firmy i braku odpowiednich zapisów w umowie. HR oraz management absolutnie niechętni do jakiejkolweik pomocy, odpowiadający na mail dopiero kiedy można wykazać w nim błąd. Zarobki na poziomie 5 tysięcy złotych przy pracy bardziej intensywnej niż na pełnym etacie to w rozrachunku z poniesionymi stratami w obszarze zdrowia psychicznego kwoty absolutnie nieadekwatne. Jeżeli mają państwo marzenia o zostaniu cabin crew w tej linii - stanowczo odradzam.

kasia

Chciałby się ktoś podzielić jakie są obecne zarobki?

Michaśka

Pytanie w sprawie oferty Cabin Crew Application na ich stronie, czy zarobki jakoś różnią się w zależności od tego, jaki język się zna? Bo tam napisali, że musi być angielski i jakiś europejski, ja znam polski i czeski, ale są jeszcze inne. Ile ogólnie tam się zarabia, czy stawka jest warta tych wymogów?

Pasażer

Waldi
@Pasażer

Pasażer Wobec powyższego, obawiam się, że nie mam dla Ciebie dobrych informacji. Ponownie straciłaś swój czas, jako, że portal na którym wylewasz swoje żale to serwis pracy. Więc albo jesteś pracownikiem/byłym/kandydatem albo klientem. Wpisałaś się oczywiście jako pracownik więc gratulacje, ale marnujesz w ten sposób czas innych tak jak Twój (wg Ciebie) zmarnował Wizz.

Wiktoria
@Waldi

Waldi niezupełnie się z Tobą zgodzę. Opinie klientów też mogą być istotne z perspektywy przyszłych pracowników, bo dla kogoś może być ważne to jakie firma ma podejście do klientów i czy dba o swój dobry wizerunek. A jaka jest Twoja rola, jesteś pracownikiem tej firmy? Chętnie dowiem się jak temat reklamacji i nie tylko wygląda z perspektywy pracownika.

Gabi
@Pasażer

Nie polecam - w lutym Wizz Air anulował moją rezerwację. Do dziś nie otrzymałam zwrotu pieniędzy. W telecentrum dostaję jedynie informację,że mam złożyć skargę. A na złożone wielokrotnie skargi i reklamację Wizz Air nie reaguje. Zwykłą kradzież.

Jolanta
@Gabi

A z jakiego powodu została anulowana Twoja rezerwacja? Może upomnij się w biurze lub zadzwoń jeszcze raz bezpośrednio?

Jan
@Pasażer

Potwierdzam spóźniłem się 1 minutę miałem ciężką noc dotarłem na lotnisko o 4 nad ranem lot 6:45 przysnąłem i koniec 850 zł w błoto gość z obsługi powiedział że się nie da nic zrobić bo system a gdzie jego pomoc jak oni trzymają nas na lotnisku po 50 min bo problem techniczny to ok 1.5 h siedziałem raz na lotnisku było ok ale ja minutę spóźnienia i won bezczelna linia brak słów

Crew toksykology

Tola

Aplikował ktoś na stanowisko Ground Operations Manager? Może udało się dowiedzieć, na czym te bonusy polegają, o których dali informacje w ofercie zamieszczonej na stronie. Proszę o jakieś wskazówki.

Wiecie, czy Wizz Air udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Katarzyna

Mam pytanko do osób co pracowali/pracują,ile trwa sprawdzanie dokumentów przed szkoleniem?Dostałam maila z pozytywną odpowiedzią po rekrutacji i ze dokumenty są sprawdzane ,minął miesiąc nie ma odzewu,a podobno już miałabym jechać na szkolenie.

Wanda
@Katarzyna

Pisali tu wcześniej o terminie 3 tygodnie. Możesz napisać jak wyglądały te rozmowy? Dużo jest etapów? O co pytają?

Paulina

Beznadziejne linie lotnicze. Problemy z płatnościami i rezerwacjami. (usunięte przez administratora)

Teresa
@Remik

Nie było o tym wspominane na rozmowie kwalifikacyjnej? Przecież to bardzo ważne kwestie. Po jakim czasie od przejścia rekrutacji ma odbyć się to szkolenie?

@Teresa

Byłem trochę zestresowany, niewiele pamiętam:( Pamiętam, że gdy sam zrezygnuję z pracy będę musiał zapłacić/zwrócić za szkolenie. Zakwaterowanie w ośrodku szkoleniowym, ale czy odpłatne ? Nie pamiętam. Pojechałem na rekrutację bo latanie jest moim marzeniem, ale im więcej czytam tym częściej zastanawiam się czy to był dobry wybór. Mieszkam w okolicach Krakowa a baza jest w Modlinie. 5 dni lotów i 2 wolne. Wychodzi na to, że będę musiał wynająć mieszkanie bliżej lotniska :( Szkolenie ma odbyć się po trzech tygodniach od rekrutacji.

Wojciech
@Remik

Mało kto jest w stanie spamiętać wszystko z rekrutacji, po to z reguły padają zapewnienia o tym, że gdyby pojawiły się pytania, to można śmiało dzwonić. Czy tak było i tutaj i czy masz kontakt z osobą z rekrutacji, która mogłaby wyjaśnić te wątpliwości? No i na jakie stanowisko aplikujesz, a może już zacząłeś szkolenie?

Marzena

ArianaGrande

Radzę trzymać się od tej firmy z daleka. No chyba że lubisz stres, przemęczenie, zarwane nocki i ciągłe zmiany w grafiku. Nie można sobie niczego zaplanować w czasie wolnym, bo co chwilę zmieniają grafik i wzywają Cię do pracy. Często robią to bez wiedzy i zgody pracownika, trzeba ich bardzo pilnować... zarobki słabe, za te pieniądze można znaleźć stabilniejszą i przyjemniejszą pracę.

Honorata
@ArianaGrande

Masz na myśli jakis konkretny dział? No i czy jest możliwość poznania widełek zarobków? Poza podstawą żadnych dodatków nie ma?

nad

Jak wyglada to ze studiami zaocznymi? można mieć weekendy wolne?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Wizz Air?

W żaden. Nawet nie dają ci się wykazać, bo jak się nie spodobasz według ich "widzimisię", to odpadniesz już po pierwszym etapie, którzy trwa 2 minuty - a jest nim przedstawienie siebie.

Sylwia
@Anonim

nie mam pojęcia na ile w tym prawdy ale skoro piszesz, że człowiek ma tu jedynie 2 minuty, żeby cokolwiek zdziałać to co konkretnie masz przy tym na myśli? jakaś porada czy coś? czym można się wykazać, żeby zdążyć się "spodobać"?

Iga

Tragedia.Uciekajcie od tej firmy jak najdalej chyba, że jesteście zainteresowani marnymi zarobkami jak na linie lotnicze,oszukiwaniem i wycieńczeniem fizycznym.Pracowałam tam prawie 4 lata.Bardzo (usunięte przez administratora) przy pensjach,zawsze Ci coś odejmą.Z grafikami tez często działają nielegalnie potrafią Ci zmienić coś bez Twojej wiedzy i zgody.Ogólnie porażka.Trzymali mnie tam tylko ludzie z pokładu i fajna atmosfera nic wiecej.Bardzo odradzam!

Paulina
@Iga

A na jakiej zasadzie odejmują coś z pensji? Są jakieś ogólne zasady zawarte w umowie o których wiadomo już na początku współpracy czy takie kwestie z czasem wychodzą?

@Iga

Wiesz może czy trzeba byc zaszczepionym , aby tam pracować ?

Ewelina

Wszystkie etapy na rozmowie rekrutacyjnej są po angielsku ? Z góry dziękuje za odpowiedzi

@Ewelina

Oczywiście mowa o Wizzair

Ciacho123

Przepracowałam trzy lata i niestety nie polecam pracy w tych liniach. Największym minusem są przede wszystkim niskie, jak na linie lotnicze, zarobki. Moi znajomi z innych linii (nawet innych low costów) zarabiali sporo więcej ode mnie. Nie ma stawki godzinowej, płacą za każde lądowanie (tzw. sektor). Stawka za lądowanie zależy od długości lotu. W mojej bazie przeważnie robiło się krótkie loty (takie, które trwały godzinę lub dwie), więc żeby dostać w miarę przyzwoitą wypłatę, to trzeba się sporo nalatać. Co do atmosfery to generalnie nie było źle, choć mówię tutaj o relacjach z innymi, szeregowymi pracownikami. Poznałam wielu świetnych ludzi i czasami naprawdę było fajnie na pokładzie. O wiele gorzej oceniam traktowanie przez przełożonych. W tej firmie liczy się tylko i wyłącznie kasa, a nie człowiek. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, to zapomnij, że ktoś "z góry" Ci pomoże. Potrafią Ci wypomnieć każdy, najdrobniejszy szczegół, jeśli będą chcieli Cię zwolnić. Trzeba bardzo uważać, co się mówi i pisze, bo ściany mają oczy i uszy. Zwolnili w tej chwili wielu świetnych i doświadocznych pracowników, po to, by za chwilę zatrudnić nowych, bo zapewne na sezon nie będzie miał kto latać. Myśli się tylko o tym, co jest tu i teraz, a nie o tym, co będzie za kilka miesięcy... Człowiek jest dla nich tylko numerkiem, zwykłym pionkiem, który ma dawać z siebie wszystko, a jak stwierdzą, że jednak coś im się nie opłaca, to zwolnią Cię bez sentymentu. Ścieżka rozwoju również bardzo mętna. Ludzie latami czekają na awans, a koniec końców awansują kumple managera. Jeśli chodzi o benefity to jedynym fajnym benefitem były zniżki na bilety, poza tym tragedia. Opieka medyczna droga i bardzo złej jakości, brak jakichś kursów językowych czy bonów na święta. Wiem, że w innych liniach takie profity są. Reasumując nie polecam, no chyba, że odpowiada Ci stres, kiepska ścieżka rozwoju i słabe zarobki.

Max
@Ciacho123

Bo jest prawdziwa

Halinka
@Ciacho123

Zgadzam się

Wanda
@Halinka

Czyli nic się nie zmieniło? Tamten komentarz jest z zeszłego roku... A napiszesz może jak wyglądała u Ciebie rekrutacja? Trudno było dostać tą pracę?

Na dniu otwartym w Warszawie przyszło okolo 14 osób. Atmosfera była bardzo przyjazna i rozmowa rekrutacyjna tez. Przeszło do końca 5 osób nowicujszy w zawodzie. Płaca 65 zł za LOT nie za godzinę tylko LOT.

@Kandydat

he he te stawki to kabaret

Sylwia
@4354

Ej tam cyferki jakiejś zabrakło czy jak?XD To możliwe tak wgl?

Ola
@Kandydat

Ale pewnie za lot 1,5 h ????

Zostaw merytoryczną opinię o Wizz Air - Warszawa

• Jak się pracuje w Wizz Air?

Zobacz opinie na temat firmy Wizz Air tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wizz Air?

Wizz Air