Metrohouse
counter
2 100 143 5 1
Mike

Nie warto moim zdaniem u nich ani im podobnych pracować. Człowiek tylko nalata się po cudzych domach, a zarobi grosze (słaba podstawa, ciężka do osiągnięcia prowizja). Jest to bardzo niewdzięczna praca, bo większość ludzi woli omijać pośredników, a wśród samych pośredników konkurencja jest spora. Tak więc lepiej robić coś innego, zwłaszcza że takie pieniądze można zarobić w spokojnej pracy, w której nie trzeba ruszać się z biura, a jak chce się robić w nieruchomościach, to lepiej obracać własnymi, np. kupując, remontując i sprzedając z zyskiem - dużo fajniejsza zabawa i dużo lepiej się na tym wyjdzie. Generalnie lepiej pracować na własny niż na cudzy rachunek.

Tak36Nie
Ernest Warszawa

Nie polecam i radzę uważać. Zacznijmy od początku, pierwszy etap przez telefon dlaczego nieruchomości etc. Dostajesz zaproszenie do biura, opowiadają cuda niewidy. Obiecują zarobki rzędu 5tyś+. Rzeczywistość jest taka płacisz za szkolenie 250zł, na którym będą mydlić oczy jak wspaniała i doskonała jest firma. Praca wygląda tak, dzwonisz starasz się pozyskać klienta. Oczywiście mówią, że mieszkania m2 w warszawie w dobrej lokalizacji i cenie rynkowej to kwestia max miesiąca. Realia są takie jak dobrze naściemniasz klienta to podpiszesz umowę, pomimo iż procent jest zdecydowanie największy w Warszawie, a Twoja elastyczność dla klienta wynosi 0. Pracujesz za darmo bez podstawy, bez pieniędzy za umowy. Możesz dostać pieniądze za plan ale praktycznie jest niewykonalny od drugiego, trzeciego miesiąca i opiewa na 970zł netto. Ustalmy jedno, dobrego mieszkania nie pozyskasz, gdyż jeżeli jest dobre to klient zdaje sobie z tego sprawę i sprzeda je samodzielnie. Zwolnisz się w przeciągu trzech miesięcy zostaniesz obciążony karą finansową większa niż ta żałosna podstawa za plan. Jeżeli dojdzie do transakcji, w której inny agent ma klienta kupującego on dostaje połowę od sprzedającego i całość od kupującego, do tego dolicz, że Twoje wynagrodzenie z tej prowizji to tylko niecałe 40% (tak, tak i tymi 40stoma procentami dzielisz się jeszcze na pół :) ) pozostałe 60% inkasuje agencja. Suma sumarum jest to dramat, który powinien zostać nagłośniony, idziesz na trzy miesiące zaciszkasz zęby, żeby zarobić cokolwiek więc pozyskasz klientów, oczywiście będą mówić, że jesteś gość i zbiją Ci piątkę haha, a potem się zwalniasz bo ile można robić za darmo. Kierownik weźmie przepisze dla siebie fajne nieruchomości, które zapewne się sprzedadzą za jakiś czas i zainkasuje z tego kasę, te niesprzedawalne rozda po zespole. Dłużej niż dwa, trzy miesiące pracują tu tylko studenci, na utrzymaniu rodziców i ludzie, którzy siedzą w tym od wielu lat.

Tak45Nie1
Zuza

hhhhmmmmmm .... widzę wielkie dylematy dyskutujących... Słuchajcie, wydaje mi się, że trzeba się po prostu zdecydować, czego chcecie w życiu. Metrohouse nie różni się chyba niczym specjalnym pod względem wysokości prowizji i terminów wypłaty niż inne firmy płacące prowizję. Chodzi więc chyba o generalne pytanie czy ktoś się nadaje na handlowca, czy nie.... Stałka jest super - szczególnie w Biedrze na kasie - bezpiecznie, stabilnie, kierownik powie co robić, klienci mili, że do rany przyłóż, ciepło, zero ryzyka... nawet wiesz kiedy wolno ci iść się wysikać :).... nic Cię nie zaskoczy. Pracując na prowizji bierzesz ryzyko na siebie, ale też sam regulujesz sobie kiedy i ile pracujesz i można zarobić zupełnie inne pieniądze... . Problem jednak w tym, że większości ludzi jakoś ta regulacja czasu pracy jakoś słabo wychodzi. Tak sobie regulują, żeby za wiele się nie narobić, ale zarobić to chciałoby się .. no nie? Rzeczywiście jest jedna spora bariera sukcesu w branży nieruchomości - trzeba przetrwać pierwszy okres (min. 2-3 miesiące) bez wypłaty. Domy to nie bułki i klient czasami zastanawia się parę tygodni... ale jak już się zastanowi to ładne parę złotych wpadnie do kieszeni. Więc dobrze się namyślcie zanim podejmiecie decyzję.

Tak29Nie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Metrohouse? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Są zależne od Ciebie, nie są i nigdy nie były płatne. Krótko mówiąc - żeby wyżyć cały czas lecisz na nadgodzinach.

TakNie

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Metrohouse?

@Pytanie

Od świtu do zmierzchu + wprowadzanie ofert do systemu w godzinach nocnych - reasumując ok. 14-16 h na dobę. Zarobek bardzo niepewny - przy założeniu, że obsługujesz obydwie strony transakcji po odjęciu podatków dostajesz jakieś 30% prowizji. Olbrzymia konkurencja wewnętrzna, podkładanie świń i karygodna sprzeczność z założeniami. Jeśli nie masz zdrowia i odporności psychicznej to nie polecam.

@Pytanie

*z prowizji Poza tym reszta się zgadza.

Były agent Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Słuchajcie. Jak pewnie zauważyliście, że opinie na temat Metrohouse nie są fajne i ludzie mówią że firma jest porażka, ja natomiast się nie zgadzam! Bo firma nie jest porażką, a tylko OGROMNĄ PORAŻKĄ! Pracowałam przez 3 msc, nie dostałam żadne pieniążki, pracowałam charytatywnie, chyba się zastanawiacie : „dla czego ona nie odeszła wcześnie?”, a więc sytuacja wygląda w taki sposób: w umowie ( która jest bardzo słaba, na prawdę uważajcie i czytajcie co podpisujecie) niema dokładnego określonego czasu, a wiec i tak MUSICIE przez 3 miesiąca pracować bez żadnej podstawy finansowej, a jak chcecie wypowiedzieć umowę przed tym czasem, to na was czeka kara 1500 zł. Więc, jak nie macie dodatkowego zarobku, to na prawdę nie polecam.

Tak4Nie

Ja niestety również nie polecam. W ciągu 8 miesięcy pracy zarobiłem 1000 zł miesięcznie, a pracowałem po około 12 godzin dziennie, również w weekendy. To praca dobra na emeryturze, albo jako dodatkowe zajęcie. Żałuje czasu zmarnowanego w tej firmie. Nie idźcie tam - oni tylko żerują na nowych pracownikach i nie maja do zaoferowania nic, by w firmie pozostać.

Tak24Nie
wwa
@Były pracownik

Jeśli byś naprawdę pracował przez tyle czasu, a nie siedział w internecie i oglądał koty to transakcji byś miał co najmniej 2 w miesiącu. Wiem, bo sam to robię.. Niestety wiekszosc agentow liczy na łatwy pieniądza, a to nie jest łatwa praca!

Tak2Nie7
Anonim
@wwa

Nie gadaj głupot. Na pozyskiwaniu mieszkań to g nie kasę dostajesz, nawet jakbyś się urabiał. Za sprzedane mieszkanie za 500 000 które pozyskałem dostałem 300 złotych.

Tak3Nie2
Grawik
@Anonim

Hehe - nie fantazjuj. Takich stawek nie ma nigdzie. Chyba pomyliło Ci się z rozdawaniem ulotek.

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 171 dni.

Czy zdarzają się nadgodziny w Metrohouse?

wwa

Praca jak wszedzię w pośrednictwie, handlu! Trzeba się trochę nabiegać, aby sprzedać. Ale sprzedaje się drogie towary - mieszkania, więc poznaje się dużo ciekawych klientów. Czasem trafi się strzał za duże pieniądze, a czasem kilka tygodni bez zysku. Ale ogólnie lepsze to niż handel samochodami, albo ubezpieczeniami..

TakNie3
Aga
@wwa

To mógłbyś się zdziwić ile kasy zarabia się na sprzedaży aut. Ta firma po tych opiniach , które przeczytałam nie napawa optymizmem . Może jest tu ktos kto pracuje tam długo i może powiedzieć czy warto ? I czy po 3 miesiącach trzeba zakładać swoją działalność żeby z nimi współpracować dalej ? W dzisiejszych czasach człowiek się zastawia czy ktos w ogóle kupi teraz mieszkanie i czy jest sens w ogóle z nimi coś zaczynać ...hmmmmm

Daria

Powiedzcie jaka umowa jest zawierana między firma a agentem/pracownikiem?

Michal
@Daria

Ja dostałem na 3 miesiące uz później jeśli własna działalność

sdfjk984732

Żenada. Brak szacunku do pracownika. Brak podstawowej pensji. Wymagany własny komputer.

Tak3Nie

Tak4Nie
@Mike

Prawda

@Alina

@Alina A jaki typ umowy preferowany jest w Metrohouse? Powiesz mi?

Ernest Warszawa

Tak45Nie1
Gruby
@Ernest Warszawa

Bo to robota dla wytrwałych. Pracowałeś kiedyś jako przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeniowy? To jest podobny fach, tylko pracujesz na bardziej prestiżowym produkcie. Nie każdy się tu utrzyma, bo trzeba naprawdę pracować. Jeśli jesteś wytrwały pniesz się w szczeblach kariery i dostajesz coraz większe pieniądze od transakcji. Pierwsze miesiące to jesteś laik i zanim osiągniesz pewien poziom musisz się wiele nauczyć i popraktykować. Nie, nie jest to praca dla każdego.

Tak7Nie8
kkkk
@Gruby

Robota może i dla wytrwałych ale nikt nie będzie wytrwale czekał aby włożyć coś do lodówki

Tak24Nie
M
@Ernest Warszawa

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Pracowałam w jednym z oddziałów w Łodzi i że strony dyrektora było tylko parcie na przyjmowanie i wystawianie faktur nawet z... warunkiem w umowie przedwstępnej! Dodam jeszcze, że na dwa tyg przed moim odejściem został mi odebrany klient kupujący, ktory3-4 dni później kupił dom i kasę z prowizji zainkasowal inny agent. Oczywiście poruszyła ten temat i zapewnił mnie szef placówki, że należne mi pieniążki otrzymam i co.... i na tym się skończyło a tranzakcja miała miejsce 26.10. Jak widać wszędzie jest to samo a Centrala na moją prośbę o pomoc w temacie przełączała mnie od działu do działu - przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tak13Nie
ania
@Ernest Warszawa

Ja polecam małe, kameralne biura. Tak co prawda są tylko sprawdzenie agenci, którzy pracują od lat... ale moim zdaniem lepiej małe biuro niż duża sieciówka.

Tak6Nie

Niestety to prawda...

TakNie

Czy Metrohouse oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

@Pytanie

Hahaha, umowa o pracę... xD zapomnij. Zlecenie albo własna działalność.

Tak2Nie
Nela

Czy ktoś z MH ma pojęcie co wypisuje w ogłoszeniach dotyczących sprzedaży mieszkań? Tak się składa,ze znam mieszkanie,które wystawiliście..a tam bajdy takie,że głowa boli. Szkic mieszkania nie odpowiadający stanom faktycznym.Reklamujecie dwa pokoje( bo taki jest stan faktyczny)-a na szkicu pokój z kuchnią i łazienką.Znalazło się też nagle w tym mieszkaniu -mieszkanie dwupoziomowe (?) Ktoś był mocno przemęczony,jak to pisał.Bzdury na resorach wypisujecie. Ciekawa byłam opinii,jaka jest wystawiona o was i wszystko jasne. Nic mnie już nie dziwi.Życzę powodzenia w zbyciu tej nieruchomości.

Beata

METROHOUSE RADZYMIŃSKA (usunięte przez administratora) nie raczy oddzwonić w celu umówienia się na oglądanie mieszkania. Nawet adresu mi nie mógł podać żebym mogła sprawdzić gdzie dokładnie znajduje się nieruchomość. Prowizję za to szybko by chciał zgarnąć za nicnierobienie.

Tak2Nie3
Pomocny
@Beata

A tak z ciekawości , skąd Pani wie że adresu nie chciał podać skoro nie raczył oddzwonić ...hm, ktoś tu kręci :) Ale oczywiście zgadzam się, najlepiej jak agent nie oddzwoni, tylko telepatycznie poda i adres i numer mieszkania, a no i telefon do Właściciela. A potem Pani, oczywiście również telepatycznie,skontaktuje sie z Agentem ze dzięki Agentowi znalazła Pani wymarzone mieszkanie i chciałaby Pani pomimo braku podpisanej umowy przesłać prowizje ... oczywiście telepatycznie

Tak7Nie4
metro-była

Pracowałam z metrohouse i z jednej strony doskonale rozumiem wpisy osób, które się zawiodły. Pamiętajcie jednak, że niemalże każda osoba zarządzająca w firmie uzna, że jeśli ktoś sobie nie radzi i nie zarabia w tym fachu, nie nadaje się po prostu do tego rodzaju pracy i kropka. Nikt się nie rozczula nad biednym agentem, który nie zarabia. Wielokrotnie słyszałam, że jak komuś metrohouse nie odpowiada, niech idzie może do Biedronki na kasę (choć jak dla mnie, to dość pejoratywnie brzmi). Ale chciałabym też przedstawić drugą stronę medalu. Moja koleżanka sprzedawała mieszkanie na nowym osiedlu koło Wola Parku. Współpracowała z warszawskimi agencjami i twierdzi, że metrohouse wspomina najgorzej. Oprócz podpisania umowy na najwyższą w mieście prowizję, nie wydarzyło się nic. Zero kupujących, zero późniejszego zainteresowania agenta sprzedażą, a mieszkanie widoczne gdzieś na szarym końcu na portalach. Inne agencje jak twierdzi, przynajmniej się starały. W rezultacie mieszkanie sprzedała bardzo szybko.

Tak19Nie
NIGDY WIĘCEJ MH!

NIGDY NIE PRACUJCIE W TEJ FIRMIE! Obiecują cuda niewidy, ile to można zarobić, jakie firma daje możliwości, a tak naprawdę czekają biernie aż sprzedaż nieruchomość! W kilku punktach MH: 1. System CRM to jedyny poważny atut- łatwy, prosty i przejrzysty. 2. Bardzo WYSOKA prowizja = 3,57 brutto od sprzedającego to minimum, od kupującego niby nic nie pobierają (co też nie jest do końca prawdą), ale przecież ta wysoka prowizja od sprzedającego wpływa na podwyższenie ceny M, a poza tym zarabiasz z jednej strony. 3. Musisz być w biurze, za które nikt nie płaci! A no i jeszcze przecież swoje przesiedzisz w soboty. 4. Korporacyjne obowiązki, brak benefitów poza płacowych (karta Multisport, wyjścia do kina etc, w MH tego nie ma) 5. Masz się tłumaczyć, ile przyjęłaś/przyjąłeś, pokazałaś/ pokazałeś, a umowa zlecenie, bądź własna działalność i masz się tłumaczyć?!) 6. Nie doceniają pracowników- jeżeli masz dobry miesiąc albo miesiące, to wszystko dobrze. Natomiast gorzej, jeżeli sprzedaż przestaje iść- zero pomocy, tylko nakazowy ton, rozmowy szef- podwładny, które mają pokazać, że to tylko Twoja wina, iż sobie nie radzisz. 7. Mało szkoleń- przyjmujesz i pokazujesz mieszkanie, jak umiesz. Ja bez doświadczenia, więc wiele błędów było, ale od starszych koleżanek i kolegów nie otrzymasz pomocy, bo każdy sobie sterem, okrętem, harpią? 6. Od centrali nie ma żadnej pomocy. Są bardzo nieprzyjemni, aroganccy i traktują z góry ludzi, którzy na pracują na ich pensje. NIGDY WIĘCEJ!

Tak29Nie1
ice

Dzien dobry wszystkim, niestety musze sie zgodzic ze wszystkimi negatywnymi opiniami. Na rozmowie o prace przekazuja komunikat ze to wlasny biznes, bez zobowiazan, ustalonych godzin pracy, celow do realizacji (targetow). To wszystko nie prawda. Jak do tego dodamy 2-3 m-c pracy za darmo w ramach szkolenia, zlą opinie firmy na rynku, wysokie minimalne marże (na rozmowie nikt nie mowi o tym, ze firma ma 2x wyzsze marze od innych) to mamy obraz sytuacji. Jak ja sie przyjmowalem to ze mna bylo ok 10-15 nowych osob. Po ok roku, zostala 1. To chyba samo mowi za siebie. Pisze, choc nie zwyklem tego robic, ale chce ostrzec osoby ktore moglyby sie zainteresowac praca w MH. STRASZNE DZIADOSTWO!

Tak16Nie1
Masakra

Aż nie wiem od czego zacząć. Na rozmowie kwalifikacyjnej oczywiście, że nie trzeba siedzieć w biurze, własna działaność bla bla bla. Później okazuje się, że w biurze trzeba siedzieć dzień w dzień, oczywiście nie zobaczy się za to ani grosza. Umowy z klientami kupującymi w ogóle bezwartościowe, agenci z innych biur podpieprzają sobie nawzajem bezczelnie klientów - centrala metrohouse rozkłada ręce. Zero jakiejkolwiek etyki. Prowizja dla sprzedającego chyba najwyższa na rynku, przez co oczywiście ciężej pozyskać klienta. Szkolenie słabe, nie przygotowuje w ogóle do tego jak przeprowadzić transakcję, pozyskaj klienta i dalej radź sobie sam. Franszyzę może otworzyć każdy, więc pracują ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy. Większość kierowników płaci coś tam za samo pozyskanie klienta, więc agenci pozyskują mieszkania, a że klient nie chce płacić tak wysokiej prowizji jaką ma metrohouse, podwyższają ceny i wmawiają klientom, że sprzedadzą drożej wrzucają sobie prowizję w cenę, przez to mieszkania wiszą miesiącami na portalach. Może się zdarzyć, że klient w ogóle nie chce zapłacić prowizji. Wynagrodzenie za transakcje wcale nie tak wysokie, jak można sobie wyobrazic. Wg mnie porażka i nikomu nie polecam.

Tak22Nie
Szymon

Witam to biuro nieruchomosci to totalna porazka, ludzie czytac umowy nie podpisywac osobiscie zostalem oszukany jest jedna pani w Malborku ktora ich reprezentuje a raczej nabija kase zero doswiadczenia liczy sie ilosc podpisow i tyle umowa to umowa podpisales to plac nawet jesli nie kupiles. Pamietajcie pani Marta Daczkowska unikajcie tego biura i tej sobriety.

Tak13Nie

Krzysztof Wiśniewski
@Szymon

Szanowny Panie, Przeanalizowałem bardzo dokładnie Pana zlecenie. Uzgodniliśmy wszystkie warunki transakcji oraz obsługi w prawidłowy i uczciwy sposób, a na Pana rzecz w naszej firmie pracowały trzy osoby przez okres kilku tygodni. Transakcja nie doszła do skutku z przyczyn leżących po Pana stronie i nie była zawiniona przez naszą firmę czy też przez sprzedającego. Doradcy kilkukrotnie proponowali Panu różne rozwiązania wychodzące również ponad nasze obowiązki opisane w umowie, z których nie chciał Pan skorzystać. W okresie obsługi transakcji nie wysłał nam Pan żadnej reklamacji, czy też informacji, iż jest coś nie w porządku. Przykro mi, iż zamiast spotkać się z nami w biurze i porozmawiać w normalny i ludzki sposób, otrzymujemy tę, nieprawdziwą opinię. Chciałbym poprosić Pana o ważenie słów, ponieważ czasami naprawdę uczciwa osoba może na tym ucierpieć.

Tak27Nie2
Zuzanna

@Szymon Pamiętaj, aby na forum publicznym nie używać danych personalnych konkretnych osób. Czy ktoś z obecnych na forum chciałby wypowiedzieć się o firmie Metrohouse jako o pracodawcy? Warunki zatrudnienia w tym miejscu uległy zmianie, czy raczej pozostają takie same? Gorąco zachęcam Was do aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Tak15Nie
Zuzanna

@Ann To dobrze, że jak do tej pory współpraca z firmą Metrohouse przebiega dla Ciebie pomyślnie. Czym się tam konkretnie zajmujesz? Może napiszesz nam, jak wyglądały wspomniane przez Ciebie szkolenia? Każda Twoja uwaga może przydać się osobom, które chcą tam aplikować.

Zostaw merytoryczną opinię o Metrohouse - Warszawa

Metrohouse