Metrohouse
2 99 124 5 1
Nela Nowy wpis

Czy ktoś z MH ma pojęcie co wypisuje w ogłoszeniach dotyczących sprzedaży mieszkań? Tak się składa,ze znam mieszkanie,które wystawiliście..a tam bajdy takie,że głowa boli. Szkic mieszkania nie odpowiadający stanom faktycznym.Reklamujecie dwa pokoje( bo taki jest stan faktyczny)-a na szkicu pokój z kuchnią i łazienką.Znalazło się też nagle w tym mieszkaniu -mieszkanie dwupoziomowe (?) Ktoś był mocno przemęczony,jak to pisał.Bzdury na resorach wypisujecie. Ciekawa byłam opinii,jaka jest wystawiona o was i wszystko jasne. Nic mnie już nie dziwi.Życzę powodzenia w zbyciu tej nieruchomości.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Czy Metrohouse oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Beata Nowy wpis

METROHOUSE RADZYMIŃSKA (usunięte przez administratora) nie raczy oddzwonić w celu umówienia się na oglądanie mieszkania. Nawet adresu mi nie mógł podać żebym mogła sprawdzić gdzie dokładnie znajduje się nieruchomość. Prowizję za to szybko by chciał zgarnąć za nicnierobienie.

Tak2Nie2
Pomocny Nowy wpis
@Beata

A tak z ciekawości , skąd Pani wie że adresu nie chciał podać skoro nie raczył oddzwonić ...hm, ktoś tu kręci :) Ale oczywiście zgadzam się, najlepiej jak agent nie oddzwoni, tylko telepatycznie poda i adres i numer mieszkania, a no i telefon do Właściciela. A potem Pani, oczywiście również telepatycznie,skontaktuje sie z Agentem ze dzięki Agentowi znalazła Pani wymarzone mieszkanie i chciałaby Pani pomimo braku podpisanej umowy przesłać prowizje ... oczywiście telepatycznie

Tak5Nie4
Ernest Warszawa

Nie polecam i radzę uważać. Zacznijmy od początku, pierwszy etap przez telefon dlaczego nieruchomości etc. Dostajesz zaproszenie do biura, opowiadają cuda niewidy. Obiecują zarobki rzędu 5tyś+. Rzeczywistość jest taka płacisz za szkolenie 250zł, na którym będą mydlić oczy jak wspaniała i doskonała jest firma. Praca wygląda tak, dzwonisz starasz się pozyskać klienta. Oczywiście mówią, że mieszkania m2 w warszawie w dobrej lokalizacji i cenie rynkowej to kwestia max miesiąca. Realia są takie jak dobrze naściemniasz klienta to podpiszesz umowę, pomimo iż procent jest zdecydowanie największy w Warszawie, a Twoja elastyczność dla klienta wynosi 0. Pracujesz za darmo bez podstawy, bez pieniędzy za umowy. Możesz dostać pieniądze za plan ale praktycznie jest niewykonalny od drugiego, trzeciego miesiąca i opiewa na 970zł netto. Ustalmy jedno, dobrego mieszkania nie pozyskasz, gdyż jeżeli jest dobre to klient zdaje sobie z tego sprawę i sprzeda je samodzielnie. Zwolnisz się w przeciągu trzech miesięcy zostaniesz obciążony karą finansową większa niż ta żałosna podstawa za plan. Jeżeli dojdzie do transakcji, w której inny agent ma klienta kupującego on dostaje połowę od sprzedającego i całość od kupującego, do tego dolicz, że Twoje wynagrodzenie z tej prowizji to tylko niecałe 40% (tak, tak i tymi 40stoma procentami dzielisz się jeszcze na pół :) ) pozostałe 60% inkasuje agencja. Suma sumarum jest to dramat, który powinien zostać nagłośniony, idziesz na trzy miesiące zaciszkasz zęby, żeby zarobić cokolwiek więc pozyskasz klientów, oczywiście będą mówić, że jesteś gość i zbiją Ci piątkę haha, a potem się zwalniasz bo ile można robić za darmo. Kierownik weźmie przepisze dla siebie fajne nieruchomości, które zapewne się sprzedadzą za jakiś czas i zainkasuje z tego kasę, te niesprzedawalne rozda po zespole. Dłużej niż dwa, trzy miesiące pracują tu tylko studenci, na utrzymaniu rodziców i ludzie, którzy siedzą w tym od wielu lat.

Tak33Nie
Gruby
@Ernest Warszawa

Bo to robota dla wytrwałych. Pracowałeś kiedyś jako przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeniowy? To jest podobny fach, tylko pracujesz na bardziej prestiżowym produkcie. Nie każdy się tu utrzyma, bo trzeba naprawdę pracować. Jeśli jesteś wytrwały pniesz się w szczeblach kariery i dostajesz coraz większe pieniądze od transakcji. Pierwsze miesiące to jesteś laik i zanim osiągniesz pewien poziom musisz się wiele nauczyć i popraktykować. Nie, nie jest to praca dla każdego.

Tak4Nie5
kkkk
@Gruby

Robota może i dla wytrwałych ale nikt nie będzie wytrwale czekał aby włożyć coś do lodówki

Tak16Nie
M
@Ernest Warszawa

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Pracowałam w jednym z oddziałów w Łodzi i że strony dyrektora było tylko parcie na przyjmowanie i wystawianie faktur nawet z... warunkiem w umowie przedwstępnej! Dodam jeszcze, że na dwa tyg przed moim odejściem został mi odebrany klient kupujący, ktory3-4 dni później kupił dom i kasę z prowizji zainkasowal inny agent. Oczywiście poruszyła ten temat i zapewnił mnie szef placówki, że należne mi pieniążki otrzymam i co.... i na tym się skończyło a tranzakcja miała miejsce 26.10. Jak widać wszędzie jest to samo a Centrala na moją prośbę o pomoc w temacie przełączała mnie od działu do działu - przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tak9Nie
ania
@Ernest Warszawa

Ja polecam małe, kameralne biura. Tak co prawda są tylko sprawdzenie agenci, którzy pracują od lat... ale moim zdaniem lepiej małe biuro niż duża sieciówka.

Tak6Nie

3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius

Ja niestety również nie polecam. W ciągu 8 miesięcy pracy zarobiłem 1000 zł miesięcznie, a pracowałem po około 12 godzin dziennie, również w weekendy. To praca dobra na emeryturze, albo jako dodatkowe zajęcie. Żałuje czasu zmarnowanego w tej firmie. Nie idźcie tam - oni tylko żerują na nowych pracownikach i nie maja do zaoferowania nic, by w firmie pozostać.

Tak13Nie
metro-była

Pracowałam z metrohouse i z jednej strony doskonale rozumiem wpisy osób, które się zawiodły. Pamiętajcie jednak, że niemalże każda osoba zarządzająca w firmie uzna, że jeśli ktoś sobie nie radzi i nie zarabia w tym fachu, nie nadaje się po prostu do tego rodzaju pracy i kropka. Nikt się nie rozczula nad biednym agentem, który nie zarabia. Wielokrotnie słyszałam, że jak komuś metrohouse nie odpowiada, niech idzie może do Biedronki na kasę (choć jak dla mnie, to dość pejoratywnie brzmi). Ale chciałabym też przedstawić drugą stronę medalu. Moja koleżanka sprzedawała mieszkanie na nowym osiedlu koło Wola Parku. Współpracowała z warszawskimi agencjami i twierdzi, że metrohouse wspomina najgorzej. Oprócz podpisania umowy na najwyższą w mieście prowizję, nie wydarzyło się nic. Zero kupujących, zero późniejszego zainteresowania agenta sprzedażą, a mieszkanie widoczne gdzieś na szarym końcu na portalach. Inne agencje jak twierdzi, przynajmniej się starały. W rezultacie mieszkanie sprzedała bardzo szybko.

Tak18Nie

NIGDY WIĘCEJ MH!

NIGDY NIE PRACUJCIE W TEJ FIRMIE! Obiecują cuda niewidy, ile to można zarobić, jakie firma daje możliwości, a tak naprawdę czekają biernie aż sprzedaż nieruchomość! W kilku punktach MH: 1. System CRM to jedyny poważny atut- łatwy, prosty i przejrzysty. 2. Bardzo WYSOKA prowizja = 3,57 brutto od sprzedającego to minimum, od kupującego niby nic nie pobierają (co też nie jest do końca prawdą), ale przecież ta wysoka prowizja od sprzedającego wpływa na podwyższenie ceny M, a poza tym zarabiasz z jednej strony. 3. Musisz być w biurze, za które nikt nie płaci! A no i jeszcze przecież swoje przesiedzisz w soboty. 4. Korporacyjne obowiązki, brak benefitów poza płacowych (karta Multisport, wyjścia do kina etc, w MH tego nie ma) 5. Masz się tłumaczyć, ile przyjęłaś/przyjąłeś, pokazałaś/ pokazałeś, a umowa zlecenie, bądź własna działalność i masz się tłumaczyć?!) 6. Nie doceniają pracowników- jeżeli masz dobry miesiąc albo miesiące, to wszystko dobrze. Natomiast gorzej, jeżeli sprzedaż przestaje iść- zero pomocy, tylko nakazowy ton, rozmowy szef- podwładny, które mają pokazać, że to tylko Twoja wina, iż sobie nie radzisz. 7. Mało szkoleń- przyjmujesz i pokazujesz mieszkanie, jak umiesz. Ja bez doświadczenia, więc wiele błędów było, ale od starszych koleżanek i kolegów nie otrzymasz pomocy, bo każdy sobie sterem, okrętem, harpią? 6. Od centrali nie ma żadnej pomocy. Są bardzo nieprzyjemni, aroganccy i traktują z góry ludzi, którzy na pracują na ich pensje. NIGDY WIĘCEJ!

Tak19Nie1
ice

Dzien dobry wszystkim, niestety musze sie zgodzic ze wszystkimi negatywnymi opiniami. Na rozmowie o prace przekazuja komunikat ze to wlasny biznes, bez zobowiazan, ustalonych godzin pracy, celow do realizacji (targetow). To wszystko nie prawda. Jak do tego dodamy 2-3 m-c pracy za darmo w ramach szkolenia, zlą opinie firmy na rynku, wysokie minimalne marże (na rozmowie nikt nie mowi o tym, ze firma ma 2x wyzsze marze od innych) to mamy obraz sytuacji. Jak ja sie przyjmowalem to ze mna bylo ok 10-15 nowych osob. Po ok roku, zostala 1. To chyba samo mowi za siebie. Pisze, choc nie zwyklem tego robic, ale chce ostrzec osoby ktore moglyby sie zainteresowac praca w MH. STRASZNE DZIADOSTWO!

Tak8Nie1
Masakra

Aż nie wiem od czego zacząć. Na rozmowie kwalifikacyjnej oczywiście, że nie trzeba siedzieć w biurze, własna działaność bla bla bla. Później okazuje się, że w biurze trzeba siedzieć dzień w dzień, oczywiście nie zobaczy się za to ani grosza. Umowy z klientami kupującymi w ogóle bezwartościowe, agenci z innych biur podpieprzają sobie nawzajem bezczelnie klientów - centrala metrohouse rozkłada ręce. Zero jakiejkolwiek etyki. Prowizja dla sprzedającego chyba najwyższa na rynku, przez co oczywiście ciężej pozyskać klienta. Szkolenie słabe, nie przygotowuje w ogóle do tego jak przeprowadzić transakcję, pozyskaj klienta i dalej radź sobie sam. Franszyzę może otworzyć każdy, więc pracują ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy. Większość kierowników płaci coś tam za samo pozyskanie klienta, więc agenci pozyskują mieszkania, a że klient nie chce płacić tak wysokiej prowizji jaką ma metrohouse, podwyższają ceny i wmawiają klientom, że sprzedadzą drożej wrzucają sobie prowizję w cenę, przez to mieszkania wiszą miesiącami na portalach. Może się zdarzyć, że klient w ogóle nie chce zapłacić prowizji. Wynagrodzenie za transakcje wcale nie tak wysokie, jak można sobie wyobrazic. Wg mnie porażka i nikomu nie polecam.

Tak19Nie
Szymon

Witam to biuro nieruchomosci to totalna porazka, ludzie czytac umowy nie podpisywac osobiscie zostalem oszukany jest jedna pani w Malborku ktora ich reprezentuje a raczej nabija kase zero doswiadczenia liczy sie ilosc podpisow i tyle umowa to umowa podpisales to plac nawet jesli nie kupiles. Pamietajcie pani Marta Daczkowska unikajcie tego biura i tej sobriety.

Tak13Nie

Krzysztof Wiśniewski
@Szymon

Szanowny Panie, Przeanalizowałem bardzo dokładnie Pana zlecenie. Uzgodniliśmy wszystkie warunki transakcji oraz obsługi w prawidłowy i uczciwy sposób, a na Pana rzecz w naszej firmie pracowały trzy osoby przez okres kilku tygodni. Transakcja nie doszła do skutku z przyczyn leżących po Pana stronie i nie była zawiniona przez naszą firmę czy też przez sprzedającego. Doradcy kilkukrotnie proponowali Panu różne rozwiązania wychodzące również ponad nasze obowiązki opisane w umowie, z których nie chciał Pan skorzystać. W okresie obsługi transakcji nie wysłał nam Pan żadnej reklamacji, czy też informacji, iż jest coś nie w porządku. Przykro mi, iż zamiast spotkać się z nami w biurze i porozmawiać w normalny i ludzki sposób, otrzymujemy tę, nieprawdziwą opinię. Chciałbym poprosić Pana o ważenie słów, ponieważ czasami naprawdę uczciwa osoba może na tym ucierpieć.

Tak27Nie1

Zuzanna

@Szymon Pamiętaj, aby na forum publicznym nie używać danych personalnych konkretnych osób. Czy ktoś z obecnych na forum chciałby wypowiedzieć się o firmie Metrohouse jako o pracodawcy? Warunki zatrudnienia w tym miejscu uległy zmianie, czy raczej pozostają takie same? Gorąco zachęcam Was do aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Zuzanna

@Ann To dobrze, że jak do tej pory współpraca z firmą Metrohouse przebiega dla Ciebie pomyślnie. Czym się tam konkretnie zajmujesz? Może napiszesz nam, jak wyglądały wspomniane przez Ciebie szkolenia? Każda Twoja uwaga może przydać się osobom, które chcą tam aplikować.

Ann

Dużo zależy od własnego zaangażowania. Ja trafiłam na dobre szkolenia wdrażające w Olsztynie. Wszystko jak najbardziej OK. Polecam!

Zuzanna

@Profeska jak z Gangu Olsena Jak długo już pracujesz w Metrohouse? Czy warunki pracy w tej firmie są odpowiednie? Co możesz powiedzieć o tym pracodawcy osobom, które szukają tam aktualnie zatrudnienia? Zachęcam Cię do dyskusji.

Tak1Nie1
Marta

Jeśli masz pieniądze na życie na co najmniej pół roku, pasuje ci praca od rana do wieczora i w weekendy, to możesz tam pracować. Jeśli chodzi o zarobki, to mogą być stosunkowo duże, ale należy pamiętać, że nie są stabilne i do osiągnięcia po ok. roku działalności. Generalnie firma zainteresowana jest głównie pozyskiwaniem nieruchomości do sprzedaży w tym celu cały czas werbuje ok. 60 nowych agentów każdego miesiąca. Sam sobie drogi kandydacie odpowiedz na pytanie, dlaczego. Dla MH taki przemiał się opłaca, gdyż ma darmowe pozyskiwanie klientów bez konieczności zatrudniania agenta. Generalnie nie polecam. Praca niewdzięczna, totalny wyścig szczurów. Dałam radę 3 miesiące.

Profeska jak z Gangu Olsena
@Marta

Najśmieszniejsze, że WIZYTÓWKI otrzymujesz po 1,5 m-cu, ale cały czas piszą, że już są wysłane kurierem. Nawet mailowo ci przypominają, że już wysłali, a dostajesz po 1,5m-cu. U nas gościu dostał i zwolnił się.

Agentka Metrohouse

Wynagrodzenie uzależnione od zaangażowania to zdecydowanie, można fajnie zarobić tak jak można nie zarobić niczego. Nie polecam zdecydowanie oddziałów w centrali firmy ani poległych im, wymagania nie współmierne do wynagrodzenia oraz dostępnych narzędzi (jeśli chce się mieć wypromowaną ofertę trzeba samemu za to zapłacić). Jeśli więc ktoś chce pracować w MH to tylko w oddziałach franczyzowych.

K.
@Agentka Metrohouse

A to ciekawa opinia! To wytłumacz mi jakim cudem najlepiej zarabiają agenci z centrali??? Nie pisz głupot, no mieszasz ludziom w głowach. Przemiał jest we franczuzach a w centrali ludzie pracują latami.

Tak7Nie1

doradca.
@Agentka Metrohouse

Ale głupoty! ani w centrali ani we franczyzach agent sam nie płaci ze promocje ogłoszeń.

anonymous
@doradca.

To może powiesz nam jak Metrohouse daje ogłoszenia na otoDOM, OLX :) Śmiało pisz :) Właśnie sam wykupuję tam ogłoszenie :( Oczywiście za własną kasę :(

Zuzanna

@Robii a Ty w jakiej lokalizacji aktualnie pracujesz? Ten wątek dotyczy Warszawy, jednak przypuszczam, że warunki zatrudnienia nie są jakoś szczególnie zależne od samej lokalizacji, ale od samego stanowiska. Możesz napisać coś więcej na temat umowy, jaką się podpisuje w Metrohouse na start?

Daro

Przemiał ludzi koszmarny!!! Co chwila nowi pracownicy a ich wiedza równa się -100 xD. Jeśli chcesz wydać pieniążki za przydupasów za których i tak wszystko musisz robić sam to powodzenia. Moja znajoma kupując mieszkanie przez pośrednika Metrohouse musiała wszystko sama przypilnować a dodatkowo podali jej zły metraż mieszkania, u notariusza same problemy, źle spisany protokół zdawczo-odbiorczy a umowa przedwstępna napisana z takimi błędami w adresie, że brak słów...... Nie dość, że zapłaciła 3000,00 zł pośrednikowi to musiała oddać do adwokata i się Sądzić bo poniosła koszty w banku na kwotę kolejnych 5000,00 zł bo przez podanie zły metraż BGK nie chciało wypłacić dofinansowania z MDM. Zgłaszała reklamacje do centrali Metrohouse to n wszystko znaleźli wytłumaczenie - DRAMAT!!!!

@Daro

Widac ze konkurencja :) Moja znajoma to, moja tamto. A mi sąsiad mówił że ziemia jest płaska. I jak niby zły metraż wpisał Notariusz. Co za cuda .:)

Tak1Nie2

Grzywa
@:)

Hehe, jak coś się dzieje to jak zwykle wina pośrednika. Co za ludzie!

Tak2Nie

Czy dysponujecie informacjami o tym, co aktualnie dzieje się w Metrohouse? Od jakiegoś czasu nie pojawiła się żadna opinia związana z warunkami pracy w przedsiębiorstwie.

Robii
@Administrator

A co chcesz wiedzieć? Wkażdym oddziale, mieście jest inaczej. Ogólna zasada jest jedna. Jak chce ci sie pracować, to zarobisz, choć to praca dla wytrwałych w bojach. Sprzedaż jak sprzedaż. Mieszkania sprzedająsię dobrze, problem to teraz jest ze sprzedającymi, bo nie ma dość wielu lokali do handlowania.

Tak3Nie1

Mike

Nie warto moim zdaniem u nich ani im podobnych pracować. Człowiek tylko nalata się po cudzych domach, a zarobi grosze (słaba podstawa, ciężka do osiągnięcia prowizja). Jest to bardzo niewdzięczna praca, bo większość ludzi woli omijać pośredników, a wśród samych pośredników konkurencja jest spora. Tak więc lepiej robić coś innego, zwłaszcza że takie pieniądze można zarobić w spokojnej pracy, w której nie trzeba ruszać się z biura, a jak chce się robić w nieruchomościach, to lepiej obracać własnymi, np. kupując, remontując i sprzedając z zyskiem - dużo fajniejsza zabawa i dużo lepiej się na tym wyjdzie. Generalnie lepiej pracować na własny niż na cudzy rachunek.

Tak29Nie
pABLO
@Mike

RACJA

Justyna

Wszystko i tak leży w twoich rękach, jeśli chcesz wydać pieniążki i się użerać to POWODZENIA.

aNNa

KOSZMARNE POŚREDNICTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak1Nie

Pracowałem tam w zeszłym roku, wiecie dlaczego jest taki przemiał ludzi ?? Im więcej ludzi wypuszczą w miasto tym wiecej nieruchomości przejmie ich przełożony, tak dobrze rozumiecie PRZEŁOŻONY, ludzie rezygnują po kilku tygodniach bo ileż można dzwonić do tych samych osób a nowych ofert jest jak lekarstwo, jak 10 osób odejdzie po krótkim czasie to to co udało im się przejąć automatycznie przechodzi na ich przełożonych, w ten sposób ktoś powiększa swoją bazę kosztem naiwnych ludzi, tam można było zarobić ale 5-10 lat temu, teraz ci „szefowie” czerpią korzyści z ludzi kompletnie nie przygotowanych do pracy...

Tak21Nie
Przelozony;)
@Były pracownik

Ci "przełożeni" byli wcześniej agentami...Tez tak zaczynałem, było ciężko ale można;) Wytrwalym życzę powodzenia i jestem pewny, że osiągną sukces, dla reszty pozostają fora internetowe.

Tak5Nie

były pracownik
@Przelozony;)

Święte słowa ale dodam że kiedyś to agentów było duuuużo mniej niż teraz a faktycznie można było zarabiać dobre pieniądze, dzisiaj to już czysty fart i praca od świtu do nocy, pozdrawiam

Tak6Nie

M

Niedługo pracowałam w MH, ponieważ zmieniła się moja sytuacja odobista i musiałam udać się na kilkumiesieczny urlop ale w mojej ocenie liczy się przede wszystkim zaangażowanie w pracę. Na codzień widziałam jak jedni odnosili sukcesy a inni zrezygnowali z pracy. To nie kwestia firmy a podejścia, ponieważ wszyscy mieli równe szanse. Polecam oddział Praga w warszawskiej centrali. Fajna atmosfera i wspaniali ludzie.

Tak10Nie

Ola
@M

W jakim oddziale pracowałeś?

Ola
@M

W jaki oddziale pracowałaś?

Lutheran Hospital

Jestem przedstawicielem Iowa Luterańskiego Szpitala w Iowa City w USA. Doznałem, aby kierownictwo szpitala mogło reklamować w Internecie, jak pracujemy i że rozpoczęliśmy ponownie rok na zakup i sprzedaż ludzkich narządów, np. nerki, Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami pod poniższym e-mailem: Zrekompensujemy naszym darczyńcom sporą sumę pieniędzy i jesteśmy specjalistami od organów Chirurgia i jako dawczyni nie ma ryzyka w to. A to jest nasz e-mail: iowalutheranhospital@gmail.com Możesz również zadzwonić lub skontaktować się z nami pod adresem whatsapp +1 929 281 1248

Tak2Nie2
Bartek

Praca w nieruchomościach nie jest łatwa. Sadze, że praca pod szyldem dużej firmy może pomóc. Jak ktoś nie nadaje się do tego to trzeba cos zmienić a nie oskarżać firmę!!

Wiefiur

Witam. Poczytałem trochę opinii i większość jest negatywna. Czy ktoś może podzielić się świeżą opinia na temat placówek w Warszawie? Myślę nad zatrudnieniem się w tej firmie, ale komentarze trochę mnie zniechęcają. Jak wyglądają kwestie finansowe i jaka umowę proponują.

Mille 1986
@Wiefiur

Proponują umowę zlecenie, pracowałem w jednym z oddziałów poza Warszawą ponad trzy lata, samochód swój, tankowanie za własne pieniądze, bazę trzeba stworzyć również samemu, tzn. pozyskać nieruchomości. Szkolenia nie było, ktoś coś pokrótce powiedział jak działa system komputerowy, i na jakich umowach pracują, resztę wypracowujesz sam. Ciężka praca, prowizje wypłacane są po Umowach przedwstępnych bądź po aktach notarialnych. Sprzedaż mieszkania czy domu to proces długotrwały, dwa, trzy i więcej miesięcy (jeśli klient stara się o kredyt), więc raczej to praca dodatkowa, bo kilka miesięcy na początku lecz też w czasie pracy (umowa zlecenie) można nie zarobić nic, więc trzeba mieć inne źródło dochodów. Jeśli masz dużą bazę to pomału jest troszkę lepiej, ale też bez szału. Wsparcie centrali na niskim poziomie. Wszystko w temacie. Obecnie praca na umowę o prace. Pozdrawiam

Tak5Nie

Szczerze.

Moja opinia będzie tutaj chyba jedną z najbardziej aktualnych. Kilka miesięcy temu szukałam pracy. Pomyślałam, że może Metrohouse - taka duża firma, na pewno będzie ok. Rozmowę przeszłam bez przeszkód, kierownik był miły i sprawiał wrażenie profesjonalnego. Młody typ, pomyślałam że się dogadamy. Za nocleg W Wawie przy wyjeździe na szkolenie zapłaciłam z własnej ręki. Szkolenie było ok. Czysta formalność. Po powrocie kierownik chciał żeby pracę zacząć jak najszybciej. Na szkoleniu i na rozmowie mówiono nam że pracować mozemy z domu a raz tygodniowo są spotkania wszystkich doradców. Szybko okazało się, że mój szef zmienił zdanie. Miałam przychodzić do pracy codziennie nawet po okresie zapoznawczym i wdrożenia w pracę. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że inni agenci, także Ci będący krócej ode mnie w tej pracy, prześlij już na tryb "domowy". Po miesiącu miałam najwięcej zleceń ze wszystkich i największą skuteczność. Problemy w tym, że codziennie, dzień w dzień byłam wzywana "na dywanik".Kiedy miałam spotkaniami na mieście z klientami, szef twierdził, że wykonuje za mało telefonów, a kiedy robiłam dużo telefonów, Byłam ganiona za mało spotkań z klientami. Pracowałam najqiwcej. Przychodziłam do pracy o 8,9 i kończyłam dzień spotkaniami.Ale często o 17 dostawałam telefon od szefa "Gdzie jesteś?Przyjedź do biura, popracuj trochę, choć do 19". Moją czare goryczy przelało jedno spotkanie, na którym zostały wyciągnięte wszystkiemu moje billingi telefoniczne, a szef z pogardą rzucił że nie wyrabiam statystyk. Nie ważne, że skutecznością mam wysoką-to się nie liczy. Trochę do mnie docierało to, że byłam mobingowana. Ale kiedy dotarło, zrozumiałam, że wszystko co od tej firmy dostałam za pozyskane zlecenia to bilans ujemny na mojej karcie. Firma powinna mieć podstawę finansową a nie ma. Nie ma żadnej minimalnego krajowej, null. Wyzysk na całego, więc nie warto się starać tak jak ja i nie warto ładować się w coś takiego. Nie chcę zdradzać szczegółów mobingu, bo to bylo dla mnie szokujący przeżycie. Ale odradzam pracę we Wrocławiu.

Tak9Nie

minia282
@Szczerze.

Witaj, możemy skontaktowac się na prv? Prosze o kontakt na maila anwas79@gmail.com Współpracuję z Metrohouse jako klient, który ma na sprzedaż nieruchomość jestem bardzo niezadowolona. Prosze o kontakt

Gigi

To nie jeste ta sam firma, co jeszcze rok czy dwa. Weszła na nowe poziomy, głównie przez wsparcie zagranicznej centrali, która dba o to, żeby wszystko było na czas, a firma sięrozwijała. Zresztą to widać na każdym kroku, otwierane są nowe biura, inwestuje sięw promocję firmy, rozwijają sieć doradców kredytowych. Ale pojawia się pytanie, czy nadajesz się na agenta nieruchomości, bo to zawód, który może przynieść ponadprzeciętne profity, ale też i zawiść, jeśli za wcześnie siępoddasz. Jak wszędzie są tu tacy, którzy odnoszą finansowe sukcesy, i tacy, którzy rezygnują (lub firma z nich rezygnuje) na wczesnym etapie pracy. Nieruchomości to fajna pasja, ale dla wytrwałych i nie oglądających sie na drobne porażki.

Tak28Nie

jaaa

Popieram przedmówcę - dobrze się zastanówcie. Stała praca, to nie tylko Biedra. Porównanie bardzo, ale to bardzo tendencyjne i niefajne...Tak, jakbyście gardzili rzeszą ludzi na etacie i mieli się za kogoś lepszego, mądrzejszego, bogatszego. A wiemy, że nie wszyscy w metro są tacy super, nie byłoby rotacji. Po rezygnacji z pracy w metrohouse, pracuję w korpo. Mam stałą pensję - uważam, że dobrą (w każdym razie, w przeliczeniu więcej wychodzi niż na prowizji). Mam też premię, umowę o pracę - tego metrohouse nie proponuje, jasną ścieżkę awansu oraz codzienny kontakt z językiem obcym. O 17 jestem free, weekendy wolne :-)

Zostaw opinię o Metrohouse - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie