Opinie o Metrohouse w Warszawa Książkowa 10

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Metrohouse. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Metrohouse o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metrohouse w Warszawa Książkowa 10

NIK

Dziwię się, że giełda papierów wartościowych toleruje takiego pasożyta, ale w sumie giełda, to też jedno wielkie (usunięte przez administratora) Firma prowadzi nabór ciągły, bo tak na serio szuka tylko osób, które mogą potencjalnie mieć w swoim zasięgu nieruchomości, które ta pasożytnicza forma pracy wessie, a osobę, która je załatwiła wypluje, jak starą gumę. Rekrutujący (usunięte przez administratora) kandydatów sugerując jakiś niejasny dochód od szefów oddziałów, "zatrudniający" stawiają wymagania z kosmosu od osób, które nie pracują na etacie (samozatrudnienie albo UOD), to skrzyżowanie amway z telemarketingiem, tylko dla podatnych na pranie mózgu i cwaniaków, którzy wybiją się na stanowiska do naganiania naiwnych. Zdecydowanie odradzam. Śmieszne szkolenia, biurokracja, system komputerowy sprzed 20 lat, takie pseudokorpo.

Rafal

pol roku stracone, koszmar nie polecam

Napisze wprost nie polecam formy metrohuse pracowałam tak 3 miesiące nie sprzedałam nic po drugie jeszcze muszę zapłacić za głupie szkolenie 2500 zł to jest żenada do zobaczenia w sądzie firmo iż mój wizerunek nie został usunięty ze strony mam nadzieję że wypłacisz mi duże odszkodowanie

Czy Metrohouse organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Magda

Tak, ale sam musisz za nie zapłacić

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Metrohouse się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Wyrolowany

Placówki franczyzowe Metrohouse zatrudniają wszystkie osoby na umowę zlecenie. W pierwszych dniach przechodzisz jednodniowe szkolenie, po którym nie możesz wypowiedzieć umowy przez 3 miesiące, chyba że zapłacisz 1500 zł firmie za "kurs". I tak kolejne 3 miesiące pracujesz zazwyczaj za darmo. Nabór do placówek jest non stop. W czasie mojej 3 miesięcznej pracy zwolniły się 3 osoby, przyjęto 3 następne - ogłoszenie o naborze cały czas jest aktualne. Wszystkie dokumenty, które podpisujesz są poufne, nawet umowa-zlecenie. Każdy wie, że nieruchomości w 99% nie sprzedają się na pniu. Wszystkie nieruchomości, które pozyskasz zostaną sprzedane po twoim odejściu z pracy, ponieważ jeżeli po 3 miesiącach pozyskiwanie przez ciebie klientów się zmniejszy, to dostaniesz plan naprawczy i wylatujesz. Tak więc jeśli chcesz pracować 3 miesiące za darmo to polecam.

Polo

Nie polecam współpracy z firmą, naciągają uważajcie !!!!!

kolo

Pracowałem w tej firmie przez kilka miesięcy i nie polecam. Nie ma podstawowego choćby minimalnego wynagrodzenia, bardzo duża biurokracja jeśli chodzi o dokumenty dla klienta, odstraszająco wysoka prowizja dla klienta (w mojej miejscowości najwyższa nawet trzykrotnie) Dla kogoś kto ma spore zaplecze finansowe(oszczędności) i czas by spróbować to może zaryzykować, ale trzeba się liczyć z tym że możesz nic nie sprzedać nawet w pierwszych miesiącach. Niestety to typowa agencja pokroju korporacji która nie sprzyja nowym agentom.

Kazimierz
@kolo

Podbijam stawkę. Miałem koleżankę w biurze, która nie sprzedała nic przez (uwaga) 13 miesięcy pracując jak na etacie po co najmniej >8h dziennie. Po 13 miesiącach dała sobie spokój. Mogła sobie na to pozwolić ponieważ mąż ją utrzymywał, ale to tylko pokazuje jak trudna jest ta branża i jak ciężko cokolwiek zarobić, nie mówiąc o kokosach jakie są obiecywane na rozmowach.

@kolo

Zgadzam się

Ernest Warszawa

Nie polecam i radzę uważać. Zacznijmy od początku, pierwszy etap przez telefon dlaczego nieruchomości etc. Dostajesz zaproszenie do biura, opowiadają cuda niewidy. Obiecują zarobki rzędu 5tyś+. Rzeczywistość jest taka płacisz za szkolenie 250zł, na którym będą mydlić oczy jak wspaniała i doskonała jest firma. Praca wygląda tak, dzwonisz starasz się pozyskać klienta. Oczywiście mówią, że mieszkania m2 w warszawie w dobrej lokalizacji i cenie rynkowej to kwestia max miesiąca. Realia są takie jak dobrze naściemniasz klienta to podpiszesz umowę, pomimo iż procent jest zdecydowanie największy w Warszawie, a Twoja elastyczność dla klienta wynosi 0. Pracujesz za darmo bez podstawy, bez pieniędzy za umowy. Możesz dostać pieniądze za plan ale praktycznie jest niewykonalny od drugiego, trzeciego miesiąca i opiewa na 970zł netto. Ustalmy jedno, dobrego mieszkania nie pozyskasz, gdyż jeżeli jest dobre to klient zdaje sobie z tego sprawę i sprzeda je samodzielnie. Zwolnisz się w przeciągu trzech miesięcy zostaniesz obciążony karą finansową większa niż ta żałosna podstawa za plan. Jeżeli dojdzie do transakcji, w której inny agent ma klienta kupującego on dostaje połowę od sprzedającego i całość od kupującego, do tego dolicz, że Twoje wynagrodzenie z tej prowizji to tylko niecałe 40% (tak, tak i tymi 40stoma procentami dzielisz się jeszcze na pół :) ) pozostałe 60% inkasuje agencja. Suma sumarum jest to dramat, który powinien zostać nagłośniony, idziesz na trzy miesiące zaciszkasz zęby, żeby zarobić cokolwiek więc pozyskasz klientów, oczywiście będą mówić, że jesteś gość i zbiją Ci piątkę haha, a potem się zwalniasz bo ile można robić za darmo. Kierownik weźmie przepisze dla siebie fajne nieruchomości, które zapewne się sprzedadzą za jakiś czas i zainkasuje z tego kasę, te niesprzedawalne rozda po zespole. Dłużej niż dwa, trzy miesiące pracują tu tylko studenci, na utrzymaniu rodziców i ludzie, którzy siedzą w tym od wielu lat.

Gruby
@Ernest Warszawa

Bo to robota dla wytrwałych. Pracowałeś kiedyś jako przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeniowy? To jest podobny fach, tylko pracujesz na bardziej prestiżowym produkcie. Nie każdy się tu utrzyma, bo trzeba naprawdę pracować. Jeśli jesteś wytrwały pniesz się w szczeblach kariery i dostajesz coraz większe pieniądze od transakcji. Pierwsze miesiące to jesteś laik i zanim osiągniesz pewien poziom musisz się wiele nauczyć i popraktykować. Nie, nie jest to praca dla każdego.

kkkk
@Gruby

Robota może i dla wytrwałych ale nikt nie będzie wytrwale czekał aby włożyć coś do lodówki

M
@Ernest Warszawa

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Pracowałam w jednym z oddziałów w Łodzi i że strony dyrektora było tylko parcie na przyjmowanie i wystawianie faktur nawet z... warunkiem w umowie przedwstępnej! Dodam jeszcze, że na dwa tyg przed moim odejściem został mi odebrany klient kupujący, ktory3-4 dni później kupił dom i kasę z prowizji zainkasowal inny agent. Oczywiście poruszyła ten temat i zapewnił mnie szef placówki, że należne mi pieniążki otrzymam i co.... i na tym się skończyło a tranzakcja miała miejsce 26.10. Jak widać wszędzie jest to samo a Centrala na moją prośbę o pomoc w temacie przełączała mnie od działu do działu - przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam i życzę powodzenia

ania
@Ernest Warszawa

Ja polecam małe, kameralne biura. Tak co prawda są tylko sprawdzenie agenci, którzy pracują od lat... ale moim zdaniem lepiej małe biuro niż duża sieciówka.

Alina

Niestety to prawda...

Iwona
@M

Witam Dostałam propozycję pracy do Łodzi Napisz mi proszę jak nazywał się dyrektor Podaje mail iwona22waw01@gmail.com

Mirek
@Ernest Warszawa

Spotkało mnie to samo. Nic dodać, nic ująć.

Bo to prawda

Róża

Nie polecam rozpoczynać współpracy z Tą firmą. Uważajcie

Arek

Witam, widzę że dużo osób piszę więc i ja napisze dwa słowa bo więcej to szkoda czasu, Nie polecam współpracy z firmą uważajcie niestety (usunięte przez administratora) i to bardzo. Nie polecam bądźcie ostrożni, naciągają i obiecują co się da Nie POLECAM !!!

Jakie są mocne strony pracodawcy Metrohouse?

każe kłamać i naciągać klientów

witam serdecznie, nie polecam tej firmy uważajcie, naciągacze szkoda mówić. widziałam że ktoś pisała że swoją sprawę oddaje do sądu. może to dobry pomysł ja chyba też tak zrobię, mam nagrania, i świadków więc czemu nie skorzystać z tego. Uważajcie na tę firmę

Witajcie, Nie polecam współpracy z tą firmą masakra, szkoda mówić Uważajcie, (usunięte przez administratora) i naciągają. Nie dajcie się nabrać na piękne słowa.

Max

Szanowni Państwo ja tej firmy nie polecam. Niestety ludzie są nie profesjonalni do tego bardzo do tego dużo kłamstwa. Nie dajcie się zwieść. Ja swoją sprawę oddaje do sądu. Uwaga na współpracę.

@Max

(usunięte przez administratora) nasz cały oddział, nic nie pomogli w prowadzeniu biura, zostawili nas samym sobie i non stop wysyłali faktury. A wcześniej obiecywali złote góry i niesamowitą pomoc. Nie dajcie się nabrać!!!

Leon

Szanowni Państwo nie polecam tej firmy. Uważajcie. Osoby pracujące w tej firmie nie są osobami , które znają się na swojej pracy ja laik umiem przewidzieć co będzie a nie pracownik . Do tego bardzo kłamią i (usunięte przez administratora) Uważajcie . naciągają nic nie robią i jeszcze płacić każą.

Ala

mam ciekawe doświadczenie współpracy z tą agencją, być może jest to praktyka na tym rynku, mieszkania które wystawiają, albo są już nieaktualne, albo właśnie ktoś zarezerwował, albo ktoś się pomyślał i zapomniał wycofać ogłoszenie :) dziwna sprawa

er

Pracowałem przez chwilę w tej firmie i odszedłem ale coś Wam powiem.....Praca jako pośrednik ma swoje plusy i minusy. To co uważacie za najwiekszy minus czyli brak pensji i praca za friko na początku po pewnym czasie okazuje się duzym plusem. Dlaczego? Bo jak juz zaczniecie zarabiać i okaże się że was ta praca wciągnie to będziecie zarabiać dużo wieksze pieniądze niż dostaniecie za nudną pracę w biurze i ksiegowanie faktur. Żeby odnieść sukces trzeba chcieć i mieć predyspozycje...ja nie chciałem weic odeszłem do wyodnej nudnej pracy za biurkiem i trochę załuję...może spróbuje z innym nastawieniem :)

Czy nowo zatrudnione osoby w Metrohouse otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nie ma umowy o pracę. Zlecenie lub B2B

Bernadetta

Bardzo, bardzo polecam współpracę z Panem Łukaszem Korzeniowskim przedstawicielem Merohouse w Rzeszowie, który pośredniczył w zakupie mieszkania oraz jego wynajęciu. Pełen profesjonalizm w każdym calu, co nie wykluczyło ludzkiego-empatycznego podejścia. Świetna i szybka komunikacja, prowadzenie całej transakcji kompleksowo, od A do Z. Dyspozycyjność, wsparcie i pomoc w kwestii załatwienia wszystkich formalności. Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Szczerze polecam współpracę!" Bernadetta

On
@Bernadetta

To forum dla pracowników i byłych pracowników.

Poszłam na rozmowę pomimo wcześniej przeczytanych negatywnych opinii. To była strata czasu. Krótko mówiąc, zaoferowano mi prace na której nie zarobię nic, spędzając w biurze 8h godzin dziennie. Na moje pytanie, czy naprawdę zarobię dopiero jak coś sprzedam i czy nie ma żadnej podstawy (chociażby za robienie bazy klientów?) uzyskałam odpowiedź, że np. jak dowiozę klucze do klienta to dostanę 50zl ???? Dramat. Ja nie wiem, kto normalny zgodzi się na prace za darmo, mając zobowiązania. Nie polecam! Serio strata czasu i tylko ciśnienie podnosi taka rozmowa :)

Zostaw merytoryczną opinię o Metrohouse - Warszawa

• Jak się pracuje w Metrohouse?

Zobacz opinie na temat firmy Metrohouse tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Metrohouse?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Metrohouse