Opinie o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. w Warszawa

Vistra oferuje szerokie spektrum usług od obsługi kadr i płac oraz księgowości, poprzez sprzedaż spółek typu shelf, po administrowanie funduszami, usługi powiernicze i fuzje. Naszymi klientami są przede wszystkim międzynarodowe korporacje, fundusze inwestycyjne oraz prywatne fundusze kapitałowe, firmy z rynku nieruchomości, jak i te z sektora energii odnawialnej, a także klienci indywidualni. Firma intensywnie się rozwija, dlatego do biur w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu przez cały rok poszukujemy stażystów i specjalistów.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. w Warszawa

Na pracuj.pl jest ogłoszenie na stanowisko asystent ds. Kadr i Płac w oddziale Krakowskim. Jest tu może ktoś z tego oddziału, kto chciałby się podzielić opinią na temat pracy? A może są tu też osoby z działu kadr i płac. Czytam te opinie i mam mieszane uczucia, czy aplikować.

@Kandydat

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Oczywiście gorąco zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat oferowanych warunków i zakresu powierzanych obowiązków. Osobiste oczekiwania mają ogromne znaczenie, w podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu pracy i warto je weryfikować u źródła. Jedocześnie informujemy, że wspomniany proces rekrutacyjny w Krakowie dobiega końca. Jesteśmy na etapie oferowania wybranych kandydatów. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń rekrutacyjnych na Pracuj.pl oraz LinkedIn.

Klaudia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Odnośnie ogłoszeń - jeżeli np. przez miesiąc nie widać Państwa ogłoszeń przykładowo na stanowisko młodszego specjalisty ds. kadr i płac, a następnie takie ogłoszenie się pojawi po tym miesiącu to znaczy, że szukacie Państwo pracownika czy to odświeżenie ogłoszenia na portalu pracuj.pl? Jak zweryfikować to czy rzeczywiście kogoś szukacie? Dodatkowo jeżeli wstawiacie Państwo ogłoszenie to szukacie pracownika "na już", czy akceptujecie np. miesięczny czy 3-miesięczny okres wypowiedzenia i jesteście w stanie na kogoś poczekać?

@Klaudia

Zamieszczone przez nas ogłoszenia dotyczą otwartych rekrutacji. Składając oferty kandydatom honorujemy okresy wypowiedzeń, nawet te 3 miesięczne.

Klaudia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie. Biorąc udział w rekrutacji na stanowisko asystenckie na co najbardziej Państwo zwracacie uwagę? Na doświadczenie, wykształcenie, kursy? Jeżeli nie mam wykształcenia kierunkowego, ale wciąż się doszkalam, a moje obowiązki są w jakimś stopniu związane z interesującym mnie stanowiskiem to jest szansa, że "wygram" z kimś, kto ma np. wykształcenie kierunkowe i większe doświadczenie w danym obszarze?

@Klaudia

Wszystkie elementy mają znaczenie i wiele zależy od tego jaka jest grupa kandydatów aplikujących na dane stanowisko. Zapraszamy do wysłania aplikacji.

@Klaudia

Asystentów to vistra dużo zatrudnia... Też z innych kierunków studiów. I tak są przyuczani wszystkiego

no name
@Pamela

A jak to przyuczenie wygląda? Jakieś wdrożenie jest?

@no name

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Wszystko zależy od działu do którego się trafi, ale ogólną zasadą jest nauka w praktyce pod okiem specjalistów z większym stażem, uczestnictwo w szkoleniach zewnętrznych i wewnętrznych oraz wsparcie wdrożeniowe prowadzone przez działy wewnętrzne Vistra.

@Kandydat

Dzień dobry. Podpinam się do pytania, właśnie znalazłam ta sama ofertę. Jakie są zarobki na tym stanowisku ? Może ktoś podać jakieś widełki ? Pozdrawiam

@Kandydatka

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Zgodnie z polityką firmy nie podajemy publicznie wiadomości o wysokości wynarodzenia, zapraszamy do aplikowania i bezpośredniego kontaktu.

Milos

Jestem na etapie szukania pracy, więc mam przekrój przez rynek i vistra całkiem nieźle się prezentuje. W jakich obszarach aktualnie są braki kadrowe?

@Milos

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Wszystkie nasze aktualne procesy rekrutacyjne można znaleźć na nasze stronie pracuj.pl https://www.pracuj.pl/praca?eid=18801415

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

o widzę, że macie teraz też otwarte rekrutacje na stanowiska juniorskie, co mnie cieszy ;) i też mam pytanie: od kiedy przysługują te wspomniane benefity, jak prywatna opieka medyczna czy Multisport? od razu po zatrudnieniu czy nw np. po okresie próbnym?

@pro

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Benefity takie jak prywatna opieka medyczna czy kafeteria benefitów przysługują od samego początku zatrudnienia. Jedynie ubezpieczenie grupowe dostępne jest tylko po pozytywnie zakończonym okresie próbnym.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

a mogę dopytać jeszcze jaka to prywatna opieka medyczna jest? chodzi mi o nazwę ;)

@pro

Dzień dobry, oferujemy opiekę medyczną w Medicover.

Renata
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Chciałabym dopytać ile trwa ten wspomniany okres próbny? Zaraz po podpisaniu kolejnej umowy można przystąpić do tego ubezpieczenia czy jakaś karencja jeszcze do tego jest? Składkę opłaca się samemu czy ściągana jest z wypłaty?

diana
@Renata

3 miesiące czy jakoś inaczej trwa okres próbny?

@diana

Dzień dobry, tak, w przypadku zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę okres próbny wynosi 3 miesiące.

no name
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A następna umowa jest zawierana na jaki okres czasu, w przypadku pomyślnego przejścia okresu próbnego oczywiście?

@no name

W przypadku pomyślnego przejścia okresu próbnego standardowo proponujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony.

Jako pracodawca staramy się udzielać odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, bez ich wartościowania. Nie jesteśmy też organizacją, która przykrywa problemy, a raczej je analizuje i stara się szukać konstruktywnych rozwiązań.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Aha. To jak rozwiązaliście problem kary za zbyt dużo nagromadzonego urlopu u pracowników? Analizowaliście ten problem przed otrzymaniem kary?

@Grzywacz

Aby trzymać się faktów – w ostatnich latach na firmę nie nałożono żadnej kary wspomnianej w komentarzu. Wyzwanie związane z wykorzystaniem skumulowanych urlopów dotyczy wielu organizacji. Niestety do rozwiązania tego problemu potrzebna jest wola i chęć współpracy obu stron. Jako pracodawca tworzymy plany urlopowe, budujemy świadomość obowiązujących nas przepisów i zachęcamy pracowników do wykorzystywania urlopów, jednak w dużym stopniu zależy to od samych pracowników.

@Grzywacz

A co Vistra ma z tym zrobić... Jak pracownicy gromadzą sobie urlop, to siłą ich nie zmusisz do wykorzystania

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Oczywiście, że zależy to od samych pracowników, jak wszystko w tej firmie. Zastępstwo na czas urlopu też trzeba sobie przecież samemu zorganizować, bo firma o to nie zadba i po powrocie czekają wszystkie obowiązki do nadrobienia. Do rozwiązania tego problemu akurat wystarczy wola i chęć samej firmy, wystarczy zatrudnić wystarczającą ilość osób i nie ścigać pracowników efektywnością, no bo jak pracownik może być jednocześnie w 100% efektywny i być na urlopie, to się wyklucza. Dopóki nie było kary, nie było problemu, prawda? Ale mądrzejsze o tym nie wspominać.

@Grzywacz

Nie do końca tak jest, że organizujesz sobie zastępstwo samemu.... Raczej supervisor nad tym czuwa, żeby w grupie każdy się zastępował. W prostszych czynnościach asystent, a w trudniejszych inny księgowy z grupy plus supervisor. U mnie nie ma z tym problemu. Wiadomo, że jeśli coś może zaczekać na powrót z urlopu to poczeka, w stylu raportowanie do klienta, gdzie księgowy najlepiej zna szczegóły i powinien to robić sam. Ale to chyba nic dziwnego.

@Pamela

No to przecież mówię, że i tak wszystko w rękach pracowników, bo przecież supervisor to taki sam pracownik, który też potrafi równie często rotować do inni. Można pracownika zmusić do wykorzystania urlopu, są tylko 2 miesiące w których nie można. Tylko jak jest na urlopie to już nie jest w 100% efektywny w timesheecie i to się już Vistrze nie podoba, w związku z tym lepiej nie zauważać problemu nagromadzonych urlopów dopóki nie dostanie się kary.

@Pamela

Wybacz ale.. jaki lider ? Jak jeszcze są sytuacje że w zespole są spółki z jedno portfolio to spoko, to się da zorganizować ale w innym przypadku ? Ludzie boją się iść na urlopy bo nikt ich nie zastąpi. Nie mówię tu o wakacyjnych urlopach bo 2 tyg raczej każdy ma możliwość zorganizować ale tak poza tym to często pojawia się problem

@Grzywacz

Ja osobiście bym nie chciała, żeby firma zmuszała mnie do urlopu. Wolę sama sobie decydować, kiedy wezmę wolne plus gromadzę sobie na przyszłość na czarną godzinę. Myślę że dużo osób na podobne podejście i dlatego urlop się gromadzi. Sami mówicie, że nie ma problemu wziąć dwóch tygodni urlopu w wakacje, więc nie wiem czemu widzicie jakiś problem poza wakacjami...

@Pamela

W normalnym, nietoksycznym środowisku pracy, ludzie nie gromadzą urlopu na czarną godzinę. Więc w Vistrze większość pracowników widocznie nie czuje się bezpiecznie i nie chcą tu pracować, a urlop gromadzą z myślą o odejściu gdzie indziej. Chodzi o prawidłowy obraz środowiska pracy dla potencjalnych kandydatów, a nie o problem, jakby Vistra uważała to za problem, to podalem po prostu rozwiązanie.

Natalia
@Pamela

Ale to jak chce się iść na urlop to trzeba myśleć o tym żeby ktoś miał wykonywać nasze obowiązki? A jak ktoś idzie na nieplanowane zwolnienie lekaraskie, co wtedy? Ile dużo wcześniej musicie planować te urlopy?

@Natalia

Mówiąc na czarną godzinę miałam na myśli, że będę musiała wyjechać, coś załatwić, zająć się dziećmi i wtedy przyda mi się dłuższy urlop, więc wolę oszczędzić trochę urlopu niż teraz brać na siłę.. Zresztą Vistra pozwala na wychodzenie w trakcie pracy i elastyczne godziny pracy, więc ludzie nie muszą brać całego dnia urlopu żeby coś załatwić. Urlop wakacyjny planujemy z wyprzedzeniem, żeby uzgodnić między sobą w zespole. Ale oczywiście można też brać urlopy / zwolnienia z dnia na dzień, mamy asystentów którzy zawsze nas zastąpią. A gdy się pojawią poważniejsze obowiązki w tym czasie, to pomoże supi lub inny księgowy z zespołu. Generalnie supi kontroluje, żeby ktoś pełnił zastępstwo i pomaga. Po to są małe zespoły i asystenci, żeby nawzajem sobie pomagać.

Natalia
@Pamela

Czyli bez problemu mogę brać 2 dniowy url(usunięte przez administratora)4-25 każdego miesiąca i nikt nie będzie krzywo patrzył? Akurat tak potrzebuję.

@Natalia

Wystarczy ustalić ze swoim supi, myślę że żaden problem. Wiadomo w najgorszym razie daty urlopu mogą kolidować z terminem raportu itp, ale mi nikt w takich sytuacjach nie odmawiał urlopu, tylko myśleliśmy co można zrobić (np ja wcześniej przygotuje raport albo supi sam coś dokończy)

Zainteresowana

Jest tu ktoś może z oddziału w Lublinie? Wiecie może jaka atmosfera panuje tam w dziale kadr i płac? Czy język angielski sprawdzany jest zwykłą rozmową typu "Jakie jest twoje hobby?" czy może bardziej jest on weryfikowany poprzez jakiś test? I czy w ogóle rekrutacja na stanowisko asystentki ds. kadr i płac jeszcze rzeczywiście trwa (niby zakończenie jest 05.03) i np. telefony zaczną się po zakończeniu zbierania ofert czy kontakt z kandydatem jest raczej na bieżąco? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

@Zainteresowana

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Rekrutując do Działu Kadr i Płac oczekujemy znajomości języka angielskiego na poziomie min. B1. Jeżeli chodzi o stanowisko Asystenta/Asystentki język angielski występuje głównie w formie pisemnej w postaci koreposendencji mailowej. Jednak umiejętność posługiwania się językiem angielskim w mowie jest bardzo istotna, jeżeli chcemy się rozwijać dalej w naszej organizacji. Jako firma oferujemy również zajęcia z języka angielskiego, w ramach których można kształcić swoje umiejętności językowe. Rekrutacja na Asystenta/Asystentkę nadal trwa, jesteśmy w trakcie prowadzenia wywiadów telefonicznych z wybranymi kandydatami, którzy zaaplikowali na to ogłoszenie. Język angielski weryfikujemy najpierw podczas wywiadu telefonicznego zadając 1-2 pytania, które są różne w zależności od tego jak ktoś sobie radzi. Nastepnie podczas rozmowy z supervisorem również staramy się porozmawiać chwilę po angielsku. W dziale panuje atmosfera współpracy, mamy w Lublinie 3 zespoły kadrowo-płacowe, które mają różnych klientów, ale w razie potrzeby wspierają się wzajemnie w poszukiwaniu rozwiązań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Zainteresowana
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozwolę sobie jednak na kolejne pytanie, mianowicie jak długo powinnam mieć nadzieję na telefon od Państwa od momentu przejścia CV na "rozpatrywane"? Czy jeżeli moja kandydatura jest rozpatrywana to wiążę się ona z telefonem z Państwa strony czy nie zawsze ma to takie odzwierciedlenie?

@Zainteresowana

Podobnie jak wiele firm, ze względu na duży spływ aplikacji, kontaktujemy się tylko z kandydatami będącymi w profilu stanowisk, na które prowadzimy rekrutacje.

Mariusz
@Zainteresowana

Telefony są raczej na bieżąco, nigdy nie wiadomo czy oferta jest aktualna. Jak to w firmach z dużą rotacją...nigdy nie wiadomo kiedy ktoś się zwolni i kiedy baza CV się przyda, więc jak ogłoszenie raz zapłacone to wisi do końca.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A jak się z Państwem bezpośrednio skontaktować w sprawie rekrutacji?? Najlepiej napisać na główny adres e-mail??

@Mariusz

A wiesz może dlaczego rotacja tutaj jest tak duża? Słabo płaca, coś nie tak z atmosferą? Da się tu zatrzymać na dłużej i rozwinąć się zawodowo?

Mariusz
@Danuta

Dłużej da się wytrzymać tylko jeśli to początek Twojej drogi zawodowej. To nawet nie pensja czy atmosfera są problemem. Tylko natłok obowiązków. Co chwilę ktoś się zwalnia, co chwilę ktos dostaje jakichś klientów po kimś. Jeśli jesteś doświadczona osoba to rekrutując się tu musisz się liczyć z tym, że w miesiąc będziesz musiała się nauczyć systemu, tego jak działa firma i przejac obowiązki kogoś kto tu pracował już kilka lat. I raportować to tak samo efektywnie jak ta osoba. Rekrutacje to praktycznie zawsze zastąpienie kogoś kto się zwalnia, ta firma już od paru lat się nie rozwija.

@Mariusz

Dziękujemy za komentarz. Aby odnieść się do faktów niż opinii - Vistra w Polsce ma ponad 20 lat historii ciągłego wzrostu. Każdego roku odnotowujemy wzrost liczby klientów. Poziom przychodów w 2021 roku wzrósł o 14.8% w 2022 o 9,2%. Okres próbny/wdrożeniowy trwa 3 miesiące i dopiero po tym okresie zaczynamy monitorować efektywność pracowników, aby odpowiedzialnie zarządzać nakładem pracy i jakością obsługi naszych klientów.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Nie wiem czy dobrze rozumiem czyli jak moja aplikacja jest rozpatrywana to i tak może się okazać że nawet Państwo nie zadzwonią? :(

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

No niekoniecznie 3 miesiące. Naprawdę znam ogrom przypadków że ktoś autentycznie 1 dnia dostawałam laptop, 2 kilka spółek a do 15 miał zrobić raport. I zero wdrożenia itd. Tylko do roboty

@Kasia

Przeglądamy każdą aplikację, ale niestety ze względu na ograniczenia w zasobach nie jesteśmy w stanie zatelefonować z wiadomością do wszystkich kandydatów. Powszechną praktyką rynkową jest kontakt z kandydatami, którzy są w profilu obsadzanego stanowiska.

Renata
@Xxx

Tak na gorąco wdrażany jest pracownik? Czy za ewentualne błędy odpowiada sam czy może jest jakiś opiekun, który pomaga w tym wdrożeniu?

@Renata

Z zasady odpowiada supervisor czy menadżer. To oni są odpowiedzialni za wdrożenie nowego pracownika plus są na początek takie.... Ogólne szkolenia wprowadzające z działu HR itd. problem pojawia się kiedy ktoś, szczególnie doświadczony, zostaje zatrudniony na stanowisku osoby która odeszła. Wtedy zwyczajnie nie ma czasu na wdrożenie its bo terminy gonią. Za błędy nie odpowiadasz ale stres zostaje

@Kasia

Kasia.. drobną rada. Wejdź na (usunięte przez administratora), znajdź pracownika Vistry i napisz do niego. W firmie jest system poleceń i uwierz mi że droga polecenia masz o wiele większe szanse na zatrudnienie.

@Xxx

Moja znajoma startowała i została polecona a nikt się z nią nawet nie skontaktował, więc to chyba nie zawsze tak fajnie działa

@Xxx

Nie wiem czy ten system poleceń działa za każdym razem. Byłam polecona i do dnia dzisiejszego zero odzewu.

@:)

Dziękujemy za informacje. Ze względu na wymogi RODO kandydaci powinni zaaplikować w standardowy sposób poprzez portal ogłoszeniowy. Dodatkowo zgodnie z procedurą Pracownik powinien przesłać informację o poleceniu kandydata na adres mailowy wskazany przez pracodawcę. W najbliższym czasie pracownicy otrzymają korespondencję przypominającą, jakie kroki podjąć aby proces polecenia kandydata był skuteczny.

@:)

O widzicie... No to mnie zaskoczyłyscie. Na pewno widać jak się rozmawia z ludźmi, że większość osób to po znajomości, polecenia itd. sama zresztą dostałam pracę dopiero po poleceniu, także albo coś się zmieniło, albo wszystko zależy od szczęścia...

Inka
@Zainteresowana

Atmosfera jest fatalna w dziale kadry-płace w Lublinie - zastanów się, dlaczego jest praktycznie non stop otwarta rekrutacja? Nie chce używać za mocnych słów, ale niektóre osoby nie powinny zarządzać ludźmi w tym dziale. Problem znany HR, ale nie rozwiązywany

@Inka

Dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Powtarzające się procesy rekrutacyjne zarówno w dziale Payroll, jak i Księgowości w Lublinie wynikają przede wszystkim ze stałego i dynamicznego rozwoju biznesu i naszego zespołu. Skomentowane wyzwania dotyczące zarządzania zespołem, są na bieżąco adresowane. Indywidulanie i zespołowo pracujemy nad rozwojem kompetencji naszej kadry zarządzającej.

Inka
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Więc dobrze wiecie że akurat w dziale kadr i płac nie wynika to z rozwoju zespołu, bo tam akurat menadżerki skutecznie pracują nad jego regresem

Ilona
@Inka

Rekrutacja jest otwarta non stop, bo zwiększają liczbę pracowników i tworzą nowe zespoły.... W zeszłym roku mieliśmy mniej niż 100 osób w biurze a teraz już z 200

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Vistra Corporate Services Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia

Dzień dobry, jestem po wstępnej rozmowie rekrutacyjnej, która odbyła się już ponad dwa tygodnie temu. Na rozmowie poinformowano mnie, że niezależnie od decyzji zostanę poinformowany czy przechodzę do dalszego etapu rekrutacji w ciągu dwóch tygodni. Stąd moje pytanie, czy wciąż mam oczekiwać na telefon, czy potraktować tę sytuację jako decyzję, że nie przechodzę do dalszego etapu?

@Kandydat

No ciekawe, czy dadzą znać, może jeszcze trwa rekrutacja właśnie? Sama miałam wysłać papiery, ale nie wiem, czy się nie spóźniłam. A jak ogólnie czujesz, że ci poszło? Jakie zadają pytania na rozmowie, co ich interesuje?

Katrin

jak przedstawia się struktura zatrudnienia kobiet do mężczyzn w firmie?

@Katrin

Dzień dobry, dziękujemy za zapytanie. Statystycznie zatrudniamy więcej kobiet :)

Katrin
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Jakie działania podejmuje firma aby wyrównać stosunek zatrudnienia kobiet i mężczyzn?

@Katrin

Nasza firma bardzo ceni sobie różnorodność i stara się być jak najbardziej inkluzywna. Przy wyborze kandydatów kierujemy się oceną ich wiedzy, kompetencji, doświadczenia zawodowego oraz motywacji. Płeć kandydata nie ma znaczenia.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

no i to jest właściwe podejście ;)

Kandydatka

Dzień dobry. W ogłoszeniach jest zawarta informacja, że w Vistrze obowiązuje aktualnie hybrydowy model pracy. Chciałbym zapytać na jaki model przekłada się to w rzeczywistości - to znaczy ile jest tygodniowo obowiązkowych dni w biurze? Czy te dni pracownicy wybierają sami czy są z góry narzucone przez kierownictwo?

@Kandydatka

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Rekomendowany standard pracy hybrydowej w Vistra to 2-3 dni w tygodniu pracy z biura.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Taka forma akurat bardzo by mi pasowała, a co do określenia, które dni konkretnie pracuje się z biura, to te dni są wyznaczone czy można liczyć w pewnym stopniu na dostosowanie tego pod siebie?

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy sprzęt do pracy zdalnej udostępniają Państwo?

@Malwi

Tak, w przypadku pracy zdalnej / hybrydowej udostępniamy sprzęt firmowy.

@Malwi

Zawsze staramy się uwzględniać potrzeby pracowników i znaleźć dobre rozwiązanie dla obu stron.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy rekomendowany standard to znaczy, że dobrowolny? Czy te 2-3 z biura są obowiązkowe? Od czego zależy to, czy 2 czy 3 dni pracuje się z biura? Bardzo proszę o bardziej sprecyzowane odpowiedzi.

@Kandydatka

Naszym podstawowym standardem jest praca z biura w wymiarze 2 do 3 dni w tygodniu. Wiele zależy od przyjętego standardu pracy z klientem. Mamy także pracowników pracujących 100% zdalnie, ale takie osoby muszą posiadać wysoki poziom wiedzy i komplementacji, aby samodzielnie wykonywać powierzone obowiązki. Zawsze staramy się znaleźć rozsądne wyjście z sytuacji. Zapraszamy do aplikacji. W trakcie procesu rekrutacji omówimy wszystkie szczegóły.

Irka
@Kandydatka

W rzeczywistości to po prostu robisz jak chcesz i to uzgadniasz ze swoim supi. Nie przejmowałabym się jakimiś ogólnymi wytycznymi, bo w rzeczywistości jest inaczej

Pauli

Czy pracę na stanowiskach niższego szczebla można pogodzić ze studiami dziennymi? Czy w ewentualnym przypadku przyjęcia takiej osoby firma oferuje, np. jakieś dofinansowanie do dalszej edukacji?

@Pauli

Dzień dobry. dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Studia dzienne można dość elastycznie połączyć z pracą na stanowisku trainee. Aktualne oferty pracy można znaleźć na naszej stronie pracodawcy na portalu pracuj.pl https://pracodawcy.pracuj.pl/profile/vistra-poland,v7rjdtd,pl. W Vistra oferujemy możliwość uczestniczenia w bezpłatnych kursach i szkoleniach wewnętrznych, lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, a także umożliwiamy uzyskanie dofinansowania do kursów zawodowych oraz studiów podyplomowych.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Okej, czyli jakieś możliwości rozwoju są.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A co do tych lekcji językowych, to każdemu przysługują? Jak często są organizowane? W formie online?

@Pauli

Dzień dobry, lekcje językowe przysługują w przypadku języka angielskiego każdemu pracownikowi, który ukończył okres próbny, w przypadku języka niemieckiego dodatkowo wymagany jest znajomość języka na poziomie A1. Lekcje odbywają się online poza godzinami pracy.

staż

Czy poszukujecie aktualnie stażystów do Warszawy? Gdzie można znaleźć informacje o stażach?

@staż

W odpowiedzi na podobne pytanie pracodawca napisał informacje na ten temat, proszę sobie wyszukać i przeczytać.

@Pauli

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Zapraszamy na naszą stronę pracodawcy na portalu pracuj.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat otwartych rekrutacji na stanowisko trainee.

staż

Czy ktoś ma jakieś opinie o stażach tutaj?

@staż

Przede wszystkim czy są płatne i czy przysługują jakieś benefity?

@staż

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Vistra nie organizuje klasycznych stażów, ale chętnie oferujemy zatrudnienie w roli Trainee umożliwiającej zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości, doradztwa prawnego lub podatkowego. Zatrudnienie jest w oparciu o umowę zlecanie z określoną stawką godzinową oraz dostępnymi w firmie benefitami. Zapraszamy do śledzenia naszych ogłoszeń na portalu Pracuj.pl, a w przypadku zainteresowania podjęciem współpracy do przesłania swojej aplikacji.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy takie stanowisko, o którym Państwo piszecie, można połączyć ze studiami dziennymi?

@Pauli

Dzień dobry, tak, stanowisko trainee można dość elatycznie połączyć ze studiami dziennymi.

Dzień dobry, Jestem zainteresowany podjęciem stażu na stanowisku Accounting Trainee w Lublinie. Czy obecnie są poszukiwane osoby na to stanowisko lub czy wiadomo kiedy będą poszukiwane?

@Zainteresowany

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Mamy w tym momencie otwartą rekrutcję na to stanowisko, zachęcamy do aplikowania na platformie pracuj.pl https://www.pracuj.pl/praca/,oferta,1002452397

Grażyna

Widziałam, że firma ma otwartą rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Kadr i Płac. Chciałabym się dowiedzieć ile jest etapów w procesie rekrutacyjnym i jak one wyglądają? Są jakieś testy / zadania? Czy tylko rozmowy? Będę wdzięczna za informacje, wolę wiedzieć na co się przygotować

@Grażyna

Standardowo organizujemy spotkania z HR i dwoma osobami z biznesu. Sprawdzamy wiedzę merytoryczną, doświadczenie zawodowe, poziom komunikację w jęz. Angielskim oraz oczekiwania kandydatów. Standardowy wywiad behawioralny. Serdecznie zapraszamy do aplikacji.

Agnieszka
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A te oczekiwania kandydatów to też chodzi o finanse? I czy jest opcja negocjacji pensji? W sensie, jak kandydat poda kwotę, firma uzna za wysoką to można jeszcze negocjować tę pensję?

@Agnieszka

Wynagrodzenia w firmie są budowane w oparciu o założenia polityki płacowej, która uwzględnia elementy materialne i poza materialne. Oferowany pakiet nie jest efektem negocjacji z kandydatem, a raczej ofertą uwzględniającą zakres powierzanych obowiązków zawodowych. Obejmuje ona wynagrodzenie zasadnicze, premie roczną, kafeterię benefitów, kulturę organizacyjną i środowisko pracy. Wykorzystując te wszystkie elementy staramy się spełniać oczekiwania naszych kandydatów.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Rozumiem, a co do benefitów pozapłacowych, to o jakich konkretnie mowa?

@Malwi

Pozapłacowe benefity, które oferujemy to praca hybrydowa, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie karty Multisport, kafeteria benefitowa w ramach ZFSS, szkolenia, możliwość udziału w bezpłatnych kursach językowych, możliwość dofinansowania kursów podnoszących kwalifikacje (w tym wsparcie w uzyskaniu kwalifikacji biegłego rewidenta, ACCA itp.), możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie, zwrot obowiązkowych opłat rocznych związanych z utrzymaniem licencji zawodowych (np. doradca podatkowy), elastyczne godziny pracy. Ponadto, Vistra jest akredytowanym pracodawcą ACCA, w związku z czym studenci ACCA są zwolnieni z obowiązku potwierdzania 9 kompetencji w ramach PER, a członkowie są zwolnieni z obowiązku formalnego potwierdzania szkoleń rocznych CPD.

SKAND

Czy języki skandynawskie są tutaj atutem?

@SKAND

W naszej pracy głównie wykorzystujemy język angielki, niemiecki i hiszpański, ale w przyszłości nie wykluczamy współpracy z klientami ze Skandynawii, w takiej sytuacji znajomość tych języków będzie atutem.

Dorota

Jak wygląda proces rekrutacji? Nie pytam o wymienienie etapów, bo to w internecie zapewne znajdę bez problemu, ale o to jak z waszych doświadczeń to wyglądało - jaka atmosfera podczas rozmów, jakie pytania się pojawiały, czy było coś co was zaskoczyło itd. Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo myślę nad zatrudnieniem, a kwestia rekrutacji zawsze jest dla mnie stresująca z jakiegoś powodu (mimo, że trochę ich już za sobą mam) więc zawsze łatwiej byłoby mi się przygotować, gdybym wiedziała czego się spodziewać.

@Dorota

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. W czasie rekrutacji staramy się poznać motywacje, kompetencje, doświadczenie zawodowe, plany dalszego rozwoju oraz oczekiwania kandydata, aby na tej podstawie ocenić dopasowanie do naszej oferty i zespołu. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Olka
@Dorota

Rozmowa była na luzie, sporo pytań, ale można było powiedzieć 'nie wiem', najwyżej jak dużo nie wiesz, to zaproponują ci stanowisko młodszego księgowego zamiast księgowego. Kilka podstawowych zadań do rozrysowania na kotach księgowych. Krótka rozmowa po angielsku i z kimś z HR.

To jak można skontaktować się bezpośrednio?

@Kasia

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: recruitment.vcscee@vistra.com

Ann
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy rozpatrują Państwo aplikacje spontaniczne? Czy raczej nie bardzo?

@Ann

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Ze względu na ograniczenia wynikające z RODO zbieramy i przetwarzamy tylko dane kandydatów zainteresowanych otwartymi przez nas procesami rekrutacyjnymi.

Ann
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

No cóż.. szkoda, ale jak najbardziej rozumiem, w takim razie będę obserwować Państwa oferty, może wkrótce coś się pojawi ciekawego dla mnie. Pozdrawiam!

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Niestety, ale jak wysyłam wiadomość na tego maila to od razu go odrzuca

@Kasia

Dziękujemy za informację. Usterka techniczna została usunięta. Adres powinien już prawidłowo funkcjonować.

V

Czym zajmuje się firma?

@V

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Jesteśmy globalnym dostawcą usług profesjonalnych i administratorem funduszy. Zatrudniając ponad 6000 profesjonalistów na całym świecie wspieramy naszych klientów w realizacji ich planów biznesowych. W Polsce nasze główne linie biznesowe to: obsługa księgowa, obsługa płacowo-kadrowa, doradztwo prawne, doradztwo podatkowe, obsługa funduszy inwestycyjnych oraz obsługa tworzenia i nabywania spółek.

Smutnyapravownik

Vistra kiedyś była naprawdę fajnym miejscem pracy, szczególnie żeby zacząć przygode w zawodzie. Teraz się dzieje się tam coraz gorzej. Wielu kierowników odeszło, pojawili się nowi, nieposiadający kwalifikacji do zarządzania ludźmi, warunki pracy się pogorszyły, nadchodzą kolejne nieciekawe zmiany i ma się już tylko wrażenie że czas odejść. A szkoda, bo to był dobry pracodawca.

@Smutnyapravownik

Dziękujemy za komentarz. Vistra w Polsce ma ponad 20 letnią historię ciągłego wzrostu. Z małej kilkuosobowej firmy, staliśmy się poważną korporacją, co ma swoje mocne i słabsze strony. Korzystamy z globalnych narzędzi i standardów, zachowując przy tym kulturę organizacyjną, w której ważny jest człowiek i relacje międzyludzkie. Każdego dnia staramy się rozwijać nasz biznes i tworzyć jak najlepsze miejsce pracy. Nie planujemy zmian - naszym niezmiennym planem jest ciągły rozwój biznesu i naszego zespołu.

@Smutnyapravownik

A co się konkretnie pogorszyło jeśli chodzi o warunki pracy w ostatnim czasie? I co nowego się szykuje? Dlaczego starzy kierownicy odeszli? Ogólnie dużo ludzi się zwolniło w ostatnim czasie?

smutny
@Danuta

Bardzo dużo osób odeszło, szczególnie menadżerów. Nie znam powodów, ale sam fakt, że menadżerowie/supi mają po 100-150 nadgodzin w kwartale za dobrze nie świadczy o równowadze work life balance. Zresztą często w Vistrze się słyszy, że ludzi pracują dziennie nawet po 16h (dziennie, czyli anwet w weekendy). Dochodzi do tego timesheet, ostatnio zaczęli mocno na niego naciskać, dopytywać o pojedyncze kwadranse i "efektywność". Widać również, że w Vistrze coraz więcej pracuje studentów, odchodzą najczęściej osoby doświadczone, a potem zastępuje się ich studentami i bardzo szybko awansuje wcześniejszych asystentów (kolejny problem, awanse na juniorów idą szybko, ludzie nie mają jeszcze odpowiedniego zaplecza pod względem wiedzy i doświadczenia).

weteran
@smutny

na timesheeta zawsze naciskali, w tej firmie to nigdy nie było narzędzie ułatwiające cokolwiek, tylko element systemowego (usunięte przez administratora). Kwestia tylko czasu, kiedy zaczną się czepiać o efektywność. Praca po 16 h dziennie to mam nadzieję, że przechwałki tych co "amibtniejszych", bo to jest nielegalne, maksymalnie do czego może Cię zmusić pracodawca w wyjątkowych sytuacjach to 13h dziennie. Może należy to gdzieś zgłosić, Vistra w przeszłości już dostawała kary za zbyt dużo nagromadzonego urlopu u pracowników.

Co to nadgodziny? Nie znam
@weteran

Jakie nadgodziny? Przecież w tej firmie nie ma nadgodzin. Nadgodziny świadczą o nieefektywności. W teorii można rozliczać nadgodziny, ale jeżeli macie under recovery na projekcie to zapomnijcie. To samo jeżeli poprzednia osoba na projekcie harowała w nadgodzinach i ich nie wpisywała - z automatu jesteście nieefektywni. Jeszcze śmieszniej jest, kiedy np. projekt (spółka) Wam rośnie i zajmuje coraz więcej czasu, ale nikt nie wpadł na to żeby aneksować umowę - wtedy macie pewny "plan naprawczy" haha :P

@Co to nadgodziny? Nie znam

Trudno jest dyskutować z opiniami, bo każdy z nas ma inny ogląd sytuacji i różne oczekiwania. Ale odnosząc się do faktów – Vistra jak każda firma, ma ustaloną politykę płacową. Wartością wynagrodzenia, której się trzymamy jest mediana, a więc wartość środkowa rynku. Biorąc pod uwagę różny poziom wiedzy i doświadczenia pracowników, firma stara się utrzymywać określony zakres poniżej i powyżej mediany. Wszystkie wypracowane nadgodziny są rozliczane w postaci wypłaty nadgodzin lub odbioru czasu wolnego. Odpowiedzialne zarządzanie biznesem wymaga podejmowania działań usprawniających. Jesteśmy organizacją otwartą na konstruktywne sugestie i wspólnie podejmujemy działania, które poprawiają otaczające nas środowisko.

@smutny

Taki natłok pracy jest tutaj, że aż tyle nadgodzin wychodzi? Z czego to wynika? Za mało pracowników jest zatrudnionych ? Te nadgodziny są płatne czy odbiera się je w postaci dni wolnych ? Na jakiej podstawie ludzie awansują skoro nie mają odpowiedniej wiedzy?

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Jedyną sugestią jaka do Was dotrze to chyba jak pracownik na umowie na czas nieokreślony zacznie wypełniać timesheeta na odwal się i przestanie przejmować się upomnieniami. A jak go za to zwolnicie to się odwoła do sądu pracy i będzie musieli przyjąć go z powrotem i zapłacić wynagrodzenie za cały czas trwania przerwy w zatrudnieniu. Tylko tak do Vistry dotrze, że o coś takiego jak timesheet to może conajwyżej prosić pracowników na UoP, a nie kazać i z tego "rozliczać". Potrzeby pracodawcy potrzebami, ale czym innym jest przerzucanie rentowności biznesu na szarych księgowych.

@paruffka

Vistra, podobnie jak wiele firm działających w podobnym profilu, rozlicza się ze swoimi klientami na podstawie raportów potwierdzających rzeczywisty serwis na rzecz klienta. Używanie timesheet jako narzędzia do ewidencji wykonanego serwisu, ale także jako narzędzia monitorującego nakład wykonywanej pracy, konieczny do efektywnego rozłożenia zadań pomiędzy pracownikami, jest rzeczą dość powszechnie stosowaną i w żaden sposób nie naruszającą praw pracownika. Zarejestrowanie swojej dziennej aktywności w systemie zajmuje nie więcej niż kwadrans. Dla większości pracowników nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są te dane dla sprawnego zarządzania firmą.

@Danuta

Ze względu na wymogi prawne związane z przygotowaniem dokumentów zamykających miesiąc, kwartał lub rok, nakład pracy może być okresowo zwiększony. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nadgodziny są rejestrowane i rozliczane poprzez wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny lub oddawane w postaci wolnego czasu. Promocje w naszej firmie są prowadzone na podstawie oceny gotowości zawodowej pracownika do objęcia szerszego zakresu obowiązków oraz w oparciu o plany i ambicje zawodowe naszych pracowników. Jesteśmy organizacją, która mocno wspiera rozwój zawodowy swoich pracowników.

Hotdog
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

To nie jest do końca prawda. Tak jak ktoś pisał wcześniej - te nadgodziny, które możecie wpisać w sysytem są rozliczane, pozostałe nadgodziny, które są robione incognito nigdzie nie są rozliczane i te są problemem. Zdarza się tak, że wpisujecie 5h nadgodzin na projekcie a było zrobionych 30h, ale się ich nie wpisuje przez nieefektywność.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Nigdzie nie napisałam, że to coś narusza i że nie można stosować timesheeta. Vistra sobie może wymagać, żeby to było wypełniane. Natomiast nie może za bardzo wymagać, żeby to było wypełniane dobrze, jeśli Vistra się zorientuje, że coś jest wypełniane źle, to niech sobie sama wypełni dobrze skoro wie lepiej, a pracownikowi nic do tego. I tak nie da się zwolnić pracownika za to, w sądzie pracy bez problemu wygra przywrócenie zatrudnienia.

@Hotdog

Małe sprostowanie - timesheet nie jest narzędziem rejestracji czasu pracowników. Do rejestracji rzeczywistego czasu pracy i rozliczenia nadgodzin używamy systemu Enova. Wszystkich zainteresowanych poznaniem warunków środowiska pracy w Vistra zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z zespołem HR.

kamień z napisem love
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Timesheet czy Enova, zwał jak zwał. Jedno musi się z drugim uzgadniać, więc co za różnica. Chodziło o coś zupełnie innego, czyli o problem nadgodzin, których sie nie ewidencjonuje w żaden sposób przez to, że będzie projekt nierentowny. Swoją drogą nikt przecież nie wpisze nadgodzin w Enovie, a w TS przypisze na admina, bo mu spadnie efektywność i nie daj Boże wpadnie w plan naprawczy.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A na jakiej zasadzie to działa, jest jakaś karta wstępu? Pytam po prostu, żeby się dowiedzieć, czy to wiarygodne, bo tutaj widzę że ludzie wspominają o jakichś problemach. I właściwie to jakie tam są te godziny pracy teraz?

@Joanna

Zgodnie z rekomendacjami pracowników w zeszłym roku wprowadziliśmy elastyczny czas pracy. Pracownicy mogą rozpoczynać procę pomiędzy 7.00 a 10.00. zgodnie z ich preferencjami i sami rejestrują godziny pracy w systemie do rejestracji czasu pracy.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Proszę nie kłamać. Tak od 7 do 10 tutaj piszą a co nam powiedzieli? Że tak od 7 do 10 ALE 1) za zgodą menadżera 2) klient musi mieć zapewnioną obsługę od 9 do 17. Więc coś tu jest nie tak

@Xxx

Regulamin pracy jest dość jednoznaczny. Godziny pracy w Vistra rozpoczynają się pomiędzy 7.00-10.00, oczywiście, jako spółka serwisująca klientów, musimy zapewnić nasz serwis w godzinach pracy naszych klientów, co przy ponad 500 osobowym zespole jest do zarządzenia, pod względem pogodzenia oczekiwań pracowników i obowiązków wobec klientów.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

500? Dobrze by było gdyby wewnątrz jednego menadżera udało się współpracować między zespołami. Ciężko czasem nawet wewnątrz jednego zespołu się dogadać bo przecież w zespole każdy ma innego klienta i nie zna się na kliencie innej osoby z zespołu. To o czym my mówimy?

@Xxx

Ja w ogóle nie rozumiem, o czym mówicie. Pracuje od 4 lat i nikt nigdy mi timesheeta nie rozliczał, sprawdzają na odwal, o nic nie pytają. Można wpisywać cokolwiek. Ale mój klient ma stałą stawkę co miesiąc i timesheet nie służy do wystawiania faktur. Pewnie dlatego. Więc jak widać zależy do jakiej grupy się trafi.

Yyyy
@Xxx

Daj sobie spokój...w tej firmie tak to jakoś dziwnie działa od lat, że jak chcesz cokolwiek ustalić albo załatwić to musisz walczyć ze wszystkimi dookoła. Poszukaj czegoś innego, serio szkoda czasu.

lucky you
@Lola

No to masz farta, bo to znaczy, że ktoś kiedyś pomyślał i ustawili odpowiednie fee albo jesteś super efektywna - problem z TS się zaczyna przede wszystkim wtedy, jak pojawia się underrecovery i trzeba ciąć godziny na projekcie. Supervisor jest ciągany wtedy na spotkania z zarządem i siłą rzeczy spycha tą odpowiedzialność w dół - czyli na księgowych. Zaczyna się żonglowanie każdym jednym kwadransem, żeby tylko poprawić rentowność o kilka procent.

@lucky you

Nie jestem super efektywna, po prostu klient płaci stałą stawkę co miesiąc i timesheet nie ma znaczenia, dlatego nikt go nie analizuje. Wpisuje cały miesiąc na jedną spółkę, bo mam tylko jedną, wszystko chargowalne i tyle. Cały zespół na tak jak ja. Nie słyszałam nigdy o problemach z timesheetem i żeby ktokolwiek się tym przejmował.

@lucky you

A jeśli chodzi o zaczynanie pracy między 7 a 10, to my tak zaczynamy bez żadnego problemu i kończymy po ośmiu godzinach. Jak zaczynam o godzinie 7, to kończę o godzinie 15 i tyle. Nie bronię firmy, ale jeśli chodzi o godziny pracy i o timesheet to nigdy nie miałam żadnych problemów

@Lola

No i tak właśnie należy to badziewie zawsze wypełniać, a jak ktoś ma wąty o niefektywnosc czy rentowność to to już jest problem Vistry, a nie pracownika. Jak supervisora ciągają to niech się zwolni albo też oleje...grunt żeby pensja wpływała co miesiąc, reszta to już problemy firmy.

Mloda
@Smutnyapravownik

A jakie kolejne nieciekawe zmiany nadchodzą?

@Mloda

W najbliższym czasie planujemy przegląd wynagrodzeń, wypłatę premii rocznej, uruchomienie szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, uruchomienie grup fokusowych których zadaniem będzie kontynuacja usprawnień, aby Vistra stała się jak najbardziej przyjaznym miejsce pracy oraz oczywiście ciągły wzrost naszego biznesu. Uważamy zatem, że stwierdzenie “nieciekawe zmiany” jest nieadekwatne w tej sytuacji.

Strzeż się fokusu
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Już nie pracuję w Vistrze, ale z tego co zapamiętałam to grupy fokusowe zawsze kończyły się wspaniałymi pomysłami na to jak ludziom uprzykrzyć życie, a ulepszanie miejsca pracy znaczyło tyle, że np. zwiększało się liczbę obowiązkowych dni w biurze.

@Strzeż się fokusu

Już zwiększyli. I pytanie tylko jak w zespole się egzekwuje, ale obecnie są obowiązkowe 3 dni w biurze xd a no i też dzięki grupie wiemy że 15 min przerwa to tez wyjscie do toalety a każde 5 min oderwania od monitora to przywilej a nie obowiązek więc nie musimy z tego korzystać.

@Strzeż się fokusu

Dziękujemy za komentarz. Myślę, że wielu kolegom i koleżankom może być przykro czytając taki komentarz. To dzięki ich inicjatywie i zaangażowaniu w firmie pojawiała się kafeteria benefitowa, budżety na spotkania integracyjne, elastyczny czas pracy, możliwość obniżenia czasu pracy dla kobiet w ciąży przy zachowaniu pełnego wynagrodzenia, zniknęła niepłatna przerwa na lunch i wiele innych. Mamy nadzieję, że pracownicy wciąż będą zgłaszali swoje pomysły, bo wszyscy mamy wpływ na środowisko w którym pracujemy.

Olka
@Xxx

No nie wiem, trochę chyba przesadzacie, ja kompletnie nic nie słyszałam o obowiązkowych 3 dniach w biurze, a przerwy również bez zmian, nikt ich nie wylicza.

Gdzie są publikowane oferty pracy, na jakich stronach?

@Kandydat

Nasze oferty pracy sa publikowane na portalu Pracuj.pl i na naszych stronach firmowych.

Sylwia

Czy na stanowisko asystenta/młodszego księgowego wymagane są ukończone studia kierunkowe II stopnia, czy wystarczą studia I stopnia?

@Sylwia

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Odpowiadając obszerniej o procesach rekrutacji do działu księgowości, postaramy się wyjaśnić na co szczególnie zwracamy uwagę podczas selekcji kandydatów/ek. Stażysta w dziale księgowości  oferta stażu jest dedykowana dla studentów studiów kierunkowych (Finanse i Rachunkowość, Ekomomia) zarówno I jak i II stopnia, którym zależy na zdobyciu pierwszego doświadczenia w połączeniu ze studiami i są w stanie wygospodarować minimum 20 godzin tygodniowo na pracę. Asystent w dziale księgowości  oferta pracy jest skierowana do absolwentów I lub II stopnia studiów wyższych finansowych, dostępnych w pełnym wymiarze godzin, którym zależy na przełożeniu wiedzy teoretycznej na praktyczną. Mile widziane jest pierwsze doświadczenie na stanowisku stażysty w dziale księgowości zdobyte podczas studiów. Młodszy Księgowy  oferta pracy dedykowana dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia i mają 1-2 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Kierunek trwających/ukończonych studiów w przypadku stanowisk Stażystów i Asystentów jest kluczowy pod względem lepszego zrozumienia wykonywanej pracy. Niemniej jednak, chcąc zapewnić możliwość rozwoju kandydatom zianteresowanym księgowością niekoniecznie związanymi ze studiami finansowymi zwracamy uwagę również na dotychczasowe doświadczenie, chęć rozwoju jak i ewentualnie ukończone dodatkowe kursy związane z obszarem rachunkowości/księgowości. W przypadku stanowisk Młodszych Księgowych jak i wyższych szczególną uwagę przywiązujemy do zdobytego doświadczenia w pracy na podobym stanowisku. Zachęcamy do odwiedzania profilu Vistry na pracuj.pl, gdzie można zapoznać się z naszymi akutalnymi ofertami pracy oraz z szerszym opisem profilu poszukiwanych kandydatów – i oczywiście serdecznie zapraszamy do aplikacji ????

Lena
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy wykształcenie wyższe jest bezwzględnie wymagane?

@Lena

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Poziom wymaganego wykształcenia zależy od obejmowanego stanowiska. Tak jak wspominaliśmy, w przypadku stażystów nie oczekujemy ukończonych studiów. Oferta to jest dedykowana dla studentów studiów kierunkowych (Finanse i Rachunkowość, Ekonomia) zarówno I jak i II stopnia, którym zależy na zdobyciu pierwszego doświadczenia w połączeniu ze studiami i są w stanie wygospodarować minimum 20 godzin tygodniowo na pracę. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Mleczny start
@Sylwia

Jakie tam studia. Wezmą Cię na fast track i po dwóch szkoleniach dostaniesz podatki do policzenia. Have fun!

@Mleczny start

Dziękujemy za komentarz. Kwestia oczekiwań związanych z wykształceniem została wyjaśniona we wcześniejszej odpowiedzi. Słowo wyjaśnienia co do programu Fast Track – jest to nasz autorski program przygotowany dla osób chcących rozwijać swoje kompetencji w obszarze księgowości. Zawiera wiedzę niezbędną do objęcia stanowiska młodszego księgowego. W czasie tego programu pracownicy mają możliwość realizowania zadań z obszaru księgowania pod nadzorem i przy wsparciu kadry kierowniczej. Program te ciesz się dużym zainteresowaniem, dając możliwość, osobom z ograniczonym doświadczeniem, szybkiego rozwoju zawodowego w tym określonym obszarze.

Iza
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A czy osoba bez wykształcenia wyższego ma szansę na pracę? Mam na myśli osoba starsza, z doświadczeniem w branży ale bez wykształcenia wyższego. Czy liczy się tylko papierek

@Iza

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Odpowiedź zależy od tego jakim stanowiskiem jest Pani zainteresowana. Zdecydowanie wiedza i doświadczenie zawodowe stanowią podstawę do oceny kwalifikacji kandydata. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Mirka

Z tego co widzę Vistra ma coraz gorsze opinie na przestrzeni ostatnich lat. Widać też po portalach rekrutacyjnych, że w firmie są bardzo duże rotacje. Czy faktycznie jest tak źle w tej firmie? Jest to firma przyjazna pracownikom, czy lepiej szukać szczęścia gdzieś indziej?

@Mirka

Dziękujemy za komentarz. Problemy z retencją są powszechnym zjawiskiem po okresie pandemii. Osoby czynne zawodowo przewartościowały swój stosunek i oczekiwania co do pracy zawodowej. W Vistra od kilku miesięcy poziom rotacji pracowników sukcesywnie maleje. Jest to wynikiem aktywności podejmowanych wspólnie z pracownikami, aby nasza firma była jak najbardziej przyjaznym miejscem pracy. Nasza obecność na portalach rekrutacyjnych wynika z ciągłego wzrostu. Od ponad 20 lat nasz biznes, a tym samym nasza organizacja, rośnie. Odnotowujemy ciągły wzrost liczby klientów. Jesteśmy firmą świadcząca szeroki wachlarz usług profesjonalnych i o naszym sukcesie w największym stopniu stanowi kapitał ludzki. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, aby lepiej zapoznać się z naszą ofertę i środowiskiem pracy.

Polcia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Vistro, zamiast odpisywać na komentarze, to zajmijcie się wreszcie tym, że odchodzą dobrzy pracownicy, już w ogóle nie ma doświadczonych starszych supervisorów, tylko ludzie ledwo przed 30, zieloni i niby z nich wielcy kierownicy. Znajdźcie dobrych pracowników, zapłaćcie więcej jak inne firmy, to może coś z tego zostanie

Asa

Jak wygląda w Vistrze podzial obowiązków jeśli chodzi o wysyłkę deklaracji podatkowych i zusowskich? Czy jest za to odpowiedzialny każdy pracownik niezależnie od obejmowanego stanowiska, czy też robi to przełożony lub osoba zajmująca samodzielne stanowisko? Jak wygląda tez kwestia polisy wykupionej przez pracodawcę na wypadek popełnionych błędów. Czy obejmuje również swoim zakresem ewentualną odpowiedzialność osob podpisujacych deklarację?

@Asa

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Odpowiedzialność za przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych oraz rozliczenie składek ZUS jest różne w zależności od zakresu obowiązków wynikających z zajmowanego stanowiska. Korzystamy także z polis ograniczających odpowiedzialność pracowników prowadzących rozliczenia naszych klientów. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w przypadku zainteresowania konkretnym stanowiskiem.

Lora
@Asa

Deklaracje wysyłają managerowie, a nie pracownicy. Poza tym wszystko jest sprawdzane przez kierowników :)

@Lora

A nie księgowość czy HR ogółem? O ile właśnie w ogóle jest tam takie stanowisko, bo skoro jesteśmy przy temacie, to fajnie byłoby to wiedzieć. Jest tam w ogóle dział kadr jakiś?

NickPickUp
@Joanna

@Joanna może warto zapoznać się z informacjami o strukturze Vistry? W Vistrze jest dział Księgowości i Kadr i Płac oraz inne. Oba wymienione z nazwy działy to osobne działy zatrudniające odpowiednio księgowych i specjalistów ds.kadr i płac. Każdy dział wysyła deklaracje (oczywiście w imieniu klientów) w zakresie za jaki odpowiadają w ich obsłudze. Raczej HR&Payroll nie wysyła CIT-ów, a księgowość ZUA. Każde biuro rachunkowe ma swoje zasady działania i najlepiej dopytać o szczegóły podczas rozmowy rekrutacyjnej albo poczytać co leży w zakresie obowiązków na danym stanowisku na jakie jest otwarta rekrutacja. Wewnętrzny dział kadr i płac, który obsługuje "Vistrowych pracowników" też jest, ale on nie odpowiada za outsourcing.

Justyna
@NickPickUp

Też się zgodzę, że o szczegóły najlepiej dopytać na rozmowie rekrutacyjnej. Jednak z drugiej strony fajnie też znać zarobki, rodzaj umowy na dane stanowisko, żeby realnie o tym po prostu myśleć. Możesz podać chociaż widełki finansowe na stanowisku księgowych? Pracownicy mogą liczyć na docenienie swojej pracy np premiami?

@Justyna

Dziękujemy za komentarz i zainteresowanie naszą firmą. Niestety nie możemy ujawnić informacji dotyczących wynagrodzeń. Polityka płacowa firmy jest informacją poufną. Wynagrodzenie pracownika zależy od zakresu powierzonych obowiązków oraz poziomu wiedzy i doświadczenia kandydatów do pracy. Jako firma staramy się trzymać mediany rynku. Pracownicy są także uprawnieni do premii rocznej, która zależy od wyników pracownika i wyników firmy. Oferujemy także dość szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych i możliwość dynamicznego rozwoju zawodowego. Zapraszamy do bezpośrednio kontaktu.

Anna Słoń
@Justyna

Tu nie ma czegoś takiego jak widełki, zatrudnią tego kto zawoła sobie mniej. Górna granice na stanowisku księgowego to tak gdzieś z 7, co jest dość śmieszną kwotą na obecnym rynku w porównianiu do ilości stresu i nakładu pracy. Premia roczna jakaś tam jest, ja nie dotrwałam, wyrzymałam 6 miesięcy i poszłam gdzie indziej, zaraz po mnie zwolniła się moja manager i supervisor.

Seize opportunity
@Anna Słoń

Potwierdzam, w większości to prawda, z tym, że jakieś widełki są - na pewno jest górna granica zarobków na dane stanowisko, której nie przeskoczycie. Wynagrodzenia są śmieszne w porównaniu do rynku, a w szczególności w odniesieniu do warunków pracy (przeciążenie obowiązkami, ciągły stres, ogromna rotacja, która skutkuje tym, że non stop kogoś wdrażacie, nieprzygotowani supervisorowie, darmowe nadgodziny). Kiedyś Vistra była solidna, teraz podejście jak w typowej firmie outsourcingowej.

Zostaw merytoryczną opinię o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vistra Corporate Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Vistra Corporate Services Sp. z o.o.