Opinie o DPS Syrena w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy DPS Syrena. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DPS Syrena o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DPS Syrena w Warszawa

Córka69 Nowy wpis

Jakie koszta miesięczne musi ponieć rodzina aby umieścić w tym DPS swoich rodxiców? Jakie kryteria musza byc spełniine ? Czy przeciętnego emeryta stac na ten osrodek?

On

co tam się dzieje ze pracownicy odchodzą sami

Jak chcą to odchodzą .

@Ona

Dziwnie tak sami chcą 9osob koło 2 miesięcy odeszło brawo ty hihi śmieszne a już nie mowie ile osób tam zarażonych osób jest w tym pracownicy

@On

Nie tylko u nas ludzie chorują. I nie ma w tym nic śmiesznego. Co do odchodzenia z pracy - nie jest to praca dla każdego. Wiadomo, każdy chce mieć w życiu lepiej, nie gorzej. Jak masz szanse za te same pieniądze mieć lżejszą robotę to się nie zastanawiasz. Praca w DPS jest ciężka fizycznie i psychicznie. Do tego dochodzą współpracownicy, którzy też czasem dokładają...

@On

Wiele lat temu to był fajny dom a zwłaszcza relacja podopieczny - pracownik. Szacunek w obydwie strony i czas na rozmowy.

były pracownik Nowy wpis
@On

Niestety ludzie, którzy tam pracują sami rozwalają klimat. Zawiść, zazdrość o pięć złotych. Mobbing, donoszenie, (usunięte przez administratora)się psychiczne i niekiedy fizyczne. Kierownictwo nie reaguje, bo nie chce widzieć problemu. To nie jest miejsce dla osób radosnych i zadowolonych z życia. Koledzy szybko tego oduczą. Ja od ponad roku leczę się psychiatrycznie, dzięki wspaniałym koleżankom.

Ja Nowy wpis
@były pracownik

Bo tak

Raul

Co jedna osoba na 140 osób szok ja pracuję jako opiekun w innym dps ale u nas na 40 osób są conajmniej 3 w tym pielęgniarka i opiekunowie mamy w tym 7 osób w ciężkim stanie zmieniamy im często w nocy pampersy nie wyobrażam sobie by było inaczej to by było nieludzkie , mamy przykazane wręcz by monitorować tych najbardziej potrzebujących Współczuję chorym i pracownikom takiej despotycznej przełożonej my z naszą żyjemy jak w jednej rodzinie napiszcie do wcpr alarmujcie przecież tak niekompetentna osoba nie może prowadzić tak wielkiego domu powodzenia ..........................

Gosia Nowy wpis
@Raul

Gdzie jest tak fajnie ?

wk

wymagają dużo a (usunięte przez administratora) okradajacy mieszkancow dalej pracuję.. i kryje go kierownik. dyrekcja nie reguję. moze ma z tego kożyść.

Brałeś udział w rekrutacji do DPS Syrena. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Lokadia

Prawie 1,5 roku temu, zmuszeni przez los, umieliliśmy bliską nam osobę w "DPS Syrena". Mimo znacznego pogorszenia się stanu zdrowia chorego, nie mogę jednoznacznie, negatywnie ocenić pracy tej specyficznej i nader wrażliwej placówki. Pozytywnie oceniam pracę pracownika socjalnego - Pani Zofii, która w czasie szalejącej pandemii COVID-19, była w stałym kontakcie ze mną w trakcie lock downu, informując na bieżąco o stanie chorego. Odnoszę zresztą wrażenie, że jest to osoba wrażliwa, miła i rzetelnie wykonująca swoje obowiązki - Dziękuję Pani Zofii. Od prawie miesiąca, za zgodą kierownictwa placówki, odwiedzamy chorego codziennie i mamy możliwość ocenić bezpośrednio pracę opiekunów chorego. Jesteśmy wdzięczni za ich troskę, oddanie, trudy, często niedocenianej i niewdzięcznej pracy. Chory jest utrzymany w czystości a otoczenie zadbane. Doceniam tę pracę i dziękuje. Dziękuję również zespołowi pielęgniarskiemu, który właściwie reaguje w trudnych sytuacjach chorego. Żałuję natomiast bardzo, że nie udało się podtrzymać sprawności chorego, w której trafił do placówki.

córka
@Lokadia

Wszystkie Panie z działu socjalnego są bardzo oddane. Z innymi pracownikami różnie bywa.

Obcy

Mieszkańcy dopiero są przygotowywani gdy rodzina ma przyjść w odwiedziny . Opłaty za leki i pampersy są w dziwny sposób opłacane. Ubierają ich nie w ich ubrania. Higene robią Mieszkańcom przy otwartych drzwiach. Zauważyłem, że Mieszkaniec jest jak towar na półce, którego klient nie chcę kupić. Dużo ządzących, a mało wykonajacych pracę. Nie wiem gdzie Dyrektor tej placówki. Wybiera os. które nie mają pojecia o zarządzaniu ludźmi. Krzywi całą placówkę . Obiektywnej kontroli brak.

sowa
@Obcy

Najlepiej pisać głupoty nie znając specyfiki pracy i jak jest ogólnie .Przyjść na 5 min ocenić i napisać oszczerstwa, ponieważ sumienie boli ,bo oddałem osobę bliską - była uciążliwa pozbyłem się balastu a teraz będę się czepiał . Odwiedzam bliską osobę raz na miesiąc bo nie mam czasu. Ciekawe dla kogo Mieszkaniec jest ,,zbędnym towarem na półce"?!

Obcy

dziękuję za obsługę mojej przyjaciółki, która krótko mieszkała. Zmarła niech Bóg będzie przy niej. Dziękuję Zosi pracownikowi socjalnemu, dużo mi pomogła, wspierała w tych ciężkich chwilach, bo nie mogłam odwiedzać przez COVID 19. Dziękuje za jej dobre serce.

córka
@Obcy

Panie z działu socjalnego są w ogóle bardzo miłe, życzliwe i z powołania. Z innymi pracownikami, niestety, bywa różnie. Mój tata też już nie żyje, a załapał się zarówno na czasy "normalne" jak i "covidove". Zwłaszcza w tym ostatnim okresie pomoc Pań Socjalnych była bezcenna. Również bardzo dziękuję.

Obcy

W domu syrena nie polecam. Jest tam więcej tych co żądzą niż pracujących. Prace zwalają na pracowników, podlizują się dyrekcji. Nie mają pojęcia o zarządzaniu, szkoda ze dyrekcja nie dostrzega i wybiera pracowników na ządządzacych, którzy nic nie potrafią tylko ważne, że im w portfelu rośnie. Mieszkańcy, są nie rowno traktowani nie mówiąc o tych chorych co nic nie mogą powiedzieć. BRAK KONTROLI

Obcy

Mieszkańcy bardzo dużo płacą. Atmosfera tragiczna, dyrektor też, wicedyrektor, który nic, nic nie robi. Koordynatorzy, którzy na niczym się nie znają. Mieszkańcy cierpią z takiego zarzadzania. Jedzenie beznadziejne, a płacić trzeba. Powinien ktoś we wszystkich aspektach zarządzających z kontrolować ten DPS.

@Obcy

Akurat jedzenie nie jest takie zle chyba, skoro wszyscy je ukradkiem kradna.

Karol

Jakie firma ma podejście do nowych pracowników ?

Nie polecam pracy w DPS Syrena szkoda ludzi tam leżących tam się liczy tylko system my nie mamy czasu na rozmowy z ludźmi pani dyrektor ma swoich tak zwanych kapusi którzy do noszą jej wszsytko 4 osoby .ostatnio w miesiąc zwolniło się 7 osób i pani dyrektor nic nie robi z tego dodatki dostają tylko ludzie którzy donoszą większe o wszsytko trzeba się prosić i nie ma ma tam teraz normalnych kordynatorow bo się zwolnili sami bo tam jest mobig i duży to wszscy o tym wiedza tylko się boja intymna glosnio mówić mamy nadzieje ze tam w końcu wejdzie tv lub ktoś inny i zwolni ta dyrektorkę bo tam ludzie nie będą pracować nie dlugo

Córka

To KONIECZNIE proszę nagłośnić sprawę w jakiś mediach! Ja mogę potwierdzić. Ponad rok, do 16 września tego roku miałam tam tatę. Wylądował w szpitalu z bakteryjnym zapaleniem płuc, z którego udało mu się wyjść, ale zanim go wypisano (trzeba było czekać na świeży wynik testu na covid - był negatywny) złapał szpitalne zapalenie płuc i na koniec covid) i już nie wrócił. Wszystko było dobrze dopóki odwiedzaliśmy go prawie codziennie. Dokarmialiśmy, przemywaliśmy i zakraplaliśmy ropiejące oczy, czyściliśmy uszy, myliśmy twarz i tyłek, prowadzaliśmy na spacery. Od marca do lipca, kiedy wstrzymane były odwiedziny, bardzo podupadł na zdrowiu i umyśle. Nie mam pretensji do personelu, bo widziałam w jakich warunkach pracują. Część opiekunów i panie socjalne są bardzo zaangażowane i oddane podopiecznym, ale opieka ogranicza się do podania posiłków, zmiany pampersów 3 razy dziennie, ubrania i rozebrania na noc i kąpieli raz w tygodniu. Na więcej nie ma czasu. Tata z grubsza kontrolował potrzeby fizjologiczne, a pampersy nosił głównie profilaktycznie (w nocy się przydawały). W Syrenie skutecznie go tego oduczono. Wielokrotnie byłam świadkiem, jak zaganiano go do pokoju, bo łatwiej 3 razy zmienić pampersa, niż ponosić konsekwencje ewentualnego upadku. Praktycznie cały czas spędzał w łóżku, chodź lekarka, która go prowadziła wcześniej, zalecała ruch. Jak w nocy wywrócił się jego towarzysz z pokoju i nie mógł wstać, to tata, sam po udarze i z demencją, zszedł 2 piętra i sprowadził portiera na pomoc, bo po 19-tej nie ma żadnych opiekunów tylko jedna pielęgniarka/pielęgniarz na 140 osób. Opieka lekarska praktycznie żadna. Lekarz wpada, na krótko, albo i nie, 2 razy w tygodniu i ciężko się do niego dobić. Rozwiązywaliśmy sprawę w ten sposób, że zapisywaliśmy tatę na wizytę w pobliskiej przychodni (z której był lekarz) i transportowaliśmy go we własnym zakresie. Wtedy lekarz miał dla taty 15 minut. Od początku pandemii do września lekarz nie pojawił się w DPS ani razu! Dotyczy internisty, bo psychiatra chyba się czasem pojawiał. Nie rozumiem, jak przy średnim miesięcznym koszcie utrzymania mieszkańca wynoszącym 5 937,10 zł (w naszym, podobnie jak w większości przypadków, częściowo pokrywanym przez miasto) nie można zapewnić lepszej opieki. Duży plus dla Syreny za to, że przynajmniej do października, udało się uchronić pensjonariuszy przed koronawirusem.

Co za bzdury. Na palenie co chwile papierosow to wszyscy maja czas.

Pracuję już dłuższy czas w DPS Syrena i nie zgadzam się z tą opinią, gdyż osoby, które angażują się w pracę a nie tzw. "plotki", nie odchodzą z pracy ale podejmują wyzwania stawiane im przez wyższe instancje i obecne czasy, które wymagają pracy z systemem komputerowym. Odnośnie Pani Dyrektor życzę, każdej placówce tak zaangażowanego dyrektora, który dba o dobro, bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców a także potrafi docenić swoich WSZYSTKICH pracowników. Z całego serca polecam pracę w tym DPS-ie, choć nie należy ona do najłatwiejszych ale daje dużo satysfakcji. Co do TV to serdecznie zapraszamy, niech społeczeństwo zobaczy jak powinien funkcjonować DPS, i jak działa dobrze zarządzana tego typu placówka. Pozdrawiam.

Ona

Jak tak system jest ważny w każdym DPS jest to czemu tylko jest na Syrenie to ja powiem bo inne DPS dyrektorzy są normalni i wiedza ,że jak będzie ten system to zaniedbają mieszkańców swoich bo będzie tylko system ważny dla pracowników i chwała im za to ze nie dali się wrobić w ten system bo powiedzmy sobie szczerze ten system przypisuje np.8h prace pracownikowi co do minuty i co chcecie powiedzieć ze pracownik wykonuje co do minuty ta prace co przepisał mu nie pracownik oznacza że zrobił a tak naprawdę nie zrobił lub zrobił wcześniej to jest śmieszne ktoś bierze za ten system kasę i tyle z tego co wiemy to miałbyć już dawno we wszystkich domach system ale coś chyba nie poszło Syrence

@Ona

Jak tak dobrze w innych dps to czemu pracujesz w tym? Pelno ofert pracy w innych domach. Przenies sie zamias smarowac jak to u nas zle... albo wez sie lepiej do roboty.

I dlatego odejdą kolejne 3 osoby najbliższym czasie

@Ona

To niech odejdą , nikt nikogo na sile trzymać nie będzie .szukajmy tam gdzie będzie nam lepiej ????

@On

Tylko zobaczymy kto będzie robić tam już ostatnio musiała pielęgniarka robić toaletę bo tak wspaniałe sobie opiekunowi radzą ze nie potrzebują pomocy tylko szkoda ze prawda jest inna ale nie Syrenka musi być najlepsza śle czyim kosztem pracowników szkoda gadac trzeba uciekać

@On

Tu nie jest złe tylko pewne osoby jak by same odeszły to było by super wtedy te osoby które najbardziej mieszają niech odejdą i będzie super pamiętamy jak byliśmy na początku COVID sami bez dyrekcji przez pare miesiąc i co DPS nie zawalił się i Wszsytko było zrobione a tylko wtedy byli koordynatorzy i pracownicy inni a teraz brak koordynatorów i nie których ludzi

@Ona

No i powodzenia. Niech zostana Ci, ktorzy chca pracowac i wszyscy na tym wyjda najlepiej.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w DPS Syrena?

Wysylasz Cv, potem jestes (lub nie) zaproszony na rozmowe. Pracodawca opowiada co i jak. Jesli pasuja Ci warunki i Ty pasujesz pracodawcy, wysylaja Cie na badania i tyrasz ;)

Ona

Przyjmują każdego ale nie iść tam tam to jest mobig wszędzie kamery P.Dyrektor 24h na kamerach patrzy co robisz pamietam jak byłam na rozmowie u P.Dyrektor to właśnie pokazywała mi No widzisz zobacz jak sobie chodzą .A pozatym tez ma swoich ludzi którzy donoszą Pracuje tam już pare lat ale teraz już coraz gorzej jest dużo osób się zwolniło dobrych pracowników i kordynatorów ,teraz ci co pseudo koordynatorzy zostali nie maja pojęcia nie walczą o nas bo boja się to nie jest to samo co pare lat temu tam jest tylko ważny system i nic więcej nie polecam tam pracy przykre ale prawdziwe poszukaj sobie innego domu do pracy

Gość..............

Dzień dobry, jestem tu gościem i interesuje mnie dobro mieszkańców. Wszyscy mówią tylko o pracy, notabene w dzisiejszych czasach bardzo ważnej sprawie, tylko że problemów w każdej pracy znajdzie się mnóstwo, a nikt nie pisze o ludziach zamieszkujących DPS. Czy w takiej atmosferze między pracownikami jest im dobrze? Czy może boją się czegoś i dlatego są cicho, a nie dlatego, że jest tam nieźle. To nie ich wina, że muszą w DPS mieszkać . Gdy jest się młodym nie myśli się o tych sprawach i nigdy nie wiadomo, czy któraś z tych osób pracujących w DPS będzie na miejscu tych starszych ludzi. Warto o tym pomyśleć. Do pracy w takim miejscu musi być powołanie............ Na każdym stanowisku. Jeśli ktoś może mi odpisać to proszę o informację jak czują się podopieczni w tej placówce. Czy czują się bezpieczni........w każdym tego słowa znaczeniu. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy wszystkim. Gość

wredna baba
@Gość..............

proszę gościu źle się czują bo faszerują ich lekami a oni chodzą jak narkomani i nie wiedzą co się nimi dzieje i o tych leków mają zaburzenia zapamiętywania tego co było kiedyś jak trzeba być okrutnych żeby to zrozumieć...........................

Sylwia
@wredna baba

Napisałaś, że mieszkańcy DPS Syrena nie są dobrze traktowani. Sugerujesz, że podaje im się niepotrzebnie leki. To dosyć poważny zarzut. Wydaje mi się, że po prostu wielu z nich musi brać lekarstwa, bo tak zalecił lekarz, ale to tylko moje przypuszczenia. A jaka jest atmosfera?

Wojtek 11
@Gość..............

Niewiele, a właściwie nic c nie jestem w stanie powiedzieć o DPS "Syrena", gdyż przebywam w DPS "Leśny" przy ul Tułowickiej w Warszawie, zamieściłem opinie i odsyłam do niej w razie dalszych pytań proszę przesłać na adres wojtekposs@gmail.com. Pozdrawiam.

Jak jest z pakietem medycznym w DPS Syrena? Można dołączyć rodzinę?

Można

Praca w Syrenie nie należy do lekkich ale jeżeli ktoś lubi pracę z ludźmi starszymi i robi to z pasją i oddaniem to zadowolenie jest bezcenne. Jeżeli ktoś szuka pracy żeby obijać się i leniuchować to odradzam. TO MIEJSCE PRACY DLA LUDZI Z PASJĄ, ENERGIĄ I ZAPAŁEM.

Mała
@Paweł

Pracy jest dużo, czasu mało. Nie jest to praca dla osób, które nie lubią się przemęczać.

Natalia

Czy aktualnie potrzebujecie pracowników? Jakie zabezpieczenia sanitarne zostały wprowadzone z powodu pandemii?

pes

Nie polecam DPS Syrena komukolwiek, czy to potencjalny pracownik czy (szczególnie) mieszkaniec. Różne tam dzieją się rzeczy, nie dla ludzi o wrażliwych sercach. I to nie są sugestie.

Justyna

Warto starać się o pracę. Narzekaliście trochę na pracę a jak jest aktualnie?

Irek

Komuś pomyliło się forum firmy z maglem!!! Mam nadzieję, że dobrze się pracuje i dlatego nie piszecie.

@Irek

Wymagania: wykształcenie średnie, co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego, pożądana książeczka Sanepid, mile widziany dyplom w zawodzie "Opiekun w Domu Pomocy Społecznej". Obowiązki: zaspokajanie potrzeb Mieszkańców w zakresie usług bytowych, opiekuńczych, wspomagających, świadczenie usług opiekuńczych dla Mieszkańców Domu zgodnie z wyznaczonym rejonem opiekuńczym, realizowanie programu usprawniania psychicznego, fizycznego i społecznego Mieszkańców, stały kontakt z Mieszkańcami DPS, rozeznawanie ich potrzeb i zainteresowań, serdeczny, życzliwy i taktowny stosunek do Mieszkańców Domu, wykonywanie czynności pielęgnacyjnych: mycie, kąpanie, pampersowanie, ubieranie Mieszkańców, pomoc Mieszkańcom w stołówce DPS podczas spożywania posiłków oraz w pokojach mieszkalnych, opieka nad Mieszkańcami podczas wyjazdów na medyczne konsultacje specjalistyczne, aktywne uczestnictwo w organizowaniu czasu wolnego dla Mieszkańców DPS: spacerowanie z Mieszkańcami, czytanie Mieszkańcom prasy i książek ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych przewlekle, aktywny udział w imprezach kulturalno-rekreacyjnych organizowanych przez Dom. Takie wymagania podał inny DPS w Warszawie, a w DPS SYRENA jest tak mało opiekunów pracujących bezpośrednio przy mieszkańcach , że opiekunowie mają czas tylko na zmianę pieluchomajtek / około 70 szt./ 3 razy na dobę oraz w razie potrzeby , przygotowanie kanapek dla około 70 osób na śniadanie i kolację, podanie posiłku i nakarmienie tych, którzy sobie sami nie radzą z jedzeniem, kąpiele albo asysta przy kąpieli, rozłożenie upranych ubrań i pościeli, golenie, pozostałe czynności np. wyprowadzenie osoby potrzebującej asysty przy chodzeniu do toalety, wykonują biegiem pomiędzy wymienionymi powyżej. Ciężka jest tu praca i nikt nie docenia wysiłku pracujących tu osób, mówią że opiekunowie są nieudolni, a tak naprawdę ten DPS jest na wysokim poziomie i mieszkańcy którzy potrafią jeszcze docenić ich trud są wdzięczni za pomoc i opiekę a spacery czy cztanie gazet to są usługi o których mogą tylko pomażyć bo taka ilość ??? opiekunów i pokojowych / asystentek opiekunów nie jest w stanie sprostać temu wszystkiemu / zaspokoić potrzeby 150 mieszkańców/ , mimo najszczerszych chęci. Po skończonym dniu pracy wracają do domów w spoconej , mokrej bieliżnie, bo pracują w pocie czoła nie słysząc za to dobrego słowa tylko wieczne "za mało i nie tak". Przychodzą tu ludzie do pracy i odchodzą po 2-3 miesiącach bo młodzi nie chcą tak pracować a doświadczony opiekun znajdzie sobie pracę w DPS gdzie wykonuje sie takie usługi jakie są podane w wymaganiach podanych na początku tej opinii, bo nie samymi pieluchomajtkami, jedzeniem i myciem żyje starszy człowiek potrzebujący drugiego człowieka / nie robota sterowanego przez system komputerowy zainstalowany w DPS SYRENA/.Pozdrowienia dla opiekunów i pokojowych-asystentek opiekunów, wytrwałości i siły i mimo wszystko uśmiechajmy się do siebie , bo mieszkańcy tego domu potrzebują miłej i przyjaznej atmosfery w jesieni swojego życia / schorowani i często opuszczeni przez swoje rodziny/. Nikt chyba nie chciałby żeby jego potrzeby u schylku życia były realizowane przez opiekuna-robota ze smutną, zmęczoną twarzą. Personel tego domu jest bardzo oddany mieszkańcom i w skrytości oczekuje za swoją pracę choć odrobinę uznania a jeżeli nie to chociaż żeby mu w pracy nie przeszkadzać.

alicja
@Irek

Może komuś się pomyliło ale czasami dobrze wiedzieć z kim się pracuje.Kobieta na stanowisku i zajmuje się żonatymi facetami ? Ciekawe na jak wysokim stanowisku pracuje?Skoro dla niej to nic rozbicie związku to raczej nie ma swojej najbliższej rodziny i nie rozumie co to znaczy małżeństwo

Daria

Każdy zdaje sobie sprawę, że praca w DPS Syrena nie jest ani łatwa ani lekka. Jeśli ktoś się decyduje na taką pracę-misję to powinien mieć więcej zrozumienia .

Zostaw merytoryczną opinię o DPS Syrena - Warszawa

• Jak się pracuje w DPS Syrena?

Zobacz opinie na temat firmy DPS Syrena tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DPS Syrena?

DPS Syrena