Uber Poland Sp. z o.o.

Opinie o Uber Poland Sp. z o.o.

Adrianek

Witam, jak to jest w końcu z tą kontrolą ITD jak nas złapią i wlepia 8-10 tys to nie podpisujemy nic ? i idziemy z tym do Ubera i oni to ogarniają ? Rozmawiał ktoś z kierowców z nimi na ten temat bo ja miałem własnie podjechać i dopytać ale jakoś mi nie po drodze :)

Cytryna
@Adrianek 20.10.2017 00:15

Czytałeś regulamin Ubera ? To co się głupio pytasz... Idź tam i poproś o warunki umowy. Wyraźnie napisane że zrzekasz się wszelkiej pomocy prawnej od Ubera.

Georg

A jest jakiś problem z osobami z Ukrainy? Albo po prostu trzeba jakąś bzdurę powiedzieć?

Staszek

Jak zacząłem liczyć opłacalność UBERA dla kierowcy (sam o tym myślałem) to wychodziło bardzo nędznie. Ba gorzej niż nędznie. Najprościej jest obliczyć wartość amortyzacji samochodu używając oficjalnej stawki ryczałtu - 0,83pln za kilometr . Pamiętając że to wartość z 2007 roku i jest ona dziś mocno zaniżona, przyjmijmy więc 1pln, co w moim przekonaniu cały czas jest wartością zbyt niską. Jest to nasz koszt (ale nie koszt księgowy - nie odliczamy go od należnego podatku) który w jakiś tam sposób obejmuje przyszłe naprawy (które będą konieczne szybciej w końcu jeździmy więcej), zwiększone zużycie materiałów ekspolatacyjnych, oraz oczywiście benzynę. Dalej zakładając że średnia stawka za kilometr wyniesie 2pln (licząc opłatę za wejście + za minutę+ to że czasami jeździmy za więcej), po odliczeniu prowizji UBERA zostaje nam 1,50pln. Od tego płacimy podatek dochodowy 19% (nie bawię się tutaj w dokładne wyliczenia wpływu kwoty wolnej od podatku, ZUS itp...) czyli zostaje nam ca. 1,20 pln od czego odliczamy 1pln czyli zostaje nam 0,20 pln za kilometr!!!! Wniosek Uber jest spoko jako forma dorobienia, przy własnym samochodzie w momencie kiedy są najwyższe stawki za kilometr. Jezeli mam samochód i chce dorobić krótko terminowo (np. miesiąc) to spoko. Jeżeli mam własny samochód i pojeżdzę w weekendy, święta czy inne "drogie terminy" to też fajnie. W innym przypadku będę zarabiać kasę i ta kasa będzie w portfelu i może nawet będę czuł się dobrze, aż do momentu kiedy będę musiał zacząć wrzucać kilka tysięcy złotych na naprawy i kupić nowy samochód po 2-3 latach jeżdżenia. No właśnie zakup samochodu. Zapomnijmy o tych 20 groszach za kilometr. policzmy inaczej. Po prowizji i podatku zostaje mi 1,20 pln. 200 tysięcy kilometrów to limit dla dzisiejszych samochodów a więc mój przychód wyniesie 240 tysięcy złotych - spalanie 6l/100 km (trudne do osiągnięcia w mieście w korkach a gaz to większe koszty napraw zresztą niech każdy sobie policzy) to około 65 tyś na benzynę - minus materiały ekspoloatacyjne (hamulce , przeglądy, olej, płyny, opony) powiedzmy 10 tyś - minus naprawy, to trochę loteria ALE trzeba liczyć zawieszenie, remont silnika, rozrząd a może koło dwumasowe w dislu a może skrzynia biegów + inne drobniejsze rzeczy powiedzmy 20 tysięcy (tyle ile przez powiedzmy 8-9 lat normalnego użytkowania). Zostaje 145 tysięcy więc wygląda to dobrze ba doskonale ale MINUS wartość samochodu (używana fabia na gaz za 10tyś nie wchodzi tutaj w grę, to zupełnie inna kalkulacja, to musi być samochód nowy albo max. jedno dwu letni powiedzmy minimum 35tyś - sprzedamy grata za 10 tyś więc 25 tyś kosztu) więc 120 tysięcy. To teraz ile muszę jeżdzić - wersja 3 lata zysk 40 tysięcy rocznie, "netto" w sensie na rękę oznacza 20pln/h przy 2 tysiącach godzin pracy na rok (tyle ile na etacie). Oznacza to że miesięcznie muszę zrobić prawie 5600 km. NIech kurs to będzie średnio 7 km znaczy to że muszę zrobić 800 kursów na miesiąc czyli 40 dziennie (przy 20 dniowym miesiącu pracy), przy 10 godzinnym dniu pracy oznacza to 4 kursy na godzinę . NIE JEST TO REALNE - średnia prędkość wynosi 28km/h nie do zrobienia w mieście gdybyśmy jeżdzili nonstop, a gdzie czekanie na zlecenie które może trwac i 30 minut i więcej, gdzie siusiu :) , a gdzie czekanie na klienta który już schodzi albo nas zwyczajnie szuka. Więc inaczej. Opcja 5 lat. Ogólny zysk trochę mniejszy bo dodatkowe 2 lata jazdy to dodatkowe 10 tyś kosztów (z grubsza palcem po wodzie) więc powiedzmy 110 tysięcy zysku. Na rok to juz tylko 22 tysiące, na miesiąc to 1833 pln netto(odpowiednik płacy brutto 2 535 na etacie), na godzinę 11 pln „netto”. Na miesiąc musze zrobić prawie 3,5 tysiąca km. Średni kurs to cały czas 7km. Na miesiąc 500 kursów, na dzień 25. Odległośc do przebycia to 175km więc średnia to 17,5km/h więc już bardziej realna (możemy sobie pozwolic na dwie wizyty w łazience). Generalnie zarobki na poziomie lidla lub biedronki lub mcdonalda... Do powyższego dochodzi kilka ryzyk: odpowiedzialność cywilna w przypadku wypadku, chorujemy nie zarabiamy, wakacje nie zarabiamy, samochód może się zepsuć po tygodniu pracy – to się zdarza, więc konieczne żródło finansowania naprawy, plus inne o których pewnie mogą więcej powiedzieć doświadczeni taksówkarze lub uberowcy. Moja konkluzja: Uber w Polsce funkcjonuje na dużej rotacji kierowców. Jedni odchodzą, inni przychodzą i tak to się tak kręci. Po pięciu latach, zorientujemy się że nasze zarobki wyszły BARDZO miernie a do kupienia mamy samochód, na który pewnie nie mamy gotówki. A wielka szkoda, bo opcja wyglądała na fajną. Dodatkowa informacja: w berlinie średnia użyteczna stawka za km to 1,7 € - około 7 złotych a koszty podobne WIĘC TAM TO SIĘ OPŁACA.

Księgowy mafii.
@Staszek 31.10.2017 12:10

Na dziś 2,50 za km to minimum żeby 4 litery ruszyć z miejsca.

Koleżka

W aktualnej ofercie Uber Poland ma duże potrzeby kadrowe głównie potrzebują kierowców. Czy jest jakaś poprawa sytuacji?

White E.

Serwus, Mam własne auto, pracę 8h dzień (sporadycznie dłużej), średnio 5,6 tysiąca na rękę, umowa o pracę. Ale dorobiłbym jeszcze. Żaden grosz nie śmierdzi. Zatem pytanie do kierowców Ubera, jeśli jeździłbym miesięcznie 50-70h, ile otrzymałbym od Ubera? Uśredniając oczywiście. ZUS, paliwo, księgową, podatek dochodowy sam sobie odliczę. Interesuje mnie kasa otrzymana od Ubera. Gdańsk. Wdzięczny będę za informację zwrotną. :)

Ryniu

Niektórzy tak narzekają ale ja ciągle widzę jeżdżące samochody Ubera. Nikt nie mówi, że tu zarabia się jakieś wielkie kokosy ale daje sie z tego normalnie żyć. Nikt nie mówił, że będzie tak bardzo dużo!!

Number1
@Ryniu 14.10.2017 22:56

A Ty jeździłeś ? Przecież 80% ludzi w Uberze to są osoby które pracują krócej niż 1 miesiąc, czyli na samochodach z wynajmu do 1 wypłaty...

AjronMan

A jak to wygląda gdy właśnie ktoś nie ma swojego samochodu? Uber wypożycza samochód? Jeżeli tak to jak to dalej wygląda?

AjronMan

dupper
@AjronMan 12.10.2017 16:22
Siema. Ile trzeba wyjezdzic w uberze, zeby przyrobic z 500-600 zl miesiecznie? Nie mam swojego samochodu. Pozdrawiam....

50-60h

Sceptyczny

Takie pytanie mam, czy uber jako praca dodatkowa jest opłacalny? Nie znam się na prawie podatkowym, ale czy dobrze myślę, że jeśli mój 'glowny' pracodawca odprowadza ZUS, to nie musiałbym już robić tego jeżdżąc dla Ubera?

olo
@Sceptyczny 09.10.2017 16:17

zus będziesz płacił jedynIe zdrowotne. około 280 zł miesiecznie. no i podatki 18 %

KRK

Uber zyskał w dużej mierze taką popularność przez dwa czynniki. Pierwszy to łatwość zamawiania samochodu i rozliczania się, a drugi to niechęć do taksówkarzy. Niestety są oni (taksówkarze) w dużej mierze sami sobie winni - aparycja rodem z PRL-u, rozlatujący się i śmierdzący samochód oraz naciąganie (lub nawet oszukiwanie) klienta to główne zarzuty wobec osób wykonujących ten zawód nie tylko w Krakowie ale i w całej Polsce, czy nawet na świecie. Ale, trzeba zauważyć również drugą stronę medalu. Widziałem również (w Krakowie) wielu taksówkarzy, którzy są naprawdę OK. Potrafią się zachować, wysłowić a ich samochody są bardzo przyzwoitej (dobrej) jakości i klasy. Jeżdżą dobrze i kulturalnie. Wiem, że wiele osób temu zaprzeczy, ale to są moje spostrzeżenia. W ostatnich latach wiele się zmieniło w Krakowie, chociaż w innych dużych miastach pewnie również jest podobnie. Dlatego uważam, że nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Przez ten ponad rok pracy dla Ubera widziałem również, co robią niektórzy klienci w taksówkach. Nierzadko są agresywni, pijani, wydzierają się jak na stadionie, machają rękami często w okolicach twarzy kierowcy, nie chcą płacić za kurs itp, itd. Ja również miałem takich pasażerów więc wiem jak to jest. Taki pojedynczy klient potrafi zepsuć cały dzień, więc też nie dziwię się, że taksówkarze z wieloletnim stażem robią się często gruboskórni. Kierowcy Ubera to osoby bardzo często w wieku około 25 lat. Ulegają intensywnej reklamie Ubera i przyjeżdżają do Krakowa z okolicznych miejscowości aby (zwłaszcza w weekendy) "wyjeździć" jak najwięcej pieniędzy. Śpieszą się aby zrobić jak najwięcej kursów, nie znają miasta, często wykonują gwałtowne manewry (zwłaszcza kierowcy którzy nie jeżdżą swoim samochodem). Jest też już bardzo dużo Ukraińców jako kierowców, którzy nie są zaznajomieni z naszymi zwyczajami na polskich drogach. W takich warunkach nie trudno o przytarcie samochodu, rozbity klosz świateł, konflikt z taksówkarzami, Urzędem Skarbowym, Urzędem Miasta, lub Policją, a stawki za jazdę są niewielkie. Do Was należy ocena opłacalności jazdy dla Ubera. Po co to wszystko piszę? Ponieważ gdy ja zastanawiałem się jak wygląda praca dla Ubera i czy można na tym zarobić, to brakowało wypowiedzi w internecie, które przedstawiałyby konkretne rozliczenia i merytoryczne wypowiedzi. Mam nadzieję, że komuś moje doświadczenia pomogą. Trochę się rozpisałem :).

Kolonek

Każdy może sobie wybrać w jakiej korporacji chce jeździć! Jak Uber nie pasuje to idźcie do innego. Po co to pisanie bzdur i biadolenie na forum, nigdzie nie jest lekko a jak człowiek się stara to na swoje wyjdzie.

Rodostomus

Na co wy narzekacie policzki. Przecież gdyby nie wizjoner Kalanick to byście byli bezrobotni i na zasiłku, no chyba że w przypadku Ukraińców łopatowalibyście na budowie. Zarabiacie lekko ponad 1500 i jeszcze wam mało?

UBER

Nic się nie bójcie . Rząd nie zablokuje ubera ponieważ z KAŻDEGO (!) kursu przewoźnik odprowadza POLSKI (!) podatek vat . Jak myślicie ilu taksówkarzy rozliczyło KAŻDY (!) kurs jaki wykonali ....hmmm... zero?

Pier

Trzeba się odwołać. Spokojnie można. Póki można. Od kiedy to do prywatnego przejazdu może być kontrolowany przez ITD? Bzdura. Kontrola pojazdu do 5 osób łącznie z kierowcą? Proponuję zapoznać się z rozporzadzeniem w zakresie kontroli przewozu drogowego i przeczytać dokładnie ustawe o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r. ze zmianami. A i postępowanie wg ustawy Kpa A tak na marginesie to proponuję zobaczyć zmiany do ustawy o transporcie drogowym. Działalności w tym już niedługo bowiem nikt nie spełni wymagań. nawet w mediach podawane są dziwne kwoty kar. Propozycja pierwszej kontroli 20 tys. zł, Kolejne 50 tys. zł w ciągu tego samego roku kalendarzowego, a dalej.

Oldboy

Możesz napisać coś bliżej? Kiedy otrzymałeś karę i jak się do tego ustosunkowała UBer?dzięki

Człowiek

Wszędzie brakuje ludzi do pracy to mnie nie dziwi , że Uber też potrzebuje kierowców. Czy sytuacja w firmie poprawiła się troszkę? Teraz idzie jesień to będzie więcej klientów, więcej zarobku. Ostatnio jakoś tak mało piszecie?

Olek

@tomcwa3 W zupełności się z Tobą zgadzam. Skończyły się czasy, że stali na postoju i jednym kursem zarabiał sporo kasy. UBER jest wszędzie, krótko sie czeka i do tego rachunki są całkiem przyzwoite na każda kieszeń. Już zapominamy, że niedawno taksówka to trochę jak luksus.

Dominika

Chętnie dowiemy się więcej o Waszych doświadczeniach z pracy w Uber Poland oraz opiniach, jednak bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Przypominam, że wszystkich użytkowników obowiązują zasady regulaminu. Zależy nam na tym, by osoby, które odwiedzają wątek m.in także dzięki Waszym wpisom mogły dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Uber Poland. Merytoryczne, zgodne z regulaminem opinie będą w tym najbardziej pomocne.

Bodzio

Uber Poland z całą pewnością nie ma najlepszego okresu w swojej karierze ale generalnie tak bywa raz lepiej raz gorzej. Wolny rynek w gospodarce to najlepsze lekarstwo. Jestem pewien, że firma stanie na prostą i będzie można powiedzieć coś przyjemniejszego.

Kuba

Czasy , że taxi to był świetny biznes już dawno minęły. Taxi czy Uber to najnormalniejsza praca często na własnej działalności. Wiem jedno, że jak jest konkurencja to klienci wygrywają ponieważ stawki przynajmniej nie wzrastają. Jeszcze trochę a będzie spokój.

Mamba

Wcześniej taksówkarze zawsze strasznie narzekali teraz kierowcy z Ubera. Czy to jakiś sposób na klientów? W tym zawodzie kokosów nikt już nie zarobi, jedynie na normalne życie.

Jeździłem uber

Nie opłaca się jeździć na uber. Konkurencja raczej dla MPK niż taxi. Jedyne co może ratować to mnożnik, w trakcie którego nikt nie zamawia bo w tedy każdy albo idzie na autobus, albo dzwoni po taxi. Jeżdżenie w dzień stawka 1,3 - jeździsz w nocy 1,3 (taxi ma 2 taryfę która rekompensuje zarwaną noc), wyjazd poza miasto dodatkowo dostaje się 10 zł śmiech na sali. Jeśli ktoś wiąże z tym swoją przyszłość i jeszcze nie zaczął to niech weźmie sobie do serca to, że na tym nie zarobi - a jeśli myśli o wystawieniu swojego auta to w ogóle niech zapomni, ponieważ auto zniszczy i zarobi może 5 zł za godzinę ( wystarczy na miskę ryżu), a kupując wodę dla darmozjadow którzy myślą że są klientami wyjdzie jeszcze na minus....

tomcwa3
@Jeździłem uber 11.08.2017 10:43

Hahahah jak śmiesznie czyta się takie komentarze. Jesteś z Wawa Taxi? Grosik? Zanim zacząłem jeździć poczytałem sobie i faktycznie takie komentarze mnie odstraszały. Jednak się skusiłem, no bo lubię jeździć autkiem i poznawać ludzi. Zarobki? Czas pracy? Ktoś pisał, że jak w biedronce. Nie, co najmniej dwa razy większe a nie nosisz towaru tylko jeździsz furką, gdzie Ci nawigacja pokaże :) I widać kto pisze takie komentarze - taksówkarze. Stoicie ciągle i "za tyle to ja się nie ruszam". Jeżdżąc w Uberze kursy są non stop. Bez przerwy. WIęc nawet jeśli stawka jest niska, to jeździsz cały czas i zarabiasz więcej niż w taksówce, to jest ta różnica. Koszt dojazdu? Aplikacja łapie Ci pasażera, do którego masz najbliżej czyli dojazd 1-3 km. Przez ostatnie 3 miesiące nie czytałem komentarzy bo jeździłem i ZARABIAŁEM PIENIĄDZE, wiecie co to znaczy? Nie stałem, nie naciągałem, wszystko jest przejrzyste i fajne. Nie to co Wy, blokowanie aut, obelgi, frustracja. Rozumiem ale trzeba się pogodzić, również możecie jeździć, ja sobie specjalnie zrobiłem licencję na przewóz osób, żeby mieć spokój. Koszt 240 zł za egzamin + psychotesty i badania lekarskie. Tym się różnicie a gadacie na Nas jakbyśmy byli jakimiś złodziejami. Podatki? Każdy kierowca musi mieć działalność gospodarczą. Tonący brzytwy się chwyta i dobrze, również bym tak robił ale jeżeli nie potrafisz wygrać z konkurencją to się do niej dołącz albo zginiesz. Prosta stara zasada. PS: piszę teraz, bo autko w warsztacie :)

Piwek

witam.pracuję jako taxi w wawa od 4 miesięcy. nie jestem wrogo nastawiony do Ubera bo twierdzę że to Państwo traci i to ono powinno walczyć z szarą strefą. Ja muszę płacić ZUS skarbowy pilnować dokumentacji tupu taksometr terminowe płacenie zus skarbowy bo.... KARA na zmienie robie od 200 do 300 km . zużywa się wszystko dosłownie po kolei a auto mam dobre. to są koszta . życia rodzinnego nie ma bo PRACA bo trzeba ZUS i US zapłacić i na naprawy auta zarobić. widzę jak często goście w firmowych autach a teraz ukraińczycy jeżdżą i nie majà obowiązków wobec państwa i kary mają gdzieś i posty gości od ubera tyu czego chcecie od nas to mnie zalewa. Zainwestuj w swoje to zobaczysz o co chodzi a nie cudzym autem jezdzis i kosztów nie masz ani odliczeń bo przy 1 aucie na VAT się w ogóle nie opłaca . pokaż że jesteś taki kozak i zarobisz na rodzinę i odłożysz a nie się dziwisz. POstaw sìę z2 strony . i tyle.

Darek
@Piwek 06.08.2017 10:03

kto Ci zabrania do uberA przejść?

Uberek

Witam,ciekawe opinie o ubierze można tu wyczytać.Jestem kierowcą ubiera w Krakowie i nie narzekam.Tak zmiany po 12 godzin ale można w tym czasie i do domu podjechać i sprawy pozałatwiać.Zarobki? jeżdżę na % i tygodniowo poniżej 1000 nie schodzę a podobno sezon martwy bo wakacje.Kasa się zgadza,ludzi się poznaje,autko nowe.Nierozumiem po co w waszych wypowiedziach tyle jadu.pozdrawiam normalnych

Kolo

Wielu taksówkarzy oraz kierowców Ubera narzekają ale nikt nie odchodzi!

ube

Witam, jeśli chodzi o zarobki uber ja znalazłem ciekawą opinie, która po mojej przygodzie z uberem jako kierowca oddaje całkowicie obraz rzeczywistości(usunięte przez administratora)

Tomek ma domek
@ube 29.07.2017 14:58

Podaj proszę jeszcze raz ten link bo został usunięty a było tam kilka mądrych rzeczy.

Tomek ma domek
@ube 29.07.2017 14:58

Loluś

Wszędzie mogą być odstępstwa, nikt nie jest w stanie kontrolować każdego pracownika cały dzień!! I tu dokładnie widać jak niektórzy nie dbają o opinię firmy w momencie takich zawirowań, mogących zachwiać stabilność firmy wypracowaną przez dużą grupę ludzi!

Była fanka Ubera

Na początku Uber to był dobry, działający, czysty samochód i pachnący Pan lub Pani. Teraz rozklekotane stare auto, w którym coś piszczy i przerywa oraz nieciekawie pachnący Pan, który na dodatek nie wie jak jechać... taka sytuacja, już nie pierwszy raz...Trochę wstyd drogi Uberze.

Obserwator

Widzę, że Uber tak się rozwija że aktualna lista ofert pracy dla kierowców w całym kraju jest bardzo długa ! Zastanawiam się co się zmieni i co z tego wyniknie?

Koloseum

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, Uber ciągle ma klientów ale narzeka.

Viovita

Witam, niestety posiłkuję się wiedzą z opinii, które Państwo przedstawiacie tylko z okolic Warszawy a jestem z Katowic, ale może skoro to jeden UBER to nie będzie to miało znaczenia skąd. Znalazłam ogłoszenie na Śląsk o współpracę z nimi na warunkach 45% od obrotu, dają nowy samochód z ubezpieczeniem i kartą paliwową Orlen, umowa na minimum 7 dni, wymagane minimum pracy to 58h tygodniowo i odprowadzenie do tego 80pln tygodniowo, wystarczy tylko "bycie kierowcą" na umowę zlecenie lub kierowcą z działalnością. Czy to tak pięknie wygląda czy istotnie można w ten układ wejść jak się ma ochotę do pracy a nie do stania w krzakach? co zostało tu gdzieś w komentarzach wspomniane ;) Z góry dziękuję za pomoc w ogarnięciu tematu.

grgrgr
@Viovita 13.07.2017 17:12

nie polecam nie da sie zarobic

qwerty

Nie polecam. Oprócz ceny przejazdu, za każdym przejazdem pobierają dodatkowo 5 zł z konta tytułem trudnym do zdefiniowania ( w poleceniu tytuł - pojawia się wiele wnoszące do sprawy info: uber). |. Myślimy, że zapłacimy np. 10 zł, do tego po sprawdzeniu konta okazuje się, że pobrano dodatkowo 5 zł, a co za tym idzie faktycznie przejazd kosztował 15 zł. Czasami może wyjść drożej niż taksówką. Ukryte opłaty. Oszustwo i naciąganie ludzi!

Uberek
@qwerty 11.07.2017 12:56

Co złotówo ?? Myślisz , że kłamstwem coś zdziałasz??

Kolo

Czy zmiany jakie są proponowane mogą ulepszyć pozycję Ubera czy wprost przeciwnie? Pytam ponieważ przymierzam się do [podpisania umowy z firmą i to może być ważne.

pieczywo
@Kolo 05.07.2017 12:48

Takich firm jak Uber jest 20. Umocni, nie umocni to i tak stawki w Uberze będą na granicy opłacalności bo to nie ich samohody jeżdżą. Oni tylko biorą prowizje. Jeśli komuś się nie uda i rozwali sobie auto to za 2 dni znajdą kolejnego kto będzie dla nich jeźdżił. W Warszawie 3/4 kierowców to Ukraińcy, a 80% kierowców pracuje nie dłużej niż 2 miesiące... Tak czy siak zawsze można spróbować.

lorak001

Jestem kierowcą Uber od grudnia i choć kokosów faktycznie nie ma, praca bywa bardzo ciekawa, ludzie również, a do najcięższych nie należy. Zarobek zależy w jakich godzinach się jeżdzi, i to bardzo. ZObacz tu pierwsze wrażenia z początków z aplikacją UBER http://umyslmilionera.pl/2017/01/31/pierwszy-miesiac-jako-kierowca-uber-wrazenia/

Adas

Panowie i panie stworzylem aplikacje NoAkcyza mozna na niej kupic litr wodki za 10 zl a paczke paierosow za 5 zl mozecie wystawiac nawet komentarze co do dostawcow i nie przejmujcie sie ze wszyscy mowia ze to nielegalne ( w sumie spoko ja sie nie boje najwyzej dostawca dostanie mandat albo pojdzie siedziec).... Ci na gorze powiedza napewno tak jak w sprawie ubera ze to sklepy nie chca konkurencji a trzeba isc za postepem techniki.... wlasnie przygotowywuje druga aplikacje paliwaonline...

KRK
@Adas 28.06.2017 03:00

Jeżdżę ponad rok w Krakowie dla Ubera. Podczas rozmów z tymi kierowcami Ubera, którzy są zadowoleni, uderza mnie jedno. Oni nie potrafią liczyć kosztów prowadzenia tej działalności. Odliczają od przychodu 25% prowizji dla Ubera i koszty paliwa, a całej reszty już nie. A trzeba jeszcze odjąć VAT (który powinien zapłacić Uber), amortyzację samochodu, podatek dochodowy, księgową, ubezpieczenie (przynajmniej OC), myjnie, naprawy i wymianę części (płyny, klocki hamulcowe, opony itp, itd), ZUS (lub KRUS). To wszystko sprawia, że jazda dla Uera jest nieopłacalna, więc po kilku - kilkunastu miesiącach kierowcy rezygnują, a na ich miejsce wchodzą nowi pełni entuzjazmu i nadziei na łatwą, lekką i dochodową pracę. Pozostaje niesmak i samochód, który zaczyna się dopominać o poważniejsze naprawy, bo taka jazda po mieście bardzo go wyniszcza. Moje zarobki dla 176 godzin w miesiącu (odpowiednik pełnego etatu: 22 dni przez 8 godzin dziennie) to przychód bliski 6 000 zł minus: - 1500 prowizja dla Ubera (25%), - 1200 paliwo (gaz), - 345 Vat (kierowca płaci za Ubera), - 1150 ZUS lub KRUS = 130, - 1500 amortyzacja. Wartość mojego samochodu to 33 000 (z gazem). W tej kwocie zawierają się również wszystkie koszta związane z naprawami, wymianą opon, płynów, ubezpieczeniem OC, myjnią itp, itd. - 130 księgowa Po odjęciu wszystkiego wychodzi 180 zł (lub 1200 przy KRUS-ie), Od tego należy jeszcze odjąć podatek dochodowy. Z rozmów z innymi kierowcami w Krakowie wynika, że mają bardzo podobną kwotę przychodu z jazdy dla Ubera. Do tego jeszcze należy dodać ryzyko kontroli Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta Krakowa i Policji. Sami oceńcie, czy gra jest warta świeczki. Jak tylko kierowca połapie się, że to tak wygląda, to rezygnuje. Na jego miejsce jest już następny pełen zapału i nadziei na dobry zarobek, bo reklama Ubera działa bardzo dobrze.

młody

Dostałem propozycję pracy w uberze za biurkiem. Coś możecie powiedzieć na ten temat?

Kolo

Jak to jest z tymi samochodami w firmie Uber? Korzystam z usług firmy a czasami z taksówki i uważam , że wolny rynek najlepiej uzdrowi tą działalność. Wiele branż w gospodarce ustabilizowało się jak wszedł wolny rynek.

Atruista

Tak, podobno każdy kierowca będzie musiał być faktycznym właścicielem auta którym jeździ. Poza tym każdy kierowca będzie musiał mieć działalność.

CHecheszki z złotówy :)

Widzę, że złotówy piszą większośc komentarzy, w tym tez gdzie jeździli i się nie opłaca bo 6 zł za godzinę :) Jestem kierowcą ubera i czekam aż złotówy się popłaczą, gdy Uber będzie w 100% legalny :) Zarobić się da i to ładnie, ale trzeba jeżdzić a nie stać na wylogowaniu w krzakach :) Jeżdżąc dla kogoś wynajmowanym autem niespecjalnie bo wychodzi 9-10 zł na godzine do ręki ( 6 zł ? hahahah dobry tekst złotówy ) ale podpiąć się pod kogoś swoim autem już jak najbardziej bo stawka wychodzi i 20 zł na czysto. Działaność ok, ale zarobkowo gorzej gdy ma się pełny ZUS choć z 3 do ręki zostaje za około 200h pracy więc nie jest źle. Taksiarze tylko strzelają sobie w stopy tym co robią i psują i tak już fatalną opinię o sobie :) Pozdrawiam serdecznie kierowców Uber i pasażerów naszych i czekam na pianę taksiarzy :)

Uberowiec
@CHecheszki z złotówy :) 21.06.2017 13:42

A świstak siedział i zawijał w sreberka.......

Kolo

Czy słyszeliście o propozycjach zmian dotyczących Ubera-a?

Chris-poz

Jestem pasażerem Ubera od ponad roku. Często wyjeżdżam słuzbowo do Warszawy (2 razy w miesiącu). Zawsze korzystałem z Taxi, ale teraz tylko z Ubera bo oni w Taxi nagminnie mnie próbowali oszukiwać na trasie z punktu A do B. Zawsze pod dworcem jak wsiadałem do taxi do dyskretnie wypytują czy tutejszy, czy na delegację...bo widzieli walizkę....i tę samą trasę na Saską Kępę pokonywałem na wiele sposobów, nigdy nie wybierano najkrótszej trasy jak to robi Uber. Nie twierdzę, że wszyscy tak robią, ale ja zawsze na takich trafiałem, 8 na 10 kierowców "obwoziło" mnie po Warszawie....z Uberem zawsze po tej samej trasie i zawsze zbliżone pieniądze, czyli uczciwie.....

Kolo

Czy mógłby ktoś napisać dlaczego tak piszecie ? Tam pracują ludzie.

znawca
@Kolo 08.06.2017 22:12
Czy mógłby ktoś napisać dlaczego tak piszecie ? Tam pracują ludzie.

no ludzie ale niedorozwinięci.

przemo

Praca fajna ale nie za bardzo oplacalna... Duzo Ukraincow sie przewija, samochod ktorym jezdzilem upalony i brudny. Ale 2100 zarobilem i co z tego że bez umowy, moj wujo tez u niemca robi na czarno i mu dobrze. Ja tam zrezygnowalem z ubera bo jednak te 12h dziennie to duzo.

Księgowość dla ubera

Księgowość dla ubera/ubereat 50% taniej w firmie taxcare zapraszam do kontaktu na nr +48 692 103 180 ewentualnie mailowo na adres. Pozdrawiam. Michał

Fer

Jeździłem w Warszawie 5 dni X 12 h dla Uberpartnera i musiałem przestać z powodów zdrowotnych. Obiecane mi wypłatę na konto, kilka razy wysyłałem nr konta itp ale o pieniądzach zapomnij. A więc tyle o partnerch Ubera. Jeżeli chodzi o farmazony typu "bo nie macie licencji, kogutów,kasy fiskalnej itp" to odpowiem "Pie.dol się". To jest wybór tych co płacą a więc klientów. I czekam na jakieś tzw zatrzymanie obywatelskie. Po pierwsze zadzwonię gdzie trzeba i wam obijemy ryje w "obronie własnej", po drugie spiszę wasze numery, porobie zdjęcia na wypadek gdyby mnie spotkała jakąś przykrość. A wtedy będziecie mieli dluuugi, bezpłatny urlop. A tak nawiasem mówiąc, to się nie opłaci. Jeżdżę nowym A6 bo lubię.

WyprowadźCios
@Fer 27.05.2017 08:06

Ale jesteś grożny ! Czy Twój chłopak o tym wie ?

Driver.

Założyłem DG robie około 1500zł obrotu tygodniowo. 6 tys miesięcznie minus 600 ZUS, 8,5% podatku czyli niecałe 600zł i 1500 na paliwo. Wychodzi 3-3.5tys miesięcznie za około 200h w miesiącu. Trzeba wiedzieć w jakich godzinach jeździć.

Kvazz
@Driver. 13.05.2017 14:21

Tak madra glowo odlicz sobie jeszcze amortyzacje a potem pelny zus i Ci wyjdzie ok 2tys za 200h czyli 10zl na h. Bez zadnych swiadczen i przywilei jak na etacie. W dodatku poczekaj do wakacji albo przezyj styczen i luty z odlozonych kokosow bo wtedy ruchu nie ma. No BRAWO TY!!! Ja tez chce taka super prace... Geniusz???

Der
@Driver. 13.05.2017 14:21

MZK płaci 3500 zł + 600 zł premii, masz bilety wolnej jazdy, płatne urlopy i wszystko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Kolo

@Claudia To bardzo smutne co piszesz i myślę, że powinnaś zgłosić ten fakt na policję. Ale to nie jest wina UBERA tylko ludzi.

Krystian

Niestety Uber nie jest dobrym pomysłem na zarabianie/dorabianie dla osób bez własnego samochodu, ponieważ ciężko znaleźć uczciwych partnerów. Przykładowo firma X-Car (KRS 0000589896), która jest partnerem Ubera-a nie wypłaca należnych pieniędzy swoim kierowcom, oszukuje ich i unika kontaktu. Przez takie firmy Uber schodzi na psy, ponieważ zależy mu na ilości, a nie jakości - wiadomo jak to może się skończyć...

Kvazz

Powiem Wam tak. Ktos kasuje posty ktore zle mowia o uberze. Wszystkie moje postow zostaly usunietych chociaz widze odpowiedz kolegi na jeden z nich. Uber dziala wszedzie.

Claudia

Zostałam oszukana. Zauwazylam dzis spore sumy wychodzące z mojego rachunku bankowego na rachunki Uber do rożnych krajów. Niestety odpowiedzi os strony ubera brak.

Jjj
@Claudia 15.05.2017 12:29

Nie jestes sama. Spotkalem kilkudziesieciu ludzi ktorzy wrocili do taxi bo mieli takie same przypadki po zainstalowaniu ubera. Glownie pieniadze wychodzili na jakas firme zarejestrowana w UK. Nawet nie chieli slyszec o podpinaniu karty do aplikacji mimo ze byla promocja i jechaliby za pol ceny. Ale wlasnie niektorzy musza sie nauczyc na wlasnej skorze.

Kolo

Czy rzeczywiście w firmie UBER jest tak źle i nie ma pomysłu na poprawę?

Zostaw opinię o Uber Poland Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Uber Poland Sp. z o.o.