Uber Poland Sp. z o.o.

Opinie o Uber Poland Sp. z o.o.

Karol

I tu się nie zgodzę. 4W Drive LTD gwarantuje w umowie, że w razie problemów z ITD czy innymi służbami pokrywa wszelkie koszty związane z obsługa prawną czy też karami lub mandatami.

KOT

Uber jest już na rynku kilku dużych Polskich miast od jakiegoś czasu. Nie trzeba być Einsteinem żeby wydedukować że to się po prostu nie opłaca. Pomyślcie, gdyby było to takie intratne zajęcie czyż nie polecilibyście go swoim znajomym, wujkom, kuzynom itp. 9 na 10 taksówkarzy rzuciło by taxi już dawno i jeździło dla Ubera, ale oni wciąż się ogłaszają, nawet mają sponsorowane reklamy na FB, gdzie ludzie komentują i negują legalność tej działalności. Dlaczego żaden z przedstawicieli Ubera nie broni ich dobrego imienia, dlaczego nie są wytaczane sprawy przez tych kierowców którzy zostali pobici lub ich auta zdewastowane przez kierowców taxi, a no dlatego że kierowcy jak i sam Uber wie że działają nie legalnie. Po co sobie robić więcej smrodu. Poza tym niech wypowie się któryś z tych kierowców który został obrzucony jajami, dlaczego Uber się za nimi nie wstawił dlaczego nie wspiera swoich kierowców w sprawach sądowych?? Nie jestem taksówkarzem ani też nigdy nie jeździłem dla Ubera, ale nie powiem rozważałem taką możliwość ale racjonalne myślenie wzięło górę. Jako ciekawostkę podam jak to kiedyś podjechałem po znajomych na jedno z dużych Gdańskich osiedli, to była sobota wieczorem, taksówki podjeżdżały jedna za drugą, w pierwszej chwili nie załapałem dlaczego każdy z tych podjeżdżających taksówkarzy bacznie mi się przygląda, zignorowałem to, zabrałem znajomych i pojechałem. Po jakimś czasie zaskoczyłem że oni myśleli że jestem z Ubera. Jedno szczęście że żaden z nich do mnie nie podszedł z pretensjami bo dostał by gazem ryj i z kopa w jaja.

Kierowiec
@KOT 18.11.2016, 14:55

No to jak prawdziwa faceta byś się zachowała. Gazem w ryj i kopa w jaj.

Mieszko 1

jak dla mnie to jeden tu przez drugiego plecie głupoty,się spieracie nie wiadomo o co. Część jest z różnych korporacji wpisów bo się boją,że klientów stracą i tyle.. Pozdrawiam :)

Wacław

Sprawdź czy to nie jest spółka córka 4 W Drive LTD. Być może po tym jak ściga ich Prokuratura zmienili nazwę i dalej próbują okradać kierowców. Firma jest zarejestrowana w Londynie a właściciel to Tomasz Z.

Mariusz

Jak czytam wpisy na temat 4W Drive to tylko dwie osoby mogą piep...ć takie głupoty. Albo właściciel mongoł Tomek albo Jego parobek Karol.

chernigov

Dlaczego to podczas spotkania w UBER oni nie mówią: 1) że powinieneś być przedsiębiorcą albo pracować jeszcze na jednego pośrednika i płacić jemu odsetek (uber - 25%, firma-pośrednik n%); 2) że musisz będziesz płacić podatek na dochód i VAT dodatkowo; 3) że w Krakowie już są ukarane blisko 20 kierowców. 4) że firma-pośrednik musi wziąć ciebie na pracę na umowę i zaproponuje dodatkową umowę najmu samochodu - schemat wypłaty pieniędzy. Nic nie zapomniałem? To jeszcze nie przeszliśmy do początku pracy.

chernigov

joga
@chernigov 17.11.2016, 22:39

Z tego co wiem, to UBER jedynie pośredniczy za pomocą aplikacji w skojarzeniu kierowcy i pasażera i za to pobierana jest prowizja. W naszych realiach każdy musi spełniać warunki określone prawem. Własna działalność gospodarcza, składki ZUS muszą być odprowadzanie, podatki dla fiskusa też trzeba płacić jak każdy , no i trzeba mieć licencję na zarobkowy przewóz osób. Jeśli ktoś nie chce prowadzić działalności gospodarczej, to może zatrudnić się na umowę zlecenie z firmą która wszystkie te sprawy załatwi. Nie wierzcie w bajki że bez płacenia podatków (własna działalność lub umowa zlecenie) lub bez licencji można legalnie jeździć. Podsumowując - w oparciu o aplikacje UBER można legalnie pracować po spełnieniu wymaganych prawem warunków. Na temat zarobków się nie wypowiadam bo to jeszcze przede mną.

Pol
@joga 20.11.2016, 15:33

a w Anglii, kierowca Uber musi miec licencje, ubezpieczenie, dzialalnosc, sprawdzona przeszlosc , koniec kropka

Arko van basten

Dolaczylem do partnera ecoexpres bo wprowadzaja licencje na przewoz osob. Tzn. Na start trzeba zaplacic okolo 120 zl a potem co miesiac po 90 pln i mozna jezdzic bez strachu o mandaty.. Ale dostalem odpowiedz na maila ze musze wypelnic rowniez umowe najmu auta. Mam swoje auto a w umowie jest napisane ze wynajmujacy czyli ja w ciagu 3 dni od potwierdzenia umowy musi przekazac przedmiot najmu najemcy czyli im wiec o co chodzi? Dla mnie to brzmi jak wkreta/ oszustwo. Mam niby im wg umowy oddac auto czy co jest grane? Napisalem do nich pare pytan czekam na odpowoedz ale cos mi tu smierdzi. Ktos wsprolpacuje moze z ecoexpres jako partnerem ubera i ubiega sie o licencje? Moze ktos mii wyjasni co sie dzieje?

Roman

Ja jeżdżę w 4W Drive Ltd. Kursów mam około 50 przez 12 godzinną zmianę. Tak jak podczas rekrutacji Pan Karol J. obiecał zarabiam tygodniowo 2.500,00 zł. Żadnych potrąceń, limitów paliwa i kilometrów. Umowa o pracę , urlopy itd. Obecnie jeżdżę nowym Audi A6. Polecam z czystym sumieniem.

Ddd
@Jacko123 14.12.2016, 06:23
Co Ty za pierdoły gościu opowiadasz. Ja jeżdząc w czwartek w Krakowie między 19:00 a 4:15 miałem 42 kursy. 9 godzin z haczykiem...

Niemozliwe fizycznie do zrealizowania to tak jakbyś do szkLanki wody chciał zmieścić 2.5 szklanki

Ddd
@Roman 16.11.2016, 00:03

Buhaha. Stary co ty za bajki piszwmesz?

Stefan

Od 2 tygodni spada liczba zleceń. Ktoś wie o co chodzi ?

Roman
@Stefan 13.11.2016, 15:59
Od 2 tygodni spada liczba zleceń. Ktoś wie o co chodzi ?

Naprzyjmowali nowych kierowców a klientów nie przybyło to masz mniej zleceń. Obcokrajowcy czyli główni klienci Ubera wyjechali i raczej do Polski nie przyjadą na zimę. Ja rezygnuję, 25% prowizji od kursu i tak niskie stawki to nigdzie czegoś takiego niema. Nie spodziewaj sie poprawy. Niema stawek gwarantowanych bo wiedzieli co się świeci na zimę. Szukają w Polsce murzynów ale prędzej czy później kazdy rozsądny pozna się na tej pseudo taksowkarskiej firmie. A wszystkim naiwnym życzę powodzenia.

Adrian

A ja polecam firmę 4W Drive LTD Tomasz Ziemba. Dają umowę o pracę i pełen ZUS. Do tego prywatne ubezpieczenie zdrowotne i kartę Multisport. Samochód możesz użytkować prywatnie bez ograniczeń. Ja obecnie jeżdżę Oplem Insignią. Zarabiam 2000,00 zł.tygodniowo. Jeżeli mi nie wierzysz to przyjdź na spotkanie rekrutacyjne a prowadzący wszystko Ci potwierdzi. Zapraszam.

marc
@Adrian 12.11.2016, 00:59

bahahhahahaaaa

marc
@Adrian 12.11.2016, 00:59

bahahhahahaaaa

Robert

Uważajcie na rzekomego partnera biznesowego firmę 4W Drive LTD Tomasz Ziemba. Nigdy nie otrzymacie pełnego wynagrodzenia. Ten pacjent to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i krętacz. Nie macie ubezpieczenia i nie płaci podatków. Angielska i polska prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko temu oszustowi.

patriota

przecież od samego poczatku wiadomo, ze uber to kolejny zagraniczny najeźdzca, która dyma Polaków ile wlezie - tak kierowców jak i pasażerów! zadnej kasy z tego nie ma, 25% biorą???? pytam, po co tam idziecie jeździć???? przecież to jest czyste złodziejstwo! Stawki ubera są poniżające, od razu widać, ze kierowców mają za szmaciarzy. Ale najbardziej chce mi się śmiać z wystawiania opinii kierowcom - pachnie mi to jakimś przedszkolem, ewentualnie podstawówką hehe.... a na poważnie, jeśli jesteśmy POLAKAMI to dawajmy zarabiać POLAKOM!!!!

ser
@patriota 07.11.2016, 23:55

Przestań , mam gdzies "patriotyzm" w pisowskim bagnie . Wazna jest rodzina i tylko rodzina .

WawaUBER

Jeździłem z Uberem jako kierowca kilka miesięcy. Pulsy Łatwo można dostać tą pracę.(trzeba mieć zaświadczenie o nie karalności i o wykroczeniach w ruchu drogowym). Dowolne godziny pracy. Prosta aplikacja. Minusy Zarobki są małe Ja akurat używam własnego samochodu i prowadzę własną firmę. Płacę pełny ZUS + plus księgowość w sumie ponad ponad 1300 zł Można załatwić taniej księgową a jak ktoś mam ZUS niski przez pierwsze dwa lata to jeszcze lepiej. Stawka to jest obecnie 1,35 zł za km i 0,25 zł za minutę i 4 zł za otwarcie drzwi. W sumie nieźle to wygląda. Ale mi wychodzi średnio jak zrobię np. 200km dziennie 200zł 1 zł brutto za km od tego trzeba odliczyć ZUS paliwo amortyzacje samochodu księgowość. Po odliczeniu tego wszystkiego to wychodzi słabo. Każdemu pewnie trochę inaczej ale proszę nie wierzyć że można zarobić 30 zł netto na godzinę. Utargować tak ale nie zarobić. Uber nie podniósł stawek po wakacjach bo korporacje TAXI też wprowadziły rożne aplikacje i walczą o każdego klienta. Mi jest szkoda samochodu więc zrezygnowałem a nie uda mi się zarobić na nowy z takiej wypłaty. Kredyt lub wypożyczanie auta też nie się opłaca. Jest mnóstwo reklam w Warszawie że kierowca Ubera zarabia 30 zł . Nie znam innych kierowców ale myślę że dużo osób rezygnowało dlatego jest reklam na ulicy w radio itd. To co opisałem to są moje doświadczenia każdy może mieć inaczej i może jak ktoś jeździ po 12 godzin to zarobi więcej. Dla Ubera i klientów to myślę że bardzo dobra aplikacja dla kierowców już myślę że nie. Jeszcze jedno UBER nie jest zarejestrowany w Polsce a wystawia faktury w imieniu kierowcy . Jeśli by tak stało na Węgrzech ze zostanie zlikwidowany UBER po np. nowa władza stwierdzi że tylko popieramy Polskie TAXI. To co wtedy kogo prosić o pomoc jak US do 5 lat może sprawdzić dokumenty. A biura w Polsce już nie będzie.

@WawaUBER 07.11.2016, 14:15

O jakich dokumentach piszesz? przecież UBER wysyła Ci wszystkie wystawione w twoim imieniu faktury. Możesz je pobrać w każdej chwili. Reszta Twojej wypowiedzi jest prawie O.K.. Ja jeżdżę na swojej działalności i nie narzekam. Na pewno lepiej niż sprzedawać na straganie lub osiem godz. w robocie za 2.000 zł.

patriota

uber to ściema, wiadomo, że wszystkiego Wam nie powiedzą, ludzie, obudźcie się wreszcie!!! jeżdząc uberem dajesz zarobić amerykańskim nierobom, którzy siedzą w najlepsze w kasynie w las vegas lub z dziewczynami w miami na plaży... i śmieją się w Was, nic poza tym! kupę kasy im oddajecie narażając się na poważne problemy w razie kontroli... pomijam gównianą stawkę, za którą nie jesteście w stanie utrzymać samochodu!!

uber????

Kilka pytań odnośnie UBER wątpliwości : 1. Czy wymagana jest licencja na przewóz pasażerski? 2. Co z odpowiedzialnością w razie wypadku ? 3. Co w przypadku kontroli z ITD ( inspekcja transportu drogowego) lub urzędu skarbowego? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Z podatków trzeba sie rozliczyć...., Byłem na spotkaniu w Katowicach i odnoszę wrażenie, że nie wszystko jest mówione ... wdepnąć w coś to nie sztuka . Piszcie o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach, chętnie przeczytam.

Alan

Do tej pory było dobrze ale obecnie ... na Śląsku (Silesia) po praktycznej likwidacji stawek gwarantowanych nie ma sensu jeździć. W ostatnim czasie przybyło wielu kierowców (partnerów) jednakże nie pasażerów. Kursów praktycznie nie ma. Promocja kuleje, nadal większość ludzi nie ma pojęcia czym jest Uber. Brak informacji na dworcach, w lokalnych mediach, klubach, kinach, restauracjach, centrach handlowych czy przychodniach lekarskich. Ludzie nawet jak dowiadują się o Uberze (od znajomych) to boją się podpiąć tam kartę, tu znów wychodzi brak działalności informacyjnej. Jeśli nadal będzie szybszy wzrost ilości kierowców w stosunku do pasażerów to Uber poniesie na Śląsku porażkę.

pc

Po ile ten uber jeździ ? Po złociszu za kilometr ? Amortyzacja świerzego auta ze wszystkim kosztuje 70 - 90 groszy za kilometr. Jak wy chcecie coś zarobić ?

Kierowca_015

Uważajcie na tego całego ubera. Jeździłem dla nich 2 dni, pod koniec 2 dnia sprawdzałem opinie miałem 5.0 i żadnych skarg. Natomiast 2 dni poźniej nagle okazuje się że mam 3.66 i konto zablokowane(dzwonili do mnie w tej sprawie). Chcieli ode mnie jakiś wyjaśnień na "rzekome" skargi pasażerów. Ja oczywiście byłem w szoku bo o niczym nie wiedziałem i nawet nie podejrzewałem że ktoś na mnie skargi składał. Następnego dnia napisali mi na maila ze rozwiązują ze mną umowę. Gdy zadzwoniłem w tej sprawie do szefa swojego to on też był w szoku i też nie wiedział jak ja o co chodzi. Zarobek natomiast jaki otrzymałem z tych jazd był następujący: 250 zł było w systemie, a dostałem do ręki tylko 83 zł, bo 1/2 brał szef a resztę skarbówka.

Wojtas

zarobki za jazdę na platformie Uber nUbere doNisść były żenujące to teraz po zabraniu gwarancji godz już wogule sie to nie opłaca. Mnóstwo kosztów, stawki najniższe na rynku, prowizja 25% plus vat. W reklamie przedstawiaja zarobki 30zł za godzinę a po odliczeniu kosztów jak 10 zostanie to będzie dobrze. Do tego jeszcze podpisujesz umowę w której potwierdzasz ze masz wszystkie niezbedne koncesje i pozwolenia. Oczywiście nikt ich niema i sam Uber o tym doskonale wie no ale w razie czego mają "czyste kapcie" a grzywny za brak licencji od itd są naprawdę wysokie.

Norbert

Tak śledzę ten wątek i regularnie połowa komentarzy jest usuwana ...

rooki

kierowca
@rooki 20.10.2016, 13:45
Czy znajdę gdzieś rzetelną informację nt. partnerów firmy Uber? Klasyczna polska lichwa czy można z kimś rozsądnie rozmawiać?...

Na pewno trzymaj się z daleka od 4W Drive Ltd. z Warszawy. Jeszcze działają w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Trójmieście ale z tego co mi wiadomo już jest prowadzone postępowanie prokuratorskie przeciwko spółce i jej właścicielowi Tomaszowi Z. Od dawna oszukują kierowców i nie płacą podatków i składek ubezpieczeniowych. Firma wydmuszka i szef [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Sebastian

Nie mają kierowców, nikt nie chce jeżdzić za groszowe stawki, "piłować" samochodu i tracić czasu.... Taka prawda.

Uber

Wpisując ten kod pv5rzka1ue przy rejestracji i realizując 50 przejazdów do końca października otrzymasz dodatkowe 200 zł od Ubera przy rozliczeniu.

Sławek

Poczytajcie jak Uber załatwił kierowców w Skandynawii - szkoda chłopaków, którzy wiązali z nim nadzieję. Np. w razie wypadku kierowcy Ubera ....

Oskar

Aha zapomniałem jeszcze dodać ze 25% prowizji nie jest wogule konkurencyjne np w stosuku do prowizji lub abonamentu jaki płacą taksówkarze korporacją lub prowizji od kursu np my taxi. Jeżeli nie jesteś płatnikiem VAT to musisz zapłacić jeszcze VAT od faktur za prowizję Ubera za względu na to że kontrahent jest zagraniczny. Jak jesteście też musisz ale otrzymasz zwrot. Pisze to z.myślą o tym aby osoby odpowiedzialne za zarządzanie w Uber Polska pomyslaly też o kierowcach ich zarobkach a nie tylko o pasazerach i prowizjach za korzystanie z aplikacji.

Oskar

Jeżeli jazda w Uber ma być opłacalna dla kierowców to stawki dla pasażerów muszą pójść w górę. Biorąc pod uwagę koszty prowadzenia działalności gospodarczej (amortyzacja samochodu, paliwo,zus,podatki) nie jest to dla kierowców opłacalne. Patrząc na opinie pasażerów związane z korzystaniem z usług jest duża przewaga Ubera nad tradycyjną taksówką (mapa trasy, płatności bezgotówkowe, stosunkowo nowe samochody, łatwość zamówienia, system oceniania, poszanowanie pasażera) więc gdyby ceny poszły w górę np do poziomu najtańszej taksówki lub ciut niższe to nadal klienci korzystali by w takim samym stopniu jak dzisiaj a i kierowcy byli by zadowoleni i nie było by być może takiej rotacji i ciągłego poszukiwania kierowców poprzez radio, plakaty, Internet. Szkoda za nikt odpowiedzialny za marketing o tym nie pomyśli. W końcu to nie on musi eksploatować swoje auto i harowac 300H aby wogule wyjść do przodu. W końcu każdy rozsądny podziekuje za taką współpracę i znajdzie coś na czym będzie mógł faktycznie zarobić. Zła opinia niestety pójdzie w świat i pomimo starań reklam plakatów chętnych do pracy będzie coraz mniej

pawel

tutaj jest wszystko w temacie pracy dla uber ...albo masz licencje na przewoz zarobkowy osob albo narazasz sie na wysoki mandat uber ma to gdzies on jest tylko posrednikiem...to tak samo jak kiedys reklamowali sie ze unikniesz zusu w Polsce jesli zatrudnisz sie za granica a wg przepisow liczy sie miejsce gdzie glowny dochod osiagasz teraz placa nieboraki zus z odsetkami to samo jest z kierowcami ubera ...znow obca korporacja zeruje na naiwnosci Polakow znowu madry Polak po szkodzie (usunięte przez administratora) sam bym sie nabral na te wasze bajki jak nielegalne to nielegalne bez pozwolenia a pozniej biednemu wiatr w oczy i kara do zaplaty i rozaniec do reki (usunięte przez administratora)

Adi

Witam,jestem zainteresowany pracą w UBER i móglbym zainwestowac z 10 tys zl w samochód,ale czytając wszystkie opinie,nie jestem pewien co do jazdy z brakiem licencji,nie wiem w koncu czy trzeba ją miec czy nie.Jesli wyszedlbym z 2400 zl miesiecznie na czysto bylbym narazie zadowolony,Gorzej jak to od strony prawnej wyglada.Nie chce jakichś kar dostać. Pozdrawiam

lss
@Uber 07.10.2016, 19:52
Samochod musi byc nie starszy niz 10 lat. Za 10 tys nie kupisz takiego!

jak podzukasz to kupisz. ostatnio znalazlem renault modus 2010 za 8k.

kierowca
@Uber 07.10.2016, 19:52
Samochod musi byc nie starszy niz 10 lat. Za 10 tys nie kupisz takiego!

Co ty opiwiadasz za głupoty,spokojnie kupisz 10 latka

Damian

Oplaca sie jezdzic u siebie na swojej dzialanosci czy u kogos? Bardzo prosze o odpowiedz zastanawiam sie nad zmiana pracy :)

Damian

Steve

Ok, jestem po środowej nocy. Przez 8h od 19.00 do 3.00 mam przychód 190 pln z 14 kursów, paliwa spaliłem 9,5 litra, przejechałem 156 km. Trochę się wkurzyłem bo miałem średnią 5.00, po dzisiejszym dniu spadła mi do 4.8 ... Nie wiem czy ludzie zrobili się bardziej wymagający czy co ? Jeżdżę bardzo bezpiecznie i ostrożnie. Samochód klasy C. Kolejna runda w weekend.

RedBaron
@Steve 22.09.2016, 16:28

JANUSZ biznesu. 0.82zł za km. Hmm JANUSZ biznesu

Ja
@Steve 22.09.2016, 16:28

czym?

Steve

Ja właśnie wznowilem konto i jeżdżę. Po dzisiejszym dniu napiszę jakj jest wynik.

Łodziak

Czy jest tu ktoś, kto pracował/pracuje dla Uber i jest w stanie NA LICZBACH podać jak wyglądały REALNIE zarobki w JEGO INDYWIDUALNEJ SYTUACJI? Po co każecie ludziom czytac swój bełkot, skoro każdy chce się dowiedzieć ile złotówek może zarobić. Wracając do tematu: gorąca prośba do kogoś, kto doświadczył lub doświadcza pracy jako Kierowca Uber (z własnym autem) - ile w przeliczeniu na godzinę, po odliczeniu wszystkich danin oraz kosztów paliwa przeciętnie zostaje w portfelu? Kosztów amortyzacji auta (serwisy, naprawy) proszę nie odejmować, bo to rzecz bardzo indywidualna. Z góry dziękuję za RZECZOWE i prawdziwe informacje. Pozdrawiam

Koszmar
@Łodziak 20.09.2016, 21:41

Nie opłaca się. Jedynie dodatkowo, ale to ze względu na wiele kontroli jest nie warte świeczki. W moim przypadku: Za weekendowa noc robię obrotu około 250 zł (10h) Na te 10h zrobię 200 km jeżdżąc po dziurawym mieście, tankuje za 60 zl zostaje 190. 190 x 8 takich dni daje 720 Teraz 720 - 270 zdrowotne, bo mam umowę o pracę- podatek i księgowa to zostaje marne 400 zł za 8 dni pracy. Na etat wychodzi jeszcze gorzej - bo nie masz z czego odłożyć na amortyzację. Uber od kad nie ma stawek gwarantowanych w ogóle się nie kalkuluje. Zuzyjesz auto i nic z tego nie masz

mateuszkrk
@Koszmar 07.10.2016, 04:00

190x8 daje 720 ??jak tak to liczysz to nie dziwie się że się nie opłaca ;)

Tomek

Widzę że wszystkie wpisy negatywne są usuwane w takim razie po co w ogóle ten profil??

ef
użytkownik zarejestrowany

@monika 46 hej hej no wiesz co kolezanko szczerze przyznam że nie za bardzo wiem o co Ci chodzi z tym pytaniem możesz jaśniej to tutaj napisać? Dzięki

Michał

Witajcie, Jezdze z uber posiadam licencję na przewóz osób samochodem osobowym, Mam zrobione psychotesty, posiadam badanie lekarskie dla kierowców, mam ze sobą kasę fiskalną paragonuje wszystkie przejazdy. Czy jest jakiś powód dla którego taksówkarze mieli by się wkurzać? Mam wszystko to co oni. Ale jak wynika z moich kontaktów z nimi to nawet jak mówiłem że mam To wszystko to i tak jak mówiłbym do dałna. W rezultacie urwali mi tablice ze złości. Po wezwaniu ITD i policji nie mogli przeżyć że po kontroli kazano mi jechać dalej. Swoje zablokowanie mo auta skwitowali tylko słowami" udało ci się" Jednak można jak się chce być uczciwą konkurencją ale i tak to nic nie zmienia.

Piotr
@Michał 11.09.2016, 21:54

skoro masz licencję na przewóz okazjonalny, musiałeś wpłacić 9000,- euro kaucji. Czy znalazłeś inny sposób kasę fiskalną do i tak wystawianych faktur ?

chybakamil
@Michał 11.09.2016, 21:54

Cześć, czy to Ty zajmujesz się księgowością? Poszukuję kierowcy Ubera z gdańska, który ma też biuro rachunkowe, kiedyś z nim jechałem, nie mam wizytówki. Miał na imie chyba michał...

toJa

Jakis czas tenu znajomy zachecony przez reklame zarejestrowal sie na stronie UBER podajac swoje dane w tym numer telefonu.Kilka dni temu znajomy zostal zaproszony na spotkanie UBER jako potencjalny kierowca .Po spotkaniu zrezygnowal . Ale w dalszym ciagu otrzymuje informacje i zaproszenia sms-owe .W jaki sposob wymiksowac sie z tej akcji?Moze mi ktos podpowie?

Uber kier.Warsz.

Uber dla kierowców nieopłacalny!!!

Fuckuber

Gratulacje dla krakowskich sądów! !! Trzy u bery juz skazane a czeka kolejnych 40tu!!

NIK
@Fuckuber 25.08.2016, 18:37

również bardzo nmnie to ciekawi... Szczególnie że wiedza o 3-ech skazanych i 40 -stu oczekujących na skazanie...brzmi jakoś mało wiarygodnie... Chyba to troll napisał

Tinesia

Nie pisz bzdur! Każdy samochód ma obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jak chcesz się ubezpieczyć dodatkowo, indywidualnie od OC, to nikt Ci nie broni.

Alcia

Może ktoś podesłać mi umowę z uberem do zapoznania się alcia8228@gmail.com

Kierowca Silesia

Uber nie jest uczciwy ani oplacalny. Na pewno jesli chodzi o aglomeracje śląska. Z racji tego ze dopiero tutaj wystartowali to naliczaja kierowcom gwarancje finansowe ktore zeby otrzymac nalezy spełnić kilka warunkow. Ja jeździlam przez dwa tygodnie, jest bardzo malo zleceń i to co co zarobilam to byl koszt paliwa i prowizja dla ubera. Ja wyszlam na zero wiekszosc czasu siedzqc w aucie i czekajac na zlecenie poniewaz przejazdow jest za malo. Jak juz sa to daleko, a przeciez trzeba wrocic i tak np do Pyrzowic w obie strony 60km, zysk 50 zl ale po odjeciu Vatu, prowizji i kosztow paliwa na czystko z takiego kursu zostaje 4 zl. Spełniłam wymogi Uber wzgledem gwarancji, a oni ich mimo to nie naliczyli. Nie odpisuja na maile i nie ma nawet jak jechac do biura bo takie nie istnieje. Uber oszukuje kierowców i mami dodatkami ktorych nie wypłaca. Z dodatkami byloby ok z kasą, natomiast w przypadku kiedy ich nie naliczaja chociaz spelniasz ich warunki to jest to po prostu oszustwo. Nie polecam. Na slasku nie zarobi sie na przejazdach bo jest ich za mało.

@Kierowca Silesia 18.08.2016, 13:20

Nie pisz bzdur. Jeżdżę Uber'em od 6 miesięcy i mogę potwierdzić, że są lepsze i gorsze okresy. Jeżeli nie masz przejazdów, to nie spalasz paliwa, nie płacisz prowizji, bo nie ma od czego więc skąd te Twoje koszty. Można wiele zarzucić, ale nie że źle rozliczają stawki gwarantowane. Wszystko jest dokładnie rozpisane. Inną sprawą jest, że godzin ze stawkami gwarantowanymi jest coraz mniej, a i stawki są coraz mniejsze. Przynajmniej w Poznaniu, ale o braku zysku i dopłacaniu nie ma mowy.

erf
użytkownik zarejestrowany

czemu tak sadzisz @DOMINO? może sa na przykład stanowiska na których wlasnie się zarabia te 3 tysiące a nie wiem o jakim Ty tutaj w sumie piszesz hm??

mm

a czy jest tu może jakiś kierowca, który przeżył kontrolę urzędników?

Janek

A jak to wygląda finansowo... Ile zostaje dla kierowcy z kursu np za 32 zł?

arek
@Anonim 10.11.2016, 10:24
Będąc podpiętym pod firmę masz umowę zlecenie, więc o jakim podatku dochodowym mówimy, to pracodawca czyli firma pod którą jest...

metyl
@arek 30.11.2016, 19:55
Wymuszają odszkodowania rej WE 169KC szukaj na YT '' WYMUSZENIE KRAKÓW. STRACH Z NIMI JEŹDZIĆ...

arek 2016-11-30 19:55:44 to akurat był taksówkarz kłamco, wyłudzacz i oszust tyle że dziwnym trafem to taksówkarz

Krzysztof

Przez złośliwą reklamę UBER w mojej aplikacji "mapy" na smartfonie musiałem zawrócić z trasy, bo nie wiadomo jak ją wyłączyć a uniemożliwia nawigację. Ludzie miejsce trochę pomyślunku w pogoni za pieniądzem. U mnie UBET ma przechlapane.

wawa

Mam pytanie czy przyjmują ludzi którzy mają prawko np. 6-8 miesięcy

Tinesia

A jak to wszystko ma się do orzeczeń Sądów i Urzędu Ochrony konsumenta i konkurencji o pełnej zgodności działań Uber z Polskim prawodawstwem?

Zostaw opinię o Uber Poland Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Uber Poland Sp. z o.o.