Opinie o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Credit Services w HSBC Krakow

Pracowałem pod Thomasem J i Agnieszką Z, managerami przez bardzo małe m. Mógłbym się długo rozwodzić nad ich niekompetencją i (usunięte przez administratora)jakiego się dopuszczają na podwładnych ale myślę ze to co tutaj napisze wielu ludziom otworzy oczy. Poniżej skrót tego jak w tej instytucji traktuje się pracowników i w jaki sposób się z nimi żegna. U mnie doszło do sytuacji w której mój bezpośredni przełożony Thomas J naruszył w trakcie pracy, w godzinach pracy moją nietykalność cielesną, (usunięte przez administratora)mnie w prawy bark po tym jak zażartowałem sobie z klientem na Callu. Tego samego dnia również odpowiedziałem mu na komunikatorze że jeśli jeszcze raz mnie (usunięte przez administratora)to oddam mu w taki sam sposób. Następnie byłem przez pewien czas na L4. Gdy wróciłem złożyłem wypowiedzenie w dziale HR i wróciłem do pełnienia swoich obowiązków (z racji tego że nie było żadnych śladów tego(usunięte przez administratora) nie zgłosiłem go jeszcze co jak się okazało z czasem było błędem). Tego samego dnia zostałem powiadomiony przez przełożonych że czeka mnie rozmowa na innym piętrze, zaprowadzono mnie bez ani jednego słowa komentarza do salki w której siedział jakiś mężczyzna który ani nie raczył się przedstawić ani powiedzieć o co chodzi. Kazał mi przez dłuższą chwile czekać w ciszy po czym rzucił na moją stronę biurka, z głupawym uśmiechem na ustach kartkę ze screenshotem mojej odpowiedzi z przeszłości. Wytłumaczyłem mu że była to odpowiedź na fakt że zostałem uderzony. Facet kazał mi wstać pokazać na nim jak to wyglądało co też uczyniłem po czym obiecał mi że zajmie się tą sprawą. Ja jak głupi oczywiście mu uwierzyłem. Pod przykrywką dochodzenia całego zajścia wezwano mój zespół ale nie po to żeby dowiedzieć się czy mój przełożony rzeczywiście mnie (usunięte przez administratora) czy też nie tylko po to żeby zebrać na mnie haki co potwierdził mi po pewnym czasie mój kolega z zespołu który również już tam nie pracuje. Tego samego dnia miałem jeszcze dwa spotkania w identycznym składzie czyli moi przełożeni Thomas J oraz Agnieszka Z i mężczyzną z działu HR który nigdy się nie przedstawił i oznajmiono mi że moją wersję nikt nie potwierdził (co było oczywiste gdyż nigdy o nią nie pytano! w spotkaniu z moim zespołem brali w końcu udział też przełożeni na których doniosłem!). Przeczytano mi treść nagany z wpisem do akt i kazano podpisać (robiono to zresztą bardzo powoli, facet z HR który to czytał dosłownie się tym delektował a w tym samym czasie mój bezpośredni przełożony, ten który mnie (usunięte przez administratora) bezczelnie się śmiał i kazał mi pukać się w czoło. Ja odmówiłem i zaczęła się awantura. Przekazałem facetowi że może sobie ją "wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi". Następnego dnia w pracy dostałem wiadomość na komunikatorze od mojego bezpośredniego przełożonego Thomasa J że czeka mnie kolejne spotkanie, pomyślałem sobie super kolejny (usunięte przez administratora)! Znowu standardowy układ troje na jednego czyli moi przełożeni i facet z działu HR. Kazali mi usiąść, po czym znowu przez dłuższą chwile musiałem siedzieć w małym pomieszczeniu w którym nikt nic nie mówi, nie informuje o co chodzi ale tym razem mój przełożony Thomas J który usiadł sobie po mojej lewej zaczął się bezczelnie śmiać i pokazywał mi gest pukania się w głowę a facet z HR który siedział na wprost mnie po chwili rzuca mi stertę papierów kompletnie nic nie mówiąc. W tej stercie papierów była informacja o zwolnieniu mnie z obowiązków służbowych na ostatnie dni miesiąca oraz informacja o wysłaniu mnie na urlop (te dokumenty akurat podpisałem). Przy okazji miałem dalszą dyskusję z facetem niby z działu HR w której dalej zostawałem poniżany a na moje pytania odpowiadano "No to masz problem". Dalej idąc poinformowano mnie również że zablokowano mi moje dostępy a mój przełożony odprowadzi mnie "żebym mógł zabrać swoje rzeczy". Niestety tak również się nie stało, kiedy chciałem zabrać swoje rzeczy z szafki stał najemną mój przełożony machając głową w lewo i prawo i ponownie bezczelnie się śmiejąc kazał mi jeszcze wykonywać czynności służbowe (i to mimo że byłem z nich zwolniony i nie mogłem sobie normalnie odejść z powodu zablokowanych dostępów w tym karty wejścia do budynku), kazano mi usuwać stare dokumenty i zrobiono to w sposób który nie dość że kwalifikuje się wg mnie na pozbawienie człowieka wolności ale również sugerujący innym osobom z mojego byłego już departamentu że to oni mnie zwolnili a nie że ja odchodzę. Jeżeli drogi czytelniku doszedłeś tutaj, czyli prawie do końca wiedz jedną rzecz. Nie warto jest aplikować do firmy tylko dlatego że jej logo będzie dobrze wyglądało w twoim CV, tego pseudo "pracodawcę" należy omijać tak szeroko ile tylko się da. Tak defakto, moim zdaniem nie jest to legalnie działająca firma tylko zorganizowana (usunięte przez administratora) z legalnym NIPem, średnio ładnym logiem i do reszty wręcz karygodnym wnętrzem. Jeżeli już spotkało cię to nieszczęście że tam pracujesz to nie popełniaj tych samych błędów co ja i zaopatrz się nie tylko w dyktafon ale najlepiej w ukrytą ukryta kamerę z mikrofonem i rejestruj ile tylko się da :)

Lupo
@Credit Services w HSBC Krakow

A kiedy jest wypłacany bonus roczny?

Wiktor

Okropne podejście do potencjalnego kandydata. Rekrutacja przeciągnięta na parę miesięcy, niedopowiedzenia odnośnie najważniejszych spraw, wprowadzanie kandydata w błąd, brak jakiejkolwiek możliwości komunikacji. Moje najgorsze doświadczenie z rekrutacją jak dotychczas.

@Wiktor

DO mnie się zgłaszali 2 razy, żeby za każdym razem odrzucić kandaturę bez rozmowy merytorcznej. Firma porażka - wysyła podziękowanie za aplikację a ja do nich nie aplikowałem tylko oni się kontaktowali ze mną. Niepoważna instytucja.

Zadowolona

Czytajac te negatywne opinie zastanawailam sie czy piszemy o tej samej firmie ( ba nawet myslalam,ze sie pomylilam i to opinie o mojej poprzedniej firmie) przypomniały mi sie wszystkie frustracje, gdy podlegalam pod menedzerkow Polaków(niestety pisze to z przykroscia).Teraz mam okazje pracowac bezposrednio z Londynem i jeszcze nigdy nie bylam tak zadowolona z pracy, szefa, wspolpracy. Pelne zaufanie, wsparcie, brak hierarchii, szacunek do pracownika, partnerstwo etc Nie mialam tu jednego dnia stresu, ani sytuacji, zeby otwieral mi sie scyzoryk. Jak duzo jednak zalezy od szefa, organizacji zespolu i ilosci pracy. Dla przykladu podam,ze w poprzedniej firmie ( znana marka)dostalam prace na 3 etaty i menedzerkowie potrafili tylko forwardowac mejle i na koniec jak sie zawali to winny pracownik na koncu ogniwa. Tu sa rozmowy i podejscie,ze nie mozna kaskadowac problemow w dol, szef jest po to zeby pomóc, a nie wyjsc pierwszy z pracy i problemy zwalic na pracownikow. Dodatkowo nigdzie nie widzialam tak dobrej polityki antymobbingowej.Takze polecam aplikowac do Londynu pod zagranicznych szefów.

piotr.m.marciniak@o2.pl
@Zadowolona

Chciałbym założyć konto firmowe w HSBC czy mogłaby Pani podpowiedzieć jak to zrobić najszybciej. Bardzo dziekuje

zdziwiony Nowy wpis

Spodobala mi sie oferta pracy w HSBC jaka zobaczyłem na linkedin. Spelnialem wszystkie wymagania nawet z nawiązką wiec zaaplikowałem. Po maks tygodniu dostałem informacje zwrotną, że są zainteresowani i dostalem link do jakiegoś psychotestu gdzie było ze 100 pytań. Test w ich mniemaniu oblałem i stwierdzili, że nie spełniam ich wymogów. Nie mam pojęcia do końca jakie to są wymogi. Uważam, że pytania jakie tam często widziałem były po prostu do czapy. Kompletnie nie związane ze specyfiką mojej pracy. Jakieś generalne pytania jak by wygenerowane dla każdego mimo tego, że każdy ma inne doświadczenia i rolę. Aplikowałem na zwykła rolę nie żadnego team leadera, a oni pytali np o jakieś wspieranie teamu w rozwoju gdzie moja specyfika pracy jest taka, że pracuje sam w Polsce to o jakim rozwoju teamu i wspieraniu kolegów mowa. Może się nie znam, uważam takie testy za szczerze mówiąc jakiś wymysł (usunięte przez administratora). W mojej ocenie to trochę głupie odrzucać kogoś bez wstępnej rozmowy po jakimś internetowy teście szczególnie, że na "żywo" jednak łatwiej z kimś pogadać, dowiedzieć sie coś o kimś, jego wiedzy, doświadczeniu, specyfice pracy. Nie twierdzę, że bym był super kandydatem czy że faktycznie jestem jakimś super team playerem i bym na żywo wypadł wyśmienicie. Po prostu uważam, żę to troche krzywdzące odrzucać kandydatów po jakimś gówno teście

Pracownik Nowy wpis

Polecam Dział GTRF - Handel Międzynarodowy tak ogólnie. Pracuje w niemieckim zespole - Gwarancje Bankowe. Praca wymagająca skupienia i dokładności, dająca satysfakcję jak się nauczysz i bardzo ciekawa. Nie znam innych działów, ten jest super i się rozwija. Szefostwo bardzo OK.

On Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Hej, Czy może ktoś odbywał już rozmowę kwalifikacyjna ( 1 rozmowa) na stanowisko business analyst ( nie IT) ? Jest to tak ogólne stanowisko , że ciężko domyślić się jakie pytania padną ze strony rekruterów. Z góry dzięki za informację jeśli już ktoś miał tą przyjemnosc.

Bree

Największy bank w Europie a nie da w tym roku ani premii świątecznej ani świątecznych prezentów , wstyd! To w mBank dają vouchery a tu zero!!

P. Nowy wpis
@Bree

Kiedyś były premie i prezenty świąteczne

Online HSBC Values Test, some idiotic thing to done, I believe every medicore Indian guys just goes on (usunięte przez administratora) and checks the correct answers given by someone there. I saw alreayd how those super SHL tests have nothing to do with coosing a good caniddate Recruter called and her English language was well awfull I could not even get on first moment that she was telling HSBC

Salary expectations Mostly wht I rememebr fro this interviw. i needed to really focus to understand the person that isworking as a recruiter and is based in Cracow. Not Polish defo and soundedlike Indian but Enghlis was too bad The call was not even scheduled so was done out of nowhere Pevious experience If I am willing to relocate

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
8marshmallows
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Na jakie zarobki mozna liczyc przy stopniu GCB 5 w Business Managemencie w finansach?

Profesor

Wszystko super, HSBC fajna firma wiadomo. Jednak jedna sprawa wymaga wyjaśnienia. Rozumiem sytuacje, kiedy ktos klamie w CV, albo podaje nieprawde. Ale screening w tej firmie jest po prostu nienormalny. W zwiazku, z tym, iż zlecony jest do firmy zewnetrznej jest to cos co wymagałoby interwencji GIODO. Nienormalnym, jest fakt, ze firma zewnetrzna zada informacji na temat zmiany nazwiska, dokumentów potwierdzajacych ze nadal pracuje w firmie w ktorej jestem na wypowiedzeniu ( skoro nie przyjmuja umowy o prace, ani nie ma aktualnego jeszcze swiadectwa pracy), ale wyciagania juz aktow malżeństwa, dowodów na prace jako wolontariusz, albo pytania dotyczace niezgodności świadectwa pracy a roli jaka sie miało w zespole podowduje pokazanie, ze sam screening do tej firmy jest trudniejszy niz rekrutacja. I rozumiem argumenty sprawdzania przez firme pracownikow, pod katem ryzyka reputacyjnego, jednakze znam kilka osob, które byly blisko rezygnacji z podjecia kolejnego kroku w karierze w tej firmie, wlasnie przez screening. Sam jednocześnie po braku zrozumienia, że nie posiadam dokumentów na posiadajacy GAP na podróże, zrezygnowałem z zatrudnienia. W zasadzie wiecej problemów aniżeli pożytków ze zmieniania pracy do HSBC, niestety dalej obowiazuje tutaj zasada która była widoczna w latach 90 tych w urzedach - ze nie liczy sie stan faktyczny, tylko papiery, które powinny potwierdzać nawet date zakończenia nauki w szkole średniej, i tak nie mam podstaw do dobrej opinii, raczej do porównania do atmosfery w urzedach w latach 90-tych :) wszystkim przechodzacym przez process Vettingu szczere - powodzenia, choc grono z Was pewnie też zrezygnuje :)

@Profesor

Cześć, Rozumiem, że wymagali dokumentów na potwierdzenie faktu podróży gdy miałeś przerwę w zatrudnieniu??? Czyli można też założyć, że w przypadku np. dłuższej choroby w poprzedniej pracy będą wymagali dokumentów od lekarzy/szpitala? Dzięki z góry za komentarz

@TERRY

W każdym banku w Europie weryfikacja wygląda tak samo. Jeżeli choroba pojawiła się w czasie zatrudnienia to jest ona ujęta w świadectwie pracy. Świadectwo pracy od obecnego pracodawcy dostarcza się po zatrudnieniu bądź wygaśnięciu stosunku pracy z obecnym pracodawcą. Innmy dowodem zatrudnienia jest np pasek wyplaty bądź zaświadczenie od obecnego pracodawcy. Wszystko prosto i logicznie...

@Eire

Nie o to mi chodziło ...ale wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie.. chodziło mi o sytuację gdy praca u poprzedniego pracodawcy jest zakończona a np. choroba nastąpiła w okresie bez pracy i trwała np. 6 mcy...świadectwo pracy od poprzedniego pracodawcy nie ma nic do rzeczy...ale dzięki za komentarz.

Eire

Czasami wystarczy numer telefonu do osoby funkcyjnej która to potwierdzi. W przypadku choroby też raczej dokumentacja od lekarza jest nadz można poprosić o wystawienie takiego zaświadczenia. Tak jak wspomniałem, w każdym banku / instytucji finanowej jest to samo. Na "zachodzie" moja weryfikacja trwała czasami parę miesięcy bo dzwonili do Polski. Potwierdzali nawet certyfikatem znajomość języka polskiego. Banki i inne instytucje muszą dokonać pełnej weryfikacji bo inaczej łatwo można zatrudnić przestępcę bądź pracownika służb wywiadu ( wiemy jakie informacje posiadają banki) .

Kormoran
@Profesor

Wymagają pierdyliona dokumentów, zaświadczeń z praktyk ze studiów, listy miejsc zamieszkania z ostatnich 5 lat, dzwonią do uczelni i byłych pracodawców, żeby to zweryfikować. Prawda, biurokracja na poziomie choroby umysłowej

Zmartwiony kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Dzień dobry, w internecie można przeczytać o nadchodzących cięciach kontraktorów w IT, czy to prawda ?

Czy można liczyć w HSBC Bank Polska S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Kat

tak maja- zaleznie czy jestes kontkraktorem to luxmed chyba ze twoja firma kontraktorska ma cos innego a hsbc samo w sobie ma jakies swoje - nie pamietam teraz nazwy ale napewno mają.

TERRY
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Cześć, 1. czy ktoś z Was może napisać parę słów o stanowisku: Programme and Project Services Manager-trwają obecnie rekrutacje tj. atmosfera, jak się pracuje etc.? 3. jak wygląda sprawdzenie znajomości języka angielskiego? 2. jak podchodzą w HSBC do osób 50+?...warto aplikować? Dzięki z góry

aada

Patrząc na opinie w kwestii moobbiinguu na pewno cennym nabytkiem jest Pan Piotr (usunięte przez administratora) który wspaniale potrafi gnębić pracowników za co został wyrzucony od poprzedniego pracodawcy - Capita, wystarczy poczytać opinie. Znajoma menadżerka przełożona wszystko tuszowała aby było cacy z "odejściem" (btw była pracownica HSBC), ale góra Capity miała go dość po prostu zlikwidowano kilkuosobowy dział w którym pracował zwalniając też pracowników choć chciano się pozbyć tylko jego po cichu w białych rękawiczkach. Poprzedzone to było wewnętrznym śledztwem, skargami, przesłuchiwaniem pracowników które wykazało do jakich zachowań ten Pan doprowadzał przez wiele lat, wiekszość prześladownych i tak odeszła dużo wcześniej. W końcu zrobiono z nim porządek, szkoda że tak późno i resztę zwolniono razem z nim. Teraz robi to samo tutaj, ciekawe jak długo będzie cisza.

nowy
@aada

znana sytuacja tylko czekamy aż coś w tej kwestii zostanie zrobione

Anonimowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Trochę mnie dziwią te wszystkie opinie które ludzie piszą, mam parę znajomych którzy pracują jako kontraktorzy i bardzo sobie chwalą HSBC, szczególnie atmosferę że wszyscy pomocni, zawsze znajdą czas by pomóc, uprzejmi etc. Dobre płace, praca wiadomo jak to praca czasem rozwojowa czasem monotonna. Czy naprawdę jest aż tak źle w Krakowskim biurze ??

Piotrek35
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Witam. Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Business Analyst mid/reg? Wymagane minimum 5 lat doświadczenia.

Eire

Nie, nie ma takich praktyk. Jeżeli wprowadza się jakieś zmiany to są one dogłębnie konsultowane z działem prawnym i HR

RoBOT

Jakie średnio procentowe są podwyżki przy awansie z podziomu juniora na mida w finansach ?

lowbattery
@RoBOT

niby 25%, ale realnie pracując przez jakiś czas na stanowisku oficera, zanim dostaniesz podwyżkę, to w pewnym momencie zarabiasz mniej niz nowo zatrudniony officer. wiec realnie po awansie jako specjalista dostajesz 5-10% więcej niz świeży officer.

Emu

Przepracowałam w HSBC w Krakowie ponad dwa lata. W tym czasie cztery razy zmieniali się moi przełożeni, co samo w sobie było ciężkie, ale tylko dwóch z nich mogłabym określić mianem kompetentnych. Kultura pracy w firmie jest skandaliczna, standardem jest nieodpisywanie na maile, ignorowanie komunikacji na czacie i nie wydzwanianie się na calle, nawet mimo eksalacji. Potrafi się tak zachowywać nawet wyższy management. Spowalnia to niesamowicie pracę i jest niebywale frustrujące. Inżynierowie nie biorą żadnej odpowiedzialności za swoją pracę i muszą być ze wszystkim prowadzeni za rączkę jak małe dzieci. Potrafią sobie wyjść na 2h lunch w trakcie ważnej implementacji i nikt z tym nic nie robi. Żadnego wyciągania wniosków na przyszłość wobec osób faktycznie odpowiedzialnych za techniczne zadania. Często kompletne miernoty dostają poważne zadania, które w sposób oczywisty ich przerastają i przez to utrudniają pracę innych. Z radością opuszczałam to miejsce.

Peggy Sue

Nie polecam pracy w Hsbc przez toksycznych menedżerów. Polacy jeszcze jako tacy, ale jeden pan brytyjski hindus „szefujący” w części bankowej to już poniżej krytyki. Krzyki, rzucanie sprzętem, codzienne dywaniki. Ludzie się boja zgłaszać bo jest niezrownowazony. Nie dziwi ciągła rotacja. Byłam, zobaczyłam i niestety nie zwyciężyłam, na szczęście nie u tego szaleńca.

@Peggy Sue

Zgadzam się, niezrównoważeni psychicznie szefowie, atmosfera - totalne dno, i również nie polecam.

Pankracy
@Peggy Sue

Wyzwiska to standard w tej firmie, również w IT.

Lookingfor

Cześć wszystkim! Czy ktoś z Was miał może rozmowę z managerem na stanowisko "security operations officer" i mógłby podzielić się wiedzą na temat poruszanych tematów podczas tej rozmowy? I czy może ktoś z obecnych ma jakiekolwiek doświadczenie pracy na powyższym stanowisku i chciałby się z nim podzielić? Dzięki :)

Obecnie nie widzę, żadnej oferty stażowej w HSBC, często pojawiają się takie oferty ? Nie ma również ofert na entry level, skoro w Hsbc ciężko zacząć, gdzie u konkurencji można spróbować ?

Ballpark

One of the Worst companies in Kraków in fact, it is the worst company first of all they made me wait for 65 days to just let me know that I cannot progress to next round and throughout the entire period they send me email to just keep waiting and my application is progressing and considering my application and everything is good like this is a big joke so do not even waste your time the HR team they’ve hired for graduate program from UK is ridiculous and doesn’t even care to acknowledge the email. Don’t Waste your time applying here.

just interested

Hej - KYC specialist with French- warto aplikowac? Na jakie wynagrodzenie można liczcy, jak atmosfera, podzial pracy. W ogloszeniu, nie zawarto też jakiego poziomu Franuskiego oczekują, może ktoś dać znac?

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 238.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 90, z czego 5 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.