Opinie o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Solo

Czy można pracować teraz zdalnie ?

Smuggler
@Solo

Nie wiem czy to dotyczy całej firmie ale ja nie byłem ani razu w biurze. Pracuję jako programista. Słyszałem natomiast od innego programisty, że jakiś manager sobie wymyślił, że chce aby przychodzili do biura raz w tygodniu.

asq96

Zaaplikowałam na jedno ze stanowisk związanych z analizą finansową. Pierwsze wrażenie po job interview? Bardzo pozytywne. Feedback (pozytywny) przyszedł szybko, niestety opatrzony niekoniecznie przyjemną oprawą. Rozpoczęło się od jakichś drobnych nieporozumień z kwestią wynagrodzenia, które to - mam na myśli moją propozycję oczekiwań finansowych - zostały zaakceptowane, żeby podczas rozmowy z - skąd inąd bardzo sympatycznym - panem z Indii usłyszeć inną kwotę. Ww. pan miał sprawę wyjaśnić. Na drugi dzień dostałam od niego telefon, którego nie zdążyłam odebrać. Każda próba nawiązania połączenia kończyła się fiaskiem - numer niedostępny, próbuj później. Udało się dopiero na drugi dzień. Niestety, niewiele zrozumiałam z rozmowy (nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic do Hindusów, często to przesympatyczne, inteligentne i kompetentne osoby, ale uważam, że do kontaktu z new joinerami, na poziomie rekrutacji to po prostu niekoniecznie dobry wybór), ale uznałam, że najważniejsze, że kwestia pieniędzy wyjaśniła się in plus. Dostałam mejla intencyjnego z listą miliona dokumentów, które miałam dostarczyć w ograniczonym czasie bo inaczej firma wycofa moją aplikację. Napisałam do nich mejla z pytaniami organizacyjnymi - brak odpowiedzi. Kontakt telefoniczny? To samo, brak. Nie wiem, na ile to kwestia braku szczęścia, niezrozumienia czy czegokolwiek, ale odbieram bardzo negatywnie firmę, która na etapie rekrutacji i już finanlnego przyjęcia nowej osoby reprezentuje taką postawę. Zniechęciło mnie do ponownej aplikacji.

maw12
@asq96

Chyba kwestia nieporozumienia. Również jestem w trakcie onboardingu i raczej HR są responsywne. Na proste pytania odpowiadają niemal od razu. Na jakieś dotyczące dokumentów do jednego dnia. A co do paczki plików na start - to prawda jest ich sporo, ale w ciągu 2 dni roboczych trzeba wysłać tylko formularz osobowy i jakieś zgody na vetting. W sumie 4 dokumenty.

Nelka
@asq96

Po co aplikować do tego skorumpowanego chińskiego banku?

panizhaerow
@maw12

na pewno kandydaci takie info na goworku zostawiają XD

Zyggi
@maw12

a co to ten vetting ? co tam sprawdzają i po co ? każdy pracownik niezależnie od stanowiska musi to przejść ?

Mich
@asq96

To co piszesz to standard. Nie odbieranie telefonów, niedostępny, nie odpisywanie. A później to z Ciebie robią "wariata". Znam to.

Nani
@Zyggi

Tak. Wszystkie dokumenty, plus wypełnianie masę ich formularzy i zgód, kontaktują się też z byłymi pracodawcami.

W715263

Po jakim czasie jest umowa na czas nieokreślony?

Mr.007
@W715263

Jak managerowie chcą może po 3 m albo 6 m albo nigdy......

mmm

Jaka firma realizuje opieke medyczna dla HSBC? LuxMEd? Medicover? Enelmed? Czy jestescie zadowoleni z tej opieki?

@mmm

Enel był kiedyś. Chyba najbardziej przeciętnie jak tylko można..

@mmm

Hej, niestety dalej jest Enel-Med. Jak dla mnie porażka.

Jkl
@mmm

Enel med, niestety słabe usługi

Online HSBC Values Test, some idiotic thing to done, I believe every medicore Indian guys just goes on (usunięte przez administratora) and checks the correct answers given by someone there. I saw alreayd how those super SHL tests have nothing to do with coosing a good caniddate Recruter called and her English language was well awfull I could not even get on first moment that she was telling HSBC

Salary expectations Mostly wht I rememebr fro this interviw. i needed to really focus to understand the person that isworking as a recruiter and is based in Cracow. Not Polish defo and soundedlike Indian but Enghlis was too bad The call was not even scheduled so was done out of nowhere Pevious experience If I am willing to relocate

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
kandydat

Analyst – Monitoring and Surveillance, jakieś opinie o tym stanowisku lub menedżerów działu?

Alex

Odradzam. Omijajcie szerokim łukiem chyba że chcecie być korpo szczurami i traktowani jak cyferki. Szkolenia - porażka. Nie do zrozumienia akcent angielski z błędami, odpytywanie. Bardzo słabo. Dodam że, ogłoszenia są wystawiane o treści "doświadczenie nie wymagane",..A później traktowanie ludzi jakby byli cyferkami. Zero podejścia. Często nie ma z kim gadać w razie problemów. Na dziale IT sami hindusi, z jednym się lepiej dogadasz w razie problemów, a z innym gorzej. Kłamanie, nie szanowanie, przemadrzale osoby szkoleniowe,i managerowie. Jesteś nic nie znacząca cyferką. Nie na tym polega życie, odradzam

Dismal picture

W GFC nadal gwintujecie sobie odbyty za awanse?

Enter

skrupulatnie przemyślane zagrania psychologiczne stosowane przez zarząd w moim kierunku w dziale testów

Kontraktor Warszawa

Pracuję od 6 miesięcy. Mam kilkanaście lat doświadczenia w różnych bankach jak i innych korporacjach. Bank jest bardzo konserwatywny w wielu aspektach z systemami włącznie. Są one najczęściej stare z brakiem budżetu na modernizację. Kadra zarządzająca to prawdziwy ślepy traf: albo trafisz na ludzi kompetentnych i wtedy sobie poradzisz. Jest też drugi typ menedżerów, najczęściej o indyjskich korzeniach, którzy awansowali i pracują na przykład z Londynu. Z ich strony jedyne co spotkałem to całkowity chaos połączony z brakiem elementarnych umiejętności. Schemat zarządzania typowo indyjski. Kolejny problem to traktowanie pracowników: obelgi nie wprost i powolne zatruwanie atmosfery w połączeniu ze wspomnianym chaosem. Tak samo bardzo słabe wykorzystanie umiejętności doświadczonych ludzi i sprowadzanie ich do najprostszych czynności.

Ktoś tam
@Kontraktor Warszawa

Zwolnienia się zaczynaja już dla kontraktorów, niedługo Indie przejmą Kapelanke

Kontraktor Warszawa
@Ktoś tam

Z tym się nie zgodzę. Wszystko zależy od dywizji w której się pracuje. W niektórych faktycznie redukują ludzi na kontraktach, ale dotyczy to głównie drogich lokalizacji typu Londyn. Obecnie jest także prowadzona restrukturyzacja na swoisty korporacyjny chaotyczny sposób. Jakoś "przejmowania" biznesu przez Indie nie obserwuję, jeśli już to często to także są to kontraktorzy.

Kandydat.

Po teście i rozmowie z managerem, brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Mija prawie miesiąc czasu. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?

??

Jak wygląda praca na stanowisku securities operations junior analyst? Dużo stresu? Presja na nadgodziny? Jakie widełki?

Coowrk
@??

Fatalne szkolenia (albo po prostu ich brak), ciągłe braki kadrowe, słabe pieniądze, nadgodziny. Na start dostaniesz jakieś 5-5.5k brutto

Daniel

Chce aplikować na stanowisko security operations junior. Czy trzeba znać angielski bardzo dobrze? Czy na codzień w firmie używa się tego języka?

Coowrk
@Daniel

Hej, w securitasach podlega się pod Niemców, wiec wszelka korespondencja prowadzona jest po angielsku, a i zdarza się po niemiecku;) ogólnie język na pewno jest potrzebny do pracy ale zdarzają się takie elementy, które z biegłym angielskim mają problem a ciągną ten wózek już kilka lat. Ogólnie jeśli zaczynasz swoją przygodę z korpo to polecam tam aplikować, ze względu na super ludzi (chociaż niestety w ostatnim czasie bardzo dużo wartościowych osób odeszło), ale jeśli tylko masz jakieś doświadczenie to szukaj czegoś innego. Kasa bardzo słaba, a management z ego nie z tego swiata ma Cie za totalnego kretyna i robola który będzie ciągnął pracę jak za 2 etaty za śmieszne pieniądze. Polecam hsbc ale na pewno nie dział clearing and settlemet (teraz to chyba trochę inaczej się nazywa, OPS coś tam)

Omijajcie szerokim łukiem zespół pod panią MB, która traktuje swój zespół gorzej niż (usunięte przez administratora) Przez te kobietę praca która mogła być fajna jest koszmarem. Ciągle pretensje, docinki i nieprzyjemności. Zero umiejętności zarządzania zespołem. Żenada

Asia

Możesz opowiedzieć coś więcej?

Janusz

Czy dalej stosuje się w tej firmie program do kontroli czasu pracy?

@Janusz

Tak

Hola

Hej, jakie są widełki na stanowisku "(CMB) Strategic Business Change Manager"? Czy 18-20 tys. brutto PLN mieści się w widełkach? Jaka jest atmosfera w tym dziale? Ktoś coś, helpunku!? Mam wieloletnie doświadczenie, 4 języki (ang. i niem w tym), teraz nie pracuję z Polakami i super jest :) A jak jest w HSBC?

Rozbawiony

Złożyłem w firmie CV w połowie sierpnia. Po tygodniu dostałem maila, że "z sukcesem udało mi się wycofać moja kandydaturę". Zadzwonił do mnie pracownik z działu rekrutacji czy nie byłbym zainteresowany inną rolą. Spytałem go co oznaczał ten dziwny mail, okazało się że błąd w systemie. Wznowiono moją kandydaturę po wypytaniu o umiejętności. Minęły prawie dwa miesiące i zadzwoniła do mnie pani z rekrutacji i spytała czy mogę za 2 tygodnie wziąć udział w PIERWSZYM etapie rekrutacji. Zbliża się dzień spotkania i mam już dwie oferty z innych firm do których zaaplikowałem 1,5 miesiąca później. Wziąłem udział w rozmowie i była strasznie dziwnie poprowadzona, bez pytań związanych stricte z rolą tylko jakieś dziwne ogólasy. Domyślam się że wiedzę chcieliby sprawdzać na dodatkowych etapach, ale jutro jadę podpisać umowę gdzie indziej, bo po takim wstępie bardzo źle zapowiada się współpraca. Podsumowując: od wysłania CV ponad 2 miesiące do pierwszej rozmowy, cały proces trwałby przynaniej 3 miesiące gdy konkurencja nie śpi i zabiera kandydatów do siebie. Trochę powagi, pozdrawiam.

K.

Jakie są widełki na ranku 5? Wie ktoś?

Ala

mogę pomóc w rekrutacji, a dokładnie w przygotowaniu do testów SHL.

Nemo

Cześć. Wykonałem testy i odbyłem pierwsza rozmowę z rekruterką. Ile czasu czeka się na odpowiedz i rozmowę z menagerka? Czy jest feedback po drugim etapie i czy szybko zatrudniają. Dzieki za odpowiedzi.

Nemo
@Nemo

Po teście i rozmowie zero kontaktu. Czyli standardowe przemielania kandydata dla statystyki. Nie dostałem nawet maila czy przeszedłem czy nie. Kiepsko oceniam takie zachowanie wobec kandydata.

odp
@Nemo

Hej, ile juz czekasz na feedback i na jakie stanowisko? Kontaktowałes sie jakos z hsbc w międzyczasie?

Cześć, Ile można zarobić na stanowisku Securities Operations Junior Analyst with English?

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 239.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 5 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.