Opinie o DB Schenker w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy DB Schenker. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DB Schenker na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Warszawa

I etap rekrutacji był ok, trwał prawie 2 godziny i nie mam tu nic do zarzucenia. Śmiem twierdzić, że była to jedna z lepszych rozmów o pracę w jakiej uczestniczyłam. I to by było na tyle jeśli chodzi o dobre wrażenie - Pod koniec rozmowy HR oczywiście zadeklarował, że w przeciągu 2 tygodni (lub wcześniej) NA PEWNO się ze mną skontaktuje mailowo/telefonicznie niezależnie od wyniku rekrutacji, bo takie są ich procedury, szanują czas kandydata itd. itp. Minęły trzy tygodnie i cisza. Mało profesjonalne zachowanie, a to duże "korpo", nie januszex. Nie oczekiwałam spersonalizowanej wiadomości na 2 strony, ale miło by było otrzymać chociaż wiadomość "na chwilę obecną nie możemy zaoferować pracy w naszej firmie" wygenerowaną z systemu lub informację o odrzuceniu aplikacji na portalu rekrutacyjnym. Cokolwiek.

Danuta
@Kandydat

Niefajnie, że się nie odezwali... Pomimo tego możesz opowiedzieć o tym pierwszym etapie rekrutacji? Na czym polegał, skoro trwał aż dwie godziny?

@Danuta

Rozmowa o moim doświadczeniu oraz o stanowisku i bodajże 3 case’y do rozwiązania (pisemnie).

Nina

Przewoźnicy firmy w Poznaniu aroganccy, i bezczelni, myślą ze na przesyłkę należy czekać caly dzień a nawet pare dni .

z bardzo dużym opóźnieniem, ale otrzymałem finalny feedback z Warszawy z działu biznesu lotniczego, po spotkaniu rekrutacyjnym. Drogą telefoniczną a także mejlową, z konkretnym uzasadnieniem. Pracy nie otrzymałem, ale musze pochwalić, że firma dała mi feedback, gdyż większość pracodawców w warszawie nie ma za gram szacunku do kandydatów i nie dają im feedbacku (pomimo obietnic) niestety.

@Michał

No feedback się szanuje akurat. A dali Ci tylko info czemu Cię odrzucili czy też jakieś porady itp., żeby stać się bardziej konkurencyjnym? Będziesz kiedyś znowu aplikował?

Dostaliście wypłaty za maj 2022?

Jarosław

A co, ty jeszcze nie masz? Do kiedy z reguły dostawałeś przelew?

eDdy
@Jarosław

Normalnie były

@eDdy

A w którym oddziale pracujesz?

Justyna

Ku uściśleniu, wypłat za maj jeszcze nie było. Maj wciąż trwa. A wypłaty za kwiecień zostały wypłacone z początkiem maja.

Magdalena
@Justyna

Słuszna uwaga. A w jakim konkretnie dniu dostajecie wynagrodzenia?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DB Schenker? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Kiwi

Pierwszy raz spotykam się z taką Firmą. Jak to mówią rzetelność niemiecka. Tylko gdzie ? Moja umowa zakończyła się z dniem ostatniego kwietnia. Mamy już 10 Maj, a ja nadal nie otrzymałem - świadectwa pracy. Kontakt zerowy, telefony milczą. Jak tak dalej pójdzie, to zgłaszam sprawę do sądu.

michał
@Kiwi

to nie możesz sie upomnieć o to świadectwo ? taki problem sie upomnieć i załatwić sprawę? skoro komuś tam to umknęło (choć nie powinno) to wystarczyło iść i zagadać lub wysłać mejla w tej sprawie zamiast tutaj od razu straszyć sądem.. weź wyluzuj.. życie jest za krrótkie żeby sie spinać takimi pierdołami

ZZ
@michał

czytać ze zrozumieniem też trzeba umieć. Wyraźnie jest napisane, że nie było z firmą kontaktu. No i coś komuś umknęło???, bo świadectwo pracy to przecież pierdoły. Jasne, w tej firmie wszystko jest możliwe.

kandydat

aplikowanie do działu Kwotowanie biznesów lotniczych w Warszawie to strata czasu, oni tylko zbierają CV, nie dają żadnego feedbacku, pomimo swojej obietnicy. Babeczka która kieruje tym działem, wydaje się młoda i niedoświadczona w zarządzaniu... mogę sie mylić, ale po rozmowie z nią takie mam wnioski. Daję negatywa za brak respectu do potencjalnego pracownika (brak decyzji i opinii zwrotnej). Ponadto cały czas wklejają od nowa to ogloszenie o pracę, także aplikowanie tam to strata czasu.

pytanie

Czy w Schenkerze były w ostatnim czasie podwyżki dla wszystkich pracowników?

hr'owiec

Ostrzegam wszystkich przed pracą w dziale HR DB Schenker. To chory dział, patologiczne relacje i atmosfera. Permanentne rekrutacje, na HR BP na koordynatora, ogromne obietnice, wykorzystywanie, umowy na czas określony obietnice premii a kilka miesięcy i zwolnienia.

Rotacja w dziale HR
@hr'owiec

Faktycznie, sądząc po liczbie ogłoszeń poziom rotacji w dziale HR jest chyba najwyższy w firmie. Czy góra tego nie widzi? To może poddawać w wątpliwość umiejętności zarządzania osoby prowadzącej dział. A HR to chyba powinna być w wzorem dla innych pod tym względem.

Ciekawa
@hr'owiec

Powiesz coś więcej o atmosferze, realności i uczciwości w rozliczeniu zadań? Wynagrodzenie rynkowe czy poniżej? Koordynator HRBP na którego trwa obecnie rekrutacja raportuje bezpośrednio do dyrektora pionu? Auto służbowe w związku z wyjazdami czy tez do dyspozycji jedynie „biurowe” Dużo pytań:) ale chciałbym aplikować do ciekawej pracy z długofalowa perspektywa.

rada
@Ciekawa

Nie licz na uczciwość i sprawiedliwość w rozliczaniu zadań. Nie w tej firmie.

uwaga!!!!!
@rada

potwierdzam, Nie licz na SPRAWIEDLIWOŚC w HR DB Schenker. Wynagrodzenia są rynkowe, ale części premiowej rzadko kto doczeka bo nagminnie od lat zwalniają. Tu się łatwo narazić komuś, za „coś”…umowy na czas określony do max możliwości i zwolnieniom w każdej chwili bez uzasadnienia, ale „zgodnie z prawem”. Koordynator raportuje do Dyrektora HR, który nie jest HR’owcem, ale moim zdaniem jest stale manipulowana przez „psiapsiółke” Anię w kompleksami i wielkim ego. Wzajemnie się nakręcają i nikt tam nie pasuje. Atmosfera zastraszania, manipulacje, (usunięte przez administratora)

Życzliwa
@hr'owiec

Chyba w każdym dziale praca to porażka. Zero podwyżek, zero motywacji. W czasie pandemii - martwią się tylko o to, żeby dobrze wyglądało, a pracownicy nie są odpowiednio bezpieczni, zmuszają do przyjazdów do firmy, chociaż ludzie mogliby pracować zdalnie.

@hr'owiec

Czy szanowna Pani Aneta moze mi wystawic wreszcie poprawne świadectwo pracy?

Ostrzeżenie
@hr'owiec

W dziale HR tej firmy nie powinien podejmować pracy nikt, nigdy. Z rekomendacji, nie z rekomendacji, z rekrutacji/ogłoszenia/polecenia ....Nie róbcie tego dla własnego bezpieczeństwa. Na ilekolwiek tysięcy dostaniecie ofertę, z jakimikolwiek obietnicami, złożonymi przez kogokolwiek >>>> nie róbcie tego.

Ciekawe
@Ostrzeżenie

A co sie stało?

PaniodHR
@Ostrzeżenie

Potwierdzam. Na rozmowie rekrutacyjnej radzę się szczegółowo dopytać o przyczyny tak ogromnej rotacji w HR i o wpisy na gowork.

ciekawa
@PaniodHR

Chodzi tylko o HR miękki czy twardy również? Non stop widzę ogłoszenia.

opinia od Schenker
@hr'owiec

łamanie podstawowych praw to jak zobaczyłem standard, tzw: spychoterapia i wymuszenie skandaliczną praktyką Schenker. Odradzam, przestrzegam!

Maciek

Jak w waszym oddziale wygląda kwestia wypłat za marzec i kwiecień 2022 r.? W jakim terminie macie płacone wynagrodzenie i czy jest na czas? U mnie za kwiecień cisza, do dzisiaj brak pieniędzy na koncie.

Abc

Aplikowałam do Gdańska. Skoro szukali kogoś z doświadczeniem na wózek widłowy to po jaką cholerę ściągacie osobę która ma tylko uprawnienia na rozmowę. Straciłam tylko czas.

@Abc

A czy posiadanie uprawnień nie idzie w parze z doświadczeniem choć lekkim? A co jeśli uznali, że nie chcą kobiety na tym stanowisku i wybrali faceta? :/

odp
@Maria

Skoro nie chcieli kobiety, to po co ją zapraszali na rozmowę. Logiki brak. Poza tym to byłaby chyba dyskryminacja, czyż nie?

@odp

Może na zapas? I trafił się fajniejszy Pan to się na niego rzucili? Kto ich tam wie, ja tam sceptycznie do tego podchodzę, bo to jeszcze lata muszą minąć kiedy w końcu jakiejkolwiek dyskryminacji nie będzie.. :/

jacek1977

Pracowałem w DB Schenker Bydgoszcz jako kurier w prywatnej firmie.Co zauważyłem,to pracownicy (usunięte przez administratora) na pełnej mocy.Odniosłem wrażenie,że nie mają zrobić siku

Jak z daleka od tej firmy wykonywałam swoją pracę bardzo dobrze często jeździłam do późna, żeby wszystko rozwieźć, ale dla firmy DB Schenker byłam za słaba. Nie wspomnę już w jakim stanie paczki dochodzą na magazyn często rozwalone z dostępem do zawartości poprostu masakra. Nie polecam ani podejmować pracy ani korzystać z usług tej firmy

Jan
@86

Pracowałaś jako kurier? Czemu byłaś za słaba? Nie robiłaś wymaganej normy czy o co chodzi? Chociaż zarobki były dobre, czy w tym temacie też nie ma czym się chwalić?

Ile jest zmian w DB Schenker?

Józef

Jakie zarobki

Stefania
@Józef

Są tacy, co nie mogą narzekać. Ogólnie jednak jest bardzo przeciętnie.

hapus
@Stefania

Tak, bardzo mi się to nie podobało. W każdej pracy zdarzają się takie przypadki. Jednak tutaj na ''bezczela'' używa się czyjeś pomysły po czym oznacza się jako swoje. Niektórzy mają jak u Pana Boga za piecem, ale to tacy co lubią ploteczki i inne tematy przedstawiające kolegów w krzywym zwierciadle. Etyki brak.

rudy 102
@hapus

Zgadzam się z Tobą. Są tacy, którzy na przeinaczaniu faktów i plotkowaniu o innych całkiem nieźle się wybili. Tylko co można powiedzieć o managerach, którzy akceptują i doceniają taką postawę...?

Ewka
@rudy 102

Wybili się i sobie poszli. Nikt jakoś nie płacze.

Odbiór paczek -porażka

Firma dostawcza DB Schenker to porażka, w domu cały czas ktoś był i zamiast dostarczyć w czwartek - paczka przyszła dopiero w poniedziałek i to po wydzwanianiu od czwartku do firmy. Kierowca w systemie oznaczał brak odbioru/nikogo nie było w domu mimo, że to nie prawda - piszę ku przestrodze żeby nie korzystać z tej firmy!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w DB Schenker ?

Monaaa

nie liczcie w tej firmie na umowę stałą, nie szybko, a raczej zwolnienia lub /i rozwiązywane przed czasem

no pomyśl

Można, ale po co?

QRT

według mnie należałoby robić coroczne, kontrolne badania psychologiczne i psychiatryczne pracowników tej korporacji, na stanowiskach średniego szczebla często pracują ludzie z zaburzeniami psychicznymi, socjopaci, ludzie naszpikowani kompleksami, frustraci; wielokrotnie byłem świadkiem zupełnie oderwanego od rzeczywistości zachowania przełożonego, nie wiem czy to wpływ szkoleń pracowniczych, które powodują zważenie mózgu i odejście od prób samodzielnego myślenia, w każdym razie człowiek "z zewnątrz" często przychodząc tu do pracy poddawany jest nieproporcjonalnej presji starych pracowników i przechodzi lekki szok a później zniechęcenie, odrębną sprawą jest kadencyjność, która powinna być wprowadzona na stanowiskach średniego szczebla, brygadziści i szefowie zmian często z kilkuletnim stażem są całkowicie zabetonowani na swoich stanowiskach, podkładają nogi nowoprzybyłym, nie stanowią wartości dodanej, znam przypadki, że człowiek z wykształceniem zawodowym przestawia po kątach inżynierów i magistrów, jeśli uważacie, że to normalne, to życzę zdrowia i sukcesów

obiektywny
@QRT

Inżynierowie i magistrowie nie powinni zatrudniać się w tej firmie. Jak pracujesz u emca, to znaczy, że do niczego innego sie nie nadajesz.

"parobek umysłowy"

Zniechęcam do pracy w tej firmie w dziale IT. Nawet jeśli masz wysokie kwalifikacje, dla kierownictwa tej firmy i tak będziesz tylko "parobkiem umysłowym", niczym nie różniącym się od zbieracza szparagów u bauera. Jeśli masz kompetencje i trochę ambicji, omijaj z daleka tę firemkę stworzoną być może w tym celu, aby niemieccy managerowie mogli eksperymentować, jak najlepiej zarządzać słowiańskim ****

Major
@"parobek umysłowy"

Zaciekawiła mnie Twoja opinia, szczerze. Czy mógłbyś napisać coś więcej? Ostrzec jakoś?

pu
@Major

Jeśli nie rozumiesz tego, co napisałem, to spokojnie kandyduj. Odnajdziesz się tam.

LU

Firma Artimas z miejscowości dębe wielkie szuka przewoźników na trase Warszawa - Tordera,Hiszpania, lekkie ładunki!!! Warunek nowe ciągniki najlepiej z chipem.

pass

HR w tej firmie szkodzi kadrze, pracowniom zamiast wspierać.

ZUBER
@pass

I nowy prezes tego nie zmienił? (nie wymienił działu HR?) No to na złego prezesa właściciel postawił ( a tak naprawdę head hunter, który przekonał, że ten akurat prezes będzie OK! Mój Boże - przy tylu naprawdę dobrych kontr-kandydatach!)

Blaster

Well, if your target is to have a decent salary...DB Schenker is not your place. Here is a good company to learn some complex and useful skill to use at IT/Logistics field and move on. Forget about to have any increase. They don't pay even the equalization with the inflation. Now in Corona times without the beautiful office in Ziwirki Wigury and the expensive and fancies dinners, there is nothing else to offer. Greedy and cheap company with a CIO in Warsaw that has very squared mind-set.

I am afraid
@Blaster

It's not true... May be you are foreign manager living abroad, but in real life, the Desk in Warsaw TSC is much more prosaic place as you think. Everyday practice is not as great as ideas in empty-words Tutorials on line says. At least if you want understand bussiness in Poland do not use English, use Yiddish, heh.

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Warszawa

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DB Schenker