Liberty Direct

Opinie o Liberty Direct

Paulina

Kto z Was pracuje w Liberty Direct? Na jakim stanowisku jesteście zatrudnieni? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

iwona

@xhonek dzięki za wyczerpującą opinię na temat firmy, jak porównam to z miejscem gdzie pracuje to śmiech mnie ogarnia. Na żadnej słuchawce nie ma opieki medycznej (!) a o multisporcie to my możemy sobie tylko pomarzyć. Serio czekam na jakieś oferty mam nadzieje, że coś się szybko pojawi!

xhonek

Witam. Pracuję tu już dwa miesiące. Praca jak praca na słuchawce. Specyficzna. Zarobki? Pierwszy miesiąc 2000 brutto. Potem aneks i 2500 brutto. Do tego benefity jak każdy pisze. Prowizja? Owszem, ludzie potrafią nawet 1000 zł wyciągnąć. Ale tu jednak sprzedaż, targety, pilnowanie by obsługa była na jak najwyższym poziomie. Porównując z konkurencją w której pracowałem jest lepiej. Aczkolwiek jeśli ktoś nie lubi mieć narzucanego tempa i w ogóle, to się będzie męczył - jak ja. Aczkolwiek pociesza mnie prywatna opieka medyczna, która ma bardzo bogaty zakres - idziesz do wybranego specjalisty nawet tego samego dnia :) Ile razy chcesz. Multisport też fajna opcja - w kwietniu dostanę swoją kartę. Ktoś wspomniał o zbytnim spoufalaniu się z klientami - no cóż... Obecnie mamy być jak najbardziej "ludzcy" dla klienta - czyli swobodne rozmowy, by klient czuł się jak najlepiej. Dla mnie fajna opcja, nie mógłbym rozmawiać skryptami. Ogólnie rzecz biorąc jedna z najlepszych ofert dla ludzi bez żadnego doświadczenia z umową o pracę. Lokalizacja też stosunkowo dogodna :)

BŁĘKITNA

Młodszy Konsultant ds. Ubezpieczeń chciałabym wiedzieć jaka podstawa ? 2000 brutto czy mniej?

ania

nie muszę się tłumaczyć, nie polecam i tyle.

ania

nie polecam

Jak czytam opinie to wiem że piszą o osoby które poporostu się nie nadają do pracy w tej firmie lub komentarze pochodzą od zazdrosnej konkurencji.Jestem bardzo zadowolonym pracownikiem i naprawdę polecam pracę w naszym zespole.Zarobki są bardzo dobre a atmosfera jest wręcz mega.

la

Witam czy ktos wiec cos na temat pracy back office w direct?

Nowa

Cześć, Czy mogłabyś przybliżyć mi jak wyglądały te warsztaty? Tez dostałam zaproszenie i właśnie nie wiem czego sie spodziewać.

Jola

Hej! Zostałam zaproszona na warsztaty rekrutacyjne na nie wiadomo do konca jakie stanowisko :D Niby Młodszego Konsultanta ds. Ubezpieczeń. Czytając opinię to aż strach iść... No ale zobaczymy, zawsze to jakaś przygoda a co nas nie zabije to nas wzmocni. Jakby ktoś powiedział cos o pracy na chocimskiej bedę wdzięczna:)

mlodszy konsultant LU
@Jola 20.08.2015 07:59

idź! :)i nie przejmuj się komentarzami :) Jest kilka działów. Po szkoleniach będziecie do nich przydzielani.

kandydat2

Cześć Orientuje się ktoś jak wygląda praca i zarobki na stanowisku Regionalnego Kierownika Sprzedaży ? Zwłaszcza warunki premiowe. Na wstępnej rozmowie zaoferowali dojść pokaźną kwotę i jestem ciekaw czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości czy tylko ma zachęcać

kandydat

Dziwny sposób rekrutacji. Mówiąc wprost, ten ich tzw. warsztat rekrutacyjny to w krótkich żołnierskich słowach "zawracanie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;. Wygląda to tak, jakby zależało im bardziej na ilości przemielonych kandydatów, niż na ich przygotowaniu i doświadczeniu, czyli jakości. Istnieje również ewentualność, że wiedzieli od razu, kogo chcą przyjąć. Wg mnie ten sposób rekrutowania został bezmyślnie przeniesiony na polski grunt, a w tej sytuacji warto się zastanowić, gdzie jest granica głupoty osób za to odpowiedzialnych.

Huzia na juzia

Tak się zastanawiam jakie czynniki były wzięte pod uwagę jeżeli chodzi o przyznanie tego tytułu. Obecnie pracuję w konkurencyjnej firmie, a w LD pracowała koleżanka, która niezbyt dobrze wspomina czas spędzony w firmie. Podobno atmosfera była słaba, ale to chyba w Warszawie na Call center norma, skoro taka mieszanka ludzi wszędzie?

Konsultant w dziale notyfikacji i wsparcia szkód

Cześć:) Czy ktoś z Was pracował w dziale notyfikacji i wsparcia szkód i mógłby mi powiedzieć coś więcej na ten temat? co należy do obowiązków, jak ta praca wygląda w praktyce, jakie są zarobki? Z góry dzięki:)

olgi

Ja zostałam zaproszona na rozmowe i po przeczytaniu powyzszych informacji mam troche obawy... Napiszcie czego jeszcze moge sie spodziewac... jezeli pomyslnnie przejde proces rekrutacji jaki bedzie 2 etap?? A zastanawia mnie jakie cechy wyróżniają firmę spośród innych z tej branży? Jakie cechy powinien mieć kandydat, którego szukają?

no name

Mnie zwolnili, a i tak musiałam oddać kasę za szkolenie.

Ktoś Wielki

Dosyć często ukazują się ogłoszenia, że Liberty szuka pracownika konsultanta tel. Moim zdaniem to też dużo mówi o firmie...

popkinson85

Witam, pracowałem 3 miesiące w LD, przeszedłem szkolenie - za które trzeba w razie rezygnacji zapłacić 1000 zł kary,ale powiem wam tak: Wiele rzeczy, które były omawiane na rekrutacji nie pokryły się z rzeczywistością - pracowałem na infolinii wychodzącej tzw OUTBOUND - kiedy przyszedłem do tej firmy ten dział zaczął dopiero się tworzyć. Po pierwsze wynagrodzenie do końca nie było wiadomo za jakie pieniądze bedziemy pracować, po drugie kara 1000 zł, po trzecie charakter pracy tj na rekrutacji nie było mowy o żadnej sprzedaży a tu przychodze i co - każdy musi sprzedawać, dalej plan sprzedaży nie otrzymaliśmy w wyznaczonym terminie tylko 2 tygodnie po zaczęciu pracy. Na koniec wymówienie - dlaczego? Bo miałem najlepszą sprzedaż a argumentacja była następująca - za bardzo się spoufalam z klientami i daję za dużo rabatów - przecież rabat w rękach sprzedawcy jest jak karta przetargowa - argument sprzedaży - każdy handlowiec o tym dobrze wie. Czuję się oszukany i wykorzystany - stanowczo odradzam wszystkim, którzy się zastanawiają czy warto iść na rozmowę.

Evka

Nie wiem jakimi kryteriami ta firma się kieruje przy rekrutacji? Odpadłam w 1 etapie, mimo doświadczenia na słuchawce i w bankowości. Chociaż może właśnie dlatego...Generalnie było ze 20 osób z których do pracy potrzebują kilkanaście. Najpierw: co uważasz za swój życiowy sukces i jakie 3 cechy pomogły ci go osiągnąć? Potem- jakie masz hobby i przekonaj innych do tego. Krótkie scenki z wyjściem na środek. Umowa zlecenie, po 3 mies. próbnych może o pracę i karta multisport. Lokalizacja na Chocimskiej, chociaż rekrutację prowadzili na rondzie ONZ. Generalnie no comment, ale z opini poprzednich pozostaje mi się cieszyć że nie przeszłam;)

Mmm

Ja tez nie mogłam w to uwierzyc.

Mmm

Byłam na grupowej rozmowie kwalifikacyjnej, poziom rekruterów żałosny! Pytania poniżające, "z czego się pani utrzymuje, skoro pani nie pracuje?", "ma pani 6 lat doświadczenia w branży?, czemu tak mało?", "może powinna pani startować gdzieś indziej?". To niektóre z pytań mi zadanych. Dawno nie czułam się tak poniższa, a konsekwencji nie ponieśli. Cieszę się, że mnie nie przyjęli, bo nie chciałabym pracować w firmie, w której tak się traktuje potencjalnych pracowników!

skowronek

szkoda gadac o tej firmie, dziobaki i donosiciele odnoszą sukcesy a uczciwi pracownicy musza za nich pracować. ale jakiś sukces jest pan D... krolowa UKS upadla :) wszyscy się ciesza

sarenka

Liberty Direct to strata czasu. Ja czuję się oszukana i na pewno nikomu ze znajomych nie polecę tej firmy.

były pracownik

Chciałbym podzielić się opinią o firmie Liberty Direct. Przeszedłem rekrutację, mówili, że potrzebują dużo osób do działu obsługi klienta. Rekrutacja trwała 7 godzin! W tym rozmowa o pracę zawiera test na "moralność". Cyrk. Odgrywanie scenek, praca w grupie. Ale ok, przeszedłem. Po dwutygodniowym szkoleniu był test dotyczący ubezpieczeń i poprzedniej ustawy o ubezp. obowiązkowych. Masakra, nie zdało 10 osób. Zostałem zaproszony przez Dyrektora ds. zasobów ludzkich i dali mi wymównienie, bez możliwośći poprawy testu. Straszyli, że obciążą mnie kosztami szkolenia w wys 1000 zł!

Inny

Po tym całym cyrku informują o wysokości wynagrodzenia. Gdyby nie ta odwrócona kolejność działań podarowałbym sobie "spotkanie rekrutacyjne" (oszczędzając 3 godziny życia). Już wiesz hmm co macie rozumieć!

Inny

Spotkanie rekrutacyjne to jakieś jaja! Każą robić scenki rodzajowe w stylu sprzedaży abstrakcyjnego produktu, lub praca w podgrupach. Jak to się ma do działalności w branży finansowej? Jak dla mnie absurd. Selekcja wstępna wyeliminować może profesjonalistę, który nie spodziewa się zabaw teatralnych. Wg mnie rekrutujący promują "profesjonalnych uczestników spotkań rekrutacyjnych", tj. 25latków, którzy mają za sobą dziesiątki tego typu spotkań i "doświadczenie zawodowe" w 15 firmach, po 3 miesiące w każdej.

hmm
@Inny 07.02.2014 21:18

Mamy rozumiec, ze odpadles??

Kola56

A jak wygląda proces rekrutacji? Jakieś testy robią? Bo rozmowa trwa kilka godzin...

Lukasz

Myslę jednak,że tytułu pracodawcy roku nie dają za darmo, są okreslone kryteria, które trzeba spełnić. A jesli chodzi o osoby zwolnione, to bardzo rzadko, jesli w ogóle zdarza się, zeby mówiły pozytywnie. A fakt jest faktem - tytuł pracodawcy roku 2013 nalezy co Liberty Direct.

libertyd

Od roku zstanawiam sie jak taka firma może zostać pracodawcą roku? Pracowałam tam 3 miesiące , umowa o pracę na okres próbny.Podziękowano mi po tym czasie, bez uzasadnienia..chyba norma.Spakować trzeba sie w 3 s, wszystko do niszczarki i uprzejma pani kierownik odprowadza Cie do windy. Najlepsze jest jednak to ze Cie wyrywaj w trakcie pracy i podsuwają dok z wypowiedzeniem,wsrod paru z nich był jeden który do tej pory psuje mi krew....."Uprzejmie proszę o potracenie mi 1000 zl z pensji na poczet szkolenia"Jak tak mozna ,pracodawca roku? Sam się nie zwolniłam, w umowie jest info o szkoleniu i potraceniach ale tylko w wypadku jak im sam uciekniesz.Pożegnano sie ze mna w ten sposób tydzień przed Świetami. Liberty prowadzi wieloetapowa rekrutację, chcieli takiego pracownika,poświęiłam im o 3 miesiące za duzo, nikt nie prauje za darmo.Zarobiłm podstawe a oni jeszcze potracili mi z niej 1000 zl.

Becca

Dzisiaj to Ty musisz się sprzedać pracodawcy a nie robić łaskę, że przyszedłeś na rekrutację. Jeśli tego nie pojmujesz to nie wróżę Ci szybkiego znalezienia pracy...

iwona kępa

Dlaczego tak negatywnie oceniać taki sposób rekrutacji??? Odnoszę wrażenie, że zwykle Ci, którzy tak krytykują nie sprawdzili się i nie zostali zaproszeni do dalszego etapu... Ja już czytałam wcześniej jak to będzie wyglądać i nie będzie to dla mnie zaskoczeniem. Uważam, że to nic negatywnego jeśli firma wprowadza nowatorskie sposoby selekcji. Ja ide za tydzień w piątek na warsztaty i mając swiadomość jak będzie wygladał ten proces, przygotowuję sie do niego, bo na pracy mi zależy.Dla mnie to nowe doświadczenie i kolejne ćwiczenie z prezentacji siebie z jak najlepszej strony.

Koma

medzit - 2012-04-20 20:59:21 kurczę,nie wiem co myśleć, złożyłam cv i teraz czekam do wtorku na to długie 8 godzinne spotkanie...a naczytałam sie tych waszych opinii i mi sie już odechciało tam iść...Znam kilka osób, które tam pracują i raczej dobre opinie mają

medzit

adela

zgadza sie, pracowalam tam jakis czas. wyciskaja z ludzi ile sie da a w zamian ofruja malo. kto dziobie, donosi ten jest cery good

dominisia

zadawalajaca??? hmmm jak kazda korporacja, stawki nie sa najlepsze a systemy motywacjyne tworza takie zebys robil jak najwiecej a jak najmniej zarabial. przyjmuja mlodych ludzi, ktorzy zazwyczaj zaocznie sie ucza i kurczowa za wszelka cene siedze i dziobia co im karza

quest

Wiesz co możesz sobie zrobić z tą swoją akcją....:D

piter

Polecam lLiberty Uruchomili specjalna akcję, podajesz komus swój nr polisy i on podaje go przy zapisywaniu się i zarabiacie obydwaj :) Podaję mój kod jakby ktoś chciał skorzystać. Mozna zarobic od 50 do 100 zł - kod: 69399569

ktos
@piter 27.02.2011 15:55

Dzieki Piter, zniżka na nr Twojej polisy nadal działa, czyli jestes szczesliwym i zadowolonym klientem nieprzerwanie od 2011 roku- to dla mnie wystarczajacy powod aby wybrac Liberty. A wybralem wlasnie Twoj kod ponieważ uczciwie napisales ze tez masz z tego powodu znizki a nie jak inni ze to jakis magiczny numer... Pozdr

lol

Po jakim czasie po rozmowie rekrutacyjnej się kontaktują? Ktoś wie? Bo niewiem czy jest sens czekać, czy po prostu mnie zbyli.

zuza

2000 za pracę w call center to raczej dobra pensja. Pielęgniarki i nauczyciele w tym kraju zarabiają mniej

Andrzej

Nooo jak niektórym wystarcza 1700 - 2000 do ręki to gratuluje

kora

Czytałam gdzieś, że Liberty zdobyło drugie miejsce w konkursie Najlepszy Pracodawca Roku 2010.

monia

Od listopada pracuję w liberty na stanowisku likwidatora szkód i jestem zadowolona. Firma oferuje szkolenia, opiekę medyczną i kartę multisport. Oczywiście stawia też wymagania. Trzeba wykazywać się starannością, sumiennością, ale tego przecież oczekuje każdy pracodawca. Pieniądze zadowalające.

Konsultant w dziale notyfikacji i wsparcia szkód
@monia 25.11.2010 17:05

Cześć:) możesz mi powiedzieć coś więcej o swoim stanowisku? Pozdrawiam:)

Dorothy

Typowe call center . Praca w Liberty Direct nie przynosi ani pieniędzy , ani satysfakcjii. Dorothy .

myślący

co taki komentarz jak twój ma oznaczać? Ludzie to nie niesie z sobą żadnych informacji. PIszcie konkrety i FAKTY, a nie swoje odczucia. Odczucia bywają różne w zależności od osoby.

solidna, profesjonalna, rozwojowa,

a.

W porządku. Zadowalająca.

zocha
@a. 07.10.2008 00:22
W porządku. Zadowalająca.

praca w liberty to jedna wielka fikcja, niekompetentne osoby na nieodpowiednich stanowiskach(usunięte przez administratora)

Zostaw opinię o Liberty Direct - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Liberty Direct