Opinie o DB Schenker w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy DB Schenker. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DB Schenker na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Warszawa

nicki

Jak najdalej od firmy DB Schenker. Za wielkimi ideałami i wartościami kryje się wielkie NIC, albo "mniej niż zero". Szczerze nie polecam.

@obiektywny

Taka pewnie polityka, że nowe lepsze.

DB Schenker centrala, a szczególnie kadra, w tym kadra HR to patologiczni ludzie. W obecnych czasach pracuje się na fundamencie wartości i kształtuje kulture organizacyjna, jednak to miejsce jest wyzbyte wartości i kultury. Prostactwo, brak poszanowania dla człowieka, brak zasad i norm. Bezprawie. Kadra przyzwala ma bardzo nieetyczne działania, na skraju lub ewidentne bezprawne praktyki.

@JJ

Mój mąż przepracował pół roku w tym bałaganie i ma zamiar odejść ..wyzyskiwanie ludzi i brak organizacji z pracą na zmiany ..trzeba nawet pracować na same noce trzy tygodnie pod rząd lub od 4 rano lub od 10 ..nie można nic zaplanować i w ten sposób zero czasu dla rodziny i załatwienie jakichkolwiek spraw urzędowych na mieście.

Klient Nowy wpis

Informują o dostarczeniu przesyłki a kuriera nie ma. Paczka idzie juz 4 dni PORAŻKA!

@pracownik oddział sosnowiec Nowy wpis

Pracuje w tym (usunięte przez administratora) już ponad 3 lata. Firma (usunięte przez administratora) pracowników , wypłaty nie przychodzą na czas , zdarzyło się że wypłaty przychodziły na dwa razy bo kadry źle policzyły. Obiecali podwyżki, nie wywiązali się z nich. Aktualnie magazyn na Śląsku ma najniższą krajową. Nikt nie dba o bhp , uwagi pracowników są olewane, szefowie zmian i brygadziści nie dbają o dobro pracowników tylko i własne tylki. 3/4 ludzi na stanowiskach kierowniczych dostała się tam po znajomości nie będąc nigdy na takim stanowisku. Jedynym potrzebnym narzędziem w tej firmie jest wazelina.

Kandydat Nowy wpis

Pojawiło się ostatnio kilka ogłoszeń na HR Business Partnera i w wymaganiach jest m.in.: "bardzo dobra znajomość j. angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację na spotkaniach biznesowych". To trochę na wyrost czy faktycznie trzeba znać biegle angielski i na co dzień rozmawia głównie w tym języku?

JJ

Powiesz coś więcej, bo właśnie jestem w trakcie aplikowania do HR... Mam rezygnować?

true
@JJ

Zawsze możesz próbować. Ja wolę uczyć się na błędach innych niż na własnych. Wybór należy do Ciebie.

@true

Hmm na błędach innych? Czyli nie pracowałaś/eś w HR w Schenkerze :) i siejesz plotki :)

BB
@JJ

Skoro nie interesują cię opinie innych to po co w ogóle tu zaglądasz. Jeśli chodzi o HR w Schenkerze to pozostawione tu opinie są jednoznaczne. Zdecydowanie negatywne.

@BB

No właśnie mnie interesują, dlatego dopytuje :) Ale widzę, że Ty chyba nie masz nic "konkretnego" do napisania :) więc Twoja opinią, rzeczywiście się sugerować nie będę :)

BB
@JJ

Akurat konkretów jest tu mnóstwo, tylko może trzeba uważniej czytać. A jeśli wiesz lepiej, to po co pytasz?

Jan
@JJ

Jak jesteś w trakcie aplikowania to znaczy że byłeś już na pierwszym etapie rozmów? Dowiedziałeś się czegoś konkretnego? Np. o poziomie zarobków?

kandydat
@Jan

Od razu o tym nie mówią.

Gość Nowy wpis
@JJ

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DB Schenker? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Kierowca

Praca w tej pseudo firmie to żart. To są zwykle (usunięte przez administratora)preferujące (usunięte przez administratora) Specjalnie zatrudniają podwykonawców, bo gdyby mieli własnych kierowców to już by zwijali się z rynku, a tak to kierowcy odchodzą od podwykonawców, którzy w umowach mają wpisy, że mają zapewnić Schenkerowi odpowiednią ilość pracowników. Ja w obecnej chwili szukam już nowego pracodawcy, bo te cholery wykończą mnie psychicznie. Za nic mają przestrzeganie prawa i kodeksu pracy. Robota jako kierowca jest skandaliczna. Pół biedy jeśli masz stały rejon. Jeśli go nie masz, a możesz pracować nawet 10 lat i je mieć to jedziesz tam, gdzie jest potrzeba i kij ich obchodzi, że pracujesz 11h dziennie. Możesz mieć stały rejon i go zabiorą, bo inny kierowca, który im (usunięte przez administratora) liże straci swój rejon więc go wsadzą na twój.

Czy w DB Schenker zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Nagórski

Zamówiłem kuchnie wazy blisko 150kg kierowca z DB schanerk brakuje mu klepek z racji ze kobiecie z niemowlakiem w windzie zostawił cała wagę blokując windę ani kontaktu do niego ani do firmy. Z paleciakiem nie ma żadnego problemu 2 m przewieźć. :/

Jakie godziny pracy obowiązują w DB Schenker?

@everybody

Dyspozycyjność 24/7, bez życia prywatnego. Brak szacunku dla pracowników, brak szacunku do siebie samych. Banda nieudaczników na " górze" i nic więcej, nie idź w to

Damian

Super, szybki rozładunek i bezproblemowy kontakt. Firmę mogę polecić

nicki

@nicki

Kiedyś było inaczej...

Możesz rozwinąć swój komentarz? Pozostawiony w tej formie ,nie mówi kompletnie nic.

pytajek
@Monika

zmiana prezesa i niektórych kierowników

bingo

Inni ludzie, inna firma.

@bingo

A to po takim czasie się już przypadkiem nie stabilizuje jakoś? Bo wiadomo na wstępie takie duże zmiany mogą zamieszania narobić

obiektywny
@Maria

Odchodzi stąd coraz więcej dobrych, doświadczonych ludzi, którzy przepracowali tu długie lata. Trudno więc chyba mówić o stabilizacji.

@obiektywny

Taka pewnie polityka, że nowe lepsze.

vf

Ile zarobi na tę chwile pracownik terminalu, jezdzacy wozkiem...?

Czy firma DB Schenker udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

JL

Dofinansowanie z ZFŚS przewiduje takie wsparcie, wszystko jest zależne od sytuacji życiowej pracownika. Proszę o kontakt z komisją socjalną w celu uzyskania większej ilości informacji.

Czym w DB Schenker zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Nowa

O jakie dodatki Ci chodzi? Co masz na myśli?

....

Warunki pracy to jakiś nieśmieszny żart. W oddziałach jest zimno, kaloryfery zimne, co chwile odłączenia prądu, generatora brak. Jak tu pracować? Własne miejsce do pracy i biurko to też luksus tylko dla zasłużonych. Super warunki, takie powiedziałabym GODNE :) Nie każdy może przejść na zdalne a Ci co mogą to mają same problemy z tego tytułu. Internet, który dają do domu to ledwo ciągnie, pracować się na nim nie da, na pewno nie w takim tempie i wydajności jak oczekują :)

Nie polecam, dział HR niestety nie popisał się przy rekrutacji. Strata czasu.

Bożena
@Kandydat

Co masz na myśli przez "nie popisał się"? Opiszesz dokładniej? Zastanawiam się właśnie nad wysłaniem aplikacji. ile czasu minęło od wysłania CV do rozmowy?

Maria

Ktoś pytał o podwyżki i temat przemilczany o sugestia czy po prostu nikt kompetentny do odpowiedzi nie widział pytania? A jeśli o jakieś profity chodzi to wiadomo na co obecnie można tu liczyć na święta? Jak wysokie bony się szykują?

@Maria

Każdy z stanowisk ma swój ustalony próg płacowy, zazwyczaj niski oczywiście, dla Konsultanta ds. Obsługi Klienta to jest jakoś 3300 na rękę i jak już osiągnąłeś ten próg to więcej nie dostaniesz, choćby przepracował kolejne 5 lat. Podwyżki zazwyczaj 200 zł netto i to raz na rok, niby dwa ale teraz na okres jesienny nie dali bo inflacja podobno ;) Są wczasy pod Gruszą jakoś 600 zł i dodatek świąteczny 600-1200zł zależy jak się kwalifikujesz.

@Konsultant ds. Obsługi Klienta

aj inflacja... a zrekompensują to jakoś kiedyś? wczasy super a jeszcze tylko mogę prosić o doprecyzowanie tego dodatki świątecznego. co to znaczy, że zależy jak się zakwalifikuję, jakie są warunki?

@Maria

Nie zrekompensują, aktualnie nawet stałych pracowników straszą zwolnieniem/ nie przedłużeniem umowy. Podobno HR im podsyła takie smaczki i nazywają to "motywowaniem pracownika" :) Podwyżek nie będzie, musisz wierzyć, że firma ma krucho, tak ci to sprzedadzą. Dodatek zależy od zarobków i od tego jaki dochód przypada na członka rodziny. Nowy pracownik poniżej 3 mies pracy to bodajże 600 zł, potem dochód między 2,5-3,5 na os to 1200 zł, poniżej 2 tyś zł/ os to 1400zł jakoś tak i chyba na tym próg się kończy.

@Konsultant ds. Obsługi Klienta

@Maria widzę, że Ty chyba w samych HR jesteś, albo nawet bym powiedziała w komisji socjalnej, która ustala progi dochodowe. Ach te HR to w każdej firmie samo zło :)

Konsultant ds. Obsługi Klienta

Hmm, nie, ja nie pracuje w HR za Ty chyba tak i co więcej, może to Ty jesteś tą osobą, która przyczynia się do tylu negatywnych opinii na temat HR tej firmy :) Taka podpowiedz, te opinie nie biorą się znikąd.

Smile
@Konsultant ds. Obsługi Klienta

A cóż to za negatywne opinie na temat HR? Chętnie posłucham :)

Xyx
@Smile

To chętnie poczytaj to forum :)

Obsługa Klienta

Psychiczne wykończenie. Nie jestem słaba psychicznie, to nie jest moja pierwsza praca ale ta mnie zrujnowała. Od stresu zaczęły mi się trząść ręce przed komputerem. Musiałam pójść do psychiatry. I to wcale nie przez odbiorców paczek którzy tarabanią na infolinię, przez innych pracowników i szefów i politykę tej firmy.

Jak w DB Schenker wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

xyz

Niby wielkie korpo ale twój awans zależy od tego jak bardzo poliżesz komuś (usunięte przez administratora) ;) Były tutaj takie kwiatki jak recepcjonistka po roku została Asystentką Biura Zarządu także to chyba trochę mówi o tej firmie.

@xyz

a to nie jest jednak zależne od kompetencji i przeszkolenia? nie miała żadnych organizowanych? pzt., z ciekawości jakie tu w firmie są wymagania na asystentkę?

xyz
@Maria

Teoretycznie powinno, gdzieś na już wysokich stanowiskach (np dyrektor regionu) pewnie na to patrzą ale na tych średnich wiele jest takich awansów gdzie pod względem pracy ta osoba jest kompletnym pata*łachem bez wiedzy :) Szkolenia są ale też często są takie typu „zrób to sam” :D

podwyżki

Czy były w Schenkerze podwyżki wynagrodzeń związane z inflacją? A jeśli nie to czy są takie planowane?

1234gh
@podwyżki

50 zł brutto. I to nie we wszystkich oddziałach.

@podwyżki

Dla robaków konsultantów nie było, tłumaczone inflacją ;)

Dariusz z Rybnika

Dziś jest 08.08.2022 r przesyłka, na którą czekam utknęła w Katowicach od 29.07.2022 r. Interweniowałem już telefoniczne parę razy. Urządzenie za 30 tyś. złotych które mam montować u klienta jest dla mnie niedostępne. Montaż był planowany 04.08.2022 r. Jak na razie problem nie jest rozwiązany, chociaż minęło 10 dni. Czytającym ten wpis zostawiam komentarz do tej sytuacji.

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Warszawa

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DB Schenker