TZF Polfa

Opinie o TZF Polfa

chris

Widzę, że nowy prezes sprzedaje reaktory, pompy, wirniki i silniki. No i operat szacunkowy na działkę przy Modlińskiej już będzie, żeby ją sprzedać. Czyli porządki. Jak to widać z perspektywy firmy ? Kibicuję Polfie, bo chociaż nie jestem pracownikiem to przecież nasz jedyny producent leków jeszcze w rękach SP. Może coś się poprawi ?

PRACOWNIK

Witam jestem długoletnim pracownikiem TZF Polfa w tym zakładzie dobrze żyje się tylko pracownikom umysłowym, pracownik fizyczny jest dojeżdżany na maxa , a wynagrodzenie nie podnoszone od paru nastu lat są pracownicy z 25 letnim stażem i zarabiają 1500 zł. netto. Kadry jest tyle że mało co robią bo myślą że kto inny za nich to zrobi są takie oddziały gdzie 8 umysłowych pogania 4 fizycznych

teren
@PRACOWNIK 01.08.2017 16:59

Pracownikom w terenie żyje się podobnie jak pracownikom fizycznym. Pensje w specjalistce od kilkunastu lat niezmienne (najniższe na rynku - dobrzy ludzie odchodzą, przychodzą niemoty bez doświadczenia bo nikt już nie chce tu pracować). Brak spójności celów pomiędzy marketingiem, działem KAM i pracownikami odpowiedzialnymi za współpracę z lekarzami - pracujemy sobą na konkurencję. System motywacyjny zmieniany bez wiedzy pracowników - premie za utrzymanie i nieróbstwo a nie wzrosty. Firma promuje lawirantów i kombinatorów. W biurze na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którym zależy i którzy są dla nas wsparciem - cała reszta generuje problemy przez brak kompetencji.

Mateusz

Ano mamy. Ciekawe co to za gość. Ale czy chodziło nam o człowieka z branży transportowej, no chyba, że będzie trzeba wywieźć maszyny jak firma upadnie?. Czytam właśnie: Absolwent Transportu i Logistyki Politechniki Warszawskiej. Jest ekspertem ds. łańcucha dostaw, logistyki, planowania oraz optymalizacji procesów i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Czy tego potrzeba naszej firmie? Tego nie wiem, ale trzymajmy kciuki i patrzmy na ręce. Komentujmy. Swoją drogą dlaczego odszedł po roku prezesowania z CTL Logistics? Chciał? Musiał? Nie sprawdził się? A to przecież firma z obcym kapitałem, a nie państwowy? Macie jakieś newsy?

chris

Jest nowy prezes spółki. Czy nie był wcześniej wiceprezesem UOKIK ? Zobaczymy jak sobie poradzi.

chris

Ja nie pracuję w Polfie, ale orientuję się w rynku farmaceutycznym i wiem, że leki to niesamowity potencjał. Polfa została jak taka stara panna sama sobie zostawiona. Karolkowa, Pabianice - wszystkie inne polfy znalazły chętnych do ożenku. Tylko Tarchomin nie. Gdyby pojawił się prezes z "czuciem tematu" leków i z przebiciem w MR to przed spółką mogłyby się pojawić naprawdę dobre perspektywy. Ale się jeszcze nie objawił. Jak w tym konkursie nie wybiorą znowu zarządu to (obym nie wykrakał) sąd może ustanowić zgodnie z kodeksem cywilnym kuratora. Dopiero byłby wstyd. Szkoda mi załogi Tarchomina, bo niby pracują w spółce skarbu państwa, ale o zarobkach takich jak w Orlenie czy PGE czy PGNiG mogą pomarzyć. I wy i oni to spółki SP. W każdym razie nie należy tracić wiary.

Mateusz

Tylko ludzi szkoda. Pewnie dadzą nam znowu jakiegos polityczniaka, albo kogo bez przygotowania biznesowego albo z ministerstwa zdrowia bo się na lekach zna i będziemy trwać idąć dalej na dno. Ja chciałbym kogoś z głową, strategią i kontrolingiem by jeszcze z Polfy fajna firma była

chris

Muszą wreszcie wybrać zarząd, bo inaczej sąd będzie miał podstawę do ustanowienia kuratora. P. Krysiak nie może być wiecznie oddelegowany. Ja stawiam raczej, że Polpharma zainteresuje się częścią infrastruktury, a do tego przecież są grunty do sprzedania. Polfę załatwiło MZ w temacie insuliny dla 75+. Elli Lilly zarobi, a Polfa idzie na dno. Tylko po co w takim razie Morawiecki wziął firmę pod skrzydła Ministerstwa Rozwoju ? Żeby mieć więcej spółek w nadzorze ? Nie rozumiem.

Mateusz

Firma upada, a RN w coś gra. Z przecieków przecież wiemy, że kandydowal jakiś rozsądny bankowiec, który potraktował naszą załogę jako największe dobro zakładu, o którą trzeba dbać i zacząc w koncu nalezycie wynagradzac. Ponoć był od strategii i miał plan poprawy wyników by była baza do podwyżek. Dlaczego go nie wybrali? Zobaczymy, co tym razem wymyslą - do 3 razy sztuka?

chris

Trzeci konkurs na prezesa - do trzech razy sztuka ? A jak znowu nie wybiorą ?

chris

Polfa z dobrym zarządem może naprawdę zaistnieć na rynku. Kadra, infrastruktura, maszyny. Do tego innowacyjność w pionie rozwoju i efekty muszą być. Wszędzie farmacja to samograj. Dlaczego nie w Tarchominie ?

Pako

Prezes załatwił Polfę Warszawa teraz przywarował jak tylko wrócą ( oby nie) stare POPESEL porządki zrobi i porządek w Tarchominie. Będzie musiał zabrać swoich trójmiejskich koleżków i wracać do matecznika .

chris

Polfa to chyba jedyna spółka Skarbu Państwa gdzie trzeba ogłaszać kolejne postępowanie na prezesa zarządu. Gdzie indziej chętnych pełno, a tutaj odwrotnie- trzeba ich szukać. Dziwne to wszystko.

Człowiek

czy ktoś może podać zarobki na stanowisko: Operator urządzeń do produkcji wyrobów farmaceutycznych ?

romek

może wiecie czy wciąż można się załapać na inżyniera procesu produkcyjnego? Chętnie bym się załapał, ale na razie to się nic nie pokazało, a szkoda bardzo.

chacha

czy Polfa przyjmuje studentow na staż albo na czesc etatu?? jesli tak to jak najlepiej jest sie z nimi kontaktowac w tej sprawie??

Mika
@chacha 02.10.2016 02:31
czy Polfa przyjmuje studentow na staż albo na czesc etatu?? jesli tak to jak najlepiej jest sie z nimi kontaktowac w tej sprawi...

Ja starałam się o praktyki studenckie w 2015 roku to mnie spławili

stary.

Prezes wyjątkowo nie douczony cham, dyrekcja święte krowy kolesie prezesa, związki zawodowe w kieszeni u prezesa i mają w d... pracowników. A pracownicy zarabiają po 1800 zł. do ręki i tylko chyba im zależy na produkcji jako takiej.

ola
@stary. 26.08.2016 12:09

Niedouczony piszemy razem pozdrawiam

jojo

Jak ma się sprawa z pracą w laboratorium? Interesuje mnie oferta "SPECJALISTA W LABORATORIUM KONTROLI MIĘDZYOPERACYJNEJ", jak teraz wyglądają zarobki chemika w Polfie?

bolo

Witam, pojawiło się ogłoszenie na MENADŻER DS. KLUCZOWYCH KLIENTÓW -LECZNICTWO OTWARTE, woj. małopolskie.Może ktoś powiedzieć jak wygląda praca na tym stanowisku w Polfie, jakie warunki, jaka flota, jacy klienci itp. Za wszystkie informacje z góry dzięki.

Młody

W polfie jeszcze wszystko jest po układach ocenia się pracowników kogo się lubi kogo nie .Jak zmieniali dyrektorów powinni i kierowników wymienić . A co do związków chyba nikt nie wie dlaczego tak bronią obecnego prezesa jest 4 lata i co się poprawiło jest to najgorszy prezes od lat szkoda tylko że Dawid Jackiewicz MSP jeszcze go trzyma ..

nowy

Witam wszystkich, którzy sa ciekawi opinii na temat Polfy. Pamiętajcie, że w Polfie najgorszą zarazą są związki zawodowe, które wywalczyły sobie chodzi o Przewodniczących na etacie po 7000,00 złotych. Załoga ich nie interesuje, tylko własne interesy. Nawet Przewodniczący jednego ze związków, powinien wrócić do normalnej pracy, bo nie ma już tylu członków, co przewiduje ustawa. Za to, że układa się z Prezesem kosztem załogi jest ponad prawem. Reszta różnie bywa.Atmosfera byle jaka, a załoga ciągle zastraszana. O zarobkach też można różnie mówić. Masz układy to masz dobrą kasę, a jak nie to robisz za marne grosze. Pozdrawiam

Łysy

Przedstawiciele ds. promocji to po prostu medyczni biegający w zależności od linii po lekarzach. Dermatologia, neurologia, psychiatria, poz itd. Ja akurat zajmowałem się aptekami szpitalnymi i przetargami na antybiotyki. Trochę inna bajka. Praca jak dla mnie bardzo w porządku. Dobre portfolio duże możliwości radzenia sobie z konkurencją. Problemem jest szefowa, która kompletnie nie orientuje się w lecznictwie zamkniętym.

Łysy

Magda w kilku firmach gdzie pracowałem a jestem starym repem większość to były kobiety. Dają sobie doskonale radę i nie widzę tutaj sensu dzielić wg płci.

Człowiek
@Łysy 12.03.2016 16:35
Jeżeli jest ktoś zainteresowany opinią na temat Polfy aktualnego pracownika tj KAMA to niech się odezwie......

Ja jestem zainteresowany na temat zarobków: Operator urządzeń do produkcji wyrobów farmaceutycznych czy może coś napisać więcej na temat polfy czy są premie kwartalne? Czy coś? i jak atmosfera w pracy?

Adam

@kalmil...ale na pytanie nie odpowiedziałeś:) skad masz takie info? Dalej sa problemy z wypłacaniem wynagrodzen, moEsz napisac cos wiecej?

Adam

A jakimi samochodami jeżdżą PMedyczni?

Zadowolona

W Polfie jak w malo ktorej firmie farm.pracuje sie dobrze.Moze nie zarabiamy kokosow ale mamy dobra atmosfere,jasne zasady pracy,uczciwe podejscie i czas na zycie prywatne.Wszystko jest zrownowazone. Pracowac trzeba wszedzie,ale w Polfie w jasny klarowny i uczciwy sposob. Ja polecam.

frida

Witam! Są tutaj przedstawiciele medyczni z Polfy Tarchomin? Jak się pracuje? Jakie wynagrodzenia? Jaka flota? I których specjalistów się odwiedza?

karola

Czy sa/beda jakieś przyjęcia w Polfie na produkcję?Zaglądam na stronę co jakiś czas i nic nie ma.

Jaaaaa

Za ostatniego prezesa najbardziej dziadowski zakład z udziałem państwa. Takiego nieudacznika Polfa jeszcze nie miała. Brak poszanowania pracowników. Pensje minimalne, ledwo na Lidla starcza.

dziad

Pracownicy Polfy jak długo jeszcze dacie się znieważać przez buca prezesa, jak długo będziecie pracować na głodowych stawkach? Jak długo będziecie utrzymywać związki zawodowe, które nic dla was nie robią? Chyba już czas zmienić prezesa który nie umie zarządzać. Czas zacząć godnie zarabiać.

robol

Uwaga, ostatnia podwyżka w Polfie była w 2007 r. robimy za grosze bo prezes powiedział że po co dawać podwyżki starym dziadom. Odrobinę szacunku chamie dla pracowników, którzy na ciebie pracują.

Górnicy strajkują bo zarabiają tylko 6000, a my pracownicy Polfy Tarchomin tyramy za 1800 bez dodatków i jesteśmy cichutko żeby prezesunio nas nie wywalił na zbity pysk

Fruuu

Napewno nie ma szans na studiach na przedstawiciela w dobrej firmie no chyba ze w jakimś badziewiu na promocje czegoś czego nie da sie sprzedać soków czy innych cudów.

pozdrawiam prezesa i obiecuję że za te 1700 zł będę ciężko pracował żeby prezesunio mógł za swoją dobrze się bawić

PISIOR

W Polfie Tarchomin pracownicy z 40-letnim stażem zarabiają 1800 zł. A zadowolony prezes i tak bierze premię bo mu się prawnie należy a pracowników ma głęboko w d....

Ania 02.83

Witam, Zostałam zatrudniona na stanowisko specjalisty ds jakości. Chciałabym dowiedzieć się czy w POLFA TARCHOMIN S.A. są jakieś premie, co 3 miesiące lub na święta? Ogólnie czy po okresie próbnym mogą dać większą pensję? Bardzo proszę o informację. Annia

były

:)))) hahaha... przepraszam, ale to co napisałeś, w ogóle nie odpowiada wizerunkowi TZF. Co prawda z tego co piszesz, to wnioskuję, że nie startujesz na stanowisko PM. Ale szczerze wątpię, żeby inne działy traktowane były jakoś wyjątkowo. Wszędzie szuka się oszczędności i możliwości oszukania pracownika, i odliczenia mu od wypłaty za telefon, fakturę, czy kilometrówkę. Premie zatwierdza się po 3 miesiącach, których jeśli nie przepracujesz, nie dostaniesz. Nie słyszałem, żeby w jakiejkolwiek innej firmie panowały takie zasady. Ale czego oczekiwać jeśli dyrektor handlowy, twierdzi, że premia jest uznaniowa... A zasady przyznawania premii, to kolejny sposób oszustwa ciężko i rzetelnie pracujących ludzi. Pozdrawiam

Tedi

(usunięte przez administratora) nie ma już od chyba co najmniej dwóch lat. Ambicja wysłała go w świat. A co do obecnej sytuacji w firmie to magicy z byłej Polfy w-wa rządzą firmą jak na swoim (przyszedł prezes i reakcja łańcuchowa ściągania bezrobotnych kolesi i koleżanek). Jest też taki magik (usunięte przez administratora) zaimportowany przez prezesa z ewofarmy, który podnosi ceny dla preparatów bo uważa że jak drożej to więcej zarobim. Krótko mówiąc skończyła się ciepła sielanka spokojnej pracy dla PM i całego działu sprzedaży,. pensje w miejscu, narzędzia stare, plany coraz ambitne. a kadra menagerska kręci lody pod stołem.

xxx

Ja pracowałam z (usunięte przez administratora), ale z tego co wiem to on w Polfie dawno nie pracuje, no chyba ze się coś zmieniło.

ciekawy

czy ktoś z forumowiczów pracował z (usunięte przez administratora)kierownikiem kierowników?

PM

Witam, Wszystko zależy, czy zatrudni Cię bezpośrednio Polfa czy HSK. Na jaki teren aplikujesz?

kellys*

Witam...czy ktoś może mi udzielić info. na temat możliwości zarobkowych na obecną chwile w Polfie T. dla osoby ze stażem 4 letnim w branży.... bo staram się o prace,zostałem zaproszony na rekrutacje i nie wiem czego oczekiwać. Ogóle czy warto bo jak czytam co się dzieje w firmie to aż włos się jeży na głowie...proszę o szczere info ..z góry dziękuję i pozdrawiam:)

vanilka

Ogolnie wystosowano do Zwiazków Zawodowych pismo o zwolnieniu 170 osob na co zwiazki nie wyrazily zgody, teraz sa roszady wsrod PM, nastapil szeroko pojety nepotyzm i kolesiostwo.. prezes swoich, swoi bliskich itp.. jeszcze chwila a będziemy nazywani Polfa Tarchomin aka. Warszawa...

nikita

Witam! Czy jest tutaj ktoś kto może wie o aktualnych wypowiedzeniach w Polfie Tarchomin? Z tego co wiem nie ma już umowy społecznej, która przez wiele lat chroniła pracowników przed zwolnieniami (firma musiałaby płacic spore wyprawki za wypowiedzenia) więc droga do prywatyzacji otwarta.

Deck

Pracuję 3 lata jako PM. Generalnie jest spokojnie bez ciśnienia, ale to nie znaczy że jest sielanka. Plany robić trzeba. Natomiast nie ma jakiegoś wariactwa ale ro kwestia kto jakiego ma przełożonego. Problem tutaj jest czasami taki że trafiają się ludzie którzy zapomnieli że kopiemy piłkę do jednej bramki. I słyszy się tylko że prawo farmaceutyczne czegoś zabrania np. cały ten KAM i jego orędowniczka. Zbyt dużo zmian na górze i często rządzi polityka a nie racjonalizm w biznesie o biurokracji nie wspomnę. Ale trzeba pamiętać że to nadal spółka skarbu państwa więc prościej się nie da.

Dobrze się tam pracuje umysłowym na 1330 osób ponad 780 to są umysłowi ...i mają ciepłe posadki i pensyjki trochę boją się nowej prezes bo ocenia ich kwalifikacje i nie tylko może trzeba i kadrę wysłać na PDO i wcześniejsze emeryturę ..bo trzymają się stołków jak w sejmie..a tacy fachowcy ...

Popieram, mi tez dobrze sie pracuje. Troche boje sie prywatyzacji, mam nadzieje ze nadal bedziemy...

nick

jestem zadowolona - zarobki może nie sa powalajace natomiast przyjemnie sie pracuje, bo firma jest solidna i polska!!!

własnie trudno powiedziec

Zostaw opinię o TZF Polfa - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TZF Polfa