Opinie o DONAKO S.A. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie DONAKO S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w DONAKO S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DONAKO S.A. w Wrocław

Jgl

Kierownika S już nie ma

Salamanka

Firma z tradycjami, aczkolwiek tradycje te powoli zanikają ... zwłaszcza dobra atmosfera i szacunek dla pracownika. Kadra zarządzająca obecnie nowa - traktuje pracowników instrumentalnie. Brak premii, dodatków, bony na święta na 450 zł, kiedy firma przynosi milionowe zyski. Zarządzanie na fatalnym poziomie, po roku pracy nadal nie wiadomo kto, gdzie i czym zarządza. Decyzje, jeśli już jakieś są podejmowane są nieekonomiczne lub niezgodne z prawem i zasadami bezpieczeństwa. Mała szansa na rozwój czy awans. W firmie panuje ogólny chaos i bałagan. Z pozytywnych spraw - fajne, duże hale, w miarę warunki bytowe. Można spokojnie zjeść śniadanie czy wyjść na fajkę.

@Salamanka

A będzie jeszcze gorzej. Wiem co mówię.

Gjl
@Salamanka

Jak sie patrzy fajek to trudno o awans

Ciekawy

Witam. Bylem dziś na rozmowie w sprawie pracy na stanowisko Operator Pras CNC, czy polecacie ta pracę jaka atmosfera panuje w pracy, jak socjal? Bede wdzięczny za każdą opinię

@Ciekawy

Atmosfera normalna, socjal raz do roku talony na święta 550zł, i grucha 1600 zł

Mecz
@pracownik

To chyba opisujesz Chocianów.......

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w DONAKO S.A.?

Mecz

Na to możesz liczyć......

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DONAKO S.A.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.

Jak wygląda ścieżka awansu w DONAKO S.A.?

mecz

Żadnego awansu nie będzie.....

Tomasz

Ten zakład pseudo spawalniczy nie powinien istnieć . Żygać się chce .

Chofum

To co załoga? Do roboty! Jak to nasz nowy prezes mówi. Pytanie kiedy będziemy mieli warunki jak w Ciechanowie?

Zenek
@Chofum

nigdy bo większa część załogi to nieroby,a On nie lubi nierobów do tego jeszcze afera z mistrzami na spawalni :(

@Chofum

To już niedługo może być........

Bzyk
@Zenek

Prezes właśnie zwolnił jednego, który pakował sprzęt donako do swojego auta

@mecz

Ciekawe jak długo właściciel będzie ufał prezesowi

Tadek

Gdyby właściciel z Austrii szukał oskarżyciela posiłkowego w sprawie działania niezgodnego z prawem służę pomocą. Wytępić tych nieudaczników ze spawalni co chodzą co chwilę na chorobowe bo naciągnęli nadgodzin i żyją w najlepsze. Każdy o tym wie ale nikt nic nie robi :(

Bzyk

Nie ma prezesa, dyrektor jakości nowy. A teraz jeszcze zwoniny dyrektor produkcji. Dzieje sie

W każdej legendzie kryje się ziarno prawdy. Zazwyczaj się nie odzywam, ale teraz muszę. On sobie tak tego wszystkiego nie ubzdurał i każdy o tym doskonale wie. Ale sam nic nie mógł zdziałać, dlatego ja też się nie będę odzywać. Mogę tylko obserwować. Wolę narazie spać spokojnie. Pozdrawiam równych i równiejszych.

Terenia

Zanim ktoś odpisze na pytania najpierw niech poczyta komentarze o firmie może wtedy odechce się pisać

Pedro

Życzliwością nie grzeszycie, nowi szukają info o firmie.

Pan
@Pedro

To tak specjalnie żeby nikt kto by chciał tu przyjść i pracować podkreślam pracować nie chciał tu aplikować bo bumelanci byli by zagrożeni ????

Troja
@Pan

99% na spawalni to nieroby ale kogo to obchodzi ważne, że wypłata na czas

Pracy w donako dla młodych osób nie polecam, w firmie zdecydowanie widać zmianę pokoleń większość to dziadki przed emeryturą i parę młodych osób która ma dość starych dziadów którzy myślą że pracuja w prlu, chociaż firma trochę tak wygląda, pracowałem w dziale narzędziowym, żetony na narzędzia,śmieszne czasu na prace, rozliczanie z l4. Na cnc jedna maszyna robi robotę jednostkowa reszta leci masówkę. Za brak kasku zabierana premia w pracy można pić w wydzielonych miejscach jak na moloch przystało. Dziadki na stołówce omal nie pozabijają się o politykę. Kierownik na romzowie wydawał sie spoko jednak szybko zobaczyłem że to zwykły buc. Obietnice z rozmowy niedotrzymane, zero nauki tylko stare prlowskie metody typu gwintuj na olej rzepakowy bo Pan władziu tak gwintuje od 50 lat i tak każe pan władek, oczywiscie 10 gwintowników sie polamalo i na cnc nie gwintują już wcale. Tak prościej niż użyć smaru do gwintowania który leży na szafce xd Ogólnie hajs nawet przyzwoity, ale atmosfera tragiczna,prl podpieprzanie się nawzajem, na plus majstrzy którzy sa akurat spoko.

Kierownik - buc.

Na wydziale pracuje 62 ludzi ze średnią wieku 43 lata. Pracowników poniżej 30 roku życia jest 15. Tak zwanych dziadków +55 jest 18 a prawdziwych +60 - 10 osób. PRL zakończył się 1989r. Ktoś urodzony 1999r ma o nim blade pojecie. Nieraz stare metody są najskuteczniejsze i nie ma sensu ich zmieniać. Istnieje pewna różnica miedzy informowaniem a rozliczaniem. Praca każda jest dobra czy masowa czy jednostkowa, ważne żeby za nią zapłacić. Premia nie jest wypłacana wiec nie można jej nikomu za nic zabrać. W wolnym kraju można jasno i wyraźnie wypowiadać swoje zdanie przy śniadaniu także. Trudno komuś dogodzić jeżeli pracuje przez 6 tygodni zamiast 3 miesięcy i twierdzi ze odchodzi bo go to nie interesuje. Prawo młodych do szukania swojego miejsca na ziemi. Pisanie imion z małej litery i stwierdzeń dziadki mówi samo za siebie. Pokora i szacunek do starszym należy należny się zawsze! Po tak krótkim okresie cieszę się ze przynajmniej została w głowie informacja że można gwintować używając różnych substancji. Mamy i mieliśmy ludzi którzy przepracowali 50 lat w jednym miejscu. Ich doświadczenie i wkład w naukę młodego pokolenia jest nieoceniony. Firma Donako wywiązała się w 100 % z podpisanej umowy. Cieszę się ze przynajmniej mistrzowie zostali uznani za godnych. Pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów w Pana dalszej karierze.

Taki jeden

Dobra zacznijmy od początku bo są tu pewne nieścisłości oraz przekłamania. Napisałeś że widać zmianę pokoleń w firmie, a następnie że są tu głównie stare dziadki, jedno z drugim się wyklucza bo albo przybywa wiele młodych osób i faktycznie następuje wymiana starszych pracowników na młodszych albo pracują tu sami starsi ludzie wiec zdecyduj się na jedno. No chyba że według ciebie(20l dzieciaczka) ludzie w wieku 30-40l powinni już sobie zaklepać miejsce na osobowicach bo są już w tak podeszłym wieku. Druga sprawa, żetony na narzędzia. Działa to w ten sposob że narzędzia możesz pobrać na dwa sposoby: na stałe i trzymasz je u siebie ciągle, do czasu aż nie trzeba będzie go wymienić ze względu na zużycie lub gdy odchodzisz z firmy. Druga opcja to na żeton, czyli jak potrzebujesz na kilka godzin i nie chcesz być wpisywany na stałe, bardzo wygodne rozwiązanie kiedy potrzebujesz danego narzędzia bardzo rzadko. I jaki w tym problem? Taki system działa sprawnie i nikt na to nie narzeka. Kolejna sprawa jakie rozliczanie z L4? ludzie są na zwolnieniach lekarskich po parę miesięcy i firma nie robi im kłopotów z tego powodu, wracają i pracują dalej, jeżeli ktos nie symuluje zwolnień co 2 tygodnie to nikt ci nic nie zarzuci. Czas na pracę fakt często jest go za mało, ale wtedy idziesz porozmawiać z technologiem albo przekazujesz mistrzowi że czasu jest za malo, jest kilku nowych technologów w firmie którzy jeszcze sami się tego uczą(kolejne obalenie tezy o pracy samych dziadków w firmie). Odnośnie tego jaki rodzaj pracy jest wykonywany na CNC to w ogóle jakiś bełkot, wykonuje się to na co jest zlecenie od klienta(może jesteś za młody żeby to zrozumieć). Premia zabierana za brak kasku? Co najwyżej BHPowiec lub mistrz upomną cię żebyś go zakładał w szczególności przy pracy z suwnicą. W pracy można pić? A no tak przecież w trakcie pierwszej zmiany w każdy piątek na środku hali jest grill a z kranów leje sie Johnnie Walker... Zgodzic się mogę z tym, że na stołówce kilku starszych pracowników przesadza z polityką. Dziwi mnie też to czemu nie powiedziałeś kierownikowi w twarz że jest bucem zanim zrezygnowałeś z pracy, zabrakło odwagi? jaj? Przez lata jak tu pracuję nie miałem z nim problemów, jasne są rzeczy w których można się nie zgadzać ale nigdy nie przyjdzie i cię nie obrazi, nie okaże braku szacunku. Fakt, są dwie może trzy osoby na cały wydział kilkudziesięcio osobowy które lubią sobie donieść na kogoś ale w każdej firmie są tacy ludzie, za mało przeżyłeś, za mało przepracowałeś. No i faktycznie majstrowie są akurat spoko, w przeciwieństwie do ciebie.

Weteran

Kolego zdradziłeś na forum publicznym największą tajemnice firmy i Pana Władka nt techniki gwintowania. Gwarantuje Ci że polubownie się to nie skończy :-)

Pan.

Każdy narzeka jak to jest źle jaka to niedogoda w firmie a i tak pracują, jak komu co nie pasi czy kierownik czy majstowie ,pensja czy ci pracownicy co niedługo na emeryturę idą to poprostu weź się zwolnij i niezawracaj (usunięte przez administratora) na twoje miejsce przyjdź inny co będzie pracował a nie szukał kwadratowych jaj.trzeba pamiętać że przychodzimy do pracy a nie na zgrupowanie towarzyskie żeby sobie pogadać czy ponazekac .

Buc

Pozdrawiamy Pana Bartosza i życzymy sukcesów jako programista CNC.

Oj oj

Frezer, wytaczarz, ogólnie CNC. Widzę że jest oferta pracy na stanowisko wytaczarz cnc. Pytanie do osób pracujących na tych stanowiskach. Czy zarobi się te 5k netto bez nadgodzin? Ewentualnie jakie są widełki płacowe? Oczywiście osoba z doświadczeniem, która pisze sobie sama program.

@Oj oj

Ile??? 5tys netto? Przestań palić xd

Paulina

Wiesz coś o zarobkach w DONAKO? To powiedz proszę, ile można tam w takim razie zarobić. Są do tego jakieś premie?

Czy w DONAKO S.A. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Świnka

Nie

Romek

Z tego co wiem to kolega ,o którym tak źle piszecie pomógł firmie w usunięciu dwóch spawaczy ,którzy wynosili ..... Poza tym nie oczerniaj kogoś jak nie wiesz kto pisze. To się nazywa pomówienie i jest karane.

Zastanawiam się jaka jest przyczyna, że przestaliście zamieszczać na forum opinie?

Świnka
@Paweł

To jedna osoba, która ma problem do całego świata. Aktualnie siedzi trzeci albo i czwarty miesiąc na zwolnieniu i zapowiada, że będzie się sądził bo wszyscy są źli i się nad tą osobą znęcają.

Woker

Mistrzunio co to na motorze się porusza myśli, że jest nie skazitelny to grubo się zdziwi, prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.Więc to kwestia czasu gdy dopadnie go sprawiedliwość i nie tylko jego. Dobro zawsze wygrywa .Więc się ciesz póki możesz bo później nie będzie ci do śmiechu. Niedługo układy się urwą.Wszystko jest do czasu. Na spawalni jest klika,która wyląduje tam gdzie jej miejsce .... Oj będzie się działo. Myślisz,że na układy nie ma rady jest PRAWO .

@Woker

Kolego, proszę o szczegółowe wyjaśnię na temat powiązań mistrza kierującego motocyklem. Co masz konkretnie na myśli? Jakie układy? Czy polecenie mistrza, który prosi Cię o wykonanie pracy, jest dla Ciebie czymś dziwnym... .Proponuje zmianę pracy...., może w piaskownicy. Druga sprawa, czy Ty jesteś taki super bez winy? Sumiennie i nienagannie wykonujesz swoje obowiązki?

Dlaczego ma kolega zmienić pracę skoro to pewnie ty należysz do tej kliki . Jak byś miał(a) czyste ręce to byś bredni nie pisał(a) .

No I Pan Paweł

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.

Zostaw merytoryczną opinię o DONAKO S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w DONAKO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DONAKO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DONAKO S.A.?

DONAKO S.A.