Opinie o Militaria.pl sp. z o.o. sp. k. w Wrocław

Militaria.pl - Shooting & Outdoor

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Militaria.pl w Wrocław

Mirek

Mam pytanie obecnie Militaria.pl poszukuje pracowników aż w 8 miastach (oferty na pracuj.pl). Powiedzcie mi czy otwierają nowe sklepy czy zwiększają liczbę pracowników?

Byłem, widziałem.
@Mirek

Szukają, bo jak możesz się domyśleć z innych opinii tutaj, jest tam bardzo duża rotacja pracowników. Ludzie nie chcą pracować w takich warunkach.

Cattleman
@Mirek

Szukają z dwóch powodów. Pierwszy wyżej wymieniony bo ludzie rotują nie wytrzymując sytuacji. Po drugie zbliżają się święta więc sezon gdzie ruch będzie największy. Po co zatrudniac dodatkowych ludzi w środku roku żeby mieli czas się wdrożyć. Lepiej zrobić to w listopadzie, po to żeby w czasie największego ruchu oprócz ogarniania klientów trzeba pilnować "swiezakow" wiadomo nauczyć się trzeba ale to też regularna praktyka firmy że zatrudniają przed samym pikiem.

@Cattleman

@Cattleman, to prawda, zbliża się najgorętszy okres w roku. Czemu sądzisz, że osoby zatrudnione nawet chociażby w listopadzie, przez miesiąc nie zdążą nauczyć się wszystkiego, co potrzebne im do pracy w Militaria.pl? Myślę, że jest to dość sporo czasu.

www
@Patrycja

Patrycja, mylisz się i to bardzo. Asortyment jest bardzo specyficzny i za razem indywidualny. Nie ma szans aby sprzedawca z innej branży przeszedł do Militaria.pl tak jak np. z RTVEuroAGD do MediaMarkt i na drugi dzień robił sprzedaż. Tu nauka do zadowalającego poziomu trwa min 2-3 miesiące tyle ile okres próbny. Czyli łatwo jest się domyślić co będzie z nowo zatrudnionymi osobami jeżeli są zaplanowane na okres świąteczny. W styczniu spotkasz ich w PUP ;)

@www

@www, dziękuję za zwrócenie uwagi na pewne kwestie i opisanie, jak wyglądają w Militaria.pl - właśnie na takie komentarze liczymy na forum. Faktycznie więc wygląda na to, że trzeba trochę czasu poświęcić, aby porządnie "wgryźć się" w temat. Pracujesz obecnie w Militaria.pl czy już nie jesteś związany z tą firmą?

Patrycja

@fisher78, dziękuję za dość szczegółowe przedstawienie sprawy. Nie wygląda to aż tak źle, jeśli przy wypowiedzeniu za porozumieniem stron dostaje się jeszcze wynagrodzenie za odpowiedni czas, choć rozumiem, że raczej każdy wolałby nie dostać wypowiedzenia. Piszesz, że takie sytuacje są powszechne w Militaria.pl - masz jakiś pomysł na to, czym są spowodowane?

MM
@Patrycja

nie wygląda to aż tak źle? szczególnie jak się dostaje wypowiedzenie bez podania przyczyny w piątek na koniec miesiąca, tuż przed końcem pracy, a płacić należne w takim wypadku po prostu muszą i żadna to łaska z ich strony. Ale pewnie teraz to się zmieni bo już nie będzie tak łatwo jeleni znaleźć zasuwających na chwałę firmy i systemu :D Generalnie te rotacje bardzo negatywnie odbijają się na merytorycznej wiedzy pracowników będących na sklepie, tym bardziej, że szkolenia są dość...prowizoryczne. Później pracownicy z większym stażem muszą przed klientami świecić i tłumaczyć błędy nowicjuszy, a przecież co to klienta obchodzi? i tak się kręci.

@MM

@MM, oczywiście, taki jest obowiązek pracodawcy, więc dobrze, że go w tej sytuacji spełnia. Czy Ciebie spotkała taka sytuacja czy wiesz o tym po prostu z obserwacji? Chciałabym jeszcze dopytać o te szkolenia, o których wspominasz - gdybyś mógł napisać kilka słów na ich temat, jak się odbywają, i tak dalej - byłabym wdzięczna.

Patrycja

@Szczurek, z tego, co wiem, przy umowie o pracę zwolnienie musi być czymś uzasadnione - ciężko jest tak kogoś zwolnić z dnia na dzień bez powodu. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i pozdrawiam! @ajsman, rozumiem, że pracowałeś w Militaria.pl. Czy Ty również zostałeś z firmy zwolniony? Jak długi dostałeś okres wypowiedzenia? @zawiedziony, o jakich zmianach piszesz? Możesz napisać coś więcej na ten temat? To może być ciekawe.

ajsman
@Patrycja

Jak najbardziej można zwolnić kogoś z dnia na dzień i w tej firmie jest to dość powszechna praktyka. Wysyłają na urlop i zwalniają ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia :) było swego czasu takie powiedzenie 'strzeż się piątku' :D

@Patrycja

"dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf" - jak będą chcieli to sobie znajdą powód albo go stworzą, no bo kto pójdzie do sądu pracy...

Człowiek
@Szczurek

Zgadzam się całkowicie z przedmówcą. Ta firma nie stała nawet obok przestrzegania prawa pracy, bhp czy prawa pracownika. Nadgodziny do odbioru, wirtualne premie i zgniła marchewka na kiju, za która już nikt nie biegnie a każdy się śmieje.

Rekin
@Człowiek

Kolejna owieczka opuściła stadko, bo potężny zarząd nie lubi, jak ktoś fika. Pozdrowienia Monter - pamiętamy!

@Rekin

Z jakiego działu był Monter ?

Stefek
@Patrycja

W tej firmie potrafią zwolnić z dnia na dzień i sprzedawcę i kierownika a nawet cały salon więc prawo pracy to puste słowa.

fisher78
@Patrycja

Zwolnienie o pracę musi być uzasadnione, gdy zatrudnienie jest na okres nieokreślony (w praktyce w Polscenikt od ręki nie dostaje takiej umowy) A jeżeli nawet masz umowę na czas nieokreślony, to do 3 lat pracy w firmie masz 2 tygodnie wypowiedzenia. Zwykle pracodawca daje wtedy ofertę "nie do odrzucenia" tj. za porozumieniem stron, wylatujesz natychmiast, w zamian zapłacimy Ci jeszcze za te dwa tygodnie. I tak to się odbywa. Ludzie, w jakim wy świecie żyjecie, że nie wiecie że tak to się w tym kraju robi???

eklerk
@fisher78

Dokładnie, a w firmie Militaria, jest to raczej powszechna praktyka (często bez podania ŻADNEGO powodu) niektórzy dalej myślą, że Świat stoi w miejscu, rynek pracownika się zmienia i ludzie mają na szczęście lepsze alternatywy niż niepewna praca z kosmicznymi wymaganiami i marnymi zarobkami.

Patrycja

@Pytajacy, zadajesz bardzo szczegółowe pytania, wnoszę więc, że jesteś żywo zainteresowany podjęciem pracy w Militaria.pl na stanowisko, o którym wspominałeś. Zdecydowałeś się aplikować? Czy firma prowadzi obecnie taką rekrutację? @eklerek, po brzmieniu Twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie pracujesz już w Militaria.pl. Czy mogę zapytać, dlaczego rozstałeś się z firmą? Jeśli oczywiście chcesz i możesz powiedzieć.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Militaria.pl. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Pytający

Witam, bardzo dużo piszą Panśtwo opinii o pracy na sklepie, natomiast ma ktoś doświadczenie na stanowisku „specjalista ds. zakupów” ? Warto ?

Cattleman
@Pytający

Pewnie trochę lepiej niż na sklepie. Ale jak się nie sprawdzisz to pewnie dowiesz się tego ostatniego dnia okresu próbnego :D

Pytajacy
@Cattleman

Czyli rozumiem, że ktoś się już naciął na to stanowisko ?

eklerek
@Pytajacy

Po prostu praca w tej firmie nie jest pracą stabilną, niezależnie od działu, co już wiele osób tutaj pisało, a ja mogę potwierdzić. Ktoś fajnie napisał, że zawsze wynajdą jakiś powód, a jak nie, to go stworzą, co tu więcej dodawać?

Pytajnik
@eklerek

A jak ludzie w tym dziale ? Bo praca to jedna sprawa a atmosfera w pracy druga.

Patrycja

@Pytający, widzę, że jesteś zainteresowany tym stanowiskiem. Aplikowałeś już? @Cattleman, rozumiem, że pracowałeś lub pracujesz obecnie w Militaria.pl. Czy to, o czym piszesz, często zdarza się w tej firmie? Jaki jest tego powód?

Patrycja

@Stefek, ale wtedy firma musi podać jakiś powód zwolnienia, prawda? Jestem ciekawa, jakie jest uzasadnienie. Czy takie sytuacje często mają miejsce w Militaria.pl we Wrocławiu? Co jeszcze możecie dodać na temat pracy w tej firmie? Jakie Waszym zdaniem zmiany mogłyby w niej zajść? Wasze spostrzeżenia są bardzo ważne.

Patrycja

@ajsman, faktycznie nie brzmi to zbyt ciekawie. A czy pracownicy, którzy otrzymają wypowiedzenie, mogą liczyć na jakąś odprawę z firmy? @Szczurek, @Monter, rozumiem i bardzo dziękuję za Wasze rzeczowe wypowiedzi. Trzymam kciuki, aby w firmie zaczęło się dziać lepiej!

zawiedziony....

Firma po raz kolejny zaciągnęła ręczny.... Mimo planu ciekawych zmian wraca do starych destrukcyjnych "zasad". Aby żyło się "lepiej" ..... tym co mają dobrze. Plany, podziały, pseudo analizy itp.

@zawiedziony....

Co to pomysły nowego T. Się nie sprawdziły po 3 miesiącach to wrócili do pomysłów starego T., które się nie sprawdzały od 5 lat ?? Brzmi jak typowa militaria.pl

@F

Akurat pomysły nowego T. były całkiem rozsądne i logiczne. Typowa militaria.pl kierując się bliżej nieokreśloną logiką uznała, że #dobrazmiana nie jest pożądana.

@Marek

Bo pracownikowi było przez chwile lepiej. I zarabiał

Patrycja

@Fi, na forum zdarzają się i zdarzyć się mogą różne opinie. Duża część osób pracuje w tej firmie, myślę więc, że gdyby każdy miał negatywną opinię o pracy, to by tak nie było. Po prostu pytam, nie widzę w tym nic złego. @Szczurek, dziękuję za Twoją rozbudowaną opinię. Poruszyłeś w niej naprawdę wiele istotnych kwestii, a co ważne, zrobiłeś to w sposób merytoryczny i rzeczowy. Chciałabym jeszcze poruszyć kwestię umowy - czy każdy pracujący w Militaria.pl ma zapewnioną umowę o pracę, a może ta kwestia jest elastyczna?

@Patrycja

Z tego co mi wiadomo to 100% pracowników ma umowę o pracę, pierwsza na trzy miesiące, druga na 2 lata, trzecia na nieokreślony. Ale co to za różnica jak potrafią postawić przed sytuacją bez wyjścia i zwolnić z dnia na dzień...

ajsman
@Szczurek

dokladnie, zwolnienia z dnia na dzien to dosc powszechna praktyka w tej firmie. Nie warto sie z nimi wiazac...

Szczurek

Nadszedł czas abym i ja dorzucił swoje trzy grosze do tej Wiosny Ludów. Pracowałem w dziale telemarketingu, określanego aktualnie jako Biuro Obsługi Klienta, wystarczająco dużo żeby powiedzieć że ta firma to jeden wielki JanuszPol i to co się tu odwala w tej firmie przeczy logice. Brak jakiegokolwiek przepływu informacji, dział który jest na pierwszej linii frontu w kontakcie z klientem o istotnych zmianach dowiaduje się na końcu, często po fakcie. W tym dziale od zarania dziejów panowała zasada że każdy pracownik jest człowiekiem-orkiestrą, co się sprawdzało jakieś 10 lat temu, ale przy obecnej ilości obowiązków (które co chwilę są odbierane innym działom i dorzucane pracownikom BOK) sprawia to że można się tylko zajechać. Obecny kierownik tego działu dobrze wykonuje swoje obowiązki, ale jak prawie każdy lider działu ma "związane" ręce, praktycznie brak możliwości wprowadzenia własnych zmian usprawniających pracę jest z samej góry zbywany "bo nie". Z pracy można zostać zwolnionym za wszystko, nawet za wykonywanie swoich obowiązków (Szachu - pamiętamy). BOK jako jedyny dział w firmie pracuje w soboty, niedziele i dni USTAWOWO wolne od pracy (!!!). Firma kreująca się na wspierającą wartości patriotyczne każe przychodzić do pracy 11 listopada, a w pracy w święta jesteś jak ameba, przychodzisz żeby egzystować przez 8 godzin i wychodzisz. Współpraca z innymi działami to czasem istne piekło, zwłaszcza z logistyką (poza tą trójką ogarniętych "nowych", których pozdrawiam), przez ich opieszałość w wykonywaniu podstawowych zadań i rażącą niekompetencję serwis oraz BOK dostają ciśnienia 1500/900 i odpala się tryb terminator z chęcią mordu. W firmie absolutny brak możliwości rozwoju, jedyne co można rozwinąć to papier toaletowy o ile jest, a tym bardziej awansu, jedynie można próbować przenieść się do innego działu, ale to nic nie zmienia. Brak podstawowych szkoleń np. z oferowanego towaru, jak czegoś nie wiesz posiłkujesz się skąpymi informacjami z opisów produktu na stronie, które chyba pisane są metodą Kopiego-Pasty (ctrl+c, ctrl+v), i aktualizowane dopiero jak klient wykryje nieścisłości lub błąd i zrobi dym na fejsie. Zarobki w tym dziale są aktualnie na poziomie doświadczonej kasjerki ze znanego dyskontu na L. Trzeba jednak przyznać że w BOK są dobre premie za wysokie miejsce w rankingu za jakość obsługi (dla niektórych wychodzi równowartość połowy "podstawy") aczkolwiek często niekompetencja pewnych działów to brak zadowolenia u klienta co przekłada się na niską ocenę pracownika i miejsce w rankingu spada. Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. Dla ludzi szukających pracy w Militaria - odradzam, zarobki zbyt niskie, nieadekwatne do ilości obowiązków, prawo pracy i pracownika nie jest respektowane (powodzenia w uzyskaniu dofinansowania do okularów, mimo że pracodawca ma prawny obowiązek, zaległe urlopy kumulują się w setkach dni, a żeby po zwolnieniu się dostać wypłatę trzeba straszyć Inspekcją Pracy - poza mną było kilka takich przypadków) , a dla zarządu najważniejsze jest żeby "szukać oszczędności" bo się hajs na auto w leasingu nie zgadza.

Patrycja

@KMWTW, długo pracowałeś lub pracujesz w Militaria.pl? Rozumiem, że możesz mieć negatywną opinię o pracy, ale bardzo proszę o wyrażanie jej w sposób merytoryczny i kulturalny. Czy ktoś z Was chciałby jeszcze coś dodać na temat pracy w Militaria.pl we Wrocławiu? Czy warunki oferowane przez tego pracodawcę są dla Was satysfakcjonujące?

Fi
@Patrycja

Myśle, że podstawowa umiejetność czytania ze zrozumieniem pozwala na dojście do wniosku, że ta firma nie ma nic atrakcyjnego do zaoferowania, w szczególności zarobków i warunków pracy.

KMWTW

Praca na magazynie w tej firmie to jakiś absurd. Firma czerpie wzorce z Amazona, brak rozwoju, premie to kpina, uważajcie!!!! Kierownik magazynu to karzeł który powinien pracować w Biedronce nie ma pojęcia o pracy na tym stanowsku.

Patrycja

@Dobry wujek, rozumiem, że jesteś pracownikiem firmy, dlatego masz takie informacje. Ale warto, żebyś jednak napisał o ich źródle. Na forum mogą być tylko prawdziwe informacje. @Ja ja, a czy te kwestie podejmowaliście w jakiś sposób z odpowiednimi osobami w firmie? Myślę, że czasem naprawdę warto wyjść z inicjatywą samemu.

Dobry wujek

Uwaga Panie i Panowie. Firma zaczyna polowanie na czarownice. Nie pozostali obojętni na nasze wpisy na tym portalu, z tego co wiem nawet mieli naradę w tym temacie. Jaki jest finał mogę tylko podejrzewać, będą monitorować sieć firmową czy ktoś z pracowników nie wchodzi na ten portal i czegoś nie pisze, tak wiec uważajcie. Raczej nie liczyłbym na coś innego z ich strony.

Kanał

Sponsorem programu są militaria pl. I zmieniam program.

Patrycja

@Welman, rozumiem, dziękuję za Twoją odpowiedź. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego! @Fanatyk Wędkarstwa., po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Militaria.pl. Co Twoim zdaniem powinno ulec zmianie w tej firmie, aby była bardziej atrakcyjnym pracodawcą zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników?

Fanatyk
@Patrycja

@Patrycja, firma którą jest militaria.pl nigdy nie będzie atrakcyjna dla pracownika, pracownik potrzebuje poczucia, że dzień w którym idzie do pracy nie jest jego ostatnim a tu tak nie ma. Zawsze się może za byle co doczepić regionalny, zarząd czy jakikolwiek inny człowiek z poza sklepu a oni maja więcej do powiedzenia bo jak ktoś wspominał, sprzedawca na sklepie to poziom niżej od robaka. Płacili zawsze najmniej, wyszukiwali zawsze najwiecej powodów aby urwać premie, strategia zawsze była ustawiona na zysk firmy przez wyzysk pracownika. Ja zaraz uciekam tak jak większość z nas, nic tu po ludziach, którzy wiedza ze praca to powód do bycia poniżanym i traktowanym w taki sposób. Ze sposobu zadania pytania wnioskuje, że jesteś osoba która na zlecenie bandy szuka rozwiązań, podobno się zarząd niepokoi bo firma ma słabe oceny w internecie. przestańcie traktować ludzi jak śmieci to się wam gwiazdki podniosą. A licznik lajkow na sklepach wam w tym nie pomoże.

F.
@Fanatyk

Tak jeszcze aby nie być gołosłownym, w ramach przykładu. Jak zostali potraktowani pracownicy sklepów zamkniętych m.in w Łodzi pare lat wstecz ? Czy nie przyszli rano do pracy i nie dowiedzieli się, że już jej nie mają ? Jak potraktowany został szef magazynu po procedurze przeniesienia i inwentaryzacji całego tego tałatajstwa z chin ? Czy 4 lata temu średni staż pracy sprzedawcy na sklepie nie wynosił 2 lat ? A teraz średnio 3 miesiące i uciekają. Jak szybko można się przekonać o tym jak traktujecie ludzi? Wystarczy stać nie w tym miejscu i dostać rykoszetem od kogoś za to, ze znowu zabrali koncesje.

@F.

Pracownicy na sklepie traktowani są w tej firmie jak ludzie niższego sortu. Przykłady można podawać bardzo długo. Wymienię kilka: - Większość ludzi z biura (piętro nad sklepem przy ul.Oławskiej we Wrocławiu) traktuje sprzedawców jak śmieci, większość nie potrafi się nawet przywitać. - Wyposażenie biura - klima, lodówka, kuchenka i przestronna kuchnia, nowe wyremontowane pomieszczenia i sprzęt, sprzątaczki. Sklep? Nieudolny, nadal w pełni nie ukończony remont (wycieraczek było montowanych ile? 5? ludzie nadal się potykają. Każdy czeka aż ktoś w końcu zgubi uzębienie, gabloty nadal bez wszystkich zamków co dramatycznie zwiększa ryzyko kradzieży - zgadnijcie kto płaci za ewentualne braki?), kuchnia i wc w opłakanym stanie, żadnych udogodnień poza starą mikrofalą i najtańszym czajnikiem. Pracownicy jedzą na magazynie pośród kartonów i towaru, michę trzymając na kolanach. Zepsuta klima. Gówniarz który ma 12 lat, może napisać skargę że nie sprzedałeś mu procy, wystawi jedną gwiazdkę i już afera, trzeba się tłumaczyć. Wynagrodzenie za ciężką pracę to jakaś kpina. Śmieszniej jest, że według informacji z ogłoszeń jest to "bardzo atrakcyjne wynagrodzenie". 2k na rękę przy okresie próbnym, potem nieco więcej. Lepiej zarabiają pracownicy Biedronki, która nie robi z siebie tak fantastycznej i prestiżowej firmy, jak robi to militaria.pl. Gdyby podejście firmy do pracownika na sklepie była taka, jak do marketingu, nikt nie chciałby się stamtąd zwalniać i nikt by nie pisał tak wielu negatywnych opinii jak np: tutaj. No ale co kogo obchodzi zwykły Andrzej ze sklepu, nie ten, to inny.

Gbur z biur
@Andrzej

Kolega zapomniał dodać, że biuro ma także dostęp do dystrybutorów z wodą. Sklep na którym temp. przy zepsutej klimatyzacji osiąga często ponad 28st. może sobie pomarzyć. Kodeks pracy nakłada na pracodawcę obowiązek dostarczenia zimnych napojów w takim przypadku. Ale kodeks pracy nie dotyczy was, Andrzejków ze sklepu. Biuro górą.

F.
@Andrzej

W pełni sie zgadzam, wartym wspomnienia faktem, jest też to, że do niedawna na wszystkich pracowników militaria.pl biuro,logistyka, internet, allegro, it była dostępna jedna toaleta ! W opłakanym stanie rzecz jasna, co prawda była druga toaleta na piętrze ale to tak zwany złoty kibel. Tam tylko wybrańcy mogli, a każda próba podjęcia tematu w "złotym" kończyła się karcącymi spojrzeniami. Nie zapominajmy też o tym, że firma jawnie dyskryminuje kobiety pod kątem płacy, te same stanowiska, różne wynagrodzenia. Moja znajoma pracowała w dziale internetu przez 2 lata i zarabiała mniej od chłopaczka z ulicy świeżo zatrudnionego, nie miało to nic wspólnego z kwalifikacjami.

Ja ja
@Andrzej

100 procent prawda. Brak socjalnego i jesz na magazynie z talerzami na kolanach. Ani normalnie usiąść.

Rosa

Szkoda że na tym forum trzeba być miłym i kulturalnym bo bym poleciał z góry na dół na tym wrocławskim (usunięte przez administratora) Są firmy które szanują wieloletnich pracowników ta niestety do takich nie należy. W tej firmie nie awansujecie i nie rozwijasz się. Są jakieś dziwne logiki typu podwyżki dla sprzedawców po 300 a dla kierownika, zastępcy kierownika i starszego sprzedawcy po 100 złotych podwyżki. Co to za logika? Starszych sprzedawców zlikwidowano i zostali zdegradowani. Kiedyś kierownicy regionalni wywodzili się z pracowników wieloletnich, można było awansować od sprzedawcy przez kierownika nawet na regionalnych co w tej firmie i tak nie jest żadnym szalem. Teraz już opcja awansu umarła. Kolejny regionalny olał to dziadostwo a firma woli zatrudnić kogoś z zewnątrz. Szanse awansu w tej firmie i tak były bliskie zeru to teraz już w ogole nie istnieją. Pozdrawiam mistrzów czarnej magii z Wrocławia i życzę owocnych poszukiwań bue he he he he he....

ZającPoziomka

Militaria.pl firma która ma ambicje ale nic po za tym. Zaczynając od początku, rozmowa o prace, badania i wsiadasz na koń. Warto zaznaczyć, że na dzień dobry jest wałek i otrzymujesz zaświadczenie o szkoleniu bhp którego nie było i nie będzie do podpisu, w ciemno. Taka firma, co Pan zrobisz. Pensja jest słaba jak żarty zarządu 2000 zł na rękę ( netto). Bony na święta, luxmedy, dodatki do pensji na odzież ( buty spodnie) to taki sam kit jak święty Mikołaj albo premia w grudniu, ale o tym za chwile. Z racji pensji, która stoi na niskim poziomie niczym iloraz iq większości decyzyjnych osób w tej firmie mamy system premiowy, w zamyśle teoretycznym rzecz jasna, pamietajmy że to polska firma i jakby jej nie nazwać i ile by sponsorowanych artykułów w gazetach i internecie nie było militaria.pl to zwykły JanuszPol mający na celu dojenie pracowników i wywalanie po dacie przydatności. Premia wyglada tak : jest sobie jeden dyzio, który opracowywuje budżet danego salonu na konkretne miesiące. Jak to robi ? Nie wie nikt, fakt jest zawsze przestrzeni o jakieś 30 tysiecy i wszelkie argumenty ku temu aby go zmniejszyć niszczy tekstem „podnieś koszyk” (wciskaj ludziom więcej). Jak braknie 3% do budżetu to dostaniesz pstryczka w nos a nie kasę. Nie ważne ze brakło 3% do 200tys czy 600tys - nie ma i ciach Bajera. Masz sprzedawac to co Ci każą a nie to co ludzie chcą, o to dbają panowie z logistyki, tez niezły beton swoją drogą. Jak wyrobisz budżet ale będziesz miał za mało sprzedanych np. Pgd50 które są wadliwe i wszyscy w firmie o tym wiedza i czekają aż się wyprzedadzą to Ci utną 10%. Pracujesz od 8 do 20, od pon do ndz, obsługa klienta, maile, drobne naprawy, super misje od super regionalnych (beton też), myjesz podłogę, zbierasz fekalia z przed sklepu jak się zdarzy. Jako sprzedawca masz niższy stan społeczny w firmie niż murzyn na polu bawełny, zapomnij o tym ze ktoś z innych działów będzie się wysilał żeby Ci chociaż powiedzieć głupie „cześć” . Na porządku dziennym jest wysłuchiwanie najgorszych obelg od klientów z serwisami, pan kupił wczoraj dzisiaj nie działa i dlaczego a no dlatego, ze to szajs. Szkoleń nie ma, awansów nie ma, do innego działu nie można przejść ze sklepu a za próby przejścia jest zwolnienie ( zbrodnia i kara). Są za to nadgodziny i to mnóstwo - ostatnimi czasy nie płatne ( JanuszPol) . Można sobie odebrać dzień ( teoria). Pierwsza umowa na 3 miesiące, następna na 5 lat. Jak zwalniają to z dnia na dzień a okres wypowiedzenia działa tylko jeśli masz urlop ma który Cię przymusowo wyślą. Jak nie masz urlopu to zapomnij o czasu trwania umowy i jakimkolwiek okresie wypowiedzenia. Pracuje tam pare fajnych osób, kiedyś było ich więcej ale albo sami uciekli, albo ich zwolniono „bo tak”. Obecnie firma jest na etapie brania wszystkich jak leci do pracy gdyż obecnie trwa exodus i każdy kto ma olej w głowie kombinuje aby iść do innej pracy. We Wrocławiu w tym roku zwolniło/zostało zwolnionych około 6-7 osób. „Bo tak”. Jak chcesz sobie zrobić krzywdę albo pali Ci się mocno tyłek to znalazłeś swoje miejsce pracy. Kariery tu nie zrobisz bo to jest zarezerowane dla rodziny elity. Nikt nie płaci gg mniej na rynku pracy wymagając takiej wiedzy j zaangażowania. Odradzam

Welman
@ZającPoziomka

Aż dziwne że tak mało ludzi coś pisze. Teraz dali podwyżkę i gamoń który pracuje np pół roku od razu ma podwyżki a ci co pracowali kilka lat ile musieli czekać? Litości pracownicy szeregowi po 300 a starszy sprzedawca kierownik i zastępca po 100??? tak się tam docenia ludzi. Zwalniali się sprzedawcy, to po tak chamskim i wredny oraz niewdziecznym potraktowaniu funkcyjnych osób to oni będą się zwalniać i koło się zamknie. Jak można dać kierownictwu sto złotych podwyżki??? Serio sto? Za tą robotę? Tej podwyżki nie było a już została zjedz ona przez zjawisko zwane inflacją, ale o tym to pewnie we Wrocławiu nikt nie słyszał. Gratuluję jałmuzny rzuconej na odwal się. Szczyt chamstwa i bezczelność...

Los menelos
@ZającPoziomka

Bony na święta, luxmedy, dodatki do pensji na odzież ( buty spodnie) taki kit wciskali? Ludzie co tam robili po kilka lat. To tego nie widzieli ha ha ha! Jak przecież koszulki robocze z wielką łaską zawsze dawali to co dopiero spodnie dobry żart.

Fanatyk Wędkarstwa.
@Welman

Teraz wzięli się za regionalnych bo jeden facet z zewnątrz pokazał, że bardziej ogarnia i racjonalniej myśli od T. i jego geniuszy biznesu na pseudo wykresach. We wrocławiu już zredukowano regionalnych ( czyt. wywalili ludzi, którzy mieli paskudną robotę ale wykonywali ją z zaangażowaniem i poświęceniem przez parę lat ). Firma zarabia krocie, pracownicy nic i w dodatku są traktowani jak śmieci, jak zło konieczne. Przez ostatnie dwa miesiące z firmy się zwolniło około 8 osób w samym Wrocławiu, każdy z tego samego powodu, mieli już dośc takiego cyrku jaki zapewnia pseudo firma handlowa. Teraz nowością jest, że na wyższe stanowiska niż sklep nie biorą osób z wewnątrz tylko z zewnątrz. Taka zachęta w ramach możliwości rozwoju w tak super firmie jakim jest ten (usunięte przez administratora)

elo
@Fanatyk Wędkarstwa.

hej, mógłbyś mi napisać jakie są obecnie zarobki na stanowiskach sprzedawcy, oraz funkcyjnych w sklepie? chodzi mi o podstawę. w firmie zwalniają się sprzedawcy, czy osoby z innych działów? o co chodzi z tymi regionalnymi?

Fanatyk
@elo

Zwalniają się z każdych działów, regionalni to tacy managerowie. Sprzedawca 2300, zca 2500, kierownik 3000. Wyższe stanowiska na sklepie to raczej kasta wiec zapomnij. Ogólnie nie polecam

Penn
@Fanatyk Wędkarstwa.

Kto stoi w miejscu ten się cofa. A tam ani awansu, co najwyżej degradacja-starszych sprzedawców. Ani rozwoju finansowego. Odeszli ludzie którzy pracowali kupę lat bo mieli figi z makiem. A starsi sprzedawcy jeszcze firmie podziękują.

Patrycja

@Rybka, @Jan, bardzo proszę o kulturalne wypowiedzi na forum. Komentarze pisane w obraźliwym i wulgarnym tonie nie będą tolerowane w tym miejscu. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem: https://www.gowork.pl/regulamin @Welman, rozumiem, że pracujesz aktualnie w Militaria.pl, tak? Długo jesteś już związany z tą firmą?

Welman
@Patrycja

Wszystkie informacje są potwierdzenie. Jak zwykle mydlenie oczu, a na końcu kuku. I mogę się założyć że się nic nie zmieni. Jak to się mówi o kilka lat za długo pora na zmianę bo tkwić w tym to nie ma sensu. Za te same pieniądze można iść do pracy i robić połowę tego co w militaria pl. Tak jak to zrobiło wiele osób i nikt nie żałował że się zwolnił, nikt.

Zostaw merytoryczną opinię o Militaria.pl - Wrocław

• Jak się pracuje w Militaria.pl?

Zobacz opinie na temat firmy Militaria.pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Militaria.pl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 4 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Militaria.pl