Opinie o Militaria.pl sp. z o.o. sp. k. w Wrocław

Militaria.pl - Shooting & Outdoor

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Militaria.pl w Wrocław

John

Ważne że 100 złotych jeszcze wystarczy na waciki...

Patrycja

@Fanatyk Wędkarstwa, podzieliłeś się dość rozbudowaną opinią na temat pracy w Militaria.pl. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego! @ZającPoziomka, wspominasz o nadgodzinach - skoro są niepłatne, to czy przysługują za nie jakieś wolne dni?

Fanatyk Wędkarstwa

Pracowałem w Firmie Handlowej TM, zwanej później Militaria.pl prawie 3 lata. Firma początkowo wydawała się w porządku, pensja na czas, umowa na 3 miesiące (stawka 1750) a potem na 3 albo 5 lat, nie pamiętam(zawrotne bodajże 2000 ). Praca polegająca na głównie sprzątaniu, sprawdzaniu co jest w gablocie i uzupełnianiu braków, sprzedawaniu (prowadzeniu procesu sprzedaży ) według standardów firmy. A jak w praktyce ? Przychodzisz na 8 sklep jest czynny od 9 ,i czekasz aż przyjedzie dostawa, czasami jest chwile po 8 co ułatwia gdyż przyjmujesz i wystawiasz towar przed wejściem klientów na sklep, schludnie i profesjonalnie. Najczęściej jest grubo po 8 a czasami nawet 9, nie jest to wina kierowcy (Beema, Grzesiu i Krzysiu pozdrawiam was !) po prostu magazyn się nie wyrabia z zapakowaniem i walidacją, magazyn też dużo winy tu nie ponosi, dostawy bywają ogromne i nie zawsze zdążą wszystko spakować. Prosta zasada,jak ma być dokładnie to nie może być szybko, a na straży dokładności i chwała mu za to stoi człowiek zwany Żmiją ale co taka jedna Żmija może wobec takiej ilości paczek i towaru. Czasami po prostu nie upilnuje, ale jest fajną Żmiją lubię go do dnia dzisiejszego, pozdro ! Potem sprawdzasz czy wszystko wystawiono i ewentualnie dorabiasz metki. Jako sprzedawca nie masz wielu zmartwień ot wystawiasz sprawdzasz i sprzedajesz, w końcu to firma handlowa !! Następny w hierarchi jest starszy sprzedawca, 200 pesos więcej do wypłaty i dużo dużo obowiązków więcej, otwieranie zamykanie sklepu, obligatoryjna obsługa klientów trudnych ( reklamacje), badania na sprzedaż broni i amunicji ( całkiem ciekawe skoro firma nie sprzedaje ani broni ani amunicji TEORETYCZNIE), odpowiedzialność za magazyn broni, inwentaryzacje przeprowadzane chaotycznie w nocy, szkolenia innych pracowników,trzymanie pieczy nad dokumentami, zamówienia środków czystości i artykułów biurowych (najlepsze ) zastępowanie pracowników kiedy idą na l4 ( telefon rano, „Janusz jest chory, przyjdź do pracy bo nie ma komu robić” . Zastępca kierownika i kierownik robią praktycznie to samo, z tym że dodatkowo zbierają łajanki od kierowników regionalnych, a bywają oni różni, nie będę się na ich temat wypowiadał bo jestem mocno nieobiektywny w tej kwestii,są spoko a są tacy którzy pomimo ścisłych procedur, wytycznych i stażu pracy w firmie na poziomie paru lat nadal nie wiedzą co robią ale to moje prywatne zdanie. Prawdziwym kociokwikiem militaria.pl jest sprzedaż detaliczna, którą ja porównałbym do pudrowania trupa z racji iż większość osób kupuje przez internet i przychodzi do sklepu tylko odebrać paczkę. Miesiąc się rozpoczyna jak już ktoś wspominał określeniem budżetu, jak to robi nie opowiem bo nie wiem, ta osoba posługuje się statystykami i kwantyfikatorami w taki sposób, że te cyferki się pojawiają i sprawdzają ale nie do końca. Zgadza sie zakładana liczba osób ( odbierający paczki, Apacze, wycieczki z Chin (serio), ludzie kojoty, wszelkiej maści nastoletni specjaliści z forum Asg, wariaci )wchodzących do sklepu ale nie zgadzają się pieniążki przez nich zostawiane, wtedy wchodzi aparat represji i nacisku pod tytułem podnoszenie wartości paragonu aka sprzedaż komplementarna, o co chodzi ? Chyba każdy się domyśla to tłumaczyć nie będę. Warto zaznaczyć, że wyrobienie 100% budżetu owocuje premią, jak masz 97% wyrobione jako sklep i będzie jedna zła opinia od jakiegoś dziecka lub klienta niezadowolonego z serwisu wylewającego żale na stronie sklepu to nie dostaniesz )ja otrzymałem ją kilkukrotnie przez czas swojej pracy mimo wyrobienia swojego budżetu miesiąc w miesiąc , jeśli sklep nie wyrobi to nikt nie docenia Cię indywidualnie, system 0 i 1. Mało motywujące ale taka firma. Jeśli chodzi o benefity to trafiają się bilety do kina, jest multisport i grupowe ubezpieczenia ale to chyba tyle. Podejście firmy do pracownika jest raczej odpychające ale co zrobisz. Pracy w tej firmie ani nie polecam ani nie od radzam, pracują w niej zarówno fajni ludzie, z wieloma z nich się do dnia dzisiejszego koleżankuje jak i ludzie z przypadku lub tzw plecaki z których do dziś z tymi pierwszymi się śmiejemy ( ebe ebe ). Kariery tu nie zrobisz raczej gdyż awanse zdążają się tylko w przypadku kiedy się dana osoba zwolni i jesteś następny w kolejce do sukcesji, na mieszkanie też z wypłaty odłożysz ( jak jest premia to na lepszy chleb ) ale i batem Cię nikt smagał nie będziesz, prosta niewymagająca praca dla osób nie mających w chęci ani ochoty na jakikolwiek rozwój. Godziny pracy uniemożliwiają branie udziału w jakichkolwiek kursach, szkoleniach wynikających z prywatnej inicjatywy. Mi się nie podobało więc już tam nie pracuje, tak jak wielu z moich kolegów co tłumaczy zakrojoną na szeroką skale rekrutację. Ocenę firmy pozostawiam innym, mądrzejszym ode mnie. Faktem jest, że coraz więcej osób decyduje się opuścić tę firmę co nosi znamiona przezwyciężenia syndromu sztokholmskiego. Opinię tę napisałem tylko i wyłączenie z powodu imputowania mi autorstwa innych przez pracowników.

Patrycja

@Chrystus Dopupe, co jest powodem zmiany atmosfery w firmie? Piszesz, że ostatnie pół roku to piekło, czy chodzi o wspomnianą atmosferę? Możesz napisać nam coś więcej. Rotacja pracowników czym jest spowodowana? Czy firma oferuje możliwość rozwoju zawodowego? Jak wygląda system dodatkowych benefitów dla pracowników?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Militaria.pl. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Patrycja

@Oj oj, możesz powiedzieć dlaczego? Takie ogólne komentarze są mało przydatne dla osób które odwiedzają forum w poszukiwaniu opinii. Jeśli dodasz do tego jakieś konkrety na pewno Twój komentarz będzie cenniejszy dla innych użytkowników! @Z krainy kredek, nie ma ustalonych reguł wypłacania premii? Umowa powinna obejmować takie sprawy jak warunki jej osiągnięcia i czas w jakim jest przelewana na konto.

To znowu ja
@Patrycja

Premia jest jak to mówią '' uznaniowa''. Mogą ją wypłacić 15 albo 27 następnego miesiąca i nikt się pracownikiem nie przejmuje. Trzeba tą premie jeszcze wypracować a jak się dostaje budżety z kosmosu to można pomarzyć. Cały ten system premi itp to jest przecież jedna wielka hipokryzja. Niby takie wszystko wyłączone a jak ktoś idzie na urlop,l4, albo bierze unz to ty nagle zamieniasz zamieniasz się w 1.5 człowieka i jeszcze musisz wyrobić za kogoś klientów i pieniądze ale wynagrodzenie dalej dostajesz za 1. Tyle jest warta wrocławska matematyka.

Ktoś z Was obecnie pracuje w Militaria.pl? Na jakie warunki zatrudnienia można liczyć? Co możecie doradzić osobom zainteresowanym pracą w tej firmie?

Oj oj

Radzę ją omijać szerokim łukiem.

Merskin

Warunki pracy na każdym salonie mogą się różnić zależy z jaką ekipą się pracuje i jaki będzie kierownik. Na salonie się dogadacie, centrala to raczej beton. Pracujesz na sklepie robisz wszystko tzn. Pakujesz wysyłkę, przyjmujesz dostawę, przyjmujesz i wydajesz paczki oraz naprawy z reklamacji i nie tylko, sprawdzasz wystawienie towaru, ceny, robisz zamówienia klientów,robisz raty, zamykasz dzień czyli liczysz kasę, inkaso, porządek, myjesz podłogi, odpowiadasz na ważne i nie ważne wiadomośći email, i zajmujesz się milionem dupereli które wymyśli centrala, zaliczeniem jakiś pierdół i liczeniem reklamowek. O oczywiście musisz zrealizować budżet żeby dostać premię bo jak nie to kuku. System premiowy 0-1. Albo zrobisz albo nie. Masz 95 procent zrobione zapomnij o jakiejkolwiek Premi. I jeszcze patrzą jak ci urwać jeśli zrobisz. Brak szkoleń. Brak możliwości awansu jeżeli ktoś się nie zwolni. Brak możliwości rozwoju. Robisz kilka lat o gość się zatrudnienia i dostaje tyle samo co ty po tych latach i jeszcze go musisz szkolić. Brak jakichkolwiek dodatków. Żadnych bonów na święta nic. I codziennie walczysz z klientami którzy nie rozumieją po polsku i nawet jak nie mają racji to ja maja. Tyle w temacie tego betonu jakim jest firma militaria pl i praca w sklepie.

Rupert
@Merskin

Kolega jakiś leniuszek widzę :) Reklamówki liczy się raz na miesiąc. W pracy się pracuje więc normalna sprawa, że między obsługą klienta coś trzeba porobić :) Jestem szeregowym pracownikiem jednego z salonów i nie zauważyłem miliona dupereli, które wymyśla centrala. Uważam, że praca w militarii jest raczej lekka, oczywiście trzeba reprezentować jakiś poziom, ale w biedronce za podobny hajs napracujesz się trzykrotnie. Uważam "kolego", że jesteś leniem bez ambicji, który słabo sobie radził w sprzedaży :) kierownicy regionalni zawsze pomocni i zawsze stoją po stronie pracownika. Pieniądze zawsze na czas, benefity typu karta multisport i premia bardzo często równa 1/2 podstawy. Myślę, że dla osób ambitnych na kilka lat praca bardzo ok :)

JBNT
@Rupert

Joke jak ch#^j Premia 1/2 podstawy hmmm nie sądzę . System jest 0-1 albo jest premia albo nie. Domniemam, @Rupert to jeden z fanatycznych regio pokroju Pana Meksyka, albo innego Barana

Buffalo Bill
@JBNT

Ha! Dobrze powiedziane, szczególnie dwa regio-narcyzki są najlepsze i już chyba powoli rozumki pozjadały z tymi banialukami.

Jasio
@Rupert

Widocznie za krótko pracujesz skoro nie wiesz o jakie pierdoly chodzi, albo się waflujesz z regionalnymi albo pracujesz na salonie gdzie się nic nie dzieje i masz 50 wejść na dzień albo sam jesteś regio lub z centrali Pracusiu. Na salonie gdzie jest duży ruch są duże dostawy i mnóstwo pracy. Zapytaj kogoś kto robił kilka lat jak się zmieniała lista obowiązków i jak za tym idzie wynagrodzenie. Jeżeli tobie odpowiada 2k wynagrodzenia to gratuluję. Premia połowa podstawy? Gdzie? to chyba zarabiasz 1000. I jeżeli nie ma dupereli to gratuluję wybijania dog taga za 10 PLN hahaha. Jak to mówią lepszy rydz niż nic więc pewnie kiblujesz w militarii jak to nazwałes, choć firma to militaria.pl ale odmiany w polskim języku bardzo trudne są. Poza tym nie masz widocznie bladego pojęcia jaka jest rotacja w firmie i jak ludzie się zwalniają.....

Gomez Adams
@Rupert

Ooo takie premie? Ciekawe gdzie to hahaha. A jak tam idzie realizacja planów? Jak teraz te premie klamczuszku?

Chrystus Dopupe
@Merskin

Sama prawda, 3 lata temu byla calkiem fajna atmosfera natomiast ostatnie pol roku to jakies pieklo. Wiekszosc dobrych pracownikow odeszla. Praca odpowiednia dla osob nie wymagajacych duzych zarobkow i bez szacunku do swojej osoby.

Komputer
@Rupert

Hahaha, dla osob ambitnych? Trzeba byc skoczonym nieudacznikiem zeby byc w tej firmie dluzej niz 2 lata, dobra opcja jako pierwsza praca dla osob studiujacych. Nikt ambitny nie zostanie tam na dluzej

Andzej
@Komputer

Dokładnie, praca bez możliwości rozwoju i awansu dla ambitnych? Ale koleś pojechał. Tam się nie rozwijasz. Kasa stoi w miejscu. Trzeba coś sobą reprezentować? Chyba przyjść na rozmowę kwalifikacyjną człowieku. Już chyba nie ma normalnych ludzi do pracy to biorą jak leci.

Z krainy kredek

Praca tam ma swoje plusy, jak się trafi fajnych współpracownikow to jest pozytywnie, szkoda jednak że firma nie szanuje wieloletnich pracowników, wogole ich nie docenia i w żaden sposób nie nagradza. Podobno nie ma ludzi nie zastąpionych ale zamiast jakoś wynagrodzić ludzi którzy dużo wiedzą i pracują długo to lepiej zatrudnienic kogoś nowego. Struktura firmy jest tak sztywna i płaska, że nie przewiduje żadnych wyjątków i nie doceniani ludzie się zwalniają a zatrudnia się przedszkole. Szkoda tylko tych którzy tam zostają i muszą potem (usunięte przez administratora) za dwóch i mają z tego figi z makiem. Robota na przeczekanie aż znajdziesz konkretnego pracodawce. Plus że wynagrodzenia na czas ale premie to wyplacaja jak im się podoba.

Zwrot zwrot

Najlepsze hity to są wtedy kiedy dostajesz zwrot z serwisu z zeszłego roku. System jest trochę nienormalny ale co tam. Jest multisport wow!!!

Ziom

Dużo obowiązków, mało zarobku. Napięte do granic budżety, które ciężko zrealizować. Brak szkoleń, brak awansu. Żadnych bonusów, ekstra Premi, bonów i tylko ci dokładają roboty a pensja stoi w miejscu....

Tak rzadko piszecie a szkoda ponieważ szuka jacy pracy liczą na opinie pracowników

_Magazyn

Jeśli interesuje was praca na magazynie to tylko na wysyłce , Kiero wysyłki naprawdę wporzadku gość , klimat działu kozak , zarobki (usunięte przez administratora) nie urywają i system premiowania trochę na zasadzie wyścigu szczurów, ale ogólnie na +

Bomba

Jeżeli kogoś interesują zarobki na stanowisku sprzedawcy to prezentują się one tak: 1700 netto , po okresie próbnym 2000 netto. Premia sprzedażowa 400-700 netto.

Odpowiedz dla Bomba
@Bomba

1700?! na UoP? Dla osoby z doświadczeniem, czy bez? P.S: Ktoś w 2017 r. jeszcze tyle płaci?!

C11

Praca w miltariach, na sklepie to niestety użeranie się z przełożonymi regionalnymi, każdy z nich ma inny pomysł i za każdym razem szukają pretekstu do urwania z premii. A ona jest uzależniona od sprzedaży, jak firma chce oszczędzić to daje taki plan aby mikt nie wyrobił i potem jadą po ludziach, że niekompententni. Dobra firma do przezimowania jak komuś odpowiadają zarobki mniejsze niż w Biedronce czy Lidlu

Pytanie do C11
@C11

Możesz podać widełki?

Patrycja

@Szymon a próbowałeś odwoływać się od odmowy przyjęcia reklamacji? Opis powyższej sytuacjo mógłby pomóc w podjęciu jakiejś interwencji w tej sprawie. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

Patrycja

@Bomba a od czego dokładniej zależy wysokość premii? Możesz opowiedzieć coś więcej o warunkach jej wypłacania?

oookkkookk

Prace na magazynie oceniam OK szczegolnie atmosfera, jak dla mnie kierownik magazynu Wojtek traktuje pracowników po ludzku , a kierwonicy dzialow juz roznie ... do d wspolpraca z kierownikiem Tomkiem , ciągle tylko niewiem i wzruszanie ramionami w twarz nic nie powie tylko za plecami , kierownik Mateusz daje mocno rade , pomocny i konkretny, jak cos mu nie pasuje to odrazu kawa na lawe, ale troche korpoludek, kolejny Michał też ok , ogarnięty typ . Zarobki znosne , dobra praca na poczatek branzy logistycznej , i jeszcze raz swietny klimat.

Galanonim

Nie polecam pracy w militariach,kierownik magazynu Zmija,nie potrafi nic zalatwic,klamie w zywe oczy,gdyby byl pinokiem mial by nos do nieba,kierownictwo patrzy na rece z gory nie daje swobody do pracy,kierownik na dole Tomek,robi wszystko zeby nic nie robic i sprzedaje cie jak tylko jest okazja na dodatek traktuje ciebie jak kmiota a siebie jaki by ch.. wie kim byl,jedyny jaki.plus to.admosfera wokol pracownikow,pozdrawiam.

księgowość

Nie polecam pracy w tej firmie. Ludzie z działu toksyczni. Nie potrafią docenić pracownika , wiecznie coś nie pasuje i skupiają się jedynie na tym aby wyłapać jak najwięcej błędów i się tym szczyca . "Kierownik " działu nie potrafi zarządzać , masz pracować jak robot nie możesz za często chodzić siku bo to juz jest problem...

Arek

No chciałbym się też dowiedzieć jak kolega wyżej o co chodzi w byciu konsultantem telefonicznym a internetowym

Zostaw merytoryczną opinię o Militaria.pl - Wrocław

• Jak się pracuje w Militaria.pl?

Zobacz opinie na temat firmy Militaria.pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Militaria.pl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 4 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Militaria.pl