Towimor S.A.

3 Dodaj opinię

Wywiady Towimor S.A.

Piotr Stypa Prezes Zarządu Towimor S.A.

Proszę opowiedzieć o początkach firmy TOWIMOR.

Formalnie to ponad 100 lat działalności. W 2005 roku obchodziliśmy setną rocznicę istnienia firmy. Co może ważniejsze od lat 70. ubiegłego wieku jesteśmy znanym globalnie dostawcą okrętowych urządzeń pokładowych. Od ok 10 lat dostarczamy te urządzenia do największych stoczni w Korei Południowej (Hyundai, Samsung).

Czy wciąż pracują Państwo w tej samej siedzibie? 

Od około 40 lat firma znajduje się w tej samej lokalizacji w Toruniu.Od prawie dwóch lat posiadamy firmę w Korei Południowej, realizującą dostawy na ten rynek.

Jaka jest wizja firmy, jej główne cele?

Rozwój pozycji na trudnym i wymagającym rynku produkującym urządzenia na statki i offshore, poprzez dedykowane i konkurencyjne projekty z tych obszarów. Konkurencja nie śpi i stale próbuje czymś zaskakiwać, ale i my wciąż robimy progres. Nasi partnerzy biznesowi potrafią to docenić.

Jakie są największe osiągnięcia firmy?

To na pewno pozycja na rynku okrętowym. Liczne dostawy do największych i najnowocześniejszych stoczni w świecie, wymienię tylko niektóre, ale świadczy to m.in. o naszej obecności na rynku azjatyckim: Samsung Heavy Iundustry, Hyundai Heavy Industries, Kawasaki Heavy Industries, ukraińskim: Chernomorsky Shipbuilding Yard, a także przede wszystkim na naszym rodzimym rynku ( np. Stocznia Szczecińska, Stocznia Marynarki Wojennej, Stocznia Północna, Stocznia Gdańsk SA.)

Jakie są silne i słabsze cechy firmy (np. elementy, które chcieliby Państwo udoskonalić)?

Naszą silną cechą jest na pewno posiadanie doświadczenia i kompetencji na trudnym rynku offshore, elastyczność i otwartość na wyzwania.Rozwój dotyczy wielu obszarów i powinien mieć ciągły charakter.

Proszę wymienić jakie maszyny i urządzenia dostarczacie na platformy wiertnicze?

Są to np. prowadnice łańcucha, wciągarki RRW, dziobowe systemy ładunkowe, podajniki rur czy żurawie na statki obsługujące platformy. Na tym wymagającym rynku współpracujemy z firmami norweskimi na zasadzie: Klient: projekt techniczny – TOWIMIR: produkcja i próby.

W jaki sposób dbacie o stałość zleceń?

Bazujemy na naszej niezawodności, doświadczeniu i zaświadczeniach. Urządzenia, którymi pracujemy spełniają wymagania Towarzystw Klasyfikacyjnych. Jest to prywatna lub państwowa organizacja rzeczoznawcza. Zajmują się klasyfikacją jednostek pływających. Przeważnie mają przedstawicieli w najważniejszych portach na całym świecie.

TOWIMOR organizuje imprezy integracyjne dla pracowników?

Tak, w różnych formach, nie są to ściśle, z góry ustalone przyjęcia. Liczymy na kreatywność naszych pracowników i jesteśmy otwarci na propozycję.
Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Towimor S.A.