3 Dodaj opinię
3 940 146 5 1

Opinie o Towimor S.A.

Pracownik (jeszcze) Nowy wpis

Nie jestem wróżką,ale obecną sytuację przewidziałem. Spadochroniarz z Bydgoszczy nagle się rozchorował (choć mówiąc precyzyjniej został odpalony) Ze stanowiskiem pożegnał się też prezes,nasz największy kontrahent rozważa (za względu na nieterminowość) zakończenie współpracy, także można śmiało rzec,że sytuacja w firmie jest bardzo dynamiczna. Mam nadzieję,że ani moderator,ani też Boguś Linda nie uzna mojego komentarza za hejt ;)

Tak6Nie
Izabela Nowy wpis
@Pracownik (jeszcze)

Hejt to raczej nie jest. Ale też z drugiej strony Twoja opinia mi, jako osobie, która nigdy nie pracowała w Towimor, niczego nie podpowiada. Dlatego chcę dopytać, jak oceniasz warunki zatrudnienia w tym miejscu.

Pracownik (jeszcze) Nowy wpis
@Izabela

No dobrze,więc podpowiadam tylko jeden wątek.(bez hejtu ) Obecny Towimor (jeżeli chodzi o park maszynowy) to skansen. 80% maszyn jest starsza od pracowników którzy na nich pracują.(choć ci,wcale młodzi nie są) Starzy fachowcy odchodzą na emerytury,a dla młodych obsługa i poznanie "tajników" tych maszyn do mission impossible. (pomijając już sam fakt ekonomiki maszyn z lat 60- tych efektywność,dokładność ,prądożerność) Reasumując Opisany prze zemnie jeden z problemów to brak inwestycji. Wiem że wolała by Pani ,bym pisał bardziej o pozytywach,obiecuję że to zrobię,jak tylko je dostrzegę.

Tak4Nie

Interesuje mnie czy pensja w Towimor S.A. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Operator Maszyn, ich ogłoszenie widziałam 12 sierpnia na GoWork.pl.

Miłosz
@Pytanie

Oprócz podstawowej sa premie regulowane, dodatki itd podsumowując wszystko nie jest źle

Bożena Nowy wpis
@Miłosz

@Miłosz Cieszę się, że oceniasz pozytywnie warunki płacowe w Towimor. Napisz jeszcze, jakie są zasady przyznawania premii? Dziękuję.

TakNie2
Gość 2

Pani Agnieszko jak tam jest proszę o wiarygodną poinię.

Hanna
@Gość 2

Nie wiem, do kogo konkretnie skierowałeś swoją wypowiedź, ale może na razie pozostawmy tę kwestię. Widzę, że byłbyś zainteresowany podjęciem zatrudnienia w Towimor, co dobrze się składa, ponieważ właśnie trwa tam rekrutacja. Wszystkie ofery znajdziesz na stronie GoWork.pl. Dla ułatwienia wklejam Ci od razu link do strony: https://www.gowork.pl/praca/towimor-s.a.;pr Czy któraś z tych ofert jest zgodna z posiadanymi przez Ciebie kwalifikacjami?

Gość 3
@Gość 2

Żeby odpowiedzieć szczerze na to pytanie trzeba pójść na rozmowę kwalifikacyjną, przejść ją i wyciągnąć wnioski. Jak widać po komentarzach jednym dobrze drugim źle i tak jest wszędzie. Trzeba się dopasować do firmy, po to jest rozmowa kwalifikacyjna. Powodzenia!

Hanna
@Gość 3

Oczywiście - nawet te najbardziej merytoryczne komentarze nie będą w stanie zastąpić nam własnych doświadczeń. Ale chyba przyznasz mi rację co do tego, iż dają nam one "początkowe" wyobrażenie o danym pracodawcy - w tym przypadku o firmie Towimor. Powiedz mi, czy byłbyś zainteresowany podjęciem zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie?

Gość 3
Nazwa działu: Handlowy
@Hanna

Zgadzam się z Tobą, ale może nie do końca. Z własnego doświadczenia wiem, że są ludzie, którzy z klucza nie pasują do pracodawcy. Czasami to nawet nie wiem po co ich zapraszają na rozmowę? Może chcą się przekonać czy opinia po otrzymany CV jaką już sobie przyjęli jest zgodna z rzeczywistością? Nie jestem zainteresowany pracą w Towimorze, ale naprawdę szczerze polecam rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ ten portal pełni również rolę rozładowania emocji po nieudanej rozmowie czy współpracy. Naprawdę wszystkich, którzy myślą, że Towimor położy się na jakichś projektach przez zwalnianie się ludzi, którym zarządzanie nie odpowiada, informuję: Właściciele czy współwlasciciele tej firmy są cenionymi ludzi na całym świecie i to za konsekwentne i merytoryczne działanie w wielu gałęziach przemysłu. Naprawdę fochami w pracy i krytykowaniem tych ludzi nic, ale to nic nie osiągnięcie. Oni zawsze znajdą furtkę wyjścia, a wy stracicstracicie pracę przed emeryturą. Także polecam przyjąć postawę pokorną i bez złych emocji iść na rozmowę kwalifikacyjną. Tak również pracować. Pokora, posłuszeństwo, rzetelność i zadowolona mina, a nie krytykowanie powołanych przez właścicieli dyrektorów czy kierowników. Szczera rada i wszystko będzie ok

Tak2Nie5
P_1
Nazwa działu: Produkcja

Od maja tego roku pracuje w Firmie TOWIMOR i muszę przyznać , że to doskonałe miejsce na to , aby się rozwinąć , nabrać doświadczenia i całkiem nieźle zarobić. Na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony ,ponieważ od ludzi tutaj pracujących słyszałem różne opinie. Jednak po pewnym czasie zrozumiałem , że trzeba wrzucać na sito opinie innych i nie brać wszystkiego do siebie , tylko dać sobie czas i samemu się przekonać jak to jest tak naprawdę. Na dzień dzisiejszy muszę przyznać , że miło się rozczarowałem i mam nadzieję , że kolejna umowa będzie już na czas nieokreślony.

Tak2Nie6
@P_1

Życzę Ci tego, aby pracodawca kolejną umowę wręczył Ci na czas nieokreślony. Skoro jesteś zadowolony ze współpracy z tym pracodawcą, to myślę, że praca na stałe w tym miejscu przyniesie Ci wiele zadowolenia. Chciałbym dowiedzieć się, czy przy przedłużeniu umowy otrzymałeś również wyższe wynagrodzenie niż na początku? Ciekawi mnie, czy pracodawca sukcesywnie zwiększa wynagrodzenie nowo zatrudnionych osób.

Aplikant
@P_1

Na jakie stawki można liczyć początkowo?

@Aplikant

Nie napisałeś jakie stanowisko Cię interesuje. Na stronie https://www.gowork.pl/praca/towimor-s.a.;pr jest kilka aktualnych ogłoszeń rekrutacyjnych, więc może znajdziesz tam coś dla siebie. Niestety nie znam dokładnej stawki wynagrodzenia, ale pracodawca oferuje atrakcyjną pensję uzależnioną od umiejętności oraz doświadczenia, pakiet socjalny i rozwój zawodowy. Daj znać, czy zdecydowałeś się na jakąś ofertę.

Gość
Nazwa działu: Finanse

Ja pracownik towimoru w Toruniu pracuję tu kilka lat. Co jakiś czas zmieniają się kierownicy, dyrektorzy. A pracowników zmieniają jak rękawiczki. Powiem tak starzy pracownicy mają niecałe 10 złotych na godzinę, nowi przyjmowani są na owiele większą stawkę. Nasz związkowiec pojechał szukać ludzi do pracy. Np Ukraińców co na dzień dobry mają ponad 20 złotych na godzinę a oni jak patrzą nasi to są jako sztuka, są tylko do szlifowania blach po wypalaniu i promieni a naszych wogule nie doceniają. Teraz przyszedł nowy dyrektor z Bydgoszczy i szpunci tak jak kiedyś parę lat temu taki ma.... rek co jeszcze trochę to Towimor poszedł by z torbami. A teraz jest podobny do tamtego przyjęty dyrektor, i robi tak jak ma... rek więc mówię panie (usunięte przez administratora)obudź się Pan. Bo później to o budzisz się z ręką w nocniku, bo widać to po tym jaką kadrę zarządzania Pan przyjmuję

Tak27Nie
nic dobrego
Nazwa działu: Produkcja
@Gość

To prawda , Towimor mimo starego parku maszyn ma ogromne ceny usług , starsi pracownicy nie odchodzą bo trzyma ich sentyment (mimo śmiesznych stawek) . Kolejne rządy - kolejne nic

Tak22Nie
@Gość

Brak elementarnej wiedzy tego człowieka aż poraża.Nie wiem co sypią im w tej Bydgoszczy do jedzenia,bo podobnie on ,jak i jego poprzednik(usunięte przez administratora),zachowują się jakby pozjadali wszystkie rozumy. Wydaje się że czas jego,podobnie jak tych których zmienił trwać długo nie będzie. Niestety firma w rękach takich ludzi jacy obecnie nią zarządzają,długo nie wytrwa,a gwoździem do jej trumny,będą projekty Comatsu i Strobnice.

@Pracownik (jeszcze)

Widać bardzo wyraźnie, że sporo wiesz o funkcjonowaniu firmy Towimor. Jednak Twoja wypowiedź nie skupia się na najważniejszych tu aspektach. Na pewno wiele osób jest ciekawych, jak przedstawiają się tam ogólne warunki zatrudnienia. Mógłbyś je nam chociaż pokrótce przybliżyć? Jak na przykład wygląda kwestia wynagrodzenia? Składa się z samej podstawy, czy są też jakieś ekstra dodatki?

@Agnieszka

Droga Pani,ilość ofert pracy wystawionych przez Towimor, świadczy jednoznacznie,że praca jest,ale pensje bardzo niskie,a o atmosferze,lepiej nie wspominać. O tym że pracownicy z Ukrainy zarabiają więcej od nas ,choć wykonują najprostszą pracę ,wspominał w swoim komentarzu już ktoś inny,to prawda i nie będę się powtarzać. My pracownicy z długoletnim stażem przekraczamy "najniższą krajową" (czyt.2250zł brutto) tylko dodatkiem za staż ,i większość z nas w firmie trzymają inne interesy np."ochronka"tzn mniej niż 4 lata do emerytury,najbliższa nagroda jubileuszowa,desperacja,lenistwo i strach przed poszukaniem lepszej pracy,lub ....sam nie wiem co jeszcze.

@Pracownik (jeszcze)

Wynagrodzenie to jeden z najważniejszych aspektów zatrudnienia i jeśli nie jest satysfakcjonujące to pracownik nie jest odpowiednio zmotywowany. A czy jest możliwość zawalczenia o podwyżkę lub premię? Zawsze można próbować poprawić warunki zatrudnienia, a tym samym zwiększyć zadowolenie z pracy. Co o tym myślisz?

Dzban
@Antoni

Wynagrodzenie i atmosfera. A w firmie i jedno i drugie jest na fatalnym poziomie. Jeżeli chodzi o walkę o podwyżkę,to związki zawodowe ograniczyły swoją działalność do wydawania paczek świątecznych (prawdopodobnie z co miesięcznych składek swoich członków) i podpisywania wszystkiego co podsunie im prezes. Doszło do tego że firma mająca swoją siedzibę na obrzeżach miasta,zrezygnowała nawet dopłaty do wynajmowania autobusu na dojazd swoich pracowników.

Robi

Zgadzam się z przedmówcą w 100%

@Dzban

Rozumiem Twoje rozczarowanie współpracą z firmą i niskim wynagrodzeniem. A co powiedziałbyś o umowach o pracę? Są długoterminowe i stabilne? Może propozycja atrakcyjnego szkolenia, które dałoby nowe uprawnienia branżowe mogłoby zmienić podejście do pracy i bardziej zmotywować cały zespól. Co o tym sądzisz?

Dzban
@Antoni

Widzę że usunął Pan mój wpis,być może z powodu zamieszczonego w nim linku do strony z gazety prawnej. Zamieszczę więc tylko komentarz ,który niejako obrazuje sytuację również w Towimorze (niestety nie mój,ale zgadzam się z nim w 100%) Cyt:" XXYYZZ (2019-06-03 09:35) Zgłoś naruszenie 160 Wielu managerów firm czy firemek nie ma podstawowej wiedzy w sferze zarządzania zasobami ludzkimi. Pracownik podległy traktowany jest jak najniższa wartość firmy, którego można zastąpić jeszcze tańszym i bardziej uległym. Nie mają świadomości, że KAŻDY CZŁOWIEK firmy jest jej nadrzędną wartością, a w następnej kolejności jej narzędzia i produkt. Gdy zarządzający firmą tę kolejność zrozumieją, firma pozyska pracownika lojalnego, wydajnego i promującego jej produkt lub usługę. Inwestycja w zasoby ludzkie przekłada się na jej zysk. Pracownik działający na szkodę firmy i zespołu pracowniczego będzie zwalniany przy aprobacie pozostałych, którzy zrozumieją decyzję przełożonych. Cieszy mnie rynek pracownika, bo wcześniej przerażał " kapitalizm po polsku ". Ale w sferze zarządzania jest jeszcze wiele do zreformowania. Zaczynając od przetargów, gdzie cenę przetargu obniżają koszty pracownika. Etyka i m4yślenie ekonomiczne mogą być - modnie określając - kompatybilne. Artykuł Autorki powinie wisieç w każdej firmie, obok przepisów BHP."

@Dzban

Masz prawo być niezadowolonym z zarządzania, jakie obecnie jest w firmie Towimor. Jednak, abym mógł dalej prowadzić dyskusję, to nie chciałbym, aby moje pytanie związane z umowami gdzieś znikło w kolejnych wpisach, które się pojawią. Możesz napisać, jak wygląda kwestia umów u tego pracodawcy? Można liczyć na stałą i pewną umowę, czy mimo wszystko nastawiać się na umowę zlecenie?

Usia

Płacą dobrze, co wywnioskowałam po ładnych samochodach zaparkowanych pod zakładem.

Tak6Nie5
Biurowy
@Usia

To auta pracowników firm wynajmujących pomieszczenia biurowe w budynku Towimoru. Auta pracowników to te najgorsze graty, byłem pracownikiem biurowym w Towimorze i wiem co mówię, przemiał jest ogromny, a podejście kierownictwa i prezesa się nie zmieni, nie szanuje się tam ludzi.

Tak11Nie
@Biurowy

Czy aby na pewno ocenianie pracowników przez pryzmat ich aut, to dobry pomysł? To nie jest najbardziej rzetelna opinia, nie uważasz? Nie zniechęcam do aktywności na forum, wręcz przeciwnie - dzielcie się z nami opiniami na temat pracy w Towimorze. Róbcie to jednak w sposób merytoryczny.

Tak1Nie1

Spawacz

Witajcie koledzy. Powiedzcie proszę jakie obecnie chodzą stawki dla spawacza ? Z góry dziękuje

Tak7Nie

Zainteresowany

Czy są jakieś nadzieje na poprawę sytuacji?

@Zainteresowany

Z natury jestem optymistą,ale przy obecnym kierownictwie, nie widzę takich szans.

Gutek

Jaka macie atmosferę w pracy? Na jaka umowę można liczyć?

anonymous

Co slychac w firmie

Agnieszka

@Pracownik (jeszcze) Na forum GoWork.pl publikowane są komentarze pozytywne, ale też i negatywne. Ważne, żeby wpis był zgodny z prawdą i nie naruszał regulaminu. Na przykład, żeby nie był obraźliwy, lub nie podawał danych osobowych pracowników danej firmy. Jeżeli Twoja opinia o firmie Towimor jest negatywna, podaj proszę konkretne przykłady. Czy każdy aspekt pracy w tej firmie Ci nie odpowiada? Może jest coś, z czego jesteś zadowolony?

P18

Wreszcie pozytywnie zmiany w firmie. Nowy szef produkcji, człowiek z wiedzą i inteligentnym podejściem do pracownika.

Tak28Nie1
az
@P18

hehehehehehe Nie kpij sobie z szefa produkcji

Pracownik (jeszcze)

Cyt:"Chronimy naszych użytkowników, którzy odważą się mówić niewygodną prawdę o swoich pracodawcach" Nie musicie nikogo chronić,wystarczy że nie będziecie usuwać ich komentarzy.

Pracownik (jeszcze)

Czasem zastanawiam na co komu taki portal,komentarze opisujące prawdę od razu stąd znikają,podobnie jak zniknie za nie długo moja firma. Gdy jest w firmie dobrze,to się pisze o firmie dobrze,gdy jest źle ,to się pisze o firmie prawdę,czy się to komuś podoba ,czy nie. Mam nadzieję ,że pisząc ten komentarz nie złamałem regulaminu i nikogo nie obraziłem.

Feliks

Jeśli ktoś zaczyna pracę to przeważnie od najniższej krajowej ale po jakimś czasie ma podwyżkę!!

Tak4Nie2
@Feliks

Oczywiście......czynszu.

Kuba

Towimor ma opinię dobrego pracodawcy. Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Towimor
@Kuba

Jak najbardziej, proszę zajrzeć w zakładkę "kariera" na stronie internetowej firmy.

Banko

Pracowałem na stanowisku tokarz, na przyuczeniu. Trochę mało roboty, ale za to super atmosfera i w porządku ludzie. W razie problemu każdy chętny do pomocy. Świetne miejsce dla młodego pracownika zaraz po szkole. Jeśli chodzi o zarobki to nie są zbyt wygórowane, przynajmniej podczas okresu próbnego.

Przedziałek

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat zarobków w biurze konstrukcyjnym i jaka panuję tam atmosfera.

@Przedziałek

Na początek wszyscy nowi dostają tyle samo, chyba, że ktoś doświadczeniem to może być inaczej. Są premie i dodatki świąteczne. Zarobki faktycznie zależne od wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Polecam samemu spróbować. Dobre miejsce do nabrania doświadczenia jeśli ma się głowę na karku.

BISZOP

Pracowałem 28 lat pozbyliście się dobrego pracownika i dziękuję wam za to. Zdobyłem większe doświadczenie zawodowe.Pozdrawiam wszystkich dinozaurów z TOWIMORU

Tak27Nie
konstruktor technolog

Witam, czy jest tu ktoś z działu konstrukcyjnego bądź technologów? Jestem zainteresowany pracą w tej firmie i miałbym kilka pytań, na forum widzę nikt nie zachwala, chciałbym poznać przyczynę.

Agnieszka

@pracownik jeśli jakaś opinia została usunięta z forum to znaczy, że naruszała ona regulamin serwisu GoWork. Tak więc przed przystąpieniem do komentowania zachęcam, aby zapoznać się z regulaminem forum który znajdziecie pod linkiem http://www.gowork.pl/regulamin.

TakNie

Nic sie noe dowiesz bo blokuja wypowiedzi. Napisałem prawde to nawet nie dodali opini a nie było przekleństw.

Tak9Nie

Towimor

I tyle się dowiedziałeś o płacy pier.. . Tylko o szefostwie i kolegach.to jest forum o pracy zarobki.benefity itp więc czopy okrętowe mówcie jak jest z zarobkami.

Mac

Jaką kondycję ma firma czy wart składać aplikację . Chcę się na dużej zakotwiczyć a nie tylko na 3 mc. Pozdrawiam

Tak2Nie
Agnieszka

@P18 to bardzo dobrze, że jesteś zadowolony. Jakie jeszcze pozytywne aspekty dostrzegasz w pracy w Towimor S.A.? Z czego jesteś najbardziej zadowolony? Podziel się z nami swoją opinią.

Agnieszka

@p, a myślisz o aplikowaniu? Uważam, że warto spróbować!

p

ponawiam pytanie o stanowisko asystenta project managera bo ogłoszenie pojawia się niemal non stop od ponad roku, o co chodzi? Tak źle czy nikt się nie nadaje?;)

Agnieszka

Hej! Czytaliście już wywiad przeprowadzony przez Redakcję GoWork.pl? Poruszone jest w nim wiele ciekawych kwestii. Co myślicie?

Frezer

Żegnaj Piotrze.Będziemy tęsknić.

Tak17Nie

Grzegorz

Mam kilka pytań o pracę, mógłby ktoś podać e-mail, albo odezwać się na d.grz@o2.pl ? pozdrawiam

Nick
@Grzegorz

Jeśli do biura konstrukcyjnego to odradzam (usunięte przez administratora)

Grzegorz
@Nick

Nick pisz na @

Zostaw opinię o Towimor S.A. - Toruń

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie