Opinie o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Jest to mój pierwszy wpis na tej stronie i prawdopodobne że ostatni. Firma nie ma problemu żeby zaprosić Kandydata na spotkanie gdzie traci dzień, paliwo, jedzie przez pół Polski - ale ma problem z wysłaniem sms ,maila ,telefonem ,czymkolwiek o statusie rekrutacji ,nawet negatywnym - każdy kandydat bierze to przecież pod uwagę. Rozmowa w moim odczuciu bardzo zimna ,wręcz aż chciałoby się żeby dobiegła końca, osoba decyzyjna daje odczuć o swojej wszechwładzy i wszechwiedzy, zero pozytywnego nastawienia i kontaktu. Wywieranie na kandydacie wrażenia że przyjechał błagać o pracę w najcudowniejszym miejscu na świecie? Eh. Wieje(usunięte przez administratora), zadufaniem, nepotyzmem. Ktoś nie dorósł do roli.

Prezes
@Kandydat

Na jakie stanowisko składałeś CV?

Mycyja

Firma, którą polecam jako ostateczna ostateczność. Z perspektywy pracownika (niebędącego kierowcą) kultura pracy uległa negatywnym zmianom. Wszystko sprawia wrażenie braku zaufania i podejścia do pracownika jak w (usunięte przez administratora). Odczuwalny brak ładu i składu w przekazywanych zdaniach przy jednoczesnym braku merytorycznego zrozumienia. Nic nie powiem o benefitach pracowniczych, bo ich nie ma. Nie ma również mowy o pracy zdalnej, a pójście na urlop traktowane restrykcyjnie. Mimo wszystko firmę tworzą ludzie, którzy sprawiają przyjazną atmosferę, czego nie powiem o kierowniku zamawiania papieru toaletowego, projektów i marketingu, który najwięcej miesza swoją niekompetencją i byciem szują. PS: Dystrybutor do wody i możliwość picia kawy z ekspresu, to nie benefit, a standard w tych czasach, którym firma chwali się na rekrutacjach :)

@Kaa

trzy tygodnie na już? mimo wszystko nie mogli wszyscy iść jednocześnie? czy wtedy można było się podmieć z kolegą ze stanowiska lub cokolwiek? tydzień za tydzień? robiło to komuś różnicę? jak ludzie to rozwiązywali?

Doma Nowy wpis

dzień dobry. widzieliśmy z partnerem ofertę dla kierowcy C+E. zastanawia nas faktyczny czas pracy i to ile byłby poza domem, gdyby teraz się zgłosił. Napisane jest, że praca ma miejsce od poniedziałku do piątku. Ale o jakich godzinach startuje i kiedy zjedzie na miejsce?

Anonim Nowy wpis

Pracowałam na stanowisku spedytora jakiś czas i nie polecam. Obiecanych szkoleń nie ma, kawa z ekspresu jest do czasu aż się skończy zapas kupiony w danym miesiącu. Jest za to wszechobecny brak zaufania ze strony zarządu, co można zauważyć już na etapie podpisania umowy o pracę która ma kilkanaście stron z wieloma zakazami itp.. Kierownictwo tylko chodzi na wielogodzinne spotkania z zarządem i przekazuje informacje od "góry", mają niewielki wpływ na funkcjonowanie zespołów są tzw. przekaźnikami informacji. Sytuacja finansowa firmy jest niestabilna co wpływa na atmosferę w pracy. Premie, które powinny być 20 dn. każdego miesiąca są naliczane w niewiadomy sposób, nikt nie wie ile pieniędzy dostanie w danym miesiącu - często są po terminie np. pod koniec miesiąca. W ostatnich dwóch latach odeszło z pracy ponad 20osób z biura co chyba najlepiej świadczy o pracy w tym miejscu. Są tez plusy tzn atmosfera wśród pracowników normalnego szczebla, jednak teraz z racji wielu odejść jest z tym coraz gorzej. Jeśli komuś to nie przeszkadza to polecam :)

Spedytorzy jedynie opierają się tu w trakcie pracy na MS Office? Tak rozumiem po treści wymagań z oferty. dodatkowo co może w praktyce już składać się na zakres szkoleń, skoro można podjąć się pracy bez studiów?

Hej, zauważyłam, że wczoraj pojawiła się oferta dla specjalisty ds. finansowych od firmy. moją uwagę zwróciło też to, że nie podano żadnych widełek, więc to pierwsza sprawa. Posiadam wymagane 4-letnie doświadczenie w finansach, więc liczę na ocenę warunków na dziale, bo może będę aplikować

Spedytor

Rekrutacja standardowa. Na rozmowie wszystko ładnie i pięknie. Zdecydowali sie mnie zatrudnić. Czekali na mnie miesiąc. Ale to co zastało mnie pierwszego dnia pracy przeszło moje oczekiwania. Zrezygnowałam z podjęcia tam pracy- nie podpisałam umowy. Umowa liczyła str 15 , była pisana przez prawników - przeciętny człowiek może mieć obawy przed tym co ona zawiera (ja takie właśnie miałam). Nie dostałam umowy wcześniej do wglądu. Po prośbie czy mogę zabrać umowę do domu- na spokojnie ja przeczytać / skonsultować i podjąć decyzje dnia następnego wylądowałam u Pana dyrektora. Gbur jakich mało ! Totalnie nie szanuje ludzi. Nie podjął wogole rozsądnej próby uspokojenia mnie i wytłumaczenia tych zapisów. Było krótko : umowa sie nie zmieni albo pani podpisuje albo do widzenia. NO wiec podziękowałam. Szczerze odradzam. Szkoda Waszego czasu. Umowa zawiera wszelkie zakazy o ochronie konkurencji, brak możliwości podjęcia pracy w podobnej branży jeszcze po roku od zwolnienia sie z tej firmy, kary w wysokości 25 tys złoty, nie określone miejsce pracy ( zapis o decydowaniu przez pracodawcę o miejscu pracy na terenie całej Uni Europejskiej) - jeśli ktoś ma dzieci to nie może sobie pozwolić na przerzuty do innych miast/ krajów). Pan dyrektor twierdził ze to tylko za zgoda pracownika ale zapis w umówię mówił co innego czyli jak by chcieli cię zwolnić to zrobili by to tak aby oni na tym najlepiej wyszli. (Np wskazują ci inny kraj jako miejsce pracy a ty sie nie godzisz na to - to oczywiste ze cię zwolnią ).

Zmuszają wszystkich pracowników do dłuższej przerwy czyli 30 min. Nawet jeśli pracownik nie chce korzystać z wydłużonej przerwy nie ma możliwości z niej zrezygnowac i wyjsć normalnie o 16. Panują sztywne zasady. Nie ma woli budowania relacji zarządu / dyrekcji z pracownikami.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Puurs
DSV Services Sp. z o.o.
Mycyja

@Mycyja

Czyli jakie są właściwie problemy z tym, aby pójść na urlop? Trudno jest wgl dostać wole dni, czy trzeba jakoś bardzo wcześnie się umawiać na urlop?? A co do pracy zdalnej, to wcześniej kiedyś była opcja home office, czy nigdy nie było takich możliwości?

Prawda

Od razu możesz sobie odpuścić myśląc o pracy tu. Szkoda Twojego cennego czasu i zdrowia. Pozdrawiam

Kaa

Za moich czasów urlop był wyznaczany odgórnie przez zarząd i od razu na 3 tygodnie

@Kaa

Pod koniec stycznia ktoś pytał o pracę w magazynie oraz na dziale spedycji, widzę ze dwa dni temu wznowiono te oferty. czy na prawdę jeszcze nikt się nie dostał? Chyba ze jeszcze więcej osób potrzeba? ile osób docelowo ma pracować w biurze? omówicie od razu atmosferę? szukam pracy na dłużej, chce się dobrze czuć

Czy więcej osób uważa podobnie jak poprzednik, że w zasadzie to szkoda czasu na prace tutaj? I to z perspektywy każdego stanowiska może dziać się kosztem zdrowia? Teraz akurat poszukują na magazyn oraz spedycje. Interesuje mnie zestawienie warunków ze względu na adekwatność zapłaty co do wykonywanych obowiązków. czy na magazynie jest ciężko? i czy wy w biurze występuje stres?

Podobno pracując w firmie Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. można liczyć na zarobki 9500 . Czy to prawda? Przy jakiej umowie one obowiązują?

Drodzy pracownicy, czy w dziale marketingu ktoś z was obejmuje jakieś stanowisko?:) Jak praca w nim wygląda ze strony pracownika? No i oczywiście jak tam warunki? Szczególnie chodzi mi o rozwój, benefity pieniężne i oczywiście o widełki. Niedawno szukali Asystenta, był ktoś na rozmowie? Lub dostał pracę? Jak wrażenia po całym procesie? Ja niestety przegapiłam rekrutację, a szkoda, bo widzę, że firma stawia na takie działania jak rozwój tiktoka itp. Napiszecie jak to u was wszystko funkcjonuje w dziale? Kiedy tak mniej więcej można spodziewać się kolejnej rekrutacji? Często szukają kogoś do zespołu np. ze względu na rozwój?

Koledzy z branży, jaka rotacja wśród kierowców? Pozmieniało się coś, bo czytam, ze w tamtym roku trochę z was odeszło? Poprawiły się jakoś warunki, już jest ok? Napisze ktoś stawkę aktualna i ile jeździcie, co z weekendami? Ogólnie o wszystkim poczytam, bo na stronie maja ofertę dla kierowcy, ale wiadomo, dobrze byłoby trafić na coś ok. Pzdr

Prezes
@Kandydat

Na jakie stanowisko składałeś CV?

Powiem tylko tyle . Marzec odeszło 5 kierowców,lipiec złozyło wypowiedzenie nastepnych 5 , jeżdzenie na zachód na stawkach lokalnych,obciażenia za wszystko,nawet za stanie w korkach( WYSOKIE SPALANIE). Jeżeli nie masz swojego zdania,lubisz być (usunięte przez administratora) to na 100 jest to firma dla ciebie. Natomiast jeżeli znasz swoją wartość jesteś honorowy,unikaj ,nawet nie myśl żeby patrzeć w stronę tej zacofanej ,egoistycznej firmy.

Sabina

Obciążenia za stanie w korku? A za co jeszcze przypadają i jaki jest komentarz gdy do tego wprost się odnosicie? Ogólnie to z kim zatrudniony już kierowca rozmawia o warunkach? Jest z kim dyskutować? Pzt gdy tak czytam o tych odejściach to co firma robi w drugą stronę, żeby to ewentualnie wstrzymać? Będzie perspektywa na polepszenie warunków?

Nikt

Wyrywam się z pracy aby zjawić się na czas, uprzedzam o tym firmę, w szanowny Pan dyrektor witając mnie patrzy na zegarem zwracając mi uwagę na spóźnienie. Brak profesjonalizmu. Ja się wykazałem..uprzedzając. prosiłem o kontakt po rozmowie, ale nie dostałem jakiejkolwiek informacji zwrotnej...mimo obietnicy. Co tu komentować ....

Stanisław

...długo się powstrzymywałem z jakąś opinią o tej firmie....niestety jest to typowy (usunięte przez administratora) który mentalnie zatrzymał się gdzieś pomiędzy 1994-1997r...dopóki jesteś "posłusznym (usunięte przez administratora) jest wydaje się normalnie...ale kiedy zaczniesz mieć swoje zdanie to jesteś mieszany z gów....m Mówię to z perspektywy kierowcy...od góry do dołu zarządzają tym ludzie bez honoru i jakichkolwiek ludzkich odruchów....typowe pseudo nadzornictwo jak w firmie z najgorszych czasów gdzie pracownik/kierowca był śmieciem...a te kondony z długopisem za uchem po kursach dla akwizytorów to zmora tej firmy

spedytor

od początku roku odeszło 5 kierowników, to mówi samo za siebie, w tym dwóch, którzy jakoś potrafili rozmawiać z zarządem i powstrzymywać jego zapędy. sporo osób wypowiedzenia trzyma w biurkach i tylko czeka na moment kiedy położyć na stole.

Beata
@spedytor

Twierdzisz, że brak porozumienia z zarządem się do tego przyczynił? A jakie warunki finansowe tutaj mieli tak właściwie i jaki był ich zakres obowiązków?

wera
@Beata

Beata ty tak, poważnie o te zarobki? myślisz, że wszyscy wiedzą kto ile w firmie zarabia? że spedytor wie ile zarabia jego kierownik?

Beata
@wera

No a nie? Tzn., no plotki się zdarzają i ludzie po firmach gadają. Czyli tutaj pod tym względem tak nie ma? Atmosfera na 100% ok i każdy sobą się tylko interesuje?

Neptun

Pomimo wielu negatywnych opinii o firmie, postanowiłem złożyć swoją aplikację. Po kilku dniach zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Na dzień, w którym miała odbyć się rozmowa wziąłem urlop u swojego pracodawcy, niestety na darmo, ponieważ rozmowa została przełożona na inny, nieznany termin. Do dzisiaj, pomimo upływu trzech tygodni nie dostałem żadnej informacji na temat rekrutacji. Powyższe doświadczenie zdaje się potwierdzać negatywne opinie na temat tej firmy.

Marzena
@Neptun

składałeś cv w związku z jakąś ofertą pracy? Czy nic nie było ale i tak wysłałeś swoją aplikację? Może im nie zależało jakoś bardzo?

Neptun
@Marzena

Tak, na konkretne ogłoszenie. Skoro im nie zależy to po co dają ogłoszenie, zapraszają na rozmowę a godzinę przed odwołują?

emjoter
@Neptun

Standardy rekrutacyjne w tej firmie zatrzymały się gdzieś na późnych latach 90. lub wczesnych dwutysięcznych. Pomimo nowych rozwiązań firma koniecznie chce się spotkać face to face. Jest to marnowanie czasu kandydata - bo dojazd w miejsce gdzie znajduje się biuro zajmuje trochę czasu (duże korki zwłaszcza żeby stamtąd wyjechać - zamknięta część drogi do ul. Słowackiego). Rozmowa z dwiema osobami, chociaż można odnieść wrażenie że to metoda na złego i dobrego policjanta. Jeden człowiek bardzo miły, natomiast drugi strasznie gburowaty typ. Od razu ma się wrażenie dużej toksyczności bijącej od tego "złego policjanta". A jego pytania w stylu - gdzie się pan widzi za 5 lat, były modne może dekadę temu, a teraz tylko dopełniają przygnębiający obraz amatorskiej rekrutacji.

Tomi

To trzeba będzie chyba iść do Niemca hahaha jak tu taka (usunięte przez administratora)

Sylwia
@Tomi

A co tu jest nie tak? Rozwiniesz? Nie widać części Twojego wpisu.

Tomi

No to nieźle . Dobrze że tam ni poszłem

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. na stanowisku Spedytor? 10 lipca pojawiły się ich ogłoszenia na Pracuj.pl.

Nie polecam pracy w tej firmie spedycja to porazka jeden drugiemu noz w plecy wbija jest jeden burak co pije wodeczke z kierownikiem spedycji bardzo lubi schylac sie po mydlo i byc dymanym za kilka groszy wiecej do wyplaty jedzie po kierowcach az szkoda gadac wielki pan prezes jest na zlym stanowisku bo nawet nie wie jak wyglada transport byle by jeb.. kazdego bo kasa musi sie zgadzac kierowcy to roznie sa normalni ludzie ale w wiekszosci jeden drugiego napier.... na firmowym parkingu kazdy kierowca na dzialalnosci gospodarczej nowy pan kierownik jest tak zajeb... mulem ze nie potrafi w terminie oplacic ubezpieczenia za ciagniki a potem niestety trzeba ujeb... kierowcy z wyplaty dobre czasy firmy juz dawno minely jak dobrze lizesz pod biurkiem to i nawet wracasz codziennie zestawem pod dom a w weekend pijesz wodke z kierownikiem szkoda zycia na ta firme nie polecam....

Sylwia
@pracownik

No to sporo jak atmosfera nie jest najlepsza. A ktoś próbował rozmawiać szczerze na ten temat z szefostwem by wyjaśnić tę sytuację? Jaka była reakcja?

@Sylwia

Z jakim szefostwem ? Pani prezes firmy pewnie o wielu rzeczach nie wie a ten gosciu co udaje ze jest wielkim kierownikiem (arbuz) to nawet nie wie jak wyglada i do czego sluzy naczepa przygotowana pod transport prefabrykatow betonowych

Dorota
@pracownik

Wyrazy współczucia Wam, kierowcom, a możecie wybrać między 2/2 a 1/1? I czy w końcu ktoś napisze o tym, jak się spedytorzy u Was mają? Oni też na działalności, czy umowa o pracę?

@Dorota

Od jakiegos czasu wprowadzili systemy 1/1 2/1 itd ale dla nich jak chcesz system to nie jestes odpowiednim pracownikiem dla nich rodzina nie istnieje masz (usunięte przez administratora) jak pies a przy wyplacie ktos ma zly humor i jeszcze cos potrafia upier... bo jakis burak z biura ma za mala premie to trzeba ujeb... kierowce a co do spedycji to oni sa normalnie na umowie ale nie polecam tej atmosfery nikomu jak juz wspominlem wczesniej jest jeden taki cwianiaczek ktory dobrze ciagnie pod biurkiem swojemu przelozonemu a za plecami noz kolega z firmy wbija odradzam wszystkim takiej pracy szkoda zycia a przede wszystkim zdrowia

Szczerze i bez jakiejś złości czy zemsty - ODRADZAM wszystkim pracy w tej firmie. Z wielu przyczyn - po pierwsze atmosfera. Pomimo że niektórzy ludzie są naprawdę świetnymi gościami, to w firmie są przytłoczeni i sfrustrowani i jest generalnie kwas. Po drugie sławetna Pani Prezes - prywatnie można z nią nawet sensownie porozmawiać, niestety służbowo nie szanuje pracownika. Nie ma z nią dyskusji, przedstawienia stanowiska, merytorycznej rozmowy. A szkoda. Teoretycznie jest jeszcze prezes (syn) ale w praktyce nie ma nic do powiedzenia. Jest jeszcze córka Pani Prezes, tzw. monitoring firmowy - zdaje relacje w czasie rzeczywistym, czasem cyknie fotkę :). Jest to jak widać firma rodzinna. Po trzecie to płaca. Firma nieustannie narzeka na opóźnienia w płatnościach, są cięcia tu i tam, 80% pracowników gnieździ się na ciasnym open space itp. historie. Pensje na czas, ale na premię czy podwyżkę nie ma co liczyć. Osoby pracujące najdłużej podwyżki uzyskują składając wypowiedzenia - i o dziwo działa. Są to jednak wieloletni pracownicy których odejście mogłoby popsuć biznes. Generalnie są miesiące żę 15-20% zespołu kładzie kwit. Tak duża rotacja świadczy również o firmie. Nie odnajdziecie tam stabilizacji, bezpieczeństwa do którego jednak każdy dąży. No i umowa o pracę - kilkanaście stron prawniczego bełkotu - tłumaczona złymi doświadczeniami firmy. O zgrozo.. Są firmy w 3mieście do których zorientowany w branży CV nie złoży - moim zdaniem Scandinavian Express jest taką firmą. Są skazani na świeżych ludzi, którzy nie wiedzą co czynią. Wszystkim życzę powodzenia.

KaEm

Przeczytałam ten opis i jakbym tam znowu była, wspomnienia odżywają. Należę do tych szczęśliwców, którzy mieli możlwość odejść samodzielnie i w pokojowych stosunkach i nawet życzono mi powodzenia u nowego pracodawcy, u którego rzeczywiście się powiodło. Bardzo dobrze wspominam p. Prezesa (syna), który uważam, że jest osobą merytoryczną i byłaby to wielka wartośc dodana, jesli mógłby firmą zarządzać. Za moich czasów monitoringu w postaci Córki nie było (pełniła w tamtyk okresie rolę windykatora twardego) - był za to dedykowany do tego dział. Cała reszta niestety prawda, nieracjoalne zwolnienia z dnia na dzień bez jasnego podania przyczyny, (usunięte przez administratora) na każdym kroku i niejasne oczekiwania, które zmieniały się z godziny na godzinę. Procesy sądowe z tymi, którzy odważyli się odejść samodzielnie (na szczęście z tego co wiem, wszystkie wygrane przez pracowników). Dla mnie poziom chaosu nieakceptowalny, sposób traktowania ludzi również. Jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie się uczyć i rozwijaćw konkretnym kierunku, to stanowczo odradzam. Bardzo miło wspominam zespół, choć zaryzykuję stwierdzenie, że z mojej ekipy pewnie nikt tam już nie pracuje.

Zostaw merytoryczną opinię o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Budowlanych 19
    80-298 Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.