Opinie o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.
2 15 51 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Na jakie benefity można liczyć w Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.?

TakNie1
Gol

Niestety firma ma w nosie kierowców, poza tymi co uprzejmie donoszą, szukają oszczędności w kierowcach a tutaj spedycja daje ciała. Wysyłają puste naczepy, nie sprawdzają czy firmy są otwarte, nie potrafią ustalić adresu odbiorcy. Kpina... Zamiast za kierowców niech się wezmą za spedycje. Ryba się psuje od głowy a nie od ogona.

Tak3Nie
@Gol

Gol jak zerkam w KRS tej firmy to wśród udziałowców spółki jest jedna wybitna postać, która stworzyła firmę w Polsce będącą liderem w innej branży na skalę europejską. Co to znaczy? To znaczy, że Scandinavian Express ma bardzo dobre fundamenty, to znaczy, że nie wspierasz przestępców i złodziei pracując dla Scandinavian Express, a w branży transportowej przestępców i złodziei jest cała masa i nazywają się pracodawcami. To skandal, ale tak jest . Jeśli jesteś kombinatorem, zlodziejem, oszustem, którego nigdy nie nauczysz rzetelnej pracy to nie aplikuj w ogóle do Scandinavian Express, nie bądź również ich podwykonawcą, oni takich ludzi nie potrzebują. Możliwe, że mają roszady personalne i chwilowe wahania w spedycji - ludzie się uczą kosztem pracodawcy, zapewniając dyskomfort kierowcy. Brak przypisanego auta do kierowcy to rzeczywiście błąd, ale pewnie takie założenia teraz mają - wiedzą, że będzie rotacja kierowców w wyniku w/w roszad i nauki nowych ludzi w spedycji. Podsumowujac: info. dla wszystkich rzetelnych kierowców, spedytorów, etc. Dlaczego warto mimo wszystko pracować dla Scandinavian Express? Ponieważ lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać. W tej branży naprawdę można szybko, dużo stracic. Kończąc nie pracowalem nigdy dla tej firmy, od zawsze jeżdżę na własnej działalności i to motywuje mnie żeby w ogóle ruszyć w trasę, lubie to co robię i staram się zawsze doprowadzic zlecenie do końca. Niekiedy również szukam firmy w google, a następnie odczytuje współrzędne i bywa, że firmy nie ma, wówczas męczę spedytora o współrzędne, które również prowadzą do nikąd. Wtedy pozostaje pytać w okolicznych firmach lub okolicznych mieszkańców. Powodzenia dla rzetelnych kierowców! Na pewno w końcu w Scandinavian Express będzie OK w 100%!

Nie tak wielki biznesmen
@Kierowca miedzynarodowy

Do kiero miedzynarodowy : 1.Jaki masz biznes żeby słodzić Scan Exp , jeśli z nimi nie jeździsz ? Opinia na zlecenie prezes ? 2. To że biznes wspołfinasuje duży biznesmen nie znaczy , że Scandinavian również tak świetnie sobie radzi , 3.Jest wielu mądrych , nie pokusiłbym się nazwać tak prezes Scan Exp , z nią łatwo można stracić . 4.Jak nie wiesz ilu porządnych i uczciwych , pozytywnie zmotywowanych ludzi pracowało w Scan Exp i potem zostało poniżonych , zniechęconych i na końcu oszukanych , łącznie z przystawnieniem do skroni pistoletu szantażu w oparciu o bardzo niekorzystane zapisy umów o zakazie konkurencji , TO PO CO ?? wogóle piszesz cokolwiek ? 5.Moim zdaniem musi się skończyć takie bezkarne " hasanie " po rynku pracy , szczególnie w obecnej sytuacji , potencjalni pracownicy spedycji i kierowcy powinni być świadomi do kogo aplikują ( jak można się godzić na działalność gosp.w dzisjejszych czasach gdy można miec umowe o pracę , możliwosć urlopów, zwolnień chorobowych , ochrony prawnej w oparciu i kodeks pracy a nie beznadziejne procesy z powództwa cywilnego ? )

@Nie tak wielki biznesmen

Zacznijmy od tego, że jestem ostatnią osobą, która mogłaby cokolwiek napisać na czyjeś zlecenie. Ten człowiek - biznesmen na pewno tego nie finansuje, ponieważ o ile mi wiadomo nie prowadzi jeszcze fundacji wspierania firm. Jest udziałowcem to znaczy, że zaufał tym ludziom i zainwestował w tę spółkę swój kapitał. Nie znam tej kobiety - tej Pani Prezes. Nie mogę uwierzyć, że człowiek dla, którego kiedyś pracowałem stworzył by spółkę z takimi "katami" - jak opisujesz tę Panią Prezes. Dlaczego? Dlatego, że on sam doskonale zna temat zarządzania zasobami ludzkimi i nie musi uciekać się do takiego postępowania. Ja pracuję jako kierowca na wlasnej działalność i wiem, że nie wszyscy się do tego nadają. Jeśli jest taka zła ta Pani Prezes to nie pracuj dla niej, ale nie opluwaj jej, ponieważ te opinie są subiektywne, a nie obiektywne. Nie wszyscy ludzie do siebie pasują. Mnie ta kobieta nie musiałaby zmuszać szantażem do odejścia, wystarczyłoby żeby mnie nieuczciwie potraktowała i sam bym odszedł w trybie natychmiastowym. Zapewniam Cię , że ta firma będzie się rozwijać i będzie mieć kierowców oraz spedytorów, którzy odpowiadają tej Pani Prezes. Będą różnie zmotywowani - dobrze i źle, ale na pewno będą odpowiadali tej Pani Prezes. Także idź do firmy, która Ci odpowiada i nie opluwaj tej kobiety, ponieważ ludzie tam jednak pracują. Firma jak pamiętam istnieje od 2003 roku i była jedną z pierwszych jeżdżących na Skandynawię.

Nick z Backstreet Boys Nowy wpis
@Kierowca miedzynarodowy

Czy Kierowca miedzynarodowy to syn "tej Pani Prezes"?

Małgorzata Nowy wpis
@Nick z Backstreet Boys

Myślę, że nie ma to znaczenia. Pisanie o konkretnych osobach na forum nie do końca jest okej. Jak oceniasz atmosferę w pracy w Scandinavian Express?

Kierowca miedzynarodowy Nowy wpis
@Nick z Backstreet Boys

Zapewniam Cię, że nie jestem tej Pani synem, wspólnikiem, znajomym. Jestem za stary żeby być tej Pani synem, za biedny żeby być tej Pani znajomym czy wspólnikiem . Piszę ten komentarz z kabiny stojąc na parkingu we Francji. Nie zmienia to faktu, że gdybym był udzialowcem tej firmy to tej Pani Prezes, która tak opluwacie powierzylbym zarzadzanie firmą. Ta kobieta na pewno krzywdy nikomu nie zrobi. Jej dzialanie to tylko obrona przed podloscia i głupotą ludzką. Pani Prezes to swietny straznik kapitalu udzialowcow. Gdyby ta spółka zarzadzali ludzie piszacy tutaj komentarze to Scandinavian Express bylby juz wspomieniem. Rozkradliby to wszystko i wyniesli, a syndyk zabralby reszte. Tutaj piszą ludzie bardzo roszczeniowi, ktorzy nie trafili jeszcze na dziada, oszusta, przestępcę. Jak trafią to wówczas szybko zrozumieją oraz docenią dzialanie Pani Prezes.

Jaja

CHCESZ BYC PONIZANY I WYKOZYŻYSTWANY TO RUSZAJ Z NAMI My wiemy jak to zrobić jeleniu zgłoś się i pracuj za 190 zł dziennie i płazy na promie i jazda bez karty

Tak31Nie2

Q_Q
@Jaja

Dostałem ofertę pracy w tejże firmie na Matarni jako "magazynier z obsługą wózka widłowego" ale wciąż żadnych szczegółów. Możesz powiedzieć coś więcej ? Wyzysk straszny ? Praca zmianowa ? Wiadomo, praca jak to praca, ale jak człowiek musi "zap*erdalać" ciągle, to szkoda marnować czas i przychodzić na rozmowę.

@Q_Q

Szkoda Twojego czasu

@Ktos

Jestem ciekawa, dlaczego właściwie odradzasz nam pracodawcę, jakim jest Scandinavian Express Poland. Twój komentarz jest bardzo lakoniczny i dlatego też nic z niego nie wywnioskujemy. Proponuję, żebyś podzielił się z nami jakimiś konkretnymi informacjami na jego temat. Oferuje on Wam może jakieś ciekawe dodatki pozapłacowe?

@Dorota

Byłem tam zatrudniony na okres próbny. Do samego końca umowy twierdzili że przedłuża. A w dzień kiedy owa umowa sie skończyła podziękowali za prace. Próbowali wmówić że źle sie pracowało a innym pracownikom powiedzieli że powodem była redukcja etatów. Żadnych dodatków pozaplacowych

@Ktos

Tak robią w każdej firmie. Do końca nie mówią prawdy żebyś rzetelnie pracował i nie wygenerował dodatkowych problemów sobie i pracodawcy na sam koniec - to STANDARD. Jednego tylko nie mogę zrozumieć czytając te posty byłych kierowców. Piszecie jaka to jest zła Pani Prezes, jakie to straszne umowy podpisujecie, a wszystkie wasze komentarze są tak naprawdę wyrazem żalu, że nie przedłużyli Wam umowy lub doprowadzili Was do zwolnienia. Tak jest, że nie każdy pracownik odpowiada pracodawcy i nie każdy pracodawca odpowiada pracownikowi. Za takie sytuacje nie wolno opluwać bdb pracodawcy. Trzeba szukać takiej firmy, która Cię doceni i tam będziesz pracował. Lepiej doceniać niż w gniewie i żalu nierzetelnie oceniać. Powodzenia na szlaku!!!

Małgorzata
@Kierowca miedzynarodowy

@Kierowca międzynarodowy Niezbyt pochlebne opinie ma tutaj Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.. Ale Twoja natomiast jest bardzo obiektywna. Mam nadzieję, że napiszesz coś więcej na temat warunków zatrudnienia w tym miejscu. Czy atmosfera panującą między pracownikami a szefostwem jest sprzyjająca? Dziękuję.

Dorota

Scandinavian Express Poland to firma, która świadczy kompleksowe usługi logistyczne, a które swoją jakością wiodą prym na rynku polskich firm transportowych. I tak się składa, że w chwili obecnej poszukują nowych pracowników, co zobaczycie na ich oficjalnej stronie: https://www.scandinavian.com.pl/kariera/oferty-pracy/ Czy ktoś z Was brał udział w rekrutacji i wie, jak przebiega cały ten proces w tym przedsiębiorstwie? Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.

TakNie4
Jozin z Bazin
@Dorota

Dorota nie ściemniaj , tym bardziej że rzeczywiście masz na imię Ewa i jesteś prezesem tego bałąganu . Negatywne opinie nie znikną lub nawet nie zostaną zneutralizowane takimi pościkami . W rzeczywistości jest wiele niesprawiedliwości w sposobie , jaki prowadzisz tą firmę . Brak tu miejsca na jakiekolwiek partnerstwo , jest dystans i za plecami pogarda dla pracowników , lojalność ' WYBRANCÓW" kupowana jest zabawkami . Rotacja pracowników w spedycji skutkuje amatorszczyzną w organizacji transportów . Dziwię się tylko, że jeszcze znajdujesz na rynku pracy kierowców , którzy zgadzają się otworzyć własną działalność i ryzykować całym swoim majątkiem i żebraczą emeryturą za takie marne grosze , jakie im proponujesz .Co dajesz światu wraca do Ciebie w dwójnasób i tego się spodziewaj .

Tak5Nie2
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Leszek

Firma dobra , pracodawca również wystarczy dołożyć swoją pracę i zadowolenie pewne!!

Tak3Nie4
Kierowca

Nie polecam.... Brak własnego samochodu, kierowca obciażany za każdą drobną usterkę. Spedycja nieporadna. Trasy z drobni ą po Norwegii I to te których nikt nie chce.... Do rolnika na podwórko czy przeladunek na parkingu to standardy Scandinavian Express... Własna działalność to mus.... Każdy wymysł zarządu bez konsultacji z kierowcami. Nie polecam! Za te pieniądze ok 7 tyś zł można pracować w wielu innych firmach bez noża na gardle. Dodatkowo wstawianie na promy i wjazd i zjazd bez karty..... Z tego się w Szwecji nikt nie wytłumaczy, bo bilety nie są footpassem tylko normalnie auto plus kierowca.

CzesiuŻuczek

Jestem pracownikiem firmy Scandinavian Express od 3 lat. Kierowcy zatrudnieni w tej firmie, prowadząc swoją działalność zarabiają w systemie 3/1 około 8 tys zł na rękę. Firma pokrywa ZUS, więc jeśli jesteś na małym to nadwyżka zostaje dla ciebie. Sprzęt jest nowy, tzn samochody, naczepy starsze. Wszystko działa, raz lepiej raz gorzej. Vikingi są w pakiecie, więc wsparcie zawsze jest ;) jak wszędzie, jeśli pozwolisz sobie wejść na kark to będziesz firmowym wielbłądem, jeśli nie to przestrzegają czasu pracy i jazdy. Za jego łamanie karany jest kierowca a nie jak to bywa "dodatkowo premiowany". Kasa na czas, czasem trzeba,dzwonić bo ktoś coś Przeoczy, ale jeśli racja stoi po twojej stronie to zawsze wyrownają i to od ręki. Spedycja młoda, niedoświadczona, nielogiczna więc kierowca musi myśleć, to nie jest przedszkole. Pracę polecam aczkolwiek nie jest to raj na ziemi. Jeśli chodzi o ludzi, to zasada jest prosta, tutaj nie ma się kolegów tylko współpracowników. Jest wielu świetnych chłopaków ale też wielu "Bolków" Scandinavia, to wymagający kierunek, nie dla wszystkich. Pozdrawiam

Ktos

Zatrudniają tylko na okres próbny później próbują wmówić że to Twoja wina bo źle gdzie na koniec dyrektor wygaduje się że sorry ale nie mają roboty.. Dwa tygodnie przed końcem umowy mówią tak podpiszemy a potem zostawiają na lodzie.. Nikomu nie polecam. Nie szanują drugiego człowieka, liczy się tylko ich zysk.. Nie wiesz na jaką godzine danego dnia do pracy masz przyjść. Dowiadujesz sie z dnia na dzień.

JFK

Proszę o informację nt. atmosfery w biurze w Gdańsku. Da się pracować ?

@JFK

Atmosfera to bodajże jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na jakość wykonywanej przez Nas pracy. Nic zatem dziwnego, że chcesz dowiedzieć się, jaka atmosfera panuje w firmie Scandinavian Express Poland. O jaką konkretnie posadę się tam ubiegasz?

JFK
@Dorota

Praca biurowa, nie mogę więcej napisać :(

@JFK

Serdecznie dziękuję Ci za odpowiedź. Zastanawiam się tylko, dlaczego właściwie nie możesz tu nic więcej napisać. Musisz mieć świadomość tego, że Twoje komentarze mogą w znacznym stopniu pomóc osobom, które - podobnie jak Ty - ubiegają się o pracę w Scandinavian Express Poland. Dlatego warto dyskutować. A dostałeś już od nich odpowiedź?

Jarek

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jakieś wskazówki dla kandydata przed rozmową?

zeus

JA WIEM JEDNO DO DOBRYCH RZETELNYCH FIRM NIE POTRZEBUJĄ LUDZI BO LUDZIE STAMTĄD NIE UCIEKAJĄ A JAK JUZ POTRZEBUJĄCA TO NAWET NIE ZDĄŻĄ WSTAWIĆ OGŁOSZENIA BO KOLEGA KOLEGĘ WCIĄGNIE TO DOBREJ ROBOTY . WSZYSCY (usunięte przez administratora) I (usunięte przez administratora) TRANSPORTOWI OGŁASZAJĄ SIE LATAMI NA PORTALACH INTERNETOWYCH , MOŻE KOGOŚ NABIORĄ NA TE BAJKI I TAKI NIEŚWIADOMY PRZEJEŹDZI DO PIERWSZEJ WYPŁATY

Tak14Nie

Dorota

@zainteresowana, czy pracujesz w Scandinavian Express Poland? Jeśli tak to zachęcam Cię do napisania opinii na temat pracy w tym miejscu. Jak widzisz wątek czytają osoby zainteresowane pracą w firmie Scandinavian Express Poland, więc Twoja opinia może być dla nich pomocna.

Tak1Nie1

Dorota

@kolega młodego, na stronie internetowej firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko, które Cię interesuje: https://www.scandinavian.com.pl/kariera/oferty-pracy/kierowcy-ce/ Będziesz starał się o pracę w Scandinavian Express Poland? @Gregor, rozumiem, że współpracujesz z Scandinavian Express Poland? Jakie są Twoje doświadczenia z tą firmą?

@Dorota

a to zależy od opinii obecnych pracowników, niestety chyba ciężko bedzie sie czegos dowiedziec

zainteresowana
@kolega młodego

ciekawe czy @Gregor Nam odpowie :) sama jestem ciekawa odpowiedzi

Aaa

@kolegamlodego jeśli wszyscy podpisali taka umowę jak mi proponowali na start to nikt Ci tu nie odpowie bo zwyczajnie sie boja ;) nawet jeśli już są byłymi pracownikami

@Aaa

powiesz cos wiecej ?

aaa
@kolega młodego

nie wiem co chciałbyś więcej wiedzieć? Ja nie podpisałam tej umowy, a umowa przed opuszczeniem tego miejsca została mi zabrana. Generalnie w umowie była dość wysoka kara pieniężna. Ale ja aplikowałam na spedytora a nie kierowce - może oni mają lepsze umowy .

kolega młodego

jakies aktualne info na temat pracy kat c+e?

Aaa

Jak firma nie będzie miała ludzi do pracy to juz nie osiągnie żadnego wyniki finansowego , chyba ze dyrekcja sama zacznie pracować za spedytorów :)

Tak4Nie

Gregor

Z założenia każda firma pracuje na dobry wynik finansowy!!

Aaa

Odradzam ! Brak budowania przez dyrekcje relacji z pracownikami. Duża rotacja w firmie. Sztywne i niezdrowe zasady. Nie ludzkie traktowanie. Tylko biznes i kasa sie liczy a nie ludzie tworzący firmę.

Tak5Nie

Klient

DNO DNA

Dorota

@Q_Q, i jak, zdecydowałeś się pójść na rozmowę pomimo braku odpowiedzi na Twoje pytania na forum? A może już pracujesz w Scandinavian Express Poland i możesz powiedzieć coś o tym pracodawcy? @Bartek, a jakie stanowisko Cię interesuje? Jakie warunki byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Czy ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć na temat pracy w Scandinavian Express Poland?

zdezorientowana
@Dorota

Dorota czy byłaś już u nich na rozmowie?

Bartek

Podpowiedzcie mi czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Kiero

Firma jak każda inna ma swoje plusy i minusy. Plus to że kasa jest zawsze na czas i według wyliczenia -(dniówki i dodatki) minus to nieprzewidywalność co do terminów zjazdów. Wybór należy do każdego komu to odpowiada lub nie. Pozdrawiam

Tak10Nie
grzegorz66

kłamstwa .niesłowność. nie wypłacalność .nie mam nic do spedytorów .nie polecam na dłuższą współpracę chyba, że z chęci poznania Skandynawii.

Tak7Nie

cmc

skoro zależy im na wysokich zarobkach, a mają pasję, to muszą dawać z siebie dosłownie wszystko. @Dziok :)

kowal

Nie wiem jak to jest na dzień dzisiejszy z tym spalaniem - może faktycznie się opanowali i pozostały tylko zalecenia co do spalania a z kar finansowych zrezygnowali bo poprostu nikt za bardzo nie chciał u nich jeździć. Aczkolwiek z systemem 3/1 - podobno porażka i pensje zamiast w góre to w dół się pną. Podobno jakiś nowy system rozliczania kierowców wprowadzili - tylko co z tego jak i tak jest uzależniony od trasy, frachtu bądź kilometrów które to i tak danemu kierowcy przypisuje/wydaje pan który mówi o sobie "spedytor". Pozdrawiam

Tak4Nie

tabo

Witam kolegów czy firma w dalszym ciągu szuka kierowców ??

Bolek

W firmie Jest jak jest ,ale norm paliwowych to nie ma. Jedynie są zalecenia co do spalania.

Tak5Nie

kazek

Dziękuję za pomoc. Nie powiem przymierzałem się do tej firmy. Doświadczenie na Norwegie mam. Ale z tą normą to niestety jest nie wykonalne. 33 litry na Bodo lub Trontheim to niech sobie sami wsiadają.

Tak13Nie

kowal

Witam. Na swojej stronie internetowej scandinavian pisze o tzw "korekcie paliwowej" Trzeba przyznać że faktycznie taka istnieje z tym tylko drobnym faktem iż jest ona regulowana pensjami kierowców a mianowicie zarząd wymyślił sobie normy paliwowe na posiadane przez nich auta - przykład volvo fh 440 po Skandynawi ma mieć norme 32-33 jeżeli takiej kierowca nie posiada zostaje obciążony tzn. zabierana mu jest część wypłaty np 500zł a były przypadki że nawet po 1000zł zabierano. Trzeba sobie zadać jedno pytanie: który salon, warsztat czy dealer samochodów ciężarowych da na pismie gwarancje że auto spali tyle lub tyle litrów ON - żaden. Fantazja, psychologia, owijanie wokół palca i kuszenie (w miare jak na warunki skandynawskie) dobrym sprzętem to główne atuty tej firmy. Można na koniec dodać żę na dzien dzisiejszy przyjmują do pracy każdego kto chociażby zrobił prawo jazdy "c+e" wczoraj i to nie dla tego że wzieli nowe auta po prostu normalni kierowcy którzy pracowali tam po kilka a nawet kilkanaście lat odeszli i odchodzą bo okradać się nie dadzą a tym bardziej poniewierać przez kogoś kto nie ma zielonego pojecia co znaczy prawdziwa skandynawia zimą. W przeciągu 2, 5 miesiąca odeszło od nich około 10 kierowców a zapowiada sie jeszcze więcej. Gdyby zamiast pakować pieniądze w marketing, sponsoring, artykuły prasowe typu "kobieta w tirze" (swoją drogą totalne bzdury) itp. rzeczy a zaczeli by uczciwie traktować trzon zwany "kirowca" to nie doszłoby do sytuacji w której na dzień dzisiejszy używając palców jednej dłoni można policzyć kierowców jeszcze u nich pracujących, którzy na prawde wiedzą co to znaczy jazda po wysokiej skandynawii zimą. Jedyne co dobrze działa w tej firmie to marketing i ponad gabaryty.

Tak7Nie

Kazimierz

Nie zgodzę się z Tobą kolego pracowałem tam krótko bo krótko ale wszystko mi wypłacili i nie mam do nich żalu.

Tak10Nie1

Zostaw opinię o Scandinavian Express Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Scandinavian Express Poland Sp. z o.o.