FUD S.A
counter
2 108 204 5 1
Dostawca

Firma nie płaci, mają już u nas przeterminowane zadłużenie na ponad 70 tyś !!!

lena22

Witaj Weroniko, słusznie pojmujesz iż znam dobrze firmę oraz jej problemy. Po Twoich wpisach przypuszczam że jesteś nowym rekruterem. Bepim już nikt w Polsce nie ufa. Osobiście nie rozważam powrotu do firmy, ile razy można? Firmie serce oddałem, zaś Szulc nawet za granicą moje dobre imię opluwał. Powrót do firmy W.Zabłockiego zwiastował nieuchronny upadek możliwości produkcyjnych fud. Przykład znamienny zniszczenie największego atutu firmy, czyli zniszczenie największej hali produkcyjnej w pseudo lakiernię itp. Ograniczanie możliwości produkcyjnych, niszczenie ludzi zaangażowanych i lojalnych firmie, kumoterstwo, lewy handel maszynami i złomem. Proszę sprawdzić historię spółek w których pracował ten kolega. Starci pracownicy pamiętają jak zwolniono pracownika za wyniesienie 3 kg. złomu, zaś sami kradli za dziesiątki i setki tysięcy zł. kiedy inni pracownicy po trzy miesiące nie otrzymywali pensji. Kto znowu zaufa tym ludziom? Zabłocki, Smalec, Wójcik, Pieńczuk, Szulc, wszyscy oni "BEPI" są winni waszej sytuacji. Mi ufali ludzie, skłaniałem byłych pracowników do powrotów i odnosiliśmy pozytywne efekty, wierzyliśmy że nasz trud zostanie utrwalony, lecz kiedy wyszliśmy na prostą inni przypisywali sobie zasługi i przejmowali stery. Efekty tych zapędów autorytarnych przeżywacie do dziś. Obawiam się że obecna zmiana właścicielska jest tylko cwanym zabiegiem, mającym na celu papierowo poprawić sytuację firmy zaś następnie sprzedać ją z zyskiem, a pracownicy znowu zostaną z pożyczkami na święta zamiast z pensjami na koncie. Firma stanie na nogi nawet w innym miejscu, lecz tylko wtedy gdy zostanie przejęta przez człowieka z branży, wizjonera, który zna branżę i chce w niej tworzyć, nie po prostu wyciągać pieniądze z ludzi ciężko pracujących i oszukiwać dostawców. Przepraszam Weroniko że tak emocjonalnie i nieskładnie piszę lecz proszę uwierz że emocje cały czas ta firma we mnie wzbudza, oraz jej pracownicy są mi bardzo bliscy. Firma to historia, ludzie, logo. Można ją przenieść w lepszą lokalizację miasta czy powiatu i zacząć od nowa. Pozdrawiam wszystkich pracowników, i życzę sukcesów.

Co wchodzi w socjal FUD S.A?

Ten z Mińska i okolic

Przyszedł czas na moją opinię o tej firmie. Po pierwsze firma z tradycjami, tego nie można się wyprzeć, zbudowana w XIX stuleciu, przez wizjonera i przemysłowca jak na ten okres przystało. Jako jeden z nielicznych w Polsce budował mosty w carskiej Rosji. Po nim pozostał zabytkowy budynek, w którym teraz mieści się przedszkole. A więc był to także gość z pasjami nie tylko przemysłowymi. System komunistyczny wprowadził pewne reguły nie istniejące w innym systemie, m.in prawo dla zwykłego człowieka robotnika. Dzieki to, m.in. niemu FUD rozrósł się do rozmiarów przedsiębiorstwa na skalę krajową. Był jednym z dwóch największych w kraju. Raczej był partnerem, a nie konkurentem FAMAK-u. I teraz puenta. W dobie przemian gospodarczych Fabryka Urządzeń Dźwigowych zmieniła się nie do poznania. Wykupił ją prywatny właściciel. I zrobił z tą firmą jak w przysłowiu "Wolność Tomku w swoim domku". Mówią, że demokracja rządzi się swoimi prawami i to prawda. Tylko, że w demokracji liczy się każdy głos, a wygrywa większość. Tu tak nie ma. W FUD obowiązują swoje prawa, a zdecydowanie prawo właściciela. Napisałem już wszystko, no prawie wszystko o tej firmie. Należy jeszcze dodać, że właściciel nie słucha swoich pracowników, nie szanuje za to kim są, co sobą reprezentują, nie podziela ich zadnia, nie ufa, nie słucha, co jeszcze? Nie robi tego także prezes firmy, chyba że ma z tego osobistą korzyść. Dyrektor handlowy widzi tylko siebie i wyżej opisanych. Prawda w oczy kole Panowie. Firma jest świetna, ale bez was. Taka firmę powinno się tworzyć z pasją, gdy mija już drugi wiek jej istnienia, a nie tylko dla własnych korzyści materialnych, albo poklasku współtowarzyszy niższego szczebla. Dziekuje i życze powodzenia.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jak długo czekaliście na odzew z FUD S.A? Oddzwaniają zawsze?

Mariano Nowy wpis

@Arti a dlaczego aż fatalnie ?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 128 dni.

Czy w FUD S.A jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Wojtek Nowy wpis

Macie wigilie pracownicza?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Co wchodzi w socjal FUD S.A?

@Pytanie

Na swieta dostajesz kalendarz i jednego pierniczka.

artica
@Pracownik

A wypłaty nie

jak zwal tak zwal
 Rekomendacja
@Pracownik

przpraszam w sprawie socjalu czasy prl obecnie konkretna kasa ineresuje niech dadza do reki my sobie sami socjal uczynimy chyba o to sie rozchodzi pracowalem zaodra tam takich komunistycznych socjali nie ma jest kasa i to wszystko radzimy sobie wiec polecam zeby pojechac gdzie jest kapitalizm a tu w kraju 30lat od zmiany nadal komunizm

Nick
@jak zwal tak zwal

Proponowałbym najpierw zapoznać się z gramatyką i słownikiem oraz stosować interpunkcję a dopiero później brać się za pisanie postów. Czytać się tego nie da. I tak na marginesie nikt nikogo na siłę nie trzyma. Jak nie pasuje to trzeba szukać innej firmy, która w standardzie zapewnia świetny socjal i super warunki zatrudnienia a nie pluć we własne gniazdo.

lena22

Waldek Zabłocki
@lena22

Szanowny lena22, 1. Formuujesz poważne zarzuty, jeżeli wiesz o popełnieniu przestępstwa masz obowiązek poinformować właściwe organy Państwa. 2. Przez ostatnie dwadzieścia lat było wielu dyrektorów, kierowników i nikt nie dostrzegł twojego talentu? 3. Żyjemy raczej w wolnym kraju, mamy prawo do wyborów i nikt nikogo do niczego nie zmusza. 4.Jeżeli masz odwagę, to zapraszam na konfrontację.

Piotr Z.
@lena22

Leno22 a raczej Andrzeju Z....a nie wiem na jakiej podstawie kreujesz się na zbawcę FUDu. Pracowałem przed tobą, pracowałem z tobą i długo po tobie, główne wspomnienie to to, że ze wszystkimi się kłóciłeś, świetnie knułeś i podkopywałeś swoich przełożonych do prezesów kreując siebie na wspaniałego fachowca. Nigdy nie potrafiłeś współpracować ani z podwładnymi ani przełożonymi. Jeśli naprawdę myślisz, że ludzie ci ufali i szanowali, to żyjesz kolego w alternatywnej rzeczywistości. Nie oszukuj się, byłeś tylko niezbyt długim, mało znaczącym i słusznie minionym epizodem w historii FUDu. Skoro nie mogłeś znieść przełożonych to poco po kilku latach poza Fud'em wybłagałeś u prezesa swój powrót. I co? I natychmiast wróciłeś do swoich dawnych praktyk podp...ania i konfliktowania ze wszystkimi. To nie ty nie chcesz kolejny raz wrócić, tylko nikt tu na ciebie nie czeka, a zwłaszcza pracownicy, którzy cię pamiętają. Pozdrawiam i życzę sukcesów....... poza FUDem.

anonymous
@Piotr Z.

Kolego Piotrze Z(abłocki), Twoja błyskotliwość jest tak przenikliwa i wizjonerska jak sytuacji firmy, w której pracujesz razem z bratem Waldemarem Z. Pozdrawiam i życzę sukcesów gdziekolwiek.

Piotr Z.
@anonymous

I co merytorycznego Twoja wypowiedź wniosła do dyskusji? Jak widzisz mój podpis jest w pełni identyfikowalny, zapraszam do podpisania się a nie rzucania oskarżeń i nazwisk ale anonimowo.

Arti
@Piotr Z.

I gdzie jesteś teraz obrońco tych co zniszczyli fud?

PiotrZ.
@Arti

@Arti, jak chcesz z kimś dyskutować to kultura wymaga, żeby najpierw przedstawić się. Miej cywilną odwagę i podpisz się z imienia i nazwiska i możemy podyskutować.

Ten z Mińska i okolic

Arti
@Ten z Mińska i okolic

Jak to wykupił do Polski przyjechał z gołą d ale jako zięc niejakiego K miał fory a był to czas gdzie popierano (usunięte przez administratora) Zasada rączka rączkę myje była stosowana w całej Polsce. I co ciekawe jak zmienił się rząd to ten nieomylny gość znikł z Polski. Pozdrawiam

INZ
Kandydat

Nie polecam, byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Wynagrodzenia jakie zaproponowali to 3k brutto jako konstruktor. Sądzę że dla osoby z wykształcenie inż. i wiedzą to bardzo mało

inżynier
Kandydat
@INZ

jakie stanowisko? masz jakieś doświadczenie?

INZ
 Rekomendacja
@inżynier

Sądzę że słabo z czytaniem ze zrozumieniem. Odp. są trzeba tylko je znaleźć.

Dostawca

Firma nie płaci, mają już u nas przeterminowane zadłużenie na ponad 70 tyś !!!

dostawca
@Dostawca

Niestety nie zapłacili nam za dostawy, zadłużenie ponad 90 tyś. !!! Unikać tej firmy.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 276 dni.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie FUD S.A?

Kogucik

Na starcie chciałbym podkreślić, że NIE WARTO zatrudniać się w Fabryce Urządzeń Dźwigowych. Zarobki są tragiczne, na starcie proponują najniższą krajową, czyli jakieś 2600 brutto. Mydlą oczy o 'znacznych podwyżkach', które wynoszą 200 zł (brutto). Jeśli ktoś planuje lub ma kogoś na utrzymaniu, to musi nastawić się na suchy chleb. W FUD S.A. nie ma żadnego socjalu ani systemu premiowego (biuro). W ostatnim czasie poprawiła się sytuacja z wypłacaniem pensji na czas, ale to kwestia czasu jak wszystko wróci do starych zwyczajów firmy. Na stronie spółki widnieją oferty pracy z kwalifikacjami, których nie spełnia więcej jak połowa pracowników. Spora część kadry w biurze składa się z młodych ludzi chcących rozpocząć swoją karierę zaraza po studiach. Zakład jest kiepsko zarządzany oraz ma wiele długów do spłacenia u swoich dostawców. Prędzej czy później kiedyś to się posypie. Grząski grunt, sugeruję nie traktować na poważnie tego pracodawcy.

?

czy firma będzie zamknięta z powodu koronovirusa?

$$$

Wieloletnie braki w strategii planowania i zarządzania Kadrami, doprowadziły do obecnej sytuacji zakładu. Bez doświadczonej i zaangażowanej kadry nic nie przetrwa. Teraz ta firma to tylko nazwa z wieloletnią chlubną tradycją, i niechlubną działalnością kilku dyrektorów o wątpliwych kwalifikacjach. Skończy się na sprzedaży gruntu pod zabudowę mieszkalną, zaś fabrykę przeniosą. Polecam grunty przy ulicy Aureliusza Chróścielewskiego. Tras 50, tory kolejowe i można zacząć od nowa. (usunięte przez administratora)

Robol
@$$$

Jak dyrektory są na własnej działalności i lawirują sobie na koszt fudu między dwoma zakładami pracy to raczej niema co się spodziewać poprawy sytuacji.

Lidia
@Robol

Nadal nie wypłacają w FUD należności podwykonawcom? Dla pracowników są jeszcze wypłacalni? Proszę o kontakt.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 478 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z FUD S.A?

Henryka

Prosze o informacje od pracowników jak wyglada sprawa zarobków i formy zatrudnienia?

Aleksandra
@Henryka

Ja też chętnie się tego dowiem. Na swojej stronie FUD szuka ludzi na wiele stanowisk, ale podane są tylko wymagania na każde z nich, nie ma informacji o warunkach i np. wysokości pensji: http://www.fud.com.pl/pl/aktualne-oferty-pracy.html

Ppp
@Aleksandra

Zadobki są niskie, zatrudnienie raczej umowa o prace

Adrian
@Ppp

Mógłbyś napisać, czy firma przyjmuje studentów na staż lub praktyki? Także szansa pracy na część etatu, żeby połączyć pracę z nauką byłaby dobrym rozwiązaniem, więc liczę, że napiszesz, czy jest taka możliwość.

Ppp
@Adrian

Z tego co wiem to ludzie łączyli prace ze studiami. Co do zatrudnienia na czesc etatu idzie sie dogadać

Tomasz

FUD to dobry pracodawca. Ma dużo dobrych opinii w internecie, więc nie trzeba opierać się tylko na tym forum!!

Marta

Gdzie te dobre opinie?

Piotr
@Tomasz

Gdzie te dobre opinie? Fud nie jest dobrym pracodawcą, zarobki też nie powalają.

jol

takich dobrych jak ty

Bezinteresowny
@Tomasz

Może i ma lecz zaczęły się kłopoty finansowe chociażby odłączenie energii elektrycznej , nie wypłacanie pieniędzy podwykonawcą . Obecny zarząd zaginięcie FUD do bankructwa

Jak ze studentami w FUD S.A? Chętnie zatrudniają?

@Pytanie

Zależy jak dział i jakie studia, ale powiedziałbym, że tak.

mobi

Pewnie teraz będzie lepiej bo towarzystwo wzajemnej adoracji robiące kokosy kosztem innych , oraz tak zwane kliki rodzinne zostały zlikwidowane , szkoda że nie wszystkie , ale to i tak jest sukces .

Дмитрий Волков

Ostrzegam - firma nie płaci zobowiązań za wykonaną prace - księgowość nie odbiera stacjonarnego - a na kom pani odebrała tylko raz jak sie dowiedziała ze chodzi o zapłatę - to rozłączyła i od tamtego czasu przestała odbierać - Niepoważna firma, nie polecam !

$$$

Weroniko napisz Proszę czy info o odkrytym długu byłych właścicieli zakończy działalność Fud-u?

Zostaw merytoryczną opinię o FUD S.A - Mińsk Mazowiecki

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

FUD S.A
2/5 Na podstawie 108 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Gen. K.sosnkowskiego 1