FUD S.A

Mińsk Mazowiecki

FUD S.A

Opinie o FUD S.A

As

Jak się nie zmieniło jak zmieniło teraz osoby kierujące i zarządzające zaczęły dublować się stanowiskami .

Marzena

I nastały nowe czasy, nowe rządy nowego zarządu. Z tego co tu czytam z historii forum, to nie zmieniło się zbyt wiele,a minęło już parę miesięcy od tego zdarzenia/wielkiego poruszenia w FUD. Drodzy pracownicy, są dwie drogi zmian. Jedna polegająca na przejęciu firmy i czerpania zysków przez "prowadzących" w tej samej formie, co poprzednicy. Druga polegająca na usunięciu wszystkiego, co toksyczne i wprowadzeniu na jego miejsce nowego. Firmę przejęły osoby, które prowadzić ją będą pierwszą drogą. Osoby te w większości nie mają wiedzy technicznej, żeby organizować i zarządzać przedsiębiorstwem. Osobom doświadczonym w stopniu technicznym wystarczy kilka minut, żeby rozpoznać, kto w firmie jest potrzebny do jej rozwoju, a kto kręci lody. Ci którzy pracowali w kilku firmach z różnymi strukturami organizacyjnymi i powiązaniami/zadaniami poszczególnych komórek potrafią w sposób logiczny zobaczyć, co w firmie nie działa. Wielkie firmy przejmujące firmy mniejsze/konkurencję wymieniają od razu cały zarząd/dyrekcję i większość kierownictwa (osoby które w sposób nieodpowiedni mogą zarządzać lub kolokwialnie mówiąc "przeszkadzają"). W FUD-zie nadal pracują ci sami, czyli nic się nie zmieni. Ludzie (nie kierownicy) obecnie pracujący zastanówcie się, czy naprawdę w woj. mazowieckim/stołecznym nie ma innych miejsc pracy, gdzie można zarobić lepiej/dużo lepiej niż tu. Uzmysłowić dyrektorom/właścicielom, że to dzięki wam oni mają wypłaty i podjąć decyzje i się zwolnić. Czy wy osoby decyzyjne (dyrektorzy) naprawdę myślicie, że przyjdą do was osoby czy to doświadczone czy dopiero po szkole na jednej stawce 2500 zł/brutto na pełny etat do pracy w pyle, hałasie, stresie, na zmiany, itp. Oszukujecie sami siebie. I zdemijcie ten napis na hali "ZATRUDNIAMY", bo się ośmieszacie. Panowie i panie, trzeba się cenić. Czasami trzeba dojeżdżać, ale uwierzcie, można zarobić 2, 3 razy tyle niż w FUD-zie. Dyrektorzy, uzmysłowcie sobie, że takie wynagrodzenie w tej branży było na czasie 10 lat temu. Dyrektorzy/pracownicy, w innych firmach jest prywatna opieka medyczna, karty multisport, samochody służbowe, diety, premie, firmy wysyłają na szkolenia, itp. Po co tam siedzicie, bo wam nie płacą o czasie (wykorzystują was). Jednak musicie być świadomi tego, że pieniądze nie spadają z nieba i te 2, 3x razy tyle to praca w firmach, gdzie wszelkie przyjacielskie stosunki nie istnieją jak w FUD-ie, a jest tylko służbowa droga i wypełnianie założonych celów w oznaczonym czasie i jakości. Piszę z sympatii do firmy, nie ze złości jak lena22 (nie sympatyzuje z nią). Pozdrawiam.

lena22

Witaj Weroniko, słusznie pojmujesz iż znam dobrze firmę oraz jej problemy. Po Twoich wpisach przypuszczam że jesteś nowym rekruterem. Bepim już nikt w Polsce nie ufa. Osobiście nie rozważam powrotu do firmy, ile razy można? Firmie serce oddałem, zaś Szulc nawet za granicą moje dobre imię opluwał. Powrót do firmy W.Zabłockiego zwiastował nieuchronny upadek możliwości produkcyjnych fud. Przykład znamienny zniszczenie największego atutu firmy, czyli zniszczenie największej hali produkcyjnej w pseudo lakiernię itp. Ograniczanie możliwości produkcyjnych, niszczenie ludzi zaangażowanych i lojalnych firmie, kumoterstwo, lewy handel maszynami i złomem. Proszę sprawdzić historię spółek w których pracował ten kolega. Starci pracownicy pamiętają jak zwolniono pracownika za wyniesienie 3 kg. złomu, zaś sami kradli za dziesiątki i setki tysięcy zł. kiedy inni pracownicy po trzy miesiące nie otrzymywali pensji. Kto znowu zaufa tym ludziom? Zabłocki, Smalec, Wójcik, Pieńczuk, Szulc, wszyscy oni "BEPI" są winni waszej sytuacji. Mi ufali ludzie, skłaniałem byłych pracowników do powrotów i odnosiliśmy pozytywne efekty, wierzyliśmy że nasz trud zostanie utrwalony, lecz kiedy wyszliśmy na prostą inni przypisywali sobie zasługi i przejmowali stery. Efekty tych zapędów autorytarnych przeżywacie do dziś. Obawiam się że obecna zmiana właścicielska jest tylko cwanym zabiegiem, mającym na celu papierowo poprawić sytuację firmy zaś następnie sprzedać ją z zyskiem, a pracownicy znowu zostaną z pożyczkami na święta zamiast z pensjami na koncie. Firma stanie na nogi nawet w innym miejscu, lecz tylko wtedy gdy zostanie przejęta przez człowieka z branży, wizjonera, który zna branżę i chce w niej tworzyć, nie po prostu wyciągać pieniądze z ludzi ciężko pracujących i oszukiwać dostawców. Przepraszam Weroniko że tak emocjonalnie i nieskładnie piszę lecz proszę uwierz że emocje cały czas ta firma we mnie wzbudza, oraz jej pracownicy są mi bardzo bliscy. Firma to historia, ludzie, logo. Można ją przenieść w lepszą lokalizację miasta czy powiatu i zacząć od nowa. Pozdrawiam wszystkich pracowników, i życzę sukcesów.

Waldek Zabłocki
@lena22 06.09.2018 23:22

Szanowny lena22, 1. Formuujesz poważne zarzuty, jeżeli wiesz o popełnieniu przestępstwa masz obowiązek poinformować właściwe organy Państwa. 2. Przez ostatnie dwadzieścia lat było wielu dyrektorów, kierowników i nikt nie dostrzegł twojego talentu? 3. Żyjemy raczej w wolnym kraju, mamy prawo do wyborów i nikt nikogo do niczego nie zmusza. 4.Jeżeli masz odwagę, to zapraszam na konfrontację.

Piotr Z.
@lena22 06.09.2018 23:22

Leno22 a raczej Andrzeju Z....a nie wiem na jakiej podstawie kreujesz się na zbawcę FUDu. Pracowałem przed tobą, pracowałem z tobą i długo po tobie, główne wspomnienie to to, że ze wszystkimi się kłóciłeś, świetnie knułeś i podkopywałeś swoich przełożonych do prezesów kreując siebie na wspaniałego fachowca. Nigdy nie potrafiłeś współpracować ani z podwładnymi ani przełożonymi. Jeśli naprawdę myślisz, że ludzie ci ufali i szanowali, to żyjesz kolego w alternatywnej rzeczywistości. Nie oszukuj się, byłeś tylko niezbyt długim, mało znaczącym i słusznie minionym epizodem w historii FUDu. Skoro nie mogłeś znieść przełożonych to poco po kilku latach poza Fud'em wybłagałeś u prezesa swój powrót. I co? I natychmiast wróciłeś do swoich dawnych praktyk podp...ania i konfliktowania ze wszystkimi. To nie ty nie chcesz kolejny raz wrócić, tylko nikt tu na ciebie nie czeka, a zwłaszcza pracownicy, którzy cię pamiętają. Pozdrawiam i życzę sukcesów....... poza FUDem.

@Piotr Z. 08.09.2018 13:26

Kolego Piotrze Z(abłocki), Twoja błyskotliwość jest tak przenikliwa i wizjonerska jak sytuacji firmy, w której pracujesz razem z bratem Waldemarem Z. Pozdrawiam i życzę sukcesów gdziekolwiek.

Piotr Z.
@anonymous 09.09.2018 19:32

I co merytorycznego Twoja wypowiedź wniosła do dyskusji? Jak widzisz mój podpis jest w pełni identyfikowalny, zapraszam do podpisania się a nie rzucania oskarżeń i nazwisk ale anonimowo.

buła

Czy sytuacja w firmie uległa poprawie? jak wygląda praca na stanowiskach biurowych?

abc
@buła 18.08.2018 10:31

O jakie stanowisko pytasz? Jaki dział?

Kamil

Idealnych firm nie ma i wszędzie mogą zdarzyć się trudne momenty.

Weronika

@Życzliwy Dziękuję za wypowiedź. Zatem jeśli dobrze Cię rozumiem, to atmosferę pomiędzy pracownikami firmy FUD oceniasz pozytywnie, tak? Ponadto, możesz powiedzieć, czym konkretnie się brak szacunku do pracowników objawiał? Jest to poważny zarzut, dlatego chciałabym Cię prosić o więcej informacji na ten temat. Z góry dziękuję.

Życzliwy FUDowi
@Weronika 14.07.2018 13:19

Przykłady. Nie jest tajemnicą, że były zaległości płacowe. Nigdy załoga nie usłyszała od właściciela prostego "dziękuję" za wyrozumiałość, za pracę, za kredytowanie FUDu. Przeciwnie, jak tylko chwilę było lepiej, to właściciel wyglądał przez okno na halę, czy ktoś aby nie "kradnie" minut roboczych. Mimo zaległości do pracowników, zarząd nie miał oporu w wymienianiu sobie luksusowych samochodów. O naradach krążą już legendy... To tylko wycinek.

stary
@Życzliwy FUDowi 03.08.2018 11:11

Kolega dobrze gada. O wrzaskach i wyzwiskach na naradach (wiadomo przez kogo) to chyba wie każdy kto pracuje, pracował, albo przechodził kiedykolwiek pod fudowskim oknem. Traktuje sie ludzi jak uczniaków w szkole i strofuje za złe zachowanie. Jesli pracodawca nie jest zadowolony z kogoś niech wycoąga konsekwencje, gada z jego przelożonym, zalatwia sprawę tak jak to sie robi w powaznych firmach a nie organizuje lincz i wyżywa się na forum, pierze brudy przed wszystkimi. Taka śmietanka, wielkie kierownictwo i zarząd, a atmosfera jak pod trzepakiem osiedlowym. Życze fudowi zmian na lepsze i dobrych decyzji, mimo wszytko jakis sentyment pozostaje

Były FUD-owiec

Przypuszczalny powód opóźnień: najpierw trzeba posprzątać po poprzednim Wielkim Wodzu, Słońcu Branży Dźwignicowej, Wszechwiedzącemu, Wszechmocnemu, etc ... Ewidentnie widać że od dawna miał firmę w ..., a tylko myślał ile by maksymalnie wydoić z FUD-u dla siebie i swoich "zaufanych", kosztem szeregowych pracowników. Prostowanie tego całego bałaganu to zadanie nie na tygodnie a co najmniej na miesiące. No i stało się. Firma bez tego Wielkiego Wodza ma się znacznie lepiej niż za jego rządów. Ciśnie mi się na usta cytat z Krzyżaków: ",,Oto jest ten, który jeszcze dziś rano mienił się być wyższym nad wszystkie mocarze''.

Tomasz

Czy jest jakiś powód tych opóźnień? Może są jakieś poważne powody nie trzeba innych obrażać.

Anonymus

I gdzie te super zmiany jak nie wszyscy ludzie jeszcze dostali wypłatę za maj

Weronika

@Adam, jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, to napisz dlaczego uważasz, że firma FUD S.A., jest dobrym pracodawcą. Jakie są Twoim zdaniem największe atuty tej firmy na lokalnym rynku, a co jeszcze powinno zostać dopracowane tak, aby jeszcze bardziej poprawić atmosferę pracy.

Życzliwy
@Weronika 28.05.2018 23:14

Jeśli się mylę, niech @Adam mnie poprawi ale, mówiąc "dobra firma" chodziło Mu o ludzi, którzy tam pracują. Niestety zarząd nie szanuje pracowników ani po ludzku ani nie docenia ich finansowo. A w FUDzie pracują w większości świetni ludzie, lojalni wobec firmy, tak naprawdę, wbrew logice. Bez nich firmy nie ma.

Huj w dupe

Ci co chodzą obciągają wiadomo komu to i wypłatę już dostali a ci co nie obciągają to dostaną ostatni .

Adam

Może zacznijcie doceniać, że pracujecie w dobrej firmie?

Złodzieje

Dawać wypłatę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Weronika

@aa, może firma miała po prostu jakieś przejściowe kłopoty finansowe? Czy takie sytuacje często mają miejsce w FUD? Czy ktoś z Was także pracował lub pracuje w FUD w Mińsku Mazowieckim i chciałby podzielić się swoją opinią na temat tego pracodawcy? Chętnie dowiem się, jakie warunki oferuje oraz jak wygląda tryb pracy.

Bbbb
@Weronika 08.05.2018 23:00

Zdarzały sie duzo wieksze opoznienia i ponoć cały czas to trwa. Wg mnie nie są to przejsciowe klopoty, tylko problem z zarządem i dyrekcją. Po pierwsze nie mają pojecia o zarzadzaniu- pieniędzmi, czasem, ludźmi. Po drugie- ich brak szacunku dla podwładnych. Tam czlowiek czuje sie jak smieć, bo musi chodzić do wiadomego pokoju, opowiadac swaja sytuacje zyciowa zeby laskawie dostal pensje, bo inaczej wywalą go na pysk z mieszkania. Jak mozna nie wyplacic pieniedzy na swieta? Albo nie dawać zup w listopadzie, bo jeszcze nie jest tak zimno. Albo kazać zapieprzać w temp -8 st na hali i nawet nie dac ludziom herbaty.

@Weronika 08.05.2018 23:00

Jaki tryb pracy wszystko rozgrzebane żadnego ładu i składu (usunięte przez administratora) sprzedawany hurtem brak wypłaty na czas tylko to potwierdza.

Weronika

@Ten z Mińska i okolic, pracujesz jeszcze w FUD czy już pożegnałeś się z tą firmą? Co Twoim zdaniem powinno ulec zmianie w tym miejscu, aby było bardziej przyjazne dla obecnych i przyszłych pracowników? @aa, jak teraz wygląda sytuacja? Czy otrzymaliście już zaległe wynagrodzenia? Próbowaliście podejmować jakieś rozmowy w tej sprawie?

aa
@Weronika 16.04.2018 15:31

27 kwietnia była wypłata za marzec.

Ten z Mińska i okolic

Przyszedł czas na moją opinię o tej firmie. Po pierwsze firma z tradycjami, tego nie można się wyprzeć, zbudowana w XIX stuleciu, przez wizjonera i przemysłowca jak na ten okres przystało. Jako jeden z nielicznych w Polsce budował mosty w carskiej Rosji. Po nim pozostał zabytkowy budynek, w którym teraz mieści się przedszkole. A więc był to także gość z pasjami nie tylko przemysłowymi. System komunistyczny wprowadził pewne reguły nie istniejące w innym systemie, m.in prawo dla zwykłego człowieka robotnika. Dzieki to, m.in. niemu FUD rozrósł się do rozmiarów przedsiębiorstwa na skalę krajową. Był jednym z dwóch największych w kraju. Raczej był partnerem, a nie konkurentem FAMAK-u. I teraz puenta. W dobie przemian gospodarczych Fabryka Urządzeń Dźwigowych zmieniła się nie do poznania. Wykupił ją prywatny właściciel. I zrobił z tą firmą jak w przysłowiu "Wolność Tomku w swoim domku". Mówią, że demokracja rządzi się swoimi prawami i to prawda. Tylko, że w demokracji liczy się każdy głos, a wygrywa większość. Tu tak nie ma. W FUD obowiązują swoje prawa, a zdecydowanie prawo właściciela. Napisałem już wszystko, no prawie wszystko o tej firmie. Należy jeszcze dodać, że właściciel nie słucha swoich pracowników, nie szanuje za to kim są, co sobą reprezentują, nie podziela ich zadnia, nie ufa, nie słucha, co jeszcze? Nie robi tego także prezes firmy, chyba że ma z tego osobistą korzyść. Dyrektor handlowy widzi tylko siebie i wyżej opisanych. Prawda w oczy kole Panowie. Firma jest świetna, ale bez was. Taka firmę powinno się tworzyć z pasją, gdy mija już drugi wiek jej istnienia, a nie tylko dla własnych korzyści materialnych, albo poklasku współtowarzyszy niższego szczebla. Dziekuje i życze powodzenia.

Dno i wodorosty ta pseudo firemka powinna już dawno pier.....ć z wielkim hukiem a ludzie z doświadczeniem którzy tam pracują napewno znaleźli by sobie lepszą pracę. Prezesiki tego dziadostwa pławią się w luksusie a my robole na święta musimy iść pożyczyć pieniądze od ludzi .

@12345567788990 25.03.2018 17:48

Wyplaty na swieta nie bylo !! Wyplata, ktora powinna byc 10 marca nie dali nawet na swieta !!

Pracownik nr. 1234

Firma z tradycją , wspaniała firma z tradycją do traktowania ludzi jak ostatnie dno .. Mamy dziś 21 dzień Marca , pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia za Styczeń .. Świetnie ? Świetnie , niech wypowie się ktoś kto otrzymał przez ostatnie miesiące w innej firmie terminowo wypłaty , ja już na prawdę zapomniałem jak to jest dostać wypłatę 10 dnia miesiąca .. Z całego serduszka , ludzie nie przychodzcie tu pracować .. Nie pozwólcie się tak traktować , nie szukajcie jak głupi i nie proście się o te marne grosze które płacą .. Płakać się chce ..

Weronika

Czy firma uregulowała już swoje zaległości wobec pracowników? @lena22, po Twoim komentarzu wnoszę, że pracowałaś w firmie FUD S.A dość długo. Czy rozważasz powrót do tego miejsca pracy? Na stronie internetowej firmy znalazłam kilka aktualnych ofert pracy - może ktoś jest zainteresowany aplikacją? Szczegóły: http://78.10.113.226/joomla/index.php/pl/aktualne-oferty-pracy

aa
@Weronika 09.03.2018 22:37

Firma nie wypłaciła jeszcze wypłaty za styczeń a jest 10 marca !!

Szmalec

Gdzie wypłata za styczeń ?

Miro

Wszyscy tak piszą o tej karierze a pewnie jeszcze nie wykazali się dobrą pracą!!!!

bzzzzz
@Miro 18.01.2018 19:09

za to firma wspaniale motywuje nie wyplacajac wyplaty za grudzien. Zastanow sie co piszesz ośle

Dawać żydy wypłatę za grudzień !!!!!!!!!!!!!!!!!

aaaa

Firma, ktora nie wyplacila pracownikom zaleglej wyplaty na swieta ani na Nowy rok maja pracownika w gdzies !!!!!!!!!!!!

lena22

Wielka, wspaniała tradycja firmy rozmieniona na drobne. Mam olbrzymi sentyment do tej firmy, a właściwie do jej starych pracowników. Kiedy spotykam się z konkurencją i ujawniam że znam firmę i pracowałem dla niej, moi rozmówcy okazują mi wielki szacunek z tegoż powodu. Kiedy spotykam na ulicy byłych współpracowników, łza się w oku kręci, podchodzą do mnie okazując wyrazy szacunku i sympatii, opowiadają że PATOS PARTACKIEGO zarządzania BEPICH ciągle żywy. Żyję nadzieją że usłyszę wreszcie że jakiś lokalny patriota wykupi tą piękną firmę i odbuduje jej prestiż w branży. Branży, która znowu przeżywa renesans i tylko partacze nie potrafią tego wykorzystać. Ci, którzy zastanawiają się nad karierą w "FUD" muszą wiedzieć że w obecnej chwili ciągle brakuje tam sprawnego, wizjonerskiego zarządzania. Dlatego jeśli macie zobowiązania względem rodziny, instytucji pożyczkowych czy bankowych, podejmując pracę lepiej mieć przygotowane wyjście awaryjne na pokrycie zobowiązań. W obecnej chwili jest to firma raczej dla singli rozpoczynających drogę zawodową, a i w takiej sytuacji należy się cenić, a nie zgadzać się na najniższą krajową. Przecież to poważna branża!!! Przykro mi że nic tam się nie zmienia. Serdecznie pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych pracowników "FUD".

@lena22 09.11.2017 13:00

Kto mądry to kupi przecież to co zostało to manufaktura a o karierze w tej firmie możecie zapomnieć karty zostały rozdane dawno temu i to czy jesteście fachowcami wcale się nie liczy

No to należy Wam życzyć poprawy w 2018r chociaż system od lat jest taki sam

magik

Jedyne co przychodzi na mysl to jak trzeba byc czlowiekiem pozbawionym wlasnej wartosci zeby tam pracowac. Upominanie sie o wlasne pieniadze brak ogrzewania w miejscu pracy, nedzne wynagrodzenia. Ludzie sami sobie winni jestescie. Powinniscie wszyscy nie przyjsc do roboty skoro nie placa a nie dac soba pomiatac. Zobacxyli ze nie placa ludziom a te barany wraz przychodza to po co im placic? Sami sobie winni jestescie, oby ten (usunięte przez administratora) jak najszybciej zamknieto.

bbb
@magik 16.12.2017 15:43

Zgadzam się!

aaa

Święta się zbliżają a wypłaty jak nie było tak nie ma !!!

kiedy

KIEDY WYPŁATA ZA LISTOPAD ?????

Ciekawe czy na swięta dadzą wypłate ??

Andrzej1234

Nie polecam pracy w tej firmie wypadek miałem przez brak porządnego sprzętu i narzędzi a ludzie z góry i zeto odszkodowania ani zainteresowania po za głupim lataniem i szukanie afer z biura .. ubezpieczenie takie dają pracownika jak za komuny .. od dwudziestu lat zero zmian kto w tych czasach tak dba o pracownika ..

Zostaw opinię o FUD S.A - Mińsk Mazowiecki

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FUD S.A