Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Fryderyk Darnowski
Dyrektor Pichon Industries
10-letnie doświadczenie w rolnictwie. Dyrektor Pichon Polska od początku działalności fabryki w 2011 roku.

Firma posiada wieloletnie doświadczenie. Jak rozwinęła się przez ostatnie lata?

Rodzinna firma Pichon istnieje na rynku międzynarodowym od 46 lat. 5 lat temu został otwarty zakład produkcyjny Pichon Polska w Wołczynie koło Opola, a w tym roku firma Pichon wykupiła francuskiego producenta przyczep - firmę Gilibert. Zatrudniamy ponad 250 pracowników. Przez te wszystkie lata firma Pichon wyprodukowała kilka prototypów maszyn, powiększyła również gamę produkowanego asortymentu i oprócz wozów asenizacyjnych, oferujemy swoim klientom szeroki wachlarz ramp do rozlewania, aplikatorów, mieszadeł, rozrzutników obornika oraz ładowarek przegubowych i teleskopowych, a od niedawna również przyczep rolniczych.

Kiedy miały miejsce przełomowe momenty?

Dla Pichon Polska takim przełomowym momentem było przeniesienie pod koniec 2013 roku części produkcji rozrzutników obornika z Francji do Polski. Dzięki temu posunięciu, mogliśmy zwiększyć sprzedaż maszyn na rynku polskim oraz Państw sąsiadujących. Przyczyniło się to do wzrostu zatrudnienia w polskiej placówce produkcyjnej.

Proces rekrutacji w firmie. Z ilu etapów się składa? Czy są jakieś dodatkowe testy, przez które muszą przejść kandydaci?

Na początku wszystkie zebrane CV poddawane są weryfikacji. Wybrani kandydaci są zapraszani na spotkanie, na którym poruszane są kwestie zdobytego doświadczenia oraz badane są kompetencje kandydata, niezbędne do pracy na danym stanowisku (przeprowadzane są testy stanowiskowe, np. spawalnicze, kadrowe, językowe). Wybrani kandydaci przechodzą na kolejny etap, podczas którego przeprowadzona jest ostateczna selekcja, a której zwieńczeniem jest podpisanie umowy o pracę. 

Jakie zatem cechy powinien posiadać idealny pracownik?

Jako, że stawiamy na wysoką jakość naszych produktów, u pracownika cenimy sumienność i rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków, a także jego efektywność pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie w krótkim czasie odpowiedzieć na najbardziej wymagające zamówienia.

Jakie formy zatrudnienia stosujecie?

Nasi pracownicy są zatrudnieni na umowę o pracę.

W jaki sposób najczęściej poszukują Państwo pracowników? Poprzez agencję pracy, serwisy internetowe czy może z polecenia?

Najczęściej poszukujemy pracowników poprzez agencje pracy oraz ogłoszenia w gazetach, ale także poprzez polecenie pracownika. Firma Pichon stawia na jakość, dlatego też zależy nam na zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników, którzy utrzymają narzucone w naszej firmie standardy jakości.

Na jakie stanowiska najczęściej rekrutujecie pracowników?

Jesteśmy zakładem produkcyjnym, dlatego też w dużej mierze zatrudniamy spawaczy oraz monterów.

Plany na najbliższe lata. Które działy mogą liczyć na największy rozwój? Czy zwiążą się z tym nowe miejsca pracy?

Planujemy powiększenie produkcji tak, aby obecne prototypy były naszym standardem. Wiąże się to z planowanym wzrostem zatrudnienia w dziale produkcyjnym i projektowym.

Jakie są korzyści pracy w Pichon Polska?

Naszym pracownikom oferujemy dobre warunki pracy w nowym zakładzie produkcyjnym, w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Zapewniamy naszym pracownikom możliwość rozwoju zawodowego poprzez m.in. organizację szkoleń branżowych.

Jak wygląda staż w Państwa firmie?

W naszej firmie przeprowadzane są staże produkcyjne i biurowe na skalę międzynarodową. Już kilkukrotnie szkoliliśmy stażystów z Francji i Polski.

Czy pracownicy mogą liczyć na dodatkową premię? Jeżeli tak, to jak wygląda taki system premiowy?

Oczywiście, doceniamy zaangażowanie naszych pracowników. Premiowane jest u nas dobre zachowanie w pracy oraz jej efektywność.

  

Na jakie trudności może natknąć się osoba zaczynająca karierę w Państwa firmie?

Wymagamy od osób przez nas zatrudnionych minimalnego doświadczenia w rolnictwie oraz w produkcji, gdyż jest ono pomocne w czytaniu m.in. rysunków technicznych. Niemniej jednak, zapewniamy pracownikom szkolenia produkcyjne w tym zakresie oraz oferujemy pomoc Kierownika produkcji lub innego pracownika.

Jak wyróżniacie się na tle konkurencji?

Mocną stroną firmy jest bez wątpienia produkcja na zamówienie. W firmie PICHON każda maszyna, każde rozwiązanie techniczne jest skrupulatnie dostosowywane do indywidualnych oczekiwań naszego klienta.

Jaka jest misja firmy?

Produkować rozwiązania techniczne najlepsze dla rolnictwa.

Wasza "recepta na sukces"?

Uważnie słuchać naszych klientów, aby wyprodukować idealny produkt dla Jego potrzeb.

Czego mogę życzyć na przyszłość?

Powiększenia grona zadowolonych użytkowników maszyn marki Pichon, a także dobrej koniunktury gospodarczej.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Pichon Industries