Opinie o Huta Szkła "TUR" w Poznań Starołęcka 18

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Huta Szkła "TUR". Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Huta Szkła "TUR" o rekrutacji.

Branże: Leśnictwo i sadownictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huta Szkła "TUR" w Poznań Starołęcka 18

miro

chodzą słuchy o rychłej upadłości, czyli pozamiatane

hipek

Jak tam wam idzie sprzątanie,powodzenia za darmo pieniędzy wam nie dadzą.

Były

Podobno już kilka osób zwolniło się z tej niby firmy. Czy już została wznowiona produkcja?

hipek

Ale wypłatę dostaliście za maj i czego narzekacie.

Elektryk

wszystko ok

zapytano mnie czy wyplate musze miec na czas

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
ktosik

No tak wszystko co piszecie to prawda tylko żeby ogłosić upadłość zarząd by musiał oddać kupę kasy do unii bo przecież dostali dofinansowanie a z skąd tą kasę wziąć jak tu nawet na wypłaty nie ma a nikt przy takim stanie faktycznym Huty nie kupi z takimi długami co przeważają jej wartość by musiał naprawdę zdarzyć się cud-chyba że kasa z nieba spadnie po za tym przy tym zarządzaniu i tak dobrze nie będzie by musiał przyjść człowiek z głową na karku dla którego liczy się naprawdę produkcjia i firma a nie tak jak do tej pory

Anioł

Z syndykiem jest różnie. Są firmy które poprawiły swoje wyniki za rządów syndyka przykład Krośnieńskie Huty Szkła. Inna sytuacja była w Deco-Glass (obecnie Part-Glass czy też Huta Irena w Inowrocławiu. Tutaj syndyk kilka razy ogłaszał przetarg. Całkiem inną bajką jest odkupienie tej samej firmy przez "podstawionych" ludzi.

Anioł

Fakt. Masz rację co do tej formy zakupu.

Anioł

Trzeba być dobrej nadziei że w końcu coś się poprawi. Na ogół nowy właściciel stawia na fachowców - tylko kto zaopiniuje ten fakt - bo chyba nie prezes. Może są związki zawodowe a jak nie to powinni być przedstawiciele pracowników i ich opinia powinna być ważna dla potencjalnego nowego właściciela. Problem ze sprzedażą może być jeszcze taki że obecni właściciele nie mają uregulowanego statusu maszyn i urządzeń z dostawcami. Niepewny status może skutecznie odstraszyć potencjalnych kupujących.

asdf
@Anioł

mnie bardziej przekonuje opinia że po co kupować coś zadłużonego i spłacać dugi jak można odkupić od syndyka za pół darmo - tak jak to przed laty (w 2002r.) zrobił obecny prezes

ktosik

Nie nic się nie zmieniło poza tym że non stop przyjeżdzają komornicy .Podobno są chętni na kupno Huty ale czy obecny Prezes zostawi w całości swój biznes i sprzeda go w całości -wątpię w to bardzo!Ludzie jak na razie chodzą do pracy bo nikt nie mówi co dalej -co dalej z nimi będzie? Czy szukać nowej pracy czy faktycznie jest nadzieja na to że ktoś kupi Hutę-ale też nikt nie ma gwarancji że za nowego właściciela ich nie po zwalniają .

Anioł

do aniol-a Czy coś się zmieniło ?

Wszystko co napisał Anioł to prawda wiec nie wiem o co chodzi w tej dyskusji :) A nam pracownikom to juz chyba nic nie pomoże. POprostu mam nadzieje ze albo to ktos kupi albo to bank przejmie bo w sumie to i tak juz teraz wszystko to wlasnosc banku. Pod obecnym prezesem ten zaklad nie ma szans stac sie dochodowym i tyle.

Anioł

Dzięki za wyczerpującą informację. Po analizie tego dochodzę do wniosku że wszystko jest OK i Huta zarabia na siebie. Duże gratulacje za wyjście z kryzysu. Tak trzymać. Cześć

Anioł

Dzięki za uświadomienie. Trochę pogubiłem się w tych sprawach. Ale jak piszesz że wszystko dla Ciebie jest OK to gratuluję. Mam tylko nadzieję że pozostali pracownicy nie zostanę puszczeni w kanał i przy pierwszej wizycie u lekarza trochę się zdziwią.

@Anioł

Codziennie się słyszy od obcych ludzi Huta upadła itp.itd. nie raz i nie dwa od tego czasu człowiek był u lekarza i jak na razie nie ma z tym problemu i jakoś się człowiek nie dziwi!!!!! widzę że tak naprawdę najwięcej do powiedzenia mają ludzie którzy tam nie pracują -widocznie bardzo lubią oczerniać innych ludzi -może i Huta upadnie zamkną ale myślę że to nie twój problem "ANIOŁ"tylko tych ludzi którzy tam jeszcze pracują i takim narzekaniem i oczernianiem na pewno im nie pomożesz więc może naprawdę jak chcesz już coś powiedzieć to najpierw upewnij się czy masz rację a nie wypisujesz bzdury ok !!! chyba że tak bardzo się tobie nudzi z resztą zawsze tak było że najwięcej do powiedzenia mają ci którzynie mają pojęcia o tym co się tam dzieję

Anioł

AS wie jak zrobić upadłość i to tak żeby sobie nabić kasę a pracowników mieć głęboko. On i jego ekipa nie zrobią sobie krzywdy.

jako

ale po co tam się trzyma pracowników jak zakład stoi. Czy ktoś z pracowników wie co dalej z hutą? No tak zwolnienia grupowe kosztują a jeszcze jak zakład by zglosil upadlosc może licza ze sami się zwolnią

jako

Anioł

Jeśli Huta dalej stoi a wypłaty są do ręki t co robią służby PIP oraz PIS czy skarbówka (nieopłacane składki)

antyanioł
@Anioł

to ze wyplaty są "do ręki" nie znaczy ze musi sie tym zajmować PIP. Słyszaeś ty kiedyś o czymś taikm jak wypłata w kasie - jak w banku - wybierasz gotówkę w okienku (w razie gdybyś nie był nigdy w tej finansowej instytucji)

Były

gwiazdor chce uciec do huty w Pobiedziskach.Ciekawe czy tam tez wykończy firme

ktosik

Zastanawia mnie jedno dlaczego nie jest glosno o tym ze Huta stoi. A gdzie odwaga dyrekcji powinni stanac przed pracownikami i wytlumaczyc co się dzieje a tutaj cisza?Chyba tyle to sa winni pracownikom.Jakos w gazetach nic nie pisze o trudnej sytuacji Huty i chyba ktoś zapomnial ze zwykly pracownik tez ma rodzine i się o nia martwi bo za cos trzeba zyc.

Krysia

Może ktoś z was wie skąd przybyła ta para do nas gwiazdor i R.Sz ?

@Krysia

na wszystkie pytania dotyczace huty znaja w turze dwie osoby matka z corka ktore kiedys pracowaly w hucie

Zostaw merytoryczną opinię o Huta Szkła "TUR" - Poznań

• Jak się pracuje w Huta Szkła "TUR"?

Zobacz opinie na temat firmy Huta Szkła "TUR" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huta Szkła "TUR"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Huta Szkła "TUR"?

Kandydaci do pracy w Huta Szkła "TUR" napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Huta Szkła "TUR"