Opinie o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Jaka jest kultura pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Siemiatycze

Nie ma dress code. Pracownicy produkcji mają odzież zapewnioną przez pracodawcę. W działach administracji każdy ubiera się jak chce.

Zadowolony

@Oburzony: daj znać do jakiej firmy przenosisz swój tyłek skoro tak źle w HCP. Chyba, że stosujesz podejście narzekam i nic z tym nie robię... no ale wówczas to musiałbyś zmienić nick na "Nieudolny". Weź życie w swoje ręcę i zmień pracę jeśli tak cierpisz.

Oburzony
@Zadowolony

Chciałbyś wiedzieć. A kim ty jesteś ze tak bronisz firmy?

Adam The

Bardzo dobra firma szanuja pracowników za uczciwą pracę. Płacą dobrze. Prezez i kierownictwo bardzo miłe i szanujące ludzi pracujących uczciwie. Jedna z najlepszych firm na Gliwickiej strefie ekonomicznej. Choć już tam nie pracuje wszystkim polecam. Zwolniłem się sam. Bo wolę żyć za granicą.

Byly
@Adam The

Firma nie przejmuje sie pracownikami, ich losem, rozwojem. Potrafila zwalniać w dobie kryzysu ,(usunięte przez administratora)

Sony
@Byly

Zwalniać? Ile osób zostało zwolnionych?

Pinion

Jaka rodzina, może kiedyś tak było ale to już minęło. Pan prezes myśli tylko kiedy mu się skończy lisinng na Mercedesa i weźmie sobie jeszcze droższe auto, za premie pracowników. A co do premii i obniżenia pensji to już był cios poniżej pasa, ja rozumiem corona virus jakiś kryzys, ja wszystko rozumiem ale po co texty że firma jest w dobrej sytuacji!(usunięte przez administratora) A zwykłemu pracownikowi 20% przecież on więcej zarabia! Jak by mieli honor to sami by zrezygnowali co najmniej o 20% solidarnie z całą załogą dla dobra firmy ale po co!

@Pinion

W takiej sytuacji proponuję poszukać pracy w innej firmie - na pewno są przyjęcia pomimo jakiegoś tam wirusa i kryzysu.... Czy nie wydaje Ci się, że chwilowe zawieszenie premii i obniżenie wymiaru czasu pracy do 4/5 jest lepsze niż utrata pracy? Jeśli odpowiedź jest przecząca to patrz pkt wyżej. Właśnie dlatego, że firma jest w dobrej kondycji nikt nie został zwolniony jak to miało miejsce w innych zakładach.

Wiktor

Z tego co wiem to wymiar czasu pracy a co za tym idzie również pensja została obniżona wszystkim pracownikom (również administracyjnym), którym ze względu na znaczący spadek zamówień zmniejszyła się ilość zadań. Skoro tak chętnie odwołujesz się do rodziny i wartości napisz proszę co ze swojej strony zaoferowałeś firmie aby pomóc w czasie kryzysu?

Droga Wolna
@Pinion

Mam świetną pomysł na poprawę Twojej sytuacji! Proponuję nauczyć się dwóch, trzech języków, zdobyć stosowne wykształcenie i zapisać się na kursy i różnego rodzaju szkolenia. Zajmie to jakieś 5-7 lat, będzie kosztowało kupę wyrzeczeń i wysiłku, ale stworzy przed Tobą szansę na bycie prezesem w jakimś innym zakładzie! Co Ty na to? Wydaje mi się, że to dość uczciwa propozycja? Radzę zainteresować się tematem pandemii i poczytać, ile osób straciło pracę. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale jesteś szczęściarzem, że tylko na tymczasowej redukcji wynagrodzenia się skończyło. Proszę spytać się przełożonego, ile zakładanego planu produkcyjnego (przed pandemią) udało się zrealizować - powinno Ci to pomóc zrozumieć powagę sytuacji. A jeśli nadal to w niczym nie pomoże, to pracę w każdym momencie można zmienić na taką, z której będziesz zadowolony. Trzymam kciuki!

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Rafał Wolany

Drodzy obecni i byli pracownicy, Jest mi niezmiernie przykro, gdy czytam opinie tutaj zamieszczane. Przykro jest mi z dwóch powodów: 1. W ostatnich latach udało nam się zrobić naprawdę wiele by rozwinąć nasze przedsiębiorstwo, polepszać oferowane warunki pracy oraz benefity i płace - o tym nie piszę się tutaj wcale lub bardzo sporadycznie. 2. W obliczu ogólnego kryzysu wszystkie podejmowane kroki były komunikowane, wyjaśniane i wraz z komunikowaniem ich, równolegle zawsze szła informacja mówiąca, że drzwi do mojego biura w razie potrzeby są zawsze otwarte. Jakby tego było mało, została powieszona skrzynka do której można było składać pytania na które były potrzebne odpowiedzi. Oczywiście ilość wrzuconych kartek z pytaniami wyniosła 0. Mamy codzienne spotkania Team Board gdzie także istnieje zawsze miejsce na składanie pytań. Zamiast skorzystania z oferowanych możliwości, niektóre osoby wypisują tutaj nieprawdziwe informacje, informacje połowiczne, teorie o czym myśli prezes, oszczerstwa itp.- nie mając nawet odwagi się pod nimi podpisać swoim imieniem i nazwiskiem. Jeżeli ktoś ma problem ze zrozumieniem ogólnoświatowego kryzysu i jego następstw, naprawdę chętnie pomogę i wytłumaczę. Ale jest jeden warunek - trzeba o to w normalny sposób zapytać. Napisać coś anonimowo w internecie nie jest sztuką. To jest doskonałe narzędzie do manipulacji, oszczerstw, pomówień i szerzenia zamieszania. Ile z osób tutaj się wypowiadających rozmawiało ze swoimi przełożonymi lub ze mną o swoich spostrzeżeniach tutaj wypisywanych lub problemach ??? Mam nadzieję że od teraz, zanim ktoś tutaj coś napisze chowając się pod pseudonimem zdobędzie się na odwagę by porozmawiać jak dorosły i odpowiedzialny człowiek , który bierze odpowiedzialność za swoje słowa . Serdecznie pozdrawiam i zapraszam w razie potrzeby Rafał Wolany

Kiedyś był One Hirschvogel teraz został tylko ładny slogan, pracownicy po informacji ze jest dobrze w firmie i nic nie stracimy za chwile mieli zabrane premie i obcięty etat na 4/5, nie wszycy bo część została na 100%, zarząd i menagerowie "oddali" 10% wynagrodzenia i też maja pelny wymiar podobno ale malo którego ujrzysz w piatek w pracy bo "pracuja zdalnie". Po za tym brak informacji, brak przekazu ciagle jeden tekst " my nic nie wiemy" a Wy dajcie coś od siebie w dobie kryzysu zarabiasz teraz (usunięte przez administratora) tysie to jeszcze coś dorzuć. Bo co innego mozemy oddać. Ogolne rozczarowanie postawą zarzadu i kadry kierowniczej.(usunięte przez administratora)

Wiktor

W jaki sposób macie rozliczana pensje ?

Przeciętny robol

Praca w hcp może być łatwa lub trudna zależy jak się to tego podchodzi i czego oczekuje. Suche fakty : na produkcji praca na 3 zmiany nie ma nadgodzin czasem każą przyjść w sobotę za wolne w tygodniu wtedy za sobotę dostaniesz plus 30 %. Warunki nie są łatwe potężny chałas trochę zapylenia pole magnetyczne. Zarobki w granicach 3400 - 4600 brutto premia od produkcji średnio 30 PLN brutto za każdy przepracowany dzień. Wczasy pod gruszą dodatek jak masz dzieci i coś na święta.To prawda że są układy rodzinne i kolesiostwo ale tak chyba jest wszedzie. O ciekawych awansach mozecie zapomnieć kiedyś tak było teraz tylko rodzina i kolesie. Niestety zabraniają palenia na zakładzie można 2 lub 3 razy wyjść za bramę zapalić ale straszą że to też się skończy stołówka jest dofinansowanie do posiłków 160 minus podatek jedzenie słabe może poza dwoma godzinami kiedy cale biuro przychodzi. To że donoszą jeden na drugiego to mnie nie dziwi to taka polska przypadłość. Myślę że nakreslilem ogólnie jak wygląda praca w hcp wnioski wyciągnięcie sami

Byly
@Przeciętny robol

Układy i układziki sa wszędzie. Ale atmosfera wpływa na to czy nam sie chce wstawać do pracy. A tak złej atmosfery w pracy nie bylo w żadnej innej firmie. Nigdy nikomu nie polecę Hirscvogela. Ale każda potwora znajdzie swego amatora. Jak ktoś woli donosić i krytykować zamiast współpracować i rozwiązywać problemy a kierownictwo temu przyklaskuje to znajdzie tam swoje idealne miejsce. Ja na szczęście ten koszmar mam za sobą i współpracuje z ludźmi, którzy sa na nia nastawieni a do problemów, zeby nie zwariować, podchodzą z humorem. Da się z pewna doza inteligencji emocjonalnej...

pytanie

Witam, na nowej stronie firmy jest oferta pracy na stanowisko ds. rozwoju produktu, czy oferta jest aktualna? jak wygląda takie stanowisko pracy i sama praca biurowa w tej firmie?

@pytanie

Serdecznie zapraszamy do śledzenia ofert pracy na stronie pracuj.pl.

Huragan

Praca jest ciężka brudna głośna i słabo płatna odradzam wszystkim,szukasz pracy szukaj gdzieś indziej zarobki słabe nie warte zachodu żeby marnować czas i zdrowie (usunięte przez administratora)

Łucja

@Nierobek Z tego co wiem z forum usuwane są posty, które zawierają dane personalne bądź są obraźliwe. Czy ten pracodawca stawia na rozwój swoich pracowników i ich szkoli?

Albert xxl

System 3 zmianowy jest...ale na zasadzie idziesz jak im pasuje. Nie 3,2,1 zmiana tylko czasem 2,2,1,3,1,3. Wolne za sobote czy niedziele dostaniesz we wtorek albo piatek a w sobote do roboty. Podwyżki ? Firma psuje się i normalizuje jak wszystkie inne zakłady korporacyjne. Pozdrawiam

Mike
@Albert xxl

Witam, Pracuję w tej firmie już sporo czasu i jakoś nie spotkałem się z opinią osób które rzetelnie pracują by nie miały podwyżek i to co roku (z socjalu też co rok się coś pojawia). Owszem osoby które tylko przychodzą do pracy , robią babole lub sprawiają kłopoty podwyżek nie otrzymują. . Z tego co się orientuję jest to norma we wszystkich zakładach. Jeżeli znasz takie zakłady w których dostaję się za nic daj znać . PS: Gdybym to ja miał firmę to też chyba dawałbym podwyżki tym którzy na to zasługują . A Ty?

Lolek
@Albert xxl

Coroczne podwyżki inflacyjne, nowa stołówka i dofinansowanie do obiadów to też mit? Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych z którego korzystasz minimum dwa razy w roku, a jeśli masz dzieci to i trzy? Ciągle mało? Daj coś od siebie, dostaniesz więcej od firmy

Bobi
@Lolek

Mógłbyś rozwinąć co z ZFŚS dostajecie? Będę wdzięczny;)

@Bobi

Aplikowałeś do Hirschvogel Components Poland? Jeśli tak, to poinformowali Cię, co obejmuje ten ZFŚS? Udało Ci się w ogóle cokolwiek dowiedzieć o warunkach, jakie oferują?

Nierobek
@Mike

Jeśli miałbym firmę i widział nieroba to bym go zwolnił. Tu się podpierdziela ludzi mimo że są nieświadomi tego że coś źle robią.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Nierobek

Nie ma nadgodzin. W sobotę przyjdziesz za wolny poniedziałek

nvljvh

Odradzam każdemu, kto się waha nad pracą u nich , obiecują złote góry a co do czego przychodzi wypłata nie większa niz 900E. Ciągła nagonka bo dla nich są ważne kole , (usunięte przez administratora) wymagają wszystkiego a od siebe nie dają nic. Nie interesują sie ludźmi , do wszystkiego podchodzą obojętnie. Obiecują piekne wypłaty godne warunki mieszkalne a co do czego przychodzi to jest jedna wielka porażka. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Biedronka
@nvljvh

Od lat nic sie nie zmienia, wciąż to samo podejście...

@Biedronka

@Biedronka Czyli pracujesz już długo w Hirschvogel Components Poland. Twoja wypłata przez te lata nie jest cały czas taka sama? Były realizowane podwyżki?

Biedronka
@Łucja

Pieniądze to nie wszystko...

Rudy

Firma na 5 z +

Zielony
@Rudy

"Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu niech żyje nam! to śpiewałem ja" lizus :)

Rudy
@Zielony

Firma na 5 z + +

@Rudy

Twoje wpisy raczej w niewielkim stopniu pomagają takim osobom jak ja - zainteresowanym pracą w Hirschvogel Components. Tak czy inaczej - spróbuję się czegoś od Ciebie dowiedzieć. Orientujesz się, czy osoby bez doświadczenie są tam chętnie zatrudnianie? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Roki

Nie polecam tej firmy . Wszechobecny nepotyzm powinowactwo i donoszenie jeden na drugiego . Zakres obowiązków nie adekwatny do zarobków , ciagle napiecie nerwowe i mase konfidentów którzy donoszą a jeśli się wyłamiesz ze nie dajesz się gnebic to jesteś nie wygodny dla cwaniaków ale tez dla kierownictwa i pozbywają się takich ludzi po cichu.

Bartosz
@Roki

Niepokojące jest to, co napisałeś na temat pracy w firmie Hirschvogel Components Poland. Mógłbyś podać konkretne przykłady, które potwierdzą, że w firmie panuje nepotyzm i powinowactwo? Są to negatywne określenia, które nie koniecznie dobrze wpływają na wizerunek pracodawcy, więc zachęcam, abyś uargumentował swój wpis na ten temat.

@Roki

W końcu ktoś napisał prawdę i firmie!

Jo
@Bartosz

Konkretnie napisał...potwierdzam. Kolor majtek winnych też chcesz ?

Alex
@Roki

Witam, A może podasz jakiś konkretny przykład. Bo jest wielu ludzi dla których jeżeli w jednym zakładzie pracują osoby spokrewnione to jest powinowactwo lub nepotyzm. Czy możesz podać zdarzenia w których występował ten nepotyzm czyli np. została zatrudnina osoba spokrewniona która nie miała kompetencji , doświadczenia a był kontrkandydat który spełniał wymagania?

Jacki
@Jo

To raczej nie jest konkret. Jakiś przykład sytuacji może na potwierdzenie?

Lolek
@Jacki

Nie ma. Ludzie piszą, że nepotyzm lub powinowactwo. Niestety nie każdy rozumie co, to oznacza. Polecam zapoznać się z tymi terminami, zanim wydaje się takie opinie

@Lolek

Nie znam firmy, gdzie pracują tylko obcy sobie ludzie. Czym różni się zatrudnienie żony i męża w dwóch różnych działach produkcyjnych od zatrudnienia Twojego kolegi, który nie jest z Tobą spokrewniony, ale się znacie i za polecenie którego dostajesz tysiaka na rękę? Goowno burza. Źle Ci odejdź

Kkris

Witam.. Mam pytanie odnośnie pracy w firmie... Czy ktoś się orientuje może jak i czy wogole przyjmują na stanowisko operatora suwnic bądź wózka widłowego... Posiadam uprawnienia do Obsługi Urządzeń Transportu Bliskiego IS (czyli suwnice, wciągarki sterowane z poziomu roboczego lub z kabiny oraz żurawie stacjonarne warsztatowe:hakowe ogólnego przeznaczenia), oraz IIWJO (czyli wózki jezdniowe podnosnikowe z wyłączeniem specjalizowanych) Za info z góry dziękuję.

Kubo
@Kkris

A masz w firmie jakiegoś brata kuzyna ojca itd? Bo do rodzinnej firmy tylko tak się dostaniesz..

Kkris
@Kubo

Odpowiedź wogole nie przydatna... Jak nie masz konkretnej odp to proszę nie pisz głupot....

@Kubo

Jeśli komuś zależy na pracy, a przy okazji pracują w tym miejscu bliskie osoby, to co w tym złego? Firma otrzymuje pracownika godnego polecenia, a pracownik dobrego, sprawdzonego pracodawce. Takie rzeczy nie tylko w Hirschvogel. No, ale jak już nie ma się do czego przyczepić, to szukajmy igły w stogu siana- (usunięte przez administratora)wcześniej pod postacią Tu do. Lepiej siedzieć na zasiłkach i czekać na mannę z nieba?

No
@Ubok

Tak

Jo
@Ubok

Nie chodzi o sprawdzonego pracownika tylko o to ze tu pracujac jak chcesz isc na inne stanowisko to zapomnij o tym bo ktos ma brata, siostre, szwagra, kuzyna,ktory zajmie za ciebie to stanowisko....taka rodzinna firma.

Edek
@Jo

Z tego co się orientuję, to możliwość zmiany stanowiska jest wtedy kiedy pracodawca ma taką potrzebę a nie koniecznie kiedy tylko pracownik chciałby zmienić swoje stanowisko - chyba że taka możliwość została konkretni Ci wcześniej przedstawiona. Może porostu są lepsi kandydaci na to stanowisko pod względem umiejętności, kompetencji, doświadczenia bądź zaufania.

@Jo

A czy Ty konkretnie spotkałeś się z taką sytuacją? Była uruchomiona rekrutacja, w której brałeś udział, ale nie dostałeś stanowiska, bo zostało obsadzone czyimś członkiem rodziny?

Piom

Witam. Chciałem zapytać jakie są opinie na temat pracy na stanowiskach inżynieryjnych w waszej firmie? Ostatnio znalazłem ogłoszenie, że firma poszukuje Specjalistę ds Rozwoju Produktu. Byłbym bardzo wdzieczny na temat opini o pracy na danym stanowisku lub pokrewnym.

Pan Prezes

Fajna firma, tabletki w automacie dla każdego

Ace
@Pan Prezes

Co za tabletki ?

nn
@Ace

witaminki i elektrolity, spoko opcja

Mr. Accounting

Witam widziałem ogłoszenie na stanowisko "księgowy". Może ktoś podrzucić info jak to wygląda w rzeczywistości?

Natalia
@Mr. Accounting

Owszem - w Internecie widnieje ogłoszenie dotyczące stanowiska Księgowego w Hirschvogel Components Poland. Firma wybranej osobie oferuje bardzo dobre warunki współpracy, bo: zatrudnienie w oparciu o umowę na pełen etat, pracę w przyjaznej atmosferze, ZFŚS, opiekę medyczna Medicover, dofinansowanie Multisport-Benefit, kursy językowe (angielski i niemiecki), a także możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia). Mam zatem nadzieję, iż ktoś szybko opowie Ci nieco więcej o tym stanowisku. A wysłałeś już swoje CV?

Sasiad
@Natalia

Benefity jak wszedzie. Tylko kto by chciał z Bacą pracować.... A facetow nie zatrudniają .

Natalia
@Sasiad

Nie wiem, o jakiej osobie właściwie wspomniałeś, ale chyba nie jest to tu aż tak istotne. Na bieżącym wątku skupiamy się bowiem wokół dyskusji na temat aktualnych warunków pracy w Hirschvogel Components Poland. Stwierdziłeś, iż są tam "benefity jak wszędzie". Nie jest to niestety precyzyjna odpowiedź. Powiesz, co konkretnie składa się na te benefity? Będziemy Ci bardzo wdzięczni, jeżeli to zrobisz.

pan
@Mr. Accounting

niestety na tym stanowisku nie dostaniesz tabletek, ponieważ przysługują one tylko pracownikom produkcji

Zostaw merytoryczną opinię o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 11 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 67 ocen.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.