Opinie o Schüle Polska Sp. z o.o. w Świebodzice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Schüle Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Schüle Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schüle Polska Sp. z o.o. w Świebodzice

FPRG

Zakład nieporozumienie wszechobecne opary gorącego aluminium widoczne gołym okiem na hali odlewniczej, tak jak by wentylacji w ogóle nie było aż dziwne że inspekcja pracy dopuszcza możliwość przebywania tam jakichkolwiek ludzi to jest jakaś tragedia. Pani rekrutująca utrzymanie stanowisko że na hali odlewniczej nie ma warunków szkodliwych oczywiście po zapytaniu o dodatki szkodliwe jakie powinien otrzymać każdy przebywający tam pracownik. A najlepsze są stawki za pracę nie wiem z kąd oni je wzięli ale to już osobny temat generalnie osoby zatrudnione przy zamiataniu osiedlowych klatek schodowych mają większe pobory z tym że miotła krzywdy nikomu nie zrobi a tam można stracić dużo zdrowia nie odwracalnie. Nie polecam

@Witek

Jest dodatek 550zl, jak w każdym zakładzie trzeba pracować,jak komuś się nie chce to się tutaj żali. Praca nie jest łatwa, szczególnie latem, na start nie dostaniesz nie wiadomo ile, oczywiste.

Nie

Unikać jak ognia jeśli chodzi o produkcję. Okropne zadymienie, zapylenie, smród, hałas, brud, masa oleju wszędzie oraz wyziewów metali przy maszynach. Najgorzej jest na starej hali, ale na tej nowej też tak będzie jak wstawią cały park maszynowy. Trochę lepiej na narzędziowni, ale nadal daleko od ideału. Zarobki mniejsze niż w zakładach obok. Szkoda zdrowia. Na rozmowie chwalą się że spora część pracowników pracuje u nich lata, ale co innego widać na halach - prawie same młodziki albo kobiety (aż dziwne że chcą pracować w takich miejscach oraz warunkach). Od starych pracowników wiem że w razie braków kadrowych potrafią nakazać stać przy maszynie np. pracownikom utrzymania ruchu. Dokładnie maglują świadectwa pracy, patrząc na ilość chorobowego czy wziętej opieki. Jedyny plus to taki że Pani kadrowa jest słowna i odzywa się nawet w przypadku odmowy zatrudnienia.

@Honorata

Kobiety dostają pracę łatwiejszą,wiadomo. Włożyć detal wyjąć detal. Zawsze znajdzie się ktoś do pomocy jeśli sobie nie poradzisz, spokojnie. BHP jest, zgłoś problem, ktoś postara się go rozwiązać ;) nie zawsze działa jak wszędzie. Warunki szkodliwe,w końcu to odlewnia

Nowy wpis

Jakoś o samym odlewnictwie tutaj jest. Ktoś pracuje jako operator, albo i programista CNC? Jakie tutaj stawki obowiązują i czemu nie ma ogłoszeń z pracą? Jeśli nie ma rotacji, to by dobrze świadczyło, a ja mogę sobie wysłać cv sam, bez zaproszenia. Ps. ponoć są benefity, karta sport, opieka medyczna, dopłaty do wypoczynku?

Jak nie mam teraz uprawnień SEP to firma pomoże zrobić? W ogłoszeniu Operator Obsługi Pieców Odlewniczych pisali takim nawet starszym 10 mies temu, że są mile widziane tylko. Chciałem się dowiedzieć, jak teraz to wygląda.

Edzia

Nie chce się kierować starym ogłoszeniem co 9 mies temu dali stąd pytanie jaka teraz jest stawka, chodzi o ogłoszenie Operator Obsługi Pieców Odlewniczych? Ktoś z państwa się orientuje? Bardzo proszę o taką informację w takim wypadku.

@Edzia

Na początku dostaniesz najniższą raczej, musisz się sprawdzić. Są różne dodatki, wpadaj co do kasy myślę że się dogadasz na rozmowie i 5 weźmiesz,plus 550 za 4brygadowke. Warunek konieczny,uprawnienia na wózek:)

@Adam

Piszesz, że najnizsza no ale chociaż ta umowa o pracę jest. Bo tak napisali w ogłoszeniu przynajmniej tym na operatora, rozumiem że to już od pierwszego dnia? I że sensowna jakaś a nie na miesiąc czy dwa i dziękujemy.

Czy pracownicy Schüle Polska Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Kuba Nowy wpis

Tak, organizowane są karnawały,imprezy zakładowe czy zwykły wypad na piwo.

Czy kandydat na stanowisko Brygadzista Odlewni w firmie Schüle Polska Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

@Nie

Można prosić o więcej informacji na temat sytuacji kobiet na hali? Jak ich praca tutaj konkretnie wygląda i czy wiąże się z jakimiś skutkami ubocznymi skoro to jakieś zadymienie jest przytaczane? Co z bhp?

@Honorata

Jeśli chodzi o sytuację kobiet na hali, ich obowiązki oraz BHP to trzeba skierować to pytanie do obecnych lub byłych pracowników. Co do wpływu warunków pracy na zdrowie wystarczy zapytać swojego lekarza, albo na logikę pomyśleć jak codzienny, wieloletni kontakt z oparami cząstek metalu oraz wszelakich pyłów ma wpływ na serce, płuca, skórę czy nawet płodność.

Wiktoria
@Nie

Kurcze, a firma za tak trudne warunki pracy, szkodliwe dla zdrowia nie przewiduje żadnego dodatku pienięznego? Nie ma nic takiego w firmie? PS Macie tam związki zawodowe? :)

@Nie

Nie prawda!!! Pracownicy z działu utrzymania ruchu nigdy nie zaśpiewali ludzi na produkcji. P.s. pracuję w Schule ponad 5 lat

Artur

Czyli każdy wykonuje swoje obowiązki i nie ma takich zastępstw. Ty pracujesz na utrzymaniu ruchu? Też masz takie kiepskie warunki jeśli chodzi o zapylenie i kiepski zapach czy tylko na produkcji taka sytuacja?

Prawdziwa prawda
@Nie

Praca motywującą w życiu ????????i dobra praca ????Niestety pani liderka, kierowniczka, brygadzista(której już nie ma) na dziale gradowanie te osoby niekulturalne brak im doświadczenia w przekazaniu obowiązków pracy dla pracownika. SKŁÓCAJĄC pracowników między pracownikami, przeklinają, krzyczą, wyzywają tak nauczają nowych przyjętych LUDZI.... Ludzie boją się mówić a szkoda. Wszystko jest tuszowane przed inspekcją Audyt... Szkoda ludzi którzy chcą pracować naprawdę, niestety nie mają szans gdy pleców nie ma się u pani liderki czy kierowniczki... Pozdrawiam wytrwałe osoby w tym zakładzie

@Nie

Ale bzdury piszesz, młodziki? Większość pracowników to są ludzie pracujący tu latami,a Ci młodziki jak piszesz to są ludzie którzy chcą zarobić a nie robić nic. Utrzymanie ruchu pracuje na produkcji na maszynie? Większej bzdury nie słyszałem. Prawda że jest zadymienie i smród,ale to jest odlewnia więc sory. Zarobki nie są na najwyższym poziomie na produkcji,tak jak i w innych zakładach... Jeśli jesteś normalny,to będzie Ci się dobrze tu pracować,jak pajacujesz,cwaniakujesz,i nie chcesz robić to trudno. Aha i tak nie ma płaconego szkodliwego, co jest chore bo aluminium jest szkodliwe, są dodatki na wakacje,na święta, dodatek 550 zł za 4brygadowke,4 dni pracy 4 wolne. Od nowego roku obiady.

FPRG

Witek
@FPRG

Zarobki aż tak niskie? Przecież to czterobrygadówka więc powinny być wyższe. Zwykle jest dodatek za zmianowość. Tu nie ma? Nie mogłeś na rekrutacji negocjować stawki tylko to co oni proponują i nic więcej? Powiesz ile proponowali?

@Witek

Cześć, tata wpadł na ofertę pracy jako operator maszyn CNC:) Co kryje się pod benefitami premia regulaminowa i premia absencyjna? To jakaś konkretna kwota? Podstawa dla kogoś z doświadczeniem jak wychodzi? Duża rotacja jest na tym stanowisku, czy można liczyć na stabilne zatrudnienie? Co z nadgodzinami, pracami w sobotę np? Zdarza się coś takiego?

@…

Regulaminowa zależy od sprzedaży w danym miesiącu,absencyjna kiszka, 300zl co 3 miesiące. Ale są wczasy pod gruszą, dopłaty do dojazdów do pracy,dopłaty do posiłków, karnet na basen, pół darmo ubezpieczenie PZU dla rodziny. Dodatek za 4 brygadowke 550 zł.

Andrej

Jak wyglada praca na 4 brygadowce? Ile dni pracujących wypada w miesiącu?

@Andrej

Czterobrygadowka 4 na 4, z dodatkiem 550 zł brutto,wszystkie święta wolne ;)

@Stary

Weekendy też wolne od pracy? No, 550 zł brutto to już coś :) Jakieś inne dodatki płacowe macie? Idą na rękę w kwestii np. podwyżek rocznych czy indywidualnych? Niżej ktoś wspomniał, że na produkcji nie zaciekawie jeśli chodzi o hałas, zapylenie itp. Jaki jest tego poziom, zgodny z bhp?

Stary

Weekendy wiadomo nie są wolne, wszystko jak w grafiku. Jeden miesiąc wypadają weekendy inny nie. Jeśli chodzi o warunki, nie oszukujemy się, jest to odlewnia aluminium,jest hałas,jest smród, hałas przekracza normy. Dostępne są stopery,bez limitu możesz zmieniać co godzinę jeśli potrzebujesz ;) premie zależnie od tego jaka sprzedaż, plus to jak sam się starasz możesz dostać dodatek, są wczasy pod gruszą, karnet na basen dla Ciebie czy rodziny, dofinansowanie do posiłków, nie wiele ale zupkę można zjeść za darmo, ogólnie to nie jest źle. Patrząc na inne zakłady,jest większa swoboda,a ludzie wiadomo,zawsze trafi się jakiś (usunięte przez administratora) ;)

Mam pytanie odnośnie ogłoszenia Operator kontroli końcowej. Wiadomo komuś, jaka jest stawka na tym stanowisku w firmie? Tylko aktualna, zależy mi żeby to były na bieżąco informacje. Chciałbym wiedzieć, bo w ogłoszeniu nie ma podane w ogóle

Niezależnie od umiejętności, zaangażowania, doświadczenia czy lat pracy - najniższa krajowa. Brak możliwości nadgodzin.

No a te słabe wg ciebie zarobki to jakie? Najniższa krajowa czy coś więcej? Mówisz coś o „małolatach” to jaka jest średnia wieku tam?

Obcy

Jestem przerażony tym jak traktuje się zwykłych ludzi pracy w tym zakładzie. Zwykły robol tu nic nie znaczy. Wysyłają ich na szkolenie do Niemiec i muszą mieszkać w jakimś pseudo hotelu.Gdzie nie ma warunków do mieszkania .Wstyd!!! Gdzie jest osoba która powinna to sprawdzić gdzie pracownicy mieszkają i w jakich warunkach. Teraz dojechali pracownicy z kontroli jakości i dla nich już hotel jest inny ekskluzywny.Domyślam się że to są lepsi pracownicy. Zadaje sobie pytanie ,,jak można tak traktować swoich pracowników?" Wstydżcie się ! Was to też kiedyś spotka .Dobro wraca .!!!

Ten
@Obcy

Zgłaszałeś do przełożonego ze hotel ma niski standard i prosiłeś o zmianę warunków? Czemu pracownicy z tej samej firmy mają różne lokalizacje do zamieszkania? Ile w ogóle trwa szkolenie? Długo tam musiałeś mieszkać?

Witam, jak wygląda atmosfera w kontroli jakości? Może ktoś coś powiedzieć?

Aleksander
@Nowy

A do tej pory gdzie pracowałeś? Zmieniasz pracę właśnie z powodu złej atmosfery?

@Aleksander

Zmieniam z innego powodu. A co, pracujesz tam?

@Stary

Ja nie pracuję ale jestem ciekawa czy to powód osobisty czy coś w firmie jednak nie podpasowało? :/

Niko
@Nowy

W kontroli jakości atmosfera jest ok, reszta zakładu słabo

Wiktoria
@Niko

A to czemu akurat w dziale jakości najlepiej? Chodzi o różnice w zarobkach czy może kierownictwo lepsze? ;)

Andrej

Jak wyglada praca na czterobrygadowce? Ile dni wypada wolnego w miesiącu?

Basia

Czy w zakładzie są prysznice żeby się odświeżyć po pracy?

CKC
@Basia

Tak, prysznice są w szatniach

@Basia

Są, ale nie polecam bo są obrzydliwe.

Sławomir

To aż tak złe są tam warunki? Nikt nie sprząta czy bardziej chodzi o stan techniczny? Chyba macie kogoś do sprzątania albo konserwatora i wystarczyłoby to tylko zgłosić?

brzdac12

Ta koedukacyjne????

@brzdac12

O proszę, ale to chyba nic złego, raczej pojedynczo się wchodzi? ;) A z warunkami tam jak, odświeżyli coś, bo widzę, że parę miesięcy temu jeszcze narzekali

Są przyjęcia? Posiadam uprawnienia na suwnice i ponad 2 lata praktyki w obsłudze i użytkowaniu. Kłaniam się

@Zainteresowany

Daj spokój, poszukaj czegoś lepszego.

Pracownik 2

A ty kim jesteś że tak wszystko obrzydzasz? Pewnie niedocenionym zakompleksionym pracownikiem zwolnij się jak tak jest źle,sam poszukaj czegoś innego może gdzieś indziej będą lepsze prysznice....

@Pracownik 2

Fajnie szanujecie pracowników, podziękuję

Pracowałam
@Nowy

Byłam, widziałam Masakra jednym słowem. Ludzi nie szanują zwłaszcza nowych.Nie wytłumaczą nie pokażą a wymagają

Katarzyna
@Pracowałam

no ale czego wymagają od nowych i na czym ten brak szacunku polega? Piszecie dość ogólnie a ja chciałabym wiedzieć czego się spodziewać po ewentualnej pracy u nich...

Poszukiwano osoby na stanowisko Elektryk. Czy ktoś był w firmie Schüle Polska Sp. z o.o. na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 4300 ?

Stefa

Chcesz zarobić, to nie w Shule

@Stefa

A ile tak w rzeczywistości można tutaj dostać? Jakieś nagrody i premie są brane pod uwagę czy można zapomnieć?

Bobi

Witam . Chciałem tylko napisać że ta firma to jeden wielki zlepek niefortunnych wydarzeń. Kadra kierownicza nie ma nic wspólnego z kadrą kierowniczą. Mam wrażenie że chłop odciągnięty od wideł lepiej by to ogarnął jeden wielki chaos i cała góra nerwów i stresów . Za to atmosfera między pracownika jest bardzo pozytywna . Jedyny minus to Ci cholerni kierownicy którzy nie znają się wogole na niczym a myślą że znają się na wszystkim jedna wielka beznadzieja, przerost formy nad treścią ... Wielkie ambicje a w głowach totalna pustka ... Warto wspomnieć że ludzie są tu notorycznie okłamywani przez przełożonych. Uważajcie na początku obiecują złote góry a później jest rozczarowanie. Problem jest również z wypłatami które również są notorycznie źle naliczane i trzeba chodzić kłócić się o swoje . Ogólnie polecam firmę osobą które lubią sporty extremalne !!

@Bobi

Sama prawda, do tego dyskryminacja ludzi. Dzielenie na lepszych zaszczepionych i gorszych nie zaszczepionych bez premii, plus obowiazkowe testy na (usunięte przez administratora) kilka razy w tyg na wlasny koszt. Nie wysylac cv, jedna wielka klapa nie zaklad. Oklamywanie, i (usunięte przez administratora) na kazdym kroku.

Grzesiu
@Bobi

Witam pracuje tam do dziś dnia ale z dnia na dzień zastanawiam się co ja robię w tym (usunięte przez administratora) ? Kierownicy nie maja pojęcia jak zarządzać całym tym bajzlem . W szczególności pan od utrzymania ruchu i kierownik prod. Jest to smutne bo maja wysoka stawkę i tego się trzymają a co się dzieje z firma to tylko pracownicy wiedza . Złe traktowanie ludzi , robienie z nich (usunięte przez administratora) choć wiedza ze masz racje . Często nie zgadzają się wypłaty trzeba iść i walczyć o swoje . Nie polecam !,!

Stefa
@Grzesiu

Pracowałam w tej firmie i zgadzam się z opinią. Poziom kultury, wiedzy i predyspozycji kierowniczych jest odwrotnie proporcjonalny do pobieranych przez nich pensji.

Witam, jak wygląda praca ? ile można zarobić ? sytem 3 zmiany ? widziałem ogłoszenie chciałem wysłać CV opłaca się ?

@Nowy

Najniższa krajowa, 3 zmiany albo 4 brygadowka.

Sławomir

Skoro najniższa, to chyba się nie opłaca ... A jest przynajmniej premia albo nadgodziny, dzięki czemu można sobie dorobić do wynagrodzenia?

@Sławomir

Są nadgodziny i weekendy, premia też jakaś jest

Aleksandra

A czy ktoś jeszcze wypowie się o pracy w Schüle Polska? W nowym roku pojawiła się tylko jedna opinia na ten temat a warto by było bazować na paru a nie tylko na jednym wpisie. Napiszcie, proszę, jakich obecnie spodziewać się warunków pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Schüle Polska Sp. z o.o. - Świebodzice

• Jak się pracuje w Schüle Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schüle Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schüle Polska Sp. z o.o.?

Schüle Polska Sp. z o.o.
  • Przemysłowa 4