Opinie o Council Finance w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Council Finance. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Council Finance o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Council Finance w Wrocław

legalis

Pokrzywdzonych działaniem pośrednika kredytowego o nazwie Council , wcześniej Ei Global pragnących obronić się przez nagannymi praktykami stosowanymi przez tę firmę jak i spółkę Proculus z/s we Wrocławiu proszę o kontakt: peter.gr@interia.pl.

tela

ktoś poszkodowany z okolic gorzowa wlkp. Prosze o kontakt. Umieram z przerazenia. telcia324@wp.pl

Katia 45

Ktoś poszkodowany z Rzeszowa?Proszę o kontakt burgas0@op.pl

tela
@Katia 45

ktoś poszkodowany z okolic Gorzowa wlkp. Prosze o kontakt telcia324@wp.pl

malymaly

zdecydowanie odradzam wszystkim - zarówno osobą starającym się tam o pracę jak również klientom!!! pracowałem tam 2 miesiące - porażka !!nie pracuje się tam od 9-17, zawsze trzeba być na 8:00 i siedzieć do 20:00, naciąganie i oszukiwanie ludzi - wciskanie kredytów na siłe, Z jednej strony ludzie sami sobie winni, że umów nie czytają - z drugiej strony ludzie są już w takiej desperacji, że podpiszą wszystko byle tylko dostać kasę. Jeśli chodzi o mnie to największym minusem jest wypłata - ani razu nie była na czas, zawsze z opóźnieniem i jeszcze trzeba się prosić nie wiadomo jak długo o kasę, która ci się należy. Firma nastawiona tylko i wyłącznie na hajs, a nie na ludzi - jest się tylko pionkiem, który ma zarabiać i najlepiej o nic nie pytać i o nic nie prosić - człowiek się tam zupełnie nie liczy.Osobą, które się szanują i nie lubią być poniżane i traktowane jak zero zdecydowanie odradzam współpracę z tą "firmą"!!!

mentor
@malymaly

Piszesz ,ze ludzie sami są winni bzdury opowiadasz ,jak tam pracowaleś to wiesz ze dawałeś. tony papierow do podpisania i szybko trzeba było podpisywać ,bo panienka podsuwała je z prędkością robota , i nie było mowy zeby wziąć do domu i skonsultować z prawnikiem .Firma ta w porozumieniu z kancelarią prawną Proculus jest nastawiona na oszustwo i tyle wtym temacie . Mam jednak nadzieje ,że w końcu prokuratura da im popalić zgodnie z prawem

Jack
@mentor

Też dostałem kredyt we Wrocławiu, jestem zadowolony, :) stosy papierów to nic innego jak umowy, warto przeczytać, ja mam ją w domu mogo się podzielić :)

Doradca Klienta

rekrutację prowadziła firma Broker Hr powiązana z CouncilFinance w wynajetym biurze.

Przyjmują tak naprawdę każdego bo szukają niewolników, którzy nie będą się buntować przeciw temu, że firma oszukuje klientów każąc im brać kredyty na nieświadome słupy. Biorą bez doświadczenia i nie zadawają konkretnych pytan tylko scenki sprzedażowe jak wcisnąc babci 80 lat kolejny w tym miesiacu kredyt na przezycie.

mentor

Powiem tylko tyle ,że też nabraliśmy sie na kredyt w kwocie 44 600 ,w firmie Counicl finase w Kłodzku .Dopiero po podpisaniu umowy dowiedzieliśmy sie ,ze na kancelarie Proculus musimy zaplacić 78 800 . Zaraz na drugi dzien rano poszlismy do banku i odstąpiliśmy od umowy .Myslelismy ,ze załatwilismy sprawe ,no niestety tu zaczęłt sie schody ,poniewaz kancelaria Proculus domaga sie 78 800 . Zgłosilismy sprawe na Bpolicje ,do Federacjii Konsumenta .

Jacko
@mentor

to jakaś banialuka wzieliscie 40 tys a macie zapłacić 70 tys na kancelarie?? brałem kredyt w tej firmie, zapłaciłem na proculus 1500 zł czyli 10 % normalne, wczesniej brałem kredyt przez bank ściągnął ze mnie 20 % prowizji, firma jak każda inna. Przesadzone. czytaj co podpisujesz i sam decyduj

Malwina
@mentor

Również zostaliśmy oszukani przez EI Global na Okrzei 2 w Kłodzku, gdzie ok 30% wartości kredytu należało wpłacić na konto Kancelarii Proculus. Nie wiemy co robić, może wspólnie coś wymyślimy, proszę o kontakt malwina.rys@o2.pl Dodam jeszcze, że kierownik oddziału nadal (ponad miesiąc od zaciągnięcia pożyczki) zapewnia, ze stracone 30% (tj ok 10 500 zł) zostanie nam zwrócone i z każdym tel. jest wielce zdziwiona, że nadal nie otrzymaliśmy tego zwrotu. Dziś tam jedziemy, chyba skończy się wezwaniem policji.

UWAŻAJCIE ! naciągają ludzi na dodatkowe prowizje

To jest malutka firma więc nie ma się co dziwić że trudno ją znaleźć. Wysokość kapitału zakładowego ( aż 5000 zł - do tej kwoty firma odpowiada )świadczy tylko o tym że jest to firma SŁUP do czasu spraw sądowych, a później jest zakładana inna firma o innej nazwie i robią to samo. Ta firma nie współpracuje z bankami bo w bankach jest spalona. Przynoszą wnioski do pośredników ( tj,placówki franczyzowe, które dla ludzkiego oka są takie same jak oddziały banków tylko pisze PARTNER). Tam są robione dla ludzi kredyty, a za przyniesienie wniosku pobierają słona prowizję. Council finance, EI Global, Kancelaria Proculus to jedna KLIKA

Lenka

Poszukuję ludzi poszkodowanych z Częstochowy lub okolic, którzy zawarli umowy z Kancelarią Proculus przez doradców z firmy Council mój e-mail: piegusek.ona@interia.pl Dorota odezwij się

Forum_Kredytowe

Polecamy śledzenie wątka na Forum Kredytowych dotyczącym działania firmy.

Baku

CD. pracownikowi na moim stanowisku pod koniec tygodnia pomyliły się role, bo zaczął mi rozkazywać, co niewątpliwie nie należało do jego kompetencji – rzekomo miałbym pozostać po pracy i skserować 70 lub więcej ankiet, co mógłbym zrobić w ciągu całego tygodnia, gdybym był o tym poinformowany od razu, że np. mam skserować na przyszły tydzień 70 ankiet, co umożliwiłoby mi zrobienie tego w wolnej chwili w ciągu 5 dni, a nie zostawania po pracy do godziny 19 lub 20, bo około godziny schodzi na skserowanie 20 ankiet. - byłem świadkiem zajścia, w którym przyszedł mężczyzna, który odstąpił od umowy i chciał odebrać swoje dokumenty, wraz z uzyskaniem podpisu osoby decyzyjnej w tym oddziale, oczywiście mając wiedzę podpartą odpowiednimi artykułami prawnymi, był zbywany przez jedną z pracowniczek, że nie wyda mu niektórych papierów, bo jest to niezgodne z polityką ich firmy; Pan ten w między czasie powiedział kilka ciekawych faktów na temat tej firmy, a mianowicie: a) firma ta ma bardzo dużo spraw sądowych, za naciąganie klientów, wprowadzanie ich w błąd, b) lokal na szewskiej 21/2 jest zarejestrowany jako kancelaria prawna i działa pod szyldem biura kredytowego c) z kredytu na 20 000 zł udzielonego za pośrednictwem tej firmy miałby spłacić aż 80 000 zł - nęcenie ludzi perspektywą wysokich prowizji, które niekiedy sięgają 12 000zł, co na stanowisku mł. sp. ds. obsługi klienta jest niemożliwie lub szansa na to jest bliska zeru; osoba na moim stanowisku przepracowawszy ponad miesiąc, dokonała tylko 1 sprzedaży (co prawdopodobnie było i tak nagięciem faktów), w związku z tym wątkiem brak poinformowania mnie jaki procent od zaciągniętego kredytu przysługiwałby mi, co również powinno być zamieszczone w umowie o pracę, której przez cały tydzień nie widziałem na oczy, Rekapitulując w firmie tej standardem jest to, że za zaletę uważa się brak uczciwości i ślepe wykonywanie nie do końca sprecyzowanych obowiązków. Z całą pewnością jest to praca dla osób, które nie mają kręgosłupa moralnego oraz nie mają oporów w okłamywaniu starszych ludzi prosto w oczy. Dlatego jeśli nie masz skrupułów lubisz pastwić się nad osobami, którym w życiu się nie powiodło, z różnych przyczyn, niekiedy przez własną głupotę, a kiedy indziej przez zbieg nieszczęśliwych okoliczności, to PRACA DLA CIEBIE.

Baku

Sciema jakich wiele. Zgodnie z prawem jeśli ktoś jest wpisany w BIK/KRD itd nie ma szans otrzymania jakiego kolwiek kredytu. W council praktykuje się stosowanie metody KREDYTU NA SŁUPA (czyli na drugą osobę) OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM !

megin120
@Baku

Szczera prawda a potem zostajesz ze swoimi kredytami i z kredytami słupa w moim przypadku mojej mamy banda oszustow

Baku

Pracowałem w oddziale w Krakowie ul. Szewska 21/2, na stanowisku mł. spec. ds. obsługi klienta lub inaczej "opiekun klienta" 1. POZYTYWNE ASPEKTY: - profesjonalna rozmowa kwalifikacyjna, - obsłużyłem w ciągu 5 dni pracy i 1 dnia szkoleniowego około 50 osób, w tym przeprowadziłem ponad 40 ankiet, które średnio zajmowały od 20 do 30 minut, przeprowadziłem w tym czasie około 6 rozmów telefonicznych z osobami, które dzwoniły do oddziału, w którym przyszło mi pracować; - nauczyłem się obsługiwać ksero, wprowadzać dane do systemu GROUP OFFICE, - nabrałem pewności siebie w kontaktach face to face oraz poznałem uroki pierwszej pracy, w trybie ośmiogodzinnym, poznałem nowych ludzi i przekonałem się na własnej skórze do czego ludzie są zdolni, aby tylko zarobić na utrzymanie, 2. NEGATYWNE ASPEKTY: - celowe lub podyktowane brakiem wiedzy osoby, która przeprowadzała rekrutacje zatajenie informacji, że w grudniu firma COUNCIL FINANCE oddział 1 w Krakowie wymaga od swoich pracowników stawiania się w pracy, - brak przedstawienia mnie współpracownikom, tylko poinformowanie mnie, że mam sobie siąść obok jednego z doradców klienta i poprzez słuchanie zapamiętać wszystko, co trzeba robić na tym stanowisku; - brak szkolenia wdrażającego, które nastąpiło w moim przypadku w połowie 3 dnia pracy i umożliwiało dowiedzieć się, czegoś więcej, aniżeli słuchanie jak współpracownik na tym samym stanowisku przyjmuje klientów, - pracodawca zataił przede mną wiele ważnych informacji, które spowodowałyby brak mojego zainteresowania tak wyglądającą pracą, wśród najważniejszych informacji, o których powyżej wspominam należy wymienić: a) konieczność okłamywania ludzi, poprzez wpajanie im nieprawdziwych informacji o ich możliwościach kredytowych – mail od analityka, że osoba nie ma zdolności kredytowej i nic nie da się zrobić – a odpowiedzią, którą należało udzielić, było zaproponowanie sporządzenia nowego wniosku, który w rzeczywistości nic nie zmieni w przypadku takiej osoby, która niekiedy przyjeżdżała spoza Krakowa, i traciła czas, i pieniądze na zjawienie się w tej firmie, b) robienie złudnej nadziei osobom, którym komornik puka do drzwi, c) konieczność konfabulowania, podyktowana brakiem rzetelnych informacji dla pracownika; d) zatajanie informacji, że w przypadku komornika, trzeba mieć 2 lub nawet w niektórych przypadkach więcej osób, które jak to zwykło się tam używać „pozwala uruchomić kredyt” oraz osoba ta nie ponosi odpowiedzialności, za kredytobiorcę, o czym wielokrotnie słyszałem w zapewnieniach osób, które tam pracują, e) nękanie ludzi telefonami, aby tylko osoby, te zechciały umówić się na spotkanie z doradcą klienta, który to ma im zaproponować ofertę, która będzie dostosowana do ich sytuacji finansowej i życiowej – słowo nękanie, nie jest nadużyciem w tej sytuacji, ponieważ wielokrotnie dało się słyszeć od osób, które przychodziły, że już dla świętego spokoju zjawiły się tylko po to by spisać kolejny wniosek w postaci ankiety, która im nic nie da, bo jak na samym wstępie zapewniają, NIE MAJĄ 2 OSOBY; osoby te figurowały w bazie komputerowej często od roku i były już kilkakrotnie w tym lub innym miejscu, bo lokalizacja na ul. Szewskiej 21/2 jest stosunkowo nowa (wcześniej ogrodowa) f) w środę od osoby spoza tego oddziału zostałem poinformowany, że w tym oddziale pracowniczki, które zatrudnione są na tym samym stanowisku, co ja wymieniają się obowiązkiem wydzwaniania i odbierania telefonów przez cały miesiąc, czyli w tym przypadku okres na jaki miałbym umowę o dzieło, która miałaby być odnawiania po 1 miesiącu, - brak kultury osobistej, poniektórych współpracowników – nazywanie klientów: „ŚMIERDZIELAMI” i „SKURW*SYNAMI” (sic!); kilkakrotnie dochodziło do sytuacji, gdzie podczas przyjmowania klienta słyszałem wulgaryzmy od kierowniczki oddziału, która rozmawiała przez telefon lub zgłaszała obiekcje do swoich pracowników; pozostając w tym punkcie należy odnotować pozostawianie brudnych szklanek i innych przedmiotów przez panią trenerkę na biurku, przy którym przyjmowało się klientów... - brak umowy o pracę w dniu rozpoczęcia pracy, a tym samym brak pełnego obrazu, co należy do obowiązków pracowniczych, godzin pracy, bo jak się okazało ostatniego dnia w soboty praca jest rozpoczynana godzinę później niż to ma miejsce od poniedziałku do piątku, - brak odpowiedniej koordynacji pracy pracowników, która skutkuje tym, że po godzinie 15, często bywało, że spędzało się czas na patrzeniu w sufit lub jak niektóre osoby na rozmowach między sobą, co powodowało konieczność zostawania po godzinach tych osób i prawdopodobnie frustrację z faktu, że ja opuszczałem lokal kilka minut po 17, będąc niekiedy bezużyteczny przez ostatnie 2 godziny pracy, w których dla przykładu mogłem kserować ankiety…

guga
@Baku

Masz 100% racji. Wszystko się zgadza. Dobrze, że zrezygnowałeś z pracy w tejże "Instytucji". Ja nie pracuję od roku, (usunięte prez administratora)Osobiście NIE POLECAM! Szkoda nerwów.

dorota 24.04.2015

podpisuje się dokumenty tak aby nie mieć możliwości ich przeczytania tak jest w Częstochowie ,gdy na drugi dzień chciałam przeczytać dokumenty które zbyt pośpiesznie podpisałam ,było to nie możliwe ....boję się czy mój podpis nie będzie wykorzystany ..dlatego postanowiłam zawiadomić policje

prawdziwy

jest to nic innego jak dawne EI GLOBAL, co chwile zmieniają nazwę

caro
@prawdziwy

Jest to TOTALNA MASAKRA!!!! Też pracowałam w tej firmie zrezygnowałam nie ze względu na to że nie dawałam sobie z czymś rady a z prostej przyczyny: Oszukiwanie ludzi i tak po uszy zadłużonych nie leży w mojej naturze,wizyty policji w oddziale w Katowicach były na porządku dziennym, standard obsługi klienta hahahaha to dopiero żenada. Co do zarobków do chwili obecnej nie otrzymałam wynagrodzenia. Żałosna firma a pozytywne komentarze to chyba od aktualnych pracowników

jola

przerażające to co czytam.. ale naprawdę jest aż tak źle? przecież to nie może być tak bezkarne.. ale firma w sumie firmie też nie równa.. mówicie ogólnie o branży czy macie na myśli właśnie tę.. w sumie nie słyszałam jakiś złych wieści o council a czasami osoby którym się nie powiodło w branży mszczą się więc nie wiadomo komu wierzyc

sandra EL

ludzie czasem tez sa sobie winni ze nie dociekaja na romzowie co ile sie placi, nie czytaja umow , bylam swiadkeimjak klient podpisywal stos papierow bez czytania, malo tego dokumenty zostaly w firmie.

ech

nie wiem jak jest w innych miastach, ale opinie na temat odzialu w krakowie sie potwierdzaja

Info

Council sp. z o.o. Regon 221107400 / NIP 5862259891 / KRS 0000367683

Nadia

Pracowałam w tej firmie i muszę powiedzieć, że naprawdę nie było źle. Jeżeli ktoś lubi kontakt z klientem i sprzedaż to polecam. Są możliwości rozwoju i awansu, atmosfera jest ok, wdrożenie do pracy również jest. Co mogę jeszcze powiedzieć są bardzo duże zarobki! Jak czytam te różne negatywne opinie na temat tej firmy to mam wrażenie że piszą osoby które sobie zwyczajnie nie poradziły w tej pracy. Wiadomo trzeba się wykazać i pracować no ale to chyba w innych firmach również...Firma istnieje, jest to spółka większej firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Council Finance - Wrocław

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Council Finance?

Kandydaci do pracy w Council Finance napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Council Finance
1.7/5 Na podstawie 337 ocen.

Council Finance