Opinie o Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Naukowców Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fabryka Naukowców Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w Gliwice

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

pracodawca

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie prosimy jednak o doprecyzowanie pytania abyśmy mogli udzielić kompletnej odpowiedzi. Pozdrawiamy!

MS

Praca w miłej atmosferze, godziny pracy ustalane z pracownikiem, realizacja ciekawych projektów. Praca dla osób lubiących kontakt z innymi, a szczególnie dziećmi.

@MS

W komentarzach widziałem wpisy, że jest problem z terminową wypłatą wynagrodzenia. Możesz się odnieść do tej kwestii? Atmosfera pracy i elastyczny grafik to bardzo ważne aspekty, a z tego, co widzę, to oceniasz je bardzo pozytywnie. Dopytam jeszcze - czy można liczyć na umowę o pracę na start?

Mika
@Marcin

Hej, nie spotkałam się z problemami z wypłatą wynagrodzenia. Trzeba tylko we właściwym terminie dostarczyć rozliczenie-normalne :) Z tego, co wiem to kwestia umowy jest zależna od stanowiska. Pozdrawiam!

@MS

Dziękujemy Ci za miłe słowa! Cieszymy się, że są osoby, które będąc zadowolone ze swojej pracy dzielą się taką opinią z innymi :)

Diaz

Brak szacunku dla pracownika,(usunięte przez administratora)i brak terminowego wynagrodzenia. Tak tylko można określić tą działalność. Odradzam jakąkolwiek współpracę.

@Diaz

Diaz, zarzut o brak terminowej wypłaty wynagrodzenia jest nie tylko poważny, ale i fałszywy. Jesteśmy rzetelną Firmą, która przestrzega przepisów prawa. Wszystkie wynagrodzenia są wypłacane zgodnie z umowami i przedstawionymi oraz zaakceptowanymi przez obie strony rozliczeniami. Jeśli masz informacje, że zaistniała sytuacja gdzie nie wypłacono wynagrodzenia osobie, która dopełniła wszelkich obowiązków formalnych to opisz ją dokładnie – na pewno się do niej ustosunkujemy. Myślę jednak, że tego nie zrobisz ponieważ takich sytuacji nie ma. Zweryfikuj proszę to, co napisałeś ponieważ takie szkodliwe pomówienia nie mogą być przez nas pozostawione bez podjęcia odpowiednich działań prawnych.

Xa

Trochę czasu już upłynęło od zakończenia współpracy z Fabryką Naukowców i ochłonęłam już na tyle by podzielić się moją opinią. Informacje wciąż mam zdaje się aktualne, może komuś się przyda. Praca w tym miejscu jest opłacalna dla osób, które: * Nie muszą dojeżdżać do pracy dłużej niż 15 min- trzeba być przed pracą ok 15 do 30 min (zależy w sumie od stanowiska) i zostawać po pracy od 15 min do czasem nawet 40... Mi osobiście nie zdążyło się zostawać dłużej- wynika to nie tylko z potrzeby "posprzątania" po zajęciach- czasem rodzice mają pytania, chcą pooglądać efekty pracy swoich dzieci, czasem z rodzicami należy omówić kwestie wychowawcze, dodatkowo zdaża się, że trzeba prowadzić sprzedaż produktów oferowanych przez FN... Jeśli jesteś osobą niezmotoryzowaną, ciężko będzie Ci pogodzić dojazdy autobusami i kończenie pracy o różnych godzinach. - Wykazują dużą miłość do klocków lego- jeśli lubisz klocki lego to nie wystarczy, trzeba je kochać żeby przed każdymi zajęciami z dziećmi poświęcić ok pół godziny na przebudowanie każdego robota z osobna. Oczywiście ten obowiązek występuje tylko wtedy, gdy po raz pierwszy spotykasz się z danym robotem- jako nowy pracownik licz się z cotygodniową wizytą w firmie aby przebudować roboty. To ile czasu na tym spędzisz zależy od tego w ilu zajęciach uczestniczysz w tygodniu. Jest to logiczne- nie możesz uczyć czegoś , czego sam nie robiłeś. Jest jedno "ale" ten cały czas pracujesz wolontaryjnie... W skrajnych przypadkach 2-3 h tygodniowo, za które nikt nie płaci. Uwaga! Jeśli przepracujesz rok, będziesz gotowy na kolejne semestry pracy bez tego obowiązku,po prostu poznasz już wszystko, a ew. nowości nie zdarzają się bardzo często, chyba że zmienisz typ zajęć na których pracujesz. - Oczekują premii- osobiście wychodzę z założenia, że premie to krok w stronę pracownika- nikt dawać ich nie musi, czyli duży plus ze strony firmy. Mimusem jest sposób przyznawania- jeśli chcesz ją dostać to niezależnie,czy jesteś chory, czy zdrowy to drałuj do pracy zarażać dzieci ;) Jest też kilka innych punktów do spełnienia, lecz wydają się sensowne- liczy się poziom zadowolenia rodziców- stąd też chętniej poświęcisz im własny czas po zajęciach. Jeśli rodzice wystawią negatywną opinię- premia odpada, jak wiadomo w usługach trzeba stawać na rzęsach- negatywna opinia została wystawiona, lecz jej uzasadnienie nie dotyczy Twojej pracy tylko całej organizacji- trudno żegnaj premio. Oczywiście w tej kwesti można próbować się dogadać z zarządem firmy- niekiedy to się udaje. - Kochają dzieci- nie muszę chyba uzasadniać. Od siebie dodam, że swoich podopiecznych wspominam z uśmiechem na twarzy, a kontakt z dziećmi był dla mnie największą zaletą tej pracy. - Są otwarci na nowych ludzi- rotacja w firmie jest spora, częściowo sprawiają to rzeczy opisane powyżej, częściowo fakt, iż w większości firma zatrudnia studentów. W każdym razie poznaje się wiele ludzi, często naprawdę wspaniałych osób, często ludzi, z którymi trzeba się nauczyć współpracy. Trzeba się odnaleźć w takim środowisku. Na koniec dodam, że należy zwrócić uwagę na to co się podpisuje i jeśli cokolwiek wydaje się niejasne to należy PYTAĆ dopóki nie otrzyma się jasnej odpowiedzi. Nikt przede mną nie zataił informacji, gdy o coś pytałam. Nie polecam, ani nie odradzam pracy w tym miejscu- oceńcie to pod swoje możliwości. Mi osobiście po przeliczeniu wypłaty/czas poświęcony wyszła kwota, która mnie nie satysfakcjonuje. Co nie znaczy, że każdy tak będzie miał.

Firma Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Wychowawca Kolonijny - Wakacje 2023. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Pracowała

Trzeba mieć stalowe nerwy, aby w tej firmie pracować. Dzieci to nie korporacja. Piszą odpowiedzi na komentarze na tym forum, podkreślając swój "profesjonalizm". Niestety tak nie jest. Praca z dziećmi to nie traktowanie ich jako pracowników korporacji. Zleceniobiora - pracownik dostaje ochłapy za pracę - solidnie wykonaną. Jak wskazywali przedmówcy - lepiej być mrówką faraona, niż pracować w Fabryce Naukowców.

Były lektor

Dobra praca na chwile aby sobie dorobić, z naciskiem na chwile, jest strasznie duża rotacja pracowników i przez to czesto zlecają wzięcie zajęć za kogoś innego. Kolejnym minusem jest(usunięte przez administratora) zapłacą za wykonanie zajęć ale przygotowanie ich oraz posprzątanie po wydarzeniu nie wchodzi w zapłatę a to czesto zajmuje sumarycznie trochę czasu, wychodzi wiec że pracuje się tam pare godzin (usunięte przez administratora) w ramach „przygotowań do zajęć/ eventu” Temat zgłaszany lecz bez odzewu lub z komentarzem by pracować szybciej co już widziałem na tej stronie od innych komentujących na temat fabryki Z plusów to wysyłanie dyspozycji do pracy wtedy kiedy możesz co oczywiście się przekłada na ilość zarobionych pieniędzy. Oczywiście należy dodać iz pomimo wysłanej dyspozycji i tak dzwonią by wziąć dane wydarzenie albo kogoś zastąpić kto nagle odszedł

@Były lektor

Ważne jest, aby mimo wszystko, zawsze dostrzegać jakieś pozytywne aspekty danego pracodawcy - tak jak zrobiłeś to właśnie Ty. Wiele osób mogłeś zachęcić do aplikowania do Fabryki Naukowców, pisząc, że jest to dobre miejsce, by sobie dorobić. Wiesz może zatem, jakie posady są konkretnie wolne?

@Były lektor

Drogi Były Lektorze, jeżeli faktycznie byłeś naszym pracownikiem, to jest nam ogromnie przykro, że jeżeli widzisz jakieś niedogodności, to zamiast je zgłosić i wyjaśnić, wolisz się zwolnić, odczekać i pisać na forum. System wynagrodzeń został zmieniony wiele lat temu na wniosek pracowników. Wcześniej płaciliśmy za czas przebywania w biurze, ale właśnie część osób chowała komputery po zajęciach w 15 min, część potrzebowała na to godziny. Co uznane zostało przez pracowników za niesprawiedliwe. Wówczas zmieniliśmy system na wynagrodzenie za przeprowadzone zajęcia (wynagrodzenie uwzględniało przygotowanie i posprzątanie po zajęciach) – jedna stawka dla wszystkich. Dodatkowo każda osoba, która przeprowadziła kurs i wykonała go zgodnie z procedurami dostaje na koniec kursu dodatkową premię (w poprzednim semestrze, dostali wszyscy). Dwa lata temu pomysł zmiany wynagrodzeń wrócił i po wspólnym przeliczeniu obu wariantów, pracownicy zdecydowali, że nie chcą zmian. Rotacja? Prowadzimy kilka różnych projektów i inne osoby ze względu na potrzebną dyspozycyjność i umiejętności pracują w wakacje, inne na wyjazdach, jeszcze inne w trakcie semestru. Są osoby, które od wielu lat pracują tylko w wakacje, a później przez cały rok ich nie ma. Obecnie tylko 3 osoby pracują poniżej roku, pozostałe osoby pracują ponad dwa lata. Czy w międzyczasie z kimś się rozstaliśmy (na nasz wniosek lub pracownika)? Tak, z różnych powodów. Praca z dziećmi jest trudniejsza niż na pierwszy rzut oka może się wydawać, wymaga dużej odpowiedzialności, cierpliwości i wielu innych umiejętności. Nie każdy dobrze się w takiej pracy odnajduje i nie każdemu ona odpowiada. Odpowiedzialność. Nie szukamy osób na chwilę, szukamy osób, które są odpowiedzialne, które mają pasję i chcą pasją dzielić się z dziećmi. Osób, które są sumienne i nie traktują pracy na zasadzie „dzieci się pobawią klockami, a ja odsiedzę swoje”, ale faktycznie zgodnie z procedurami i należytą starannością przeprowadzą zajęcia (według otrzymanego skryptu). Ludzi, którzy mają odwagę i jeżeli czegoś nie rozumieją lub z czymś się nie zgadzają, potrafią o tym powiedzieć wprost.

@Gandzior Bardzo źle wypowiadasz się o Fabryce Naukowców, a przecież wydaje się ona być bardzo ciekawym miejscem pracy. Jestem zatem ciekawa, z czego właściwie wynika Twój pesymizm. Byłeś tam w ogóle kiedyś zatrudniony; jeśli tak, to na jakim stanowisku?

Przychylam się do wszystkich negatywnych opinii. Zaangażowanie pracownika nie jest w żadnym stopniu doceniane, a w odpowiedzi na zostawanie po godzinach czlowiek uslyszy jeszcze, że najwyrazniej pracowal zbyt wolno :/ widząc jak często pojawiają się ogloszenia o pracę myślę, ze niewiele się tam zmienilo od czasu kiedy miałam watpliwą przyjemnosc tam pracować ale kto by na dłuższą metę wytrzymał takie podejscie pracodawcy.

@Były pracownik!!! rozumiem, że nie oceniasz dobrze Fabryka Naukowców Sp. zoo jako pracodawcy. Co masz na myśli mówiąc o niesprawiedliwym traktowaniu pracowników? Wspominasz też o usuniętych wpisach. Jeśli jakieś zostały usunięte, oznacza to, że zostały one zarchiwizowane przez administratora portalu za naruszenie zasad regulaminu. Jest to jedyna podstawa do usunięcia komentarza.

@Były pracownik 2 dziękuję za odpowiedź. Czy rotacja dotyczy całej firmy, czy też może któregoś ze stanowisk szczególnie? Rozumiem, że największe zastrzeżenia masz do atmosfery w firmie. Jednak jest to jedna z bardziej subiektywnych kwestii. Jak oceniasz pozostałe aspekty tej pracy? W jakim dziale firmy Ty pracowałeś?

Były pracownik 2

Niestety potwierdzam, rotacja pracownikow ogromna. W mojej ocenie najgorsza firma, w ktorej mialam okazję pracować pod względem atmosfery.

@Ewa Rozumiem, że nie masz najlepszych doświadczeń ze współpracy z Fabryką Naukowców. Próbowałaś skontaktować się ponownie z firmą? Czy do tej pory udało Ci się sytuację wyjaśnić? @Były pracownik wspominasz o bardzo dużej rotacji w firmie. Czy ktoś z innych pracowników również ją zaobserwował?

Nie polecam współpracy z Fabryką Naukowców. Chyba, że ktoś chce być zrobiony w jajo.

olek

No skoro zapenwiona jest uczciwa umowa, to nic dziwnego, że opłacalni są. Ale wiecie czy pojawiły się jakieś oferty pracy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

ANNA

Byłam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną jako pedagog z wyższym wykształceniem i udokumentowanym doświadczeniem. Nie zostałam przyjęta.Pytano mnie o dodatkowe kwalifikacje tj. kurs wychowawcy kolonijnego.Z mojej wiedzy studia dają wyższe kwalifikacje niż takie kursy. To śmieszne skoro zatrudnia się studentów innych kierunków technicznych nie mających uprawnień pedagogicznych.Jakie przygotowanie pedagogiczne mają tacy studenci? Z pewnością chodzi o zmniejszanie kosztów utrzymania pracowników(ZUS). Poza tym rekrutacja jest już kolejny raz w tym roku i gdzie jest zapewniana w ogłoszeniu współpraca z osobami które już tutaj pracowały. Radzę wszystkim którzy chcą odzyskać swoje wynagrodzenie za pracę nie wahajcie się składać pozew o zapłatę do sądu, to nie takie trudne. Pozdrawiam.

Fabryka Naukowców

Fabryka Naukowców na bieżąco reguluje wszystkie swoje zobowiązania, a kwestie wypłat traktuje priorytetowo. Nigdy nie korzystaliśmy z żadnych dofinansowań, kredytów itp, wszystkie inwestycje finansujemy z zysków. Wystarczy zapoznać się z naszymi sprawozdaniami finansowymi, które są jawne.

Czy dzieci są tam bezpieczne i czy mają zapewnioną opiekę na odpowiednim poziomie? Jakie są opinie rodziców i uczestników?

Fabryka Naukowców

Szanowna Pani, z niepokojem przeczytaliśmy Pani wpis. Uprzejmie prosimy o kontakt i informację, w którym kursie dziecko uczestniczyło. Nie wiem skąd Pani ma takie informacje i w jakim celu je tutaj zamieszcza. Już 6 lat prowadzimy zajęcia i aspekt bezpieczeństwa dzieci jest dla nas najważniejszy. Każdą grupę prowadzi 2-3 pracowników (zależy od liczby dzieci) i w KAŻDYM zespole jest osoba, która ma przygotowanie pedagogiczne i osoba, która jest absolwentem lub studentem kierunków takich jak: automatyka, mechatronika itp. studenci najczęściej występują w roli asystenta do zajęć. Dotychczas spotkaliśmy się jedynie z pozytywnym odbiorem naszego zespołu, ponieważ zatrudniamy ludzi z pasją, którzy tę pasję przekazują dzieciom. Wieloletnia obecność na rynku i ogromna liczba dzieci, które kontynuują naukę, w naszym przekonaniu jedynie to potwierdza. Ponadto półkolonie są zgłaszane do kuratorium, nie ma możliwości by pracowały osoby bez uprawnień. Jeszcze raz bardzo proszę o kontakt z naszą firmą, w celu zweryfikowania uprawnień osób, które prowadziły zajęcia dla Pani dziecka.

@Fabryka Naukowców

Szkoda, że ludzie z pasją pracują u Państwa max 1 semestr po czym odchodzą przez to jak są traktowani

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Naukowców Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Naukowców Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

Fabryka Naukowców Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 62 ocen.

Fabryka Naukowców Sp. z o.o.