Opinie o Kora Medica Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Kora Medica Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kora Medica Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kora Medica Sp. z o.o. w Gdynia

...

Nikomu nie polecam tej firmy. Powodów można byłoby wymieniać w nieskończoność. Firma ma problemy z płatnościami składek ZUS i płaceniem wynagrodzenia wykładowcom jak i pracownikom. Pracownicy muszą się tłumaczyć i wysłuchiwać pretensji zbulwersowanych wykładowców, którzy nie otrzymali wynagrodzenia wiele miesięcy wstecz, wręcz należy kłamać, że pracownika odpowiedzialnego za finanse nie ma obecnie bo jest na urlopie lub jest na spotkaniu służbowym. A jak wreszcie dochodzi do kontaktu słychać : potem, za chwilę, już to zrobię, już oddzwaniam, już jest w kolejce, już leży na moim biurku itp itd. Rotacja pracowników średnio 1 osoba miesięcznie. Pracownik dowiaduje się o zwolnieniu 5 min przed zakończeniem pracy. Ostatecznie zostały w firmie 2 osoby, które zwalniają się od czerwca 2019 i odliczają każdego dnia dni do końca września aby móc się zwolnić (gdzie za chwilę mamy kolejny wrzesień) i utrzymują się tylko i wyłącznie poprzez przyjacielskie stosunki z kierownikiem (syn szefa) , albo nie mają pojęcia o stopniach zawodowych i nie potrafią rozróżnić magistra od licencjatu. Jeżeli nie potrafisz przekleić tabelki w exelu, dodać kolejnego wiersza, piszesz maila różnymi czcionkami i wielkością, nie posiadasz podstawowej wiedzy z zakresu umiejętnego posługiwania się urządzeniami biurowymi np. dziurkacz to jest to idealne miejsce dla Ciebie! Tam nie jesteś oceniany za umiejętności i wiedzę, ale za śmiechy, fałyszwe uśmieszki i plotkowania jeden na drugiego. Na temat księgowosci - można mieć wiele do życzenia. Musisz znać podstawowe , podkreślam podstawowe prawo i kodeks pracy bo zginiesz. Idąc do pracy musisz wiedzieć ile dni urlopu Ci przysługuje, bo wyliczenia za każdym razem się nie zgadzają pomimo wielu interwencji i poprawek. Sam musisz wiedzieć co Ci przysługuje a co nie. Wystawiane świadectwa pracy za każdym razem błędnie wystawione i źle wysyłane. Musisz mieć oczy do okoła głowy i upominać się o wszystko. Tak jak we wcześniejszych komentarzach firma kreuje się na nowatorska, Twoje pomysły zawsze są mile widziane, wielkie zaangażowanie i chęci a kończy się za każdym razem niepowodzeniem. Wiele planów i pomysłów na nowe projekty, nakręcanie ludzi, po czym każdy z nich okazuje się katastrofą. Jedyne co firma przyniosła pozytywnego to znajomości do dnia dzisiejszego z naprawdę fajnymi i wartościowymi ludźmi, którzy nie ,,wpasowali się" (w pozostałe tam) obecnie towarzystwo.

Renia
@...

Dokladnie tak. Cala ta firemka pod rzadami pana W. to kompletna zenada. Atmosfera dziwaczna. Niby wszyscy chodza usmiechnieci ale czuc jakis taki dziwny falsz i sztucznosc. Mysle, ze taki ton nadaje szef, ktory kreuje sie na innowatora, motywatora i kolcza. Non stop z amerykanskim usmiechem-z takim Cie przyjmie, oszuka i wyrzuci. Ma sie wrazenie jakby sie bylo w jakiejs sekcie "tacy jestesmy happy,tak jest super ekstra fantastycznie" a tak na prawde to (usunięte przez administratora) i kilo mulu. Pracodawca jest nieuczciwy i PIP sie nim zainteresowal i slusznie. Nic sie tam nie zgadza-umowa inna niz byla ustalana, wynagrodzenie inne niz bylo ustalane. Proboje ludzi nabijac w butelke czarujac tym wiecznym sztucznym usmiechem. Nie polecam,bo szkoda, nerwow, czasu itd.

Sick Nowy wpis
@...

Prawda...

student Nowy wpis

Dzień dobry a co jeśli chodzi o osoby, które chcę się kształcić w danej jednostce? Czy mimo opłacenia wszystkich zobowiązań zajęcia się odbywają i jest możliwość przystąpienia do końcowego państwowego egzaminu ?

Jaka jest kultura pracy w Kora Medica Sp. z o.o.?

Noo Nowy wpis

To zależy...od poglądów wypowiadanych głośno i przypodobania się osobom grającym pierwsze skrzypce... jeśli jest po ich myśli luz blues, nie ma ciśnienia na wynik i wszyscy się uśmiechają, a jak nie to mniej przyjemnie

Monika Nowy wpis
@Noo

nie jest przyjemnie? czyli co, praca jest utrudniana czy chodzi o zwolnienie? :)

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Kora Medica Sp. z o.o.?

Mośka

Liderów z zewnątrz? Przecież tam pracują znajomi szefostwa...wszystko zależy jak przypodobasz się rodzinie ale z kompetencjami ma to mało wspólnego.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Kora Medica Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Były Pracownik 2

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami i potwierdzam, że odzwierciedlają one kulturę i klasę tej firmy. Nie mam do napisania nic pozytywnego. Odczuwam wielką ulgę, że już tam nie pracuję. A pisząc do osób, które zastanawiają się, czy rozpocząć pracę w KORZE podkreślę, że szkoda Waszego czasu, zdrowia i nerwów. Nie są warte tego, co Was w tej firmie spotka.

@Były Pracownik 2

Widzę że bardzo źle oceniasz pracę w Kora Medica. Myślisz, że są jakieś perspektywy na poprawę sytuacji w firmie? Jak długo tam pracowałeś i po jakim czasie zdecydowałeś się na odejście z firmy? Czekam na to co mi powiesz.

Exx
@Marek

Zapewne krótko, bo nie ma w tej firmie długoletnich pracowników oprócz szefa i może jednej osoby ze stażem ok. 5-6 letnim. Jak wytrzymasz tam już rok to jesteś weteranem, ale mało kto wytrzymuje i odchodzi sam, albo szef wstanie nadąsany i PYK! Ciebie już nie ma :-) Ale jeśli lubisz postawę lizusa i wpasujesz się w ten teatrzyk osobliwości może dasz radę i rok

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Kora Medica Sp. z o.o.?

exx

Tam nie ma dobrej atmosfery. Efektywność pracowników? Obawiam się, że takie pojęcie jest nieznane.

Wykładowca

Szkoda że wcześniej nie trafiłam na te negatywne opinie. Niestety również po współpracy z Kora medica muszę potwierdzic: - pracownik do kontaktu ze strony Kory zmienia się co 2 miesiące, przy czym kazdy kolejny nie podejmuje już kontaktu w danej sprawie i trzeba samemu się dowiadywać że tamtej osoby już nie ma i jest inna i od nowa odkrywa ameryke że jest jakaś sprawa. - nie wypłacono wynagrodzenia za pracę w czerwcu i we wrzesniu - jest koniec listopada i nic, mimo maili i telefonów z ponagleniem - a jak potrzebuja to słodkie słówka i tak wszystko zaraz będzie, zaraz wyślemy..... ale oczywiście nic nie ma..... - żenada.... i brak słów

Wykładowca 2
@Wykładowca

Szkoda ze wcześniej tej opini nie przeczytałam, napewno nie nawiązałabym z nimi współpracy. Koniec zajęć w maju a wypłaty wynagrodzenia nie mam do dziś

Witek

Jesteście przekonani, że nic pozytywnego nie można napisać na temat firmy? Łatwo jest zaszkodzić ,a trudniej naprawić.

EX

Zdecydowanie i absolutnie NIE polecam. Poniżej kilka najważniejszych argumentów: - wielomiesięczne zaleganie z regulowaniem składek ZUS, - kilkukrotne opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia (nie zdarzało się to często, nie były też to długie opóźnienia ale przepychanki słowne z osobą odpowiedzialną za wypłatę wynagrodzenia, w sytuacji gdy chcesz dowiedzieć się gdzie są Twoje zarobione pieniądze, nie należą do przyjemności), - ogromna rotacja w zespole (średnio jedna osoba w miesiącu jest zwalniana lub sama ucieka; zwolnienia dokonywane w ostatni dzień miesiąca na 10 minut przed końcem pracy; jeśli w ogóle zostaje podana przyczyna zwolnienia to najczęstszym powodem jest stwierdzenie „Nie jest nam po drodze.”), - atmosfera pracy tragiczna (przyjmują Cię do swojego klanu albo szybko zwalniają jeśli do nich nie pasujesz, nie ma znaczenia jak dobrze i profesjonalnie pracujesz), - dyskutować oczywiście można i nawet jest się do dyskusji zachęcanym ale negatywne opinie o funkcjonowaniu firmy skutkują zwolnieniem, - nepotyzm (obsadzanie wyższych stanowisk w firmie członkami rodziny, oczywiście niepoparte umiejętnościami i wiedzą), - brak jakiejkolwiek stabilności (nie wiadomo co czeka Cię następnego dnia – nie licz na nic pozytywnego a raczej na kolejne pożary do ugaszenia), I jeszcze przestroga: nie daj zwieźć się przesympatycznej rozmowie rekrutacyjnej i uśmiechniętym twarzom gdy przekroczysz próg firmy. Szybko przekonasz się, że to tylko pozory, a będzie już za późno.

XyZ

Niestety pracodawca nie wywiazuje sie z tego co sam oferuje podczas procesu rekrutacyjnego. Proponuje na pierwszy tydzien umowe zlecenie po czym daje do podpisania umowe o dzielo. W ogloszeniu o prace wpisuje informacje o zarobkach ("Oferujemy wynagrodzenie od ... zł brutto w okresie próbnym") po czym "podtyka" pracownikowi umowe z bardzo zanizona stawka wynagrodzenia liczac na to, ze ktos tego nie zauwazy lub zignoruje i zaakceptuje prace za grosze. Zenujace postawa pracodawcy...

Firma kreuje się na nowatorska, opartą na wartościach i innowacyjną. Tymczasem atmosfera w pracy jest nie do wytrzymania. Przełożony zwalnia ludzi jeśli ma gorszy nastrój albo gdy ktoś korzysta z przysługujących mu praw do czasu wolnego. Naprawdę nie polecam tego miejsca pracy. Dużo osób odchodzi, jest zwalnianych, jest spora rotacja, a to mówi samo za siebie. Radzę się dwa razy zastanowić, to wszystko. Moje sugestie dla Kora Medica Sp. z o.o.: Gruntownie przemyśleć swoje podejście do pracowników. Profesjonalna atmosfera to podstawa, a w taka atosfera przede wszystkim wspiera pracownika, a nie podcina mu skrzydła, czy jest budowana poprzez zastraszanie i potem powstaje zdziwienie: czemu nikt tu nie jest zadowolony? Czemu ludzie nie chcą z nami pracować? Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Traktować pracowników uczciwie. Nie zabraniać korzystania z ich praw. Szanować ich i ich czas, ich możliwości. Skupić się również na poprawie swoich wad, jak na przykład opłacanie faktur.

Zostaw merytoryczną opinię o Kora Medica Sp. z o.o. - Gdynia

Kora Medica Sp. z o.o.