Opinie o Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o. w Kielce

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

22.09.2023 03:09

Były pracownikikona wywiad

Współpracowałem z firmą Pragmatic, jako lektor w szkole podstawowej. Miałem problemy z uzyskaniem wynagrodzenia za moją pracę. Za każdym razem gdy dzwoniłem, po to, by upomnieć się o moją po wypłatę, którą już dawno powinienem dostać, szefowa rzucała słuchawką albo krzyczała na mnie, żebym nie dzwonił tyle razy. Miałem trudną sytuację rodzinną i potrzebowałem mojej wypłaty. Dopiero po jakimś czasie wysłano mi wynagrodzenie. Pracowałem w wielu szkołach publicznych i nigdzie nie spotkałem się z tak nieprofesjonalnym zachowaniem. Zostałem oskarżony o to, że dzieci się mnie boją i wyrzucono mnie z pracy. Nie miałem w tej sytuacji niestety żadnej linii obrony, ponieważ pracowałem na umowę o dzieło, która nie podlega pod kodeks pracy.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałem jako lektor angielskiego w szkole podstawowej w klasach 1-4. Nauczałem metodą klocków Lego.

Na jakiej umowie był Pan zatrudniony i co było podstawą wypłacenia wynagrodzenia?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałem na umowie o dzieło. Podstawą do wypłaty mojego wynagrodzenia były rachunki, które wystawiałem i przesyłałem do firmy. Przy zawieraniu umowy miałem zagwarantowane to, że po wysłaniu rachunków, w ciągu dwóch./trzech dni mam dostać wynagrodzenie. Robiłem to listem poleconym, więc nie powinno być problemu z dostarczeniem rachunków. Kiedy dzwoniłem do szefowej, byłem zbywany odpowiedziami typu: “nie ma na razie jeszcze pieniędzy”, “jeszcze coś robimy”, “trzeba poczekać”. Szefowa odpowiadała mi zawsze niemiło, krzyczała, lub rozłączała się kiedy dzwoniłem.

Jak duże opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia się zdarzały?

Były pracownikikona wywiad

Wielokrotnie dzwoniłem, żeby upomnieć się o swoje wynagrodzenie. Były to dla mnie trudne czasy, ponieważ był nawet taki moment, że nie miałem pieniędzy na bilety, żeby móc dojechać do pracy. Pierwsza wypłata była opóźniona o dwa/trzy dni, więc rozumiałem, że takie sytuacje się zdarzają. Później było to już kilkanaście dni a to znacznie utrudniało mi życie.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były pracownikikona wywiad

Prawdopodobnie to, że interweniowałem, kiedy nie wypłacano mi wynagrodzenia i upominałem się o swoje pieniądze. Nie podano mi jednak żadnego konkretnego powodu zwolnienia. Wiem tylko, tyle że nagle zacząłem dostawać komentarze, że dzieci mnie nie lubią i się mnie boją. Powiedziała mi tak szefowa i jedna ze współpracownic. Oczywiście nie było to prawdą, bo z dziećmi zawsze miałem dobry kontakt. Od wielu lat uczyłem w szkołach i nigdy nie było na mnie skarg.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Były pracownikikona wywiad

Wtedy była to stawka godzinowa, około 40-45 złotych netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Były pracownikikona wywiad

Umowę miałem zawartą na okres roku szkolnego — od września do końca czerwca, jednak zostałem zwolniony wcześniej.

Były pracownikikona wywiad

Szkoleń nie było. Przyjmowano osoby z doświadczeniem na podobnym stanowisku.

Były pracownikikona wywiad

Nie, dlatego że firma, która opóźnia wypłaty wynagrodzenia, nie jest godna polecenia. Dodatkowo nie chciałbym, żeby mój przyjaciel współpracował z osobą, która jest nerwowa, krzyczy i nie potrafi poradzić sobie z problemami zgłaszanymi przez pracowników.

Jak ta sytuacja wpłynęła na Pana karierę?

Były pracownikikona wywiad

Od tamtej pory nie mogę znaleźć pracy. Wcześniej pracowałem w kilkunastu szkołach i firmach językowych. Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem pracy. Teraz wielokrotnie zdarzały się sytuacje, kiedy pozytywnie przechodziłem proces rekrutacji, prowadziłem zajęcia próbne i nagle, po wskazaniu ostatniego miejsca zatrudnienia, nie dostawałem pracy.

Pragmatic

Dzień dobry. pracowałem dla firmy Pragmatic jako lektor w szkole podstawowej . Proszę mi wierzyć że takich bezczelności, nieuczciwości i dosłownie chamstwa nie widziałem przez całe swoje życie. Po wynagrodzenie dzwoniłem po kilkadziesiąt razy, nawet musiała dzwonić moja rodzina i nic nie pomagało. Mało tego jeszcze w ohydny sposób pyskowano do mnie i wielokrotnie nie odbierano telefonów. Moja mamamiała raka z płaczem dzwoniła do nich żeby zwrócili mi wynagrodzenie. W umowie miałem napisane że wynagrodzenie będzie wypłacane w ciągu siedmiu dni od dostarczenia rachunków. Mijały tygodnie nic nie pomagało. Ta pani szefowa która mnie zatrudniała to człowiek niezwykle wyrafinowany, oczywiście w znaczeniu negatywnym. Naprawdę nie chcę nawet już o tym pisać. Nie życzę nikomu pracować w tej zakłamanej firmie . Dziękuje uprzejmie

Pani szefowa Nowy wpis
@Pragmatic

Coś Panią fantazja poniosła, albo pomyliła pani firmy (!). Nigdy nie podpisywałam z nikim umowy z terminem płatności 7 dni. Od zawsze minimalnym terminem płatności było i jest 14 dni, gryż firma nie ma możliwości przetworzyć dokumentów w dziale księgowości...

Pragmatic Nowy wpis
@Pani szefowa

Ja niczego nie pomyliłem mam umowę zlecenie z pani firmy i jestem w stanie zrobić zdjęcie i pokazać umowy i daty kiedy dziesiątki razy do dzwoniłem o pieniądze. A pani nie odbierała słuchawki, zarzucając mi niegrzeczność .Kto tu był niegrzeczny , proszę sobie przypomnieć. Do dzisiaj ma pani fantazje wypierając się prawdy, to było typowe z pani strony. Przysięgam że takiego szefa nie miałem nigdy w swoim życiu. Chcieliśmy z całą rodziną założyć sprawę do sądu ale niestety umowa o dzieło nie podlega pod kodeks pracy i dlatego nic nie dało się zrobić z tą Pani uczciwością. A teraz wmawia mi Pani że pomyliłem firmy. Co za tupet

Pani szefowa Nowy wpis
@Pragmatic

Umowa o dzieło nie jest oparta o kodeks pracy, ale podlega kodeksowi cywilnemu. Skoro dopuściłam się takich "nadłużyć" w stosunku do całej Pani rodziny (śmiech!), to jak to nie dało się nic zrobić (?). Proszę, się już nie pogrążać!

podwykonawca

Wykonywałem zlecenie szkoleniowe dla firmy Pragmatic na przestrzeni 7 miesięcy i ani jeden rachunek nie został mi zapłacony w terminie. O każdy były przepychanki. Obecnie czekam na płatność ostatniej faktury, która już dawno jest po terminie. Panie z biura zaś bawią się w gówniarstwo i dziecinadę. Nie odbierają celowo wezwań do zapłaty, nie odpowiadają na moje pytania telefoniczne o zapłatę faktury. Zawsze jest, że już sprawdza i oddzwania. Trzy takie akcje były. Czekam teraz cierpliwie, aż wejdzie termin doręczenia wezwania do zapłaty i idę z firmą P. do sądu. Dodatkowo firma tworząc umowy cyw-prawne stosuje przepisy nie zgodne z kodeksem i powołuje się na terminy niezgodne z przepisami. NIE POLECAM SERDECZNIE!!!

@podwykonawca

Miałem kontakt z ta firma i uwazam ze, jest ona wiarygodna i rzetelna. Opisane sytuacje przez Pana sa, moim zdaniem bardzo ogólnikowo / jaka no była przyczyna opozniien w płatnościach ? Rozumiem. ze wszystkie rachunki . za wyjątkiem jednego zostały zapłacone . Pozdrawiam Jack

Czy istnieje możliwość rozwoju w Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o.?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
neurologopeda

Wykonywałam pracę dla Firmy PRAGMATIC z siedzibą w Kielcach przy ul.Warszawskiej.Jako podwykonawca niniejszej Firmy świadczyłam usługi logopedyczne dla branży medycznej w Poznaniu. Współpraca z w/w Firmą trwała od listopada 2017r. do lipca 2019r. Przez pewien czas właścicielka opłacała faktury systematycznie. Przez ostatnie pół roku współpracy właścicielka firmy nieustannie zalegała z płatnościami, była arogancka wobec mnie, gdy przypominałam o płatnościach, nawet dużo po terminie. Pisała do mnie obraźliwe smsy.Ostatecznie nie zapłaciła mi kwoty 16650,00 zł. Sprawa znalazła się w sądzie, który to wydał w dniu 15 listopada 2019r. wyrok z rygorem natychmiastowej wykonalności. Niestety Właścicielka Firmy PRAGMATIC z Kielc nie poczuwa się do uregulowania zaległej kwoty. Zainteresowanym przedstawię wyrok sądu do wglądu.

tg
@neurologopeda

Szanowna Pani, jeśli nadal udostępnia Pani wyrok do wglądu, bardzo proszę o kontakt. Czy podaje Pani adres email? Tel?

@neurologopeda

Pani Danuta Ceglarek-Kalemba, która jest autorką wpisu o nicku: "neurologopeda", rzeczywiście świadczyła dla CTDiE "Pragmatic" usługi logopedyczne dla Zamawiającego z Poznania. Jest to osoba nad wyraz trudna do współpracy o usposobieniu dalece narcystycznym. Znamiennym tutaj jest fakt, iż firma nasza działająca nieprzerwanie od 25 lat, która zatrudnia rocznie od ok. 1000 różnego rodzaju specjalistów / podwykonawców na terenie całej Polski, a także poza jej granicami, takiego wpisu doczekała się po raz pierwszy. Zawsze staramy się płacić nasze zobowiązania wobec podwykonawców terminowo, jednakowoż czasami zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, z którymi radzimy sobie jak tylko możemy najlepiej licząc na ich wyrozumiałość. Rok 2019 był dla nas rzeczywiście bardzo trudny z różnych względów, a m.in. dlatego, że bank w ostatniej chwili odstąpił od przedłużenia nam umowy na kredyt obrotowy. Na szczęście prawie wszyscy nasi podwykonawcy podeszli do naszych problemów z ogromną wyrozumiałością za co bardzo dziękujemy. Nie należy do Pani Ceglarek, która nie tylko nie chciała ze mną dojść do porozumienia, ale dodatkowo podburzała inne znane jej osoby. Co ta Pani wyprawiała tosie w głowie nie mieści. Non stop od samego rana nękała wszystkich pracowników niezliczonymi telefonami, wysyłała zwłaszcza do mnie obraźliwe smsy, straszyła, groziła, wypowiadała umowę, wydzwaniała z oszczerstwami do Zamawiającego itp. itd. Początkowo próbowałam się z nią dogadywać, aby ustalić sposób rozwiązania tej przykrej sytuacji, ale potrzebowałam na to czasu, ale ta Pani jak dziecko w piaskownicy nie chciała mi go dać i żądała pieniędzy ode mnie natychmiast jak tylko wystawiła fakturę, czasami bywało tak, że jeszcze nie skończyła zajęć w danym miesiącu, a już przesyłała fakturę a konto. Sprawa rzeczywiście oparła się o sąd i komornika, bo ja nie chciałam z tą Panią mieć w ogóle do czynienia. Tak czy owak niniejszym informuję, że wszystkie należności zostały tej osobie zapłacone! Jednakowoż korzystając z okazji ostrzegam wszystkich, którzy chcieliby z tą Panią podjąć jakąkolwiek współpracę, że jest to osoba chorobliwie wredne, podła, nie posiadająca żadnej moralności i absolutnie nieprzewidywalna w swych reakcjach. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego. Dorota Wiścicka

@neurologopeda

Proszę o kontakt wszystkie osoby pokrzywdzone przez tą Panią bo widzę że nie jesteśmy sami ale wolałbym to uzgodnić na priv.

Magdalena Kasprzak
@Tur

Czy mogę prosić o kontakt? pracownia.terapii.garden@gmail.com

jack
@Tur

dlaczego na priv ? jeżeli działa Pani fair i podaje prawdziwe fakty ? lepiej chyba z otwarta przyłbica ????

Oszukana

Dzien dobry, nie polecam wspolpracy z firma Pragmatic z Kielc. Firma nierzetelna, nie wypłacająca swoich zobowiązań.

Jakies konkrety? Pozdrawiam

Julia
@Oszukana

Tzn. jakich zobowiązań? Piszesz z perspektywy klienta czy pracownika? Chciałabym poznać więcej szczegółów, bo Twój wpis mnie zaniepokoił.

@Oszukana

Ja również nie polecam współpracy z Panią Magdaleną Kasprzak, bo to ona jest tak bardzo - przez naszą firmę - oszukana. Jest to osoba, która ma poważne problemy z komunikacją z kimkolwiek, której nie można nic powiedzieć czy wytłumaczyć, bo od razu wrzeszczy / straszy i obraża. Nie było możliwym wytłumaczyć je, że faktury są źle wystawione i należy wystawić korekty. Najpierw ta Pani mnie straszyła czymkolwiek / kimkolwiek się da, a kiedy to nie skutkowało obsmarowuje nas w Internecie gdzie tylko się da... Taka oto śmieszna osóbka!!!

Iza
@DKW

Ty to z tego co widzę po dawnych wpisach sprzed lat to nikogo zbytnio tutaj nie polecasz. :( Czemu wciąż tu zaglądasz tak właściwie?

@Iza

Właśnie po to, żeby nie polecać :-)

Jack

Bardzo dobra firma rzetelnie wywiazujaca sie z swoich zobiazan. Moga , zwkaszcza w obecnej sytuacji, pojawic sie jakies problemy, ktore wymagaja dobrej woli obu stron/kompromisu.

@Jack

Dziękuję ślicznie za dobre słowa! Bardzo wiele one dla nas znaczą...

Karol

Czy centrum przeszło na prace zdalną?

psycholog

Nie polecam współpracy z firmą Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach przy ul. Warszawskiej. Firma nie wywiązuje się z umów, nie jest terminowa i rzetelna. Właścicielka Dorota Klara W. zdaje się nie rozumieć, na czym polega uczciwość biznesowa i wiarygodność słowna. Spotkał mnie podobny los, jak opisana sytuacja powyżej. Wykonywałam usługę szkoleniową (jako podwykonawca) dla jednej z krakowskich uczelni w listopadzie 2019r. Usługa została wysoko ocenia zarówno przez wszystkie grupy, jak i opiekuna ze strony Uczelni. Niestety, do teraz, czyli do maja 2020, nie otrzymałam pełnego wynagrodzenia za wykonane szkolenia, a Właścicielka nie wywiązuje się z obiecanych deklaracji i Umowy, której zasady permanentnie zmienia. Początkowo nie płaciła w ogóle, a od lutego 2020 poprosiła o rozłożenie płatności na raty w wysokości 2000, płatne do 15 każdego kolejnego miesiąca (5 kolejnych miesięcy). Mimo tej zmiany, co miesiąc pojawia się kłopot w odzyskaniu płatności. Właścicielka Dorota Klara W. jest zdziwiona moją determinacją w odzyskaniu należności, podczas rozmów telefonicznych wydaje się krzyczeć i reagować histerycznie lub agresywnie na moją konsekwencję w pilnowaniu terminu. Mam poważne wątpliwości odnośnie etyki biznesowej tej firmy. Dodam jeszcze, że mój projekt koordynowała pani Beata J. i to z nią kontaktowałam się od początku nawiązania współpracy. Komunikacja przebiegała bez zarzutów, a nawet wzorcowo (zarówno emailowo jak i telefonicznie). Nie miałam żadnych zastrzeżeń i co więcej, nie spodziewałam się takich tarapatów w kwestii rozliczeń. Podsumowując - nie polecam współpracy z tą firmą. Nie jest godna zaufania. Od 17 lat pracuję trenersko i jako dydaktyk akademicki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją i z takim brakiem szacunku, brakiem uczciwości i unikaniem odpowiedzialności. Dla chętnych do wglądu udostępniam historię korespondencji i kontaktu.

@psycholog

Ja również nie polecam Pani Marty Kijanko, która jest autorka tego wpisu. Z całym szacunkiem, ale najpierw trzeba wymagać od siebie, a później krytykować innych. Do Pani pracy akurat było bardzo wiele zastrzeżeń i to nie tylko z mojej strony. Nie jest zresztą tajemnica dla nikogo, ze bardzo często psychologowie mają poważne problemy emocjonalne, a swoje traumy przerzucają na innych. Niestety Pani Kijanko należy do takich osób, z którymi ja na pewno już nigdy współpracować nie chcę i innych ostrzegam. W przypadku Pani osoby problemem nie są kilkudniowe moje opóźnienia w płatnościach rat, na które Pani się ze mną umówiła tylko wszechogarniająca megalomania, z którą kiepsko sobie Pani radzi, a to też oznacza, że jest Pani bardzo kiepskim psychologiem. Niemniej jednak życzę wszystkiego dobrego i więcej dystansu do swojej osoby. Nikt nie jest doskonały, nawet Pani! Pozdrawiam Dorota Wiścicka

psycholog
@DKW

Szanowna Pani Doroto,  odniosę się do faktów, aby nie generować języka oczerniania: - 8 miesięcy po zakończeniu projektu - brak wywiązania się z płatności do końca, - propozycja rozłożenia płatności na raty - inicjatywa z mojej strony (korespondencja do wglądu), - w każdym miesiącu - rata opóźniona minimum 7 dni (korespondencja do wglądu), - w każdym miesiącu opóźnienia - brak informacji o terminie lub propozycji przedłużenia wpłaty (korespondencja do wglądu), - ankiety po zakończeniu szkolenia - ocena 4,9 (w skali do 5), grupa ok. 60 osób (do wglądu), - koordynator projektu - feedback po zakończonym projekcie konstruktywny (do wglądu), - kontakt z uczelnią - zachowany do dziś, - kontakt z Panią - rozpoczęty dopiero od lutego 2020, od kiedy pojawia się kłopot z uzyskaniem płatności (zresztą już po czasie), - koordynator projektu z ramienia firmy Pragmatic - wywiązał się wzorcowo z zadań i komunikacji między Uczelnią i mną od początku do zakończenia projektu i wystawienia faktury. Do reszty uwag nie odniosę się, ponieważ dotyczą osobistej Pani oceny mojej osoby lub oceny grupy zawodowej psychologów, a to nadaje się na podjęcie prawnych kroków. Pozdrawiam, mk

@psycholog

Z całym szacunkiem - Pani Marto - ale widzę, że pomimo tego, że już dawno wszystkie nasze rozliczenia są zakończone, nie mogę się od Pani uwolni (!)... Nie interesują mnie Pani fakty, które są tutaj przedstawione, a co więcej nie mam ani czasu, ani ochoty je weryfikować.Dla mnie historia z Pani osobą w tle już dawno została zakończona. Ponieważ jak ognia unikam osób Pani pokroju, więc proszę łaskawie usunąć się z mojego życia raz na zawsze. Ok?

@Tur

Nie przypominam sobie, żebym jakiekolwiek kogokolwiek pokrzywdziła. Ze wszystkimi moimi pracownikami / współpracownikami na bieżąco rozwiązujemy wszelkie pojawiające się problemy, w tym te trudne - finansowe i spotykam się na tym polu z ogromną wyrozumiałością, a i ja zawsze staram się pochylić nad sprawami tej drugiej strony, aby bieżąca i przyszła współpraca przebiegała w miłej atmosferze i przy pełnym wzajemnym zrozumieniu. Rocznie współpracujemy z 300-500 osobami z całej Polski i UE. Na rynku funkcjonujemy od 1994 roku, więc te trzy czy cztery negatywne opinie, które pojawiły się tutaj poczytuję za ogromny sukces (!). Jeśli jest jakiś problem do załatwienia, to proszę nie kryć się pod pseudonimem (znamienne, że osoba nie ma nawet odwagi podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem) i skontaktować się ze mną celem jego załatwienia, po prostu (!). Tak jest - naprawdę - znacznie prościej (!). No chyba, że tak jak Pani Marta Kijanko (MK), potrzebuje ktoś pretekstu, aby permanentnie szkalować mnie publicznie, nawet wówczas kiedy wszystkie płatności są dokonane, a moja współpraca z MK definitywnie zakończona. Ale może właśnie dlatego, że nie mam ochoty dłużej z tą Panią współpracować (?). Jakież to jest słabe, ale za to mało zaskakujące - takie - nad wyraz - bardzo polskie!

ZZZ
@Tur

Proszę o podanie maila. Jak można się z Panem/Panią skontaktować?

@ZZZ

muszka1983ck@gmail.com zapraszam do kontaktu

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o.
  • Warszawska 49 lok. 50
    25-531 Kielce

Centrum Tłumaczeń Doradztwa i Edukacji Pragmatic Sp. z o.o.