Opinie o Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Naukowców Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fabryka Naukowców Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w Gliwice

Radosław Nowy wpis

Witam, Pani prezes Katarzyna J zatrudnia ludzi do tworzenia dla niej lekcji, a po wykonanej pracy nie odbiera telefonów i nie płaci należności. Musiałem zatrudniać biuro windykacyjne. Zdecydowanie nie polecam

Fabryka Naukowców Nowy wpis
@Radosław

Panie Radosławie, wypadałoby jeszcze wspomnieć, że zlecenie przez Pana nie zostało wykonane, a przesyłane materiały zawierały liczne błędy i wielokrotnie były przez nas odrzucane i kierowane do poprawek. Jak już Pana informowaliśmy i osobę, która podawała się telefonicznie za Pana prawnika, przedmiotem zlecenia było przekazanie gotowych materiałów, a Pan jako zleceniobiorca deklarował, że zna program oraz język angielski. Przesłane przez Pana nagrania i krytyczne błędy językowe, błędy wynikające z nieznajomości programowania oraz próba zatuszowania błędów, które Pan sam wykrył ale jak mniemam sądził, że ich nie zauważymy, spowodowały, że dalsza współpraca nie miała sensu. Wziął Pan zlecenie, którego nie potrafił zrealizować i jedynie zmarnował nasz czas. Zlecenie było realizowane za pośrednictwem portalu Useme - do dziś nie otrzymaliśmy żadnych wątpliwości dotyczących zakończenia tego zlecenia (od maja, a jest listopad). Ponadto w czerwcu wyjaśniliśmy sprawę Pana Prawnikowi, który także po rozmowie nie wnosił więcej wątpliwości. Przekazane przez Pana materiały nie nadawały się do użytku, nie zostały zaakceptowane i nigdy nie zostały przez naszą firmę wykorzystane. Jednocześnie pragniemy Pana wezwać do usunięcia i niezamieszczania nieprawdziwych informacji na temat rzekomego niepłacenia należności. Jeżeli w dalszym ciągu będzie Pan rozpowszechniał nieprawdziwe informację i szkodził wizerunkowi spółki, będziemy zmuszeni wystąpić na drogę postępowania sądowego.

Administrator Nowy wpis

Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w Gliwice szuka pracownika na stanowisko Wychowawca. Brałeś udział w tym procesie? Napisz, jak on wygląda. Twoja opinia może pomóc innym użytkownikom.

Fabryka Naukowców

Drogi Były Pracowniku, zarzut, który kierujesz w naszą stronę jest bardzo poważny. Wszelkie zobowiązania wobec osób zatrudnionych (oraz kończących współpracę) były i są regulowane zgodnie z zawartymi umowami i obowiązującymi przepisami. Wbrew temu co piszesz zależy nam na relacjach także z byłymi pracownikami. Jeśli uważasz, że w Twojej sytuacji coś nie zostało wyjaśnione, rozliczone i wypłacone, czemu nam tego nie zgłosiłeś? Skontaktuj się proszę z naszym biurem w celu wyjaśnienia sprawy (mailowo, telefonicznie lub osobiście), na pewno wspólnie wyjaśnimy sytuację.

@Fabryka Naukowców

W mojej sytuacji wszystko zostało już wyjaśnione co nie zmienia faktu, że wynagrodzenie za ostatni miesiąc pracy otrzymałam z miesięcznym opóźnieniem. Najpierw z powodu, że dowiedziałam się, że moje nadgodziny były cytuję " nic nie warte", następnie okazało się, że lista obecności z moimi nadgodzinami gdzieś się w firmie zgubiła... Na całe szczęście miałam zrobione zdjęcie dokumentu i swoje wynagrodzenie otrzymałam, co nie zmienia faktu, że zapłatę za listopad otrzymałam dopiero w styczniu.

@były pracownik

Drogi Były Pracowniku, od kilku lat w firmie funkcjonuje stała procedura dotycząca pracy w godzinach nadliczbowych. Mówi ona wyraźnie o konieczności wcześniejszego zaakceptowania potencjalnych godzin nadliczbowych, jeszcze przed ich przepracowaniem. Zapis ten ma na celu uniknięcie niejasnych sytuacji i ochronę pracownika. Obieg dokumentów także jest usystematyzowany i niemożliwe, także w związku z prawem pracy, jest aby lista obecności zaginęła.Tym bardziej nalegamy na bezpośredni kontakt z naszym biurem.

XYZ Nowy wpis
@Fabryka Naukowców

Trudno jest wyjaśnić coś, jeśli nie odpisujecie na maile przez kilka dni a nawet i ponad tydzień. Nie polecam.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w przypadku pracy jako Instruktor?

Fabryka Naukowców

tak, jest możliwość pracy zdalnej w charakterze Instruktora/ki Programowania oraz Korepetytora/ki. Aktualnie prowadzone rekrutacje, szczegółowe wymagania znajdują się na naszej stronie www. Zapraszamy

Firma Fabryka Naukowców Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Wychowawca Kolonijny - Wakacje 2023. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

Fabryka Naukowców

Proces rekrutacji, a zatem i jego etapy zależą od stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja. Im bardziej odpowiedzialne stanowisko, tym etapów jest więcej (sprawdzają różne kompetencje, umiejętności). Czasem jest to tylko rozmowa online lub wysłanie portfolio, a czasem kilka spotkań, testy i zadania.

Werka

Z Fabryką po raz pierwszy współpracowałam podczas Zimowiska 2022 jako wychowawca, jeździłam z różnymi biurami ale pierwszy raz się spotkałam z takim profesjonalnym przygotowaniem wyjazdu, z super opracowaniami dla kadry, co sprawiło, że wyjazd był przyjemnością. Rozliczenie bez problemów, szybko i przed terminem. Ludzie super! Oczywiście jest także możliwość dalszej współpracy, z której korzystam i jadę z Fabryką w wakacje! ;) Szczerze polecam pracę!

Wiktoria
@Werka

a proces rekrutacji był trudny? jakie trzeba mieć kwalifikacje żeby otrzymać stanowisko wychowawcy?

Werka
@Wiktoria

Łatwo nie było ;) Porównując do rekrutacji w innych biurach, gdzie zatrudniają na podstawie tylko kursu i krótkiej rozmowy telefonicznej... Ja wysłałam CV na maila, po trzech dniach dostałam telefon z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Nie jestem ze śląska więc rozmowa odbyła się online. Pytania dotyczące doświadczenia w pracy na koloniach, pracę z dziećmi (dużo pytań wymagających zastanowienia się, sytuacyjnych i problemów do rozwiązania) oraz ogólne pytania co jest dla mnie ważne itp. Rozmowa około 1 godziny ale bardzo przyjemna! :) A jeżeli chodzi o kwalifikacje to głównie brane pod uwagę doświadczenie w pracy z dziećmi i na koloniach oraz wymagane dokumenty tj. certyfikat ukończenia kursu na wychowawcę, zaświadczenie o niekaralności. Mam nadzieje, że pomogłam :)

Czy w Fabryka Naukowców Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Fabryka Naukowców

Prosimy o doprecyzowanie pytania, gdyż umowa zlecenie a umowa na okres próbny to dwie kompletnie inne umowy. Umowa zlecenie to umowa zlecenie i jest zawierana w celu realizacji konkretnego zlecenia - regulowana przez Kodeks Cywilny. Umowa na okres próbny, jest regulowana przez Kodeks Pracy i jest umową o pracę na okres próbny.

Czy Fabryka Naukowców Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Fabryka Naukowców

To zależy od stanowiska i wymiaru pracy. Standardowo podpisujemy umowę o pracę, natomiast jeżeli nie jest to pełen wymiar pracy (np. prowadzenie zajęć dla dzieci 3 razy w tygodniu po 1,5 h) lub praca sezonowa (wychowawca na koloniach, kierownik kolonii) to podpisujemy umowę zlecenie. W ogłoszeniach zawsze piszemy jaki jest wymiar pracy i umowa.

Borys

Podpowiedzcie kto może próbować swoich sił w takiej firmie? Jakieś aktualności??

MG
@Borys

To zależy od stanowiska, ale na pewno osoba z pasją, odpowiedzialna, zaangażowana w wykonywaną pracę, która chce się rozwijać i lubi to co robi. Kładziemy duży nacisk na profesjonalizm, jakość i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Firma dynamicznie się rozwija, więc ciągłe pojawiają się nowe wyzwania (i nowe możliwości!). PS. jeżeli ktoś szuka pracy na chwilę, to nie jest to dobre miejsce! Dokładne wdrożenie w obowiązki, poznanie procedur, kultury organizacyjnej itp wymaga czasu.

Było to zdecydowanie jedno z gorszych miejsc w którym pracowałem jeśli chodzi o podejście pracodawcy do pracownika - zawsze winny jesteś ty. Jeśli ktoś chce jednorazowy zastrzyk gotówki to może i warto ale na dłużej niż 3-4 miesiące bym się w to nie pakował.

MG
@Paweł

A możesz napisać kiedy pracowałeś i jak długo? Ja pracuję w Fabryce od ok 5 lat i nie kojarzę żadnego Pawła - zespół jest w miarę stały. W firmie jest duży nacisk na jakość i odpowiedzialność, ale to jest oczywiste, bo pracujemy z dziećmi. Są odpowiednie szkolenia i procedury, ale jeżeli ktoś szuka czegoś na chwilę, to nie jest to miejsce dla niego.

Jak się pracuje z ludźmi z Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

D.

Bardzo dobrze, odpowiednie wdrożenie, w razie wątpliwości zawsze ktoś bardziej doświadczony pomoże. Bardzo dobra atmosfera :)

Aktualność
Większość pojawiających się w ostatnim czasie wiadomości wiąże się koronawirusem COVID-19. Nas oczywiście sytuacja także dotyczy w bardzo dużym stopniu jednak zanim się do tego odniesiemy chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na datę 21 marca. Prócz świętowania początku wiosny pamiętamy tego dnia o wyjątkowych osobach, które dostały już na początku swojego życia troszkę za dużo. Mowa tu o osobach z Zespołem Downa. 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. W symboliczny, dość zabawny sposób, okazujemy swoja solidarność z tymi ludźmi zakładając dwie różne skarpetki. Zespół Fabryki Naukowców oczywiście włączył się w te działania i powstał nam kolorowy kolarz widoczny na zdjęciu. W ten sposób chcemy okazać nie tylko szacunek i solidarność z chorymi ale także podkreślamy, że w tym trudnym czasie jesteśmy drużyną! Nawet jeśli aktualnie odseparowaną.
Jeśli już jesteśmy w temacie separacji to kilka słów o naszej aktualnej sytuacji. Jak wiecie prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci. W tej chwili wydaje się to być niemożliwe... Zgodnie z zaleceniami zawiesiliśmy nasze kursy semestralne, nie organizujemy warsztatów ani eventów. Czy to znaczy, że w Fabryce Naukowców nic się nie dzieje? Absolutnie nie! Nasz zespół, wykorzystując wszystkie możliwości, które daje nam dzisiejsza technologia opracował szereg projektów!
Wychodzimy na przeciw potrzebom uczniów, którzy zostali pozbawieni możliwości korzystania z tradycyjnej szkoły. Wprowadziliśmy korepetycje online. Nasi doświadczeni Instruktorzy pomogą w nauce matematyki, fizyki, chemii i biologii! Co jeszcze? Jesteśmy przecież specjalistami od programowania! Dlatego ruszamy ze zdalnymi kursami nauki języka Scratch i Python. Każdy entuzjasta kodowania może teraz bezpiecznie zgłębiać jego tajniki w swoim domu. Pamiętamy też, że dzieci pozbawione są możliwości wielu standardowych aktywności. Rodzice często są w domu, ale przecież pracują. Właśnie z myślą o nich rozpoczęliśmy serię spotkań z chemią i fizyką. Codziennie o 11:00 na naszym fanpage`u pojawia się nowe nagranie z doświadczeniem, które można z powodzeniem przeprowadzić w domu! Także pracujemy zdalnie ale na najwyższych obrotach!
Co jeszcze jest teraz ważne? Poza siedzeniem w domu ;) Właśnie dbanie o innych i solidarność! Społeczne zaangażowanie zawsze było dla nas bardzo ważne. Tak jest i teraz. Dlatego angażujemy dostępne nam narzędzia i... rozpoczęliśmy produkcję przyłbic ochronnych dla medyków. Dołączyliśmy do akcji #DrukarzeDlaSzpitali i za pomocą technologii druku 3D wyprodukujemy te niezwykle potrzebne środki ochrony osobistej i przekażemy je gliwickim służbom medycznym!
Jak widzicie nie próżnujemy ale też przestrzegamy zalecenia #zostanwdomu. Dbajcie o siebie!

Czy jest możliwość w Fabryka Naukowców Sp. z o.o. pracy na część etatu?

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie współpracą! W Fabryce Naukowców praktykujemy różne formy zatrudnienia. Niepełny etat także jest możliwy. Warunki współpracy są ustalane indywidualnie z każdym współpracownikiem, zależnie od wymogów danego stanowiska. W razie większej ilości pytań zapraszamy do kontaktu mailowego (praca@fabrykanaukowcow.pl) Pozdrawiamy serdecznie!

Ho Ho Ho! :)

Mikołajki coraz bliżej! Jak już wspominaliśmy w tym wyjątkowym czasie, często pełnym pracy i pośpiechu, chcemy pamiętać o osobach, którym jest w życiu trudniej niż nam. Dlatego wczoraj naszą Fabrykową ekipą zmieniliśmy jedną z sal zajęciowych w warsztaty elfów świątecznych. Pakowaliśmy paczki dla dzieci z rodzin zastępczych i osób starszych. Każdy członek zespołu dał coś od siebie. Były to oczywiście datki, dzięki którym skompletowaliśmy nasze prezenty. Powstały pudła pełne słodyczy, zabawek (tu ogromne podziękowania dla Naszego Zarządu, który był ich hojnym ofiarodawcą!) i wszystkiego co dzieciom potrzebne! Jednak nasze "elfy" podarowały innym także, a może przede wszystkim swój czas i włożone w akcję serce! Mieliśmy prawdziwych wirtuozów klejenia papieru i dokręcania wstążeczek. Nie zabrakło także strawy dla ciała w postaci pierniczków i brownie bo praca Elfa potrafi być bardzo wymagająca! Jednym słowem zrobiliśmy jako zespół coś dobrego dla innych, a przy tym świetnie się bawiliśmy i kolejny raz udowodniliśmy, że zgrana z nas ekipa!

Zobaczcie na zdjęciach jak nam to poszło ;)

A już w nadchodzący weekend dalszy ciąg naszej mikołajkowej działalności! Warsztaty chemiczne, na których wraz z dzieciakami wyprodukujemy mnóstwo śniegu! Wykorzystamy go do stworzenia wyjątkowych ozdób świątecznych, które dzieci będą mogły podarować bliskim lub zawiesić na swoich choinkach. Oprócz tego w planach spotkanie z Mikołajem, słodkie upominki
i konkurs na najciekawszą ozdobę z klocków PlusPlus! Bądźcie
z nami w ten weekend!

Zainteresowanych zapraszam na http://www.fabrykanaukowcow.pl

Mikołaje czas start!

Temat nieco przewrotny natomiast wziął się z naszego podwójnego świętowania imienin tego wyjątkowego siwobrodego staruszka, który nieodzownie kojarzy się z workiem pełnym prezentów.

Jak co roku i tym razem organizujemy wyjątkowe warsztaty dla dzieci. 7 i 8 grudnia najmłodsi będą mogli w Fabryce Naukowców nie tylko otrzymać podarki z rąk samego świętego Mikołaja ale wziąć udział w szeregu atrakcji, które dla nich przygotowała nasza świąteczna ekipa od zadań specjalnych! Każde z dzieci zgłębi tajniki chemii, co pozwoli im stworzyć sztuczny śnieg! Tym razem święta na pewno będą białe! A nawet niebieskie, różowe i w dowolnym kolorze, który dzieci zechcą im nadać :-) Śnieg zostanie od razu wykorzystany – każdy uczestnik stworzy swoją wyjątkową ozdobę choinkową, którą będzie mógł zabrać i powiesić na drzewku w swoim domu. To nie koniec. Po części warsztatowej obiecane spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką! To moment na prezenty i słodki poczęstunek. Po nim jeszcze jedna atrakcja! Świąteczny konkurs na ozdobę choinkową wykonaną z klocków PlusPlus – do wygrania oczywiście zestaw tych wspaniałych zabawek.

Jednak warsztaty to nie wszystko. W Fabryce Naukowców jesteśmy wyczuleni na potrzeby naszego otoczenia. Z tego powodu postanowiliśmy włączyć się w inicjatywę gliwickiego środowiska biegowego, które organizuje bieg i charytatywną zbiórkę pod hasłem „Wkręć się w Pomaganie – zostań św. Mikołajem!”. W tym roku nikt nie zostanie bez prezentów! Jako Fabryka Naukowców obdarujemy trójkę dzieci z Gliwickiego Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Pod Skrzydłami". Będą to Iza, Andżelika i Ksawery. Każde z nich otrzyma wymarzone zabawki i słodkie upominki. Poza tym wesprzemy także pacjentów Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Wyjaśniając jeszcze tajemniczy start z tytułu to oczywiście część z nas dosłownie pobiegnie z prezentami 6 grudnia we wspomnianym biegu charytatywnym, który towarzyszy całej akcji! Jest moc! :-)

Jak widzicie grudzień zaczynamy intensywnie, ale też bardzo radośnie i z sercem! To będzie miesiąc pełen wyzwań i intensywnej pracy ale na pewno znajdziemy też chwilę na refleksję nad mijającym rokiem i tym co było dobre a co można poprawić!
mama naukowców

Uwielbiam tych ludzi! Nie pracowałam w Fabryce, ale moje dzieci co roku jeżdżą z Fabryką na wakacje. Za każdym razem jestem pełna podziwu pasji, zaangażowania i cierpliwości kolonijnej kadry. Oby tak dalej!

@mama naukowców

Niezmiernie miło nam czytać takie wpisy! Serdecznie dziękujemy i obiecujemy nie tylko trzymać obecne standardy ale także stale się rozwijać :)

Mika
@mama naukowców

Wow, to świetnie świadczy o Fabryce skoro wypowiadają się nie tylko pracownicy ale też klienci :)

D.

Praca w młodym i energicznym zespole, bardzo dobra atmosfera wśród pracowników. Ogromna możliwość rozwoju oraz poważne traktowanie pracownika i jego pomysłów. Polecam!

@D.

Dziękujemy za pozytywną opinię! Cieszy nas fakt, że nasz zespół docenia zalety pracy w Fabryce Naukowców :)

M.

Pracowałam w Fabryce jako lektor. Ciekawe miejsce, świetna atmosfera i możliwość udziału w różnych projektach kierowanych do dzieci. Świetne miejsce żeby pracować w trakcie studiów - sami podajemy w jakich terminach jesteśmy dostępni. Doceniam także to, że w razie wątpliwości wszystko można wyjaśnić. Nie rozumiem niektórych piszących tu, że komuś coś nie pasowało ale nie poszedł załatwić sprawy tylko teraz wylewa żale. Ogólnie polecam każdemu, kto lubi przekazywać wiedzę dzieciom (nie musicie wiedzieć wszystkiego - na dzień dobry jest szkolenie).

@M.

Dziękujemy za miłe słowa. Twoja opinia na pewno będzie pomocna dla osób rozważających pracę w Fabryce!

Pajrolka

Dobra praca by sobie dorobić w wolnej chwili (w większości pracownicy to studenci), elastyczne podejście do dyspozycyjności, zarobki w miarę adekwatne do liczby godzin spędzonych w pracy, aczkolwiek trzeba lubić dzieci w różnym wieku i pasjonować się w jakimś stopniu klockami lego.

@Pajrolka

Rozumiem, że polecasz pracę w Fabryka Naukowców Sp. zoo? A możesz powiedzieć, na czym dokładnie ona polega? Będę wdzięczna za trochę więcej informacji, dziękuję!

@Pajrolka

Pajrolka dziękujemy za kompleksową ocenę pracy w Fabryce Naukowców. Z opisu wnioskuję, że mówisz o stanowisku lektora? Wynagrodzenia są ustalane wspólnie z pracownikami w oparciu o kompetencje danej osoby i zakres jej obowiązków. Zawsze staramy się w tej kwestii wyjść na przeciw oczekiwaniom osób u nas zatrudnionych. Pozdrawiamy serdecznie!

Pracownica

Praca bardzo ciekawa, pełna wyzwań. Wymaga dobrej organizacji czasu i chęci. Sporo możliwości rozwoju. Na plus na pewno możliwość zgłaszania własnych pomysłów i możliwość ich realizacji. Świetna atmosfera w zespole, jest to miejsce, do którego chce się przychodzić :)

@Pracownica

Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Niezmiernie cieszą nas rzeczowe opinie i dostrzeganie możliwości, jakie daje praca w Fabryce Naukowców :)

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Naukowców Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Naukowców Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Naukowców Sp. z o.o.?

Fabryka Naukowców Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 62 ocen.

Fabryka Naukowców Sp. z o.o.