Opinie o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie DFME „Damel” S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DFME „Damel” S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

dziewczyna pyta

czy oni dają ogłoszenia raz na jakiś czas, czyli często, non stop i robią casting do działu eksport? nie chce nikt tam pracować? czy jak? czy warunki są słabe? czy kandydaci nie spełniają oczekiwań bo są tak kiepscy? jak jest?

Danee

Ile zarobi łaska w dziale eksportu?

Antyniko..

Dlaczego nikt nie respektuje ZAKAZU PALENIA na halach produkcyjnych i w innych pomieszczeniach zamkniętych,dlaczego osoba niempaląca ma wdychać ten (usunięte przez administratora) i smród wydobywający się z tych pseudo petów i innego rodzaju (usunięte przez administratora),dlaczego osoba niepaląca jest dyskryminowana ,a już największe prymitywny specjalnie łażą iwszędzie i roznoszą ten odór.Dlaczego nie wprowadzi się kar np.finansowych (jak w cywilizowanych firmach).Jaką wydajność ma taki peciarz ćmiący trzy,cztery faje na godzinę?W firmie w której pracowałem wcześniej ,pracownik nie palący był trochę lepiej wynagradzany,była wydzielona palarnia , ludzie z czasem rzucali palenie ze względu ma konsekwencje finansowe.Tutaj nic się z tym nie robi,bo wielu pracowników chodząc n palarnie cztery razy na godzinę nie miałoby czasu na pracę POZDRAWIAM NIE PALĄCYCH i lidze że się coś zmieni w kwestii PECIERZY.

Uzwajaczka
@Antyniko..

No jak się wypiję to i palić się chce

@Antyniko..

To zacznij palić, albo się zwolnij jak Ci to przeszkadza.

@Uzwajaczka

No. Szczególnie na uzwajalni????

Sebastian
@Fizol

Niezbyt miła uwaga. Ja chciałbym się przyjąć więc przydałoby mi się info o warunkach. Powiesz jakie są zarobki na uzwajalni? Oczywiście jeśli to nie tajemnica i możesz pisać o zarobkach.

@Sebastian

Z tego co wiem, pracownik z 20 letnim stażem pracuje za 19zl/h brutto

;D heheh

@Sebastian

Najniższa krajowa.Co ukradniesz to Twoje

Premia
@Antyniko..

Wprowadzic premie na nie palących i zakazac palenia na stanowisku. Idziesz zapalic na palarnie to cie ktos musi zastapić tak jest w pewnej firmie w której pracowałem i nie tylko tam. A biuro wychodziło na zewnatrz. A w wielu firmach jest calkowity zakaz palenia i nie tylko tam gdzie sie produkuje farby i rozpuszczalniki. Jaki problem zakazac. Truja innych. Tam gdzie teraz pracuje od kilku lat paloło na dziale ok. 20 osob. Teraz trzy. Reszta rzuciła.Da sie. A żeby zapalić trzeba wyjsc na zewnatrz i nie zawsze można stanowisko opuścic.

Julia
@Fizol

serio ? przeciez to najnizsza krajowa jest ... czemu firma nie daje podwyzek ?

@Julia

Serio. Nie dają, bo nie chcą. Cały czas się tłumaczą trudną sytuacją finansową

Sebastian
@Fizol

Każdy ma trudną sytuacje finansową, szczególnie pracownicy co mało zarabiają. Nie ma ekstra płatnych nadgodzin żeby dorobić do wypłaty? Bo to by mi pasowało.

Irena
@Fizol

A skąd masz taką informację? I na jakim stanowisku tak jest?

Stefano
@Antyniko..

To wracaj do starej firmy albo zaakceptuj to co jest

bółdupy
@Fizol

Minimalne wynagrodzenie w 2022 roku przy umowie zlecenie obliczane jest na podstawie tzw. stawki godzinowej. Jest to minimalna kwota, którą zleceniobiorca powinien otrzymać za godzinę swojej pracy. Minimalna stawka godzinowa w 2022 roku wynosi 19,70 zł brutto

@bółdupy

Czyli teraz od nowego roku wystąpiła podwyżka płacy? Z jakich przyczyn starszy pracownik nie ma co liczyć na podwyżkę? Rozliczają po prostu za efekt z samej pracy? Nowy takie same normy zrobi?

Juriy

Pracownik ruznoraki zadowolony jest co dziennie jest z pracy? Cieszy się? Uznaniem i ma co potrzeba?

Leszno

Mariusz

Prawda. Zupełnie nie trafiony pomysł. Na narzędzia podobno pieniędzy nie ma, a na takie bzdury utrudniające życie, są.

@Mariusz

A o co chodziło? co tutaj wam warunki pracy utrudnia? i odnośnie tych narzędzi to jaki widzisz w nich problem że należałoby je wymienić?

@Renata

Nie pracy, tylko wyjścia do domu po pracy. Trzeba sporo odstać w deszczu i mrozie zanim się przejdzie przez portiernię. A co z ludźmi którzy mają autobus do domu paręnaście minut po 14tej? Po za tym, czujemy się jak (usunięte przez administratora) wypuszczane z obory na pole wąskim przejściem.

@Fizol

Aha no dobra. Skoro ludzie mają problem z tym transportem to już ktoś wprost o tym gadał? Do kogo z czymś takim się tu idzie? Jak zostało to także skomentowane?

Tokarka2

Nowy zarząd, stary bajzel... Polityka płacowa nie tylko się nie zmieniła, wręcz się pogorszyła. Atmosfera na produkcji fatalna. Kierownictwo i dyrekcja przyjmują nowych pracowników ze stawkami wyższymi niż mają doświadczeni pracownicy. Człowiek pracuje 10 lat, ma ogromne doświadczenie i przychodzi mu uczyć młodego który ma 3-5 zł na godzinę więcej! Żeby pracownik przez 10-15 lat nie mógł dorobić się stawki z jaką przychodzi nowy?! I jeszcze ma go uczyć? Następny absurd to premia roczna... Tak ustalili zasady że połowa załogi się nie załapała! Wszyscy mieli nadzieję że wraz z nowym zarządem zacznie po mału być normalnie, ale niestety robi się coraz bardziej nienormalnie. Zatrudniając się na wydziale produkcji, defakto zatrudniamy się u kierownika i jego zastępcy, to oni decydują o premii, to oni defakto mają realny wpływ na Twoje zarobki! Chora sytuacja, nie wiem czy jest chociaż jedna normalna rzecz w tej firmie. Firma absurd! Zdecydowanie najgorszy pracodawca w okolicy. Nawet markety spożywcze dają lepsze benefity np na święta niż ta powalona społeczka, która tylko przez jakiś niewyjaśniony przypadek jeszcze funkcjonuje!

Tokarka 1
@Tokarka2

Zgadzam się, premia jest nazwana zyskiem raczej to premia frekwencyjna .

bóldupy
@Tokarka2

Może warto było w tym czasie szukać, zmieniać, rozwijać się, a nie użalać się nad sobą i tkwić w bezpiecznej strefie. Zresztą czy kiedykolwiek porozmawiałeś o tym z pracodawcą, czy z automatu postanowiłeś skrytykować innych?

@Tokarka 1

Trzeba było chodzić do roboty to załapałbyś się!!

Daj sprzedawca jaj.

Do wstyd dla firmy, żeby tak traktowała starszych pracowników, pracujących po 30 lat. Fachowcy z uprawnieniami i zarabiają po 20 zl, a przychodzi niedoświadczony z ulicy i dostaje na wstępie 26-30zl. Nic dziwnego ze ludzie sie zwalniaja i zwalniac sie beda z takim podejsciem. Prezes ekonomiczny sie zmienil, ale zasciankowe zachowanie zostalo. Wstyd dla firmy.

@Daj sprzedawca jaj.

Nie wspomnę o różnicy stawek i premii po między wydziałami.

@Fizol

nie macie możliwości żeby coś z tym zrobić? Chyba jeśli ktoś pracuje długo to to jest dobry argument żeby dostać podwyżkę?

@Marta

Tu nie ma z kim o podwyżkach rozmawiać. Wszyscy liczyliśmy, że jak zarząd się zmieni, to i zmieni się polityka płacowa. Jak widać, na dzień dzisiejszy, nic się nie zmieniło.

@Daj sprzedawca jaj.

Obcokrajowcy sa sami prawie ukraincy ,oni zarabiaja my nie.

Sylwia
@Daj sprzedawca jaj.

Czy to są stawki godzinowe na rękę czy brutto? To ważna różnica, a wolę nie zgadywać tylko dopytać:/

@Sylwia

Brutto

Sylwia
@Fizol

Dziękuję. Ale teraz szukają spawaczy i pensja jest rozpisana tak: "stała podstawa + premia za wyniki + premia świąteczna + dodatek zmianowy + nadgodziny". Świąteczną odejmijmy, bo max 2 razy w roku jest pewnie, zostaje reszta. To wszystko jest ponad te 20 zł, tak? Bo to przecież minimalna godzinowa..

@Sylwia

Tu jest tak. Stawka godzinowa + premia uznaniowa. I tylko tyle.

@Fizol

skoro tak to czemu takie rzeczy piszą w opisach? to co mówią na rozmowie jak ktoś się do tego tematu odnosi? był ktoś niedawno i da szybki feedback?

Fizol

Ja rozumiem, dyscyplina pracy itd., ale 15 minut przerwy na posiłek jak nie ma stołówki i cateringu? Zaraz 80% załogi pójdzie się leczyć na wrzody żołądka lub inne schorzenia układu pokarmowego. Przecież to jest nieludzkie!

Uz
@Fizol

15 minut przerwy wynika z przepisów kodeksu pracy.

@Uz

Ano co racja to racja ale pytanie czy to tak subiektywnie jest wystarczające? Bo chyba firmie nikt nie broni, żeby ewentualnie dorzucić parę minut więcej?

Może ktoś nowy

Więc czytam komentarze, te starsze. Czy możecie Ci powiedzieć jak wygląda sytuacja w firmie ? Jak zarobki ? Jak kadra kierownicza ? Co z urlopami, nadgodzinami ?

Juliusz Katowice

Czy to jest dobre miejsce na prężny rozwój?

Pełno negatywnych opinii tutaj, ale w sumie nie dziwie się. Zaprosili mnie 2 razy rok temu na rozmowę i pan kierownik za każdym razem proponował marne 18 zł/h na tokarkę. Jak powiedziałem, że nie opłaca mi się dojeżdżać to z grymasem odpowiedział 19....

@1234

Kierownictwo często popełnia błąd, nie wspominając o premii uznaniowej, która z tego co wiem dla pracowników obsługujących maszyny wynosi 1000+. Tak więc stawka 20zł + premia + nadgodziny (płacone 100%) i wypłata jest ładna. Zależy czy nastawiasz się na pracę w weekendy. Ja robiąc 2 pełne weekendy (4 dodatkowe dniówki) mogę liczyć na wypłatę rzędu 4500zł, a nie pracuje w Damelu nawet 6 lat.

Fizol

Premia 1000+? Na którym wydziale? Jeszcze nigdy nie miałem premii większej niż 800zł. A pracuje już kilkanaście lat.

Fizol

A ja myślę, że nie włażę w (usunięte przez administratora) przełożonym i dlatego mam premię jaką mam.

Turbo uzwajacz

Przyjdź na uzwajalnie to premię będziesz miał 800 zł ale za 2 miesiące

Creo1985
@1234

Mam prawie 20 lat doświadczenia w obróbce jako frezer szlifierz tokarz ślusarz precyzyjny ,monter silników elektrycznych ... Chciał złożyć papiery ale widzę że to strata tylko czasu bo 18-czy 19 zł to kpina ;). Obecnie mam 26 ;) zmieniło się coś od publikacji tego postu?

Pałka
@Creo1985

Jak masz teraz 26zł/h to czego tu szukasz w Damelu ?Damel się zatrzymał przed 20zł /h także 3000 netto bez godzin nadliczbowych to cud

Mazi
@1234

Już raczej nie ma stawek 18,19,zł ogólnie na rynku tym bardziej w przemyśle maszynowym.

Misiek
@Mazi

Tak się składa że w tej firmie dalej są takie stawki. Wolą wyrównywać premią do najniższej krajowej, niż dać człowiekowi normalnie zarobić.

@Misiek

A czemu tak robią? Jakoś w rozliczeniach jest im wygodniej czy jak to działa?

Misiek
@Renata

Nie mam pojęcia. Ten zakład jeśli chodzi o zarobki, zawsze był dziwny

????

Weedkend to sobota i niedziela. Dwa pełne weekendy to 2 soboty i 2 niedziele czyli osiem dniowek. Bo w sobote i niedziele setki.

Szwaczka

Czy można pracować na trzy zmiany?

Fahoo
@Szwaczka

Pracuje się tutaj 80 lat praktycznie bez zmian:)

Fahoo

To dopiero preludium tego coś się dzieje w tej firmie. Przykro patrzeć, polska firma z tradycjami która nie ma szczęścia do kadry (napewno do szczebla wyższego). (usunięte przez administratora) i marnotrawstwo to chleb powszechnie w tej że tak powiem firmie.

Robol fizol

Hey. Czy lepiej się tu traktuje robole z kości prawdziwego fizola beż szkół czy biurowego pracownika? Zarobki stawki na godzinę?

Uzwajacz

Bardzo źle i nie fajnie dzieje się w Damelu jeżeli majstra Marcina z uzwajalni spotyka się w skupie złomu z drutem którzy mu odwineli pracownicy.Ten zakład (usunięte przez administratora) na całego.lI mam prośbę podziel się Szczepan z tego drutu co zajumałes.Jeżeli właściciele na coś takiego pozwalają to coś jest tutaj nie tak.Kiedyś majster to miał szacunek,a nie takie barachlo i (usunięte przez administratora) jak teraz.Rozwalmy ten zakład do końca

@Uzwajacz

Coś czuję że sam chodzisz na skup złomu. A zazdrościsz Marcinowi, bo gdyby nie on, to pewnie miał być więcej dla siebie. Judasz jesteś!!!!!

Jarek z cewkarni
@Fizol

Nie jestem judasz sam mu odwołałem wszystko wziął dla siebie

Zimny z uzwajalni
@Jarek z cewkarni

Proszę was już mi się nie chcę czytać tych komentarzy.Za robotę się wziąść,a nie narzekać.Sgp w korpusie czeka. Do jutra uzwajacze

Czujnik
@Uzwajacz

5zł premii mniej dostałeś, że piszesz takie brednie?

Uzwajacz

Ile można zarobić na stanowisku uzwajacza,mam 30 lat praktyki prąd zmienny,stały,wysokie napięcie. Oscyluje w granicach 4tyś 5 tys na okres próbny. Proszę o odpowiedź

Aska

Jest dobrze w biurze? Idzie zarobić?

Yuriji

Można pracować bez umienia jezyk polski? Ucza języka? Jest możliwe że zakwaterowanie?

Bogus

Czy to jest dobre miejsce by nauczyć się czegoś, zdobyć kontakty i przejść do konkurencji?

Pracuś
@Bogus

Bardzo dobre miejsce,już niedługo wszyscy przejdziemy do konkurencji,sytuacja w firmie jest fatalna...

@Bogus

To jest super miejsce. Zdobywasz doświadczenie za najniższą krajową i uciekasz, bo nic dobrego w tym zakładzie Cię nie czeka.

Pawełek

Odradzam ze swojej strony. Dramat jednym słowem. Mi człowiekowi z doświadczeniem dali suwmiarkę i mikrometr do odczytania wymiaru. A zarobki urągające

Emilia
@Pawełek

Niezbyt rozumiem o co chodzi z tą miarka bo to w sumie nie moja branża, nie znam się na tym jeszcze. W czym problem?

Zostaw merytoryczną opinię o DFME „Damel” S.A. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w DFME „Damel” S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DFME „Damel” S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DFME „Damel” S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DFME „Damel” S.A.?

Kandydaci do pracy w DFME „Damel” S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DFME „Damel” S.A.
1.9/5 Na podstawie 80 ocen.

DFME „Damel” S.A.