Opinie o Roshen Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Roshen Europe Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Roshen Europe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Roshen Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Stasiu

Trzeba być nie rozgarniętym żeby pracować po 12h,wszystko zależy od waszej kreatywności i znajomości rynku , ustawienia trasówek.Były pracownik.

Czu

Produkt dobry i na tym kończy się pozytyw tej firmy. Stanowczo ale to stanowczo nie polecam, największemu wrogowi nie życzę parcy tutaj nawet na przestój. Lepiej iść na magazyniera w sklepie niż męczyć się z ich viberem i raportowaniem. Firma dynamicznie się rozwija niczym dostawy z lider Polki...

doświadczonyPH

CD. 11) auto z 28 szt różnej wielkości logo 12) GPS wszechobecny 13) auto 1,0 MPI na gaz - zasięg 300km, a jak jedziesz >140 km/h to spala benzynę 14) brak deputatów na wymiany - cyfry z zeszytu po poprzednim PH będą straszyć do końca świata 15) brak możliwości rozliczenia zaległych faktur 16) brak możliwości przeceniania towaru - ma się przeterminować wówczas odbierasz, zostawiasz u dystrybutora i czekasz 17) brak socjalu typu przelew lub bony na święta 18) spotkania regionu w soboty - dlaczego?! ano dlatego żeby nie tracić dnia pracy - następnie żeby wszystko się zgadzało masz jeden dzień do odbioru (HIT!!!) 19) idealna fucha jako pierwsza praca dla geniusza bez doświadczenia jako PH (...no geniusza, bo normalny człowiek bez doświadczenia się nie utrzyma) Jak już będę stetryczałym starcem i włosy będą mi rosły wszędzie oprócz głowy, będę mobilizował wnuki do nauki opowiadając im o higienie pracy w Roshan Europe Sp z o.o.

doświadczonyPH

Witam, Reprezentuje kategorię "Opinia piszą byłe pracowniki" (swoją drogą urocze, no bo kto ma pisać - Nie pracowniki... ;)?) i upiszę tu coś na przestrogę dla osób którym chodzi po głowie zawodowe samobójstwo. Mam 20 lat doświadczenia w handlu jako PH i tym samym realne porównanie "jakości" pracodawców. Skupie się na faktach ale to za chwilę, bo po pierwsze: "Do niedowiarków", człowieku jeśli czytasz te opinie i nie wierzysz, nie wywnętrzaj się tutaj tylko bądź kozakiem i się po prostu tam zatrudnij - sam się przekonasz. Takie gadanie jest trochę jak (usunięte przez administratora) w kawale o milionach much, które je jedzą. 1) 20 wizyt dziennie w systemie odwiedzin co 2 tygodnie 2) ukraiński system w tablecie - podobno pracują nad nim 3 piętra w biurowcu w Kijowie, a działa jakby go zrobiły pijane dzieci 3) nieudolny konektor, który nie zaczytuje sprzedaży od wszystkich dystrybutorów PRZYKŁAD: klient kupuje od 4 dystrybutorów po100 zł miesięcznie od każdego ale ukraiński system ma podpiętego tylko jednego, Twoja sprzedaż u tego klienta to 100zł, żeby to zmienić musisz zdobyć od klienta numery FV z produktem Roshen pozostałych dystrybutorów, przesłać je do biura żeby dostawcy zostali podpięci. W biurze za moich czasów była jedna kompetentna osoba jaką poznałem, która takie dane wprowadzała natychmiast - inni w ogóle togo nie robili. TERAZ dopiero mnożymy problem przez 20 wizyt dziennie w systemie 2 tygodniowym czyli 200. 4) produkt z genialną relacją jakości do ceny 5) codzienne smsy z raportowaniem wyników 6) brak standardowych narzędzi do realizacji planów sprzedażowych ("standardowych" na polskie realia) 7) za każdy przejechany kilometr w dni wole płacisz (urlop, L4, święta, weekend) 8) Sposób myślenia: zmieniamy kierownika zespołu, ale że to chłop bez doświadczenia i kompetencji to zwalniamy cały zespół żeby miał łatwiej - 1 osoba z 7 ocalała (2 ubiegły bandere, 4 do dyspozycji rynku pracy +1 kierownik +1 dyrektor) 9) nagminne dilowanie z podhurtami zbujeckimi cenami = psucie rynku, co ciekawe refakturują to dystrybutorzy (może tam też pracuje ktoś z Ukrainy...) 10) brak okresu ochronnego na wdrożenie się, naturalnie jak nie zrobisz planu lub zadań bierzesz podstawę

Przedstawiciel Handlowy

Rozmowa opóźniona o 50 minut. Na początek test matematyczny, standardowa rozmowa, dostałam.katalog z zadaniem nauczenia się go. Pan rekruter miał zadzwonić rano , nie zadzwonił , na smsa również nie odpowiedział.

W jakiej firmie chcialaby Pani pracować

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
mia

nie polecam firmy, rozmowa tragedia 2 Panów coś gada miedzy sobą, odbierają prywatne telefony, pytania wogóle nie dotyczące pracy, dla mnie dramat

Chacha
@mia

Można wiedzieć w jakim regionie była przeprowadzana ta rozmowa? Pozdrawiam

Raul

Extra produkt. Porządny kierownik z Ukrainy-Igor. Opinia piszą byłe pracowniki. Czyli wiemy o co chodzi. Pozdrawiam.

Przedstawiciel Roshen
@Raul

Więc ja się wypowiem jako pracownik Roshena, przedstawiciel z jakimś tam już stażem, pamiętającym czasy gdy w firmie było troszkę inaczej. Niestety zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami, większość rzeczy o których piszą to prawda. Pracuje tu bo robię plany (chociaż o nie też teraz coraz ciężej) a płaca z planami wcale zła nie jest, ale męczę się tutaj strasznie dlatego aktywnie poszukuje nowego zatrudnienia. Ciągły wyścig szczurów, ciągłe porównywanie do innych regionów i osób, ciągłe zwolnienia, rotacje nie sprawiają wcale abym czuł się w tej firmie swobodnie i bezpiecznie. Zwalniając osoby które były wysoko w rankingach świadczy tylko o tym, że zależy firmie tylko na w pełni podporządkowanych i wszystkiemu przytakujących ludziach. Dystrybucje coraz bardziej wściekłe na Roshena bo chociaż produkt mamy świetny to gdzieś w tym wszystkim coś tu nie gra (pracownicy wiedzą o co chodzi). Pracownicy średnio czerpiący satysfakcje z pracy a myślący tylko o tym jak najszybciej skończyć dzień by potem dostać info na grupie jak jesteśmy beznadziejni. Ze słabego wyniku trzeba się tłumaczyć jakbyśmy nic przez cały dzień nie robili a kiedy zrobimy dobry nie usłyszeć nawet słowa "dobra robota". Jedno jest pewne, praca dla niedoświadczonych przedstawicieli nauczy ich tego, że już nigdzie nie będzie gorzej. Inni doświadczeni niech omijają ją szerokim łukiem.

Chacha
@Raul

Łamany język polski i dobra opinia o Igorze mówi wszystko ???? powodzenia

Samuel

A ja myślę, że ktoś bardzo chce zaszkodzić firmie stąd taki atak w ciągu jednego dnia.

A ja myślę...
@Samuel

...ze każda z poniższych opinii oparta jest na faktach. Osoby pracujące w Roshen (przepraszam T-Jobs) doskonale wiedzą o czym mówię. Byłem, przezylem, nigdy więcej!!! Najgorsze w tym wszystkim jest to ze firma ma rewelacyjny produkt w kategorii jakosc/cena a przez sposób zarządzania zamiast rozwijać - cofa się. Powodzenia wszelkim naiwniakom którym obiecują zlote góry. Ja wysiadlem i była to jedna z lepszych decyzji w życiu. NIE POLECAM NIKOMU!!!

Carter

To firma "prezydenta" Ukrainy XD W zamian za sprzedanie swojego kraju, dostał od usraela pozwolenie na ekspansję w naszym kolonialnym kraju, po tym jak w kretyński sposób stracił rynek rosyjski ;-) Już niedługo zobaczy(tak jak zresztą i my), czym grozi trzymanie z jankesami i ich sługusami.

Pracuje w handlu od 7lat natomiast nigdy nie spotkałem się z taką amatorszczyzna osób zarządzających, brakami wychodzącymi na każdym kroku, od pracy z ludźmi po braki w merytorycznych rozmowach. Broń Boże byś miał swoje zdanie i je chciał pokazać. Praca po min. 9h dziennie, do wykonania 20 wizyt dziennie a jeżeli nie będziesz na chociaż jednej wizycie to są telefony i straszą, że nie zapłacą za dzień pracy. Nie zrealizowanie celu dziennego również kończy się poniżaniem na forum całego zespołu a gdy zrealizujesz cel dzienny podwójnie kończy się to lakonicznym stwierdzeniem, że nareszcie. Samochód to Fabia za, którą prywatnie jesteś rozliczany niemal jak za taksówkę. Zero marketingu, jedynym marketingiem jest cena produktu. Deputat na sklepy to jakieś 1,5zł per sklep. Wysokie ego osób zarządzających z Ukrainy, którzy wchodząc na rynek polski myśleli, że złapali Pana Boga za nogi i renoma z Ukrainy pozwoli im bić się na rynku polskim... A wszystko to za 2500zł miesięcznie.

Daniel

Witam, Nie polecam firma w 100% Ukraińska, brak stabilizacji, brak spokojnej pracy, dziennie po 20 punktów, rozpoczynając w tej firmie zapominamy o kodeksie pracy oraz czasie pracy 40h w tygodniu, jeśli chcemy być w domu o 16, lekka ręka trzeba liczyć wyjazd rano około 6-00, 6-30. Każdy dzień kończył się negatywna ocena, konferencja i mimo pozytywnego wyniku oraz trudnych klientów na trasie, pasywnym komentarzem oraz sugestia bycia lepszym/a kolejnego dnia. Flota/Auto każdy km z dnia prywatnego liczony do obcięcia z wynagrodzenia, ruszenie auta z weekend choćby 100 m liczone jest jako - z wypłaty, brak swobody wzięcia wolnego dnia od tak, rozmowa przekracza się negocjacje (jak zrobisz wynik będziesz pracować mocniej to dostaniesz to wolne, przecież nie będzie Cię aż 2 dni w miesiącu!). Podsumowując długo było by wymieniać jednak na tym skończę,firma mało ma wspólnego z pracą w warunkach normalnych, ciężko jest sprzedawać produkt l którym rzadko kto słyszał. Możliwości awansu tylko teorii,teorii brak swobody pracy, brak stabilizacji, brak wspólnego celu, brak kompetentnych przełożonych. !

Nie polecam

Witam. Nie polecam pracy w tej firmie. Firma dla marionetek włącznie z pseudo prezesem, który nie może podjąć żadnej decyzji bez zgody z Ukrainy. Firma rzadzi Igor B. Z Kijowa Który nie ma żadnego pojecia na temat polskiego rynku. Zatrudnienie przez zewnętrzna firmę, żadnych benefitow. Samochód służbowy Skoda Fabia w gazie, co ciekawe Kierownik jeździ takim samym jak PH. Za każdy prywatny kilometr oplaty. Na każdym kroku próbują cos ściągnąć z wypłaty. 20 wizyt dziennie - każda nieodbyta to tłumaczenie i telefony. Stojaki na sklepach kazali składać po pracy. Targety bardzo mało realne do realizacji, zresztą liczy je Igor B. Biuro firmy nie funkcjonuje - raptem 4 osoby które muszą zająć się wszystkim. Na każdą sprawe czeka się tygodniami. Nie ma żadnego marketingu i pewnie nigdy nie będzie. Brak (usunięte przez administratora) plakatów czy jakichkolwiek materiałów POS. Firma nie daje żadnych deputatow - radźcie sobie. Traktują ludzi jak tania siłę robocza i nie mają żadnego szacunku dla PH a nawet ASM co powoduje częsta rotacje wśród PH. Ogólnie sposób zarządzania jak sprzed 30 lat. Więc jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad pracą dla Roshen - omijać szerokim łukiem.

PH ph

Witam, jak wygląda praca ph w Roshen? 20 wizyt? Co to za wizyta jak tyle pkt? Negocjacja podstawy? Czemu taka rotacja pracowników? Na umowie 40 h a praca od świtu do nocy?

@PH ph

czas pracy liczy się od wejścia do pierwszego punktu i wyjścia z ostatniego więc jak będziesz miał trasę gdzie masz trochę kilometrów do przejechania to realnie jesteś i 12 godzin w pracy a potem i tak dostajesz maila, że za krótko pracujesz. Co to za wizyta? Jak chcesz sensownie wrócić do domu to wizyta na zasadzie wejdź i wyjdź.

Niepewny 123

Witam , chodzi mi po głowie zmiana pracy. Znajomy polecił mi Roshen i prace jako Przedstawiciel Handlowy. Jest ktoś kto może pracuje albo pracował na tym stanowisku ? chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej. ( jakie auto służbowe , czas pracy, dodatki , jakie zarobki na dzień dobry ). Tak wychwalał a ja ciekaw jestem ile w tym prawdy.

@Niepewny 123

Auto to skoda Fabia gdzie za używanie jej po pracy bulisz jak za taryfę choć jest na gaz Zero dodatków bo firma t Jobs w której jesteś zatrudniony takowych nie swiadczy Kasa na początku 2500 na rękę plus premia której nigdy nie zrobisz ale jakbyś jakimś cudem zrobił to w sumie 4100 ale to nie osiągalne w tej firmie. Następnie jak przez pół roku będziesz robił ich wszystkie zadania premiowe na poziomie 100% to awansujesz a senior pH i podstawa wzrasta do 3500, natomiast jeśli znowu nie zrobisz planu to zabierają Ci awanas. Czas pracy no to najlepiej od świtu do nocy 10-12 h. Szczerze nie polecam tego pracodawcy. Firma rządzona jest przez ukraincow którym się wydaje że wszyscy chcą ich produkt. Prawda jest taka że nie inwestują w reklane a co za tym idzie produkty są praktycznie no name co przekłada się na niska sprzedaż jak i również mega rotację pracowników którzy są zmieniani średnio co kwartał bądź sami odchodza

Nigdy!!!
@Niepewny 123

Cześć. Skoda Fabia kombi w gazie - dramat. Praktycznie płacisz za każdy km poza pracą. Czas pracy - najlepiej od switu do zmierzchu - 20 wizyt dziennie a jak jakiejś nie zrobisz musisz się tłumaczyć. Dodatków brak - jestes zatrudniony przez firmę TJOBS a ta takowych nie świadczy . Plany z kosmosu i w wiekszosci przypadków nierealne. Zarobki masz opisane wcześniej. Ogólnie stanowczo ODRADZAM !!!

Agata

@były PH nie rozumiem, dlaczego Ukraińcy mieliby rządzić wszystkimi. Czy pracodawca widzi takie zachowania? Czemu polscy pracownicy pozwalają się tak traktować? Powinniście być traktowani na równi. @Szklanka nie opisujemy konkretnych pracowników na forum.

Gabriela

@ukrainec Dalej jesteś pracownikiem Roshen-Polska? Chcesz powiedzieć, że problem złego traktowania ludzi jest dalej w tej firmie? Koniecznie daj znać!

Loli
@Agata

Pracodawcy to ukraińcy, a pracownicy tutaj są popychłem. I nawet jak masz umowę, to i tak w każdej chwili mogą Cię zwolnić.

Boguś

Czy coś się zmieniło w firmie? Interesuje mnie jaka kwota jest na umowie? Jak targety czy są osiągalne? Jakimi autami jeżdżą ph ? Ile można wyciągnąć premii?

Samson
@Boguś

Do ręki bez premii jak uda się wyrobić 1900 zł. Mają mniemanie że są najlepszą firmą ale rynek to w terenie weryfikuje

Bartek

Byłem kilka dni temu na rozmowie, jak dla mnie spotkanie ok, konstruktywne, konkretne, na pytania otrzymalem odpowiedz. Ogólnie warunki wyglądają przyzwoicie: 2600 do reki + premie, samochody maja nowe, korzystanie prywatne to jakies smieszne kwoty. Wiadomo ze czy plany realne to dopiero w praniu wychodzi. Ale ogolnie wyglada wszystko normalnie. Nie jestem w stanie powiedziec nic wiecej bo nie zdecydowalem sie.

Samson
@Bartek

Samochody nie już do użytku prywatnego, i są po innym przedstawicielu, którego zwolniony. Plany są z kosmosu.

Boguś

Byłem na rozmowie, na samym początku po przywitaniu jakiś tekścik dla mnie totalnie bez sensu. Nie mające nic wspólnego z pracą.Pytania takie jak porażka zawodowa i sukces zawodowy, coś o supermocach. Rozmowa dość konkretna i rzeczowa. Firma nie oferuje nic dla pracownika żadnych benefitow, karta Multisport 70zl???? za auto trzeba płacić jeżeli używasz prywatnie ( z czym ja się nigdy nie spotkałem) może 10-12 lat temu. Można jeździć prywatnie do 50km w weekend. Na umowie 2500 netto plus premia którą można osiągnąć w miesiącu 1900 netto. Ale plany sprzedażowe raczej ambitne niż realne a to jest aż 700 zł premii reszta to drobne zadania. Testy co miesiąc ze znajomości asortymentu. Wydaje mi się ,że firma szuka roboli i naiwniaków nie pracowników. Praca dla młodych i szukających doświadczenia nie dla osób które już kilka lat są specjalistami.

Firma nie mająca jakich kolwiek znajomości rynku polskiego. Wychodzą z założenia że jeśli na Ukrainie są top 1 to w Polsce też co całkowicie mija się z prawdą. Brak reklamy, wprowadzają produkt którego nie ma fizycznie w Polsce, a potem zdziwieni że nie ma sprzedaży. Plany są nie z balansowane względem potencjału danrgo rynku. W firmie obowiązuje wyścig szczurów, codziennie przysyłają rankinki na którym miejscu jesteś. Nie potrafią zrozumieć że nie wszyscy mogą być na 1 miejscu. Zarobki 2500 netto jeśli przez 6 miesięcy robisz plany wtedy masz 3300 netto. Samochód płacisz za każdy przejechany kilometr poza pracą jak dużo korzystasz to może Ci wypłaty zabraknąć. Polityka firmy bazuje na tyn że jesteśmy najlepsza firma i to dzięki nam zrobisz biznes na sklepie. Kosmiczne standardy. Nie polecam tej firmy. Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej nie realne plany. Jeśli chodzi o wymiany to masz 1,5zł na sklep miesięcznie więc praktycznie nic nie wymienisz. Na sieciach gdzie wymagany jest listing czyli trzeba zapłacić za index praktycznie nie istnieja Ich handel skupia się na sklepach gdzie albo nikt inny już nie dojeżdża albo można za darmo jakiś produkt zaimplementowac Jednym słowem omijajcie z daleka, firma bez perspektyw

Użytkownik

Na jakim stanowisku Pan/i był/a? Pytam, bo rozważam pracę jako przedstawiciel handlowy w tej firmie. Pozdrawiam

XOXOXO

Przed pójściem na rozmowę o prace przejrzałem poniższe opinie i pomyślałem ze może nie jest tak źle - natomiast po rozmowie z osobami rekrutującymi zgadzam się z większością komentarzy. Jest źle - Regionalny nie ma pojęcia o strategi zarządzania, na rekrutacji najważniejsze są banalne zagadki matematyczne :) Ani prezes ani kadra zarządzająca nie wiedzą w jakim miejscu są i gdzie chce zmierzać firma. Są również gołosłowni, nie dotrzymują danego słowa. Jak widać nie trzeba być błyskotliwym aby zauważyć jak funkcjonuje firma. Sporo dostajecie od konkurencji i na pewno z takim podejściem szybko nie nadrobienie zaległości które z miesiąca na miesiąc będą stawały się coraz większe. Rynek Polski różni się od Ukraińskiego wiec czas na konkretne zmiany ( odciąć Sowiecką pępowinę lub zabrać zabawki z Polskiego rynku do domku )

Paulina
@XOXOXO

Jestem zdziwiona Twoją opinią, ponieważ moje zdanie jest zupełnie odmienne jeżeli chodzi o rekrutacje. Pytania na poziomie. Faktycznie pojawiały się zagadki matematyczne, ale uważam ,że to tylko dla sprawdzenia logicznego myślenia kandydata. Nie wiem jak można po 1 rozmowie ocenić kompetencje managera przeprowadzajacego rekrutacje. Co do samej pracy- nie wypowiem się, bo nie pracuje w tej firmie.

xyz
@XOXOXO

Hm.... Ja też jestem zdziwiony, Byłem dziś na rozmowie i uważam ją za konstruktywną, dużo dowiedziałem się o strukturach firmy jakie są kierunki działania i rozwoju, ciekawa firma o dużym potencjale produktowym. Rozmowa przebiegała w pozytywnej atmosferze i z konkretnymi pytaniami o historię zatrudnienia, kilka zadań praktycznych z życia wziętych. Zgadzam się że były zadania matematyczne tylko trzeba sobie zadać pytanie co miały na celu - Marża - no jak kandydat na kierownika nie potrafi wyliczyć marży to co robi na tym spotkaniu, czy prostego wyliczenia dot. ilości przejechanych kilometrów, banalne.

Witek

Dość długo nikt tu nie zaglądał? Warto starać się o pracę, jak zarobki, poprawiły się?

Zostaw merytoryczną opinię o Roshen Europe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Roshen Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Roshen Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roshen Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Roshen Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Roshen Europe Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Roshen Europe Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 33 ocen.

Roshen Europe Sp. z o.o.