Opinie o Amazon w Bielany Wrocławskie

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Amazon. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Amazon na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - usługi PR

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Bielany Wrocławskie

Mia

Hej, mam pytanie, bo w agencji nic nie wiedzą. Są przyjęcia do Amazon? Rekrutacja ruszyła od miesiąca, ale twierdzą cały czas, że nie ma wolnych miejsc ani terminów na spotkanie z lekarzem? Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Rysia Siarzeska
@Mia

Mia daj sobie spokój z Amazonem tu nie ma roboty.Idź lepiej do thg lub shein,bo tu tylko nerwicy się nabawisz.Dobra rada,nie dziękuj.

Pytanko mam o premię.Kiedyś pamiętam były tak jakby 2 premie.Pierwsza za pełną obecność 8% i druga za wynik całego magazynu(wyrobienie normy) od 0 do maksymalnie 7 %.Czyli razem przy dużym szczęściu można btło dostać 15%,ale z reguły tej "wynikowej" premii nie było wcale albo max.3%. Teraz mam rozumieć nie ma już premii za wynik całego magazynu tylko obecnościowa? Jak masz pełną obecność to jest 15 % niezależnie czy magazyn wyrobił normę?

...
@Kandydat

Tak

Gal Anonim Pierwszy

Ostatnie zwolnienia w Amazonie miały dotyczyć konkretnych stanowisk . Nie było mowy o poziomie najniższym . Niestety pozwalniano podobno robotników . CEO Amazona ogłosił kolejne zwolnienia , 9 tys . osób . I też nie mają to być robotnicy . Ale , żeby ci,,lepsi,, zachowali swoje krzesełka , będą znowu chcieli pozwalniać robotników . Jeśli czujecie presję ilość , jakość , bhp , czas , to znaczy , że zasadzili się właśnie na was . Nie dajcie się .

Yogi

Pracuję od jakiegoś czasu na Wro1 i wszyscy tutaj mówią , że Wro2 będzie zamknięte i wszyscy pracownicy zwolnieni. Oczywiście poza tymi , którym udało się dostać na Wro1. Wiele lat pracowałem na Wro2 i przyznam , że nie mogłem juź patrzyć na te zakazane mordy. Tutaj na jedynce ludzie są bardzo sympatyczni , a atmosfera w pracy bardzo miła. Nie spodziewałem się tego. Kończę , bo widzę , że ktoś zostawił koszyk piknikowy na polance.

@Yogi

A jak to wygląda teraz? Jest rekrutacja do Amazon przez Randstad i Addeco na Bielany Wrocławskie. Czy to chodzi o WRO1 czy WRO2?

Yogi

Miejmy nadzieję , że nie zamkną.

Dlaczego misiu? Co?
@Andrzej

WRO4 misiu :)

AgileSprinter
@Dlaczego misiu? Co?

Przecież oni tam wywali 80% i nie ma kim robić teraz... Teraz znowu nazatrudniają na zielonych, a co z konwersjami, a no nie ma, ale dziwna tam jest polityka awansów i degradacji, przynajmniej dla mnie, tej roszady między działami i zmianami. Przy mojej metodologi pracy i zarządzania zespołem zgodnego z Kaizen, tam coś takiego nie istnieje xD Krążą plotki, że jest za dużo na L3, to może znowu zdegradują... nie znacie dnia, ani godziny.

Dżefrej Bezik
@AgileSprinter

To jest dobra polityka dla firmy bo zwolni się masę ludzi i potem zatrudnia na krótkie umowy i wylotka w razie czego. Tu się nic przypadkiem nie dzieje To ma być dobre dla korpo a nie dla pracowników Pracownicy nikogo nie obchodzą....

Magazynier

Proszę o przejciu magazynu

Redukcja pracowników

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Pierdze wam do buzi

I co tam sie dzieje na wro2?

Zenon
@Pierdze wam do buzi

Paaaanie robim cały czas!

Gal Anonim Pierwszy

A ja mam dziwne pytanie . Czy pracujecie 9 kwietnia , w dniu wielkanocnym ?

Jajko
@Gal Anonim Pierwszy

Normalnie przychodzę. A co mam w domu robić?

Krasnal

Czy w tej firmie ceniony jest indywidualizm? Czy jest ktoś na stanowisku łowcy talentów?

@Krasnal

Jesteś indywidualistą? Coraz częściej pracodawcy doceniają takich . Niestety człowiek zostaje niezauważony. Trzeba mocno się napracować nad widocznością. Ale to wciąż za mało . Musisz jeszcze udowodnić , że to coś umiesz . A wymagania mają kosmiczne. Jeden marny dowód zostanie bez odzewu . Musisz się bardziej wysilić . I jeszcze ,,zdać cichy egzamin,,. Wtedy sobie zaplanują twój rozwój . Ale nigdy ci go nie przedstawią. Bo , w razie niepowodzenia, Góra nie wyjdzie na głupiego .

Nadziana

Mam do was prośbę możecie zgłaszać ten profil na fejsie do administracji? Zostałam (usunięte przez administratora) nie mam możliwości zwrotu babka wysyła tylko za pobraniem jakiś badziew, a później przestaje sie odzywać. 3 kropki zgłos profil. Co jakiś czas zakłada nowe konta nie chce podać adresu do zwrotu itd. tylko kontakt przez Messenger https://www.facebook.com/people/Dorota-%C5%81ukowiak-Lige-time/100089284607017/

Karol

Są wciąż transfery z wro2 na wro1-jedni chwalą drudzy narzekają-powiedzcie jak tam jest i co to znaczy,,sortowanie (usunięte przez administratora) ' potocznie

Amozonczyk
@Karol

Transfery są poniewaz Amazon przygotowuje sie do zamkniecia Wro2, w ten sposob pozbywa sie pracowników z długim stażem zeby im nie placic odpraw po zamknieciu. Większość przeniesionych pracowników zwolni sie ponieważ charakter pracy na wro1 zupełnie odbiega od tego co robili na wro1. Praca na dziale Cret na ktory przenosza tych ludzi jest okropnie monotonna i niestety wymaga od pracownika sporej uwagi i czytania komunikatów na monitorze. Wiec jesli macie mozliwosc pozostania na wro1 do jego zamkniecia to polecam tak zrobic.

Pień
@Karol

Każdy idzie na Cret, to zwroty od klientów, paczki z różnymi towarami które się niemiaszką nie podobały. Są dobre a reszta to brudne i zajechane odkurzacze, ekspresy do kawy, zniszczone narzedzia, zabawki odzież. Wszystko zapakowane byleby odesłać. Jak na wro 2 pakujesz tak na wro 1 to otwierasz. Praca irytująca zwłaszcza jak klient ci naklei milion warstw taśmy aby zabezpieczyć materac który i tak nadaje się do wyrzucenia. Sporo produktów nie ma komentrza a cała reszta jest bez sensu i brzmi jakby klient był lekko ograniczony np "00", "hdhgdhdhhh", ect. Uciekaj póki możesz haha

besos
@Karol

wro1 samo w sobie raczej git ale cret to najgorszy dział w tym miejscu. nikt nie chciałby iść z własnej woli, ale tylko tam jest teraz zapotrzebowanie. sporo paczek jest presortowana w taki sposób, by wszystkie lżejsze szły do kobiet a faceci dźwigają po 10-15kg z każdą paczką. (usunięte przez administratora) brud, pogniecione paczki i masz się zastanawiać co z tym zrobić i jeszcze normy wyrabiać. jest tam też większe zagęszczenie Ukraińców, pozostali ludzie jacyś dziwni. wyrazy współczucia jak tam ktoś trafi, lepiej szukać wtedy nowej roboty. w ogóle przed chwilą były zwolnienia a teraz znowu jest odpalona rekrutacja, pewnie po to by szukać świeżej krwi na dział cret, w miejsce tych którzy nie dadzą rady. żarty jakieś

Ola

To poleciały tęgie głowy na wro2, kto by się spodziewał, że cwaniaki nie do ruszenia według swojego mniemania o sobie. Zostali wyprowadzeni w towarzystwie ochrony za bramki. Widok bezcenny. Teraz drogie HR, może czas na posprzątanie tego bajzlu, który po sobie zostawili. Wszyscy wiemy kto i jak zdawał panel i jak te umowy zostały im przedłużone. Jeśli chodzi o front blue to chyba wszyscy wiedzą o kim piszę. Co teraz, do kogo tu się przymilić, do kogo podlizać, kogo zakapować, oj może być ciężko bez misia XD

Wro2
@Ola

Już tam nie pracuję ale jestem bardzo ciekaw kiedy ten (usunięte przez administratora) amazoński się skończy... Co tam się działo przy rekrutacjach na wyższe stanowiska i do HR to tylko Bóg jeden wie. A jeśli chodzi o HR to większego kumoterstwa i nepotyzmu nie widziałem w żadnej innej firmie. Amazon wro2 to będzie mieć niezłą Legende jeśli chodzi o (usunięte przez administratora) jakie tam się wyprawiają..

Kto poleciał???

Kto poleciał?
@Ola

Kto poleciał?? Jak wyglądała akcja? Były krzyki, żale?? O co poszło?? Bili się?? Opowiedz, pls.(usunięte przez administratora)

Kris

Ludzi poprzenosili na wro1,bo nie ma ponoc pracy.W internecie widzę nowe oferty pracy do amazona.O co tu chodzi,co to za firma.

Jeff

Na dziale Cret na Wro1 jeden z tzw. managerów upomniał pracownika że zszedł ze stanowiska pracy do toalety poza przysługującą mu przerwą 15 minutową. Ogólnie na tym dziale robi się dość nerwowo i ciekawie ponieważ większość pracowników nie wyrabia normy. Są gagatki które procesują po 10 sztuk na godzinę podczas gdy "norma" jest powyżej 20. Ogólnie ta ich tzw norma nikogo nie obowiązuje bo jak orzekł sąd rzadną normą nie jest, wiec jak macie umowe na czas nieokreslony to mozecie miec na to kompletnie (usunięte przez administratora)....e

Danuta

Obecnie jestem zatrudniona przez Adecco ale proponują przejście do Amazon jak to się przedstawia jeśli chodzi o wypłatę czy jest różnica, bo w wielu zakładach przy przejściu jest mniejsza kasa a pracuje na 1/2 etatu

@Danuta

Masz tak samo jak w agencji

Magda
@Danuta

Będziesz mieć dwa razy mniej dni urlopu niż masz przez agencję pracując na pół etatu

Zgubiona paleta

Amazon chwali się certyfikatem za najlepszego pracodawcę (między innymi na dolny śląsku). W rzeczywistości te wszystkie nagrody i wyróżnienia są kupione nic więcej. Firma nie szanuje ludzi i gdzieś ma opinie pracowników. Obecnie robi się wszystko by utrudniać życie pracownikom tak aby pracowali w niekomfortowych stresogennych warunkach. Przykładów jest masa, chociażby niedawny transfer pracowników z wro2 na wro1, gdzie było mówione, że ten transfer jest czasowy by nie opróżniać szafek, że każdy kto będzie chciał będzie mógł wrócić. Dopiero na wro1 okazało się po dwóch/trzech tygodniach, że nie ma powrotu. Gdy sprawa została zgłoszona między innymi na tablicy pracowniczej, to HR nie odniósł się do postawionego zarzuty tylko odpisał " Dziękujemy że jesteście tacy elastyczni :) " Ten prosty komunikat jasno pokazuje jak się szanuje tutaj pracownika. Ostatnio coraz częściej wzywa się pracowników do biurka managerów za niskie normy gdzie w "swobodnej rozmowie" jak to oni określają, grozi się dyscyplinarnymi zwolnieniami jak sytuacja będzie się powtarzać. Ciekawi mnie jak ustosunkowuje się do tego HR też napisze/powie " Dziękujemy za zrozumienie :) " Przypominam, że amazon przegrał procesy za zwolnienia za normy, bo te ich normy są tak skonstruowane, że zawsze się znajdą osoby które nie wyrobią tej normy. Bo co to znaczy 5% najsłabszych pracowników w ich mniemaniu ? Czy jak większość zrobi powyżej 100%, a te 5% zrobi tylko 100% to już są najgorsi? Według amazon tak właśnie jest "Dziękujemy za zrozumienie :)" Niedługo zaczynają się wybory do forum pracowniczego. Kolejnego propagandowego organu w tym zakładzie, który ma gdzieś pracowników jak ktoś nie wierzy w to co napisałem, to proszę zapytać pierwszą lepszą osobę z tego forum co zrobiła dla pracowników. Odpowiedź jest jedna NIC bo oni nic nie mogą zrobić tylko siać propagandę jak amazon jest cudownym pracodawcą. W sprawie transferu na wro1 odpowiedzieli " Fajnie będzie po co te lamenty wrócicie przecież " . Gdy się okazało, że ludzie poszli tam na stałe to farbowana czarnowłosa z forum napisała na fb tekst typu " Cieszcie się że macie prace, spodoba się wam tam i nie będziecie chcieli wrócić " Takie jest błyskotliwa, może niech lepiej pisze tyko wierszyki o trzymaniu się poręczy xD

@Zgubiona paleta

Współczuję . Nie potrafię się odnieść do tego . Jedyne , co mi się nasuwa, to to , że nie zostali zwolnieni . Ale znając amazońską rzeczywistość , to boję się pomyśleć , co będzie dalej . W internecie jest informacja , że Amazon przeznaczy część magazynów na przechowywanie towarów na zlecenie. Jak i co dalej , nie wiem .

zaczynający pracę

Witam dostałem takiego maila, ktos wie o co chodzi? Notification of Electronic Communication for your Amazon Poland – Ops Salesforce Background Check (Powiadomienie o komunikacji elektronicznej dla Twojego Amazon Polska – sprawdzenie przeszłości Ops Salesforce Niniejsze powiadomienie ma na celu poinformowanie Państwa, że ​​w związku z Państwa prośbą o sprawdzenie złożone przez firmę wymienioną poniżej, Accurate Background, agencja zajmująca się raportami konsumenckimi, została poproszona o przeprowadzenie weryfikacji na Państwa temat. Niniejsze powiadomienie ma na celu poinformowanie Cię, że Accurate Background może przesyłać Ci drogą elektroniczną dokumenty lub powiadomienia (komunikaty) związane z Twoimi badaniami.

Hej. Mam 2 pytanka kochani Moi. Jest możliwa opcja pracy na 2/5 etatu? Czy to prawda że zamykają budynek nr2 tam gdzie są lekkie gabaryty i nie ma butów roboczych? Proszę o szczerą i grzeczną odpowiedź. Pozdrawiam przyjaciele.

Pracuje na wro2

Na wro1 zostały odesłane same nie roby i tłuki a na wro2 zostali najlepsi z najlepszych... Sam prima sort...

Mietek
@Pracuje na wro2

A wiesz może czemu mnie zwolnili, jak miałem po 140% normy na WRO2 w okresie peak time grudniu???

@Mietek

Nie dałeś (usunięte przez administratora) managerowi i dlatego Cię zwolnili. Sorry, life is brutal ...

Dyrektor Fajzera
@Mietek

To proste Za małą norme robiłeś Dbajcie o siebie i innych

Kajts
@Pracuje na wro2

Wro2 zamykają więc się nie ciesz

@Kajts

A wiadomo kiedy zamykają?

Zamykają, burzą, likwidują, zmieniają na drukarnię... Ludzie ogarnijcie się z tym bo to jest żałosne te wasze spekulacje

kukold z HR

Wcześniej niż październik, magazyn wro2 był wynajęty już w maju 2014, więc 10 lat minie przed tym okresem. Nie wiem skąd wam się wziął ten październik, przecież prace przygotowawcze na wro2 trwały już przed oficjalnym otwarciem. Co za głąby...

Stowerka

Brawo,w końcu ktoś mówi z sensem.Na Amazonie świat się nie kończy.Ludzie kochani.Daliście tu radę,wszędzie sobie poradzicie.Trochę wiary w siebie.Pozdrawiam wszystkich i z wro1 i z wro2.

Yeti
@kukold z HR

Skończcie z tymi przepowiedniami i przede wszystkim nie dajcie się skłucić.Jak tak dalej pojdze,to za te stawkę nikt tam robić nie będzie chciał.

kukold z HR

Tylko Bóg jeden wie w jaki sposób tam przebiegały rekrutacje na wyższe stanowiska... Karma wraca i zamkną to w (usunięte przez administratora)

anata

Jak się zwalniam to muszę zdawać buty i badza ?

Mietek
@anata

Ciuchy i buty zostają, badga możesz oddać albo odesłać, ale nie musisz, blokują dostęp i wywalone na to mają.

Zibi

@karol coś w tym jest -pracy mało, nonstop przepustki,wzmocnione restrykcje nagany itp

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1324.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1004, z czego 288 to opinie pozytywne, 228 to opinie negatywne, a 488 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 37 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon