Amazon

2.2 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy Amazon

Monika
Pracownik
 Pytanie

Dzień Dobry. Czy na wakacje będą zatrudniać ludzi do pracy? Przez agencje oczywiscie, wie ktoś coś na ten temat?

Ale
Pracownik
@Monika

Agencji wro 2 na chwilę obecną nie ma już

Zainteresowany praca
Kandydat
 Pytanie
@Ale

Mogłabyś/ Mógłbyś wyjaśnić co to znaczy, że jej nie ma? Agencja Adecco i Randstad zostały zlikwidowane w Amazonie?

Piotrek
Pracownik
@Zainteresowany praca

Tak, agencje na WRO2 nie istnieją.

niki Nowy wpis
Były pracownik
@Monika

Właśnie ruszyła rekrutacja do Okmian i Łodzi - wiec coś się ruszyło, podejrzewam że do wakacji czyli peaku letniego rekrutacje będzie szła pełną parą. Firma ogólnie spoko i dają zarobić plus darmowe dojazdy i smaczne obiady za pół darmo ( zł) ale umowy niestety tylko przez agencje i na miesiąc - wiec dlatego ja sobie chyba podaruję bo dla mnie to zbyt niestabilne warunki zatrudnienia. Co do peaku świątecznego to na 1000 proc bedą szukali ludzi bo to okres wzmożonych zamówień.

Nicola Nowy wpis
Pracownik
@niki

Podobno nie istnieją agencje w Amazon, wiec nie bedzie zatrudnień , chyba że odrazu Amazon będzie zatrudniał

Nickola
Kandydat
 Pytanie

Co to znaczy że nie ma agencji na wro2?

Odpowiedź Nowy wpis
Pracownik
@Nickola

To znaczy że nie ma już agencji pracy w Amazonie... Pomyśl chwilę zanim zadasz pytanie bo wygląda to żenująco

robert Nowy wpis
Pracownik
@Odpowiedź

Słuchaj mądralo. Jeżeli ktoś jest z zewnątrz to niby skąd ma wiedzieć, że agencje miały swoje biura na terenie magazynu. Pomyśl chwilę zanim arogancko odpowiesz.

Utrzymanie ruchu
Kandydat
 Pytanie

Jakie są zarobki na dziale utrzymania ruchu ?

Aneta
Pracownik
@Utrzymanie ruchu

Hej;) Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to musisz zadać sobie pytanie czy Amazon jest dla ciebie. Powinieneś zapytać siebie jak możesz się nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Amazon zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża. Pozdrawiamy!

Czesiek
Pracownik
@Utrzymanie ruchu

A daj Pan sobie spokój z tym amazonem lepiej radzę.

Co do rekrutacji?
Pracownik
 Pytanie

Czy to prawda że mają zatrudniać Ukraińców i dawać im mieszkania służbowe?

Pamiętamy [*]
Pracownik
@Co do rekrutacji?

Tak, a nas mają zwalniać.

anonim
Pracownik
@Co do rekrutacji?

Tak. Niebawem Mieszkania będą dla nich budowane za polskie pieniądze. Zresztą są już utrzymywani przez polaczkow którzy mają być sługami ukrow Szykujcie się na coraz wyższe raty kredytów. Praca będzie dla nich bo będą tańsi.

1
Jerzy
Pracownik
@anonim

100% racji. Dlatego UK w pore sie opamietali i wyszli z UE bo polactwo zabierało anglikom domy i mieszkania i pracowali za połowe stawki, zabierajac zlecenia anglikom. Teraz moga sami decydowac kto do nich przyjedzie a kto nie. Kaczynski robi (usunięte przez administratora)Polakom.

Pracownik Ochrony
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

w Amazonie

Pytania

jakie wymagania

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
ioio
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.
Były pracownik
 Pytanie

z własnego doświadczenia wiem ze jak chcecie tam pracować na dłużej to zero L4 - lepiej do roboty idźcie i nie chorujcie. Inaczej z dnia na dzień wam podziękują. A żeby przejść konwersję to też sie lepiej na linii nie obijajcie tylko wyrabiajcie normę i jak najmniej błędów w procesie. Co tu dużo gadać - selekcja jest ostra i zostają tylko najwytrwalsi. Pytanie tylko czy warto? bo nie jest to praca jakoś mega przyszłościowa i osoby z większymi i ambicjami raczej nie chcą całe życie pracować na magazynie.

Pytająca
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Jak wyglądają godziny pracy? Czy jest możliwość pracowania na zmianę tylko dzienną? Pozdrawiam

1
Herr
Pracownik
 Pytanie

Pracuje w Amazon w DE. Mam pytanie do ludzi pracujących w PL. Od nowego roku zmienili nam nocki z 24 na 2 w nocy i dawali przez 3 miesiące rekompensatę za to 200 euro co miesiąc. Teraz godzin nie zmienili a ten dodatek zabrali przez co pensja nam spadnie z 1800 na 1600. Czy u Was też pozabierali lub pozmniejszali pensje?

Amadeusz
Pracownik
@Herr

U nas zwalniają ludzi i nie przedłużający umowy a pensja taka sama od roku czyli 3000 zł bez nadgodzin

Zyrko1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czy to prawda że nowo przyjęty pracownik ma opaski na dłoni lub na nodze które pikają jeżeli za zadługo stoisz w miejscu? I jesteś od razu zwolniony albo dostajesz żeby od swojego przełożonego? Podobno amazon traktuje ludzi jak zwierzęta to też prawda !???

hej
Były pracownik
 Pytanie

mam ogólne pytanie związane z Amazonem , nie dotyczące bezpośrednio centrum na Bielanach pod Wrocławiem. Czemu w tej chwili nie ma żadnych przyjęć? do żadnego z magazynów? Chodzi mi o czywiście o stanowisko pracownika magazynowego. Jeżeli coś wiecie bardzo proszę o pilną odpowiedź bo podobała mi się ta praca i zależy mi na tym by wrócić. Z góry dziękuję za wszelkie rzetelne i sprawdzone informacje.

Kubuś
Pracownik
@hej

Jeżeli ta praca ci się podobała to inna tym bardziej będzie ci się podobać. Nie ma czego żałować....

Nicola
Pracownik
@hej

Nikt tego nie wie

Wiedzący
Pracownik
@hej

Ogólnie jest widoczny bardzo duży spadek liczby zamówień, związany z obecną sytuacją na świecie, a także kryzysem gospodarczym jaki się rozkręca. Jest bardzo dużo chętnych do pracy, zarówno z Polski jak i z UA.

Men
Kandydat
 Pytanie

Hej, Mam pytanko, chodzą plotki że firma Amazon z Kołbaskowo zwalnia pracowników PL a zatrudnia z Ukrainy bo mają do nich dofinansowania. Czy to prawda? Ktoś coś wie?

Nick98
Kandydat
@Men

Forum wrocławskie a ty o Kołbaskowie piszesz. Praca nie na temat siadaj lufa

Wro
Kandydat
 Pytanie

Jakie są zadania i zarobki na stanowisku Peer Trainer?

Tes
Klient
 Pytanie
@Wro

Ale na jakim dziale? Xd każdy dział ma swoich 22,50 plus raz w roku bon 400 zł

Nickola
Pracownik
 Pytanie

Czy ktos wie kiedy bedzie rekrutacja do magazynu wro2? prosze o szczere odpowiedzi i wiarygodne. dzieki

Amazon Ukraina
Pracownik
@Nickola

Rekrutacja do magazynu będzie ale tylko dla narodowości ukraińskiej. Proszę szukać gdzie indziej.

Urszula
Pracownik
@Nickola

Nieprędko raczej w tym roku, jest pełno UA to raz, a dwa, że na wielu działach nie ma za dużo roboty.

Irena
Były pracownik
@Amazon Ukraina

Witam, dlaczego bzdury wypisujesz! Mam wrażenie, że nie jesteś pracownikiem Amazonu. Jakim prawem, decydujesz, kto gdzie ma szukać pracy.!. Rekrutacja jest dla wszystkich. Nie pozdrawiam.

Irena
Były pracownik
@Nickola

Witam, my sami, nie wiemy, jak to dalej będzie. Jest zamieszanie, ale to chwilowe.Rekrutacja miała być w kwietniu, kto już pracuje, pozostaje nadal. Do magazynu wro2, zawsze są rekrutacje.Lepiej coś poszukać gdzie indziej, jak się jest bez pracy. Można jedno z drugim pogodzić, tak koledzy pracują. Pozdrawiam.

wwww
Pracownik
 Pytanie
@Irena

widać że coś sie dzieje... jest zamieszanie powiadasz ale z jakiego powodu? Chodzi o Ukraińców czy naprawdę po prostu brakuje pracy? Pracowałem przez pół roku na- innym oddziale i było super z tym że nie przedłużono mi umowy bo podejrzewam że wylądowałem na 2 tygodniowym l4. Trochę to nie fair z ich strony no ale wiadomo jak działaja takie firmy. Z chęcią bym wrócił bo ta praca mi naprawdę odpowiadała tylko rekrutacje są wstrzymane - ktoś wie czemu?

ssss
Kandydat
@Nickola

Rekrutacje wstrzymane we wszystkich centrach, w Agencji nic nie powiedzą, podejrzewam że sytuacja spowodowaną wojną w UA i wszystkim tym co się z tym wiąże ( spadek zamówień przez urwane łańcuchy dostaw ze wschodu, drożejące paliwo) być może też planem docelowym jest zatrudnienie uchodźców z UA ale tego nie wiem, czas pokaże bo sytuacja jest bardzo niepewna. Sam miałem zamiar wrócić i zacząć od kwietnia, niestety sytuacja się po prostu strasznie zmieniła i trzeba szukać czegoś innego. Być może w okresie letnim ( czyli w okolicach czerwca lub pod jego koniec) będą kolejne przyjęcia, pytanie tylko w jakiej ilości i czy w pierwszej kolejności nie będą uwzględniani obywatele UA ( oczywiście źle im nie życzę i oby też znaleźli tutaj zatrudnienie o ile by chcieli pracować, oby to się tylko nie odbywało kosztem nas, Polaków).

rrrr
Kandydat
@Amazon Ukraina

Oby to był żart, bo lepiej nie krakać. Ukraińcom źle nie życzę, bo uciekają przed bombami, mają prawo do pracy, dachu nad głową i godnego życia, oby nasz rząd im to zapewnił i oby to się tylko nie odbyło naszym kosztem.

Zbigniew
Były pracownik
 Pytanie
@rrrr

Ilu ucieka przed bombami? 10%? Walki trwają tylko we wschodniej Ukrainie, a (usunięte przez administratora) przybywają także ze Lwowa... I nie, nie mają prawa do pracy. Gdyby rząd zapewnił im tylko to co przewiduje dla uchodźców prawo - dach nad głową i wyżywienie, to mielibyśmy kilka krotnie mniej uchodźców. Reszta to tak naprawdę (usunięte przez administratora) ekonomiczni.

Irena
Były pracownik
@Zbigniew

Witam, masz rację! U nich to się dzieje od 2014 roku, a teraz tylko gorzej i bardzo zagrożeni przez wroga. W Europie, tylko Ośrodki (usunięte przez administratora) a my PESEL i prawa Polaka, Tracimy wszystkie przewieje, do tej pory nie brano pod uwagę dochody do wniosków, " urodzenia dziecka", dofinansowania do prądu, gazu, itp. Nam nie trzeba wojny, mamy konflikt interesów,

polka
Pracownik
@Zbigniew

Dlatego naszym obowiązkiem jest im zapewnienie godnych warunków bytowania i rozwoju w naszym kraju. polska narazie nie jest przyjazna braciom z Ukrajiny. Wstydzę się że jestem polka

3
ccc
Były pracownik
@rrrr

ja zastanawiam się, co zrobili ukraińcy, że doszło do takiej tragedii, bo tylko migawki rosyjskie są w tv i też zastanawia mnie to dlaczego oni mówią, że i tak wygrali. To wg mnie jest bardzo skomplikowane bo po II wojnie światowej ich przodkowie wyrzucali z tamtych terenów naszych dziadków. Z tego co wiem nie było wymiany ludnościowej od zakończenia wojny. A ostatnio słyszałam, że wojna z Azji przeniesie się do Europy i to tylko dlatego, że Polska tak wielu migrantów przyjęła.

Aga
Kandydat
 Pytanie

Czy jest możliwość zatrudnienia przez amazon bezpośrednio czy tylko Agencja?

Irena
Były pracownik
@Aga

Witam, tylko przez Agencję.

Kynio
Pracownik
@Aga

Nie tylko przez agencje. Wro1 zatrudnia wózkowych bezpośrednio. Wro3-Wro4 też tylko bezpośrednio, bo tam trzeba mieć badania m.pracy porobione.

Irena
Pracownik
@Kynio

Polecam przez agencję. Mogę nawet robić za pół minimalnej dla Amazon.

barti
Pracownik
@Aga

sa ogloszenie ze zatrudniaja bezposrednio i prze agencje .wystarczy popatrzecna ogloszenia

Ania
Pracownik
@Aga

Z mojej praktyki wynika, że na konwersje możesz liczyć, jak utrzymasz się minimum 9 miesięcy przez agencję . Amazon zatrudnia bezpośrednio ale tylko na kierownicze stanowiska.

Zdzichu-Bielawa
Pracownik
@Irena

Hej, nie bo na wózki dają czasem od razu na niebieski identyfikator ale tylko na wro1 :)

Hej
Pracownik
@Ania

Kpina, pracuje od czerwca zeszłego roku za niedługo będzie rok i dalej jestem na agencji, po za tym sami pisali, że na ten moment nie planują konwersji

Hej
Pracownik
@Ania

Niektórzy konwersję dostali po 3 miesiącach, a ty (usunięte przez administratora) i nic, nawet jak jesteś najlepszy, nie patrza na Twoje wyniki pracy

Irena
Pracownik
@Hej

Ja się cieszę że pracuję przez agencję dlatego zrzeklam się konwersji

iii
Były pracownik
@Irena

przecież agencyjni maja takie same stawki jak amazon - inaczej nikt by nie przyszedł robić za mniejszą kase do tego kołchozu. Jedyne czego nie daje Ade cco to te ich benefity i dodatki na święta. Nie siej propagandy.

elias
Pracownik
@iii

tzn niebiescy mają jakieś 2 zł więcej na godzinę niż oficjalna stawka jaka podają w ogłoszeniu - to tzw. stażowe jakie wypłacają po ponad roku pracy:) No i plus te benefity i dodatki na Boże narodzenie. Szału nie ma, (usunięte przez administratora) nie urywa:)

endju
Kandydat
@Hej

Może nie wyrabiasz normy lub robisz za dużo błędów w procesie. Nie krytykuję serio tylko mówię jaki może być powód bo ze mną było podobnie. Dopóki się jednak chodzi i nie bierze L4 to jest ok, gorzej jak po 9 msc. się konwersji nie przejdzie to wtedy Agencja zwalnia tzn. nie daje kolejnej umowy.

tak
Kandydat
@Aga

Są - ale tylko na specjalistyczne/wyższego szczebla. Selekcja jest chyba ostra bo z tego co widzę kilka takich ogłoszeń wisi już jakiś czas.

Irena
Były pracownik
@iii

Witam, przepraszam, Ja tego nie pisałam, Znowu cyrki na kółkach. Ciągle się podszywają i psują opinie innych. Nie pozdrawiam nie pracuję przez Agencję.

Ali
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Starałem się o pracę ale mam status proces wstrzymany, co to znaczy?

Kuba
Były pracownik
@Ali

Proces wstrzymany, bo obecnie nie ma roboty. Magazyn WRO1 docelowo stanie się magazynem zwrotów. W marcu został wprowadzony system notatek, który jest bardzo rygorystyczny. Celem jest zredukowanie etatów. Szukają powodu żeby wykurzyć pracowników z umową na czas nieokreślony.

Lider amazonowy
Pracownik
@Ali

W tym kraju nigdy nie było prawa i sprawiedliwości....szybko szybko maska na nos i jazda chłopie bo Ukraińcy czekają na twoje pieniążki.

Tom
Były pracownik
@Ali

Nie będzie w najbliższym czasie przyjęć, bo nie ma roboty

rosomak
Pracownik
@Kuba

Tam są ludzie którzy robią od początku powstania zakładu w Polsce, czyli od 6 lat , jak już kombinują żeby nawet weteranów sie pozbyć to chyba nowych przyjęć w najbliższym czasie nie planują.

kajzer
Były pracownik
@Ali

To znaczy że na chwilę obecną czy kiedy tam otrzymałeś to powiadomienie po prostu nie szukają nikogo na stałe. Taka to firma - tyle gadają o tych konwersjach że niby każdemu chcą dać szansę ,prawda jest taka że 80 proc ludzi z Agencji i tak jest przeznaczona do odstrzału jak skończy sie chodźby peak - po prostu będzie mniej zamówień. Praca nie jest zła ale nie warto się wiązać z firmą która traktuje każdego pracownika właśnie tymczasowo. Także w niektórych okresach i tak nie ma sensu składać tej konwersji bo przyjęć i tak nie będzie. A reszta to tylko gadanie żeby zamydlić pracownikom oczy że jak sie będą niby mocno starać to dostana niebieskiego badge'a i upragnione 2 zł dodatku po roku pracy.

kilo
Były pracownik
@Tom

Roboty nie ma bo jest wojna, spadek liczby zamówień, drogie paliwo, do tego drożyzna i inflacja (nikt nie robi teraz szał zakupów na necie już nie tylko przez amazon-sklep ale ogólnie, ludzie zaciskają pasa i odkładają na jedzenie a nie myślą o kupnie kolejnego zbędnego szajsu) oby tylko nie posypały się zwolnienia tym którzy są zatrudnieni na umowy okresowe ( już nieważne czy zielone czy niebieskie badge) bo z tego co słyszałem to już kombinują jak się pozbyć pracowników z umowami stałymi.

AMAZON F4 LIFE
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.
Pracownik
 Pytanie

Powiem jedno pracuje w firmie 6 lat i dalej jest to samo traktujecie pracowników z dlugim stażem jak smieci nawet nie potraficie dać nam normalnej podwyzki, nierobom zwanych liderami daliście 30 zl, pytam sie za co? NAS traktujecie jak niepozadany element, ktory jeszcze smie narzekać, czas na zmianę firmy choć będzie ciężko jezeli pracujesz z kims 6 lat, ale co was to obchodzi.

Robert
Pracownik
 Pytanie

Znika obowiązek noszenia masek w fc, jest to teraz dobrowolne od 31 marca, ale... Zostają też skrócone przerwy o 5 minut, które powracają do czasu sprzed pandemii. Stawka godzinowa też wzrośnie, bo zaraz będziemy płacili za paliwo po 10zyla?

Tomi
Klient
@Robert

Podwyżki nie dadzą... ewentualnie latem 1 zl waloryzacji która nijak nie poprawi sytuacji finansowej w obecnym poziomie inflacji

PL
Pracownik
 Pytanie

2000 dla ukrainca od amazon ??? kpina tfuu

4
polka
Pracownik
@PL

Dokładnie powinno być 3razy wiencej

1
wszyscy mamy dzieci i wydatki
Pracownik
@PL

Nierówne, gorsze traktowanie różnych grup społecznych charakteryzujących się pewną cechą wynika najczęściej z licznych uprzedzeń i stereotypów, polegających na uproszczonym, nieobiektywnym i krzywdzącym postrzeganiu innych. Bazowanie na stereotypach, czyli pewnych uproszczonych, utrwalonych i niepopartych żadnymi obiektywnymi kwestiami przekonaniach dotyczących ludzi o określonych cechach, stanowi pierwsze ogniwo przyczyniające się do rozwoju postaw dyskryminacyjnych i krzywdzących w społeczeństwie.

Polak też człowiek
Pracownik
@PL

Konstytucja RP w art. 32 stanowi, że wszyscy są wobec prawa równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne (ust. 1). Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (ust. 2). Należy także uwzględnić, że ustrojodawca w sposób szczególny odniósł się do kwestii równouprawnienia płci, stanowiąc w art. 33 Konstytucji, że kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

Cenzura prowadzi
Pracownik
@PL

Poprzez dyskryminację do eksterminacji niestety

dla posiadaczy rozumu
Pracownik
@PL

Sztuka wojny Sun Tzu polecam

na piedestale
Pracownik
@PL

kłamstwo i cenzura gorsza niż za (usunięte przez administratora) Dzierżyński jest z was dumny w zaświatach oczywiście. ROZUMU życzę i oklepanego oleju mądrości w głowie. nie pozdrawiam ręki nie podaję

K
Były pracownik
@PL

Dokładnie dać Ukraińcom po 5 tys na rękę a polacy najlepiej za darmo niech robią we własnym kraju

Polska xD
Klient
@PL

Co wy piszecie xD wszystkie wypowiedzi pod tym postem są śmieszne... Żal mi was

Kandydatka
Kandydat
 Pytanie

Witam, mam pytanie.. czy ktoś miał podobny przypadek podczas aplikowania na stanowisko pracownika magazynowego ? Złożyłam podanie i po kilku dniach dostałam maila ze moja aplikacja zostala wycofana z powodu mojej rezygnacji lub braku kontaktu ze mną.. zdziwiło mnie to bo nie miałam telefonu od osoby rekrutującej.. po kilku tygodniach złożyłam aplikacje ponownie i taka sama sytuacja..

Czesiek-JeleniaGora
Kandydat
 Pytanie

Witam. Czy mogę zatrudnić się na 2/5 etatu ?

Amazon-JeleniaSzuka
Były pracownik
@Czesiek-JeleniaGora

Możesz na 5/2 nawet

Vasylij
Pracownik
 Pytanie

Kiedy nowe oferty praca?

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej