Opinie o HPE 8 Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie HPE 8 Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HPE 8 Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HPE 8 Sp. z o.o. w Warszawa

Łukasz

Witam, czy opinie dotyczą oddziału w Gdyni? Czy obecnie również jest (usunięte przez administratora)? Łamane są zasady prawa pracy?

No hej, była jakiś czas temu oferta dla asystenta ds. administracji przy czym wiem, że poszukują studenta 4 / 5 roku studiów. Piszą o pracy dodatkowej 3 / 4 razy w tygodniu, czyli ile godzin ma się do wyrobienia i jak od jednej płacą?

Opowiedzcie mi proszę o zarobkach montera. Na rurociągi jest teraz wystawiona oferta, planuje aplikować. zastanawia mnie przy tym aktualność tych dawnych komentarzy, dwa lata temu ktoś sugerował naruszanie praw. Coś takiego do dziś się dzieje?

Łukasz Nowy wpis

Jan Kowalski

Mobbing, łamanie prawa pracy i inne. W przypadku "pełnych gaci" zarządu i ewentualnym grożeniem paluszkiem - przypominam, że nie można orzec o działaniu na szkodę dóbr wizerunkowych jeżeli dany podmiot w opinii publicznej posiada negatywny odbiór. PS. Komentarz jestem w stanie usunąć jak zostaną upublicznione dowody płacenia nadgodzin wg. Kodeksu pracy oraz np. dowody na brak fikcyjnych umów b2b wśród kadry zarządzającej i nie tylko ;) miłego dnia!

Iwona
@Jan Kowalski

wygląda dość poważnie...A w którym miejscu ma to zostać upublicznione, Pan to chce tylko dla siebie czy dla większego grona odbiorców? Tu na forum to chyba tylko tekst da radę wrzucić to jednak słabo z tym. ;)

Najmądrzejszy
@Iwona

czemu moje wypowiedzi są kasowane?

Iwona
@Najmądrzejszy

Czemu mnie o to pytasz? Zależy co piszesz tak w sumie. Zgodne to z regulaminem?

Mądrzejszy Nowy wpis
@Iwona

@Iwona, mam wrażenie, że jesteś pracownikiem goworka, będącego ratlerkiem dla właścicieli firm

Czy rekrutacja na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. zakupów w firmie HPE 8 Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Inspektor PIP

Korzystajcie ze swoich praw i zgłaszajcie każde naruszenie do nas!

Schorowany

Dbajcie o swoje zdrowie i szanujcie siebie!

Wykorzystany

Nie traćcie czasu na pracę w takiej firmie!

Zniszczony

Szkoda życia.

Pracujesz w firmie HPE 8 Sp. z o.o. na B2B? Czy Twoim zdaniem to się opłaca?

Najmądrzejszy

Czy to jakaś zachęta do omijania prawa i do zlecenia kontroli US? ;-)

Sebastian

@PanSatyros Jeżeli dobrze Cię rozumiem, to firma HPE 8 pozwala swoim inżynierom realizować zadania wedle własnych upodobań, jeżeli nie godzi to w normy i tym podobne kwestie, tak? Ponadto, według tego, co napisałeś, wychodzi że dzięki większym kontraktom, można się sporo nauczyć. A jak jest ze szkoleniami w firmie? Są one realizowane dla pracowników? Nikt o tym nie wspomniał, więc będzie to bardzo ważna informacja.

PanSatyros
@Sebastian

@Sebastian - to znaczy tyle, że masz zespół otwarty na znalezienie skutecznego i sensownego rozwiązania. Wszystko można przedyskutować! I jest z kim to przedyskutować. To jest naprawdę nie do przecenienia! Co do szkoleń - trudno mi się tutaj wypowiedzieć, bo pracowałem tylko kilka miesięcy, ale ja miałem okazję uczestniczyć w jednym, całkiem dużym szkoleniu.

azno

Organizacyjnie firma to porażka. Typowy model polskiego biznesu (w tym najbardziej negatywnym sensie). Nie ma tam ani jednej osoby, która znałaby się na zarządzaniu. Z moich obserwacji lekko podejrzany jest system "awansowania". Wystarczy wspomnieć, że przy tak małej firmie ok. połowa pracowników to "kierownicy". Ogólna zasada, która przyświeca w firmie to, jeżeli da się gdzieś przycwaniaczyć i zaoszczędzić, to jest to właściwa droga. Ekstremalna ilość nadgodzin to standard. Zdecydowanie firma celuje w pracowników tanich - studentów i świeżych abolwentów. Osób z doświadczeniem do rzeczywistej pracy praktycznie brak. Oczywiście tak abstrakcyjne pojęcie jak inwestowanie w pracownika czy szkolenia nie istnieje. Atmosfera pracy w moim odczuciu ciężka. Natomiast ogromną zaletą są sympatyczni współpracownicy. Gwoli ścisłości należy jednak przyznać, że część pracowników wygląda na zadowolonych z warunków pracy.

PanSatyros

Pracowałem w HPE kilka miesięcy i powiem tak: rewelacyjny zespół i bardzo duża elastyczność pracy. Przełożeni pozwalają na sporą swobodę w zakresie sposobu realizacji powierzonych zadań, a to jest nieocenione w pracy inżyniera. Zaletą jest też i to, że HPE jako stosunkowo niewielka firma realizuje bardzo duże i poważne kontrakty - można się naprawdę bardzo dużo nauczyć. Jak dla mnie, praca w HPE to był dobry czas.

Sebastian

@Tomasz A mógłbyś jakkolwiek opisać tę zasadę dotyczącą warunków wypłacania premii w firmie HPE 8? Jest to na pewno temat ciekawy oraz ważny z punktu widzenia zainteresowanej osoby, dlatego będę wdzięczny za więcej informacji. Druga rzecz, skoro według Ciebie było to niezbyt zgodne z prawem pracy, to czy zostało to gdzieś zgłoszone?

Tomasz

Pracując w HPE 8 byłem mocno "zachęcany" do pracy w nadgodzinach, które były rozliczane w postaci premii wypłacanej na niejasnych warunkach, które nie były zgodne z prawem pracy. Często wypłata tej "premii" się opóźniała, a stawka była zbyt mała.

typowa mała polska firemka typu "Januszpol". projekty robione na szybkiego, często głównie przez studentów i osób bez doświadczenia skutkują niską jakością. firma konkuruje na rynku głównie niskimi cenami. dyrektor B.S. myśli, że wszystko wie, bo poszedł na kilka szkoleń z zarządzania. w rzeczywistości ledwo ogarnia i skupia się na stwarzaniu pozorów. lubi czarować ludzi obietnicami bez pokrycia i udawać, że jest dobrym kolegą. lepiej podchodzić do niego z ograniczonym zaufaniem. będąc pracownikiem należy mieć się na baczności, bo można zostać zwolnionym z dnia na dzień, praktycznie bez ostrzeżenia. zależy to od widzimisię kadry zarządzającej, czyli wspomnianego wcześniej dyrektora i jego popleczników. dla mnie jedynym plusem, który jeszcze ratował tę firmę byli ludzie z którymi pracowałem, chociaż sporo z nich się pozwalniało, albo "musiało odejść".

HPE 8
@były pracownik

Zasady współpracy są przedstawione w jasny i klarowny sposób. Niestety nie każdy pracownik przechodzi okres próbny, a jednocześnie stały pracownik nie może stracić pracy bez wyraźnego naruszenia, które jest z nim omawiane. Szkoda, że frustracje i personalne niepowodzenia są wyładowywane za pośrednictwem tak nieeleganckich komentarzy.

Sebastian

@303 , jest też wiele osób na wątku dotyczącym pracy w firmie HPE 8, które nie widzą czego spodziewać się po pracy w tej firmie. Mógłbyś rozwinąć to co masz na myśli? Z pewnością będą to cenne wskazówki dla tych, którzy chcieliby podjąć się tam pracy. @Robson , chwalisz firmę i projekty. Powiedz, proszę coś więcej o wspomnianych przez siebie projektach? Co trzeba umieć by wykonywać ten zawód?

Bartosz

Czasami tak bywa, że ludzie odchodzą ale wiem, że nie ma ludzi niezastąpionych!

@Bartosz

Ale po co piszesz tutaj takie slogany? Próbujesz ratować wizerunek firmy? Osoby w temacie i tak wiedzą, czego mogą się spodziewać...

Pati

Zastanawiająca jest ta cisza na form. Jest tak dobrze?

@Pati

Ostatnio odeszło z firmy kilku dobrych, doświadczonych pracowników... Moim zdaniem, to nie są dobre objawy.

Robson

Bardzo fajna firma. Super atmosfera i ciekawe projekty. Czasami presja czasu, która wynika z powodu wymagających klientów. Mi pracowało się bardzo dobrze. Zmieniłem pracę z powodu zmiany miejsca zamieszkania. Polecam

inż
@Robson

a jak z pieniedzmi? dobrze placa?

Jan

Zarobki średnie, dużo nadgodzin. Często są ciekawe projekty, ale gorzej wygląda ich realizacja (presja czasu, brak doświadczonej kadry, słabe zarządzanie projektem). Konstruktor może liczyć na ok. 2,5 - 4 tys. netto.

Zostaw merytoryczną opinię o HPE 8 Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w HPE 8 Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HPE 8 Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HPE 8 Sp. z o.o.?

HPE 8 Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 52 ocen.
  • Rudnickiego 1/56
    01-858 Warszawa