Opinie o Mecalux w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mecalux. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mecalux o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecalux w Gliwice

Jan Machulec

Dzień dobry. Dziś został zarejestrowany pierwszy w historii Mecalux związek zawodowy RAZEM. Został również wybrany zarząd związku. 27.12.2021 w zakładzie pracy zostaną wywieszone odpowiednie informacje. Zapisy do związku rusza po nowym roku. Życzę wszystkim wesołych świąt. Pozdrawiam.

Zz
@Jan Machulec

Gdzie to ogłoszenie panie prezesie

@Zz

W jego snach. Pan Prezes się znalazł. A swoją drogą na tyle ludzi co u nas robi to związek by musiał być.

@Janek

Pracuje w zakładzie wiele lat mnie nie wypada by latać zakładać związki ale jest wiele młodych mają siły więc nie widzę problemu natomiast problem polega na tym że u nas to same city robią ilu się znajdzie którzy wyjdą na hale i pójdą do starego ? NIKT 99 % TO (usunięte przez administratora)i tu leży cała prawda nie ukrywam że jestem za tym również pójdę jeśli załoga postanowi coś zrobić

Janek

No tak. Tylko problem polega na tym że w mecaluxie robi za dużo kapusiów. Małych robaczków którzy się nudza w robocie i kochają takie akcje. A jak ktoś inny będzie miał gorzej to już prawie orgazmu dostają.

Mgznr

Dlaczego podwyżki nie obejmują wszystkich pracowników?Czy to zgodne z przepisami że magazyn jest bez podwyżki ?Dzielenie na lepszych i gorszych !

Mgzz
@Mgznr

Magazyn jest działem nieprodukcyjnym - moze dlatego.

Mgznr
@Mgzz

Podwyżka w pracy dla wybranych? Zgodnie z art. 183a § 1 Kodeksu Pracy: Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Nie mogą być dyskryminowani ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną. Równe traktowanie pracowników dotyczy także samej kwestii zatrudnienia: na czas określony lub nieokreślony czy w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy.

Mgzz
@Mgznr

Po pierwsze nic tu nie jest napisane o płacy, po drugie dlaczego wszyscy nie pracują na jednym poziomie? Robcie tyle co Pan Lenin i wymagajcie od siebie jakby inninid Was nie wymagali. A na wszystko przyjdzie czas.

Wbm
@Mgzz

A Pan Lenin robi ile ? Profil,diagonal,akcesoria,langeros? Jak to ocenić jak są różne stanowiska pracy ? Może zamiast podawać taki przykład żeby ludzi powadzić to warto się zastanowić że w jednej firmie pracujemy

Hahaha

Magazyn stali też?...

@Mgznr

Nie. Dzielenie na tych co sue im nalerzy i na tych co się im nienalerzy

Xx

Czy są podwyżki po przejściu pod mecalux

Zak
@Xx

Tak

@Zak

Są, zawsze pod firmą masz lepiej niż że (usunięte przez administratora) agencji.

Firma jak firma. Trzeba robić. Płacą mało ale robota spokojna.

Ile to jest mało?

@Marek

Na 4 netto ni mosz co liczyć. Nie wiem wiela godzin byś musioł zrobić żeby tyle zarobić. Dzisiej mniej zarobić to je słabo.

Dziany

Bzdura, można dobrze zarobić tylko trzeba dobrze pracować. Dobrze robisz dobrze zarobisz!!!!!

No co?

Robol
@Dziany

Jajeczko. Ty chyba z drzewa na głowę spadłeś!! Im ciężej robisz tym bardziej cię (usunięte przez administratora)

Elektromonter

1-rozmowa telefoniczna z panią z HR 2-wizyta w firmie i rozmowa z kierownikiem UR Gdy przyszedłem do firmy, nikt nie wiedział po co jestem i na co. 3 osoby mnie pytały na jakie stanowisko i jak się nazywam zanim przyszedł Kierownik UR. To było dziwne.

Luźna i sympatyczna rozmowa na temat dotychczasowego zatrudnienia i tego jak wygląda praca w UR. Wyniki rekrutacji miały być w 2 tygodnie, mija 3 tydzień.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik remontowo budowlany
Krzysztof Liberadzki Axel
Fizol

Jestem ciekawy kto poniesie odpowiedzialnosc za wypadek na spawalni, jakie zachowa sie Majster M. B. ktory zawsze wine spycha na kogos innego sam niepotrafi sie odezwac, zajac jakiegokolwiek stanowiska w danej sprawie potrafi tylko zabrac premie za nie wlaczonego kempera. Nieodpowiednia osoba na danym stanowisku sluzgajaca sie na plecach swoich podwladnych.

@Fizol

A pracownik to uważał czy patrzył na telefon?

COV-19

Jak widać w naszym zakładzie pracy następuje bezprawna segregacja sanitarna polegająca na podziale pracowników na zaszczepionych niezbadanym produktem chemicznym oraz tych nie biorących udziału w eksperymencie medycznym. Jest to przestępstwo ścigane z urzędu ,gdyż jak wynika z Konstytucji obywatel, ma prawo do ochrony życia prywatnego (art. 47 Konstytucji RP), oraz ma prawo do ochrony przed ujawnieniem informacji dotyczących jego osoby (art. 51 ust. 1 Konstytucji RP). Tajemnica o stanie zdrowia jest również zawarta w art. 9 unijnego RODO, z którego wynika, że zabrania się przetwarzania danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby. Każdy ma prawo do ochrony danych wrażliwych i utrzymania w tajemnicy informacji na temat swojego stanu zdrowia ,więc bezprawnym będzie żądanie przez pracodawców dokumentu potwierdzającego zaszczepienie i jego weryfikacji. Informacja tego rodzaju jest traktowana, jako poufna i nie musi być ujawniana osobom lub podmiotom nieupoważnionym ,a do takich zalicza się przełożony, pracodawca, ochroniarz w sklepie, dyrektor szkoły czy władza uczelni itp. Według UODO - informacje o zaszczepieniu są danymi dotyczącymi zdrowia i stanowią one szczególną kategorię danych osobowych. Urząd ten stwierdza, że covidowe rozporządzenia rządu “nie regulują możliwości żądania od poszczególnych osób udostępnienia informacji na temat ich szczepienia”, więc każda osoba domagająca się okazania certyfikatu może podlegać odpowiedzialność karnej. Urząd Ochrony Danych Osobowych zwraca również uwagę, że osoba, od której zebrano dane o szczepieniu, może wystąpić o roszczenie odszkodowawcze określone w art. 82 RODO, który dotyczy naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych. Można też zwrócić się do UODO, o nałożenie kary pieniężnej na podmiot który zebrał informacje o szczepieniach lub wynikach testów na Covid. Jeśli firma nie wycofa się z segregacji sanitarnej pracowników lub wprowadzi inne obostrzenia niezgodne z prawem zostanie złożone przy wsparciu odpowiedniej pomocy prawnej zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w firmie , lub przez konkretne osoby domagające się ujawnienia danych wrażliwych, okazania unijnego certyfikatu Covid-19 czy wyniku testu. Jeżeli ktoś będzie nakłaniał lub zmuszał pośrednio lub bezpośrednio do przyjęcia preparatu genetycznego dopuszczonego warunkowo w UE i będącego w 3 fazie badań klinicznych ,które kończą się w 2023/24 r. musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zostaną złożone również powiadomienia do takich organów jak PIP, UODO itd. o każdych podjętych bezprawnych działaniach. Szczepienia nie są obowiązkowe tak samo jak testy na C-19, a segregacja czy dyskryminacja poszczególnych pracowników jest nielegalna co pokazują już wyroki sądowe. Poza tym nikt nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne przyjęcia preparatu chemicznego, więc jeśli firma Mecalux lub inna taką odpowiedzialność gwarantuje powinna o tym poinformować swoich pracowników.

Covid 2
@COV-19

opisałeś wszystko zgodnie z prawdą...dlatego pokazaanie ceryfikatu jest wyłącznie dla osób które chcą chodzić bez maski...nie chcesz pokazywac ceryfikatu, nie szczepisz sie to niestety maseczka obowiazkowo tak jak w sklepie i innych miejscach publicznych

trol
@Covid 2

Moge pszyjechać na hulajnodze wygranej na loteri ? Będzie wypłata jak ktos nie ma hulajnogi ?

Automay
@COV-19

Nie pasuje zmień firmę albo załóż swoją bedziesz robil co chcesz

@trol

Na hulajnodze wygranej na loterii jezdzi tylko chlop z KJ elektrycznego. Nikt więcej chyba nie wygrał, ale on jest z Pisu

@COV-19

Jacek nie świruj ????zawsze się znajdzie jakiś łeb co będzie w przyłbicy chodził ????????

@COV-19

Dej se spokój. Tak ci ta maska przeszkadza co ja musisz mieć ino jak do kibla idziesz?

Czy w Mecalux zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Dziany

Czemu niby miały by zajsc?

Adam Małysz

Nie wiem czego się tu niektórzy spodziewają? Że firma będzie im płacić za darmo? Narzekają ale żeby coś od siebie dać to nie. 8h i do domu, zero poświęcenia dla firmy. Jak nie piszesz że co zależy to czemu pracodawcy ma zależeć na tobie??

Fizyczny malarnia

Robię w mecalux 2 lata. Ni ma źle. Kasa zawsze do 10. Na malarni trochę (usunięte przez administratora), ale chopy wporzo.

Gacek

Wszystkie te głupie teksty piszą osoby które zostały zwolnione z tej firmy takie jest moje zdanie ,A komu nie odpowiada tą praca to może poszukać innej np. sprzątanie klatek schodowych .Pozdrawiam

Staszek
@Gacek

Albo nosic kible czi inne rzeczy w Roca ^^

Gruby
@Gacek

To masz durne zdanie. Ja się sam zwolniłem, praca mi odpowiadała, nie szukałem innej sama mnie znalazła. Klatkę schodową możesz u mnie posprzątać, bo Twoje teorie spiskowe właśnie legły w gruzach.

Gjsrt
@Gruby

Hehehe to chyba najgorsza firma na strefie.Biorą wszystkich .Jeśli szukasz pracy charytatywnej to zgłoś się tutaj Mecalux.....

Ufo
@Gjsrt

Jestes zwykłym ciarachem nierobem który wiecznie gniecie tel w ręku juz nosisz okulary ty miocie zapewne netflixa juz ogarnales całego ciepło w dużej (usunięte przez administratora) robisz (usunięte przez administratora) co ci na język wpadnie zatrudnij się do tagoru w Tarnowskich Górach to cie wyprostuja

Robson
@Gjsrt

Widać że jesteś totalnym głąbem jak już tutaj cie nie chcą buaaahaha zapisz się do WOŚP tam nawet takiego pustaka wezmą do pracy dadzą Ci naklejki choć zrobisz coś pożytecznego barani cycu hahaha masakra skąd takie zje....by się biorą

nowy

Dzień dobry, jak wygląda praca na stanowisku PH? Ktoś może się wypowiedzieć? Dni biurowe? Samodzielność w działaniu? Jakie samochody? Do użytku prywatnego ? Pytam czy można zarobić 5 cyfrowe kwoty pracując bardzo dobrze? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lelum polelum
@nowy

Co jeszcze może wczasy na Malediwach samolot (usunięte przez administratora) i koks opłacane przez mecalux.

Stary
@nowy

Samodzielność w działaniu, dni biurowe w zależności ile potrzebujesz i ile masz pracy do wykonania. Jeżeli robisz wyniki nikt się nie będzie czepiał i kontrolował- to też zależy na jakiego przełożonego trafisz (kierownik regionu) . Opel Astra także do użytku prywatnego . Generalnie praca ok.

Dmyro

I don't recomend that work to people that are not from Poland especially at mechanical assembly. Green guy without hair and boss of them(Gray) don't like people from difrent coutry and they doing everything to throw them away even if you doing everything they wanted, it's not what you know about work it's about from what coutry your are to them.

Denis
@Dmyro

Доброго ранку Я працівник з України, і написане не відповідає дійсності, тому що бригадири дуже приємні і завжди допомагають. Вітаю лисих босів.

Witam Chciałem zapytać o warunki pracybi wynagrodzenie na stanowisku Brygadzista linii malowania i srutowania w dziale automatyki magazynowej. Jestem zainteresowany kandydatura na to stanowisko. Pozdrawiam

hanys

Mam pytanie do was ..czy tam jeszcze u was pracuje jako ślusarz taki przemądrzały gorol z kieleckiego o imieniu na S?

Fizol

Jak to jest ze fizyczni nie dostali podwyżki a w biurach dostali aneksy z podwyżka od 1 kwietnia od 500-700zł.

@Fizol

Bo fizycznie są psychicznie i zarabiają w nadgodzinach a biurowi nie maja takiej możliwości

nygus

To proste, dostali podwyżki od 1 kwietnia, bo 1 kwietnia jest prima a prilis

Łysy
@Fizol

Była podwyżka premi z 300 zł na 500 zł.

@Łysy

Była ale na papierze tego niema, walniesz żądło - 500,chory - 500,kwarantanna - 500. Jakąś wpadka na produkcji premia (usunięte przez administratora) Wam w biurach nikt z wypłaty nie potrąca a też bierzecie żądła, chorujecie i macie wpadki. Więc gadka ze była podwyżka 200zl brutto to jest coś jest nie na miejscu. I nie chodzi oto że wam ktoś żałuję.

Łysy
@Fizol

A dla mnie to była podwyżka bo co miesiąc mam więcej i jakoś nigdy nie straciłem premii.

GONZO

06.07.2021r idę pierwszy raz na rozmowę w sprawie pracy. Polecili mi ten zakład znajomi i biuro pośrednictwa pracy wysłał mnie tam. Zobaczymy. Później napiszę jak poszło.

@GONZO

Dobrze Ci polecili zdecydowanie się zgadzam warunki bardzo dobre nie zwracaj na durne komentarze co po nie których osoby te zbytnio nie mają doświadczenie w innych zakładach ale zapewne spotkasz się z opinią dobra od tych co mają lata pracy oraz doświadczenie spędzone w innych zakładach Pozdrawiam

Swiezak

Czy ktoś slyszla o człowieku pracującym na warsztacie elektrycznym ktory potrafi czytać rozmowę z ruchu ust ? Podobno ma taka zdolnosc ze czyta również przez założona maseczke? Czy ma jeszcze jakieś inne zdolności?

Automat do lodów
@Swiezak

Tak podobno robi gałe bez ściągania spodni i rozpinania rozporka.

@Swiezak

Wszyscy go znaja i kochają

ElektrykBB
@Swiezak

Lekko ;) to don pedro Rafaelo :D co jeździ peugeotem ;)

bog
@ElektrykBB

Von Pasek? Jeszcze tam pracuje?

On
@Swiezak

Mam pytanie czy w niedzielę czyli dziś rano pracował lasery?

JEDYNKA

odwalcie się od moich gupikow i mojego akwarium.to sami specjaliści na miarę naszych możliwości. ludzie którzy by w NASA MOHLIBY ROBIC.jestem z nich dumny.a was wszystkich widzę z moim baranem jak ściemniacze i za to bekniecie

były
@JEDYNKA

To na pewno TY? Przepraszam, ale za wiele robisz błędów ortograficznych, nie wypada na tym "stanowisku", wyższe wykształcenie bez podstawowego ...

Witam wszystkich forumowiczów.Wystawiając opinię na temat firmy Mecalux opiszcie na której hali pracowaliście to bardzo ważne ponieważ to są dwa inne światy.

były

Jako były pracownik UR to na obu. Jest niestety wielka różnica...

bog

Mocno trzeba się zastanowić, można się sparzyć, jednak nie w każdym dziale.

Zostaw merytoryczną opinię o Mecalux - Gliwice

• Jak się pracuje w Mecalux?

Zobacz opinie na temat firmy Mecalux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecalux?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mecalux?

Kandydaci do pracy w Mecalux napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mecalux
1.8/5 Na podstawie 817 ocen.
  • Wyczółkowskiego 125
    44-109 Gliwice