Opinie o profim.pl - Flokk sp. z o.o. w Turek

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Profim Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Profim Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja mebli specjalistycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Profim Sp. z o.o. w Turek

Q

Dziś jak wracałem autobusem ktoś się tak spierdział, tylko dwie osoby zareagowały reszta nic nie czuła. Prawie sami nosiciele covida. Od poniedziałku firma stoi.

Miki
@Q

A czemu stoi.? Przez coronavirusa czy brak roboty w zakładzie?

On1
@Q

Poszedł pawian z gruzem, przepraszam:)

Obserwator
@On1

Ostatnio widziałem cię na forum SG, co nie chcą już tam na twoje farmazony odpisywać i nie masz się już z kim droczyć to teraz tu piszesz, moja rada wejdź na forum gdzie ty osobiście pracujesz i tam pisz g ł u p o t y, będzie ciekawiej.

Ksiegowosc

Co sadzicie o pomylkach w pitach. Co te kobity tam robią że pity błędne daja? Kiedyś były dwie i tematy tysiecy ludzi ogarnely, a dziś, wejdziesz nie wpore, albo musza się do odpowiedzi przygotowac przed pytaniami. Kto zaplaci za korekte mojej księgowej. Jakieś konsejwencje poniosą? Najlepiej pilniczek i liczydło dac i heja, albo nie bo obsluga liczyldla moze o problem przyspozyc, legancko

Xx
@Ksiegowosc

Kiedyś to wystarczyła tylko Pani Bożenka i wszystko u niej szło załatwić.

Q
@Ksiegowosc

Ja uważam , że korektę powinien robić zakład . Pity już dawno dostaliśmy i niejedna osoba rozliczyła się online. Wina leży ewidentnie po stronie zakładu.

@Ksiegowosc

O co chodzi z tymi pitami? Jakie błędy? Skąd wiadomo że pity są z błędami?

Łuki
@Ksiegowosc

Nie przesadzaj. Obecny HR to najwyższy poziom. Ponadto też mają Bożenkę (moja ulubiona). My w biurach nie mamy im nic do zarzucenia. Ciężko pracują jak my.

Woźny

Trzecia fala covida we floku pełną parą. I żadnych wnioskow po wczesniejszych. Ludzie chodzą, zarazaja sie wzajemnie, maja pozytywne wyniki...i co się z tym robi? No nic. Wydaje oswiadczenie, pilnujcie sie. W iinnych firmach wykonuja testy, a tu...ukrywanko. Kto silniejszy ukryje covida bezobjawowo a slabeusz wyladuje w domu. Grejt dzob i do przodu, byle do czwartej fali, trzymajcie się

....
@Woźny

Proponuję Ci wyłączyć telewizję a włączyć myslenie

O
@Woźny

Włącz mózg, wyłącz tv - będziesz szczęśliwy zobaczysz jak życie twe się zmieni na lepsze.

Dictum
@Woźny

Bo dla nas człowiek jest najważniejszy i dlatego u nas ukrywa się zachorowania jak choćby dyrektora który miał kontakt z innymi kierownikami i ludźmi z produkcji. Co by nie mówić w takim SG jak były zachorowania to przebadali wszystkich a u nas cichutko może się uda i rozejdzie po kościach a tak naprawdę to jest perfidne narażanie ludzi na zachorowanie i utratę zdrowia którzy są nie powiadamiani kto jest chory i z kim mieli kontakt

Szwalnia

Kiedyś też była wypłata prędzej przed świętami

Nie było

Czy są przyjęcia?

logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Szwalnia

Hej myślicie, że dadzą wypłatę przed świętami? Trochę wcześnie ale było by super mieć za co spędzić fajne święta w tych mało optymistycznych czasach...

O byłym liderze K

stary
@Gino

Skąd w was tyle bezinteresownej zawiści? Naprawdę sprawia wam tyle radości, że tym razem padło na kogoś innego? Czy nie widzicie że wcale nie zwalniają najgorszych? Może właśnie o to im chodzi żeby nas do reszty podzielić. Tym razem padło na nich, wkrótce może na kogoś z nas. Myślcie.

@stary

Im chodzi o to by wzbudzić w ludziach strach bo wystraszonej załodze łatwo wydawać polecenia. Pytanie tylko czy w firmie do której przychodzisz chcesz takiego traktowania i życia w dodatkowym stresie co w czasie odbija się na zdrowiu. Dziwne zarządzanie firmą. Tylko Covid się skończy to firma zobaczy ilu chętnych będzie miała do pracy jak spora część ucieknie.

@Anna

Juz widzę te kolejkę ludzi w kadrach z wypowiedzeniem umowy o pracę, rozbawiłaś mnie na prawdę.Skoro uważasz, że gdzie indziej na produkcji jest lepiej to szybko się zwalniaj a ja chętnie pójdę na Twoje miejsce a Ty idź na moje na dzień dobry dostaniesz miesięczną umowę o pracę tymczasową i tak w nieskończoność ci będą dawać, urlopu mniej zero socjali , no i wisienka na torcie , praca w akordzie z hapolicami, jak cie w pierwszym dniu przeorają to wtedy zobaczysz z czym i na co chcesz się zamienić. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

@Puchatek

Akurat widzisz mam na tyle więcej ambicji od ciebie, że dla mnie świat na Turku się nie kończy. Nigdzie nie pisałam, że gdzieś jest lepiej, ale jak chcesz pracować to będziesz robić. Ja osobiście wole wysiłek fizyczny niż psychiczny, a co ty wybierasz to już twój problem.

@Anna

Twój bełkot wystrzelił poza skalę bo Twoja ambicja Cię przerosła.

@Puchatek

Jesteś sfrustrowany faktem, i wylewasz swoje złości za to, że ja jako kobieta mam większe "jaja" od ciebie. Brawo "mężczyzno"!!!. No cóż... Każdy jest kowalem swojego losu.

@Puchatek

Dobry typek jestes. Bardzo powazny i grozny masz nick. Pewnie musisz sie Krzysia albo prosiaczka pytac czy mozesz cos zrobic. Maila tez masz zapewne typu buziaczek234 albo boski12. Smaruj wazelina dobrze bo poslizg niedlugo bedzie Tobie wskazany. Inaczej bedzie pieklo.

@Puchatek

A i nie dawaj sobie lajkow pod kazdym postem bo sie osmieszasz.

@Puchatek

Niech pójdzie do sg to zobaczy co to ciężka robota za mała kase hehe

@Ania

No i co gdybym poszła? 12kg przy pracy ciągłej dla Ciebie to dużo? Przed robieniem tutaj, pracowałam u producenta rolnego i musiałam przerzucać 15kg worki z warzywami, gdzie norma dla kobiet wynosi prawnie 12kg, więc nie gadaj mi, że coś jest ciężkie. Bo nie sądzę by sg się odważyło przekraczać tą normę dla pracy jednoosobowej. Kara i odszkodowanie dla pracownika byłaby zbyt dotkliwa dla firmy a jeżeli nawet tak tam jest i tak robisz to współczuję i gratuluję głupoty. Bawi mnie to i jednocześnie przeraża, że świat się dla was kończy na obu tych zakładach, ale róbcie gdzie chcecie.

@Gino

Powiem tak szkoda czasu i siły, żeby prowadzić konwersacje z takimi ludźmi Gino czy Anna, poziom waszej kultury osobistej jest poniżej zera.

Baor
@Anna

Jestem producentem rolnym mam 20 krów dojnych z racji , że masz duże doświadczenie w podobnej pracy to zapraszam Cię do mnie do pracy w charakterze dojenia ręcznego bo akurat popsuła mi się dojarka, płace złotówkę za wydojenie jednej krowy, zapraszam.

@Puchatek

Poziom mojej kultury osobistej jest na odpowiednim poziomie, tylko, że dostosowuje ją do poziomu osoby drugiej.

@Baor

Najpierw, to się naucz koleś poprawnie składać zdania, a dopiero później zaczynaj dyskusję. Jak narazie to poziom twojej narracji jest odpowiedni do czynności, które mi proponujesz. Nie skorzystam z przedstawionej propozycji dlatego, że nie zadaje się z osobami ograniczonymi intelektualnie, które nie są w stanie opanować podstawowych zasad składni zdań oraz poprawnego używania znaków interpunkcyjnych.

Baor
@Anna

A to szlachcianka uważa, że mleko to skąd się bierze może ze zrywania kwiatków, jak je w sklepie kupuje. Dlaczego szlachcianka uważa, że osoby które zajmują się zwierzętami są ograniczone intelektualnie, czynność którą szlachciance zaproponowałem nie jest w niczym gorsza od innych.Przypominam szlachciance, że pieniądze nie śmierdzą a ja osobiście nie zadaje się z osobami ograniczonymi pod względem kulturalnym.

@Baor

Czytanie ze zrozumieniem również nie jest twoją domeną, ale co się dziwić. ***** *** sami się nie wybrali. W 2021 roku, nie potrafiąc poprawnie złożyć zdania i choćby odrobinę czytać ze zrozumieniem, wstyd!

gosc

Ja nosiłem 30 -40 kg materace i to w szybkim tempie

Pablo
@gosc

Żalisz sie czy chwalisz? 30kg facet może dźwigać przy pracy stałej na odległość nie wiecej jak 25m. 50kg dorywczo. Jeżeli dźwigałeś 40kg stale to jesteś zwyczajnie głupcem i nie szanujesz swojego zdrowia. Masz je tylko jedno, a nikt Tobie go nie zwróci. W przypadku wypadku w pracy dostaniesz odszkodowanie od firmy, ale co z tego jak resztę spędzisz na wózku. Będąc zdrowym prace znajdziesz ale jako chory już nie.

Tak

No ale największego gwiazdora firmy zwolnili chyba się tego nie spodziewał

@Tak

O kim mówisz?

??????

Dlaczego tylu ludzi z produkcji jest zwalnianych , teraz to na pewno ta gsrstka ludzi nie zarobi na tych błokających się po zakładzie, kiedyś był jeden koordynator i jeden kaizen i ogarneli wszystko, a teraz jest ich aż za wielu i nie ogarniają nic

....
@??????

Mysle, że za nich się w końcu wezmą, gołym okiem widać że jest ich za dużo i tak naprawdę nie wiadomo od czego są. Jeden ma na pewno funkcje donoszenia na pracowników produkcji ale tego pana nie trzeba przedstawiać, każdy wie o kogo chodzi... A z pewnością mało nie zarabiają. Ludzi zwalniają jak leci, braknie im rąk do pracy bo praca w tym zakładzie jest bardzo nie pewna, dlatego Ci co zostają, rozgladaja się za inna pracą, stabilniejsza, pewniejszą, gdzie za chwilę nie wręcza wypowiedzenia, niedługo zostanie więcej koordynatorów niż ludzi na produkcji :D

????

A masz już następną robotę ogarniętą, że się cieszysz?

niezalogowany

Na jakich warunkach zostałeś zwolniony?

On1
@niezalogowany

Pewnie dostanie z 12 wypłat hehe

On

Czyli to prawda że w firmie będą zwalniać bądź już zwalniają.Bo nie tak dawno było głośno o regulacji płac jakiś aneksach do umów a teraz sprawa ucichla i ludzie na firmie mówią że będą zwalniać.

Maly
@niezalogowany

Z 1 też zwalniają nie tylko z Ikei.

@Maly

Na krojowni też ruszyły zwolnienia.

A co ty się wybierasz na te dziady i się z tego jeszcze cieszysz czy chodzi ci , żeby wyśmiać osoby , które nie mają aktualnie pracy , lub za chwilę nie będą jej mieć.

Ciekawy
@Karolina

To co wszystkich zwalniają?

No tak

Coś od jakiegoś czasu dzieje się na firmie bardzo źle , magazyny zalegają pracy coraz mniej ,zwolnienia pracowników i to jeszcze nie koniec. Bardzo dziwna sytuacja , a zanosi się na to że będzie jeszcze gorzej , wszystko już składują na produkcji , duży znak zapyta ia co dalej

?????

Podobno zwolnienia się szykują a cisza jakby makiem zasiał

@?????

Jakie zwolnienia jak zakład ma się rozbudowywać, raczej przyjęcia.

Haa
@Marek

Może i się rozbuduje kiedyś, ale to prawda, będą zwolnienia...

@?????

Też słyszałem o tym że mają zwalniać. Podobno na szwalni już dziś ktoś poleciał.

Zdezorientowany

Czegoś nie rozumiem to po co przyjęcia na szwalnie , jak teraz zwolnienia?

heh
@?????

heh zwolnienia? ... kolejne ? W sumie to nasi skandynawscy "przyjaciele" już nas do tego przyzwyczaili. Któremuś jakiś słupek na wykresie się nie zgadza i zwolnienia albo dobrowolne odejście, pod przyjaznym przymusem przełożonego. Oczywiście wszystko w przyjaznej atmosferze, taki kopniak miękkim butem w d_pe i na próg.

@Zdezorientowany

Bo to jest taki marketing. Żeby miasto było nam przychylne to mówimy, że się rozwijamy, zatrudniamy itp., itd. . W praktyce to wyglada tam, że zwalniamy starych, żeby była skala rotacji pracowników. Rozumiesz o co chodzi. Jeżeli zatrudniasz i zwalniasz ludzi i ogłoszenia o pracę wiszą cały czas kto ktoś spoza stwierdzi, że "wow ale sie firma rozwija, stale szuka ludzi do pracy", a w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Starsi pracownicy pamiętają czasy, gdzie firma zatrudniała ludzi na 3msc i po okresie próby następni, a potem dzwonili po poprzednich i tak w koło, aż doszło do sytuacji takiej, że mistrzowie, brygadziści chodzili po rodzinie, sąsiadach, znajomych i polecali, szukali osób do pracy i mieli z tego niezłą później prowizje.

Coo
@Zdzisek

Pierwszy raz słyszę, że były prowizje za polecenie osób do pracy , nie wierzę

@Coo

To coś słaby masz słuch bo nawet teraz takie coś było odnośnie szwalni.

Darek
@Zdzisek

Może i tam ktoś kogoś polecił do roboty ale nie mistrz czy brygadzista, oni myślą zawsze tylko o sobie a czyjeś bezrobocie to im wisi i wisiało

@Darek

Ja tak robotę dostałem. Jeszcze na pierwszej rozmowie musiałem podać czy było to polecenie i kto znajomy pracuje w Profim w sensie z czyjego polecenia.

Robociarz g16
@Darek

To teraz przyjmują do tej firmy jedynie po znajomości? Xd

@Robociarz g16

Nie wiem jak tu przyjmują ale są takie firmy w naszych okolicach, że jak nie masz znajomych to choćbyś miał najlepsze cv to i tak cię nie przyjmą, przyjęcia będą ogłoszone ale zwykłego człowieka bez znajomości i tak nie przyjmą a jak cie juz z łaski przyjmą to na krótko i nara.

Porażka

Ludzi z produkcji zwalniają, ale tylu koordynatorów to jest potrzebnych, chodzą z tymi wkrętarkami w te i z powrotem, dwóch udaje że jeden regalik skręcają, albo przekładają pudełka z miejsca na miejsce i tacy ludzie są bardzo potrzebni chyba nie ,kręcą się po jedynce aż żal na to patrzeć

Człapek

Jakieś newsy?

Tak

Niektórzy już wiedzą kto będzie z produkcji zwolniony ale słowa od nich nie kupisz

Miś
@Tak

Dziwisz sie, ziomek leciał na wiosne. Pytali się 2 dni wcześniej kiera co i jak i czy będą zwolnienia bo słyszeli o liście przeznaczonych pracowników do odstrzału to on o niczym nie wie. Po 2 dniach zaproszenie do stoliczka z madzieją na podpisanie wypowiedzenia. I tak wygląda w firmie "otwarta komunikacja"

Mam pytanie co z placem po byłym G16, na co będzie przeznaczony, czy dalej ma tam być nic jak do tej pory?

Flokk
@Zainteresowany

Obecnie prowadzona jest budowa na g8 na parkingu posiadamy również plac na G6 i G16 do rozbudowy

@Flokk

Jaka budowa jest prowadzona na g8 ? I jaka rozbudowa jest przewidywana na placu G16 ?

Spawacz
@Flokk

Może przymą swoich byłych pracowników z g16?

Flokk

Co sądzicie o zmianie czasu pracy który obowiązuje od 1 marca czyli ranka od 5.45 do 13 45 a popołudniówka od 14.15 do 22.15

Sam
@Flokk

Jeśli chodzi o mnie to czas pracy powinien wrócić do normalności czyli 6-14 i 14-22. Co to da że zmiany się niby mijają (co ma zapobiec szerzeniu się pandemi) skoro są działy (np linia astor) które pracują na jedną zmianę i mają kontakt ze wszystkimi pracownikami z każdej zmiany. Tym bardziej że ostatnio zmiany zostały pomieszane i ludzie z Ikea przyszli na linie robić. Więc nasuwa się pytanie : W jakim celu te dziwne zmiany? Co to ma dać? Zastanówcie się nad tym i dajcie ludziom pracować w normalnym trybie i normalnych godzinach. Dziękuję za uwagę.

Haha
@Flokk

Powiem ci ze robisz z igły widły bo lepsze przyjechanie do roboty to 15min wczesniej niz siedzenie na popoludniowce do 23. Być moze problem stanowi fakt ze pracujesz tylko na rano ale uwierz mi ze zjeba**e jest byc na zakladzie do 23, niby teraz wychodzimy 45min wczesniej ale o tak poznej godz to jest AŻ 45 min

@Haha

Pamiętaj że w tej firmie nie pracują tylko "miejscowi". Niektórzy dojeżdżają po 15 kilometrów, a niektórzy i po 30 km. Więc to że dla Ciebie przyjechanie 15 minut wcześniej nic nie zmienia, nie oznacza że dla każdego tak jest. To że Oni muszą przyjechać te 15 minut wcześniej, oznacza że pewnie muszą wstać 30-40 minut wcześniej, a to już jest duża różnica czy się wstaje o 5 -ej czy o 4-ej. Napiszesz, no jak to to tylko 15 minut wcześniej, no nie dla nich, jeszcze jest dojazd, pewnie niektórzy jedzą jeszcze posiłek przed pracą, to wszystko jest czas. Więc teraz sobie odpowiedz na pytanie, czy to nic dla Ciebie nie zmienia, jakby miało oznaczać wstanie godzinę wcześniej by zacząć pracę 15 minut wcześniej. Zawsze trzeba pamiętać, że są też inni ludzie i nie oceniać tylko ze swojego punktu widzenia. Ale puścili ankietę(ciekawe co z niej wyszło jak można było odpowiedzieć tak i nie :) ) , zmianę przeprowadzili, a robol ma się dostosować. Także miłej pracy, i nie zapomnij o maseczce, bo to kluczowe narzędzie pracy. Pozdrowionka

@123

Ja dojeżdżam 25km i nie przeszkadza mi wcale zmiana czasu pracy i robię na jedną zmianę. Wiadomo wszystkim się nie dochodzi

@123

Dodam jeszcze, że nie trzeba wstawać godzinę wczesniej, wstaje 10minut wcześniej i odbijam się na bramce 5:30. Więc chyba jednak robisz z igły widły

Haha

Jestem osoba dojezdzajaca 20km i nie przeszkadza mi ta zmiana

@Sam

Jeszcze troche i przerwę zmniejszą na 15 minut.

G10

Dzis o godz. 13 odbyło się spotkanie z związkami zawodowymi udział brała szwalniai krojownia na g10 ico się dowiedzieliśmy ciekawego

Janek

Co niektóry ślizgając się tak to i wszystkie włosy nagłowię stracił...

@Janek

Życie takich weryfikuje później. Najlepszy przyklad z podobnymi na g16. Ślizgali się, lizali i co? Jedna noc i baju baj. Nawet tacy "mistrzowie" czajnikowi wchodzili i co? Nie zabrał ich za sobą. Wiesz jaki piękny jest widok byłego przełożonego, którego przełożonym jest jego były pracownik. Dla takiego widoku warto żyć :D

Lechu

Ale o czym piszesz?

@Lechu

O tym, czego nie rozumiesz.

Były prac
@Ania

Jest takie mądre przysłowie ,, Nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku, dziadek się śmiał i to samo miał ,, a i jeszcze dodam , że życie jest tak okrutne , że nigdy nie wiesz w jaki sposób kogo zweryfikuje, pomyśl następnym razem co piszesz , to nic nie kosztuje.

Gosc
@Ania

Ale oni dostali pewnie takie odprawy ze my w kilka lat tyle nie zarobimy

Ikea jaka jest taka jest praca jest zawsze żadnych przestojów dłuższych nie ma zazwyczaj praca na okrągło , może pieniądz niewielki ale lepszy rydz jak nic. I napewno Ikea to pewne zaplecze bo zawsze towar schodził bez problemów, nie mówiąc o lini gdzie wszystkiego zawsze brakuje,. Ikea towar brała i z tym nie było by żadnego problemu żeby zawsze brała i to w dużych ilościach, zawsze pewny odbiorca

Www

Uważaj tylko żebyś nie trafił na linię Astor , bo wtedy zatęsknisz za IKEA...

Fejm

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale zakończenie współpracy z IKEA = restrukturyzacja dalej zwaną grupowymi zwolnieniami. Także ja bym się tak nie cieszył. W moim odczuciu firma poluje na dodatkowy hajs z tarczy. Zerwaną współpracą udowodni zmniejszone dochody, tarcze dostaną i hajs się będzie zgadzać.

Łuki
@Plus

My w biurach bardzo się cieszymy, że nam ten (usunięte przez administratora) odejdzie. Nic tylko stale problemy z nimi były a i zyski też praktycznie żadne. Przynajmniej teraz będzie się można skupić na poważniejszych klientach.

Krojownia

Czy dostaliście już regulację wynagrodzeń.? Śmiechu warte człowiek się stara ,uczy na różnych maszynach bo tak kazali a teraz tak się odwdzięczyli że oosoby które coś umią dostały mniejszą stawkę od osób które nie mają wiedzy. Porażka. Zero motywacji do pracy.

G8
@Krojownia

Jak Orlen posprząta (usunięte przez administratora)Parady to będą prawdziwe regulacje.

stawka
@Krojownia

Norwegia - (flokk) : Minimalna stawka dla osoby dorosłej to 181,43 NOK na godzinę (ok. 78 PLN), a dla osoby przed 18. rokiem życia – 133,39 NOK na godzinę (ok. 57 PLN). bez komentarza.

anastasia
@stawka

Czyli 16 latek w tydzień tam zarabia więcej niż Polak w miesiąc haha trzeci świat xd

Duch
@Krojownia

A gdzie nasze wspaniałe związki były jak byl projekt reguacji wynagrodzeń, gdzie są teraz. ☹️

Myszka
@Duch

Cichutko sobie siedzą w kąciku a po co się mają wychylać.A czy jak były masowe zwolnienia to jakaś osoba będąca w związku dostała wypowiedzenie ?

@Duch

Żaden z regulaminów nie został zaakceptowany i podpisany przez związki. Inaczej mówiąc - nie zgodziliśmy się na ich wprowadzenie. Dlatego też nie mają one tzw. "mocy wiążącej" i sprawa jest otwarta. Co więcej, po zaciętych negocjacjach wypracowały nawet wspólne stanowisko. Niestety pożar G 16 nie pozwolił nam dokończyć. Były ważniejsze sprawy. Zwolnienia grupowe. A odpowiadając na post "Myszki" - tak, zostali zwolnieni niemal wszyscy członkowie związku pracujący na G 16. Jeśli chodzi o regulamin wynagradzania, to przygotowujemy propozycje zmian i mam nadzieję, że uda nam się wspólnie z ZZPP Profim uzgodnić wspólne stanowisko w tej sprawie. Zarząd Profim ... upsss ... przywiązany jestem do tej nazwy, tak jak wszyscy pracownicy, i chyba już nic tego nie zmieni, ma zalecenia Państwowej Inspekcji Pracy do wprowadzenia zmian w regulaminie wynagradzania po konsultacjach ze związkami zawodowymi. W tej chwili możecie nie podpisywać aneksów do umów bez żadnych konsekwencji. Pracodawca wtedy musi pracownikowi wypowiedzieć warunki pracy i płacy czyli dać tzw. wypowiedzenie zmieniające. TEGO RÓWNIEŻ NIE MUSICIE PODPISYWAĆ OD RAZU. Macie na to czas. Połowę okresu wypowiedzenia np. półtora miesiąca. Ale przede wszystkim przeczytajcie to ze zrozumieniem. Sławek Witczak MZZP Zjednoczeni

@anonymous

Rozumie że jeśli nie podpisze nowych warunków pracy to dostanę wypowiedzenie zmieniające. Czy pracodawca musi mi zapłacić odprawę za lata pracy?

@Zainteresowany

Jeśli nie przyjmiesz nowych warunków pracy i płacy, to po upływie okresu wypowiedzenia umowa zostaje rozwiązana. Nie będzie to rozwiązanie umowy z przyczyn niedotyczących pracowników, jeśli taką odprawę masz na myśli.

@anonymous

Czyli o czym w ogóle jest dyskusja , prościej byłoby napisać, że jeśli ktoś nie przyjmie nowych warunków pracy i płacy niech zawczasu szuka sobie innej roboty.

Pytanie brzmiało: czy dostanie odprawę. Odpowiedziałem na nie. Sławek Witczak.

Pracownik .
@anonymous

Pracownik, który nie przyjmie wypowiedzenia zmieniającego będzie miał prawo do odprawy pieniężnej, o ile spełni podstawowy warunek, tj. odmowa przyjęcia wypowiedzenia będzie obiektywnie uzasadniona.

@Pracownik .

Prosiłbym o ustalenie czy należy się czy nie. W internecie idzie wyczytać ze się należy.

Duch
@anonymous

Tylko kiedy będzie coś wiadomo jeśli twierdzisz że trwają rozmowy związków z zarządem jak już każą podpisywać aneksy. Zanim się coś wyklaruje to człowiek będzie już za burtą a jak podpisze to wątpię żeby później coś zmienili

On
@Pracownik .

Pytanie czy nowe umowy będą na czas nieokreślony jest to istotne bo te są czyli przy jakimś stażu pracy i takiej umowie przy wypowiedzeniu będzie się należeć 6 miesięczna odprawa jeśli natomiast będą podsuwac umowy na czas określony wtedy można się spodziewać zwolnień bez odpraw 2 tygodnie i nara bez zlotowki bo jeśli tak ma być że dają umowę na czas określony z obniżoną o ponad połowę premia a podniesiona stawka pewnie wyjdzie na to samo o ile nie gorzej jak teraz obecnie to lepiej nie podpisywać wypowiedzenie i odprawka tą umowa na czas nieokreślony. Wiem że w tej firmie sami robotnicy różnie zarabiają ktoś ma 17-18 na godzinę i myśli co to będzie bo wychodzi dobre pieniążki i gdzieś indziej może już takich nie uzyskać od pon.-do piątku ale jest też sporo takich którzy mają 11 czy 12 a robią tu już kupę lat i przy kiepskim miesiącu nie mają wiele więcej niż najniższą krajowa więc takim czy nie podpiszą nie zależy bo te pieniążki jakie mają zarobią wszędzie w okolicy a 6 miesięcy odprawy to już dla nich jakiś konkret.

@On

Jeśli masz umowę na czas nie określony to nie mogą Ci zmienić na czas określony, zmienia się tylko aneks do umowy z inną stawka godzinowa

Wszystko mieszacie. Napisałem powyżej - przeczytajcie ze zrozumieniem dokument, który macie podpisać ! Zastanówcie się przez chwilę! Jeśli macie wątpliwości to nie podpisujcie! Nie niesie to za sobą żadnych konsekwencji. Aneksem rzeczywiście można zmienić rodzaj umowy (umowę na czas nieokreślony na umowę na czas określony). Wypowiedzeniem zmieniającym zrobić tego nie można. Jest to dla pracownika rozwiązanie bezpieczniejsze. Jest też dłuższy czas do namysłu. Poza tym pracodawca ma obowiązek konsultować wypowiedzenia zmieniające ze związkami zawodowymi czego nie robi (nie pisałem, że trwają rozmowy związków z pracodawcą, związek przygotowuje propozycję zmian w regulaminach). Nie wiem dokładnie czy tak być powinno w tym przypadku ale dopytam. Sławek Witczak MZZP Zjednoczeni

Ccc
@anonymous

Do roboty, Orlen zdecydował i nic nie zrobicie zawsze on decydował, marcinek tylko wykonywał polecenia.

niezalogowany
@Ccc

No i marcinka już nie ma. Orlenu też nie będzie, to tylko kwestia czasu.

@anonymous

"Co do zasady jeśli na skutek złożonego przez pracodawcę wypowiedzenia zmieniającego umowa o pracę ulegnie definitywnemu rozwiązaniu, należy się odprawa dla pracownika. Oczywiście tylko po spełnieniu warunków do tego uprawniających – przyczyn leżących po stronie pracodawcy i zatrudnianiu co najmniej 20 pracowników." - możesz się odnieść do tych słów Sławku?

@Zainteresowany

Masz rację. Wypowiedzenie zmieniające staje się wypowiedzeniem definitywnym a przyczyna rozwiązania umowy leży po stronie pracodawcy (tego nie byłem pewien). Pracownikowi należy się się wtedy odprawa w zależności od stażu pracy u tego pracodawcy. Sławek Witczak

@anonymous

Rozumiem że śmiało mogę się zgłosić do związków (przynależę do nich) w sytuacji gdy kierownik będzie mi wmawiał, że odprawa się nie należy? Pozdrawiam.

PARADA
@anonymous

Co ty piszesz człowieku i mydlisz ludziom oczy. Jak będą Cię chcieli zwolnić to zrobią to w 30s i to z twojej winy bez żadnych świadczeń. Powód: Bo zupa była za słona Żadne związki Ci nie pomogą!!!

Heniek
@PARADA

Ale za to foto tak :) coś komuś nie pasuje prawda !!! Co tam się wyrabia jak nikt nie widzi !!!!

@PARADA

Nie masz racji. W 2019 roku Profim miało sprawę w sądzie pracy o zwolnienie niezgodne z przepisami i nie przegrało jej tylko dlatego, że poszło na ugodę. A pomógł właśnie związek zawodowy. Innym zwolnionym też zaoferowaliśmy pomoc ale pogodzili się z wypowiedzeniem. Sławek Witczak.

@Zainteresowany

Okazuje się jednak, że nie jest to takie jednoznaczne. Ostatecznie decyduje o tym sąd pracy. Sławek Witczak.

@anonymous

Czyli żeby cokolwiek wywalczyć muszę odrzucić nowe warunki a później iść do sądu pracy? Pracodawca rozumie, że nie zaproponuje odprawy?

PARADA
@anonymous

nie rozśmieszaj mnie człowieku, sama zostałam wyproszona z firmy i wiem jak to się odbywa. To jest egzekucja z nożem na gardle masz 5 min na decyzję. Skoro jesteście tacy mocni to czemu poszliście na ugodę? Czyż wygrana nie sanuje lepiej? Na przełomie 2019 / 2020 robili co chcieli nikt z Was nawet palcem nie kiwnął. Jakoś mi nie zaoferowałeś pomocy? Dlaczego pytam ???

Zostaw merytoryczną opinię o Profim Sp. z o.o. - Turek

• Jak się pracuje w Profim Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Profim Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 293.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Profim Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 285, z czego 115 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 119 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Profim Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Profim Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Profim Sp. z o.o.