Opinie o Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja w Olsztyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja mebli specjalistycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja w Olsztyn

Xyz

Praca tu to całkowita strata czasu i energii. Ludzie inteligentni i ambitni uciekają. Nie ma co liczyć na rozwój, ani tym bardziej na godziwe wynagrodzenie. Szczerze nie polecam!!!

Qiola

Osobom młodym nie przedłuża umowy na stałe. Po przepracowaniu 3 lat mówi do widzenia i szuka kogoś innego. Firma dla starych dziadów. Nie polecam.

ty
@Julia

Kwestia nieprzedłużenia umowy po 3 latach wynika z tego, że jakbyś dostała umowę na stałe to możesz zostać członkiem spółdzielni. Jak zostaniesz członkiem spółdzielni to prezes nie może cie zwolnić. O twoim zwolnieniu decyduje wtedy rada spółdzielni. To mu się nie podoba, bo można mieć wtedy własne zdanie.

Qiola

Julia
@Qiola

To przez te 3 lata, na jakiej umowie pracowałeś? Zatrudniłeś się w firmie z jakimś doświadczeniem, czy że tak to nazwę, byłeś do "przyuczenia"? Nie wiem co to za taktyki, wiesz może, czy to jakieś cięcia etatów? Czy będą szukać nowych pracowników? Jaki powód nieprzedłużenia umowy ci podali?

ty Nowy wpis
@Julia

Xyz

Ania
Inne

To ile jest w stanie zarobić tłoczarz w metalu, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności? Pytam, chociaż przyznam, że trafiłam na artykuł z 2015 r. o kilku przypadkach zwolnienia pracowników z firmy... :3 Ale może chociaż pensja wynagradza to wszystko...

haha Nowy wpis
@Ania

nie, nie wynagradza. jeszcze kilka lat temu w minimalne wynagrodzenie takiej osoby było wliczane stażowe oraz premie. stawki głodowe, nawet jak na olsztyn.

Agatka Nowy wpis
@haha

No tu czytam głosy o minimalnej, czyli nic więcej nie ma co się spodziewać? I sugerujesz, że teraz już tego stażowego i premii nie ma? Dlaczego mieliby je zlikwidować?

haha Nowy wpis
@Agatka

nic takiego nie sugeruje. zmieniły się poprostu przepisy i stażowe nie może być wliczane do pensji minimalnej, tylko tyle sugeruję. premia nadal może być wliczana

Pażyszek

Prezes to jakaś porażka. Wiecznie szuka problemów, choć sam ich najwięcej stwarza. Kończy współprace z pracownikiem waląc jakimiś śmiesznymi wymówkami. Potrafi powiedzieć 2 dni przede końcem umowy że nie przedłuża. Ciągle jakieś dziwne zebrania, bo mu się coś wydaje. Mobing na pracownikach którzy mu podpadną (wystarczy mu powiedzieć zwykłe nie i już podpadłeś). Sprzeciw = -300zł z premi, a jak podpierniczasz innych to +300zł. Typowy pisowiec. Niepolecam.

Teta
@Pażyszek

Trzeba się zapoznać z opiniami przed podjęciem pracy. dobrze że nie 2 godziny przed końcem,tak też bywało kolego ????

Sławomir
@Pażyszek

Nie mów że za donoszenie jest premia. Ty dostałeś wypowiedzenie na dwa dni przed końcem kontraktu czy kogoś innego to spotkało. W ogóle na ile się tu podpisuje umowy? Pytam bo ciekawy jestem ile czasu można się czuć bezpiecznie.

Rozmowa kwalifikacyjna
Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Monter pokrowców termoizolacyjnych
Łódź
SUM Poland Sp. z o.o.
(29 opinii)
logo firmy Pracownik Produkcji,
Środa Śląska
VIBRACOUSTIC POLSKA Sp. z o.o.
(273 opinii)
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
(31 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Sławomir
Inne

Z tego co zrozumiałem to przyjmują tu głownie osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Z jaką grupą? Znaczną lub umiarkowaną? Jak ktoś ma stopień lekki to też jest brany pod uwagę? Pytam bo wiem że wtedy jest mniejsze dofinansowanie z PFRON-u. Ktoś mi podpowie jeśli chodzi o takie szczegóły?

MB

Polecam firmę, zaskoczona jestem złymi komentarzami. Wszystko zależy od podejścia do pracy.

buhaha
@MB

tak, tak :D a ile tam pracujesz?

Gwarancja
@MB

Po komentarzu oceniam,że jesteś młodym pracownikiem, który wierzy w liczne obietnice oraz opowieści o planach na przyszłość. Powodzenia, życie wszystko zweryfikuje. Dopytaj, ile osób odeszło w ciągu ostatnich 2 lat z firmy... Obserwuj, wyciągaj wnioski. Powodzenia.

tez tak mialem
@Gwarancja

oczywiście. też taki bylem, wierzylem w slowa. niestety to czyny są faktem, a te byly przytaczajace. zly czlowiek prowadzi ta firme, upadla ludzi bawi sie nimi, manipuluje. klamie. coz, trzeba to odczuc na wlasnej skorze. powodzenia !

Szukam pracy
Kandydat

Jestem zainteresowany aplikowaniem do Gwarancji, ale po przeczytaniu komentarzy mocno się zastanawiam... Znajdą się jakieś pozytywne opinie?

jula
@Szukam pracy

chyba tylko taka ze nie musisz tam pracowac a minimalna zawsze dostaniesz

Edyta
@Szukam pracy

Wydaje mi się, że najlepiej będzie jak samemu udasz się do firmy i popracujesz. Wtedy będziesz mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy było warto. Najlepiej bazować na własnych doświadczeniach. Jakbyś się zatrudnił to daj znać jak wrażenia.

@Edyta

Po co mam dawać znać skoro jak piszesz, najlepiej jest bazować na własnych doświadczeniach?

Alicja
@Kandydat

Wydaje mi się, że w tym komentarzu chodziło o to, żebyś napisał, jak już zaczniesz pracować w Metalowej Spółdzielni i będziesz mógł podzielić się opinią o tym, jak się tam pracuje. Powiedz, wziąłeś udział w rekrutacji, zostałeś przyjęty? Daj znać, czy wiesz już coś na temat tej firmy. Pozdrawiam serdecznie.

Czara goryczy
@Alicja

Czara goryczy się przelała. Firmy nie polecam, praca w atmosferze podejrzeń, niedomówień, plotek i pomówień. Zarządzający spółdzielnią jest niesłowny, często zmienia zdanie. Co roku ten sam cyrk na przełomie września i października, gdy zbiera się walne i następuje wybór Prezesa - aby uzyskać absolutorium wszystkie chwyty dozwolone... Ci którzy są w zarządzie mogą wszystko, pozostali siedzieć cicho, bo nie dostaniecie premii uznaniowej i zostaniecie z minimalną na pasku.

ochłap
@Czara goryczy

czyli nic nowego. Prezes jest okropną osobą oszukującą ludzi i nie szanującą nikogo. oby to do niego wróciło, całe zło które wyrządził ludziom. wiele osób skrzywdził, zwolnił lub obiecał coś (usunięte przez administratora) z firmy wyciągnie wszystko co możliwe, ludziom zostają ochłapy. mówisz o tych premiach 200-300 zł brutto? żart. sam telefoniki dla całej rodziny z pieniędzy firmy, komputer który firmy nie widział, samochód służbowy też już prywatny, codzienne obiadki w barze i wiele wiele innych. szkoda mi tych ludzi którzy tam pracują za te ochłapy i wiedzą to wszystko, mimo to jest przyzwolenie na to.

chłapek
@ochłap

to nie jest tak że to jest jego prywatna firma i może z pieniędzmi robić co uważa. to jest spółdzielnia, która ma wielu właścicieli i mogą temu zapobiec. ale jak przewodniczący rady w zamian za premie i spokoj do emertury nabiera wody w usta to co tu dużo mówić. zastepca rady dostaje rowiez benefity w postaci nowych telefonikow do zabawy. w dodatku sa to pieniadze panstwowe z dotacji na niepelnosprawnych. machloje jak sie patrzy. czy ktos cos moze z tym zrobic? jedynie donos imienny do pfronu, ale w papierkach wszystko cacy...

Aneta
@chłapek

Widzę, że tu kilka osób narzeka na system zarządzania, ale czy to w faktyczny sposób wpływa na pracowników, na warunki? Piszesz, że zastępca ma jakieś benefity, pracownicy też mogą na to liczyć, czy jest tylko sama wypłata?

bla bla
@Aneta

nie żartuj sobie. jakie benefity? zrobisz coś co odpowiada prezesowi masz premie. jak jestes zwyklym szeregowym pracownikiem na co liczysz? chybaze jestes czlonkiem, wtedy moze twoj glos byc potrzebny

Tomasz
Inne

Nie znalazłem w sieci żadnych aktualnych ofert pracy w Gwarancji, więc byłoby super gdyby ktoś z pracowników napisał czy nie potrzebują czasem personelu. Może trwa nabór albo ma się niedługo odbyć? Wiecie coś?

Xxx
@Tomasz

Potrzebują, pod warunkiem,że masz orzeczenie i nie masz żadnych wymagań.

Dobry człowiek

M.S.I. GWARANCJA - firma z branży o dużym potencjale. Niestety potencjał ten skutecznie jest duszony w zarodku przez krętacza i cwaniaka zwanego jego ekscelencją prezesem. Jeśli w/w zapewni Cię o podwyżce - zapomnij. Jego argumenty to owijanie w bawełnę przez 20 minut. Jeśli planujesz jako firma wykonać jakieś zlecenie dla M.S.I., licz się z tym, że możesz nie otrzymać zapłaty, bo... coś prezes wymyśli. Rzekoma próba podniesienia kondycji firmy poprzez nowy produkt - szafy na broń zaproponowane przez nowego "technologa" - to nepotyzm w czystym wydaniu. Inwestycje w dziwne nieruchomości - temat dla telewizji lub nawet CBA. Urząd skarbowy w porozumieniu z PFRON miałby też pole do popisu. Nowy kierownik - zastępca prezesa albo udaje albo jest pionkiem, człowiekiem od podpisywania kwitów spółdzielni. Nie ma zielonego pojęcia o tym co się dzieje. Myli produkty i procesy. W kuluarach wyraża swoje obraźliwe opinie o pracownikach, których traktuje w większości jak przygłupów. Według mnie jego zastępca mógłby być jego przełożonym. Więc jeśli szukasz pracy omijaj Gwarancję, bo wpadniesz i zatoniesz razem z nią.

Bhp
@Dobry człowiek

Oj tak, mistrz produkcji jest bardzo dobrze zapowiadajacym się specjalistą. Proszę się nie marnować w tej firmie!!! Szkoda czasu

żenada
@Bhp

panie prezesie bedzie pan usuwal kazdy komentaz? na podwyzki dla pracownikow pan by pzeznaczyl te pieniadze lepiej

Szfagier

Znikajace komentarze, prawda w oczy kole.

hr
@żenada

wszystko inne tylko nie podwyżki w tym grajdole. w pracowników nie warto inwestować, bo po co? pogderaja a i tak beda pracowac za te grosze. emeryci nie maja gdzie isc, a reszta nie wierzy w siebie zeby zmienic prace. poza tym gdzie indziej trzeba pracowac a po co?

POMOC 24 h/dobę.
@Dobry człowiek

Dla pracowników GWARANCJI polecam ten link do strony z której się dowiecie ile wasza firma dostaje dotacji ze środków publicznych. To daje do myślenia. (usunięte przez administratora)

POMOC 24 h/dobę.
Kandydat

Nie chodzi o tarczę z powodi covida chodzi o pomoc która jest w części dla inwalidów.

Jonnn
Inne

Produkty z papieru. Co ja kupiłem. Nie polecam.

Pracuś

Praca w Gwarancji to raj na ziemi. Nie ma żadnego problemu z urlopem, bo meble same się sprzedają. Załoga jeździ na wycieczki zagraniczne, kupuje drogie samochody. Do pensji co miesiąc są znaczne dodatki. Kto liczy na dofinansowanie też dostanie, jak również dodatki świąteczne. Można spokojnie planować ciążę bo prezes stawia na młodych pracowników. Pod pretekstem wizyty u lekarza pracownicy znikają na cały dzień. A gdy prezes wyjeżdża załoga rozpierzcha się po okolicznych dobrze zaopatrzonych dyskontach. Gorąco polecam tego pracodawcę.

taka prawda
@Pracuś

dobrze napisane. tu nie liczy się praca tylko kto na kogo doniesie i głębiej wlezie w (usunięte przez administratora) od tego zależy premia. Prezes musi WSZYSTKO wiedziec o pracownikach, nawet jak spedzaja urlop i po co go biora. a informacje zbiera i przekazuje sprzataczka ktora wita sie z prezesem buziakiem. w zamian pracuje, a raczej nie pracuje bo wszedzie brud i (usunięte przez administratora)

KJ.
@Pracuś

Coś z tą sprzedażą jest nie tak. Na Allegro jest ich konto można zobaczyć co produkują ale ja nie o tym. W ciągu 11 lat sprzedano (zaopiniowano) 809 wyrobów co daje wynik 6 szt wyrobów na miesiąc. Szału nie ma. Prezes musi się lepiej starać.

ja

ludzie, nie idzcie tam do pracy. kompletne (usunięte przez administratora) pracowalam tam niedluzgo ale niewarto. pesja minimalna, a wymagaja pracy ponad sily. szef chce wszystko wiedziec, okropna firma !!!

brak imienia
@ja

tak to wlasnie jest kiedy kadre pracownicza dobiera sie nie po kompetencjach a po wygladzie i predyspozycjach donoszenia i uleglosci. kto tam ma pracowac jak wszyscy maja sie zajmowac raportowaniem, spedzaniem czasu z szefunciem? to zaczyna przypominac oboz pracy i prywatny folwark pod szyldem zpch. przydalaby sie tam kontrola pfronu

Edyta
@brak imienia

No nie macie najlepszego zdania na temat tego pracodawcy, a to mnie trochę martwi, bo tak się składa, że szukają tam właśnie Głównej Księgowej. Tak właśnie słyszałam. A może orientujecie się, jak duży trzeba mieć staż pracy na tym stanowisku, aby mieć szanse dostania tej posady? Proszę, dajcie mi znać.

Janusz
@Edyta

od kiedy to takich informacji szuka sie na portalu z opiniami a nie z ogloszeniem? wszystko jest napisane, trzeba dobrze poszukac. idz, sie przekonasz sama. 4 zmina glowna ksiegowa w 3 lata to juz chyba mowi duzo

Gaja
@Janusz

Witam, czy już zarząd wybrał GK? Cały czas jest ogłoszenie o naborze na stanowisko GK, chyba są wymagania sa trudne do sprostania ?

kaja
@Gaja

odpowiedzialne stanowisko to i wymagania sa. tutajmysle jednak problem lezy gdzie indziej.

Gaja
@kaja

Nadal trwają poszukiwania odpowiedniego GK?

Filip

na marketing szukaja, warto iść?

z konopi
@Filip

No idź, ale najlepiej żebyś znał 5 języków, miał duże doświadczenie oraz sławił dobre imię przywódcy i tego (usunięte przez administratora). Zarobisz minimalną, bo to okres próbny, a potem niewiele więcej bo zawsze jest kiepska sytuacja finansowa w tej firmie. Żeby zarobić więcej musisz wiedzieć co u innych kolegów z firmy się dzieje i raportować przywódcy. Całkiem ciekawe doświadczenie, polecam!

była wieloletnia pracownica

Pracowałam wiele lat w tej firmie i nie żałuję, że odeszłam. Znalazłam zatrudnienie w firmie, gdzie ważne jest to jak człowiek pracuje i nie ma tam miejsca na życie życiem innych, plotki czy zmuszanie do "uprzejmego informowania" szefa o wszystkim co się dzieje w firmie. W Gwarancji wszystko jest ważniejsze od pracy, nie ma co się spodziewać uczciwego wynagrodzenia za efekty pracy. Każdy zatrudniony jest na innych zasadach, każdego obowiązuje inny "regulamin pracy". Dziś wstydzę się przyznać ile zarabiałam w tej firmie po tylu latach podobno dobrej pracy.

???
@była wieloletnia pracownica

a gdzie taka cudowna praca?

kkk
@???

Wystarczy dobrze poszukać, nie dla każdego to samo jest ważne. Każdy w jakimś miejscu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, niekoniecznie wielkie pieniądze. Grunt, żeby się dało za te wynagrodzenie przeżyć zgodnie ze swoimi potrzebami i wiedzieć, że nie zabraknie do następnej wypłaty. Gwarancja w żaden sposób mi tego nie zapewniała, nie mówiąc już o jakimś kredycie bez pomocy rodziny.

dobre pytanie

nieudaczniki, to po co tam siedzicie jak tak źle?! mało pracy wokoło?

Janusz

tak, a co?

@dobre pytanie

No teraz to może być ciężko ze znalezieniem pracy, ale powoli coś się już rusza. trzeba próbować, a nie siedzieć w jednym miejscu latami i się użalać nad sobą. Sam tak robiłem, aż w końcu się zebrałem w sobie, odważyłem i nie żałuję. Trzeba się szanować i uwierzyć, że człowiek zasługuje na godziwe wynagrodzenie, oczywiście za pracę.

To prawdaj miałem podobne doświadczenia. Wysokość wynagrodzenia nie ma nic wspólnego z ilością obowiązków zaangażowaniem czy efektami pracy. Wszystko zależy od humoru,sympatii ,kolesiostwa szefa co do zatrudnionych osób.

Łukasz

Jak wyglada praca teraz u nich ? Polecacie ten zakład pracy ?

@Łukasz

Ciągle tak samo kolego. Nie polecam

@Łukasz

Jeśli poniższe komentarze cię nie zniechęcają to zapraszamy. Praca za minimalna place, zapraszamy!!!

01.10.2019

Jeśli szukasz stabilnego zatrudnienia w tej firmie to nie tutaj. O tym, że umowa nie zostanie przedłużona dowiesz się w dzień zakończenia umowy. Człowiek zostaje bez pracy z dnia na dzień. Nieobchodzi to prezesa, który nie szanuje ludzi wogóle, tym bardziej swoich pracowników. Zmiana całej kadry kierowniczej w ostatnim okresie źle świadczy o firmie (kierownik produkcji, główna księgowa, główny technolog, mistrz produkcji). W ciągu 2 lat główna księgowa zmieniła się trzy razy, a z produkcji ucieka kto może. No i 15 pracowników w biurach na 20 na hali to nie jest normalne. Długo miejsca tu nikt nie zagrzeje, a dobry pracownik uczciwie nie zarobi.

spostzegawczy
@01.10.2019

za to nowa ksiegowa tak kocha gwarancje ze pracuje bedac na zwolnieniu! to chyba nie jest tak zle u nas hi hi hi

@spostzegawczy

chyba nie. jusz szukaja nowej xD

Zus
@spostzegawczy

ZUS się napewno tym zaintersuję.

lubie donosic
@Zus

donosik wyslany

księgowa

Ja mam pytanie o księgowość. Znów pojawiają się oferty na Główna Księgową, w ostatnim czasie też było ich kilka. Co jest powodem, że osoby na tym stanowisku tak często się zmieniają? Czy coś z Zarządem jest nie tak? Bardzo mnie to nurtuje, a jest to nietypowa sytuacja na olsztyńskim rynku. Proszę o odpowiedzi.

praca
@księgowa

wystarczy poczytac opinie nizej, mysle ze tam jest odpowiedz

magazynier

doradzcie czy warto tam isc do pracy. ciagle szukaja na magazyn. jak placa?

hr
@magazynier

zależy od tego na czym ci zależy. jeśli nie masz doświadczenia i chcesz je nabyć pracując za około 2000 zł (tyle to już wynosi minimalne wynagrodzenie) to można popracować chwilę. nie ma nadgodzin i ostrej orki. ale jak myślisz przyszłościowo jako o stałym miejscu pracy to nic z tego. o premiach za pracę zapomnij, premiami wyrównuje się głodowe stawki (11-14 zł brutto). socjalu też nie ma. w sumie to nic tam nie ma.

Zostaw merytoryczną opinię o Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja - Olsztyn

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja?

Zobacz opinie na temat firmy Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Gwarancja
1.1/5 Na podstawie 27 ocen.
  • Metalowa 4
    10-603 Olsztyn