Opinie o ALBA-MPGK w Dąbrowa Górnicza

2.1/5
Na podstawie 101 ocen.

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ALBA-MPGK. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ALBA-MPGK na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALBA-MPGK w Dąbrowa Górnicza

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w ALBA-MPGK? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Dlaczego ma myśleć o emigracji? Jeżeli nie polecasz pracy w tej firmie to wyjaśnij z jakich powodów. Ja niestety szukałem tych ogłoszeń ale już nie znalazłem. Wiadomo na jakie stanowiska prowadzili rekrutacje? Kierowcy teraz czasem nie szukają?

Drogowiec

Alba znowu nie przygotowana drogi i chodniki nie odśnieżone inne firmy odśnieżają a oni stoja

Pieszy

Kierownik niech się weźmie za kierowców z alby o mało mnie nie potrącił kierowca iveco idąc do pracy jeżdżą bardzo szybko na lipówke następnym razem zadzwonię na policję i podam numery rejestracyjne niech sprawdzą na kamerach kto wjeżdża o godzinie 13 :20 iveciem na wagę na lipówke i proszę zgłosić to na kasprzaka niech go ukaraja

Tutaj do oddziału w Dąbrowej szukają Specjalisty ds. Administracji, pracuje ktoś z was w biurze i ma jakieś swoje przemyślenia? Ile osób liczy dział administracji, pracujecie w 100% z biura czy hybrydowo? Oferują jakieś benefity, bo w ofercie nic nie wspomnieli? Zarobki jak wyglądają? Są premie/podwyżki? Zespół jest raczej stały, czy trochę ludzi się przewija?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie ALBA-MPGK? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Opiekunka seniora w Niemczech
Dąbrowa Górnicza
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz
Dextron Personeel B.V.
logo firmy -Spawacz, praca w delegacji-
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
logo firmy Spawacz alluminium MIG 131 - stocznia w Danii
ATN Service ApS

Hej :) Szukają tu do oddziału w Dąbrowej Specjalisty ds Administracyjnych. Czytam, że to stanowisko wymaga gotowości pracy również w sekretariacie w Chorzowie na zastępstwo. Jak to wygląda? Często zdarza się taka chwilowa relokacja? Ile wynoszą zarobki, czy posiadanie certyfikatu audytora wewnętrznego wpływa na nie? Jak atmosfera w biurze? Jaki firma ma stosunek do pracy w trybie hybrydowym? Ale was zasypałam pytaniami ;) Mam nadzieję, że jakaś dobra dusza mi pomoże i odpowie na moje pytania. Pozdrawiam!

Na Kijku

W tej firmie na Kasprzaka cuda się zdarzają ale nie z zarobkami tylko łapanki najtańszej siły roboczej, dzięki nam mają wypłaty. Zamiast montować monitoring na każdym aucie to dać pracownikom podwyżki, oczywiście związki siedzą cicho bo mają za to przywileje. Mr.Pierda ukradkiem myka po zakładzie a Mr.Kolczysty zmienił nagle samochód i o tym że na wczasy oboje mieli nie wspomnę. Obiecywali w pierwszej połowie roku że druga podwyżka będzie i gdzie ona jest? Nie ma jej, tylko obiecanki jak zawsze i profity za to oni tylko mają. Kier Baton za to robotę dokłada a związki co też na to? Nic. Wnioski proszę wyciągnąć samemu, czytają to pracownicy i dyrekcja. PS. Proszę nie zapomnieć jak kiedyś, napisać o usunięcie komentarza. Było śmiesznie patrząc na niektórych w zakładzie, reszta miała z was ubaw i było o czym rozmawiać bo do tego jesteście pierwsi ale o podwyżki dla nas macie szeroko... .

Kierowca
@Na Kijku

Czekaja chyba az sie jeszcze z 10 zwolni. Panowie Zwiazkowcy spia. Od stycznia 70% ludzi bedzie " najnizsza krajowa" zarabiac.

Prywatny
@Na Kijku

Montaż tych kamer w kabinach narusza prywatność pracowników wykonujących pracę, wszystko odbija się od szyby i widać co kto robi w kabinie (usunięte przez administratora). Oraz i aż że tego typu kamery mają funkcję nagrywania dźwięku to nie zdziwimy się że nas jeszcze podsłuchują o czym rozmawiamy, mogą wiedzieć o naszych sprawach rodzinnych jak i tych intymnych. Kamery powinny być montowane jak już tak bardzo chcą na zewnątrz a nie w kabinie.

Kierowca haka
@Prywatny

Co boli że skończyło się picie w kabinach musi być wszystko pod kontrolą druga sprawa na lipówce niech się wezma za wagowe bo przyjedzie Castorama to zaraz informują pracowników utrzymania ruchu telefonicznie że towar przyjechał a oni jak krety już plondruja towar biorą wszystko panele kabiny i wszystko co jest przydatne do domu a (usunięte przez administratora) zostawiają a ochrona nawet aut nie sprawdza a panie wagowe sobie rozmowy prowadzą z kierowcami a drugi stoi na wadze po 20 minut zanim damy obsłużą kolejki na wadze.

Zofia
@Na Kijku

A pracownicy podpisywali jakieś zgody na to, że będzie ten monitoring w kabinach? Ta obiecana podwyżka to ile miała wynosić na rękę?

Bolec
@Kierowca haka

(usunięte przez administratora) Kamera w kabinie narusza naszą prywatność, powinna być zamontowana na zewnątrz bo spełnia wszystkie wymogi działania na zewnątrz i do tego jest przystosowana do rejestrowania głosu. Dmuchanie może być przed i po pracy, u was tym bardziej na tym wysypie bo pijaki tam pracują co ostatnio był tego przykład a ochrona u was nie podołała temu.

Kierowca
@Zofia

Nikt nic nie podpisywał, zamontowali za grube tysiace zamiast ponaprawiac wozy ktore dzien w dzien sa z usterkami. Jesli chodzi o podwyzke, zwiazki obiecywali ze bedzie ale jak widac tylko nie robia w tym kierunku nic. Powinni dobrowolnie odejsc, taczkami wyjada za baze za troche.

@Kierowca

Czekaj, nie wiem, czy dobrze rozumiem. Od stycznia minimalna krajowa ma być 4242 brutto, jeżeli nowy sejm tego nie zmieni oczywiście. Dobrze łapię, że Wy teraz zarabiacie tyle, więc w styczniu się Wasze wypłaty zrównają z minimalną? O to szło? A premie jakoweś są?

MO obywatel

Wyplaty głodowe, rozmowy powinny być już w grudniu ubiegłego roku a nie dopiero mają się odbyć o podwyżki dla pracowników. Lizodajce są zadowoleni, reszta nie. Mr.Pierda i Mr.Kolczysty chyba się przygotowali w tym roku bo inflacja jest panowie, podwyżka powinna wynosić nie mniej jak 20% .

Rejon
@MO obywatel

Szkoda że nie 50% zaco za nieróbstwo niektórzy z rejonów już zjeżdżają w połowie dniówki do domu mało tego chodzą w firmowych ubraniach po Dąbrowie i się ponoszą w jakim to zakładzie się pracuje i o której się pracę kończy najpierw się wziąść za pracę skończyć dniówke jak się należy a później mowa o jakieś podwyżce tyle na ten temat . Do roboty boksy opróżniać i sprzątać koło nich a nie syf zostawiać.

Nieto
@Rejon

Obrońca znalazł się, można domyśleć się że jesteś związkowiec który pracowników ma za nic i patrzy tylko na siebie by mieć sam dobrze.

Zorro
@Rejon

Po pierwsze stawki w Albie są głodowe w porównaniu do konkurancji a uzupełnianie ich kartami z kwotami 300 zł tego nie zmienia,(300 zł to jedne zakupy dla rodziny),przy takiej inflacji gdzie ceny nie spadną i rodzaju wykonywanej pracy 17,50 czy 18,50 na h to wstyd i ubustwo,po drugie nie każdy zjeżdża o 12 tylko większość ma nadgodziny (powody są różne i nieprzewidywalne od sprawności kierowcy, wielkość rejonu po stan techniczny),po trzecie jeśli nie psujesz reputacji pracodawcy idąc w ubraniu roboczym do domu, to co w tym złego. I proszę nie pisz "jak ci nie pasuje to się zwolnij" jak kierownictwo bo świadczy to o braku szacunku i zaangażowania dla ludzi krórzy to wszystko utrzymują i są bardziej zaangażowani w pracę. Tu na start powinno być 22,80 dla nowych i ta kwota powinna być ew.regulowana premiami a nie mniej jak 26,00 dla pracowników z doświadczeniem.

@Drajwer
@Rejon

(usunięte przez administratora). My mamy opróżniać kosze, i ma być dostęp do nich. To że administracja czy spółdzielnia se postawi jakąś szopkę to ich sprawa. My opróżniamy kosze, a co 0bywatel (usunięte przez administratora)

Kompost

Dla mnie Pan dyspozytor jest okey a te brygadzistki do wyrzu..nią bądź powinny iść jak dyspozytorzy a nie siedzieć na jednej zmianie że zmiany [A)i że zmiany (B] jedna z kierowca haka druga jest nielepsza a robić niema komu

@Kompost

Może i pan dyspozytor jest i okey, ale wśród tej grupy czyli pani Dyspozytor jest nie tak już okey. Na jej temat krążą już legendy nawet w koreańskiej firmie niedaleko miejscowości Tucznawa. Że z rodzinnej wioski, byłe koleżanki obecnie pracujące na budowie niepochlebnie się o owej pani wypowiadają. Że wymagania z księżyca,a zanim zmiana dotrze do domu pan kierownik już wszystko wie. Co, Gdzie, kiedy i o której godzinie. Nawet znajdując w boksie szkła na murku butelki z alkoholem potrafi wkręcić niewinne osoby i donieść o tym kierownikowi.

$$$$$

Morze i masz racie ci państwo ostatnio pracują zawsze natei samei zmianie przecierz to są dwie różne filmy.

Nastepni Kierowcy sie zwalniaja.Firma tego nie widzi czy nie chce widziec.

Poszkodowany

Gdzie jest aneks do umowy się pytam od lipca najniższa poszła do góry a w albie nic jak nie to pozwalniać te damy z biura jak nie wiedzą co do nich należy

@Poszkodowany

Dlatego, że w tym zakładzie umowa o pracę na okres próbny trwa do 31 Lipca. I jak pan kierownik zwalnia to po co ma dawać podwyżkę.

Inga
@Były pracownik Lipówki

A od kiedy zaczął się ten okres próbny? Standardowo 3 miesiące jak w innych w firmach? Czyli jeżeli bym się zatrudniła to po trzech miesiącach nie przedłużyliby mi umowy? No ale jeśli firma daje mniej niż najniższa krajowa to musi przecież wyrównać pracownikom do najniższej, która jeszcze w styczniu wzrośnie...

@Inga

Oni już powinni w Lipcu zrobić wyrównanie, bo stawki godzinowe wzrosły. A standartowo na okres próbny zatrudniają od Kwietnia/Maja do końca Lipca, Sierpnia. Zależy kto, kiedy złoży papiery i porobi badania lekarskie. I jest jeszcze jeden myk. Kto się kierownictwu podoba ten może mieć przedłużenie umowy o pracę bez jego wiedzy.

Max
@Były pracownik Lipówki

Jak to przedłużenie umowy bez wiedzy pracownika? Przecież potrzebny jest podpis na takim dokumencie. A z tym wyrównaniem nie można się domagać korekty? Ktoś próbował?

Julia
@Były pracownik Lipówki

Za badania lekarskie trzeba płacić z własnej kieszeni i potem oddają? Co można zrobić żeby zasłużyć na sympatię kierownika, czy chodzi o wygląd zewnętrzny?

Hmm ?

Dzisiaj do mnie zadzwonili z ofertą pracy na sortowacz p.o brygadzista. A mam już nagrzaną ofertę pracy z widełkami 3800-4200 netto ,opłaca się rezygnować z tej oferty i przejść na brygadzistę do alby?

Strzelec
@Hmm ?

Jak uważasz jak masz rodzinę na utrzymaniu to nie w moim przypadku mi nie zależy rodzice mi dają na wszystko a wypłata idzie na przyjemności a w przyszłym tygodniu zadarmo wycieczka żarcie vuda wszystko zadarmo co chcieć więcej więc się zastanów grubo jaką decyzję podejmiesz pamiętaj póki jest młody korzystaj życia

Qwerty

Niech ktoś się wreszcie zainteresuje pracownikami ,emerytki się (usunięte przez administratora),nic nie robią ,ten tydzień kabina nr 4 z brygadzistkom na czele a kabina nr 6 ma się zajechać. Premie uznaniowe dostają takie nieroby a ktoś (usunięte przez administratora) I dostaje ochłapy. Na jakiej zasadzie kierownik przyznaje premie uznaniowe? Chyba trzeba przekazać sprawę wyżej bo to jest niesprawiedliwe a może samemu Niemcowi jak przyjedzie

Laura
@Qwerty

A podasz w takim razie jakie są stawki tej premii uznaniowej? Dostajecie je co miesiąc, czy co jakiś czas?

Abstynent
@Qwerty

Dopóki Kierownik się nie zmieni to człowiek skazany tu jest pracować z emerytami z tymi Ukraińcami co się w prosili do naszego kraju noi z alkocholikami z donosicielami pana kierownika więc musimy czekać jak komuś do głowy przyjdzie i po zwalnia tych nieodpowiednich ludzi a hoj wybierajmy .

Qwerty
@Laura

Co miesiąc.W zależności od humoru kierownika ,raz 100 ,raz 150 a nieroby po 200

Radek
@Qwerty

Czyli nie ma stałej tylko kierownik decyduje ile komu da? A wyjaśnia to w jakiś sposób? Bo jak ktoś słabo pracuje a dostanie 200 zeta to chyba inni czują się poszkodowani. Wyniki nie mają na to żadnego wpływu?

Kasprzak

Byłem dzisiaj w remondisie zapytać się o pracę w albie lepsze są zarobki jak tam i w ogóle ludzie dziwni jakby mieli swoje światy więc siedźcie ludzie tutaj jak mamy stałą pracę i zadarmo co roku wycieczki trzeba się nadzwigać ale w kabinie mamy ciepło.

Jakie warunki pracy są w ALBA-MPGK? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Mechanik?

Lipówka

Szatnia jest stołówka też jest tylko że stołówki korzystają przybysze z Ukrainy ponieważ panoszą się strasznie a my pracownicy z alby musimy jeść w szatni bądź na dworze a Pan Kierownik woli bronić tych przygarniętych skrzywdzonych przybyszów że wschodniej granicy niż nas Polaków aco do dojazdu niema jest tylko czerwony autobus z pkm gdzie idąc do pracy możesz spotkać dziki było to zgłaszane niejednokrotnie i firma to lekceważy do momentu jak coś się stanie komuś następnie brak oświetlenia wieczorem jest idąc na noc do pracy a samochody z alby jeżdżą z dużą prędkością aż kiedyś kogoś potrąca też było zgłaszane i nic . Poprostu jest źle .

Miki
@Lipówka

Czemu na stołówce tylko Ukraińcy? Aż tak dużo jest ich tu zatrudnionych? Nie starcza miejsca dla Polaków bo nie do końca rozumiem?

Xxxxxxx

Tych ukrainców wywalić a jak nie zrobić strajk zostaną sami oni z emerytami w tym zakładzie pracują same niewiadomo kto jeszcze trochę dziadek z babcia będzie tam pracował

aaa

Nie wiem skąd takie negatywne podejście do pracowników z Ukrainy, co Ci to przeszkadza? Dlaczego ma niby dojść do awantury, co takiego się dzieje? Mają może lepsze warunki pracy, wynagrodzenie czy jak? Wyjaśnij proszę

@aaa

Robią po 12 h , czyli więcej zarobią po 24 h pracy, system 6-18 i 18-6 jak nasi na trzy zmiany. Bo robota im się w rękach pali.

Firma daje na olxie ogłoszenia że zatrudni pracowników do pracy tylko zastanawiam się ponieważ słyszałem że normalnych ludzi Kierownik zwalnia a alkoholików trzyma i żadnych konsekwencji nie wyciąga z tego więc jaki tu sens jest dopóki pijaków trzymają to nie zamierzam pracować w tym zakładzie dziękuję bardzo .

...
@Kandydat

Tak dokładnie jest w Dąbrowie na Kasprzaka jest grupa która oficjalnie ma przywileje nie są wyciągane konsekwencje z dmuchania na bramie nic zresztą nie wiem czy w regulaminie alby jest wpisana kontrola trzezwosci codziennie ponieważ zadnego takiego punktu nie znalazłem a jest to robione codziennie przed wejsciem i mimo tego ze ktos wydmucha jest zapraszany na bok bez informowania dyapozytorow i ma czas zapalic zjesc kanapke badz wypic napoj i dmuchnac drugi raz... Przez ten (usunięte przez administratora) który tam panuje odeszło bezpowrotnie bardzo dużo dobrych i wartosciowych pracownikow

Grzesiek

Do czego bijesz człowieku tu chodzi o kierownika ze ludzi zwalnia bo raz wydmuchał a pana z avermana nie zwolnił mimo że NN ma i pijany przyjezdza na bramę a ochrona go bokiem wpuszcza rozumiesz czy nie tak pracuje ta pani bo gdzie pójdzie w tym wieku chyba do kościoła na msze tam ja wysłuchają modląc się do boga

Wściekły

Wielkie brawa dla kierownika lipówki trzyma alkoholików normalnych ludzi zwolnił powinieneś zostać zwolniony na czele z dyrektorem ze pozwala na to wszystko opiszę całą sytuację i wyślę do urzędu miejskiego. Co się tam wyprawia

Zostaw merytoryczną opinię o ALBA-MPGK - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w ALBA-MPGK?

Zobacz opinie na temat firmy ALBA-MPGK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALBA-MPGK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 129, z czego 73 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!