Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Wykonawca

Jak najdalej od tej firmy no można zbankrutować tylko

Potencjalny wykonawca
@Wykonawca

A coś więcej i konkretniej?

Były KK
@Potencjalny wykonawca

TAK - chętnie podzielę się informacjami... Problemem tej firmy jest szefostwo, które nie ma żadnego, ale dosłownie ŻADNEGO DOŚWIADCZENIA INWESTYCYJNEGO! Wiedza zdobyta na kursach i szkoleniach nie zastąpi wykształcenia i dobrej praktyki w zarządzaniu inwestycjami. Żaden kurs, czy podręcznik nie zrobi z podstarzałego samouka inżyniera. Dalej będzie dyletantem, który nie potrafi czytać dokumentacji projektowej, nie ma pojęcia o warunkach gruntowych, technologie budowlane zna z materiałów podsuniętych mu przez ładnie ubrane przedstawicielki handlowe.... Do tego kompletny brak zrozumienia roli rzetelnego inspektora nadzoru, brak wiedzy na tema dobrego Project Managmentu, optymalizacji procesu inwestycyjnego itd... No i na koniec - najlepsze: JEŻELI KTOŚ MA MENTALNOŚĆ "BIZNESMENA" Z LAT '90-tych ub. wieku, TO TAKIM JUZ ZOSTANIE NA ZAWSZE! Co prawda białe skarpetki zastąpił jaguar lub inny mercedes, ale w głowie dalej tkwi myślenie w stylu - IM WIĘCEJ FIRM OSZUKAM (nie zapłacę pod byle pretekstem) TYM BĘDĄ BOGATSZY!

Potencjalny wykonawca
@Były KK

Z punktu widzenia podwykonawcy na budowie to twoja odpowiedź niewiele mówi.

Wika
@Potencjalny wykonawca

Czyżby? Naprawdę niewiele mówi? Przecież wykonawcy, podwykonawcy murapol są również ofiarami takiego "nastawienia" opisanej wyżej prominentnej postaci murapol. Fakt, że ktoś jest "pracownikiem" (a raczej zatrudnionym jako B2B) a "podwykonawcą" nie ma znaczenia. Chyba, że piszesz tu jako "przedstawiciel" murapolu, którego "praca" polega na tworzeniu "pozytywnego" wizerunku murapol-u w mediach społecznościowych - a to trudne jest.

Potencjalny
@Wika

Jak robię robotę to mnie nie interesuje czy Inżynier zna warunki gruntowe, jakiś Project management czy optymalizacja procesu. Jak odbiory, realne terminy płatności, ryzyko kar, przygotowanie frontu robót, kierownictwo umie poukładać roboty?

Arek
@Potencjalny

Już odpowiadam ,z tych rzeczy ,o które pytasz ,to Murapol zna się tylko na karach i opóźnianiu płatności dla wykonawców . Mam nadzieję , że pomogłem .

Gol gol Murapol

Przypadkiem na pewnym regionalnym portalu sportowym znalazłem informację, że nasza ulubiona firma bierze udział w rozgrywkach piłkarskich dla biznesu. Organizator się mocno wczuwa i kręci filmy na meczach, więc jeśli chcecie sprawdzić, czy przywódca Murapolu ma na boisku równie dużo Iskry Bożej, co poza nim, to obejrzyjcie te skróty. Wprawne ucho i oko wychwyci typowy dla tej firmy poziom patologii w mowie i czynie :)

ateusz
@Gol gol Murapol

Tyle że ten "przywódca" to raczej już na wylocie - pewien bezrobotny dotąd gościu, mający epizod w swoim życiorysie polegający na szefowaniu GPW (nader krótkim zresztą ), pewnie niedługo zajmie miejsce "Iskry Bożej". "Wilk jest już w stadzie murapolowych owieczek". A wszyscy wiedzą, że włodarze firmy M. wręcz sik..ją ze szczęścia, jak mogą zatrudnić spady z okolic giełdy.

Sapotażysta
@ateusz

No, ciekawe by to było, zobaczyć jak wierny sługa wylatuje na kopach. Czy wilk z Wall Street ma misję wprowadzenia Murapolu na giełdę, co nie udało się nikomu od 15 lat? Czy ta zadłużona po uszy spółka zrozumie kiedyś, że na główny parkiet takich tworów nie wpuszczają, tak samo jak kloszardów do ekskluzywnych restauracji?

ateusz
@Sapotażysta

Na razie ma za zadanie "wyczyścić" sprawy Awbudu i kary KNF (ach, ta magia nazwisk "dawniej coś znaczących w warszawce" działa już chyba tylko na pewnej części ul. Partyzantów w BB). Ale jak się sprawdzi, to ma obiecaną "świetlaną karierę" w grupie Murapol, cokolwiek to znaczy. "Iskra Boża" pewnie niczego się nie domyśla, ale może będzie miał "lekkie lądowanie" i niejaki Sapek da mu robotę? Oglądałem opublikowany dzisiaj płatny wywiad z Sapkiem na pewnym portalu o nazwie na "M."- ciągle opowiadał o swoich "sukcesach" w Murapolu (wzruszyła mnie historia o tym, jak to nocował w biurze), jakby zapomniał, że Murapol to już jednak dla niego biznesowa przeszłość i że ten wywiad powinien być o czym innym (czyli o obecnych sukcesach) - o swoich "wtopach" z Widzewem, Skarbcem, Polnordem, Awbudem czy obligacjami to Sapek nie wspomniał, ciekawe dlaczego?

Sapotażysta
@ateusz

Zainspirowałeś mnie. Myślałem że po "sukcesie" w Widzewie, (usunięte przez administratora)siedzi na bezrobociu, a tu proszę - jakaś stronka, że niby zarządzanie majątkiem i (usunięte przez administratora) Tak czy siak wątpię żeby Miś Wizjoner był w stanie załatwić komuś pracę, niedługo być może sam będzie szukał.

xxx
@Sapotażysta

M.S. jest ciągle akcjonariuszem murapola. po tym "pseudo-celebryckim" wywiadzie, pełnym jadu wobec firmy murapol i generalnie frustracji, to spodziewam się, że "właściwe czynniki" pozbawią go tych akcji murapolowych. zresztą ten żałosny wywiad "o niczym" (czyli czysta"self promotion") jest dowodem na to, że dla niego "nie ma życia poza murapolem" i że teraz szuka roboty. taka nowa forma cv. a komentarze w necie dot. tego wywiadu mega negatywne - część została zresztą wycięta/ocenzurowana - standard murapolowy z tym wycinaniem negatywnych opinii i tyle. no i "last but not least", to chciałabym, żeby gościu, który mnie zwolnił z roboty, miał potrzebę "zrobienia sobie nowych zębów".

Poszkodowany

Gorąco i szczerze nie polecam tego dewelopera. Opóźnienie roczne, usterki poprawiane w nieskończoność, jedno poprawią, drugie zepsują. Zmarnowałem kupę czasu, energii i nerwów z nimi. Odpowiedzialność rozmyta kompletnie. Brak kompetencji pracowników. Brak kontaktu. Koszmar. Odradzałbym ich wszystkim: potencjalnym klientom, podwykonawcom i pracownikom, bo to chyba wstyd dla nich pracować. Na forach mieszkańców nie znajdziesz ani jednej dobrej opinii, jedyne co na ten moment widzę pozytywnego, to położenie bloku. Reszta do bani.

Janusz
@Poszkodowany

Nie wiem czy to jest taka nowoczesna inwestycja, z opinii na mieście i z innych inwestycji w Gliwicach to osiedle przy kozielskiej jest takie samo na wzór jak za czasów PRLu, typowe kanciaki . Nowe bloki które sa budowane np na osiedlu Waryńskiego, czy na zygmuntowskiej czy też nowy sikorniki proszę jechać i zobaczyć zdecydowanie dużo lepiej i ładniej wyglądają , architektura zdecydowanie ładniejesz nowocześniejsza. To osiedle budowane przez Murapol jak na taką firmę jest w Gliwicach w tej chwili najbrzydsze , zdecydowanie nie polecam, a co mnie zaskoczyło będąc na dniach otwartych to wykończenia w tym bloku, odchodząca farba zalany korytarz , brak zabezpieczeniach na lamperii tylko biała farba która przy wprowadzeniu tylu ludzi będzie na pewno uszkodzone będzie wszystko. a można zabezpieczyc taka lamperię

Ape

Gorąco i szczerze nie polecam tego dewelopera. Opóźnienie roczne, usterki poprawiane w nieskończoność, jedno poprawią, drugie zepsują. Zmarnowalismy kupę czasu, energii i nerwów z nimi. Odpowiedzialność rozmyta kompletnie. Brak kompetencji pracowników. Brak kontaktu. Koszmar. Odradzałbym ich wszystkim: potencjalnym klientom, podwykonawcom i pracownikom, bo to chyba wstyd dla nich pracować. Na forach mieszkańców nie znajdziesz ani jednej dobrej opinii, jedyne co na ten moment widzę pozytywnego, to położenie bloku. Reszta do bani.

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

Bielsko-Biała
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kontroler Jakości
HR SIGMA Sp. z o.o.
b690154

Serdecznie nie polecam MURAPOLU. Opoznienie roczne. Poprawki w mieszkaniu trwaja od trzech miesiecy. Telefonicznie klient jest notorycznie oklamywany.

blastfromthepast
@b690154

Kurczę, nie pracuję tam od ok. 10 lat, a widzę, że opóźnienia i tzw. "standard obsługi klienta" - bez zmian :)

Chudy

czy ten Paweł T. nowy prezes w awbudzie jest szykowany na nowego Nikodema? znaczy się na nowego prezesa całej grupy murapol? czy Niki coś o tym wie?

inżynier budowy

Omijajcie szerokim łukiem tą organizację.

Emilia

Witam, na stronie firmy przy ogłoszeniach o pracę dopisali, że za polecenie pracownika można otrzymać 1000 zł. Czy ktoś z pracowników podzieli się informacja, jak wygląda takie zatrudnienie i otrzymanie bonusa?

M
@Emilia

Powiem szczerze, że za żadną kasę (w granicach rozsądku) nie poleciłbym żadnemu znajomemu pracy w tym miejscu. Przepraszam, że nie pomogłem. :)

How it is
@Emilia

Ty polecasz, oni sprawdzają, czy już kiedyś go nie zatrudnili, ponieważ w Murapolu pracowali już wszyscy i młyny fluktuacji kadr mielą bardzo szybko, to okazuje się, że kasa Ci się nie należy.

Frank
@How it is

Czy Martyna B. i Marlena Sz. nadal tam pracują?

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w MURAPOL S.A?

coccolino

Najciekawiej wygląda ostatni etap czyli rozstanie. Nie trać czasu - dobra rada.

Murapol, po ok15latach , w Bielsku ludzie sądzą się z Murapolem i niestety , nie wiadomo z jakich przyczyn , nic nie mogą wygrać z tą firmą, tak przekupują chyba sądy. Niestety niejednokrotnie sędziowie nie znają się w ogóle na prawie budowlanym!!!! Bardzo źle budują. Jedynie na plus to są ich lokalizacje inwestycji i tylko tyle. W Bielsku sa od dawna i nie mają żadnego dobrego słowa na ich temat, nie polecam!!!!!!!! Szkoda ludzi którzy u nich coś kupują bo wpadają tylko w większości w problemy i kłopoty i do dzisiaj nie mogą wyegzekwować tego co Murapol po odbiorach im obiecał , że naprawi. Istna masakra!!!!

Ja wiem

Z murapolem sądzi się wiele osób, nie tylko klienci, którym oddali mieszkania z ponad rocznym opóźnieniem albo z wadami, ale tez wykonawcy i pracownicy, którzy zostali potraktowani jak śmieci, większość z nich wygrywa w sądzie bo maja racje

W.
@Ja wiem

Czy w murapolu nadal taki "terror management"? Chyba zablokowali tutaj możliwość dokonywania nowych wpisów - tylko odpowiedzi na wcześniejsze posty można zamieszczać. Żenada.

Joasia

Murapol to bankrut. M.in.Awbud, nietrafione inwestycje w Skarbiec i Polnord pogrążyły "lidera rynku". Mają ponad miliard zl zobowiązań za 2018 rok. "Prominentni Ludzie Murapola" już od jakiegoś czasu szukają pracy i planu B dla siebie "po Murapolu". Miejmy nadzieję, że zostanie ktoś do zamknięcia drzwi i wyłączenia światła na Partyzantów. Ale fakt, że sprawa KNF ich dobiła - bardziej niz "sukcesy" sponsorowanego przez Murapol Widzewa.

111...
@Joasia

kto wyleciał z powodu tych problemów murapolu ? dawniej to misiek dz. zwalniał "za nic, za wszystko albo za krzywe spojrzenie, krytykę albo za własne zdanie". teraz to powinien wypie..... wszystkich gości z różnych zarządów różnych dziwnych murapolowych spółek. chyba ze nie jaj albo i zębów.

111...
@111...

"chyba, że misiek dz. nie ma jaj" - tak miało być w końcówce mojego posta wyżej, ale kto inteligentny, to od razu załapie. ile kasy idzie na sponsoring "klęskowego" widzewa i dr iwony s.? tak tylko pytam, bo chcę podesłać murapolowi płatności z mojego banku, jak murapol taki szczodry, to może i moj kredyt hipoteczny spłaci? misiek dz. zacznij działać, bo niedługo prąd murapolowi odetną.

Obiektywny

Co to za brzydkie reklamy murapolu? Chłop w kasku narciarskim w sierpniu? Marketing widać nie wie co robi..Zero profesjonalizmu

o5
@Obiektywny

jak się ma ponad 10 milionow kary do zaplacenia KNF to facet, ktory ryzykuje życie dla kontraktu reklamowego (kasa, kasa, kasa) jesy odpowiednim symbolem ????

Szczerość

W Murapolu pracowałem niemal 1,5 roku, byłem świadkiem sytuacji, których nie życzę nikomu, swoje też przeszedłem. Po pierwsze jeśli zastanawiasz się nad pracą w tej grupie weź pod uwagę, że otrzymasz chudą pensję, a tyrać będziesz musiał jak wół pociągowy. Nie ważne, że masz wykształcenie, możesz pochwalić się tytułami i dyplomem, bo w oczach zarządu, który de facto składa się z osób bez wykształcenia inżynierskiego czy architektonicznego jesteś zwykłym robolem i masz bezwarunkowo naginać się do ich woli. 8 godzin pracy? nie w Murapolu, zdarzyło mi się pracować tam 16 godzin dziennie, bo komuś z góry (oczywiście bez wykształcenia inżynierskiego) przyszło do głowy, że projekt trzeba wydać w wąskim terminie i koniec, nieistotne jest, że coś wymaga większego nakładu pracy, albo się nagniesz, albo wylatujesz. Do pracy w tej grupie idealnie pasuje pojęcie "kołchoz". Wielokrotnie powtarzały się sytuacje, gdy komuś gasł monitor, tak ludzi dowiadywali się, że są zwolnieni z pracy, dopiero później wręczano im wypowiedzenia - oczywiście bez podania przyczyny czy jakichkolwiek wyjaśnień, przecież w oczach zarządu nie zasługujesz na szacunek :) I przytrafiało się to osobom zarówno młodym i niedoświadczonym, jak i tym z większym stażem i uprawnieniami budowlanymi. Oczywiście "mądre głowy" z góry, dbają o to, aby pokazać jacy to oni nie są spaniali i w jakim raju przyszło ci pracować przypominając o tym regularnie w wiadomościach firmowych zwanych "newsletterami". Za propagandę, której nie powstydziłby się sam Joseph Goebbels odpowiedzialna jest kobieta imieniem Karolina, urzędująca w centrali w BB. Warto wspomnieć również o wiecznie odwlekanych obietnicach podwyżek oraz premiach, które rzeczywiście się pojawiają, a które to nawet nie odpłacą ci przepracowanych za free nadgodzin. Z tego co wiem, obecnie zespół, w którym pracowałem, pierwotnie składający się z samych mężczyzn, zbudowany jest z samych kobiet, być może "mądre głowy" doszły do wniosku, że łatwiej zapanować nad kobietami niż nad mężczyznami. "Mądre głowy" mawiały, że każdą złotówkę należy oglądać z dwóch stron, a ja im życzę, żeby moneta się kiedyś odwróciła i ktoś docisną ich kolanem, tak jak oni dociskają pracowników.

@Szczerość

Potwierdzam, kompletny brak kompetencji osób na wyższych szczeblach. Z tamtej strony nie można liczyć na żadne wsparcie, bo i skąd skoro ci ludzi nie mają o niczym pojęcia. Prośby o wyrównanie tzw pensji z powodu wzrostu Zusu kończyły się wymówieniami. W efekcie coraz słabsza kadra i coraz gorsze notowania. Kto ma olej w głowie już dawno stamtąd uciekł

mateusz5127

Rozmowa rekrutacyjna pomimo przebiegu na bardzo słabym poziomie. Osoby w t-shirt zespołów rockowych, świadczy to o braku szacunku do nowo zatrudnionego pracownika już na samym początku, brak również weryfikacji znajomości języków obcych. Nie polecam, rekrutacja na stanowisko inżynierskie w Bielsku Białej.

gra gitara
@mateusz5127

Zależy, jakie to zespoły były na koszulkach. Osobiście doceniłbym, gdyby ludzie w firmie chodzili np. w koszulkach Led Zeppelin czy Neurosis. Widząc t-shirt Sławomira czy zespołu Łzy, wiedziałbym od razu, że nie ma o czym rozmawiać.

Kłamiesz, łżesz, oszukujesz? Dostaniesz pracę od zaraz... Wstyd tam pracować. (usunięte przez administratora)

@Paweł

12-piętrowy blok. Na budowie pracuje 5 osób. Jak by tu tą sytuację opisać jako wielki sukces? Zadanie tylko dla najlepszych.

kato

Bardzo negatywne odczucia po wykonywaniu budów dla w/w firmy. Mimo zakończenia każdej fazy budowy w terminie, nie są wystawiane ostanie protokoły. Szantażem niewypłacenia za wykonaną PRAWIDŁOWO pracę zmuszają do podjęcia kolejnej budowy, gdzie oczywiście sytuacje się powtarzają, mało tego blokowane są protokoły na coraz większe kwoty. Bardzo trudna relacja z dyrektorem bo o współpracy ciężko mówić w wypadku tej firmy. Jestem kolejnym zleceniodawcą który musi się obecnie liczyć z zamknięciem swojej firmy właśnie przez niewypłacanie należności z firmy Murapol. Rada dla każdego zleceniobiorcy- gdy usłyszysz Murapol uciekaj jak najdalej bo Cię puszczą z torbami

Onomatopeja

Sprzedaż i obsługa telefoniczna klienta. Czy kto uprzejmy powiedzieć coś na ten temat. Jakie zarobki?

Kropla z Beskidów

Jestem gościem na ABSL Summit, gdzie Cavatina się wystawia. Tradycyjnie już, standardy Murapolowsko-Cavatinowskie: brud, niekompetentni i często nieobecni na stoisku pracownicy, stoisko malutkie i realizowane najtańszym kosztem, jak punkt sprzedaży kiełbasek na meczu trzeciej ligi. Śmiech na sali. Firma, która ma przebudowywać miasta, a nie umie sobie 6 metrów kwadratowych urządzić. Dziwi mnie tylko, że na imprezie gdzie ma przemawiać Bill Clinton, swojego "kijnołta" nie będzie miał również znany meloman, erudyta, bicyklista i Sekretarz w jednym. To by było wydarzenie!

Alex

Czy to u tego dewelopera lecą ludzie z rusztowań? Taka sytuacja była ostatnio we Wrocławiu na Jagodnie. Wiem że nadzór budowlany wszedł. Ale to nic dziwnego skoro większość wykonawców to Ukraińcy a Pani kierownik nie jest w stanie nad nimi zapanować. Polecam artykuł gazety wrocławskiej. Są tam zdjęcia z budowy.

Kucharek

Chcę pracować w Murapol S.A. w dziale PR. Zobaczyłem relację video z wczorajszej imprezy sponsorowanej i reklamowej PB - rozdania nagród w kategorii giełdowej spółki roku. Wiceprezes Murapol S.A. załapał się tam na wręczanie nagród w jakiejś kategorii. Co Murapol ma do powiedzenia w temacie spółek giełdowych? Przecież nie jest na giełdzie. Ile trzeba zapłacić za tę możliwość wręczania nagrody i powiedzenia paru słów do mikrofonu? Czy to nie wstyd, że Murapol musiał zadowolić się tylko wręczaniem nagród innym spółkom? Zresztą na takich imprezach, za otrzymanie nagrody też się płaci. A do tego jeszcze chyba dzisiaj, w papierowej wersji PB jest "mini" artykulik okraszony zdjęciem prezesa NI, w którym Murapol podpina się pod jedną z nagrodzonych spółek, której poprzedniego dnia wiceprezes Murapola tylko podawał nagrodę. Kto mu to napisał?! Wystarczy tytuł: "Wytrwałość i odwaga", a w treści jest też o niebywałej wręcz kreatywności i innowacyjności Murapolu i znowu oczywiscie o banku ziemi, jakichś kosmicznych systemach automatyki mieszkaniowej - (usunięte przez administratora)

@Kucharek

Czym według Pana jest skrót S.A.? Czy S.A. to nie spółka akcyjna?

Janusz
@Adam

Adam nie kompromituj się:)

Kich
@Kucharek

Ten wiceprezes (usunięte przez administratora) to nawet nieźle wypadł tylko dlaczego on taki smutny był i się nie uśmiechał ? On - bądź co bądź wiceprezes, prawie prezes i taki ponury ? Może wiedział , że kwartalny budżet na reklamę wyczerpany , bo relacja z tego "wydarzenia" dostępna tylko na murapolowym TT , murapolowym Lin...in i chyba na video P...u Biz..su. Natomiast intrygująco brzmi ten pomysł z imprezą firmową Murapolu na stadionie Widzewa w czerwcu tego roku. Szukam jakiejs okazji, drogiej "ludziom Murapola" rocznicy (np. świętowanie któregoś tam z kolei wchodzenia na gielde czy rocznicy pierwszego Transalpu) ale nic nie przychodzi mi do głowy. Może planują ogłosić likwidację grupy Murapol? Liczyłem, że to będzie jakaś impreza w okolicznościach przyrody, na murawie a nie w sali konferencyjnej , czuję się rozczarowany.

robert
@Kucharek

Murapol nie jest na giełdzie, ale jest kontroluje w spółki giełdowe - z tego co pamietam awbud, instal lublin i abadon re. Choć ten stan maja dzieki MS. NI zapewne sobie z tym nie poradzi :) Choć może nas zaskoczy... może zobaczymy DYZMA III :)

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 1 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A