Fiat Auto Poland

Bielsko-Biała

Opinie o Fiat Auto Poland

przemo

Hej. Jak wygląda pierwszy etap rekrutacji, tj test z excela i angielskiego? Czy excel cięzki do wykoania? Angielski jaki? Jakie zarobki ofertuja na tym stanowisku? Proszę o odp. któregoś z pracowników. Pozdrawiam!

przemo

Hej, czy zadania z excela są ciężkie do zrobienia podczas rozmowy rekrutacyjnej? Jakie są zarobki na stanowisku podstawowym, czyli młodszy księgowy ?? Będę wdzięczna za odpowiedź!

KKK

Nigdy nie pracowałam w FCA, ale aplikowałam na pewne stanowisko. Proponuję jednak zmianę osoby pracującej w HR / agencję. Pani dzwoni, zaprasza na rozmowę w godzinach 9-15, chociaż w CV jak byk widać, że się pracuje i chce zmienić pracę. Na wieść, że w tych godzinach nie bardzo, ale muszę się zorientować odpowiada szybko, że dziękuje w takim razie i życzy powodzenia. Na prawdę nie świadczy to dobrze o firmie.

Dolar

Powiem tak FCA w Bielsku -Białej robi sobie z ludzi kpiny .Podwyżek nie było prawie od 5 lat. Pracodawca chwali się ogromnymi zyskami co dla mnie to już jest numer tej dekady. Ponoć mają być w 2019r. Ale pewnie znając naszego pracodawcę można spodziewać się 100 zł , brutto, Pracownik ze stażem 15 lat zarabia 2300-2500 zł w zależności od miesiąca..W obecnej sytuacji praca tylko dla zdesperowanych,, Wiele osób czeka co będzie dalej poważnie zastanawiając się nad zmianą pracy jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie lub się pogorszy ,

aleks1234

Czy ktoś może podać przykłady co było na teście z ekonomii czy bardziej to rachunkowość była? Jakie zadania w excelu? I mam jakim poziomie angielski? Trzeba wybrać abcd czy samemu wpisać odpowiedz?

AndromedaTeam

IvecoTeam lub ktoś inny kto wie. Jakie są zarobki w księgowości na początek?

Adam
@AndromedaTeam 11.09.2017 12:34
IvecoTeam lub ktoś inny kto wie. Jakie są zarobki w księgowości na początek?

2400 zł +premie wakacyjna, efektywnościowa i świąteczna

Ania

Co przez to rozumiesz praca na akord nawet w księgowości? Myślałam, że zarobki są adekwatne do wymagań i umiejętności, które widziałam w ogłoszeniu. Czy jest dużo stresu na co dzień w pracy?

Jak dla mnie to praca na akord nawet w księgowości i nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Według mnie na to co trzeba umieć to zarobki są kiepskie. Jedynie fajne są premie.

ble2

Potwierdzam, praca tylko przez agencję. Rekruterzy nie przygotowani! Test językowy ma się nijak do branży- sama gramatyka, jest też test z excela- kilka zadań, trzeba się znać na tym programie, są też zadania na logiczne myślenie typu jaka liczba będzie następna w ciągu- dość proste. Podobno przez agencję dostają 100zł na rękę za dzień.

Ania
@ble2 21.09.2017 10:56

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Spodziewałam się raczej rozmowy w języku obcym sprawdzającej komunikację. Ale jak widzę wyobrażenia a rzeczywistość to 2 różne kwestie. Mam nadzieję, że z powodu zatrudnienia przez agencję ogólny zarobek nie będzie mocno zaniżony.

Anna

Witam. Mam do Was pytanie. Mój znajomy, który pracuje na terenie fiata mówił, że podpisywał jakąś umowę. Która mówiła, że podczas złożenia rezygnacji z pracy. Nie będzie miał możliwości przejścia do innych spółek fiatowskich przez parę lat. Czy wiecie coś na ten temat i dokładnie jakich to tam firm/pod firm/ spółek dotyczy? Byłabym wdzięczna za informację.

Marta

@Mydi, a jakie są pakiety socjalne? Mówisz o języka obcych, więc warunkiem zatrudnienia jest znajomość minimum 2 języków? @nick101, najlepiej będzie jak zaaplikujesz i zaczekasz na odzew, w ofercie nie podali stawki wynagrodzenia, chyba ,że ktoś uprzejmie z obecnych pracowników poda dla Ciebie taką informację?

nick101

Witam, jakie sa widelki placowe jesli chodzi o FCA Services dla mlodszego ksiegowego?

IvecoTeam

Jesli chodzi o fca Services przyjecia do dzialow księgowości sa caly czas ale tylko przez agencje. W zależności od dzialu na ktory trafisz, umowe z fiatem mozesz dostac szybko (3-4 miesiace) a mozesz tez pracowac nawet i poltora roku bez umowy. Jest to typowa korporacja, jestes jedna z kilkudziesieciu mrowek na piętrze klepiacych w komputer. Kierownictwo nie dba pracowników. Jak ci sie nie podoba to do widzenia, na twoje miejsce przyjmą kogos innego. Polecam ta firme na start, zeby nauczyc sie czegos nowego ale ze wzgledu na przedmiotowe traktowanie pracownikow nie polecam wiazac z ta firma dluzszych planow.

ChickLady91
@IvecoTeam 31.05.2017 19:11

A możesz napisac jak wygląda drugi etap rekrutacji? Na pierwszym były testy excel, jezyki, ekonomia itp., a na drugim etapie? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Anna
@ChickLady91 25.08.2017 15:33

Jak wygląda test z excela i języków?

olo

Na razie nie wygląda :) Są prowadzone nowe inwestycje ,, postoje itp.. ogólnie lipa ..

ona

Jak wygląda praca w tym zakładzie? Ile zmian i czy każde weekendy?

ona

Czy praca w tym zakładzie? Ile zmian i czy również w weekend ?

ja

Czy wie ktoś może na jaki adres mailowy można wysłac cv aby dostac sie na produkcję do Powertrain?bardzo prosze o pomoc

Sid

jesli chodzi o FCA Bielsko silniki to strasznie rzeźbia masa obowiazkow odpowiedzialnosc a kasa zadna do tego ten nieudolny HR Marcelki i Jarki żałosne ten zakład mysli tylko o WCM a nie na sprzedaży produktu jak inne koncerny Kiedys Fiat miał trzy modele w pierwszej 10 rankingu sprzedaży a teraz? Mają ordery brak roboty same postoje

Waran

witam chciałbym się zatrudnić na fiacie w bielsku jaka tam jest robota? ile może nowo przyjęty zarobić ?

wal55

@Iwkins ale to jesteś już umówiona na rozmowę, czy tak po prostu się wybierasz? A w zasadzie się wybierałaś? Daj znać, jeśli wiesz coś więcej na ten temat

Iwkins

Podobno szukają kobiet do pracy koło sfery na grazynskiego 141, jutro idę na rozmowę

W tej chwili lipa brak przyjęć i kiepsko płaca praca posypała się

Err

Hej, mam pytanie odnośnie księgowości w Bielsku Czy rzeczywiście jest ten język obcy wykorzystywany w pracy ?? I jak tam z zarobkami ??

Mydi
@Err 11.09.2016 23:17

Hej. W zależności od działu, ale jeżeli wymagaja języka tzn jest on w pracy potrzebny. Ja pracuje na zagranicznym dziale, języka polskiego nie używam praktycznie w ogóle, tylko dwóch języków obcych. Ogólnie FIata polecam, placa nieźle, a i socjal jest dobry :)

Arti
@Mydi 18.12.2016 15:42

Tzn jaka

d

Cześć Mam zamiar przyjąć się do fiata jako pracownik produkcyjny. Który wydział jest najlepszy.

MiTo

jeśli chodzi o pensje to są zawsze w terminie. nigdy się nie przytrafiło by było później. ma być 10tego na koncie i kropka. jak 10ty wypada w dzień wolny to kasa jest na koncie dzień wcześniej. a Fiat składa się z wielu spółek... długo by wymieniać - FPT - produkują silniki, Fiat Services - rachunkowości, księgowości itp, Sistema - usługi magazynowe... i wiele wiele innych...

fizol

Napisz konkretnie, która spółka daje prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli piszesz ten post na poważnie, to nie wiem skąd Ty i podobni Tobie ludzie się biorą. Warto iść do firmy bo daje dodatki, nie ważne ile zarobisz, jak będziesz traktowany, czy praca w firmie da Ci jakieś nowe doświadczenia i kwalifikacje. Liczą się dodatki, które na dłuższą metę nic konkretnego nie dają. Idealny pracownik dla korpo w PL

Abw

FIAT to jest grupa podfirm, nikt Cie nie przyjmuje do grupy, tylko do firmy, która jest jej członkiem. Nie ma rekrutacji do GRUPY tylko jest rekrutacja do FIRM, a każda FIRMA ma swoją politykę. Jesteś strasznie głupi. Chcesz gdzieś pracować, a tak naprawdę nie wiesz w ogóle dokąd się wybierasz.

employ

Fiat jako taki to kilka różnych spółek, które posiadają oddzielne struktury i prowadzą osobną rekrutacje. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy zorientujcie się, która spółka i charakter pracy Was interesuje. pozdr

bro

Czy ktoś z forumowiczów mógłby udzielić mi informacji, czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej na pracownika biura jest jakiś test językowy? Jeśli tak, jak on wygląda?

asd

Fiat Auto Poland a Fiat Group Purchasing to dwie rozne firmy. Do Purchasing przyjecia sa bardzo rzadko glownie ze wzgledu na mala rotacje kadr. Wiem ze poszukujac pracownikow korzystaja z uslug adecco

miś

trochę wyszło zamieszanie z tą nazwą-ja juz się pogubiłem kompletnie.A tak wogle to dlaczego tą nazwę zmienili i czy zmiany dot.zarządzania też uległy zmianie? Na jakiej stronie mam szukać tej firmy, bo chciałbym wysłac cv a nie wiem jaki mają teraz adres mailowy....A jak jest z płatnościami i rozmową kwalifikacyjną u nich ogólnie?

dan

Czy będą w tym roku przyjęcia do powertain ?

konczita

Czyli jaka nazwa była wcześniej? co po staremu zostało?

konczita

Hello Printer ale to są różne spółki heeeeellloooo :p a mowa powyżej była o Fiat Group Purchasing Poland ogarnij się :D

Strach się bać

A jak sprawa wygląda z pracą w Fiat Group Purchasing Poland? Bardzo zależy mina opinii dot. pracodawcy,atmosfery w pracy itp.

sławek

taki zakład jak FIAT GM POWERTRAIN nie istnieje od 3 lat teraz sie nazywają FIAT POWERTRAIN w skrucie FPT

drake

W ogóle FIAT-GM POWERTRAIN jeszcze funkcjonuje, bo jedyne co znajduję o nich to coś o związku zawodowym..

roker

no jeżeli aż tak Cię to niepokoi to spróbuj może im pomóc i poinformuj o tej awarii, będą Ci zapewne bardzo wdzięczni ;)

KAZIK

MAM PYTANIE CZY BĘDĄ ZWOLNIENIA ?

były pracownik

2 albo 3 tygodnie wszystko zależy od zamówień.

były pracownik

Dokładnie tak. Większość dużych zakładów produkcyjnych tak robi.

były pracownik

CV nigdy nie zaszkodzi złożyć. Ja tam pracowałem na 3 zmiany ale teraz pracują na 2. CV tak zostawisz na bramie bo Cie dalej bez przepustki nie wpuszczą. Z tego co wiem to teraz zakład ma urlop chyba do 18 sierpnia. Daj znać czy sie odezwą.

były pracownik

Pensja tam zależała od grupy zaszeregowanie czyli od stażu pracy mowa oczywiście o produkcji. Jak sprawdziłem na stronie związków za 2012r na najniższej grupie było 3003,27 zł brutto + 13% premii za 168 godzin. Więc sobie policz ile wychodzi. Ale co z tego jak tak przyjęć nie ma, chyba że masz tam jakieś dobre znajomości i Cię wkręcą :)

były pracownik

Pracowałem tam ponad 5 lat temu i wtedy zarabiałem ponad 2 tyś na rękę do tego jeszcze jak wpadły soboty nadliczbowe to pensja była naprawde fajna. Do tego też co roku były premie na wakacje 1500 zł i na święta podobnie ogólnie bogata socialka. Związki też wywalczały co jaki czas podwyżki małe bo małe ale zawsze, więc teraz pewnie stawki są lepsze. Praca była monotonna ale nie ciężka. Ale przyjęć to tam raczej długo nie będzie :/

były pracownik

Kobiety też przyjmowali. Pensja naprawde była ok. Pracowałem tam kilka lat temu i powiem tyle, że drugiego takiego zakładu to ze świecą szukać, chętnie bym tam wrócił z powrotem ale z tego co wiem to zakład słabo przędzie i przyjęć nie ma, prędzej będą zwalniać:/

xxx

Będą tam teraz jakieś przyjęcia na produkcje ?

maja

babki przyjmują ?

znawca silników

i produkują bardzo dobre silniki, a ten 1.3 Multijet fiatowski to świetny silnik bez dwóch zdań, chyba najlepszy dzisiaj mały silnik diesla w Europie

totem

jest to najlepsza firma na podbeskidziu maja fajny uklad zbiorowy wyplaty nienajgorsze i bonusy na swieta

czesław

Co powiecie o pracy w tym zakładzie? Oplaca sie pracowac w utrzymaniu ruchu? Jakie są zarobki?

Zostaw opinię o Fiat Auto Poland - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fiat Auto Poland