Fiat Auto Poland
counter
3 1804 4826 5 1
Nazwa działu: Administracja

Pracuje w FCA od dluzszego czasu i poznalam zasady obowiazujace w firmie osobiscie. Szacunek, zaangazowanie, zachowanie srodkow bezpieczenstwa byly zawsze priorytetem przed osiagnieciem wytyczonych celi. FCA to firma, ktora stale i szybko sie rozwija i stad stale zapotrzebowanie na nowych pracownikow. Z mojego doswiadczenia jesli na jednym dziale nie uzyskuje sie wytyczonych celi, mozna zawsze zostac przeszkolonym na inny dzial i tam sie wykazac. W FCA mozna sie rozwijac i awansowac. Uwazam, ze sukcesem jest zmiana dzialu i wykazanie sie na innym z nowo przydzielonymi wytycznymi. Stawka 20 zlotych brutto, ktora teraz oferuje FCA na poczatek jest bardzo konkurencyjna na rynku. Warto sprobowac swoja przygode z FCA i odnalezc tu swoje miejsce a na pewno wtedy bedzie mozna wyrobic sobie pozytywne zdanie o firmie.

Tak2Nie8

Ile płacą ci od wpisu ?

@Inżynierka

Powiem ci w tajemnicy że nawet pracownicy z 40-to letnim stażem MARZĄ o takiej stawce!!! A reszta twojego tekstu to majaczenie trolla.

Cichajta
@Cześć.

Wiocho przestańcie w końcu narzekać bo macie tu tak dobrze jak nigdy, krowy doic nie trzeba tylko po mleko idziesz do sklepu bo cie stac itd. I w końcu macie mieszkania z toaletą w środku a nie latryne za obora więc docencie co macie

Tak2Nie5
sławek Nowy wpis
@Cichajta

ty (usunięte przez administratora) napisz o co ci chodzi ,tu FCA a ty o krowach jesteś żałosny

Cichajta Nowy wpis
@sławek

Zarobki sa bardzo dobre ,nie mozna narzekać , gdyby były niskie toby swołocz uciekła do swoich bliskich na wieś do pługa .Tam chodzili by w kufajce i filcach od rana do nocy. A tak maja pracę w luxusowych warunkach i godziwą pensję .

cvb23 Nowy wpis

po firmie krazy plotka zejest duzo zamuwien na lancie i zastanawiaja sie nad uruchomieniem 2 zmian na lanci.w tym tygodniu taka plota.

Cześć. Nowy wpis
@cvb23

Ile osób tyle plotek więc trzymajmy się faktów i komunikatów a nie wróżenia z fusów

Poszukiwacz
Nazwa działu: Produkcja

Czy obecnie są przyjęcia do fabryki? I jak rekrutują, bezpośrednio pod fiata czy są jakies firmy zewnętrzne? I możecie powiedzieć cos o zarobkach, czy może polecacie inne miejsce związane z branża automotive

TakNie1
Kamil
Nazwa działu: Produkcja

Siema wszystkim. Ja firmę bardzo polecam, ogólnie wszyscy moi znajomi są zadowoleni. Na forum zobaczycie 3-4 osoby piszące ciągle jakieś nowe posty, ale to nie ma nic wspólnego z tym, jak wygląda praca w FCA. A praca jest bardzo dobra. Stawka nie jest zła, pracą ja akurat się nie męczę, obiad jest, dojazd jest, dodatki są, dla tych co chcą zostać to i perspektywy rozwoju. Złego słowa o firmie nie powiem. A i trzymam się z fajnymi ludźmi to i fajnie się pracuje. No a na tyle osób to zawsze jakieś marudy się znajdą, co nie mają co robić w życiu, tylko marudzą od kilku miesięcy. Szefostwo też fajne, zawsze mili, nigdy problemów nie miałem. Ten nowy trend na hejtowanie tym razem umysłowych jest i śmieszny i trochę żenujący. Co jakiś czas znajdują sobie punkt do ataku, kilka miesięcy temu byli to dozór dziś biuro ciekawe kto kolejny? Do nowych osób osób - po prostu próbujcie :) Konkurencja spora, ale można się dostać, czasami tylko nie od razu. Jak coś chętnie pomogę.

Tak7Nie18
@Kamil

Tak właśnie jest

Tak2Nie4

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Cześć

Postój od 27.07 do 10.08

@Cześć

Dlaczego teraz nei dano postoju, tylko zmienia się termin przerwy urlopowej, o tydzień wstecz. Przecież wielu ludzi, ma jakieś plany,co do wakacji, i wydane nie małe pieniądze. CO MY jesteśmy winni, że wirus się pojawił, nikt tego nie mógł przewiedzieć. Ale draństwem jest takie podejście, mające ludzi w (usunięte przez administratora) I zmieniające styczniowe ustalenia, gdzie wielu sobie coś zaplanowało, a teraz siup i inaczej.(usunięte przez administratora)

Tak8Nie2
@Wkurzony

Jeżeli masz zarezerwowane wczasy to możesz dostać urlop na następny tydzień, nie będzie żadnego problemu takie są ustalenia.

@Cześć.

To co mam uwierzyć, że połowa zakładu dostanie urlop, bo ma wczasy zarezerwowane, fajnie by było, ale coś mi się nie chce wierzyć, że tak to będzie egzekwowane

@Wkurzony

Ciesz się że w pole nie wracasz a to się stac może oj może

@Wkurzony

Witam! Informacje ze spotkania: - przerwa urlopowa od 27 lipca do 10 sierpnia wlacznie (dzien wolny za swieto 15.08 w sobote). - w grudniu urlop od 23 do 31 (w tym 28 grudnia dzien wolny za swieto 26.12 w sobote). - osoby, ktore potrzebuja urlop ze wzgl. na wykupione wczasy po 10 sierpnia dostana go. - z wyplata za czerwiec zwrocone zostana potracenia biletow miesiecznych (polowa za marzec, caly kwiecien i maj oraz za polowe czerwca) Pozdrawiam! Tyle wiem.

@FIAT OK

Nie strasz mnie polem bo szkoda twojego czasu, i wbij sobie do głowy w końcu, że Twój maleńki świat może kończy się na fiacie, mój nie, nigdy tak nie było i nie będzie

Tak6Nie2
Adam
Nazwa działu: Montaż

Pajacyku wejdź na stronę solikupy jak nie wierzysz ale ty od nich was powinno się wywalić na kopach za bramę żaden z was związek tylko partyjniacka bojowka do tego ciągle blokujecie podwyżki won do pisuaru.

Tak4Nie7
Chetny

O co tutaj chodzi? Dlaczego jest parę osób, które cały czas najeżdżają na wszystko i wszystkich? Chciałam sobie poczytać opinie o PRACY, a nie o dramach wśród pracowników. Jedyne co wyciągnąłem z opinii to to, że ludzie są nieprzyjemni i smarują swoje opinie na Bogu ducha winnym portalu. Pokory, ludzie. Odstraszacie przyszłych pracowników swoim gadaniem, które nawet nic

Tak6Nie10
@Chetny

napisz swoje namiary-jest praca dla ciebie w środku karoserii .sama praca jest w miarę przyjemna tylko jest mały szkopuł trzeba wsiadać i wysiadać z auta co 1.5-2 minuty z narzędziami i detalami.jak temu podołasz mile cie w tej firmie widzimy.napisz CV ,staram się o pracę w tej firmie najlepiej na stanowiskach najbardziej nie ergonomicznych jako monter.masz szansę po takim CV załapać się bezpośrednio pod samego FCA od razu na okres próbny 3 -miechy a potem nawet na stałe.po 2-3 latach pracy powoli zaczniesz się przyzwyczajać do nowej pracy a po 15 latach będziesz się z tego śmiał.wszyscy trzymamy za ciebie kciuki po 2 latach pracy będziesz robił 20 przysiadów na jednej nodze po następnych latach trzeba będzie ci wykonać endoprotezy stawu biodrowego[para]

Tak5Nie3
@dejavu

Lepsze to niż w polu robić pługiem

FIAT OK

Wolisz iść do sołtysa świnie pasac

Tak4Nie3
sławek
@FIAT OK

nadajesz się masz praktyke

Tak1Nie3
Magda
Nazwa działu: Produkcja

Kiedy dokładnie będzie przerwa wakacyjna w fiacie?

@Magda

32 i 33 tydzień roku

Nazwa działu: Administracja

A może być wziął się do nauki i coś osiągnąć najpierw... Na tym forum tysiące osób zarabiających nawet nie 1000€ poucza miliardowy koncern jak prowadzić biznes, masakra jakaś. Fiat bardzo dba o pracowników i Ci stali mogą liczyć na bardzo dużo. Jednak kluczowi dla tego biznesu są pracownicy biurowi, bo tych produkcji mają aż za dużo. Dokładnie, za dużo, dlatego musieli wymyślić czarne listy, zwolnienia itp. Po co mają płacić więcej, ktoś może to z ekonomicznego punktu widzenia wyjaśnić? Dają stawkę 20PLN i mają za dużo ludzi, dodatkowo ludzi w ogóle nie związanych emocjonalnie z tą firmą. Ludzi którzy zaraz odejdą i wyjadą na zachód czy też do innej firmy. Fiat nie posiada zaawansowanych procesów pracy, aby musieć trzymać stałych ludzi. Tak naprawdę nowa osoba po tygodniu wie 95% rzeczy, co pracownik 2-letni. Więc jaki jest sens trzymania pracowników na wyższej stawce, gdzie dalej większość z nich i tak będzie szukało czegoś innego, jak tylko wyrobi sobie darmowe kursy? To jest naprawdę logiczne i ludzie zamiast się ogarnąć i podnieść kwalifikacje, to chcą, aby do pracy w której jest za dużo chętnych na 1 miejsce i której da się mega szybko nauczyć, podnosić stawkę. Fiat nigdy tego nie zrobi. Co innego jest z pracownikami biurowymi, których chce zatrzymać i stwarza dla nich różne programu oraz możliwości awansu, zarówno wewnątrz oddziałów jak i możliwości awansu i pracy nawet w w oddziałach FCA nawet wAmeryce, o innych w Europie nie mówiąc. Przestańcie ciągle płakać o stawkę, a zacznijcie coś robić. To, że w ogóle w tej pracy jest tyle Polaków to naprawdę szok. Polacy powinni pracować tutaj tylko w biurze, zaś na produkcji pracownicy z Ukrainy, którzy lepiej pracują, bo boją się straty pracy. No i dodatkowo, mamy chyba wolny rynek? Każdy ma prawo płacić ile uważa. Dodatkowo nie słyszałam nic o niewolnictwie w Polsce czy obowiązku pracy w Fiacie. Jeżeli tutaj mało płacą - idźcie gdzieś indziej. Przepraszam za szczerość, ale zauważyłam, że sporo osób jej potrzebuje.

Tak12Nie36
@Inżynierka

Ale się ubawiłem czytając te brednie osoby która NIGDY NIE WIDZIAŁA FIATA. "nowa osoba po tygodniu wie 95% rzeczy co pracownik 2 - letni"??? Po tygodniu 95%nowych osób już opuściło ten zakład!!! Dora to ty czy pajacyk Dozorowiec?

Tak13Nie3
Abc
@Inżynierka

Od razu widac, ze mlody czlowiek swiezo po szkole. Oczywiscie sporo jest racji w tym co piszesz ale styl wypowiedzi, sam podpis swiadczy o tym ze jeszcze duzo musisz sie nauczyc. Nie pracuje bezposrednio w FCA ale mam z firma staly kontakt. Wspolpracuje z ludzmi na roznym szczeblu w firmie i nie jest tak kolorowo jak to opisujesz. Ci Twoim zdaniem bardziej wartosciowi pracownicy - wiedza, ze dla firmy nimi nie sa a przyklad kultury jaki idzie z gory pozostawia wiele do zyczenia.

Tak7Nie3
Zosia
@Inżynierka

Czesc Inzynierka, Pracuje w FCA od ponad dwoch lat i mam podobne doswiadczenia co Ty. Praca ta dala mi duzo swobody do indywidualnego rozwoju, bralam miedzy innymi udzial w szkoleniach , ktore poszerzyly moje rozumienie o kompetencjach pracy w firmie. Kadra menadzerska jest wedlug mnie wysoko przeszkolona do swoich zadan i zdolna do komunikacji z pracownikami na roznym poziomie. Zdolnosci kierowania zespolem sa bardzo wysokie, dzieki czemu tworzymy bardzo zgrany team na dziale kontroli jakosci. Poniewaz w pracy nie spotkalma sie z zadnym przejawem dyskryminacji, czulam sie swobodnie komunikajac sie z kolegami na innych dzialach, gdy bylam tam poproszona o wsparcie. Stawka godzinowa dla pracowników początkowych jest teraz 20 zl brutto, co daje bardzo konkurencyjna na rynku wyplate przy 40 godzinach pracy w tygodniu. Na pewno zachecam do wziecia udzialu w rekrutacji i sprobowania wlasnych sil w firmie.

Tak3Nie15
@Zosia

Zosia raczej Dora wyjmij ten wibrator bo odleciałaś, twoje szczytowanie nas nie interesuje i wypociny pisane w tym czasie.

Tak12Nie1
@Inżynierka

ta załoga to srednia wieku to 46.5 lat sprzed pandemi.pracownicy caly czas odchodzą na emerytury i dobrowolnie bo znaleźli inna pracę.zakład nikogo niezatrudnia na stale.pani scenariusz pewnie za kilka lat się sprawdzi gdzie wiekszosc pracowników liniowych to będą obcokrajowcy.ale są i zle wieści dla administracji bo sieć 5 G wkracza buciorami do takich mega korporacji i nie może pani być pewna swojej posady-tylko wciąż podwyższać swoje kwalifikacje. z informacji związkowych w tym zakładzie obcięto 400 etatów rozdzielono ten niedobór miedzy załogę.praca stała się dla załogi bardziej wyczerpująca.kiedyś było i tak że przykręcało się 2 śrubki na krzyż ale po oszczędnościach trzeba skręcać 4 srubki. i tu tkwi diabeł.załoga sobie wypruwa flaki za ten dodatkowy wysiłek a w zamian tylko słyszy o dalszych oszczędnościach..teraz możemy w następnym tygodniu wrócić do pracy ale w reżimie sanitarnym będą o wiele mniejsze plany.a administracja przyjdzie i w starej obsadzie do biur i myśli ze nic się dla nich niezmienni. obetną personel adekwatnie do produkcji.teraz wlosi po pandemii będą ciac etaty dla załogi swoich fabryk poza italia na potege.musza odrobić te straty i pewnie padnie na nas jak zwykle.nawet związkowcy niektórzy wroca na produkcje adekwatnie do liczby zatrudnionych.narazie dlugi czas nikogo nieprzyjma nawet ukraincow.a jak pani zaproponują prace na produkcji tylko 3 miesięczne oddelegowanie to rozumiem ze będzie to szczególne wyróżnienie.teraz obecne pokolenie to tylko chce studiować i w tym wszystkim pomagają rodzice aby ich dzieci tak ciężko niepracowaly.moze czuc się pani zagrozona utrata etatu bo przyjdą na pani miejsce za pare lat młodzi bardziej wyksztalceni i sprytni a pania za jakiś czas wysla na montaż bo góra powie że pani jest nic niewarta.dyrekcja się zmienia a wraz z nia nowy dyrektor kierownik itd... i zatrudnia na pani miejsce kogos innego.moze pani odpisac ze tak nie będzie.

@Abc

w tej fabryce w ciągu ostatnich 25-35 lat jedni byli na górze i myśleli że do końca emerytury im się tak będzie wiodło.ale przyszly zwolnienia w firmie i zostali pozbawieni władzy.większość pan tej firmy zwolnił a reszte zostawił w firmie jako zwykły robotnik.po tym zabiegu ci co tak wychwalili ta firme na potęgę odwrócili się od niej o 180 stopni i teraz ćwierkają inaczej.wczesniej walczyli na potęgę z robotnikiem który ośmielił isc na chorobowe a teraz sami korzystają z l4 na potęgę [mam takie prawo].

@Inżynierka

dodam jeszcze ze nowy dyrektor zakładu nic dobrego nie wróży dla was.w nowym roku zmieni się wszystko diametralnie dla osob waszego szczebla.

Sławek

Ja tam aplikuje bo gdzie dostanę 17 na renke

Postojowy Janusz.
@Inżynierka

Haha wielka pani inżynier z koziej (usunięte przez administratora) Byłem w biurze wróciłem na produkcje dziękuję bardzo za taką robotę. Pełno zadufanych ludzi widzących tylko czubek własnego nosa i banda konfidentów a dodatkowo spora odpowiedzialność nie to co na produkcji. Współczuje że musisz z nimi pracować a pewnie sama wiele nie odbiegasz od tego co napisałem.

Dozorowiec
@Postojowy Janusz.

No i dobrze gadasz Janku siwuchy ci polać robotnik nie ma żadnej odpowiedzialności więc przestańcie narzekać na stawki bo i tak są za wysokie przekręcić parę srubek i fajrant całe wasze zadanie Podwyżki dla dozoru i umysłowych bo to na nas się opiera ten zakład.

Tak4Nie5
@Dozorowiec

No to sprawdźmy na kim opiera się ten zakład i wszyscy są w pracy nagle cały dozór wychodzi z zakładu i PRODUKCJA IDZIE PEŁNĄ PARĄ, a teraz zmiana pracownicy fizyczni wychodzą i co zostanie wyprodukowane? Co do odpowiedzialności gdybyś był PRACOWNIKIEM TEGO ZAKŁADU wiedziałbyś co to jest certyfikacja wykonanej operacji i żadna operacja nie jest anonimowa każdy pracownik odpowiada za wykonanie operacji zgodnie z technologią no cóż ty nie musisz o tym wiedzieć bo nigdy nie byłeś na fiacie!

Tak9Nie2
@Inżynierka

Panie inżynierze to jaki nowy model Pan ostatnio zaprojektował ? LOL. Wszystko przychodzi z Włoch,nie robicie kompletnie nic użytycznego. Tydzień pracy 3 inżynierów z Fiata żeby usprawnić proces technologiczny,to jest wprowadzić zmianę polegającą na tym że odtąd srubokręt przy stanowisku pracy ma być skierowany w lewo a nie prawo.Milion kart,opracowań i analiz do tego,tony papieru i tym podobnych bzdur.90 procent tzw kadry może (usunięte przez administratora) iść na szczaw i zakład nie odczuje tego w żaden sposób.WCM (usunięte przez administratora) i tym podobne malowanie trawy na zielono już sobie odpuszczono...

@zxc

WC ze spłuczką tez umysłowy zaprojektował inaczej byś dalej chodził w krzaki jak dawniej na wsi

Dora
@zxc

Uwarzam, że naprawdę warto poswiencic się dla pracy w FCA. Zamierzam się z nią zwionzac na całe życie. Jest umowa na papierze, pieniądz zawsze na czas, tanie dojazdy i obiady, Mamy dach nad głową nie pada i jest ciepło. Rzadko która firma w polsce potrafi sprostać takim udogodnieniom dla pracownika

Tak2Nie10
cvb23

ta pani inzynierka nabazgrolila jakies głupoty.tylko dlaczego ma na poczanku nicka małpa inzynierka?

lojciec
@Inżynierka

pani a byly takie czasy ze pracownicy przed zwolnieniami na lini forda w wc odawali odchody obok muszli. a ptem odpowiedzalny dozor za ta latrynę musial to posprzatac z obrzydzeniem pewno pamietata to ludzie.dotarly wam takie informacyje w inzyneri. do tej pory niezlapano guwnoteroryste.

@Inżynierka

a mam pytanie do małpa inzynierka kiedy ruszamy. i czy liderzy teraz bedom po studiach inzyneri nami zazadzac jak dostana się na linie po swirawirusie. to taki zwykly robotnik musi mieć co najmniej liceum.

Dora
@cvb23

Pracę należy szanować i się podporządkować a wy nie jesteście tego nauczeni w każdej chwili mogą was wymienić na Ukraińców bo pracuja lepiej i co zrobicie ? Po podstawówce? Pamiętajcie w pracy nie liczy się stawka tylko zadowolenie przełożonego bo praca we Fiacie to przywilej.

Tak2Nie8
@Dora

Ja ni panimaju,ja ni znaju.... (usunięte przez administratora) wiesz o tym jak pracują Ukraińcy. Ale tak niech zwalniają i przyjmują Ukrainców na to miejsce. Pozwy czekają. Po podstawówce to ty jesteś analfabetko. Chodź za pewne dyplom wyższej szkoły melanżu posiadasz. Znam wielu takich "wykształconych" ponad swoją inteligencję ćwierćdebili z "dozoru". Bez autokorekty w wordzie to w pięcioliterowym słowie robią sześć błędów.

Tak5Nie2
Fiat jest super
@zxc

Chcesz wrócić do pług i gnoja na wieś do tej biedy ? Tam są będziesz pozywał krowę jak na ciebie narobi kufajko

@Dora

dora 16 dnia pańskiego ruszamy.wreszcie sobie podjesz na kantynie.jest tylko jeden warunek -żarcie trzeba sobie przynieść samemu z domu. ugotuj sobie pyszny obiadek za 1 zł. i smacznego.woda tylko 1.5 litra na osobe to resztę sobie dokup.

Tak4Nie2
@zxc

Jako pracownik biurowy z doświadczeniem, znam prawdę. Myślę, że jestem normalną i wykwalifikowaną osobą, która ma umowę o pracę na czas nieokreślony - pełny etat. Czas, jaki obejmuje moja kariera w FCA wynosi 5 lat. Każdy w firmie traktowany jest na równi, wiek nie ma znaczenia, narodowość, itd. Jest szansa dla każdego. I to mi się podoba. Nie mam układów, a mimo to, mam możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami w tym miejscu, dlatego myślę, że to jest plus firmy, która nie ma podziału jakiegokolwiek i daje szansę na rozwój. Takie jest moje zdanie.

@Inżynierka

A smakują ci obiady za złotówkę i czy w biurze macie "burzę mózgów" i co masz napisane na plakietce koszulki?

Tak6Nie
@Cześć.

My pracujemy z biur zdalnie kiedy wy siedzicie przed TV z piwem z biedronki. To nie sprawiedliwe Fiat nie powinien wam płacicic postojowego bo wy i tak bierzecie 500+ i paczki z MOPSU

@Inżynierka

współczuję ci serdecznie.powiedz swojemu przełożonemu co nim myślisz szczerze to pójdziesz na linię produkcyjną i będziesz sobie przed telewizorkiem popijać piwko z biedronki lub drinki .ogolnie stwierdzam ze ty na obecnym etacie się męczysz i tylko nam zazdrościsz.rozumiem że pracować się nie chce i tu takie uwagi!linia montażu wchłonie każdą niezadowoloną dusze. ja też chcę produkować auta zdalnie jak ty.tobie zazdrości połowa zakładu a ty jeszcze wybrzydzasz.wstydź siętt reraz to zwykła aplikacja komputerowa cię zastąpi.

@Inżynierka

pisz dalej tu na tym forum jest twój fanklub.w tym roku mature zdaje 270 tys osób.napisz im że z takim wyksztalceniem to nawet nie znajda roboty we fiacie do przykręcania 2 srubek na krzyż.

@Dora

tak mało nas przekonałaś. moze coś wiecej i napisz o tych pysznych obiadkach za 1 zl.taki super wypasiony obiad jadłem kilka dobrych lat temu w IKEA hot-dog bez dodatków.zjadlem 2 naraz.

@Inżynierka

No widzisz tak "dużo" zarabiamy aż MOPS musi nam pomagać, to wstyd się przyznać i jeszcze jedno bo zadałem pytania i nie uzyskałem odpowiedzi więc potwierdzasz moje stanowisko że jesteś zwykłym trollem i nigdy nie byłaś na fiacie i nie masz pojęcia o czym piszesz. Jak zawsze po kosztach nawet trolli biorą najtańszych!

lojciec
@Inżynierka

czy sa przujencia do inzyneri bo bratanek sie zapytuje.praca online by mu bardzo odpowiadala bo jescze chce zrobic prace doktorska i czy niebendzie miał za wysokich kwalifikacji aby nieosmiesczac inzynerie.na początek 2.5 tysiąca go wpelni zadowoli.proszem się popytać dalej

Magister
@Inżynierka

Bardzo modry i rzeczowy wpis pani inż. Śrubokręty myślą że mogą żądać nie wiadomo ile a pracownik fizyczny to właściwie przedłużenie swojego narzędzia które coraz bardziej zautomatyzowane przestanie go potrzebować

Tak5Nie8
Banan
@Inżynierka

Nie zgadzam się mało wiesz o działach np budowa tłoczników pracownik po dwóch latach pracy wie może 50 procent przyjdź i popytaj ile zarabiają ludzie na budowie tłoczników to się zastanowisz co piszesz prawda jest taka że są wyjścia z sytuacji zwolnić się a nie biadolić jak nie pasuje

@Inżynierka

tatko załatwił ci robote w inżynierii bo inaczej bys przykręcała 2 śrubki na krzyż albo pucowała karoserię na lakierni.tatko przejdzie na emeryturę to wpływy się skończą.tu po podstawówce już brak takich ludzi[extremalne wyjątki]'wiekszasc to po zawodówce lub po średnim wyksztalceniu. i nawet jak skoncza studia to etaty zajęte przez pania inżynierkę olsnij nas co to za studia[przedszkolanka]to robi wrażenie! a propo jakby znieśli płacę minimalną to pracownik fizyczny by zarobił 1000 zl a pracownicy umysłowi 1400 zl. pasuje ci to bo taki scenariusz może nastąpić.zajmij się gotowaniem w domu aby mąż był zadowolony z obiadu oraz praniem i prasowaniem a od czasu polerka na błysk wc to mąż będzie z ciebie bardziej dumny niż twoje osiągi w firmie

@Inżynierka

to nie jest moja opinia tylko większości pracowników liniowych.a brzmi to mniej więcej tak; po (usunięte przez administratora) w. soboty włoskie przychodzą do pracy pracownicy umysłowi.tylko robią sztuczny tłok jak chcą pracować w soboty to niech robią na produkcji kiedyś tak było ze w soboty przychodzila niezbędni pracownicy a biurowcy mieli wolne. jak chcą tak bardzo pracować to na linię ubrania robocze mają i rekawice,kaski i okulary też dostaną tylko chec muszą mieć raz w tygodniu.

@Zosia

a ja przyjąłem 1 czerwca tego roku i obiadów za 1 zl. brak.nawet wody skąpią robie na produkcji ale chyba przeniosę się do inżynierii bo tam bardziej ludzie szczęśliwi.a jak nie to na jakiś magazyn w ostateczności lub do logistyki.albo na wioche do wujka pójdę do rozrzucania obornika za podobna kasę .

byk 16
@Zosia

czy sa przyjencia do firmy bo mam swietna forme fizyczna gdyz uczestniczylem w programie NINJA WARIOR.moze na cos sie przydam w firmie.zajalem 8 miejsce ale wciaz trenuje. jak sa to dam cynk innym uczestnikom i zawojujemy wtej firmie.tylko my mozemy sprostac wtym zakladzie wyzwaniu

Zosia
Nazwa działu: Produkcja

FCA to dobry pracodawca. Nigdy nie czulam, zeby firma byla nastawiona na wyzysk pracownika. Tak to prawda sa obowiazujace cele do wypelnienia, jednak pod okiem instruktora z czasem staja sie one calkiem latwy do osiagniecia. Jest to tez bardzo motywujace, gdy dostaje sie pozytywne opinie o swoich wynikach. Poczatkowy etap pracy to faktycznie zatrudnienie przez agencje, jednak trwa to najczesciej do pol roku kiedy to firma decyduje o twoim przejeciu, tak bylo w moim przypadku. To otwiera juz sciezke kariery w FCA , mozna tez zaczac wowczas korzystac z szeregu benefitow: karta multisport czy prywatna opieka medyczna. Firma stale sie rozwija i jest bardzo silna marka na rynku. Ponadto FCA to bardzo bezpieczne miejsce pracy, gdzie wzgledy bezpieczenstwa sa cenione wyzej od wyznaczonyc celi. Polecam zaczac swoja przygode z FCA i przekonac sie samemu o korzysciach plynacych z zatrudnienia w firmie.

Tak4Nie21
@Zosia

Halo halo Dora tu ziemia słyszysz mnie, ale wysoko odleciałaś z tymi bzdurami. Ale bzdety wypisujesz!

@Cześć.

Fiat doskonale opiekuje się kluczowymi pracownikami, tymi, których chce zatrzymać na stałe. Jak pewnie zauważyłeś na produkcji pracują pracownicy sezonowi, maja tez zapewnione atrakcyjne jak na Polskę warunki, ale FCA nie ma wybijającej się oferty, ponieważ tego nie potrzebuje. Większość ludzi chce tutaj pracować,czesiu od dwóch lat nie może nawet pogodzić Się z tym, że został zwolniony, bo sam by nie odszedł. Natomiast pracownicy stali maja zapewnione bardzo dobre warunki oraz bardzo dobre możliwości rozwoju. Musisz odróżnić pracownika biurowego od pracownika, którego fca będzie wymieniał za kilka miesięcy. Teraz następuje bardzo dobry trend z zatrudnianiem pracowników z Ukrainy i mam nadzieje ze będą pracowali tak samo jak teraz. Maja jako średnia lepsze wyniki od Polaków a przy okazji nie narzekają i cieszą się z tej pracy jak i warunków.

Tak1Nie7
@Inżynierka

Takie bzdury może pisać tylko ktoś nie mający bladego pojęcia o produkcji. Ukraińcy mają lepsze wyniki... Papier biurwy wszystko przyjmie.Ze wspaniałych wskaźników jakości to akurat Fiat zawsze słynął.Szkoda że nie słynął z rzeczywistej jakości wyrobów.Zatrudnianie pracowników tymczasowych,zwłaszcza Ukraińców to powrót do jakości FSM Bielsko i tyle.Ale na papierach produkowanych przez takie tępe strzały jak ty będzie wszystko super.

Dozorowiec
@zxc

Ty nie nazekaj na FSM bo jak żeś tu przyjechał to umiałes widłami gnoja przeżucac i trawę kosa kosic a i się bałes i żeś mówił że tam diabły mieszkają

Tak2Nie7
@Inżynierka

(usunięte przez administratora)nie ma pracowników sezonowych na fiacie nie ma pracowników z Ukrainy i cała reszta co napisałaś to jest sen wariatki która nie jest pracownikiem tego zakładu.

Dr Kuzniak
@Cześć.

Cześć napisał w jednym poście ,, pracownik nie wytrymuje tu tygodnia" a teraz ,, nie ma pracowników sezonowych" hmm moja diagnoza to solidurnix śrusix (usunięte przez administratora)serdecznie współczuję

Tak3Nie3
@Dr Kuzniak

Jeżeli dajesz cytat mojego tekstu to napisz go poprawnie a co do pracowników sezonowych fiat zatrudnia pracowników na czas określony a nie na sezon ale trolle tego nie wiedzą i piszą bzdury.

Tak5Nie
Zenek M
@Zosia

Za 17 złotych to mogę nawet u Was spac. Super stawka :)

Tak3Nie3
Zenek M
@Zosia

Za 17 złotych to mogę nawet u Was spac. Super stawka :)

Tak5Nie4
lew
@Inżynierka

tak,tak. NATO ma budowac wieki mur na wschodnich granicach polski jak na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

TakNie1
@Inżynierka

motyla noga! co jest z tymi obiadami za 1zl.kantyna zamknieta na 4 spusty.a gdzie ukraincy robic im się już nie chce.teraz na nikogo nie można już liczyć.kazano nam założyć maseczki na twarz aby ukryć nasze niezadowolenie. na twarzach herbaty też brak na stołówce.automaty z kawą i napojami i słodyczami też nieczynne.do kibla w czasie przerwy trudno się dostać bo rezim sanitarny to jak ludzie postoją w kolejce to czasu niema rąk umyć bo przerwa się kończy.a kiedy do biur przyjdą pracownicy z Ukrainy.maja lepsze wyksztalcenia od was i pracowali na zachodzie Europy jako pracownicy umysłowi bo co niektórzy znają nawet 5 języków obcych ale tylko im proponuje im się prace na montażu jako robol.dość tego pracownicy ukraińscy ze znajomością jezyka polskiego i angielskiego do biur i jeszcze chętnie zostaną na nadgodziny nie tak jak ty-8 godzin i do domu!

Tak4Nie3
dejavu

co niedopuscicie innych narodowości do koryta!nie można innej narodowości co się uczyli blokować etaty w biurach.ty fazysto!

Nazwa działu: Administracja

Ja liczę na to że Fiat da podwyżkę tym roku. To spory dodatek do pensji. Jeżeli nie to też będzie dobrze. Za pensję z FIATA można spokojnie oprócz życia pieniondze odłożyć. To bardzo rozwojowa praca zwłaszcza dla ludzi po studiach takich jak ja. Narzekacze zazdroscicie bo nigdy pewnie tam nie robiliście i zazdroscicie zarobków zwykłym pracownikom.

Tak5Nie16
Nazwa działu: Administracja

Wtedy stawka dla was po podwyżce 1 zł brutto będzie wynosiła jakieś 18 zł na rękę zapomniałam dodać.

Hajer
@Inżynierka

Mamy za tydzień zacząć haratac soboty do końca lipca hhhuuuurraą

Tak1Nie9
@Inżynierka

Ziemia do kosmosu o czym ty piszesz nawet nie masz pojęcia o stawkach!

Tak5Nie
Inżynierka

Mam ichwiele nie tak jak wy nieroby po podstawówce

Tak2Nie7
Fiat jest super
Nazwa działu: Produkcja

To jest wykształcona Pani inżynierka a ty jestes chłoporobotnik ze wsi wiec sie ciesz ze tu robisz bo lepiej miec nie bedziesz

Tak4Nie6
@Fiat jest super

A jak. Z takimi inżynierami to nic tylko życzyć wszystkiego najlepszego w nowym roku. Głupim płatnym trollem jesteś,niczym więcej.Bez korekty w wordzie w czteroliterowym słowie robisz pięć błędów.Wykształcona,zdecydowanie ponad swoją inteligencje.

@Inżynierka

w imieniu pani INŻYNIERKI domagamy sie podwyzki w tym roku plac.mamy poparcie z samej inżynierii i grunt w tym dziale jest już przygotowany.dziękujemy za przypomnienie o tym fakcie pani z inżynierii i i niebawem odpowiemy.to nie jest groźba tylko cicha nadzieja pracownika ciężko pracującego na chleb w inżynierii.a my wszyscy pod tym się podpisujemy.

dejavu

obiecują nowy model auta w naszej fabryce[pogłoski ] po przerwie urlopowej.fakt czy mit!słyszę to od 6 lat i nic.główny zarząd fca milczy w tej sprawie .nawet jak wprowadza nowe auto to minie przynajmniej rok zanim wejdzie do masowej produkcji.może wczesniej bo mamy panią z inżynierii która przyspieszy wdrożenie do produkcji wcześniej.tęgie umysły naszych czasów tego dokonają.

@dejavu

Preseria to tak minimium pół roku. Jak tam tłoczniki jakieś ktoś już gdzieś widział,jakieś formy dla "plastyków". Oj,chyba nie. Ale zaraz,zaraz,tak było kiedyś.Teraz mamy kluczowych dla fiata pracowników jak Pani Inżynier,słupki odpowiednie zrobi,w wordzie popisze,trzask prask i w dwa dni robimy po 1000 nowego modelu na dobę.

XYZ
@zxc

A nawet 3 modele. Z czego 2 seryjna produkcja od 2022, a kolejny 2023. A mówi to pracownik jednego z dostawców do Fiata

@XYZ

takie też są pogłoski tylko nowe pokolenie Polaków tu chwile się zatrudni i chwilę popracują i poszukają innej pracy[normalnej]z Ukraińcami jest narazie problem[pandemia] a na jesień wzrośnie sezon grypowy i taki klient do zakladu nie wejdzie bo ma podwyższona temperaturę ciała i kamery termowizyjne go wyłapią na bramce.jak będzie dalej obowiązywał rezim sanitarny to pracowników braknie na taką dużą produkcję aut.nawet jak wprowadza te nowe modele aut za 2-3 lata to 500 i lancie będą stopniowo wycofywać z produkcji i wyjdzie na to samo co teraz. według koncernów motoryzacyjnych po ogłoszeniu wyprowadzenia nowego modelu do produkcji w danej fabryce przez prezesa koncernu fabryka ma 1.5 roku na przygotowanie i ich poddostawcy części na jego wdrożenie.jak wcześniej to osiągną tym lepiej dla firmy.ale mamy pania INŻYNIERKĘ i ona rach ciach i do końca roku załatwi nam nowy model

dejavu

czarno widzę przyszłość motoryzacji w unii europejskiej po pierwsze pandemia odstraszyła potencjalnych klientów na nowe auta.po drugie regorystyczne normy CO2 dla nowych aut,po trzecie nasilenie na elektryfikacje aut opuszczających fabrykę oraz po czwarte nowe obowiązkowe wyposażenie aut nowych pisy Zgodnie z wchodzącym w życie prawem od maja 2022 r. wszystkie zjeżdżające z taśm produkcyjnych egzemplarze nowych modeli i generacji samochodów będą musiały posiadać na pokładzie szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa. Od maja 2024 r. będzie to dotyczyło absolutnie wszystkich nowych aut rejestrowanych w Unii Europejskiej. Lista zmian jest długa, a przymusowe elementy mogą oznaczać wzrost cen samochodów. Najważniejsze nowości to systemy utrzymywania pojazdu na pasie ruchu w nagłych sytuacjach — rozwiązania zapobiegające niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu oraz utrzymujące pojazd na drodze np. w sytuacji zasłabnięcia lub zaśnięcia kierowcy. Ponadto w każdym aucie znajdzie się zaawansowany system hamowania awaryjnego. Chodzi o system zapobiegający najechaniu na tył poprzedzającego pojazdu lub uderzeniu w inną przeszkodę, na którą kierowca nie zareagował samodzielnie. W samochodach montowany będzie również system wykrywania obiektów przy cofaniu - czujniki lub kamera cofania. Najbardziej kontrowersyjnym obowiązkowym urządzeniem będzie ISA — Intelligent Speed Assistnce. Chodzi o system, który dzięki rozpoznawaniu znaków drogowych ograniczenia prędkości będzie aktywnie zachęcał kierowcę do ich przestrzegania. a to wszystko przelozy sie na cene auta i klient za pare lat z zachodu Europy będzie sprowadzal używane auta z polski bo na nowe auto niewydoli.

dejavu

ciekawostki z motoryzacji gdzie wybudowano pierwszą autostradę ? Włochy były pierwszym krajem, który rozpoczął budowę autostrad. Już w latach dwudziestych ubiegłego wieku wybudowano tam ponad 4,000 km dwupasmowych tras. Używane w Polsce słowo "autostrada" pochodzi właśnie z języka włoskiego.

Tak1Nie

Mam informacje że pracujemy do końca czerwca. Później brak zamówień na chwilę obecną. Zastanawiają się czy postój bądź urlop wakacyjny

Tak25Nie4
Darek
@Pracownik

Też tak słyszałem. Może paniki nie chca wywołać. Trochę zamówień dostali poprzez Internet. Wyrobimy i zaś pauza

Tak15Nie
Byly pracownik FCA
@Darek

Panika sama przyjdzie.Na jesien/zima."Planowany" jest wtedy drugi strzal Covid-a.Bedzie sie dzialo.Mieliscie ostatnio troche czasu wolnego na postoju,to zapewne nadrobiliscie zaleglosci w lekturze internetu:wiec wiecie juz,ze swiat wcale nie jest taki,jak to przedstawiaja TVP i TVN.Kto ma mozliwosc,niech ucieka z tego kraju,bedzie bardzo zle.Chodza sluchy,ze upadnie LOT,a takze istnieje "mozliwosc",ze niektore z kopaln aktualnie unieruchomionych na 3 tygodnie,nie wznowia wydobycia.

Manna

Słyszałem że zwolnienia

Tak17Nie1
byly Fiatowiec
@Manna

Opel Gliwice pracuje na jedna zmiane,wiec w FCA moze byc podobnie.Zamowien na samochody jest tyle,co kot naplakal,wiec Wlosi nie beda trzymac w Tychach "nadwyzki" pracownikow.Zapewne juz niedlugo "podziekuja" jednej zmianie i 1000 osob pojdzie "za brame".Ale najciekawsze na koniec:PiS-iaki gdy uchwalili TARCZE 4.0 dali tam zapis mowiacy ,ze pracodawca w momencie uruchomienia zwolnien grupowych,moze dac odprawe nie wieksza niz 10-krotnosc pensji minimalnej..,czyli teraz osoba zwolniona z FCA dostanie o wiele,wiele mniej kasy,niz dostaly osoby zwolnione w roku 2013....Ja akurat dostalem 45 tysiecy NETTO,a teraz gdyby mnie zwolnili to otrzymalbym jedynie 20 tysiecy.....,czyli 2 razy mniej..Zlodziejstwo w bialy dzien.

Buc
@byly Fiatowiec

Nie będzie zwolnień grupowych,będą zwalniać po kilka procent miesięcznie bez odpraw

Tak18Nie1
@Pracownik

Wy to wszystko wiecie najlepiej moi drodzy :) Szkoda tylko, że jakoś nikt za te wasze mądrości nie chce dać awansu :) Powodzenia i miłej pracy :)

@Pracownik

W planowaniu włoskim rombiemy do przerwy remontowej Przyszły zamówienia k będziemy orac za chwile

xxx
@Spawalnia

A zdajecie sobie sprawe z jednego zapisu,jaki sie znajduje w tzw.TARCZY dla przedsiebiorstw ?Otoz jest tam mowa o tym,ze pracodawca moze zarzadzic dniowke....,UWAGA-12 godzinna,tak mozecie zostac zmuszeni do zapychania w robocie cale 12 godzin i to przez wiele tygodni...Taki "prezent" dal pan Jaroslaw dla firm w Polsce.A wiec popytajcie sie teraz kto w FCA glosowal na PiS i "podziekujcie" kolegom..,he,he....FCA ponioslo ogromne straty tym postojem,wiec nie zdziwilbym sie gdyby firma chciala odrobic to w jak najszybszym czasie.A te 12-godzinne dniowki to bylaby najlepsza droga do tego.Pamietacie chyba,jak kilka lat temu zasuwaliscie dnioweczki po 10 godzin ? Fajnie bylo ? Watpie,wiec teraz mozecie miec jeszcze "ciekawiej"..Na zwiazki zawodowe nie liczcie,ze Wam pomoga,od dawna "chodza" grzecznie na pasku makaroniarzy,a Wy jestescie wyjatkowymi frajerami,ze tego nie zauwazacie i nie reagujecie.a taka reakcja na (usunięte przez administratora) zwiazkowcow wzgledem Was byloby masowe WYPISYWANIE sie z nich.Ale tego nie robicie i z usmiechem na twarzy godzicie sie na to zeby Wam sciagali z pensji jakies skladki...Do PPK [pracownicze plany kapitalowe] tez nalezycie ? Jesli tak,to "gratuluje" Wam rozumu...,he,he...

Tak5Nie2
Kasia
@xxx

Co im dadzą 12 godzinne dniowki jak nie ma zamówień na samochody ? Na parkingu mają stać. Ledwo teraz robimy 700sztuk dziennie. A w lipcu postój może być bo też słyszałam

@Kasia

Zobacz planowanie włoskie Robimy na maxa do przerwy remontowej I po Są zamówienia ktoś plotę walnął i tyle

Hajer
@xxx

Huj dupa i kamieni kupa

@Spawalnia

Nie wiem czy plotki, ale mamy nie przysyłać części jako poddostawcy

Covid19
@Pracownik

Ilu mamy już zakażonych na fiacie?

Tak2Nie3
@Inżynierka

zwolnien do końca czerwca nieprzewiduja.a bo pracownicy umysłowi są na 80 procent etatu do końca miesiąca.teraz na obecną chwile produkcja aut jest przewidziana na 740 aut na dobę.jak w następnych miesiącach będziemy nadal tyle produkować to będzie trzeba po degradować pracowników umysłowych i kadrę zarządzającą bo caly czas pracownicy odchodzą na emerytury a na ich miejsce trzeba kogoś dać.narazie firma nikogo niezatrudni bo nieznana jest przyszłość firmy do końca roku.miłej pracy!

cvb23

w brazyli szaleje covid19 i silniki 1.0 wstrzymane do naszych aut .bendziemy robic 0.9 i zwykle 1.2 silniki oraz abarthy.te nowe silniki 1.0 produkuja w brazyli.i tak to jest produkowc podzespoly na innych kontynentach aby zaoszczedzic.

dejavu

na obecną chwile ponad grubo 20 tys. zamówień na nasze auta i jeszcze dojdzie tego wiecej.tak ze pracujemy do konca lipca.jakies soboty włoskie tez mogą się pojawić [ale nie muszą ]po przerwie urlopowej znów się cos nazbiera.jak pisze pani INZYNIERKA z wyplaty [bez sobot] idzie jeszcze odłożyć pieniędzy.po pisowni tej pani z inżynierii widzę że mamy doczynienia z bardzo wykwalifikowaną kadrą pracowników umysłowych [dobrze że tego dr (usunięte przez administratora)nie czytał ] a tu czyta te wypociny pracownik po zawodówce i za glowe się trzyma kogo tam zatrudniają w inżynierii jak byk na byku pisany.obecnie jest nasilenie na przeniesienie lanci na linie D i stara hala by była zamknieta a na nowej hali 3 zmiany.teraz to wszystko przeanalizują a po przerwie urlopowej albo trochę później może taki scenariusz nastąpić.dla degustatorów piwa po pracy zła wiadomość -jeden dostawca stracił koncesje [sami wiecie o kogo chodzi].a teraz jeszcze na koniec coś fantastycznego się wydarzyło na linii D zalozono alaklimatyzacje nad odcinkami na liniach.ten śFIAT po pandemii zmienia się na lepsze TO MALY KROK DLA CZLOWIEKA,ALE WIELKI SKOK DLA LUDZKOŚCI.wczesniej nigdy niebylo na to kasy a taki koronawirusik dokonal cudu!

Byly pracownik FCA
@dejavu

No to super,ze zalozyli Wam klime...,bo jak macie pracowac w tych maskach na twarzy w zasadzie bezterminowo[ nie wiadomo kiedy oglosza koniec pandemii],to w sytuacji gdy juz niedlugo temperatura ostro pojdzie w gore,to karetka pogotowia FCA nie nadazala by ze "zbieraniem" ludzi z zawalami serca i udarami.Gonitwa za karoseria w hali,w temperaturze >40*C,majac utrudniony doplyw tlenu,to zwyczajnie zbrodnia na organizmie.To powinno byc scigane z urzedu.

@Byly pracownik FCA

Kilku padnie to coś zaczną myśleć.Jak zwykle.

byly pracownik FCA

Gonicie karoserie,majac utrudniony dostep tlenu do pluc,czy tez FIAT pozwolil Wam pracowac normalnie,bez tego cyrku z maseczkami ?

Racja

Niech dadzą to postojowe od 1 lipca bo ładna pogoda będzie. Rynek motoryzacji padł. Lancia kończy się w tym roku podobno a 500 ma 13 lat więc zaczynam szukać pracy bo ta praca nienajgorsza a nie ma przyszłości. Lancia od 2012 500 od 2007 Same daty mówią za siebie a forda nie chcieli

Tak6Nie1
@Racja

Prodrukujemy po 700 samochodów na dobę żeby tylko dociągnąć do lipca. Gdybyśmy produkowali jak przed postojem 1100 to po tygodniu pracy by nie było

@Racja

12 lat temu ponad 2000 samochodów dziennie rynek motoryzacji padł. Za dużo jest produkowanych samochodów.

@Racja

Lancia jest sprzedawana tylko we Włoszech a nie wiadomo jak wygląda ten rynek na dzień dzisiejszy. 1/3 fiata 500 również Włosi kupują

Grześ
@Racja

Ja liczę na odprawę chociaż rząd już położył łapę na tym

Tak2Nie1
@Racja

Może wystarczy tych plotek i wciskania kitu, trzymajmy się faktów i komunikatów. Pracyjemy normalnie w lipcu!

Tak12Nie
dejavu

jeżeli kogoś interesuje przyszłość motoryzacji w UE to jest ciekawy filmik na (usunięte przez administratora) to was moze zainteresować i wyciągnąć z tego własne wnioski tytuł filmiku Motoryzacja się kończy! Brawo Greta!

Daria

Nie wiadomo jak będzie. Może przez 3 miesiące dostali dużo zamówień przez Internet żeby wystarczyło pracy do sierpnia. Gorzej jak wrócimy na dwa tygodnie. Żeby nie zrobili jednej zmiany jak będzie mało zamówień. Wtedy będą zwolnienia. Orientuje się ktoś do kiedy produkowana będzie Lancia? Bo z zatrzymaniem gospodarki to ma nowy projekt nie liczę Szkoda że nie zostawili forda Ka. Bo tak mamy bardzo stare projekty aż się dziwię że to się sprzedaje. Fiat 500 od 2007 Lancia od 2012 oraz salony tylko we Włoszech i od nich będzie zależeć produkcja tego modelu . Muszą zamawiać

@Daria

Mają po przerwie remontowej wprowadzać nowy model

Tak1Nie3
Moshe
@Spawalnia

A wiesz może po przerwie w którym roku??

Zostaw merytoryczną opinię o Fiat Auto Poland - Tychy

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Fiat Auto Poland