Opinie o FCA Services Polska Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Basia

Atmosfera pracy jest spoko, kierownicy idą na rękę jeśli chodzi o wcześniejsze wyjścia czy urlopy, kasa jest ok. To co jest denerwujące to zatrudnianie przez Adeco - obowiązki te same a wypłata mniejsza i brak dodatków. Poza tym liderzy nie dostają wiekszej kasy a ich funkcją jest "tytularna" co oznacza że mają dużo więcej obowiązków ale nic z tego nie ma poza obietnicami ze im sie to kiedys oplaci. Ogolnie takie typowe korpo ale pracuje się dobrze

Kimi

Czy w zakładzie są przyjęcia na produkcji w same weekendy?

Do Kimi Nowy wpis
@Kimi

Kimi, to nie jest firma produkcyjna. Chyba pytasz o "Fiata", bo jeśli tak, to nie to forum.

Jerzy

@życzliwy Dlaczego masz takie zdanie o pracy w firmie? Ja słyszałem o firmie FCA Services Polska , że to bardzo dobry pracodawca?

Aga
@Jerzy

Niestety FCA nie jest już bardzo dobrym pracodawca, ludzie są niedoceniani, mało się zarabia nie podwyżek, szkoleń porażka po prostu

Romek
@Jerzy

Potwierdzam, firma jest dobrym pracodawcą. Pracujemy na Home Office co daje bezpieczeństwo i dużą elastyczność. Przełożeni interesują się pracownikami i tym jak im się pracuje. Dla mnie miła odmiana w porównaniu z poprzednią pracą.

Nata Nowy wpis
@Aga

Nieprawda. Byla w marcu podwyzka, bylo wyrownanie. Praca zdalna ma swoje plusy i minusy, trzeba sie przyzwyczaic. Ale jak ci zalezy i dobrze wykonujesz swoje obowiazki, to jest to jedna z lepszych firm w okolicy.

Ola Nowy wpis
Kandydat

hej, jak wygląda praca w obecnej sytuacji? zdalnie czy stacjonarnie? jakie można uzyskać zarobki w dziale finansów?

Gosia Nowy wpis
@Ola

zdalnie, przede wszystkim zdalnie

Ola

Dobra firma, daje mozliwosc zdobycia fajnego doswiadczenia

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Grazyna
Kandydat

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko młodszego księgowego i jak jest z językiem angielskim ? W jakim stopniu naprawdę jest wymagany

Zuza
@Grazyna

Znajomość języka angielskiego jest sprawdzana ustnie podczas rozmowy rekrutacyjnej, może się też zdarzyć test językowy w formie elektronicznej/pisanej.

Basia

emka
@Basia

co do "tytularnej" fukcji liderów to bzdura. stanowisko koordynatora to inny poziom zaszeregowania, inne uposażenie oraz dodatkowa premia. to, że koordynatorki mówią Wam, że "być koordynatorem to tyle, a tyle dodatkowych obowiązków, a kasa z tego żadna" to nie znaczy, że tak jest. przeciętne wynagrodzenie koordynatora wynosi ok. 4500zł netto (łącznie z dodatkiem stażowym, jako że zazwyczaj są to osoby z dużym stażem pracy w FCA), czyli dwa razy tyle co adecco. Jeśli kiedyś lider będzie się wam żalił, że ma dużo obowiązków, a kasa z tego żadna, odpowiedzcie, że nie wierzycie i poproście o kwitek. zobaczycie, który wam pokaże...

benek
 Rekomendacja
@emka

koordynator ~5k netto

lila
@benek

niedoszacowane, bo niejeden dostaje sporo więcej niż 5. Ale o tym głośno się nie mówi. W firmie istnieje mnóstwo klanów, koterii, romansów i układów oraz układzików towarzyskich/familijnych. Przez co nie idzie się wybić. Bystry obserwator się zorientuje, ale potrzeba trochę czasu.

Aneta
@lila

Zastanawia mnie to, co napisałaś o pracy po znajomości. W niektórych firmach pracownik dostaje dodatek do wynagrodzenia, gdy poleci nową osobę i zostanie ona zatrudniona. Czy tak jest również w tym miejscu? Widzę, że firma działa na całym świecie, czy w związku z tym wszyscy w FCA Services muszą znać język angielski?

Mikołaj

@nel a dlaczego uważasz ze praca nie jest rozwojowa ?

Nel

Ludzie sami w biurze tworzą niezdrową atmosferę. Duzo mlodych ludzi, a zachowują soe tak, ze czlowiek traci energie na reszte dnia. Praca ogolnie tez malo ciekawa i jeszcze mniej rozwojowa.

Pracownik tymczasowy

Z dnia na dzień poinformowano mnie, że zmniejszają etat pracownikom tymczasowym do 1/4 etatu. 40h w miesiącu, na rękę dostanę może 500 zł. Brak poszanowania pracownika, brak doceniania rzetelnie wykonanej i sumiennej pracy. Nie polecam.

Zainteresowana

Witam :) czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na Młodszego Ksiegowego? Chodzi mi część spotkania, o rozmowę w jezyku angielskim. Jakieś przykładowe pytania.. Nie wiem jak podejść do przygotowywania się.

paprotka
@Zainteresowana

po orostu zwykla rozmowa po angielsku. jak znasz ten jezyk rzeczywiscie a nie tylko w cv to nie musisz sie przygotowywac.

Martyna

Czy rozmowa jest także w języku angielskim?

Jak od czasu dodania ostatniej opinii zmieniła się praca w FCA Services Polska Sp. z o.o.? Podzielcie się swoim zdaniem!

Albaroza

Ile zarabia księgowy w należnościach ? Czy dostanę 4 tys netto?

Hurray

To omijaj ... ;-)

byly pracownik
@Albaroza

zalezy od doswiadczenia i chyba tego, ile ktos wynegocjuje na rozmowie z doswiadczeniem ok.1 roku - 3k netto

Krzysztof
@byly pracownik

A czy do pensji można dostać jakieś premie lub dodatki?

Praca

Wszystko fajnie dla pracowników, jednak nowi pracownicy to głównie pracownicy tymczasowi, odchodzą ludzie na emeryturę, ale to nie oznacza miejsca w zespole. 2200 na rękę, a obowiązki takie jak inni pracujący na umowę o pracę. Benefity ok, ale dla pracowników. Agencyjni nie dostaną żadnej premii. Nic nie można załatwić, bo większość decyzyjnych osób boi się podejmować decyzje, czy zawalczyć o pracownika. Sumienna praca nie jest wynagradzana, ciężko się wykazać, a nawet jeśli to nic z tego nie ma.

byly pracownik
@Praca

Moge sie pod tym podpisac obiema rekami... oczywiscie tylko, ze perspektywy kolegi, ktory mial umowe o prace, ale to totalna prawda - pracownicy agencyjni robią to samo, co pracownicy na umowe o prace, a nie mają zadnych benefitow (premii itp.) - z tego co widze rowniez i duzo mniejsza pensje

Dziewczyny jaki styl panuje w FCA Services Polska Sp. z o.o.?

Katka
@Pytanie

Jesli chodzi o ubior- to raczej luzny. Jedni ubieraja sie elegancko inni sportowo. Natomiast jak to w babskim gronie- zazdrosnic o ciuchy czy ladna figure nie brakuje....

Pytać

Czy ktoś orientuje się jakie są stawki w FCA Services na stanowisku młodszego księgowego?

Stefan
@Pytać

Rzeczywiście firma poszukuje aktualnie nowej osoby na stanowisko młodszego księgowego. Z ogłoszenia wynika, iż pracodawca wymaga od kandydatów dobrej znajomości języka angielskiego. Czy spełniasz to wymaganie?

@Natka
@Stefan

A co jeżeli komuś się wydaje, że spełnia i że sobie poradzi? :)

Katka
@Pytać

(usunięte przez administratora)i zatrudnienie przez Adecco. Raczej watpliwe jest ztrudnienie bezposrednio przez Fiata.

Czarek

Czy to korpo czy nie to i tak wszędzie trzeba pracować ale ważne, że tu jest dobrze!

Asia

Witam, czy ktos sie orientuje w zarobkach w ksiegowosci ? Nie przez agencje ale pod firmą FCA

...
@Asia

2600 zł netto na początek

Andrzej
@...

Jesteś zorientowany w wysokości wynagrodzenia. A czy mógłbyś napisać jeszcze o dodatkach, jakie pracodawca oferuje do pensji? Czy są premie lub jakiegokolwiek rodzaju świadczenia socjalne? Mam na myśli bony na święta lub dofinansowanie do wypoczynku letniego? Ponadto może zechcesz jeszcze nam opisać, jak wygląda atmosfera i relacje z przełożonym? Praca w przyjaznym otoczeniu pozwala wydajniej pracować, nie sądzisz?

zzz
@Andrzej

są 3 premie w roku. na święta BN, grusza i efektywnościowa. opieka lekarska. paczki dla dzieci, kolonie.

Halina
@zzz

Wobec tego śmiało można powiedzieć, że firma FCA Services Polska stara się jak najlepiej dbać o swoich pracowników. Zarówno premie, jak i reszta dodatków, o których napisałeś sprawiają, że dany pracownik jest bardziej zmotywowany i doceniony. Widziałam, iż firma często przeprowadza rekrutację, jednak wszystkie oferty pracy są po angielsku. I dlatego chcę Cię zapytać, czy pracodawca ten wymaga od kandydatów biegłej znajomości tego języka, czy wystarczy znajomość w stopniu komunikatywnym?

Dominika

@Witold, pytasz o rekrutacje. Czy jeszcze jesteś zainteresowany praca w firmie? Poszukują specjalisty do spraw prawnych. Mile widziane jest doświadczenie związane z tematyką ochrony danych osobowych lub zainteresowanie tym obszarem, a także doświadczenie przy obsłudze korporacyjnej organów spółek. Wymagana znajomość języka włoskiego.

Niki

Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje i jaką sobie wypracowaliśmy pozycję w firmie!

Witold

Czy firma prowadzi jakieś rekrutacje?

Zostaw merytoryczną opinię o FCA Services Polska Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

FCA Services Polska Sp. z o.o.
1.1/5 Na podstawie 137 ocen.
FCA Services Polska Sp. z o.o.