TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.

Skoczów

Opinie o TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.

obiektywny

Nikt nie pisze ,że w tej firmie otrzymuje się w maju premię za wyniki 50% wynagrodzenia.W czerwcu premię wakacyjną 50% wynagrodzenia,w grudniu premię na ryby i grzyby wigilijne 2050 zł,Dzieci pracowników mogą jechać na kolonie 14 dniowe za 150 zł.Na Mikołaja dzieciom organizuje się imprezy w kinie a tam dzieci otrzymują mikołajowe paczki,Firma zakupiła autobus i finansuje jego eksploatację.Stąd związki zawodowe organizują tanie wycieczki.Pracownicy otrzymują bezpłatne posiłki profilaktyczne,Na koniec jeszcze pracownicy mogą kupować samochody produkowane przez koncern fiat /Chrysler ze zniżką 15% normalnie a akcyjnie ze zniżką 25% .Czy tą firmę można oceniać żle,Ocena należy do Was

jeden taki
@obiektywny 02.12.2015 18:51

No i jesteśmy u progu 2018roku, a powyższe informacje nadal aktualne. Stawka minimalna dogoniła stawkę pracownika fizycznego. Dwie premie 50% z minimum wcale nie zachwycają, zresztą biorąc pod uwagę inflacje to 2050 nie wygląda juz tak atrakcyjnie jak 10lat temu, gdy ją negocjowano. O podwyżce dyr personalny nie chce rozmawiać zasłaniając się Włochem, a w ogóle to ostatnio nie pozwolił wpuścić do siebie pracownika na umówioną rozmowę związaną z podwyżką... Pracuje się 5 dni, od poniedziałku do soboty, reszta to nadgodziny w podfirmie, bo legalnych nie można ze względu na szkodliwe warunki. Na szczęście dzięki kruczkom prawnym, pracować dla Włocha możemy nawet w święto Niepodległości. Pracuję w odlewni już kilka lat i za listopad po opłaceniu ubezpieczenia i związków przelano mi na konto 1750zl... Juz wiem czemu o premii świątecznej mówi się tu "na rybę i grzyby" Po zainkasowaniu premii znów wielu młodych się zwalnia, także wolne miejsca dla białych murzynów znów się znajdą. Starzy pracownicy mają takie stawki że nie zależy im się stawiać i stąd brak perspektyw na poprawę.

godom jak jest
@jeden taki 08.12.2017 19:21

Premia za karpia to NAJWIEKSZA WTOPA ZWIĄZKÓW i tryumf naszego Hegemona)!!!! Za 2k brutto 1x na rok oddali "PEWNĄ" coroczna podwyżkę stażu [pracownicy pracujący ponad 15 lat(Czyli ci co już są upupieni i zostaną...maja ja zatrzymana)Kiedyś to była jakaś pewna podwyżka"mimo wszystko"50-70- zeta co rok do wypłaty... dziś po przepracowaniu 15 lat... STAGNACJA... PŁACOWA. Dla przykładu tegoroczna podwyżka w zakładzie dla wszystkich pracowników 130 PNZ. Po strajkach agitacjach i oflagowaniu zakładu...

Karolina

Pytam @tralala, żeby uzyskać informacje od pracowników - bo to od nich można uzyskać najbardziej rzetelne opinie, które później mogą przeczytać na forum inni zainteresowani pracą. Może ktoś jednak zainteresuje się pytaniem i odpowie na nie, tak żeby inni wiedzieli na co w TEKSID IRON POLAND liczyć.

@Karolina 23.08.2017 11:42

Sęk w tym że w zakładzie panuje konspira jeśli chodzi o zarobki.Wiem że są pracownicy ze stażem +-5 lat i stawka niecałe 13 zeta.Do nich dochodzą dwie podwyżki z lat ubiegłych których dyrektor nie chce włączyć do stawki... a co za tym idzie może je w każdej chwili zabrać. Nie wiem może czeka na kolejny kryzys... Jeśli chodzi o negocjacje warunków to nie słyszałem o takim przypadku...składasz podanie biorą Cie dostajesz taka a taka stawkę(mowa o pracownikach fizycznych)... Robota ciężka...w trudnych warunkach...wszechobecny syf....niestety rekrutowałem się "X" lat temu świeżych info nie mam:(. Dla "Świeżaków" dobre info że póki co są oczkiem w głowie dyrekcji... bo nie ma ludzi do pracy.Złe info... to przyjdą kolejne świeżaki :(

Karolina

@tralala a wiesz może, czy podczas procesu rekrutacyjnego istnieje możliwość negocjowania warunków zatrudnienia, czy są one stałe i wszyscy mają jednakowe stawki i umowy?

@Karolina 13.08.2017 15:36

Nie wiem teraz, pracownicy fizyczni nie sądzę, umysłowi być może. Tel. +48 (33)8538200 sobie zadzwoń, poproś o połączenie z kadrami. Tam Ci na takie pytania odpowiedzą.

Szukasz pracy?

Karolina

@tralalala możesz napisać coś więcej na temat stawek, które są proponowane nowym pracownikom? Czy w związku z tym, wraz ze stażem pracy pracodawca przewiduje wzrost płac? Opowiedz więcej forumowiczom, które rozważają aplikowanie na oferty pracy z TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O..

@Karolina 23.07.2017 10:13

Stawki pracowników z stażem około 10 lat są w okolicach 14- 16 Pnz. Nowi jakie mają nie wiadomo bo panuje zmowa milczenia ale chodzą słuchy że mają w okolicach 17 bo nie ma chętnych do pracy(może jakaś świeżynka co się zwolniła potwierdzi lub zaprzeczy :) . Wraz ze stażem pracy na podwyżki możesz liczyć....nie indywidualne!!! ale zbiorowe.przez ostatnie 10 lat stawki wzrosły o około 2,5 Pnz /h . Stawki są oczywiście brutto ale jest trochę dodatków do wypłaty które powodują ze mniej-więcej staje się netto. Ciężko cokolwiek o stawkach mówić bo panuje w zakładzie jakaś zmowa milczenia. jeszcze w czasach gdy dawano podwyżki indywidualne to dali i mówili "Ciii tylko nikomu nie mów" i tak zostało :/ więcej info w kadrach :) @Ciekawy- nie wiem kiedy ukończą pewnie koniec sierpnia bo ma być "dzień rodzinny" wygląd jak widać bez zmian. Pozdrawiam.

Ciekawy

@tralala - są może jakieś wizualizacje jak to będzie wyglądało? Albo jakaś data kiedy to skończą?

tralala

Ciekawy.... Biurowiec remontują... 3 kkk wyrzucą(idą w koszty)... byle by nie dać godziwych podwyżek ludziom. .. Ogólnie w zakładzie poziom płac pracowników z 10-o letnim stażem jest tak niski że teraz nowych pracowników przyjmuje się z wyższymi stawkami(bo nie ma chętnych do tego syfu)....i gotuje się w ludziach. Nowi i tak porobią miesiąc i połowa nie przedłuża umów,bo nastał rynek pracownika i w syfie nikt pracować normalny nie będzie jak ma alternatywy. Kolejny rok z rzędu trwają pikiety w sprawie podwyżek.Ciekawe czy dożyję czasów gdy w Teksidzie dyrekcja sama od siebie zaproponuje godziwe podwyżki,bez corocznego spektaklu...

Kolo

Na cały Teksid dobrze zarządzana topialnia i narzędziownia. Reszta dno.

Ciekawy

Co tam się dzieje z tym biurowcem? Rozbierają go, czy jak?

Mniam!

Mniam, mniam, same smaki!

Gesler

Posilki grochówka z czerwona kielbasa z biedronki xd albo pomidorowa z salsceson em xd

teksider

Ukarany
@teksider 22.12.2016 11:08
Dobra, poukładana i dobrze zarządzana firma. Narzekają Ci co nie mieli okazji pracować gdzie indziej I przekonać się jak jest....

Teksider coś ci się chyba pomieszało sory

jack

na jakie zarobki można liczyć na początek

bosti77

Ja nadal pracuję , ale wóżkowni mają zabierbol

am

W sumie to chętnie bym znalazł u nich zatrudnienie, zwłaszcza, że były podwyżki do zarobków.

Nick

Na dziś dzień panuje pseudo strajk!!! Ludzie odmówili pracy w niedzielę w związku z brakiem podwyżek pomimo 3x większej produkcji w ubiegłym roku. Dyrekcja odmawia podwyżek tłumacząc to deflacją w kraju.

dzolero

pracuje w kuzni polska na smiciuwce rok za 1400zl to dopiero jest poraszka a wy narzekacie

ciś
@dzolero 05.02.2016 18:05

Zatem czym prędzej składaj podanie..U nas wiele więcej nie dostaniesz ale umowę na czas określony dostaniesz...do bólu... na czas określony...Czasem tylko miesiac przerwy będziesz musiał sobie zrobić.

Obiektywny_inaczej

Paczka!!! nie kwota... wartości 180 (na którą nie masz wpływu-pozostaje Ci jedynie od kwoty podatek zapłacić) Ale jakiś fakt Ciś zawsze to COŚ... Ale w życiu nie nazwałbym tego docenieniem pracownika...co najwyżej pijarem pracodawcy. Może się komuś nie podobać że pracuję w super zakładzie i jeszcze narzekam... Tych przepraszam, ale piszę jak jest - jak to widzę z punktu widzenia robola w tym zakładzie.

Obiektywny_inaczej

Ta Kosik....Jak "Obiektywny" wspominał, potem ja..Mikołaj jest. Paczki są przydzielane wedle grup wiekowych dzieci..Wartość paczki 180 Pnz dodawany do wypłaty wiec podatek trzeba oddać...w zamian dostajemy seans bajki w Skoczowskim kinie Elektrycznym którego finałem jest otrzymanie przez dziecko paczki (słodycze + zabawka). Mam cichą nadzieję ze odpowiadam zainteresowanemu pracą a nie jakiemuś klakierowi szukającemu zbłąkanych duszyczek i próbującemu udowodnić jaki to super zakład jest:D Kiedyś dyrektor zwykł mawiać o kolejkach za bramą (jak się nie podoba droga wolna-innych czeka tłum) dziś stosik podań stopniał i nawet się ogłaszać muszą.Niestety jaka płaca...tylu chętnych...:(

Sazan

Wojtus To nie są Włoskie pieski... Włochami się tylko zasłaniają a nikt Polaka nie upodli bardziej niż rodak.. Włoch powie .. dajcie podwyżki im 300 a Kanaf, po co 150 wystarczy, przeca za bramą kolejka do pracy... Na szczęście już nie długo, bo niż demograficzny nadchodzi,a oszczędzanie na zatrudnianiu już wychodzi u mechaników z których 3/4 nadaje się tylko do podawania kluczy,bo zamiast zatrudnić młodych by się nauczyli fachu od starych wyjadaczy czekali aż doświadczeni odejdą na emeryturę.I po raz kolejny wychodzi stara prawda ze w...y 2 razy traci.

M

Kustosz tu przyjmowne sa głównie dzieci i pociotki pracownikow, stąd trudności z dostaniem tu pracy. Poza tym zaklad zatrudnia pod firmy przez co sam zatrudniac nie musi. Przyjęcia do Teksidu sa tylko na wymianę pokoleniowa (za pracowników odchodzących na emeryture) czasem do biura.Ocena dobry za prace dana troche na wyrost, kiepskie morale wśród zalogi i pseudo BHP rekompensuja wzgledne zarobki (praca w systemie 18 zmian +czasem niedziela 1600- 2000 pnz na reke). W tym roku po 4 latach podwyżka byla 160 pnz co daje pogląd na szansę wyższych zarobków. Indywidualne podwyżki lub awans praktycznie nierealne.

wojtus

dno dna rojek palasz zmij kanafek to najgorsza banda zklodzieji i wloskich pieskow

Zwykły robol

Z topialni....Gus.. Okulary są w socjalu dla pracowników umysłowych pracujących na komputerach (ochronne plastikowe obowiązkowe dla wszystkich). Tak źle się wiedzie na stanowiskach produkcyjnych na dzień dobry minimalna krajowa...i puki co tak zostaje już (3 lata) możliwość awansu na stanowisku pracownika fizycznego ... żadna ( chyba ze majster na emeryturę odejdzie to " ktoś wybiera " pełniącego obowiązki majstra (taki pół majster-35 PNZ dodatku do pensji)żenada. Podejście do pracownika feudalne (ciesz się ze masz prace)...co mam dodać...puki co w Skoczowie alternatyw dla pracownika ze stażem w Teksid brak, zatrudnianie się tam teraz bez stażu zalatuje desperacją.

Lukas

Witam . Teksid jest dobry i zły zależy jak się kto tam ustawi . Pracowałem tam 3 lata i było średnio , najpierw na dole kontrola - linia A , a potem Topialnia i się zwolniłem , a co do zarobków cudu nie ma ale da się żyć .

robol

syf placa do[usunięte przez moderatora] i jeszcze na piecach robia z ciebie kozla ofiarnego

inny ja

potwierdzam ... teksid to syf. Największy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w jakim pracowałem.

ja

Teksid to niezły syf

NAJLEPSZA FIRMA W EUROPIE TEKSID NAJLEPSZE ŻELIWO DOBRA JAKOŚĆ WYROBÓW ŻELIWNYCH.

Zostaw opinię o TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. - Skoczów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.