Opinie o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy DMG MORI Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DMG MORI Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

asdf

Chyba ktoś się wziął za opinie bo gowork jest czyszczony…

pracownik 2

A może tak strajk jutro podczas Festynu Rodzinnego ! Żeby widziało miasto jak tu pieknie i wspaniale ?!

Wiesław
@pracownik 2

Strajk??? Przecież Ci co najwięcej krzyczą i narzekają będą swoje rodziny oprowadzać po zakładzie i pokazywać jak fajnie tu jest ???? haha

pracownik 3
@Wiesław

Za to Wiesław zabierze swoje dzieci zeby waty cukrowej nazarly się za darmo

Wiesław
@pracownik 3

Piszesz kilka dni po dniach otwartych,wiesz o wacie cukrowej czyli jesteś jednym z tych krzykaczy którzy mistrza od głąba wyzywa za plecami a jak go zobaczy to już smaruje paluszek wazeliną by gładko w dupkę wszedł ????

Tedi111

Czy "po" pandemi. Są już szatnie dla pracowników i sie normalnie przebierają?bo widzialem czasem na miescie jak w strojach chodzą wiec troche lipa... po pracy chcąc coś załatwić trzeba w roboczym stroju chodzić... Jakieś automaty do kupienia jedzenia czy stołówka tam jest?

Szatnia i stołówka
@Tedi111

Tak już szatnie otwarte lecz niektórzy wolą się nie przebierać aby szybciej wyjść z pracy. Stołówka już czynna, powrócił na szczęście najlepszy z najlepszych co mieli stołówkę. Przynajmniej porcje zacne i naprawdę smaczne. Cenowo również nie ma co narzekać. Automaty również są.

Kiedy strajk?

Pracowity
@pracownik

Jutro może wszyscy na urlop

Solidarność
@pracownik

Na początek spowolnienie produkcji

@Solidarność

Chyba was powaliło. I co? Zabiorą produkcję do Niemiec spowrotem i tyle będzie z Waszego strajku. 200 osób wyleci na bruk ale w sumie skoro są tacy super fachowcy to szybko znajdą pracę tyle tylko ze 100 km stąd.

Masz rację za dużo łazików tam w biurach jest. Wylecą postawieni ludzie że sobie nie radzą z załogą. Założę się że to ktoś z was ten komentarz napisał żeby zrobić pełne gacie ludziom. Sory ale to nie te czasy że ludzie o pracę się boją. Bezrobocie jest na tak niskim poziomie jak intelekt tego co ten powyższy komentarz pisał.

Intelekt

Sory ale głupoty piszesz bo 90% załogi pracowała przez całe życie we Famocie i nie mają pojęcia jak jest w innych firmach. Ci którzy się zwalniali to i tak wrócili więc ochłoń i zjedz loda bo chyba się przegrzałes. Nie prowokuj, Czasy są takie, że jeśli znajdziesz pracę z dojazdem to koszt paliwa Cię wykończy a w najbliższej okolicy zbyt wiele możliwości nie ma.

Dojazdowy
@Intelekt

Zgadza się za chwilę mi z Kalisza się nie będzie opłacało dojeżdżać. A wielu takich jest co dojeżdża czy to z Ostrowa,Kalisza czy Jarocina. Albo mają bliżej do tych miast. Tak więc zastanowić się trzeba nad konkurencyjnością jak i rentownością. Ponieważ jeśli nie będzie rentowne dojeżdżanie tyle km bo na miejscu znajdę pracę chociażby za 600 zł mniej to tyle co paliwo a na dodatek na miejscu. Pozdrawiam zarząd i wnioskuje do przemyślenia poczynań negocjacyjnych. Obecnie to nie są negocjacje tylko żądania. Dobrze ludzie wiedzą że plan jest ,,A,, wykonalny. Wciąż czegoś brakuje. Gdyby dostawcy nie mieli poślizgów to nadzieja jakaś by była. Nie zapominając o sezonie urlopowym. Który właśnie się zaczyna. Tak więc ludzi też przez 2 tyg nie będzie. Ahhh brak słów.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o..
Biurowy

Dalej pracować tam na dole bo chce dostać podwyżkę od nowego roku. Nadgodziny robić żebym nie musiał się denerwować. A ja sobie spokojnie posiedzę w weekend w domu i wypije za wasze zdrowie. Bo przecież jak zachorujecie to kto wypracuje ten plan. Ktoś musi się narobić na moją podwyżkę na szczęście to nie będe ja. Wszystkiego dobrego robotnicy - życzą biura.

Hmmmm a tak się reklamują iż tak cudownie jest. Miałem wysłać CV ale podobno stołówki nie ma i ludzie jedzą śniadanko przy maszynach z dodatkiem żeliwa.

Stołówka
@Kandydat

Obecnie już otwarta stołówka. Powrót do najlepszej i najsmaczniejszej stołówki jaka kiedykolwiek była w tej firmie ( porcje również jak zawsze zacne) Tak trzymać.

Asdf
@Kandydat

Serio, dla kogoś stołówka jest największym problemem?

Młodziak
@Kandydat

Jak masz poniżej 26 lat to przychodź śmiało. Ja świeżo po szkole bez umiejętności, pierwsza praca i zarabiam więcej od starych "fachowców" w tej firmie ????

Spec
@Młodziak

Ale specjalista musisz byc

Kasa kiepska ale nikt nie odpowiedział ile dają brutto bez premii bez frekwencji bez dodatków

Brutto

3250-3650 brutto

@Brutto

Oooooo i to jest konkretna odpowiedź. Nie opłaca się wysyłać CV a gdzie jechać na rozmowę. No cóż niech szukają dalej młodych i głupich.

@Brutto

To ja za taką kasę to juz nie jestem zainteresowany szukam czegoś lepszego może Biedronka chyba lepiej płaci

Oszczędny
@Brutto

Ta stawka to chyba w euro podana

@Oszczędny

No jak w euraskach to już lecę. Wysyłam cv

Ile może zarobić operator Cnc w Famot Pleszew?

Księgowość

Miliony

Operator

Bardzo mało nie polecam

@Księgowość

Miliony to obiecują a rzeczywistość jest trochę inna

Iwona
@Nowy

A możesz konkrety? Ile dokładnie obiecują, a ile w rzeczywistości się dostaje?

Herold

Zmiany, zmiany, zmiany. The king is dead, long live the king! Czy za nowym panowaniem coś się zmieni? Czy wielka trójka koleżanek/zauszników zrobi fikołka bez swojego króla?

deemgie

Szeptunki go poprowadzą, przecież bez nich firma stanie. Czasem trzeba zamieszać w garze, bo się żarcie przypala przy dnie...

Mopsik
@deemgie

Gdzie jest moje 500 zł się pytam ?

Cegla

Co tu sie ludzie wyrabia?

Pracowniczek jeden
@deemgie

Sztab się rozrasta ostatnimi czasy!!!!

Bibelot
@Pracowniczek jeden

Pierwotny skład się wykrusza powoli.

Sztab
@Pracowniczek jeden

Jaki sztab ? O co chodzi

Falownik

Nawet na wsiach się pytają co to się dzieje w tym famocie że tyle ludzi się zwalnia, to prawda że się zwolniło 14 osób z montażu?

Famot dawniej a famot teraz...
@Falownik

Kiedyś to było coś jak pracowałeś w Famocie. W obecnej chwili to banda cwaniaków na stanowiskach kierowniczych którzy bladego pojęcia nie mają co robią i jak to robić. Brakuje Pana Grabca. Jak by taki człowiek był w Famocie nie dopuścił by do tego. Jego nie szło okłamać jak innych i mydlić mu wciąż oczu. Okłamywać górę że to winny we wszystkim jest ten najniżej. Teraz to młodym obiecać trochę poszczuć może jednak zostaną. Czekajcie jak skończą 26 lat jaka krzywda się stanie gdy mu podatek zabiarą. Od razu po 2 grupy pójdzie bo krzywda będzie. Zarządzie obudźcie się że starzy pracownicy już powoli odchodzą i kto będzie uczył tych nieokrzesanych młodych co?? Inni młodzi co mają doświadczenia co oranżada gwarancji. Polityka godna naśladowania. Wpierw docenicie to co ,,macie" a zaś doceniajcie tych co chcą się uczyć od tych doświadczonych. Bo zapominając o starszych sami się pograzacie. Stary nikomu nie poleci firmy która w taki sposób postępuje. No chyba że się mylę...

Pracownik2
@Famot dawniej a famot teraz...

Odchodzi coraz więcej pracowników, nie tylko z produkcji. Odchodzą tacy, którym się chciało coś robić. Szkoda nawet komentować.

Monter
@Pracownik2

A szkoda bo jakby trochę popracowali to by im zrobili super imprezkę zorganizowano. Przykładowo taka jak w piątek się odbyla

Wiadomo już coś ?

Mistrz

Wiadomo fotki ladnie wyszły

strajk2022

Wzywam związki zawodowe do strajku!!! Pozwolicie tak pracownikom pluć w twarz??? Na co czekamy?

@strajk2022

Przecież związki zrobią i podpiszą to co prezesik każe

Beata
@asdf

A co się dzieje u was takiego że aż strajk wam w głowach? :O

Byly
@strajk2022

A w Famot jest takie cos jak związki zawodowe? Proszę przestań bo zemdleje

Zdruzgotany

Firma w której nowym płaci się w ch… więcej niż starym pracownikom… nie wiem czy to odgórne zarządzenie żeby ludzie z zewnątrz widzieli ten „dobrobyt”?

Oknomistrz
@Zdruzgotany

Przecież masz 2 soboty w miesiącu to sobie nadrobisz.

Firemka
@Oknomistrz

Firma w której wciąż brakuje pracowników. Nie ma nowych a jak są to za proponowane wynagrodzenie to nie chcą przyjść. W dawniejszych czasach nie do pomyślenia aby do Famotu szukali ludzi i nie potrafili ich pozyskać. Czas chyba na jakieś $$$$ zmiany. Ponieważ jeśli myślicie że to wcale nie jest wina pieniędzy, radzę się obudzić z ,,zimowego" snu. Czasy inne a co za tym idzie mentalność ludzi również się zmieniła.

Świeżo po 18stce
@Zdruzgotany

Już tak więcej nie zarabiamy! Po 3 miesiącach przyuczenia jedynie 200zł więcej od pracowników z kilkunastoletnim stażem! Idę spać bo mnie mama nie dobudzi jutro do pracy.

Obiektywny
@Świeżo po 18stce

Staruchy jak wam nie pasuje to sie zwolnijcie. Nie macie szacunku do siebie i dajecie sie tak wykorzystywać. Jesli pretensje to tylko do siebie a nie do młodych. Wy sie w uja dajecie robic

Paul
@Zdruzgotany

To niestety prawda, obecnym pracownikom nie chcą podnieść wypłaty albo proponują ochłapy, i przez to niestety kadra się zmniejsza a co najgorsze że to ludzie z dużą wiedzą. Ale spokojnie bo przyjdzie ktoś nowy w to miejsce za kasę o wiele większą, może mi ktoś wytłumaczyć idiotyczne rozumowanie zarządu?

Zdruzgotany
@Obiektywny

Siedź sobie na tym montażu na 3 grupie i się ciesz ze masz spoko ;)

@Oknomistrz

Obowiązkowo trzeba przychodzić w soboty? Jakoś lepiej płatne?

Klajster
@Ewa

Tak soboty są lepiej płatne. Można tez przyjść na 2 w nocy i do 6 tez jest lepiej płatne.

Pojawiła się oferta pracy na Monter w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o.. Warto aplikować?

Koleszka

Firma z durnym podejściem do przyszłego pracownika. Zapraszają na rozmowę i człowiek czeka miesiącami za odpowiedzią. Bo firma nie raczy poinformować że się dostałeś czy nie. Byłem bez doświadczenia bo oferty w radiu mówią że do przyuczenia. Ale sory skoro nie chcecie przyjąć to powiedzcie że nie ma opcji a nie odezwiemy się. I się nikt nie odzywa. Sory ale tak firmy robiły jak było w ciul pracowników na rynku. Ale jest deficyt widać to po ciągłych ofertach. Czasy się zmieniają może czas się dostosować?

Renata
@Koleszka

Wiesz, rekruterzy mają czasami setki kandydatów i po prostu zdarza się im zapomnieć odezwać. Wiem że to mało profesjonalne, ale tak bywa. Mogłeś sam odezwać się do firmy. W ten sposób pokażesz że zależy Ci na pracy i tym samym zwiększysz sobie szansę na zatrudnienie :)

Od znajomego
@Renata

Dobrze wiem od znajomego że Famot nie informuje kandydatów ( żadnego). Myślisz że nie dzwoniłem. Oczywiście że jeszcze nic nie wiadomo. Taka odpowiedź padała. W końcu po 2 tyg. Odpuściłem dzwonić bo to nie ma sensu. Aż tak konkurencyjnym pracodawcą nie są żebym nie wiem jak się musiał prosić.Te pieniądze to wszędzie dostanę. Chodziło bardziej o to czy podejmować gdzie indziej kroki związane z zatrudnieniem.

StaryMonter

Nie warto.

@Od znajomego

Bzdura totalna. Jeśli ktoś nie otrzymał informacji to naprawdę przez niedopatrzenie. Z tego co wiem to potencjalni kandydaci nie oddzwaniają a podczas rozmowy mają jasne informacje. Mijają 3 miesiące i zdziwienie, że nie ma 10 tysięcy wypłaty.

10 tysięcy

Jak to nie mają?? Oczywiście że mają po 10k wypłaty, z tym że w przeciągu 3 miesięcy :-P

Zbulersowany

Ktoś chce urlop? Jak tak to zapraszam pod biurko. Jaka ta firma to jest (usunięte przez administratora) Kierownik mówi swojej podwładnej, że jak chce urlop to ma wejść pod biurko i zarząd nic sobie z tym nie robi. Ludzie za takie pierdoły wylatywali z tej firmy jak mówili prawdę i byli niewygodni, ale kolega to sobie może nawet na takie teksty pozwolić. No fajnie fajnie się tam bawicie. P.S. Jak Pani to czyta to współczuję i fajnie by było jakby to Pani zgłosiła gdzieś dalej jeśli wewnątrz nie potrafią tego załatwić, bo to nie pierwsza taka sytuacja. Może wreszcie skończy się era świętych krów w FAMOT i na stanowiskach zasiądą kompetentni ludzie.

Ciekawy
@Zbulersowany

uuu ktoś grubo poszedł po bandzie. Gdzie takie rzeczy się dzieją?

Zgloszenie
@Zbulersowany

Ten co to powiedział powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony. Może tym u góry by się dało do myślenia. A nie tylko udawać że nic się nie stało.

Dama
@Zbulersowany

Jakby to doszlo do sądu pracy to i pewnie spore odszkodowanie by sie skaplo

Ubogie życie...
@Zbulersowany

Może ten Pan ma bardzo ubogie pożycie seksualne. Stąd takie desperackie odzywki jak z podwórka. Współczuć tylko małżonce takiego małżonka. Niestety stanowisko nie zawsze idzie w parze z dobrym wychowaniem. Ponieważ to wynosi się z domu. Gdybym była na miejscu tej biednej kobiety nie pozostawiła bym tego bez echa. Co na to zarząd którego zresztą członkiem jest też kobieta i powinna zrozumieć najlepiej w jakiej sytuacji jest pokrzywdzona.

Konkurencja famot
@Zbulersowany

Który to kierownik taki mądry?

@Zgloszenie

Kolejna sensacja, byle coś się działo.

Bez kochanki
@Zbulersowany

Jedni macają się na śniadankach, inni się rozbierają w salce konferencyjnej przed spotkaniem z prezesem, kierownicy przesiadują u siebie godzinami flirtując, dzień jak codzień w Famot. Szkoda że Uljanowsk zamknięty bo klub Matrioszka nie jedno widział. To i kierownikowi jednemu się zamarzyła akcja pod biurkiem, tylko zapomniał zamówić podnośnik bo biedna dziewczyna mogła by nie udźwignąć tego dachu dla tego sprzętu.

Rogacz
@Zbulersowany

Takie rzeczy to norma w Famot, mi raz z serwisu DMG Mori gościu dorobił rogi na klatce schodowej. Trzymajcie żony daleko od Famotu.

@Ubogie życie...

To naprawdę poniżej wszelkiej krytyki. W każdej normalnej organizacji takie zachowanie powinno wiązać się z natychmiastowym zwolnieniem .

Compliance

A gdzie Compliance?

Wioskowy compliance
@Compliance

Jestem jestem, ale no ze wsi. Wioskowy compliance, wioskowi menadżerowie, wioskowe zarządzanie, ale niedługo wracam z L4 jak już wszystko ucichnie to wtedy nic nie zrobię w tym temacie bo nic tak nie motywuje jak mobbing.

@Zbulersowany

Oj widzę że gruby szeryf ładnie poszedł… Złodziei szuka cały czas a sam jest gorszy od nich… Dziewczyno do sądu pracy i gnoić dziada.

Coolza
@Zbulersowany

To nie pierwsza sytuacja tego kierownika, zarząd powinien się tym zająć i odsunąć od pracy z kobietami.

@Wioskowy compliance

Compliance już nie wróci.

Złom

O co chodzi z tymi probkami?

Próbki
@Złom

Jeśli chodzi o same próbki, są to próbki po toczeniach i frezowaniach. Aluminiowe płyty po frezowaniu i mosiężne i aluminiowe wałki po toczeniach. Trochę kilogramów z tego jest

silna_kobieta

Przykro się czyta takie rzeczy słysząc w radiu reklamę firmy FAMOT. Szukają informacji o tym miejscu natknęłam się niestety na to forum i chyba zdecydowanie podziękuję. Przykre jest, że kobiety w 21 wieku pozwalają sobie na takie rzeczy. Może nie warto walczyć o nasze prawa?

Propaganda

Chwalicie sie ze taka super prezna miedzynarodowa firma itd. Co chwile reklamy w radiu ze szukacie do roboty. Wasze ulotki zasmiecaja klatki schodowe. No i jakos ludzi do roboty brak. Ogolnie to jest parodia zeby w takiej firmie nie bylo stolowki dla pracownikow. Może zamiast wywalac kase na te smieszne reklamy to otworzyli byscie stolowke dla pracownikow zeby nie musieli jesc jak zwierze przy maszynie? Ludzie troche refleksji. Te reklamy to jak zaczynanie budowy domu od dachu

Propaganda mało miasteczkowa
@Propaganda

Teraz to już po szkołach jeżdżą i pokazują jaki to nie jest super zakład. Niestety nie wszystko złoto co się świeci. Ładna miska jeść nie da. Wiele by można przytaczać powiedzeń. Firma fajna pod względem wyglądu ale co do traktowania pracownika oraz wynagradzania jego za uczciwą pracę to już pozostawia wiele do życzenia. Tutaj wychodzi się z założenia, karać karać i jeszcze raz karać. W dodatku ,, opluwać" obelgami pracowników u góry bo oni nie mają prawa głosu więc można ich oczerniać, aby tylko siebie oczyścić. Panie prezesie czy coś z tym robimy?? Przypuszczam że nie bo robol ma robić a nie dyskutować. Dlaczego są robione te beznadziejne ankiety ( pytania bardzo ogólnikowe) radzę stworzyć szczegółową ankietę która nakreśli problemy ( chociaż po części).

@Propaganda mało miasteczkowa

Zawsze można się zwolnić i iść do lepszej firmy skoro tak źle i niedobrze.

Z takim podejściem to juz widac czemu ludzi do roboty nie ma

Normalne podejście. W okolicy mamy podobne firmy w Ostrowie i w Kaliszu więc można sprawdzić jakie są warunki finansowe, kadrowe itp. Zdziwienie będzie ogromne kiedy się okaże, że Famot jest najlepsza firma w promieniu 50 km.

Pablito

Ktoś wie jak wyglądają zarobki u Pana Rossy? Słyszałem że współpracuje z Famotem może warto tam aplikować?

@Pablito

Zadzwoń do Pana Rossy i sam zapytaj.

Pablito

Słyszałem że szukają więc pytam czy warto. Jaka atmosfera itp

Ślusarz specjalista

Wszystko w górę a zarobki patrzą jeszcze obciąć wymysłami w rozliczeniach produktywności . Żeby grupę dostać trzeba zapisać się chyba do KLUBU BIEGACZA PREZESA

Siatkarz
@Ślusarz specjalista

Kiedyś wystarczyło że najbardziej lubiło się grać w siatkówkę z kierownikiem :-P

Monter
@Siatkarz

A kierownik jeszcze gra?

@Ślusarz specjalista

Słyszałem że kiedyś wystarczyło ryby łowić

Beata
@Nowy

Ale co to w ogóle wam daje że się tak podlizujecie tym sportem?

pozdrawiam

Tak można oglądać upadek wielkiego cesarstwa ???? Zróbcie sobie popcorn Szanowni Państwo

Zostaw merytoryczną opinię o DMG MORI Poland Sp. z o.o. - Pleszew

• Jak się pracuje w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DMG MORI Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 170.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 19 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DMG MORI Poland Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 182 ocen.

DMG MORI Poland Sp. z o.o.