Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famot Pleszew Sp. z o.o. w Pleszew

Marian

Czy to prawda ze pracuja tam grono osob po znajomosci? gdzie w innych korporacjach nikt by ich nawet na rozmowe nie zaprosil

MOPSik

Panie prezesie, Wysoka Izbo (komentarz będzie neutralny, zmuszający do refleksji) W zeszłym roku ; Skończyły się nadgodziny- nie protestowaliśmy Nie było podwyżki- nie protestowalismy Był znacznie wcześniej urlop socjalny- nie protestowaliśmy Były obcinane premie- nie protestowaliśmy Były niepłatne dni postojowe- nie protestowaliśmy Zlikwidowano stołówkę- nie protestowaliśm Zakazano w normalny sposób przy stole spożywać posiłek- nie protestowaliśmy Kazano nosić przyłbice które i tak nic nie dawały- nie protestowalismy Nosimy maseczki- nie protestujemy. ODNOSZĘ WRAŻENIE ŻE TA WSPÓŁPRACA NIE JEST KORZYSTA DLA OBU STRON !!!!!

QWERTY

Najlepsze z tego wszystkiego jest to że po (usunięte przez administratora) pracowników przez tyle czasu z premii itp. w imię kryzysu jest zdjęcie Pani dyrektor w artykule jak to FAMOT świetnie sobie radzi w tych trudnych czasach. Ja osobiście nie odczułem, żeby było mniej pracy i zamiast podbudować morale zakładu wszyscy dostaliśmy po kieszeniach, tylko wiadomo nie kto. Famot i zarobki nie są adekwatne do wymagań jakie są stawiane pracownikom, a rynek pracy w Pleszewie jest manipulowany i sterowany. Dlaczego nie powstanie żaden inny porządny zakład, czy firma skoro są na to możliwości. Na szczęście ludzie otwierają powoli oczy, bo minęły czasy komuny która cały czas panuje po wejściu na teren firmy.

Osoba która wiele widziała

Szacun dla Prezesa, mało kto wie co on przez te wszystkie lata przeszedł (stres, ryzyko, odpowiedzialność, itd.) Pozostaje życzyć nowemu, by sprostał wyzwaniu i szanował ludzi.

Chętna do pracy
Kandydat

Obecnie widnieje oferta pracy dla kontrolera jakości czym dokładnie sie zajmuje ta osoba? Jest więcej takich pracowników ? Kobiety /mężczyźni ?

@Chętna do pracy

Praca jako kontroler - pomiary poprawności wykonanych części na maszynie pomiarowej Aktualnie sami faceci ale próbuj.

Elżbieta Nowy wpis
@Pracownik

Myślisz, że pensja byłaby taka sama dla niej jak dla nich?

Maseczka, covidzik
Kandydat

Ktoś się orientuje czy testowanie pracownika bez jego zgody jest legalne?

@Maseczka, covidzik

Do pracy też Cię nikt nie zmusza, więc masz odpowiedź

Maseczka
@Kot

Ha ha ha tak tak, umowa jest jasna Dostaje wynagrodzenie za wykonaną pracę. W umowie nie ma zapisu o zabiegach medycznych oraz o konsekwencjach ich nie wypełnienia. PiP już się wypowiedziała na ten temat, polecam art. 15, poza tym jest jeszcze rodo

@Maseczka

A co ma rodo do testów? Dla mnie to właśnie zgodnie z art. 15 jest takie testowanie. Nie oszukujmy się. 30% pracowników bez smaku i węchu i z innymi objawami chodziło do pracy zakazało innych i paliło głupa ze są zdrowi bezmyślnie narażając innych.

Kot

Co wyjaśnia? Ma być bezpiecznie w miejscu pracy. Aktualnie nie jest więc testy są jak najbardziej na plus!

Maseczka
@Kot

Nie potrafisz interpretować art.15 więc dalsza rozmowa z Tobą nie ma sensu.

Maseczka Nowy wpis
@Kot

Więc idąc twoim tokiem myślenia mamy naginać prawo? Łamanie prawa w Polsce jest zabronione i karane, grzywna,nagana, więzieniem etc... Chcesz stworzyć Państwo w państwie z prawem? Autonomię? ???? zejdź na ziemię ????

Kot Nowy wpis
@Maseczka

Skoro pomimo opłacenia składek zdrowotnych lekarz rodzinny nie przyjmie Cię na wizytę bo nie jesteś zaszczepiony to już jest łamanie prawa więc chyba coś przeoczyłeś.

Maseczka Nowy wpis
@Kot

Przyjmuje mnie mimo że nie nam szczepienia, także nic nie przeoczyłem :) żyjesz w Polsce? Czy w innym kraju? Bo widzę odkleja się zdrowo

Czy firma Famot Pleszew Sp. z o.o. oferuje elastyczne godziny pracy?

Nie wiem czemu tak narzekacie. Ja pracuję tam od nie całych 3 miesięcy i dostałem już 1000zł premii na święta i podwyżkę. W chwili obecnej mam 21 lat i zarabiam więcej niż nie jeden pracownik z kilkunastoletnim stażem a tak naprawdę nie wiem nawet jaki typ maszyny robię :)

No właśnie PiS-da
@pracownik

(usunięte przez administratora) Cię zwolnił z podatku to się śmiejesz. Ciekawe czy jak już skończysz 26 lat i będziesz w takiej samej sytuacji co Ci pracownicy z kilkuletnim stażem, czy wtedy nie będziesz wkurzony na system podwyżkowy w tej firmie. Niestety za kadencji poprzednika o starych pracowników się nie dbało może tym razem nowy skład najwyższych dojdzie do wniosku że nie tylko młodzież się liczy. Ponieważ stary pracownik jest zdecydowanie rozgoryczony taka sytuacją i nie zawsze będzie przychylnie patrzeć na wyszkolenie w maksymalnym stopniu młodego. To co trzeba pokaże ale wiedzy którą posiadł z lat praktyki już nie koniecznie. Nie twierdzę że zakład jest zły. Ma poprostu źle dobrany system podwyżkowy, po znajomości albo bo go lubię czy też nie lubię. Tu się nie płaci za rzetelną pracę tylko tak jak powyżej napisane. Najgorsze są nygusy co mają zbliżone lub takie same pensje co fachowcy bez znajomości.

Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Monter Obrabiarek w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Murarz 2022
Columbus Elite S.A.
(95 opinii)
logo firmy Przewoźnik międzynarodowy - woj. wielkopolskie
Pleszew
Wise Investments Sp. z o.o. Sp. k.
(42 opinii)
Aplikuj na wiele ofert

Czy w trakcie rekrutacji firma Famot Pleszew Sp. z o.o. podawała informacje o zarobkach w mieście Poznań?

Rog
Kandydat

A jaka jest skala wynagrodzeń dla Managerów?

@Rog

Zależy co rozumiesz przez pojęcie maganer

Smutny
@Rog

Kierownikom wydaje się, że złapali Boga za nogi, a tak naprawdę mają śmieszne pieniądze tak samo jak ich pracownicy. No ale na Pleszew to starcza. Trochę ratuje dzielenie tortu na koniec roku czyli premia roczna, ale za tą pracę żaden poważny człowiek by nie pracował na kierowniczym stanowisku.

Neutralny
@Smutny

Może warto by się kierownicy wypowiedzieli... Jak dla mnie to jest ok, jeśli się oczekuje czegoś więcej to trzeba się rozwijać a jeśli to nie pomagać to szukać środowiska które doceni a nie narzekać...

Famot Pleszew Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Technik - Serwisant w Pleszew. Jeśli wiesz, jak wygląda ten proces, podziel się swoimi wrażeniami. Mogą to być cenne informacje dla osób, które rozważają pracę w firmie.

@Administrator

W skrócie - „Praca pełna wyzwań i w ciekawym teamie”

Wiata

Jak tam Panie Prezesie będą pomarańcze na Święta, czy kryzys?? W prasie i tv ogłaszają, że Famot sobie świetnie radzi. Czy jak co roku kierownicy zgarną wszystko? A 3 tys maszyn rocznie to by się chciało?

Loki

Nasi bracia DE mają…

Zły
@Wiata

Nie dla psa kiełbasa :)Po co mają być wszyscy najedzeni jak może być kilku nażartych.Kasa już dawno podzielona na kierowników mistrzów i dyrektorów.Tutaj robol się nie liczy.Na montażu to się teraz zabiera przed samymi świętami premie za wyrobienie z sierpnia by było więcej dla tych do góry.

2-dychy
@Wiata

Na pomarańcze to bym w tym ,,kryzysowym'' roku nie liczył.Pewnie znowu będą te drewniane skrzyneczki wypełnione piernikami na otarcie łez.Dzieciaki się pewnie ucieszą bo pojedza coś słodkiego a skrzyneczka do pieca bo opał strasznie podrożał.

Inflacja 7.7 procent Nie ma opcji żeby ktoś wyrównał to podwyżką, nawet na to nie liczę. Już nie mówię o premii od produktywności, niby robimy cały czas, do tego soboty a finalnie skutek braku części odczuwa tylko pracownik montażu... Przydało by się coś z tym zrobić...

Abba
@Pracownik

Obliczanie premii od produktywności,liczba godzin w miesiącu plus maszyny zrobione w nawiasie minus nawias godziny w miesiącu z sobotami i nad godzinami plus maszyny nie zrobione wg planu nawias.Jeśli z wyliczeń wynika wartość dodatnia premiera jest, jeśli ujemna trzeba czekać do następnego miesiąca , może wtedy matematyka będzie łaskawsza dla pracownika montażu...

Pracownk
@Abba

Tu nie chodzi o obliczanie premii od wyrobienia planu tylko o kwestie braku części, na która zwykły pracownik nie ma wpływu ale odczuwa tego skutki. Po co wpisywać w plan maszyny na które nie ma części? (Zatrudniasz muraża żeby zbudował dom, ale nie dostarczyłeś mu cegły, więc z czego ma zrobić? Jak ma wpłynąć na coś co nie zależy od niego?) to ostatnie to pytanie retoryczne, pozdrawiam

Zgoda

Zgoda w 100 procentach przyjacielu, lecz ludzi (usunięte przez administratora) jest zbyt wielu. Każdy ma firemke swoją i przychodzi nie po pensje swoją. ZUS-y się tu tylko liczą nic poza tym mój kolego. Odpoczywać się zachciało bo tu płacą nazbyt za mało.W mojej pracy się narobię tu mi nie należy na nagrodzie Komu się pracować chce za te marne płace. Fachowców się nie docenia młodych się powiela. Niezbyt dobry jestem w te wierszyki, to jest wszystko bo czytałem tylko bryki.

Tratata

Nie marudzić! Nikt się nie zwalnia czyli jest dobrze!

obserwator

Ja tam bym wolał nawet żeby was kilku zwolnili żeby innym wypłaty podciągnąć i tak większość przy tych wózkach w telefonu się gapi

Papapapa
@obserwator

Niech zwalniają tych co biorą kasę za siedzenie na (usunięte przez administratora) w biurach. Nowy prezes jeszcze nie dopatrzył się że kilka osób jest do odstrzału, bo pół dnia chodzą bez celu po korytarzach hehe Ale to kwestia czasu :-D

Biurowy
@Papapapa

Jak tak lekko i przyjemnie jest w biurze to zapraszam. Łatwo jest się przyglądać z boku i krytykować. Proponuję nie obrażać ludzi i nie wrzucać ich do jednego worka.

To się zwolnij
@obserwator

Jak Cię bolą oczy to nie patrz

Danzel

Pracodawca ocenia pracownika. Analogicznie pracownik ma prawo ocenić pracodawcę. Zatem oto ocena: - kadra menadżerska traktowała ludzi jak bydło. -Zarobki w większości przypadków jak u prywaciarzy Pleszewskich aczkolwiek fakt- człowiek się nie nadźwiga i warunki pracy bardzo sterylne. Za to plus. -Przeciętnie pracownik zarabia 3100-3500 netto. Oczywiście zarobić można dużo więcej ale to wypadkowa znajomosci i konkretnych umiejętności( z naciskiem na to pierwsze). - Nie wierzyć w ich(usunięte przez administratora) bo co by się nie działo zawsze winny robol a oni sa czyści. - Tolerowanie (usunięte przez administratora) i braku szacunku do drugiego człowieka( np. pewien znany były kierownik) - praca dobra na początek do wpisania CV-ki lub do nauki zawodu jak się dobrze trafi. - każdy kumaty człowiek powinien uciekać z tej firmy ponieważ zeruje sie tu na niskich kosztach pracy i góra ostentacyjnie daje do zrozumienia człowiekowi ze jest nikim. Po Ch… sie szarpać? Nawet im nie zależy na pozorach… pozdrawiam

@Danzel

Pracowałem w wielu firmach i żaden mój były szef nie traktował pracowników dobrze. Nie ma dokąd uciekać, bo wszędzie to samo a zarobki dużo wyższe niż napisałes! Nie mam żadnych znajomości, nie łowię ryb, nie biegam itd i zarabiam dużo więcej niż w poprzednich firmach a odbywałem wiele rozmów w sprawie pracy w ostatnim czasie i nikt nie oferuje lepszych zarobków. Zejdź na glebę koleś!

Danzel
@Pracownik

@pracownik jeśli pracujesz w biurze na określonym stanowisku bądź posiadasz cenione umiejętności np w serwisie to zarobisz znacznie więcej. Aczkolwiek najwiecej etatów jest przy zwykłych maszynach i montażu. Tam mediana zarobków nie przekracza 3500 netto z premiami. To tyle rozważań- nie jestem Twoim wrogiem. Powodzenia

@Danzel

Rozumiem. Doskonale wiem co myślisz. Być może masz rację. Zarobki to temat tabu. Nie ma reguły. Psudospecjalistki pracują w działach technicznych i mają większą wypłatę niż doświadczeni inżynierowie. Ale cicho, bo jak się odezwiesz to do prezesa polecą na skargę hahaha Moja pensja jest ok, pracownicy montażu i produkcji faktycznie mają około 3500 netto. Od pół roku ciągle nadgodziny czyli rzeczywista wypłata jest dużo wyższa. Spójrz na forum. Nikt nie pisze negatywnych komentarzy od kilku miesięcy. Świadczy to o tym, że jest dużo lepiej. To moja czwarta praca w życiu. Szukam cały czas alternatywy ale naprawdę niełatwo będzie poszukać czegoś lepszego.

Zalatuje podłożonym komentarze
@Pracownik

Prawdę ktoś napisał a ktoś usilnie próbuje wybielić sprawę. Fakt jest taki że brak jakichkolwiek reguł podwyzkowych. Niestety nadgodziny nie są pensją podstawową. Dzisiaj są jutro ich nie ma tak samo jak premie przyznawane w wersji około 1/3 podstawy. Tak 1/3 podstawy to dochód netto. Czyli jak ktoś napisał że zarobki w granicach 3100-3500 to odejmij sobie jeszcze 1/3 i tyle tak naprawdę zarabiasz. Ponieważ tutaj potrafią zabierać za wszystko. A premia od wyrobienia nie jest zależna tylko od pracownika fizycznego ale również od innych działów jak zakupy i inne. Nie będziesz miał z czego robić nie będziesz miał premii a o nadgodzinach już nie wspominając= mniejsza kasa. Dlaczego firma ma problemy z pozyskaniem pracowników?? Co chwila przychodzą ludzie na rozmowy. Wielokrotnie zostają osoby które normalnie nie powinny się tu znaleźć. Przykro to mówić ale zdecydowana większość nie wie co robi, zwyczajnie się nie nadawaja.

Premia
@Zalatuje podłożonym komentarze

Dokładnie tak! Przychodzą nowi ludzie na wysokich grupach bez pojęcia o czymkolwiek! To jest chore i strasznie demotywuje resztę załogi......

Sven
@Pracownik

Tak tak propagandzisto. Wszystko jest pięknie i dziękujemy za to, ze możemy żyć. Całujemy po nogach niemieckie Szefostwo. Bezczas jesteśmy nikim a pensje 3000-3200 zł są tak fenomenalne, ze musimy się wiecznie bać o to, ze to stracimy

Na stronie internetowej GoWork.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy Famot Pleszew Sp. z o.o.. Poszukiwani są Montażysta. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Nowa
Kandydat

Hej wszystkim... Czy w Famocie przyjmują kobiety na produkcję? Odrazu chce powiedzieć, że nie mam doświadczenia jeśli chodzi o specjalizacje tego zakładu pracy.

@Nowa

Nie ma kobiet ani na produkcji ani nie ma też żadnej na montażu. Kilka jest w działach technicznych.

x
@Nowa

Ostatnio przyjeli kobietę do serwisu, na razie się przyucza na montażu. Docelowo ma pracować wyjazdowo w serwisie właśnie ale wydaje mi się że jakieś doświadczenie ma.

Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem na temat pracy na stanowisku Operator Obrabiarek CNC w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Abba
@Administrator

Co tu gadać robić trza... Nie starcza od pierwszego do dziesiątego bm.Drożyza rozlała się po kraju nie tam żadnym ciurkiem ,ale to już potop.Brak żadnych perspektyw, chyba że coś pęknie,oby nie pęcherz.

Klient

bardzo sobie cenię Famot za profesjonalizm. Przez wiele lat rozwinął nie do poznania.

Zbyszek

Jak tam Derbich rządzi? Mam wrażenie że forum umarło od ostatnich rządów.

@Zbyszek

Najwyraźniej zmieniło się na lepsze ???? sam osobiscie nie narzekam.

Ola
@Zbyszek

Zmiany na plus.

@Ola

Zmiany na plus. Wypłata zdecydowanie lepsza. Dużo pracy ale poza tym nie ma sensu narzekać bo każdy pracuje żeby zarabiać jak najwięcej. Nygusy i podpierdalacze nareszcie zarabiają mniej! Skończyły się czasu że za spacerki i fajeczki jest fajna kasa ???? Wydawało mi się że będzie przerąbane ale pozytywne zaskoczenie!

Czy pracownicy Famot Pleszew Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Kadrowa
@Pytanie

Tak, przed pandemia były pikniki rodzinne, bale charytatywne, Wigilie. Teraz działają głównie koła tematyczne, np. wędkarze

zagubionywświecie
Kandydat

czy na stanowiskach biurowych (kadry/HR) też zatrudniają osoby z małym doświadczeniem na danym stanowisku? jak wygląda proces wdrażania nowych pracowników na te stanowiska? w większości są to stanowiska indywidualne czy można liczyć na wsparcie zespołu w trudniejszych sytuacjach?

Paweł

Dla przyszłych pracowników serwisu zewnętrznego. Firma bardzo dobra, wysokie standardy, wszystko zgodnie z przepisami itd. nie mniej jednak trzeba na rozmowie pytać o: 1. Praca w soboty i niedziele zdarza się rzadko, ale nie płacą tylko dają wolne. 2. Praca i jazda w nadgodzinach też była za wolne, aktualnie jazda za wolne, a nie ma jej mało jadąc np. do Włoch. 3. Płaca na rękę po 3 latach pracy w serwisie, bez żadnych nadgodzin za pracę to 4k ( 30% to premie, 4k brutto to z premiami 4k do ręki). Premia w obecnej sytuacji korona wirusowej raz jest, raz nie lub część. 4. Pytać o dokładne zasady użytkowania aut do celów prywatnych. Jeszcze rok temu były tylko do celów firmowych. Limit kilometrów i rachunki za paliwo. 5. Pytać jakie zarobki są możliwe po wdrożeniu i samodzielnej pracy. Serwisanci z 10 letnim doświadczeniem i biegłą znajomością języków obcych mogą liczyć na 6,5k (oczywiście nie wszyscy). 6. Delegacje. 75% zagraniczne 25% Polska, ale to przed koroną. Przy obostrzeniach odwrotnie 75% Polska lub 100%. Aktualnie 50/50. To oczywiście w skali roku. Jak masz pecha to i miesiąc po Polsce (nie wszyscy równo jeździli zagranice). Po Polsce o odłożeniu diety nie ma mowy 30-7,5 za śniadanie=22,5 (Big Mac z frytkami powiększony). Zagranica np. Niemcy 49-7,35=41,65 EUR. Taki standard, hotel jest zawsze ze śniadaniem. Warto doczytać np. o podróży samolotem lub podróży we dwójkę. 7. Zapytać o dokładny plan szkoleń co i kto (z imienia i nazwiska) będzie czego uczył. Inaczej będziecie robić rzeczy które nigdy nie będą wam potrzebne. Szkolenie minimum pół roku plus trzy miesiące we dwójkę z doświadczonym serwisantem inaczej kupa niepotrzebnych nerwów. Nie dajcie się wkręcić w skręcanie komponentów lub przekładanie kabli z tym to i bez szkolenia sobie poradzicie. 8. Pytać o politykę wynagrodzeń. Przez ostatnie trzy lata żaden serwisant nie dostał podwyżki oraz brak podwyżki przy przedłużaniu umowy dla nikogo doprowadził do licznych odejść z pracy. Jeżeli te sprawy ustalicie żeby mieć pewność co i jak. To praca z bardzo ciekawymi i kompetentnymi osobami. Możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych (kursy Sinumerika, Heidenhaina, budowy głowic itd.). Doskonalenie znajomości języków obcych oraz praca w międzynarodowym zespole.

adamus
@Paweł

Skoro praca była dobra, to dlaczego jesteś byłym pracownikiem?

Ciekawski

Chciałem się spytać czy Pani Gosia nadal pracuje w dziale Utrzymania Ruchu? Pozdrawiam były pracownik

Zostaw merytoryczną opinię o Famot Pleszew Sp. z o.o. - Pleszew

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Famot Pleszew Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 10 to opinie pozytywne, a 27 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Famot Pleszew Sp. z o.o., to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, a 1 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

Famot Pleszew Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 162 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Famot Pleszew Sp. z o.o.