Opinie o Famot Pleszew Sp. z o.o. w Pleszew

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Famot Pleszew Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famot Pleszew Sp. z o.o. w Pleszew

Marcinek

A co tam u Kierowniczki? Już wróciła?

Inżynier IT

Czy poszukują Państwo obecnie ludzi do działu IT? Nie widziałem nigdzie ogłoszenia a chciałbym złożyć CV. Jak wyglądają zarobki? Czy jest możliwość rozwoju?

Kwartałek
@Inżynier IT

Pracownicy Lidla dostają po 500zł co miesiąc tzw premii „frekwencyjnej” W Famocie dostaniesz 500zł po kilku przepracowanych latach i to raz na kwartał, ale uważaj przyjacielu. Kwartał w Famocie ma 4 miesiące, a nie 3. Jak Twój umysł będzie w stanie to pojąć nadajesz się tutaj do pracy.

@Kwartałek

Bo to jest prawda.

Inżynier IT
@Kwartałek

Dziękuje za odpowiedz. Podpytałem znajomych (co prawda inne działy) i po wszystkim jednak odpuszczę.

Ale nikt nie pochwali...
@Były

Nikt nie powie że zarząd w tym roku. Dał od siebie premię na święta. Chwalebne jest to że za czasów poprzedniego zarządu nic od ,,siebie'' nie było dawane. Brawo Zarząd, zawitała w naszych sercach magia świąt w tych trudnych czasach dzięki Wam.

Abc
@Ale nikt nie pochwali...

Racja. Jak najbardziej pozytywną rzecz zrobili

Danuta
@Inżynier IT

Super, że mowa o pracy tutaj, bo ja też szukam obecnie info o stanowisku Specjalista ds. Ciągłego Doskonalenia. Obecnie jest rekrutacja prowadzona. Wiecie czy na rozmowie rekrutacyjnej sprawdzają znajomość angielskiego? W ogłoszeniu napisali że wymagają komunikacyjnego poziomu.

Pracownik miesiąca
@Danuta

Tak na pewno sprawdzają. Spółka jest międzynarodowa wiec angielski jest niezbędny.

Docent

Roman jak ty ladnie pachniesz

Dr. R
@Docent

A jaką bujną fryzurę ma. Pozazdrościć mu tylko.

Oxford
@Dr. R

Bys mial tytul tez bys dumny byl

Pepco
@Oxford

TANI ARMANI

Magazynowy

Wyrzucili człowieka który jako jedyny ogarniał ten magazynowy (usunięte przez administratora) za to ze nie złapał złodziei. A co on malanowski czy co?

Szanowna góro
@Magazynowy

Ogromny błąd. Teraz będzie bajzel i się doceni że ktoś ogarniał i chciał to robic

Bardzo dobrze
@Szanowna góro

Powinno się wyłapać wszystkich co do jednego. Zwolnić i zrobić w końcu porządek w tym zakładzie. Ludzie ciężko pracują aby coś w życiu osiągnąć. A inni będą psuli opinie później to się odbija na nas wszystkich. Wyzywają nas od złodzieji a gro ludzi poprostu chce pracować a nie kraść. Ja wolę uczciwie pracować i otrzymywać uczciwe wynagrodzenie niż wyciągać łapska nie po swoje. Łapać i wywalać, brawo zarząd. Oby tak dalej, skończy się kupowanie drogich aut...

Alvaro
@Magazynowy

Święta racja.

@Bardzo dobrze

Uczciwe wynagrodzenie i famot? Serio jak można to ze sobą zestawiać…

@Uczciwy

Ale o tym że Famot dał każdemu pracownikowi premie to już nikt nie napisze!!! Aby umiecie narzekać i nic więcej! Załóżcie swoje firmy i ciekawy jestem czy byście byli chociaż w części tak hojni jak Zarząd obecnie!

Izabela

A jaki to był rodzaj premii, roczna? Czy częściej takie dodatkowe pieniądze można dostać?

Wiesław

Premia była koncernowa "inflacyjna" nie zależna od naszego zarządu.

@Wiesław

No pewnie czyli z nieba wszystkim spadła! Tym wpisem Wiesław pokazujesz poziom wiedzy i inteligencji tych którzy wciąż tutaj narzekają! Wciąż tylko za mało i za mało!

Wiesław

Gdzie napisałem że wciąż mało? Napisałem tylko że premia była przyznana przez koncern nie indywidualnie przez nasz zarząd. Tak było w oficjalnym piśmie przekazanym pracownikom. Więc ktoś tu nie mówi prawdy ????

Nikt

A w przyszłym roku zależne od sprzedaży… to niech mi teraz ktoś wyjaśni dlaczego jak jest dobra sprzedaż to dział sprzedaży dostaje premie a jak jest zła to po du… dostają wszyscy?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o..
Wieszcz Famotowy

Nie obwiniaj klauna za to, że zachowuje się jak klaun. Zadaj sobie pytanie, dlaczego wciąż chodzisz do cyrku.

Obserwator

Ciężko zrozumieć niektórych ludzi w tej firmie. Wiecznie narzekają, płaczą itd Skoro jesteście tak wspaniałymi pracownikami to po co na siłę jesteście w firmie ? No chyba że tylko się wam tak wydaje ze potraficie. Tak trudno napisać wypowiedzenie i zmienić swój los, zmienić pracę na atrakcyjną i lepiej płatną?

Ten Obcy
@Obserwator

Już dawno to zrobiłem i serio nie narzekam tutaj wchodzę tylko poczytać i wierze w to co tutaj pisza. I pamiętajcie o jednym „kto pracował w famot ten w cyrku się nie śmieje” peace :)

@Obserwator

Racja. Boja się wyjść i zostawić ukochany Famocik.

Nie wiem czemu tak narzekacie. Ja pracuję tam od nie całych 3 miesięcy i dostałem już 1000zł premii na święta i podwyżkę. W chwili obecnej mam 21 lat i zarabiam więcej niż nie jeden pracownik z kilkunastoletnim stażem a tak naprawdę nie wiem nawet jaki typ maszyny robię :)

No właśnie PiS-da
@pracownik

(usunięte przez administratora) Cię zwolnił z podatku to się śmiejesz. Ciekawe czy jak już skończysz 26 lat i będziesz w takiej samej sytuacji co Ci pracownicy z kilkuletnim stażem, czy wtedy nie będziesz wkurzony na system podwyżkowy w tej firmie. Niestety za kadencji poprzednika o starych pracowników się nie dbało może tym razem nowy skład najwyższych dojdzie do wniosku że nie tylko młodzież się liczy. Ponieważ stary pracownik jest zdecydowanie rozgoryczony taka sytuacją i nie zawsze będzie przychylnie patrzeć na wyszkolenie w maksymalnym stopniu młodego. To co trzeba pokaże ale wiedzy którą posiadł z lat praktyki już nie koniecznie. Nie twierdzę że zakład jest zły. Ma poprostu źle dobrany system podwyżkowy, po znajomości albo bo go lubię czy też nie lubię. Tu się nie płaci za rzetelną pracę tylko tak jak powyżej napisane. Najgorsze są nygusy co mają zbliżone lub takie same pensje co fachowcy bez znajomości.

Władca ciemności
@pracownik

To (usunięte przez administratora) jesteś ze sam siebie się tego nie chciałeś dowiedzieć

Paweł pijak

Widlaczek

Jeżeli magazyn nie upadnie do końca roku , to będzie największy cud Famotu w dziejach (Ps. Inwentura jest najważniejsza)

Bramka

Wiem że to czytacie, jeszcze raz zostanę tak długo w firmie i odmowie przeszukania przez firmę ochroniarską, wtedy wy będziecie musieli wołać policję, ja im pokaże pusty plecak a ktoś od Was dostanie mandat za bezpodstawne wezwanie policji, poza tym znam kilka osób z lokalnych mediów, chętnie o tym napiszą także bawimy się dalej?

Podejrzany
@Bramka

Świetny materiał do prasy na pierwszą stronę

manro41
@Bramka

Piszesz bzdury. Jeżeli nie poddasz się kontroli . Istnieje uzasadnione podejrzenie. że wynosisz rzecz zabronioną. I w tym przypadku wezwanie Policji nie ma żadnych konsekwencji w stosunku do firmy ochroniarskiej. Jeżeli na podstawie opisanej sytuacji stwierdzą, że zrobiłeś to specjalnie to Ty ponosisz odpowiedzialność. karną.

Cenzura
@manro41

Bzdura to sprawdzanie ludzi na portierni a z magazynu tirami wyjezdzaja cale maszyny. Kiedy boss sie obudzi i przejrzy jakimi ludzmi sie otacza. Nie wydawanie czesci z magazynu przez 2 dni tez nic nie dalo. (usunięte przez administratora). Ciekawe co przyniesie śledztwo xd

Bramka
@manro41

Nie jesteś pracownikiem to czego sie prujesz? Chcesz być traktowany jak (usunięte przez administratora) To proszę bardzo, ja nie zamierzam bo nim nie jestem. Nie udowodnią mi że zrobiłem to specjalnie i nic mi nie będzie grozić. Siedzisz na portierni czy wyżej w biurze że tak się jarasz tą akcją?

Jarosław
@Bramka

Też nie jestem pracownikiem i w tej chwili bardziej jaram się tym, ile tu mogę zarobić, jako specjalista ds. ciągłego doskonalenia? Ciekaw też jestem, czy na święta wpada jakaś dodatkowa kasa i co ich najbardziej interesuje podczas rekrutacji? Daj proszę znać, bo nie przepadam za niespodziankami.

A czy jest już ktoś nowy od tzw. Lean? Na produkcji czy jak dawniej w biurze?

1.5 h w plecy

Proponuje zgłosić cala akcje do inspekcji pracy i poinformowac media jak kierownictwo traktuje pracownikow

Aaa

Zarząd tej firmy to jakieś dębi/3 , ciekawe czy widzieli co dzisiaj zrobili, na wyjściu z pracy czekaliśmy 1.5 godziny jeśli chcą złapać (usunięte przez administratora)to niech zaczną od siebie .

Boss
@Aaa

Wypłacą wam za nadgodziny na pewno

2-dychy
@Aaa

Nie u siebie nie będą szukać złapią kogoś ze śrubka albo z opaską i wywala dyscyplinarnie.Jeszcze będą się tym szczycić że złapali złodzieja.A sami kradną jeden przez drugiego bo tak im nic nikt nie zrobi.A jak (usunięte przez administratora) znowu wypłynie to znajdą sobie winnych w szeregowych pracownikach i kilku zwolnią a reszcie zabiorą bezpodstawnie pieniedze.

Magazynek
@2-dychy

Wielkie czesci ginely od lat, to co zwykly robol na plecach wyniosl kabine cala przez portiernie? Nie osmieszajcie sie. Czemu sie nie dobierzecie do ..... Ludziom odpowiedzialnym za magazyn? Kilka płotek wyrzuciliscie i cisza a jeden baron z drugim nadal sie bujaja po fabryce i glupi usmiech jeszcze. Ze robol to nie znaczy ze jest slepy i nie widzi co robicie

@Aaa

(usunięte przez administratora) z Famociku haaaa haaaa haaaa 3 godziny powinni przeszukiwać

Suwmiarka

To nie był mój pomysł, to pomysł Bosa ????

Kolejkowicz

Ponad godzinę stać żeby z roboty wyjść...to jest jakaś kpina!

Kolejarz

Dokładnie to była kpina ! Ponoć ostatnio ktoś musiał nawet buty ściągać…

Głodny w kolejce
@Kolejarz

Buty to dopiero początek ponoć będziemy majtki ściągać i będą nam zaglądać w (usunięte przez administratora) czy czasem sondy nie schowaliśmy.

××××××××

Prywatny czas pracowników szanowny zarząd ma w (usunięte przez administratora), pracujesz od 6 do 14 a te (usunięte przez administratora) wymyślają ze masz postać 1h 15 min w kolejce co nie umieją utrzymać porządku i coś ginie.. pomyślcie jak wasze dzieci się czują gdy kyltiś nie może odebrać ich z przedszkola bo (usunięte przez administratora) czeka żeby z tego (usunięte przez administratora) wyjść.

Robol
@××××××××

Dramat to co dzisiaj z ludzi zrobili

Tata
@××××××××

Dzieci moich nie miał kto odebrać ale pewnie to tez nie ważne

Zły
@Robol

Bo dla nich jesteśmy złodziejami tak jak mówił stary prezes.Sami robią przekręty towar z tyłu wyjeżdża i przez szlaban przy biurach w prywatnych samochodach a złodzieji szukają wśród robili.

Miastowy

Moze ktos wyjasnic o co chodzi? Na miescie gadaja ze na montazu przerwa sniadaniowa trwa 2 godziny a gdzie indziej 15 minut. Sa tam jacys kierownicy czy dyrektorzy?

Karakan
@Miastowy

Biurowi jakoś mogą na obiadku siedzieć po 30 minut ciekawe co maja w pcs wbite… aaaa nie zapomniałem, tylko robole są rozliczani z przerwy :/ Dobrze, że robole teraz na stołówkę mogą wchodzić tylko w swoich godzinach przerw. Kto by chciał jeść normalny obiad jak można wszamać super LECZO lub kiełbaskę 189% mięsa w kartonie. Może premie oddadzą montażowi to na kebaby im starczy :)

Mutant
@Karakan

Coz trzeba bylo sie uczyc...

@Karakan

Nie mam pojęcia kto pisze takie komentarze ale musi być mocno oderwany od rzeczywistości albo nie pracował nigdy wcześniej w innej firmie. Jak widać od oglądania filmów przez pół zmiany psychika zaczyna szwankować... Polecam pójść na studia, zdobyć doświadczenie i wtedy hajs się będzie zgadzał a obiad będzie o odpowiedniej porze.

Ccc

Tym zielonym robolom sie w glowach poprzewracalo. Moze ktos sie weźmie za to nierobstwo wkoncu

Chyba biurowym
@Ccc

Bez jaj, gdyby nie zieloni, granatowi, szarży, biali oraz czerwoni to byś nie miał co do garnka wrzucić. Pamiętaj że to oni wykonują pracę fizyczną abyś Ty mógł siedzieć przy biurku i spijać kawki oraz co 30 min na papierosa oczywiście bez wbijania przerwy na niego. Niestety u nas nawet toaletę trzeba wciskać. Nie wspominając o śniadaniu papierosie i stołówce. Wszystko rejestrowane, a u Ciebie co rejestrujesz?? Chyba tylko wejście i wyjście. Drogi zarządzie może czas się zabrać za to i równo traktować pracowników. Nie będzie takich (usunięte przez administratora) komentarzy na tym portalu.

Okulary
@Chyba biurowym

Ale dlaczego inne kolorki pracuja a zieloni wielkie obijanie? Co chwile papieros, pogaduszki

Karakan
@Mutant

Większość ludzi na produkcji ma większa wiedzę i wykształcenie niż zagubieni wyuczeni w koszulach, którzy co 5 min przychodzą i maja milion idiotycznych pytań :))

Koko

Chyba ta wiedza tyczy sie spedzania 3 godzin na papierosie podczas zmiany

Mistrz
@Okulary

Skoro montaż spędza tyle czasu na pogaduszkach, papierosach, obiadach, telefonach itd. To zastanawia mnie kto wykonuje plan produkcji ? Pewnie kierownicy w nocy przyjeżdzają i za pracowników wykonują prace :)

@Mistrz

Właśnie tutaj tkwi sęk. Planu montażu nie wykonujecie pomimo zwiększenia zatrudnienia! Dajcie już spokój z tymi postami o stołówce bo się ośmieszacie. Piszecie tak jakby obiad był najważniejszy.

Jak piekarz napiecze...

Jak piekarz napiecze na ponad 100% plan to jak montaż może się wyrobić oczywiście bez nadgodzin. Czas się zainteresować jak wygląda planowanie tego Pana. I przeanalizować od deski do deski gdzie tkwi problem i gdzie ten sęk w tej desce, przez którego się siekiera zawiesza. Łatwo pisać komentarze ale analizować gdzie leży problem to już nie... Moje na wierzchu i to najważniejsze... Brak słów... Teraz jest inna osoba na stołku co układa plany. Trzymam kciuki aby ta osoba wyrównała szansę monterów wobec planowania poprzednika.

Xxxxxxx
@Miastowy

A pleszew to miasto? bllaalala

50 euro

Spóźniłem się przez to do roboty

Operator
@50 euro

Miałem ważna wizytę u lekarza ale pewnie nikogo to nie obchodzi

NOWA

Czy w Famocie przyjmują kobiety? Jeśli tak to na jakim dziale i co robią? Odrazu chce powiedzieć, że nie mam doświadczenia jeśli chodzi o specjalizacje tego zakładu pracy.

Milicjant
@NOWA

Wcale nie musisz umieć nic w tym kierunku, na magazynie robota jest tak prosta że nawet za dużo myśleć nie trzeba :) lekka łatwa i przyjemna, także zapraszamy do kontaktu, niedługo kilka miejsc się tam zwolni akurat, a według mnie magazyn to idealna praca dla kobiet.

EmBe

Właśnie usłyszałam na firmie, że kolejny informatyk opuszcza pokład, i to ten który nam najwięcej pomagał, drogi zarządzie Famotu może warto się zastanowić nad zarządcą tego obszaru? Może w pierwszej kolejności to trzeba kierownika wymienić?

OoO
@EmBe

Niech się tu pochwali dlaczego opuszcza....

@OoO

Jak z działu HR wyszła informacja odnośnie zarobków nowego pracownika to jakoś była cisza :)

kegel
@OoO

podobno nie zrobił niczego o czym bby nie wiedział jego kierownik

@OoO

Dlaczego mój komentarz został usunięty? Powtórzę informacja na temat zarobków nowego pracownika wyszła z działu HR.

@OoO

Szanowny administratorze, Proszę nie kasować mojego komentarza gdyż nie jest to kłamstwo… Zarobki nowego pracownika zostały ujawnione przez jednego z pracowników HR.

Cool

A którego?

@Uczciwy

A kogo to obchodzi? W pracy się pracuje a nie kombinuje i tyle powiem. Winny bezdyskusyjnie więc dostał to na co zasłużył. A komentarze negatywne na bank od osób które zostały wczesniej zwolnione, więc szkoda czasu na czytanie.

Nikt

W takiej atmosferze nawet się nie chce pracować

czerwona gęba

zastanów się co ty piszesz i przede wszystkim skończ pić po nocach bo znowu problemy będziesz miał z ciśnieniem

kombinerki

Skoro tak to pan szeryf informatyki pierwszy powinien poleciec

MP i JW

Dokładnie tak. Dlatego my już nie pracujemy bo chcieliśmy kombinować.

Kolega
@kombinerki

Też go kierownik zwolnił. Niech się cieszy że nie dyscyplinarnie bo do końca życia by mógł pracować tylko u taty na wsi. A jak jest taki mądry i pisze bzdury i obraża teraz cały zarząd kierownika i świat to niech się oficjalnie pochwali co zrobił i za co poleciał! Na to już mu odwagi nie starczy! Albo niech jego koledzy z Jarocina powiedzą za co poleciał.

Zadbany doktor

Kto puscil farbe?

Monsieur Cuisine
@MP i JW

Zdajesz sobie sprawę że te osoby same się zwolniły? Popytaj na zakładzie dlaczego się zwolnili a nie piszesz brednie ;)

król żegocina
@Kolega

Radzę Panu z Żegocina ostrożniej dobierać słowa i nie obrażać bo zaraz wyjdą niewygodne dla niego fakty...i będzie zmiana kierownictwa od razu...

Romeo
@Uczciwy

Prawda to ze ma 10 tysi brutto?

IT Guy
@Kolega

A kogo obchodzi w IT dyscyplinarne zwolnienie jak całe IT w normalnym świecie jest na B2B xD Polecam wyjrzeć czasami poza granicę Pleszewa i spojrzeć z dystansu na naszą firmę :)

Junior Software Developer
@Romeo

10 tysięcy brutto to w IT dostaje się na starcie jako zielony człowiek.

Famot
@OoO

O jakiego pracownika chodzi ?

Klik klawiatura
@Kolega

Za co został zwolniony ten informatyk ? Czy naruszył jakies prawa pracownicze ? Czy to było zwolnienie dyscyplinarne ?

Honorata
@Klik klawiatura

Nie żeby coś ale przecież napisał, że niedyscyplinarnie? Ale raczej coś grubego pewnie, skoro powinien być za to wdzięczny?

GOSCIU MIEKKI
@Honorata

A WIADOMO KTO TO WYLECIAŁ, KIEDYŚ TAM PRACOWAŁEM I DOBRZE ZNALEM WSZYSTKICH INFORMATYKOW ?

IcykKawka
@GOSCIU MIEKKI

Może zamiast pracować to siedział i kamery oglądał.

Brat PIT
@IcykKawka

Co tam się w ogole dzieje w tym zakładzie ?

Ewka
@IcykKawka

Siedzenie i patrzenie w kamery to tez praca ...

informatyk
@EmBe

Dlaczego ten informatyk się zwolnił, czy został zwolniony?

Zostaw merytoryczną opinię o Famot Pleszew Sp. z o.o. - Pleszew

• Jak się pracuje w Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Famot Pleszew Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 134, z czego 18 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Famot Pleszew Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 182 ocen.

Famot Pleszew Sp. z o.o.