Opinie o Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. w Łódź

Maszynista

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Maszyniści żartobliwie nazywają ją (usunięte przez administratora). Trzeba akceptować każdą zmianę w harmonogramie, brać nadgodziny. Wypowiadać się - nie wolno. Grozi to ogromnymi kłopotami. Pan Stanisławski (koordynator maszynistów) zajmuje się głównie zgrywaniem monitoringów i prowadzeniem postępowań przeciwko maszynistom. Tendencja jest by za każde, nawet najmniejsze przewinienie karać. Bardzo częstym jest zabieranie premii czy celowe dawanie służb z rozpoczęciem daleko od miejsca zamieszkania. Pracując tu człowiek jest zastraszony, zestresowany i przygnębiony. Zatem dla własnego zdrowia psychicznego powtórzę. Nie polecam i nie warto.

Ona
@Maszynista

O typowa odpowiedz Polaka (przelożonego/ dyrektora/właściciela/kierownika) - JAK CI SIĘ NIE PODOBA TO ZMIEŃ PRACE :D Smiech! Zeby się podobało to trzeba godziwie zarabiać ale wszyscy się nauczyli w tym kraju że daje się 3tys zł i z energia, z usmiechem przychodź do pracy i dziękuj przełozonemu że masz prace.

Wkurwiony Pasażer

Witam. Wypadałoby zaktualizować rozkład jazdy jeśli wprowadzacie jakieś zmiany. Sytuacja dosłownie sprzed chwili. Stacja PKP Głowno, na rozkładzie jazdy napisane, że pociąg na Łódź o godzinie 14:55 odjeżdża z peronu 2. W rzeczywistości okazało się, że z tego peronu o godzinie 14:56 odjeżdża pociąg na Łowicz Główny. Wszyscy czekający w ostatniej chwili przebiegali z peronu na peron przez błędne oznaczenie. Zajmijcie się tym, bo niby drobna pomyłka, ale ktoś prze Wasze niedopatrzenie może nie zdążyć np do pracy czy inne ważne miejsca/wydarzenia. Łapka w dół dla Was za to ????

Konduktorka
@Wkurwiony Pasażer

Panie podróżny. Za papierowe rozkłady jazdy jak i informowanie pasażerów o peronach i torach odpowiedzialna jest PKP PLK więc zażalenia i różnego rodzaju problemy proszę zgłaszać właśnie do nich do takiego cudownego miejsca jak Biuro Eksploatacyjne i obsługi podróżnych ????

Pati

na stronie firmy wisi oferta pracy na stanowisko specjalisty/referenta ds. rozliczeń. oferowany jest rozbudowany pakiet socjalny. skoro jest taki duży - to co wchodzi w jego wkład? firma zapewnia możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. w jaki sposób jest ona podnoszona? jakieś szkolenia, kursy? później można spodziewać się awansu?

Rozbawiony Nowy wpis
@Pati

Darmowe przejazdy ŁKA i MPK po Łodzi też. Ale ogólnie rekrutacja to jakiś żart. Oderuja najniższą krajową a na dzień dobry dostajesz test wyboru A,B,C (Np od którego roku funkcjonuje ŁKA), gdzie miesci się ich zaplecze techniczme, potem mapka do podpisania województw i na koniec rozklad linii kolejowych (Linie i kropki) i nalezy podpisać jaka stacja jest gdzie. No kpina. Forma rekrutacji rodem z PRLu. Sprawdzają stan wiedzy o swoje firmie oczekują, że kandydat zaśmieci swoją głowę zbędnymi informacjami zamiast sprawdzić jego kompetencje w wykonywania obowiązków na tym konkretnym stanowisku (Np znajomość języka, obsługa pakietu office, umiejetnosć oraz szybkość wyszukiwania informacji - (wszystko co jest istotne dla referenta) Żenujące. Pomijajac w moim subiektywnym odczuciu kpiacą postawę rekruterów. Reasumując - NIE WARTO. Szkoda Waszego czasu Szanowni.

Misiek Nowy wpis

Przy okazji chęci zatrudnienia Referenta ds. Informacji Pasażerskiej piszą u siebie, że ich pakiet socjalny jest rozbudowany. Co się więc w nim znajduje? Kolonie dla dzieciaków, wczasy pod gruszą?

Krzysztof Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

naciągają kasę, miałem ważny bilet z portalu Koleo, a konduktorka kazała mi kupić drugi droższy, bo niby nie wg tej taryfy był ! miała być nr 69 czy coś a była z nr 3. To ja mam znać jakieś ich tajne numery taryf ? To prosto z filmów Barei! Więcej tym badziewiem nie będę jeździł.

XY Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Dzień dobry Czy mógł by się wypowiedzieć na forum kierownik pociągu bądź konduktor, na temat jak wyglądają plany pracy, godziny rozpoczęcia czy zakończenia służb no i jak mniej więcej z zarobkiami ? Pracuję u innego przewoźnika i zastanawiam się czy nie zmienić pracy i przejść do Łódzkiej Kolei Aglkmeracyjnej Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Rekrutacja nie za przyjemną... A podobno tak potrzeba kierowników piciągu. , praca bardzo odpowiedzialna a zarobki proponowane ( śmieszne )

Pytania zadawane jak u psychologa ... proste ale i czasem dziwne ...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services

Na stronie kolei widzę kilka ofert pracy, ale wynika z nich, że od niedawna są nieaktualne. Pojawi się jakieś stanowisko w biurze spółki/planują rekrutację? Mógłbym prosić też o podanie widełek, umowy na start i napisanie jak długo trwa wdrożenie?

Ciekawe, czy duża konkurencja na dyspozytora jest? Widziałem ogłoszenie, że niby okej ze średnim, ale mile widziane wyższe. Ja mam właśnie tylko średnią szkołę i nie wiem, czy mam szanse. I czy wtedy mniej płacą jakoś czy nie ma to znaczenia?

✨Lekko✨ zirytowany pasażer

(usunięte przez administratora) spóźniłem się na (usunięte przez administratora)pociąg mniej niż minute macham do maszynisty a oni odeżdżają????

Kolejkowo

Dzień dobry, czy orientuje się może ktoś ile można zarobić w biurze spółki (choćby widełki)? Od czasu do czasu są nabory na specjalistę/referenta i ciągle zastanawiam się czy wysyłać aplikację, czy nie,

DEDEK

JESTEM ZAINTERESOWANY PRACĄ W SPÓŁCE NA STANOWISKU MASZYNISTY. TERAZ KOŃCZĘ KURS MASZYNISTY I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI BĘDĘ ZATRUDNIONY NA STANOWISKU "KANDYDAT NA MASZYNISTĘ" PROSZĘ NAPISAĆ ILE NA RĘKĘ DOSTAJE OSOBA KTÓRA JEST KANDYDATEM NA MASZYNISTĘ A ILE MA JUŻ MASZYNISTA NA START. NIGDZIE NIE MA KONKRETNEJ ODPOWIEDZI. MASZYNIŚCI Z ŁKI WYPOWIEDZCIE SIĘ NA TEN TEMAT. CZY PO NOWYM ROKU PLANOWANE SĄ JAKIEŚ PODWYŻKI?

@DEDEK

Dowiedziałeś się już może czegoś poza forum? Bo interesuje mnie kwestia tego ile czasu jest sie kandydatem na maszynistę i po ilu miesiącach się przechodzi na pełnoprawnego maszynistę? Czy może to od indywidualnych umiejętności zależy?

Dedek

Niczego się nie dowiedziałem. Żeby zasięgnąć jakiejkolwiek wiedzy na ten temat graniczy z cudem. Na plus jest że wprowadzają nową ustawę, która skraca czas szkolenia maszynisty. (usunięte przez administratora)

Leszek
@Dedek

Tak, widziałem że zmniejszono liczbę godzin szkolenia praktycznego i teoretycznego. Pewnie dopiero na rozmowie o prace podadzą stawkę. Posadę masz już zaklepaną? Jak się czegoś dowiesz pp przyjeciu to byłbym wdzięczny za podanie stawki i ewentualnych dodatków.

Czytałem tu że maszyniści w kwietniu jakieś podwyżki mieli, szykują się jeszcze jakieś? Czy od nowego roku coś planują? Chcę zmienić pracę i się zorientować, jak tu teraz płacą na start. Doświadczenie mam duże. Czy jakieś świadczenia socjalne tak poza tym są?

Wiecie może, czy w Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Agnieszka
@Maszynista

To z jakim wyprzedzeniem układany jest grafik? Te nadgodziny są płatne? No i za jakie przewinienie może zostać zabrana premia?

wstępnie_zainteresowany
@Maszynista

Witam, zastanawiem się czy nie składać CV do łki jeżdże aktualnie w KM ale widze że atomosfery po tym co piszesz to nie ma...

@wstępnie_zainteresowany

Złożyć możesz. Masz pewność że się dostaniesz. Mają takie braki że biorą każdego. Naczelnik Frankowski jest statystą. Będzie na rozmowie bardzo miły. Nawet kawę i herbatę zaproponuje. A zapisanie do Solidarności zaproponuje na pewno. Jeśli trafi się Stanisławski również będzie miły..taki stan będzie trwał dopóki nie podpiszesz umowy. Później będzie różnie. Bardzo różnie. Po prostu nie zamykaj sobie drogi powrotu. I tyle.

@Maszynista

Jeszcze się taki nie urodził żeby każdemu dogodził. Większość młodych kolegów ma oczekiwania - natomiast zapomina często o tym że zawsze może zmienić pracę, choćby na kasę w Biedronce, jak się nie jest w stanie przystosować do wymagań firmy. Ja ze swojej strony polecam pracuję tu 6 rok, robię swoje i na wynagrodzenie nie narzekam, czekając na zagwarantowaną podwyżkę od kwietnia.

wstępnie_zainteresowany
@Maszynista

A jakie są te największe minusy? i jaka ma być ta podwyżka od kwietnia? Pozdro

Aneta
@Maszynista

Niby można pracować wszędzie, ja za to znam osobę która chciałaby się zatrudnić i ma pasję do tego zawodu :) Nie widziałam natomiast ile można tu zarobić jako maszynista, jakieś widełki? W ogłoszeniu na stronie niestety cisza w tym temacie. I czym jest dla nich "rozbudowany pakiet socjalny"?

@wstępnie_zainteresowany

Minusów nie podam - bo sam się na nie zgodziłem podejmując prace jako maszynista / praca w nocy, światek i piatek/. Podwyżka od kwietnia 14,4 % od podstawy. Liczę na 1300,00 brutto

Zainteresowany byłem
@Maszynista

Fajna podwyżka ale za takie traktowanie to ja dziękuje. Jak można specjalnie karać maszynistów na każdym kroku?

Aneta
@Zainteresowany byłem

No podwyżka wygląda całkiem spoko, często je dostajecie? O co ci chodzi z tym karaniem maszynistów, coś się działo?

Ona

Wiolka

Czy po szkole kolejowej można tu dostać coś więcej, jeśli chodzi o zarobki? Syn ma takie wykształcenie i chce aplikować na Rewidenta Taboru, bo akurat jest wolny etat. Orientujecie się jak często kogoś szukają na to stanowisko? Czy jeśli w tej rekrutacji podwinie mu się noga to są szanse, że za jakiś czas pojawi się wakat ponownie? Podkreślają, że trzeba być dyspozycyjnym. W jakim systemie pracujecie? Co wchodzi w ten bogaty socjal, o którym piszą?

mechanik

Witam, jak stawka miesięczna dla maszynistów netto bez nadgodzin? Jak wygląda socjal? (karta sportowa, opieka medyczna, przejazdy kolejowe dla siebie i rodziny). Pozdro

Zdzisiek

Teraz szukają specjalisty ds. teleinformatyki. Ktoś był już na rekrutacji i może podzielić się wrażeniami? Podobno dają kartę „ŁKA+” uprawniającą do bezpłatnych przejazdów pociągami Spółki. Są jeszcze inne fajne benefity?

Szynowy Papcio

Ile czasu trwa szkolenie na świadectwo maszynisty w łódzkiej kolei aglomeracyjnej? Oczywiście posiadam licencję

Hej, chciałabym do nich aplikować na Specjalista ds. Zamówień Publicznych, znalazłam u nich ofertę na to stanowisko, ktoś napisze czy warto? :) Do zadań między innymi należy coroczne opracowanie oraz bieżące aktualizowanie planów zamówień publicznych, czy takie opracowywania przedstawia się później zarządowi? Pytam, bo ja się często stresuje przy takim zdawaniu raportów :P Możecie też powiedzieć co dokładnie znajduje się w tym rozbudowany pakiet socjalny, o którym wspominają w ogłoszeniu?

Dyspozytor

@Dyspozytor Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Dyspozytor, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku?

Matuszkiewicz

Kierownik pionu drużyn konduktorskich marek matuszkiewicz to człowiek bez honoru jego słowo nic nie jest warte …

Mareczek
@Matuszkiewicz

Jest bez honoru. Ale trzęsie cała firma. Jak sobie kogoś upatrzy to naprodukuje wyjaśnień, zastraszy i wyrzuci. Prezesa do domu samochodem wozi i kładzie mu do głowy swoje bajeczki a tamten łyka. Nie bez powodu go za nękanie pracowników z ickow wyrzucili. Krążyły tam nawet plotki że obecnym prezesem łki są kochankami. Stanisławski drugi mądry. Egzaminu na dyżurnego nie zdał ale w łka ten wysokiej klasy specjalista zajdzie wysoko. Z Mareczkiem dobrze żyje to może będzie dyrektorem. (usunięte przez administratora) ta firma. Zwykłych ludzi mają za nic.

Zbychu
@Mareczek

Jak takie historie się dzieją to czemu nikt tego nie zgłosi wyżej? Dyrektor nie widzi że zwykli pracownicy są źle traktowani? Tu kwalifikacje się nie liczą tylko znajomości?

Wkurwiony Pasażer

K
@Wkurwiony Pasażer

Peronami dysponuje PKP i to ona decyduje gdzie aktualnie wprowadzany jest pociąg. Żaden przewoźnik nie ma wpływu na to, zażalenia proszę kierować do PKP S.A.

Konduktorka

Zostaw merytoryczną opinię o Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 12
    90-051 Łódź
  • NIP: 7252025842 KRS: 0000359408

Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.