Opinie o BP Tour w Lublin

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie BP Tour. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie BP Tour o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BP Tour w Lublin

Dzwoneczek

Jeżeli lubisz: - codzienną pracę w nadgodzinach, - pracę po 20h dziennie, 20 dni pod rząd, po 400h+ w miesiącu, kiedy cały miesiąc ma ich aż 744 (obecny, udokumentowany rekord 537), - pracować jako fikcyjna osoba (Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili nadal wolny w kartach drogowych), - pracować w nowych, 100% sprawnych, bez usterkowych autobusach komunikacji miejskiej, z nie działającym ogrzewaniem przy -15 stopniach na zewnątrz, - magazynować swój urlop wypoczynkowy traktując to jako zbędny, bezproduktywny czas, - nagły powrót z urlopu, zwolnienia lekarskiego na telefoniczne polecenie „Prezesa”, - płacę minimalną, - brak premii, - brak jakichkolwiek benefitów, - dofinansowywać firmę z własnych środków, na podstawowe, niezbędne do Twojej pracy rzeczy, - co miesiąc dopraszać się o „swoje”, które nigdy nie jest wypłacane w terminie, - ciągłe słuchać, że „Prezes nie ma pieniędzy”, - kiedy to sam „Prezes” wykonuje przelewy, a kiedy go nie otrzymasz, to udaje, że Ciebie nie zna, - kreatywną, wielopoziomową księgowość, - możliwość rozwoju, awansu (osoba odpowiedzialna za utrzymanie czystości w obiektach została przeszkolona w profesjonalnym wycinaniu szyb, a przed nią jeszcze szkolenie z wymiany klocków hamulcowych, tarcz, kurs spawalniczy), … to idealne miejsce dla Ciebie. APLIKUJ JUŻ TERAZ! NAPRAWDĘ WARTO! ILOŚĆ WAKATÓW OGRANICZONA! Dostępne formy zatrudnienia: na gębę, na kogoś, na czarno, na biało, na zlecenie, na pseudo umowę o pracę (składki i tak nie są w pełni odprowadzane). Dostępne formy płatności: gotówka, przelew, BLIK, Revoult, uścisk dłoni i uśmiech „Prezesa”. POLECAM! DOBRA, RZETELNA, DOBRZE PROSPERUJĄCA FIRMA TRANSPORTOWA!

Marcin Trójmiasto

Fajna firma. Wysokie zarobki 5-6tysięcy netto, wypłata zawsze w terminie. Autobusy naprawiamy na bieżąco, więc nic się nie psuje. Kupiliśmy nowe opony i płyn do spryskiwaczy, naprawione piece(zimą będzie gorąco). Grafiki są dopasowane dla każdego pracownika. Jesteśmy najlepsi w całym kraju. Zapraszamy do współpracy zainteresowanych.

@Marcin Trójmiasto

Nagminnie łamane prawo Wpisywanie w karty drogowe fikcyjnych osób. Łamanie czasu pracy kierowców

Krzysztof

Cześć chciałbym się dowiedzieć na temat pracy w tej firmie w Gdyni jaka jest??? I czy faktycznie wysyłają na kurs prawa jazdy kat D tak jak mają napisane na reklamach autobusów komunikacji miejskiej??? Jakie mają stawki itp Czy warto iść do pracy u nich.

@Rafik

Jak to odda albo nie? To nie podpisuje się stosownej umowy z pracodawcą na sfinansowanie szkolenia? Ja wolałbym mieć to na papierze żeby potem nie było niedomówień. Czemu nikt z tego jeszcze nie korzysta? Od razu wszyscy mają kurs jak się przyjmują?

Roxi Nowy wpis

W 2021 roku prezes mówił: są u nas kierowcy zarabiający ok. 5-6 tys. zł na rękę (w artykule nt. kontroli w Trójmieście). A tu czytam np. u @Dzwoneczek, że płaca w 2024 jest minimalna. Może to tylko w Lublinie kierowca kat. D ma 3200 na rękę, a w 3city taka prosperita? I od czego by to jeszcze mogło zależeć, oprócz miasta?

Dzwoneczek Nowy wpis
@Roxi

Owszem, zarabiają! Pracując po 400h w miesiącu, po dwie zmiany, zbliżając się do 20 godzin na dobę. Kończysz służbę o 23:00-24:00, aby o 4:00 móc rozpocząć kolejną. Nie ma komu jeździć, a Pan "prezes" żyje dalej w swoim świecie nadwyżek kadrowych. Równie dobrze można się zatrudnić w 2 różnych firmach, na dwóch etatach, przy płacy minimalnej i zarobki będą dokładnie te same. Ba! Jeszcze większa szansa na uzyskanie jakiejkolwiek premii uznaniowej, czy otrzymanie benefitów, których tutaj brak. No chyba, że mówimy o uścisku "prezesa" Piotruszeks Sp. z o.o.

Dzwoneczek Nowy wpis

Jakie zmiany ma się jako elektryk w Kielcach? Za święta i weekendy skapnie co więcej niż za dzień pracy, czy nic z tego? Ciekawym, czy i tutaj tak części braknie, jak piszecie...

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 28 marca kilka aktualnych ofert pracy do firmy BP Tour. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Mechanik Samochodowy. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Odradzam!!! Nie ma części, a wóz "musi" na miasto wyjechać sprawny, niskie zarobki (cięcia po premii za byle co), wypłata w ratach i nie na czas. Lepiej puszki zbierać, niż w BP tour pracować.

Kierowca Autobusu

Nie polecam

Czy ktoś jest normalny w firmie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Były kierowca

Pracowałem tam pół roku na początku 2021. Stawka to minimalna krajowa, godzin w miesiącu powyżej 200 a pensja 3100 netto. Premię ucinane za każdym razem, pensja nigdy nie była na czas. Chamskie traktowanie ze strony kierownictwa, naloty z Nadzoru Ruchu by wystawić kierowcy mandat, niesprawne autobusy, wymuszanie jeżdżenia na trasach których się nie zna, fałszowanie papierów (np. Liczby godzin) Kierownictwo zrobi wszystko żebyś tylko wyjechał z bazy. Brak jakiejkolwiek komunikacji, przepływu informacji, pyskowanie, jedź, zrób 18 godzin za kółkiem i widzimy się o 4 rano jutro na placu. Odradzam, nie warto marnować czasu na tych ludzi. Szkoda zdrowia i nerwów. Baza położona w Gdańsku przy wylocie na autostradę. Daleko, droga nieutwardzona, dojazd beznadziejny. Żadnych dowozów, żadnego odwożenia ludzi po pracy, całkowicie nieopłacalne.

Ale kłamsta!
@Były kierowca

Kłamstwa ! droga już jest utwardzona, swoją drogą ładną karę dowalił ZTM mam nadzieje ze to koniec tej atrapy firmy transportowej w trójmieście. A

@Były kierowca

trochę mnie to dziwi, że u nich kierowca tak średnio zarabia, zazwyczaj kierowcy mają te 5000 tysięcy minimum, no chyba, że tutaj mówisz o podstawie, a są jeszcze jakieś inne dodatki wpływające na większe pieniądze? nie macie żadnego systemu premiowego lub stawkę większą za nadgodziny? ile godzin trasy w ciągu dnia robi kierowca?

Knur

Niestety ta pseudo-firma prócz nabijania godzin ponad ludzkie możliwości, nie ma nic więcej do zaoferowania. Biorąc pod uwagę kary za każde najmniejsze przewinienie np. otarcie opony o krawężnik, gdzie opony autobusowe są do tego przystosowane (mają wskaźniki głębokości na bokach), nie jest uczciwe. Stan taboru woła o pomstę do nieba, nie ma komu też naprawiać.

Były kierowca

Za moich czasów (2021r.) otrzymywałem pensje, nadgodziny i premię uznaniową. Pracowałem pół roku i premii nigdy nie otrzymałem. Najczęściej tłumaczenie było takie, że nikt nie dostał, że dyrektor uznał że nie ma pieniędzy, że są jakieś skargi.(bzdura) W praktyce pensja to minimalna krajowa plus nadgodziny. Nieopłacalne.

Becia
@Były kierowca

A dużo tych nadgodzin w ciągu miesiąca się zdarza? I w jakiej wysokości są wypłacane? Jakiejś ekstra, czy płatne tyle samo, co za normalną godzinę pracy? Daj znać, jak to jest, bo mąż chce tu aplikować.

pytający

Zastanawia mnie kim jest ten człowiek (podpisujący się Patryk pan), wyzywający wszystkich na facebooku, którzy wstawiają zdjęcia pokazujące partactwo firmy. To jakiś kierownik? Na zajezdni też tak wszystkich wyzywa?

Czytam te wasze opinie.. większość z was dostaje pieniądze pod stołem? Skoro pod stołem to powinno być chyba więcej? Piszecie ze bardzo dużo godzin wyrabiacie a jeżeli się na nie nie zgodzicie to co ?? Mówimy tu o mechaniku. Chciałbym poświecić jednak trochę czasu rodzinie 250/300 godzin to dość dużo

Mary

A co powiecie o pracy mechanika? Też się nie opłaca bo coś tam i jeden za dwóch robi? Jest ogłoszenie do Lublina i Gdańska, nie wiem czy aktualne ono, ale niby piszą, że wynagrodzenie adekwatne do kompetencji itd. Ciekawość, jakie? :)

du
@Mary

Jak lubisz pracować bez części bo za drogo kupić to to pewnie świetna praca. Nauczysz się robić wszystko z trytytki i czarnej taśmy

Hubi
@du

No co ty? Nie ma części? Firma nie inwestuje w takie rzeczy? Jak oszczędzają na czym się da to też na wypłatach dla pracowników, co?

Xxx

Tok.... I B.... to (usunięte przez administratora) .firma nie wypłaca pracownikom pieniędzy na czas.. Kierowcy pracują po 300 h w miesiącu

Ktoś

Ta firma to (usunięte przez administratora) pracowników wiecznie brak.. kierowcy jeżdżą po dwie zmiany! ..bo nie ma kto pracowac.. Oszukali łódź i Gdańsk.. Teraz bankrut próbuje sił w Kielcach.. porażka...

Chce aplikować na mechanika ale widzę ze jest tez praca w niedziele i święta. Napewno lepiej płacone ale pytanie ile niedziel muszę wyrobić w miesiącu? Będą jakieś wolne? No i co ze świetami. Jeżeli jednego święta będę pracować to innym razem będzie wolne?

byly pracownik

Praca jest w niedzielę i święta, to że robisz w wigilię nie da Ci wolnego sylwestra, a stawka będzie taka sama jak w normalny dzień. Mechanicy robią bardzo dużo godzin, z doświadczenia MINIMUM 240, 280 to nie jest nic dziwnego. Nie ma też co liczyć na porządny 2 tygodniowy urlop raz do roku, możesz się cieszyć jeśli dostaniesz jeden dłuższy weekend. Plus na konto będzie płacone tylko za 160h, resztę dostaniesz pod stołem do ręki jak przyjedzie Pan Marcinek, czyli pewnie z 2-3 tygodnie opóźnienia. Jeszcze są beznadziejne warunki zatrudnienia i zerowe poszanowanie praw pracownika, nie ma nawet jednego ciepłego pomieszczenia, za schowanie się koło kompresora będziesz miał telefon od szefa gdzie jesteś i dlaczego nie robisz, o głupiej herbacie nawet zapomnij. Odradzam aplikowanie tam.

kleklekle

Jeśli lubicie zarabiać szalone pieniądze w postaci 16-20zł na godzinę, pracować po 200-350h w miesiącu i mieć za to płacone pod stołem 3 tygodnie po terminie to firma jest idealna dla was. Ale to nie koniec benefitów! Nie musicie dopłacać za to że zimą jest zimno, a latem gorąco i nawet możecie za darmo użyć czajnika żeby zalać sobie herbatę (którą z domu trzeba sobie przynieść, nie przesadzajmy z tym dobrobytem). Z wdzięczności za to że Pan Brewczak sam sobie z ust odejmuje i firmę prowadzi charytatywnie żeby wam dać miejsce pracy powinniście mu się kłaniać w pas i wychodzić z pomieszczenia tyłem, bo odwrócenie się plecami do takiej ważnej persony spowoduje że urlopu (bezpłatnego bo zlecenie) nie uświadczycie.

Justyna

Napiszesz jeszcze raz co z tym prawem pracy, jakie przepisy powinny być tu przestrzegane? I dobrze mam rozumieć, że firma odzywa się do Ciebie po godzinach pracy? Skoro proponują Ci dodatkowe godziny to jakoś ekstra za nie płacą?

aa
@Justyna

no np o czasie pracy kierowców. 20h pod rząd jest raczej średnio zgodne z prawem

on
@Justyna

jazda na numerze kierowcy innego kierowcy i jazda po 16-20h do oporu...

@aa

Dobrze zrozumiałem, że każą Wam jeździć 20 h pod rząd? A to nie jest tak, że powinno być 2 kierowców i się zmieniacie? I co, zgadzacie się na to? Grożą jakieś konsekwencje jeśli odmówisz?

Kierbus
@aa

Nie mają kierowców to niektórzy zgadzają się pracować 2 zmiany. Zobacz wóz 8516 Honorata jeździ od rana do wieczora, czasem 6 dni z rzędu. Mają większą kasę oczywiście, ale to się odbije na pasażerach kiedyś jak zaśnie za kółkiem albo zawału dostanie, bo organizm ma swoje ograniczenia i w końcu nie wytrzyma.

Harvey
@Justyna

W tej firmie coś takiego jak prawo pracy nie obowiązuje, dostając grafik masz nim zawarte tak godziny pracy żeby w razie kontroli z PIP-u było wszystko ok, ale jak chcesz miesiąc w miesiąc jeździć ponad normy to dostajesz na karcie drogowej tzw/ słupa - kierowcę który się zwolnił z firmy ale w systemie dalej widnieje i jeżdzisz tak sobie po 300 - 400h, pytasz czy firmia się odzywa ? Można powiedzieć że właściciel firmy kiedy masz wolne dni bombarduje Cie telefonami z pytaniem czy przyjdziesz ratować firmie .

@Harvey

Czy za to "ratowanie firmy" płacą chociaż jakoś porządnie? Może dają za to premie, albo po prostu płacą te nadgodziny, które się robi?

Łodzianin

Nie wiem czy słyszeliście, ale BP w Łodzi działa do końca listopada. Firma na ukończeniu. W końcu!

Krzysztof

Boczek
@Krzysztof

Nie jest tak źle jak to niektórzy opisują. Wiadomo stan taboru lepszy u komunalnych, ale jeśli się nie boisz nadgodzin to idzie tu dużo więcej zarobić niż u konkurencji. Można na zlecenie lub umowę o pracę. Korzystniejsza opcja to umowa o pracę jeśli robisz nadgodziny. Jeśli nie to lepsza może być zlecenie. Przy umowie o pracę są nadgodziny i premia tzw dodatki. Prawo jazdy z tego co wiem też robią z lojalką, ale na ile niewiem.

@Boczek

To ile wynosi podstawa 160 godzin? A ile można zarobić za nadgodziny? W komunalnych też są nadgodziny, może nie wszędzie ale są.

Uszaty
@Mat

Pewnie coś wyjdzie około 4 tys razem z dodatkami. Nadgodziny setki i premia większa im więcej nadgodzin. Na Gdyni mają większą premie niż w Gdańsku. Od około 1500 -2500, a w Gdańsku od około 1000 do 2000. Zależy od godzin. Zarobić można, tylko jak ktoś chce zadbane auta to jednak nie tu.

Xxx
@Uszaty

A ile w miesiącu można wyrobić tych nadgodzin w sumie? :) Robi się je też w soboty, czy to odpada? W tamtym roku mąż kojarzy, że było ogłoszenie na stanowisko mechanika. Nie wiesz czasem, czy teraz też potrzebują kogoś na to miejsce?

@Uszaty

A 5 koła da wyciągnąć? Rezygnuje z wojska z przyczyn zdrowotnych a za kierownicą czuję się bardzo swobodnie i kocham jeździć. Mogę spokojnie i 180 200 godzin pojeździć w miesiącu.

Mat

I jeszcze mam jedno pytanie. Siedziba, baza mieści się ponad 20 km od mojego domu. Jestem z Gdyni. Kierowca codzinnie dojeżdża do bazy i stamtąd wyjeżdża autobusem czy zmiany kierowców są na mieście?

Mat

Podobno sytuacja się zmieniła i są wyplacalni. Szukam poprostu przewoźnika gdzie będę miał lekko ponad 5 koła na rękę i codziennie w domu? Może coś proponujesz? Iść do gait, pkt, pka?

Mat

W gait czy zkm godziny są ludzkie, pracujesz do 9 godzin dziennie, nominał ponad 160 godzin w miesiącu a jak chcesz robić nadgodziny to nie mają nic przeciwko. Obecnie jestem w wojsku i mam poligony ponad jeden miesiąc w roku, dochodzi z 3 4 służby w miesiącu 24 godzinne. A na dodatek wyjazdy za granicę. Moje zdrowie i mój kręgosłup nie pozwala mi tak intensywne życie w wojsku. Idę na autobusy bo bardzo lubię jeździć i uważam że ta praca nie jest wymagająca w porównaniu z wojskiem. Zarobki może trochę niższe jako kierowca ale coś za coś. 500 może 700 zł mniej.

Willy
@Mat

O to dobra informacja, że można w sumie robić dodatkowe nadgodziny, jak ktoś potrzebuje. Ogólnie od której zaczynamy, czy to też idzie dogadać, aby nawet wcześniej zaczynać? Jaki jest dodatek za wyjazdy za granicę? Zainteresowała mnie tu też praca, to chcę te fakty ustalić.

@Mat

W Gait 24.50 brutto grafik zmiany A. B .C oraz D dodatki praca w szczytach korkach trzy godziny przerwy i powrót w szczyty. Wyzysk (usunięte przez administratora),praca w święta, nocne godziny ,milion tras, odpowiedzialność finansową faktury za każdą rysę

Rafik
@Krzysztof

Najpierw wykładasz kasę ze swoich na kurs a później Brewka Ci odda albo i nie, ale wiem że do tej pory nikt nie skorzystał z opcji robienia kursu kat.D w tej firmie

@Rafik

Jak wygląda ścieżka kariery w BP Tour? Czy trudno jest zdobyć awans?

Rafik

Na kogo chcesz awansować ? Tylko Tokar tam awansuje

Marcin Trójmiasto

Zadowolony;)
@Marcin Trójmiasto

6tys bez nadgodzin, do tego premia, świąteczne bonusy, dofinansowanie do wakacji, kary symboliczne, przestrzeganie godzin pracy, empatia ze strony kierownictwa, wozy zadbane, tylko pozazdrościć, szczęściarze z kierowców, że mogą tam pracować. A Pan Prezes nad wyraz uczciwy i pomocny.

mat99
@Marcin Trójmiasto

Kiedy w mówicie linię Lublin-Dęblin bo w tej chwili z bezpośrednich połączeń Z RYK do Lublins zostały tylko 3 kursy PKS Biłgoraj (chyba). To trochę mało jak na 3 dekadę XXI (usunięte przez administratora) Prawdaż?

mat99
@Marcin Trójmiasto

Tzn. Kiedy wznowicie?. Pisałem na tel.

Momo
@Zadowolony;)

A taka jedna jak jezdzi i spi i zaczyna pracę ciemno kończy pracę ciemno

Driver
@Marcin Trójmiasto

I właśnie tak jest Pracuje w tej firmie aż się chce do roboty przychodzić jest super atmosfera zarobki OK JESTEM BARDZO ZADOWOLONY

Wiecho
@Marcin Trójmiasto

To jakaś szopka firma tragiczna szef zrzęda i maruda wyzyskiwacz i kret kombinacje z kasą nie płatne na czas

Horus
@Marcin Trójmiasto

Gdy pracowałem w BP Tour to premia była zawsze ucięta. Za 209 godzin dostałem 3100 pln wypłaty. Kłamiecie z stawkami. Płaca jest na umowie MINIMALNA i jest presja na robienie nadgodzin. Autobusy były zdezelowane, te w rumii się odpalało prętem kradzionym z budowy. Nie ma fizycznie szans na takie zarobki. Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa.

Jolanta
@Horus

Dlaczego ucięta premia? Mówili jaki jest powód? Za nadgodziny płacą jaką stawkę?

Kierowca
@Horus

3100 zł to płacili z 3 lata temu. Od 2020 roku pensje wzrosły. Bez nadgodziny z premią można liczyć ponad 4000 na spokojnie, nadgodziny to i 5.

pasażer

Firma tragiczna. W gdańsku prawie codziennie odpadają kursy i nie ma jak dojechać do domu. (usunięte przez administratora)

Pasażer bptour - ostatni raz

Z kolei ja napisałam do biura bptour dlaczego była zamknięta toaleta na trasie przez pół Polski, na co odpisali mi tak: "Decyzja jest zdroworozsądkowa i nastąpiła niedawno - wobec kaskad otrzymywanych skarg pasażerskich na aromaty toaletowe, średnio znośne dla zmysłu powonienia porą letnią i bieżącym repertuarem temperatur. Trasa przewiduje przerw i je mogą Państwo wykorzystać na kwestie toaletowe. Dziękujemy, Dział Rezerwacji BP Tour" Dziwne, w innych autobusach WC bylo czynne tylko u nich nie i jeszcze kłamie kierowca i jego jakaś baba którą sobie wiózł w obie strony i zajmowała innym 2 miejsca- że awaria.. I faktycznie nie jeżdżą bezpiecznie, ten podjeżdżał samochodom na sam (usunięte przez administratora) myślałem że się zderzy kilka razy.. Koszmar jakiś. A o WiFi czy gniazdkach czy pomocy przy bagażach to juz nie wspomnę.. Nigdy więcej z nimi w drogę nie ruszę!

Bogdan Gdańsk
@Pasażer bptour - ostatni raz

W większości się z tobą zgadzam, jednak z bagażami mają rację. Sam ładujesz sam wyciągasz na zachodzie to normalne, zresztą we flixbus tak samo.

Rumcajs
@Pasażer bptour - ostatni raz

Typowe oszczędności, za zrzut nieczystości z toalety trzeba zapłacić ( ew. za darmo gdzieś na uboczu) ale trzeba użyć do wyczyszczenia instalacji detergentów a to kosztuje. A i jeszcze trzeba serwisować autobusy żeby i toaleta była sprawna ale to już inny temat

Zeta

Pracowałem 2 lata, atmosferę raczej oceniam na plus, nie spotkałem się z opóźnieniami w wynagrodzeniu, u mnie było na czas.

Karolka
@Zeta

Skoro było całkiem spoko, to co skusiło Cię do odejścia? A te wynagrodzenie, o którym wspominasz to było może dwuskładnikowe - premia i podstawa, czy można było liczyć tylko na samą podstawę? No i jeszcze zapytam o atmosferę to dało radę w każdej sprawie dogadać się z przełożonymi, czy raczej dobra atmosfera obowiązywała wyłącznie między pracownikami?

Zostaw merytoryczną opinię o BP Tour - Lublin

• Jak się pracuje w BP Tour?

Zobacz opinie na temat firmy BP Tour tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 138.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BP Tour?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 113, z czego 6 to opinie pozytywne, 65 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BP Tour?

Kandydaci do pracy w BP Tour napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BP Tour