Opinie o MaxCo Distribution Sp. z o.o. w Polska

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MaxCo Distribution Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w MaxCo Distribution Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja obuwia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MaxCo Distribution Sp. z o.o. w Polska

obiektywny

Ja pisze do kolegi Gad chwalącego Maxco ,kolego mylisz pojęcia.Dlaczego się tak panoszysz ,a nie znasz sprawy.Wogole śmieszy mnie to co powiedziales cytuje"Nie wakacje a grudzien jest najslabszym miesiacem"Chłopie zależy dla kogo,na wariancia a na pewno,bo dostajesz ile zarobisz,na b niekoniecznie bo sa nizsze plany.Mowisz o wakacjach na pewno Pomorze,Wybrzeze tak zarobisz,ale na poludniu katastrofa.Ogolnie produkt słabo rotujący,a na słabych rejonach sprzedac sie tego nie da.Ludzie na wariancie b pracuja gora 3 miesiace ,bo pozniej w plecy,chyba ze sa mega matolami,albo kreca dobrze.Jakis idiota da plan 30 tysiecy i powie niektorzy robia.Tak robi [usunięte przez moderatora] i czasami 2-3 innych handlowcow może [usunięte przez moderatora],sieciowcy albo [usunięte przez moderatora],ale raz na dwa miesiące.Bardzo dużo osob pracujacych długo w Maxco ma drugie zajecie i kase z innegoźródła,a w Maxco zarabia raz na dwa,3 miesiace,a reszta ma na oplaty.Na wariancie b lipa jak cholera.Dioszły jeszcze aneksy za brak dokumentow 2 stowki,za brak gotowki powyzej 40 procent 2 stowki i na b zjechanie na planie np za 110 procent nie jet juz 1500 netto,a 900 złotych ludzie.Najelpesi handlowcy na b wystawiaja fv na kwote 6800 brutto,najlepsi.Teraz tak zus 900 zł,auto stary kangur rozpadajcy sie 625 złotych,paliwo1100 złotych,ksiegowa 200zlotych,vat 700zlotych,podatek 700zlotych srednio,za brak gotowki 200,papierow 200.Czyli około 4700 kosztów plus cesja jak wejdzie tyle w ty i oplata za uszkodzony towar,ale tak maja najlepsi,ktorzy jada na 110 procent.Czyli jak masz plan 31tys musisz zrobic ponad 34 tysiace i ponad 100 klientow zeby miec około 2tysiace dla siebie.Ci co maja nizszy zus okolo 2400 zrobia wtedy,ale ludzie ile razy plan przy takiej kwocie zrobisz po 110 .3 gora 4 razy w roku,a tak to srednio zostaje 1300/1400 złotych przy niskich cesjach.Jak ktos wynajmuje magazyn to wogole sorry miras.Chyba,że ktos oszukuje na paliwie i daje ksiegowej fv za paliwo na 2400 miesiecznie i ma fv na auto itd to zostanie mu okolo 2 lub2500,ale to nie zasługa maxco,ale kombinacje Ph,ale na wlasnej dzialalnosc rónie dobrze mozesz robic to gdzie indziej.Lepiej zarabiaja w piccobello,insmondzie czy perfect 4.

zły na siebie

Powtarzm chłopaki (czesto młodzi ludzie)jeżeli zdecydujecie sie tu pracować to macie szanse zarobic fajnie 2 a moze 3 miechy,ale jak już bedzie miesiac w ktorym jestes cie na zero uciekajcie,bo sie pograzycie.Ja po 3 udanych miechach mowie około 3,5 i 3 co i tak nie jest rewelką,miałęm słabsze czesto zerowe jakis styczen na minus,ale co dwa ,trzy miechy robilem kase,myslalem,że firma sie poprawi nic z tego,2 lata stracone i tak dobrze,że zona ma firme i dobrze prosperuje ,bo bylaby lipa.Podliczyłem ten 24 miesiace i wyszedlem 8 kawałkow do tyłu,po ostatnich cesjacj jak juz mowilem ,odszedlem,ale długi zostaly i musiałem spłącacic.Dzis niestety nie jestem już zżona,rozstalismy sie,ale wiele jej zawdzieczam z tamtego czasu.Na chwile obecna jeżdzę w kurierce na własnej i fizycznie wiecej sie narobie,ale te 3,3,5 mam zawsze.pRODUKTY mAXCO poprostu za słabo rotują,a konkurencja jest teraz duża.Do tego sklepika czesto maja zakaz "chemii"wiec odpadają.Maxco jest najdroższe,a w obecnej chwili Biedronka wszystkie małe sklepy wykańcza i te chca najtanszy towar,a Maxco jest drogie.Uwazajcie,prosze was.

ETATOWIEC

Do zbrojnego ramienia MAX CO. Nie rozumiem po co kolejny opis dotyczący Twojej wiedzy na tema umów Franczyzowych skoro co już miałem wielokrotnie okazję pisać art.22 KP mówi, że każda forma zatrudniania......... nie będę cytował dalej – znamy to. Tak samo kiedy „odnosisz” się do mojego przykładu o sieci telefonii komórkowej, czy „dużej korporacji” zatrudniającej na działalności w żaden sposób nie obalasz moich argumentów, tylko opisujesz charakterystykę takiej czy innej działalności – sprytna taktyka ale na mnie nie działa. Wymieniona przeze mnie korporacja to szanowana firma która nie może sobie pozwolić na skandal w postaci rażącego konfliktu z prawem. Duże zastępy jej profesjonalnych prawników wydały taką a nie inną opinię – firma daje takiemu Agentowi kasę nawet na zatrudnienie „pomocnika stacjonarnego” siedzącego w jego biurze i odbierającego maile i telefony kiedy ten jest w rynku bo gdyby się okazało, że sprawy Agenta załatwiają etatowi pracownicy pracujący w siedzibie firmy to już był by to jakiś argument aby podejrzewać fikcyjne samozatrudnienie. CZY TYM MYŚLISZ, ŻE CAŁE ZASTĘPY NAJDROŻSZYCH PRAWNIKÓW NIE WIEDZĄ, ŻE JEST COŚ TAKIEGO JAK UMOWA FRANCZYZOWA I NIE WYKORZYSTALI BY JEJ W TYM MOMNENICE GDYBY UZNALI, ŻE JEST TO ZUPEŁNIE LEGAL? Jeśli chodzi o Żabkę to jak pewnie wiesz, że wiele różnych kontrowersji było na temat tej firmy, wielu Ajentów sobie chwali ale wielu poszło z torbami, były i procesy ale o co to rzeczywiście nie wiem. Jeśli jednak chodzi o różnice to oddziały Żabki to nie są firmy jednosodowe, właściciel takiego czy innego sklepu zatrudnia ludzi a to już samo z siebie stawia go jako przedsiębiorcę a nie samozatrudnionego, po drugie na paragonie jest nazwa firmy Franczyzobiorcy a nie całej sieci, więc jednak trochę inaczej bo jak sądzę, w MAXCO przedstawiciel nie wystawia faktur na siebie tylko na MAXCO. Sklep Żabka nie dostaje towaru „na magazyn” tylko go kupuje, domyślam się, że przedstawiciel MAXCO towar dostaje nazwijmy to „w komis”. No i to co napisałem wcześniej co jest bardzo ważne a do czego się nie odniosłeś. Jak sieć Żabka szuka nowego sklepu to nie pisze w ogłoszeniu że zatrudnia tylko szuka do współpracy …......... Jeśli chodzi o narzucenie czasu pracy Żabce to jest tutaj fundamentalna i kluczowa różnica, sieć narzuca sklepowi godziny pracy – to prawda, ALE SKLEPOWI ANIE NIE FRANCZYZOBIORCY. Żabka nie traktuje Franczyzobiorcy jak pracownika więc nie obchodzi jej czy stanie za ladą ta czy inna osoba aby tylko sklep był otwarty- to jest jednak duży przejaw AUTONOMII a MAXCO wydaje polecenia konkretnej osobie. Kiedy sieć ŻABKA rozmawia z kimś o podpisaniu umowy ocenia go pod względem, posiadanego lokalu, zaplecza finansowego, wiarygodności, umiejętności prowadzenia firmy, najmniej obchodzi ich umiejętność obsługi klienta, to mogą robić pracownicy. Kiedy MAXCO rozmawia z kandydatem, główną uwagę zwraca na predyspozycje do sprzedaży. Czy MAXCO po tym jak by mnie zatrudniło zgodziło by się na to abym to nie ja jeździł tylko mój pracownik którego MAXCO nie zna? Zaryzykuję twierdzenie, że nie! Niezależnemu przedsiębiorcy nikt nie ma prawa narzucać czy pracę ma wykonać sam czy poprzez pracownika?! WIDZISZ TERAZ RÓŻNICĘ POMIĘDZY FIKCYJNĄ A AUTENTYCZNĄ FRANCZYZĄ? POMIĘDZY FIKCYJNĄ A AUTENTYCZNĄ DZIAŁALNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ? Czy MAXCO nie narzuca czasu pracy? Byłem na rozmowie i rekrutujący twierdzili, ze jednak narzucają ;-), że wymaga się od ludzi minimum ośmiogodzinnego czasu pracy, rozpoczynania pracy o godzinie 8:00. Może nie ma tego w umowie ale jeśli to co już pisałem, pracownik będzie chciał udowodnić, to na pewno znajdzie jakiś dowód. Poza tym, piszesz, że samozatrudnienie nie może być podważone bo MAXCO nie narzuca czasu pracy a muszą być spełnione wszystkie przesłanki – to manipulacja. Ponieważ sama kwestia czasu pracy to nie jest przesłanka ale jej część. Prawdziwe przesłanki mogące wykazać, czy samozatrudnienie jest fikcyjne czy nie jest zdefiniowane jako TRZY kryteria: Odpowiedzialność wobec osób trzecich Kierownictwo, miejsce i czas Ryzyko prowadzenia działalności Czyli jeśli chodzi o czas pracy zawiera się to w punkcie „2” który jest dużo szerszy, pozostaje jeszcze kierownictwo, miejsce (ale to na marginesie, ponieważ ja pamiętam co do mnie mówiono na rozmowie rekrutacyjnej). Piszesz o prawnikach piszących „doskonałe treści umów”. Oczywiście po tym co piszesz przyznaję, "zaczepienie" się franczyzy jest najlepszym (choć niedoskonałym) rozwiązaniem aby zatrudnić na działalności z (punktu widzenia legalności) choć jak na razie nie przekonałeś mnie, że tego nie da się podważyć. Natomiast jest mnóstwo firm które zatrudniają na zwykłe umowy o współpracy, dają handlowcom samochody, laptopy, komórki, karty paliwowe bez żadnych dzierżaw, towar do klientów jedzie prosto z siedziby firmy- oni też mają prawników i też twierdzą, że wszystko jest ok. Myślę, że zmiany w prawie z roku 2007 nie docierają do świadomości nawet wielu prawników. Jeżel

Przedstawiciel Handlowy

spoko rozmowa z kierownikiem regionu, normalna pogaducha

co robiłem, czemu tu się zglosilem

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
ETATOWIEC

Anonim - 2011-02-21 18:22:00 Kolego Etatowiec nie mamy już żadnych pytań i Panu już podziękujemy.-dość prawniczych wywodów i wypocin podpartych kodeksem,czytanym na kolanie.Uważam tak : jeśliby firma łamała prawo to jakim cudem utrzymywała by się tak długo na rynku.Nie słyszałem jeszcze o sprawie wygranej przez byłego PH,chyba że się mylę;to niech ktoś mnie sprostuje.Słyszałem o sprawach ale zakładanych przez MAXCO przeciw nieuczciwym PH. 1) Świadomość prawna w Polskim społeczeństwie jest rażąco niska. 2) Zmiany w prawie z roku 2007 są słabo znane, niestety ani Państwo ani żadna instytucja nie są zainteresowane aby to zmieniać (naciski konfederacji pracodawców). 3) Nie znam osobiście MAX CO więc nie wiem czy ktoś próbował wygrać ale znam wiele osób które wygrały z innymi formami działających na "samozatrudnieniu". ETATOWIEC

zbrojne ramie maxco

Witam Cię kolego ETATOWCU, oczywiście że chciał bym zadać Ci kilka pytań ewentualnie sprostować pewne kwestie odnośnie Twoich ostatnich wypowiedzi w związku z umowa franczyzową jaką zawiera firma MaxCo. Warto zacząć od tego że rodzajów umów franczyzowych z tego co pamiętam z prawa handlowego na studiach jest co najmniej 10-12 i każda odnosi się do określonego rodzaju świadczonych usług, ale nie będę tego teraz opisywał bo nie na ten temat jest to forum(w ogóle nie jest na ten temat co akurat poruszamy) Kwestia umowy, którą poruszyłeś w swojej wypowiedzi odnośnie sprzedaży usług telefonii komórkowej to masz racje...jest to franczyza usługowa i jak każda inna tego typu umowa jest regulowana od samego początku poprzez KC. Co do drugiego przykładu odnośnie "dużej korporacji" (szkoda że bez nazwy) podejrzewam iż w tym przypadku obowiązuje ich umowa franczyzowa dystrybucji produktu, którą również od samego początku reguluje KC...chyba zgodzisz sie z tym? Skoro przedstawiłeś dwa przykłady to ciekaw jestem co sądzisz odnośnie sieci sklepów typu Zabka? Wiemy doskonale że są to punkty prywatne, ale samozatrudniony zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy, pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym (umowa franczyzowa)...czemu Ci wszyscy właściciele nie próbują walczyć przed sądem pracy pozywając Zabke przecież według Ciebi należy im się umowa o prace i pełny etat???? Dobrze że przytoczyłeś art.22 KP bo pewnie są użytkownicy którzy nie znają KP jednak muszę Ci zmartwić i niestety głośno powiedzieć iż MaxCo ludziom zatrudnionym na "działalności" nie narzuca określonego czasu pracy i to już jest silną i znaczącą przesłanką do umorzenia postępowania przez sąd....zgodnie z prawem aby ten przepis był brany pod uwagę to wszystkie przesłanki zawarte w art.22 muszą być spełnione....wszystkie duże firmy mają zaprzyjaznionych bądz wynajętych radców prawnych i adwokatów, którzy właśnie są od sporządzania doskonałych treści umów jakie podpisują przedstawiciele. Próbowałem odnieść się do Twoich poprzednich wypowiedzi tak jak prosiłeś i myślę że rozwiałem wszelkie wątpliwości....gramy do jednej bramki bo tez sie kiedyś "przejechałem na działalności'' więc nie chodzi mi o to żeby się przebijać w mądrościach tylko chcę uzmysłowić ludziom że podpisując określone umowy warto najpierw popatrzeć w kodeks.... pozdrawiam i czekam na pytania...dziekuję że mogłem pomóc:)

ETATOWIEC

Obiecałem, że odpowiem w weekend ale tak się rozpędziłem w poprzedniej wypowiedzi, że w zasadnie odpowiedziałem na wszystkie pytania. Myślałem, że ta duża ilość „sformułowań prawnych” która była zawarta w wypowiedzi z dnia 15.02.2011 z godziny 18:09 będzie wymagała odpowiedniego przygotowania się przeze mnie ale teraz jak to czytam widzę, że nic poważnego tam się nie znalazło – trochę encyklopedycznych informacji czym jest franczyza- kiepska próba zrobienia na mnie wrażenia. Pozwolę sobie przedstawić jeszcze raz część ekspertyzy prawnej: ””””””””””- Zgodnie z art. 22 kodeksu pracy, świadczenie pracy w warunkach wskazanych w tym przepisie jest zawsze zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę umowy zawartej między stronami - przypomina [usunięte przez moderatora], prawnik z Kancelarii [usunięte przez moderatora] Adwokaci. Jeśli więc samozatrudniony zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy, pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym, to firma powinna zawrzeć z nim umowę o pracę. PIP ma prawo wnoszenia powództw w sprawach o ustalenie istnienia stosunku pracy (a za zgodą osoby zainteresowanej w inspektorzy mogą też uczestniczyć w postępowaniu przed sądem pracy). Wystąpienie do sądu nie zależy od zgody osoby zatrudnianej. W praktyce może więc dojść do sytuacji, gdy obie strony będą musiały zawrzeć umowę o pracę, nawet jeśli samozatrudniony nie chce stać się pracownikiem, lecz nadal prowadzić działalność gospodarczą.””””””””””””””””” jeśli chodzi o opinię Radcy Prawnego z cytowanego przeze mnie artykułu to jak widać każdy widzi to co chce ;-) Brzmi ona tak: ”””””””Inspektor pracy nie dysponuje bezpośrednimi środkami do tego, by zmusić pracodawcę czy samozatrudnionego do zawarcia umowy o pracę. Może on jedynie wystosować do pracodawcy wystąpienie, (które nie wiąże jednak formalnie stron), lub skierować sprawę do sądu pracy. W takim przypadku na inspektorze spoczywa ciężar przeprowadzenia postępowania i dowiedzenie, że samozatrudniony faktycznie jest pracownikiem firmy. Bardzo istotną rolę w takim procesie odgrywa postawa samozatrudnionego. Jeśli będzie się sprzeciwiał ustaleniu przez sąd pracowniczego statusu prawnego, ten ostatni może nie dopatrzyć się interesu prawnego w jego ustalaniu. [usunięte przez moderatora] radca prawny Kancelaria [usunięte przez moderatora] i Współpracownicy ”””””””””””” Noc cóż- tak jak lekarz nie wystawi diagnozy przez telefon, tak o stanie faktycznym musi zdecydować sąd a postawa samozatrudnionego jako świadka, oskarżonego, czy pokrzywdzonego jest jak w każdym procesie bardzo ważna. Ja nigdy nie twierdziłem, że to Inspekcja Pracy niczym Chuck Norris sama wymierzy sprawiedliwość- IP ma możliwość karania drobnymi mandatami w mało poważnych sprawach a te poważniejsze kieruje do Sądu Pracy W przypadku odpowiedzi proszę również odnieść się do mojej wypowiedzi z dnia 2011.02.16 z godziny 09:36 i wszystkich wypowiedzianych w tych dwóch wpisach tez ponieważ pomijanie argumentów na które moi dyskutanci nie znają odpowiedzi świadczy źle o nich samych. Szanowny dyskutancie z dnia 2011.02.15 z godziny 18:09 ””””””Jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie to chętnie odpowiem. dziękuje że mogłem pomóc i pozdrawiam”””””””””””” ETATOWIEC

Panowie chyba znowu zjechaliście na boczne tory . Bo tak na prawdę to nie o to idzie co jest lepsze czy działalność czy umowa o pracę - są zwolennicy tego i tego i nie o to chodzi żeby przekonywać kogoś na siłę na którąś ze stron . To forum jest po to by odpowiedzieć na pytania potencjalnych pracowników Maxco a nie spierać się kto ma lepsze wykształcenie czy lepszą umowę albo ma lepiej opanowany kodeks pracy . Bo kodeks to jedno a rzeczywistość to rzeczywistość . Jedni potrzebują się zabezpieczać podczas stosunku a inni preferują bez gumiaków bo tak jest przyjemniej . Jeden nie wyjdzie do pracy bez kanapek , termosu z herbatą czy czapki na głowę a inny macha na to ręką . Więc przestańmy bić pianę i spytajmy np.dlaczego są tacy którym odpowiada ta praca , może odezwie się ktoś kto rozwieje wątpliwości ?

Jeśli chodzi o wklejanie to ja też miałem takie wpadki – błąd portalu. Aby odnieść się do tej długiej wiadomości potrzebuje mieć chwilkę- myślę, że zrobię to weekend. Jednak wydaje mi się, że wykładnia jest prosta, każdy charakter pracy który wygląda na pracę człowieka na etacie. Jak zwał tak zwał w ustawie jest napisane KAŻDA! Ten opis jak Franczyza wygląda jak robienie sztucznego tłoku i nakręcania powagi sytuacji, – każdą formę współpracy regulują jakieś przepisy, jednak to wszystko nie rozstrzyga (w powyższej wiadomości) co w przypadku jeśli franczyza okazuje się zwykłym samozatrudnieniem????? Co do Inspektora Pracy to nie wiem po co to jest napisane- grunt, że jednak co sam przyznajesz są mechanizmy które stoją na straży sprawy którą opisuję, a to że najpierw musi zadziałać inspektor, to chyba tylko formalność. Przyznaję Tobie co pisałem już wcześniej, że pracownik musi chcieć udowodnić, że pracował w charakterze zatrudnionego na etat. Wracając do tematu Franczyzy to jak powiedzmy siec telefonii komórkowej szuka franczyzobiorców to ogłasza się że zatrudni osobę czy podejmie współprace z firmą- to samo jest już poważnym błędem? Czy taki franczyzobiorca jak mi coś sprzedaje to faktura jest powiedzmy na ORANGE czy raczej „P.H.U. Jan Kowalski Autoryzowany Partner Orange”. Czy godziny otwarcia punktu narzuca Franczyzodawca czy jednak właściciel salonu? Czy Franczyzodawca ma prawo określić rejonizacje działania jeśli franczyzobiorca na przykład sprzedając produkty dla firm działa w terenie?- To jest prawdziwa Franczyza. W pewnej dużej korporacji też są ludzie którzy pracują „na działalności” - na wizytówkach mają „P.H.U. - Jan Kowalski Partner.......” tak samo w podpisach mail. Nie wolno im się inaczej przedstawiać. Jak dostają maila to nie jako polecenie ale zlecenie, zamówienie. Mają swoje samochody, swoje biuro poza firmą, swój komputer i wszystkie akcesoria. Sami nawet zatrudniają osobę która odbiera telefony jak „Agent” jest w rynku. - Tutaj nikt się nie przyczepi, ale w innym przypadku to zależy tylko od zainteresowanego pracownika. Odnośnie wcześniejszego pytania to może nie do końca odpowiedziałem – prócz tego co napisałem wcześniej często używałem określenia Kodeks Pracy jeszcze z tego powodu, że jakby nadrzędnym tematem tej dyskusji nie było wcale to o co my teraz kruszymy kopię ale to, co jest lepsze dla pracownika: zatrudnienie na Umowie o Pracę czy własna działalność. Pisząc o Kodeksie Pracy udowadniałem, że jest on pewną ochroną pracownika zatrudnionego na Umowie o Pracę i że inne formy zatrudnienia pozbawiają tych przywieli. Wiem, że to co napisałem nie wyczerpuje tematu ale uważny obserwator zauważy, że z reguły pisuję w weekendy – bo mam wtedy trochę czasu. Więc przepraszam jeśli to jest trochę chaotyczne.

Ludzie świadczący usługi dla Firmy MaxCo (pisane razem a nie oddzielnie) podpisują umowę Franczyzową bezpośrednią....czyli: Franczyza bezpośrednia Umowy, regulujące współpracę między franczyzobiorcą a franczyzodawcą są regulowane bez pośrednictwa innych organizacji. Franczyzodawca osobiście kontroluje działalność franczyzobiorcy. Ten rodzaj umów zaleca się stosować w przypadku, gdy jednostka macierzysta znajduje się niedaleko jednostki podporządkowanej. Oczywiście dla wyjaśnienia bo chyba w tym przypadku jednak będzie potrzebne....: Akty prawne regulujące umowę franczyzową: Wśród najważniejszych przepisów regulujących umowę franczyzy należy wymienić kodeks cywilny i szereg przepisów prawa polskiego i międzynarodowego. Kodeks cywilny Umowa franczyzy należy do kategorii tzw. umów nienazwanych, co oznacza że nie istnieją żadne przepisy prawa które regulowałyby obowiązkową zawartość takiej umowy i wskazywały które z jej postanowień mają charakter na tyle istotny, że nie mogą być dowolnie przez strony modyfikowane, a które mogą być przez nie dowolnie zmieniane. Dopuszczalność zawierania umowy franchisingu (podobnie jak kiedyś leasingu) w polskim prawie wynika z tzw. zasady swobody zawierania umów sformułowanej w art. 353 za znaczkiem 1 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym "strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego". W odniesieniu do umowy franczyzy stosuje się wszystkie generalne zasady dotyczące zawierania umów zawarte przepisach kodeksu, a dotyczących np. sposobu zawarcia umowy, jej formy, wad oświadczeń woli (art. 56-116 kodeksu cywilnego), a także przepisy dotyczące zobowiązań, w tym zwłaszcza wykonania bądź niewykonania zobowiązań (art. 353-396 kodeksu cywilnego). Jeśli chodzi o Twój link: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/100833,inspekcja_sprawdzi_warunki_pracy_samozatrudnionych_w_korporacjach.html to wystarczyło przeczytać opinie Radcy Prawnego żeby wyciągnąć wnioski z tego artykułu.....: ARKADIUSZ SOBCZYK radca prawny Kancelaria A. Sobczyk i Współpracownicy Inspektor pracy nie dysponuje bezpośrednimi środkami do tego, by zmusić pracodawcę czy samozatrudnionego do zawarcia umowy o pracę. Może on jedynie wystosować do pracodawcy wystąpienie, (które nie wiąże jednak formalnie stron), lub skierować sprawę do sądu pracy. W takim przypadku na inspektorze spoczywa ciężar przeprowadzenia postępowania i dowiedzenie, że samozatrudniony faktycznie jest pracownikiem firmy. Bardzo istotną rolę w takim procesie odgrywa postawa samozatrudnionego. Jeśli będzie się sprzeciwiał ustaleniu przez sąd pracowniczego statusu prawnego, ten ostatni może nie dopatrzyć się interesu prawnego w jego ustalaniu. jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie to chętnie odpowiem. dziekuję że mogłem pomóc i podrawiam. p.s. przepraszam za złe wklejenie wiadomości

zbrojne ramie MaxCo

anonim - 2011-02-15 08:54:37 anonim - 2011-02-14 21:05:22 ETATOWIEC - 2011-02-14 07:27:02 To jak w końcu? Raczej czy na pewno puściły mi te nerwy ;-) Wyobraź sobie debatę telewizyjną dwóch kandydatów na Prezydenta. Jeden z nich zadaje mnóstwo konkretnych pytań, podaje przykłady, rozwija wątki a drugi tylko odpowiada, doczepiłeś się, jesteś niemiły, czego Ty chcesz??? Jak myślisz który był by zwycięzca tej debaty? Szanowny Panie poległeś w tej dyskusji (którą sam rozpocząłeś) z kretesem, nie odpowiedziałeś na 95% wątków broniąc się jedynie zarzutami, że się na coś czy kogoś zawziąłem. Nie czepiał bym się Twojego wykształcenia gdyby nie fakt, że wcześniej twierdziłeś, iż masz wszelkie predyspozycje aby być dobrym handlowcem a potem sam się przyznałeś, że nie masz najmniejszych kwalifikacji. Można być wykształconym chamem lub niewykształconym człowiekiem z zasadami - to prawda, ale trudno być niewykształconym zawodowcem. Odpowiadając na pewne sformułowanie z Twojej ostatniej wypowiedzi wielokrotnie prosiłem abyś przedstawił argumenty przemawiające, że zatrudnienie na działalności jest dobre ale nie usłyszałem nic prócz tego, że na kogoś się zawiozłem. Kończysz tą dyskusję? To bardzo dobry pomysł ponieważ z każdym dniem pogrążasz się coraz bardziej nie potrafiąc odeprzeć żadnego argumentu broniąc się dramatycznie płaczem i pretensjami. Chciałeś się wykazać a tu klapa, oj nie pomogłeś Ty swojej firmie w tej dyskusji- a tak bardzo się starałeś, co najwyżej zaszkodziłeś. Życzę Ci abyś osiągnął tyle co Bill Gates ;-) do którego się prawie przyrównałeś, choć osobiście uważam, że poza lukami w wykształceniu nic Was nie łączy ponieważ Bill miał AMBICJĘ której Tobie brakuje ;-) Witam, tak sobie czytam te Twoje wypowiedzi, nie wiem na jakim prawie sie opierasz odnośnie tych Twoich wpisów o samozatrudnieniu i wiązaniu tego z KP? wydaje mi się że chyba nie mieszkasz w Polsce albo przynajmniej wzorujesz się ewentualnie na prawie państw zachodnich bądz za dużo filmów sie naoglądałeś.....? po co w ogóle przyrównujesz KP do tego typu zatrudnienia jak doskonale wszyscy wiemy że to są dwie odrębne kwestie....powiedz mi jak chcesz dochodzić swoich praw przed sądem pracy skoro w tym przypadku ten rodzaj umowy nie podlega pod przepisy KP?napisałeś że kiedyś działalność doprowadziła Cię do bankructwa....założyłeś wtedy sprawę swojemu pracodawcy tzn. firmie dla której świadczyłeś usługi?udowodniłeś jej coś? W myśl przepisów obowiązujących od 2007 roku to nie rodzaj umowy ale charakter wykonywanej pracy świadczy o tym czy jest to własna działalność czy umowa o pracę. Sąd pracy może ukarać tak pracownika jak i pracodawcę (w zależności od okoliczności) jeśli udowodni, że któraś ze stron utrzymując umowę cywilno-prawną gdzie stosunek pomiędzy pracownikiem a pracodawcą był podobny do umowy o pracę (praca pod dyktando, wydawanie ścisłych poleceń, dzielenie regionów, raportowanie) jeśli udowodni, że któraś z tych stron pragnę zauważyć iż jednak nie masz racji...w sumie nić dziwnego skoro opierasz się na artykułach zawartych na stronach typu gazetapraca, pracuj itd, które muszą pisać określone teksty żeby były odwiedzane. Ludzie świadczący usługi dla Firmy MaxCo (pisane razem a nie oddzielnie) podpisują umowę Franczyzową bezpośrednią....czyli: Franczyza bezpośrednia Umowy, regulujące współpracę między franczyzobiorcą a franczyzodawcą są regulowane bez pośrednictwa innych organizacji. Franczyzodawca osobiście kontroluje działalność franczyzobiorcy. Ten rodzaj umów zaleca się stosować w przypadku, gdy jednostka macierzysta znajduje się niedaleko jednostki podporządkowanej. Oczywiście dla wyjaśnienia bo chyba w tym przypadku jednak będzie potrzebne....: Akty prawne regulujące umowę franczyzową: Wśród najważniejszych przepisów regulujących umowę franczyzy należy wymienić kodeks cywilny i szereg przepisów prawa polskiego i międzynarodowego. Kodeks cywilny Umowa franczyzy należy do kategorii tzw. umów nienazwanych, co oznacza że nie istnieją żadne przepisy prawa które regulowałyby obowiązkową zawartość takiej umowy i wskazywały które z jej postanowień mają charakter na tyle istotny, że nie mogą być dowolnie przez strony modyfikowane, a które mogą być przez nie dowolnie zmieniane. Dopuszczalność zawierania umowy franchisingu (podobnie jak kiedyś leasingu) w polskim prawie wynika z tzw. zasady swobody zawierania umów sformułowanej w art. 353 za znaczkiem 1 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym "strony zawierające umowę mogą ułoży

Kajtek

Ble ble ble same mądrale a jeden to szczególny chwalipięta " MATKA CHWALĄ NAS - KTO SYNU - WY MNIE A JA WAS - to do etatowca

Oczywiście miałem na myśli rok 2007

anonim - 2011-02-14 21:05:22 ETATOWIEC - 2011-02-14 07:27:02 To jak w końcu? Raczej czy na pewno puściły mi te nerwy ;-) Wyobraź sobie debatę telewizyjną dwóch kandydatów na Prezydenta. Jeden z nich zadaje mnóstwo konkretnych pytań, podaje przykłady, rozwija wątki a drugi tylko odpowiada, doczepiłeś się, jesteś niemiły, czego Ty chcesz??? Jak myślisz który był by zwycięzca tej debaty? Szanowny Panie poległeś w tej dyskusji (którą sam rozpocząłeś) z kretesem, nie odpowiedziałeś na 95% wątków broniąc się jedynie zarzutami, że się na coś czy kogoś zawziąłem. Nie czepiał bym się Twojego wykształcenia gdyby nie fakt, że wcześniej twierdziłeś, iż masz wszelkie predyspozycje aby być dobrym handlowcem a potem sam się przyznałeś, że nie masz najmniejszych kwalifikacji. Można być wykształconym chamem lub niewykształconym człowiekiem z zasadami - to prawda, ale trudno być niewykształconym zawodowcem. Odpowiadając na pewne sformułowanie z Twojej ostatniej wypowiedzi wielokrotnie prosiłem abyś przedstawił argumenty przemawiające, że zatrudnienie na działalności jest dobre ale nie usłyszałem nic prócz tego, że na kogoś się zawiozłem. Kończysz tą dyskusję? To bardzo dobry pomysł ponieważ z każdym dniem pogrążasz się coraz bardziej nie potrafiąc odeprzeć żadnego argumentu broniąc się dramatycznie płaczem i pretensjami. Chciałeś się wykazać a tu klapa, oj nie pomogłeś Ty swojej firmie w tej dyskusji- a tak bardzo się starałeś, co najwyżej zaszkodziłeś. Życzę Ci abyś osiągnął tyle co Bill Gates ;-) do którego się prawie przyrównałeś, choć osobiście uważam, że poza lukami w wykształceniu nic Was nie łączy ponieważ Bill miał AMBICJĘ której Tobie brakuje ;-) Witam, tak sobie czytam te Twoje wypowiedzi, nie wiem na jakim prawie sie opierasz odnośnie tych Twoich wpisów o samozatrudnieniu i wiązaniu tego z KP? wydaje mi się że chyba nie mieszkasz w Polsce albo przynajmniej wzorujesz się ewentualnie na prawie państw zachodnich bądz za dużo filmów sie naoglądałeś.....? po co w ogóle przyrównujesz KP do tego typu zatrudnienia jak doskonale wszyscy wiemy że to są dwie odrębne kwestie....powiedz mi jak chcesz dochodzić swoich praw przed sądem pracy skoro w tym przypadku ten rodzaj umowy nie podlega pod przepisy KP?napisałeś że kiedyś działalność doprowadziła Cię do bankructwa....założyłeś wtedy sprawę swojemu pracodawcy tzn. firmie dla której świadczyłeś usługi?udowodniłeś jej coś? W myśl przepisów obowiązujących od 2007 roku to nie rodzaj umowy ale charakter wykonywanej pracy świadczy o tym czy jest to własna działalność czy umowa o pracę. Sąd pracy może ukarać tak pracownika jak i pracodawcę (w zależności od okoliczności) jeśli udowodni, że któraś ze stron utrzymując umowę cywilno-prawną gdzie stosunek pomiędzy pracownikiem a pracodawcą był podobny do umowy o pracę (praca pod dyktando, wydawanie ścisłych poleceń, dzielenie regionów, raportowanie) jeśli udowodni, że któraś z tych stron "oszczędziła" na takim działaniu. (przez słowo "oszczędziła" rozumiem zapłacenie mniejszych składek ZUS, mniejszych podatków, uniknięcie świadczeń urlopowych, socjalnych itd. Pisałem już o tym wcześniej i szerzej są linki to skoro twierdzisz, że czytałeś tą dyskusję to powinieneś doczytać. Jeśli chodzi o moją sprawę, to stało się to przed rokiem 1997 więc wtedy w świetle prawa byłem traktowany jak zwykły przedsiębiorca, nie miałem szansy żądać przywrócenia do umowy o pracę wiec wtedy musiał bym dochodzić swoich praw nie jak teraz w sądzie pracy ale w sadzie powszechnym a to było by kosztowne i wręcz nierealne. TO JAK NOWE ZBROJNE RAMIE MAX CO ZADOWOLONE Z ODPOWIEDZI?

Piotrek1

Jeśli świadczysz usługi dla jednego podmiotu, jest to traktowane jako samozatrudnienie

Piotrek1

Zatroskany -zamiast narzekać otworzyłem swoją hurtownię a będąc przedstawicielem kilkanaście lat mam stałą bazę klientów i od razu na starcie zarabiałem co jest rzadkością A potencjał zarobku mam dużo większy niż w Maxco , tym bardziej na terenie gdzie był regionalny który co chwila coś mi zmieniął i obcinał teren

Piotrek1

Firma jest dla przedstawicieli ? Dobre sobie. Pracowałem tam krótko, ale własnie wówczas weszłem na ten sam teren co dwaj dotychczasowi przedstawiciele i oni mieli powiedziane że jak im to nie pasuje to zawsze mogą poszukać innego zajęcia

Zostaw merytoryczną opinię o MaxCo Distribution Sp. z o.o. - Polska

• Jak się pracuje w MaxCo Distribution Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MaxCo Distribution Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MaxCo Distribution Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 48 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MaxCo Distribution Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MaxCo Distribution Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MaxCo Distribution Sp. z o.o.